S3 Braveren rijwielen ook in Leusden oenhouten „boycot" jurderscommissie WSL Ravage aangericht in woning Veel rook en bekijks bij brand bouwloods Zoekroute Biezenkamp in twee gedeelten Tuin vuil aktie Schoolraad vergadert donderdag 'ROJECT VOOR WERKLOZEN I i NWEGE VERSCHIL IN HUURBEDRAGEN NCVB-zuid sprak over christendom en moderne tijd Sekretariaat IKV verhuisde Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant i BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Schennispleger aktief cö Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. krant DINSDAG 19 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 103 "i LEUSDEN - Leusdena- ifi zullen binnenkort in de elegenheid worden ge leld in hun fiets hun post- ode en huisnummer te la- in graveren, zodat het rij- riel met dergelijke inscrip- minder aantrekkelijk ■ordt voor fietsendieven, docht de tweewieler toch estolen worden en later pgespoord worden dan is et voor de politie eenvou- ig de rechtmatige eige- aar te vinden. Het graveren van postco- en huisnummer in de itsen zal in Leusden wor- sn uitgevoerd door werk- zen. Zij kunnen dit werk >en met behoud van volle- ge uitkering. Het initiatief afkomstig van de rijkspo- ie, die aan de gemeente «ft gevraagd medewer- I I I _J. king te verlenen. Het ge meentebestuur heeft kans gezien het graveren van fietsen te rangschikken on der een aantal zogeheten werkgelegenheidsprojec ten. Met het idee om fietsen te voorzien van postcode en huisnummer van de eige naar volgt Leusden een aantal andere Nederlandse gemeenten. In Soest werd onlangs een dergelijk pro ject in de ijskast gezet om dat er geen geld voor was. De afdeling voorlichting van de gemeente heeft aangekondigd dat ze bin nenkort met een persbe richt komt waarin zal staan waar en door wie de fietsen in Leusden gegraveerd kunnen worden. Groepscommandant R. van Doorn van de rijkspo litie groep Leusden zei gisteren desgevraagd dat het initiatief om de fietsen te coderen, dat afkomstig is van de districtsleiding, een goede is. „Het heeft een duidelijke preventie ve werking. Bovendien is de codering voor ons een uitstekende handreiking om de rechtmatige eige naar van een gevonden gestolen fiets te vinden. Want soms krijgen we hier op bureau rijwielen binnen waarvan we met de beste wil van de we reld nooit meer de eige naar van achterhalen", al dus groepscommandant Van Doorn. Ter stimulering van de werkgelegenheid in Leus- Deze massale fietsenstalling is een waar paradijs voor fietsendieven. Hen zal het binnenkort in Leusden moeilijker worden gemaakt door de mogelijkheid om in de rijwielen postcode en huisnummer van de eigenaar te graveren. den wordt bij de gemeente momenteel hard gedacht over en gestudeerd op een zogenaamd recycling-pro ject. Het gaat hierbij om uit het aangeboden grof vuil bruikbare spullen te halen die na een opknapbeurt door werklozen verkocht kunnen worden. Te denken valt aan radio's, televi sietoestellen. fietsen en dergelijke. Een van de vra gen die nog beantwoord moet worden bij de ge meente luidt: wat levert het grof vuil in Leusden op aan bruikbare spullen'' Een an der punt dat de nodige aan dacht heeft is of er plaatse lijke werklozen zijn die in een werkplaats met de spullen aan de slag kun nen. Verder heeft de ge meente ook nog geen goed overzicht van de kosten van dit recycling-project. *n onzer verslaggevers) 1SDEN Huurders van Dningstichtlng Leusden wijk Groenhouten wei een vertegenwoordiger vaardigen in de huur- ommissle, een orgaan unctioneert tussen het >estuur en de huurders, ensen in Groenhouten n deze daad gesteld ze het nog steeds niet Ijn met de verschillende ledragen voor dezelfde gen in hun wijk. Deze kwestie is ontstaan nadat in 1974 in Groenhouten 128 wo ningen werden opgeleverd. De gemeente Leusden, die toender- tijd als verhuurder optrad, vroeg voor gelijke huizen verschillende huren. Dit was uit sociaal oog punt mensen met een laag inko men betaalden minder huurpen ningen dan mensen die meer verdienden. In die tijd bestond nog niet de mogelijkheid om huursubsidie aan te vragen. De woningen werden later door de WSL overgenomen. Deze wo ningstichting zit nu met het pro bleem dat een groep huurders