Tegenvaller voor Antilopen ubkampioenschappen 0'79 vol verrassingen Leos dames fortuinlijk Open fiets- cross wedstrijd voor de jeugd Strop voor Achterveld Leusden op kop Leusden overtroeft winst Geen voetbal overdag Amersfoort in topper V Leusden start met ronne v. d. Berg eede op Ned. mpioenschap MRG „Roda'46" leusder krant YOETIMIi 'MtAI.AKN HOCKEY BALANS Dubbel- toernooi TTCL Schoolvoetbal Achterveld Uitslagen LTV Lockhorst DINSDAG 19 APRIL 1983 7 LEUSDEN/CENTRUM - Anti lopen heeft de korfbalwedstrijd tegen Oranje Nassau in Amster dam kennelijk te gemakkelijk op genomen. Bij 5-2 voor en 8-5 na de rust dachten de Leusdenaren nog langs de Amsterdammers te kunnen komen, maar dat pakte anders uit. In de sportieve ont moeting bij fraai voorjaarsweer vergaten de Leusdenaren hun nog bestaande kleine kansen op de tweede plaats Met Antilopen- treffers van Anita van Buren (2), Frans ter Maten (2), Karin Osna- brugge, Gert Graafland en Ruud Lith won de thuisclub met 8-7. De verdere seniorenuitslaqen (in clusief die van diverse inhaal wedstrijden) waren Meeuwen 2 - Antilopen 2 2-8 HKC 2 - Antilopen 2 3-9 Doorn 3 - Antilopen 3 3-7 Antilopen 3 - Eemvogels 2 7-2 AntiloDen 4 - Unitas 3 2-8 Uitslagen jeugd: Oosterpark - Junioren 1 3-9 Junioren 2 - Unitas 1-5 Telstar - Aspiranten 1 1-6 Aspiranten 1 - Woudenberg 4-2 Aspiranten 2 - Olympia 2-2 Aspiranten 2 - Kameo 0-6 Aspiranten 3 - Spirit 3-4 Aspiranten 3 - Revival 4-4 Aspiranten C1 - Soesterkw 2-1 RDZ - Aspiranten C1 3-1 Tovers - Aspiranten C1 9-0 Meisjes 1 - Tovers 1-6 Pupillen 1 - Odik 6-0 Pupillen 1 - Exakwa 9-0 Altius - Pupillen 2 0-2 iimoment van de finales op woensdagavond. ISDEN De clubkampi- ;happen '83 van badmln- renlglng Badminton Voor tanning zitten er weer op en tn daverend succes gewor- De strijd om de hoogste glngseer was in zowel de Ie (competitie-spelers) als poule (de recreanten) blj- r spannend. In belde cate- n vielen verrassende re- sn te noteren, trde grote deelname moest janisatie het toernooi over iken uitsmeren. De finale's n afgelopen woensdag- e' afgewerkt en leverden de ide resultaten op: senkel A: 1. Margriet Tim- an, 2. Haggis Matray. enkel A: 1. Dick Timmer- ie' Erich Matray. pa Damesdubbel A: 1Margriet Tim merman - Ellen Nijland; 2. Lies- beth Damave - Marjo Tollenaar. Herendubbel A: 1. Joop Pasche- dag - Erich Matray; 2. Cor Boersma - Dick Timmerman. Gemengddubbel A: 1 Joop en Lilian Paschedag; 2. Wim en El len Nijland. Damesenkel B: 1. Anneke Tolle naar; 2. Marty Hommel. Herenenkel B: 1 Frans Palyama. 2. Hans Hommel. Damesdubbel B: 1. Marty Hom mel - Ria Ooms; 2. Wietske v.d. Pol - Carolien Sweep. Herendubbel B: 1. Henk v. Loen - Hans Hommel; 2. Marcel Matray - Rob Maas. Gemengddubbel B: 1. Marty en Hans Hommel; 2 Carolien Sweep - Rob Maas. FEESTAVOND Ter afsluiting van de kampi oenschappen hield B.V.O. '79 af gelopen zaterdag haar jaarlijkse feestavond die bij de leden goed in de belangstelling stond. Op deze avond werden de prijzen en wisselbekers aan de diverse win naars uitgereikt. Verder stond er een bingo en loterij