blijft klagen over de hogere huur die zij moeten betalen in vergelij king met andere bewoners van het complex van de 128 woningen Tijdens de vijfde algemene huurdersvergadering van de Wo ningstichting Leusden vorige week kwam deze kwestie op nieuw even aan de orde tijdens de verkiezing van de huurcom- missieleden. WSL-voorzitter J. van der Weyden verklaarde na de opmerkingen van enkele Groenhouters over de verschil- Pkomst tijdens het vijfde algemene huurdersvergadering van de WSL werd door het bestuur goed lende huren, dat de woningstich ting daar echt niets aan kan doen. ..De huren zijn indertijd door de gemeente om sociale redenen vastgesteld. Het is niet mogelijk om nieuwe gelijke hu ren vast te stellen", aldus Van der Weyden. die wees op de huur- harmonisatie waardoor in de toe komst de verschillen in de huur bedragen gelijk worden getrok ken. De WSL-voorzitter zei het spijtig te vinden dat de betrokken huurders in de wijk Groenhouten de huurderscommissie boycot ten door geen vertegenwoordi ger te kiezen Tijdens de huurdersvergadering in 1977 werd de huurderscom missie van de WSL geïnstalleerd. Van vijf leden bij de oprichting is het aantal potentieel gegroeid naar negen leden. Vorige week werden de volgende mensen ge kozen. één per wijk: C Scholten (Achterveld). C. de Kruif (Leus- den-zuid), G. Heijting (de Wete ring). J. de Kruyff (Rossenberg, Hamersveld), S. Stalenhoef (Ak kerhoeve). V. van de Veen (Noordwijck). P. Burggink-Pruys (Langenbeek) en P. Jacobs (Zwanenburg). Voor Groenhou ten en 55 woningen in de nieuwe wijk Claeverenblad is dus nog een vakature De leden zijn voor vier jaar gekozen. Voorzitter van de woningstichting Van der Wey den zei zeer te spreken zijn over het functioneren van de huur derscommissie ,,Ze vormt een brug tussen het bestuur van de WSL en de huurders", aldus Van der Weyden. Vorige week tijdens de vijfde algemene huurdersvergadering werd door een woordvoerder van zeven huurders in Achterveld op gemerkt dat zij de jaarlijkse huur verhoging niet gaan betalen als achterstallig onderhoud aan hun woningen niet wordt uitgevoerd Het gaat om huizen aan de Pater Stormstraat die een slecht slui tende voordeur zouden hebben en een zeer vochtige WC. On danks herhaalde klachtmeldin gen is er niets aan gedaan, aldus de woordvoerder van de zeven Achtervelders. WSL-voorzitter Van der Weyden liet hen weten dat bij niet betalen van de huur verhoging de huurgeschillen- commissie wordt ingeschakeld die dan maar moet uitmaken of de genoemde reparaties moeten worden uitgevoerd Hij kondigde wel aan dat ,,de zaak onderzocht zal worden". LEUSDEN - Onbekenden heb ben vrijdagavond een enorme ravage aangericht In een woning aan de Anna van Saksenlaan In Leusden-Zuid. De daders gooi den een aantal flessen kapot op de grond en sneden een bakstel aan flarden. Uit de woning werd niets gestolen. De daders zijn vermoedelijk met een valse sleu tel de woning binnengekomen. Uit een woning aan de Buurtweg werd zaterdag een onbekende hoeveelheid tafelzilver gestolen. LEUSDEN Op de laatstgehou den bijeenkomst van de Neder landse Christen Vrouwenbond, afdeling Leusden-zuid, was ds. C. Langbroek uit Veenendaal te gast, die sprak over „Christen jongeren en de moderne tijd". Ds. Langbroek heeft voor zijn werk vele jaren doorgebracht tussen jongeren die moeite had den met de maatschappij. Vanuit deze ervaringen formuleerde hij zijn gedachtengang. Hij verge lijkt jonge mensen die op weg zijn naar hun volwassenheid met het vaststellen van de houdbaar heid van een stuk ijs. ,,Er zijn er die heel voorzichtig voelen, sommigen stappen er meteen in een derde groep gooit stenen om de houdbaarheid te testen. Christenenjongeren heb ben er iets bij dat uitgetest moet worden" aldus ds. Langbroek. ,,Een kenmerk van deze moderne tijd is dat er weinig meer uit te testen valt. Jongeren weten van te voren toch wel dat het ijs kraakt Na de pauze werd ds. Lang broek gezet voor de enorme taak antwoord te geven op al die reak- ties uit de zaal. Er was heel wat losgemaakt bij de leden van de NCVB door wat de dominee hen aanreikte. LEUSDEN - Met Ingang van 15 april Is het sekretariaat van het IKV-Leusden gewijzigd. Het adres Is nu: Jeanne Kal, Kor noelje 26, 3831 WL Leusden. te lefoon 946685. LEUSDEN - Op de Llnledijk Is eind vorige week een schennis pleger aktief geweest. Een onbe kende man, gehuld In een militair camouflagepak, vertoonde en kele onzedige handelingen aan twee spelende meisjes. De brand trok veel bekijks. LEUSDEN - Op een bouw plaats in Claeverenblad/Wil- denburg is zaterdagmiddag een loods (nissenhut) met bouwmaterialen in rook op gegaan. De brand zorgde voor een forse rookontwikke ling die in en buiten Leusden goed te zien was. De donkere rookmassa was afkomstig van brandend isolatiemate riaal dat in de loods was op geslagen. De schade wordt door de brandweer als aan zienlijk omschreven. Waar schijnlijk gaat het om enkele duizenden guldens. De oor zaak van de brand is nog on bekend. Het kan zijn dat spe lende kinderen vuurtje ge stookt hebben, maar het is ook mogelijk dat een bouw- machine in de loods heeft aangestaan en oververhit is geraakt. De brandweer had ongeveer tweeëneenhalf uur nodig om het vuur te blussen. Er waren vijftien brandweer lieden ingezet. Onaftiank«li|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BUU ktchljnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leusden milleberichten en losse advertenties 37 cent per mm. I kontrakten belangrijke korting, utderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Ilse nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 5223 op*od' d. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De zoekroute die bij winkelcentrum De Bie zenkamp zal worden aange legd wordt niet in één keer, maar in twee fasen uitge voerd. Het eerste gedeelte bestaat uit het aanleggen van de parkeerplaats met bijbe horende toegangswegen ten zuiden van de apotheek. Naar verwachting zal dit werk in de maand juni worden uitge voerd. De tweede fase zal be staan uit de aanleg van het weggedeelte ten oosten van De Biezenkamp en achter de woningen van de Lijsterbe slaan naar de Zwarteweg. Dit komt over enige maanden aan de orde in de commissies en de gemeenteraad. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Kavels In Langenbeek blijken te groot: gemeente lijdt verlies3 Problemen Geut centraal in vergadering Jeugdraad 3 Minlnatuurtjes3 Roole Vrouwen vierden lustrum5 Kantongerecht Amersfoort 5 Hockeyers overklassen Amersfoort7 LEUSDEN - Sedert een aantal jaren biedt de gemeente haar in woners de gelegenheid om op een eenvoudige manier af te ko men van het tulnvuil dat hij het opknappen van de tuin in voor- en najaar vrijkomt. Dit jaar vindt de voorjaars-tuinvuilaktie plaats van 8 april tot en met 8 mei. Ge durende deze periode kan op 49 plaatsen verspreid over de gehe le gemeente tuinvuil worden ge deponeerd. De stortplaatsen worden door middel van bordjes met het opschrift „tuinvuil" aan gegeven. De stortplaatsen zijn uitsluitend voor tuinvuil bedoeld: snoeihout. plantenresten, blad, gras- en gras zoden. Helaas komt het in de prak tijk nogal eens voor. dat op deze plaatsen ook huishoudelijk afval en ander afval zoals puin en oud-ijzer wordt gestort. Dit werkt sterk kos tenverhogend, terwijl het doel van de tuinvuilaktie nu juist is de kosten van afvoer en verwerking binnen de perken te houden en daarmee ook de hoogte van de reinigings rechten, de belasting die betaald moet worden voor het ophalen, af voeren en verwerken van huis- en tuinvuil Het is dan ook in ieders belang ervoor te zorgen dat op de tuinvuilstortplaatsen alléén tuinvuil terecht komt. LEUSDEN De Gemeen schappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs komt donderdag 21 april voor de maandelijkse vergadering bij een. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Bongerd aan de Asschatterweg 36a. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening 2 Verslag vorige vergadering, 3. Mededelingen 4 Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Zwemonderwijs. 6. Onderwijsbegeleiding 7. Natuurlijk verloop-regeling. 8. Rondvraag en sluiting. KWEKERIJ STUIVENBERG groenteplanten, vaste planten en perkplanten. Nu ook tomaten planten, paprika en geraniums. Nieuwstraat 62, Scherpenzeel. Rozendaallaan 9 I Leusden-C.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1