op het pro gramma hetgeen bij de aanwezi gen goed in de smaak viel. De jeugd kon zich uitstekend verma ken met de muziek die door drive in show Meteor uit Leusden ten gehore werd gebracht. De orga nisatie kan op een geslaagd eve nement terugzien. Zaterdag-senioren: Lelystad 4 - Roda 4 2-0 SOVA 4 - Roda 6 0-2 Roda 7 - EFC 6 2-6 Zondag-senioren Roda 3 - Amsvorde 3 4-1 Roda 4 - Soesterberg 3 1-3 Roda 5 - Veensche Boys 4 0-5 LEUSDEN Niet alleen Da mes 1 van Leos, maar ook Dames 5 en 7 hebben het dit jaar gepres teerd om kampioen In respektie- velijk de 3e en 4e klasse te wor den. Afgelopen vrijdag werden in De Korf de kampioenswedstrij den gespeeld. Alle twee de wed strijden werden gewonnen en Leos telt nu 3 kampioenen bij de damesafdeling. DAMES 7 De zenuwen van Dames 7, uit komende in de 4e klasse C, wa ren vrijdag tot het uiterste ge spannen Zou het hen lukken om voor eigen publiek kampioen te worden? Alle wedstrijden in de afgelopen kompetitie waren ge wonnen en indien men vanavond weer de winst wist te pakken, mocht men zich ongeslagen kampioen noemen. De tegenstandster, Unicornus 4 uit Bunschoten, kon dames 7 echter geen halt toeroepen. De 1e set werd na een 4-0 achter stand omgebogen in een 15-7 winst. De 2e set gaf opnieuw een achterstand te zien van 0-6, maar met gedegen volleybal werd ook deze set gewonnen door Leos In de 3e set werd het karwei be kwaam afgemaakt. Leos won met 3-0 en kon de beker én de bloe metjes in ontvangst nemen. Na afloop werd samen met Dames 5 ..nagetaart' en gefeest in de kan tine. Leos 7 bestaat uit de volgen de speelsters M van Zomeren, P. Vis, T van 't Klooster, M Vermeulen, J. Greefhorst, L. Snoek, C Hassink en A. Kuh DAMES 5 Het 5e damesteam van Leos moest het opnemen tegen de nummer2opderanglijst.nl SVH 3 uit Hoogland De dames hebben dit seizoen maar 1 punt laten liggen en wil den, net zoals Dames 7, ongesla gen kampioen worden. Dat ze terecht aan kop staan, blijkt wel uit het feit dat ze deze wedstrijd met grote cijfers wonnen. SVH 3 werd, ook al bezet het de 2e plaats, binnen 50 minuten met 3-0 overwonnen Dames 5 mag volgend seizoen in de 2e klasse laten zien wat ze waard is. Het team bestaat uit de volgen de speelsters: J Weishaupt. F Rijnfrank, T. Kortes, D Meerveld. H. Meinen, J. Voeten, C Swm- kels en T. Jongewaard LEUSDEN Voor de tweede keer In haar bestaan organiseert de fletscrossvereniging de Heu velcrossers in samenwerking met de Oranjevereniging Leus den op Koninginnedag de zoge naamde open fietscrosswed- strljden. Jongens en meisjes tussen 5 en 17 jaar uit de gemeente Leus den die eens nader kennis met de fietscross willen maken, kunnen zich middels het huis aan huis verspreidde deelnameformulier aanmelden De formulieren kun nen tot en met vrijdag 22 april bij de plaatselijke rijwielhandel in geleverd worden, maar vol is vol. De wedstrijden worden op de onlangs gerenoveerde f iets- crossbaan vanaf 11.00 uur 's morgens verreden. Alle deelnemers in de verschil lende leeftijdsklassen ontvangen een vaantje ter herinnering. Toe schouwers kunnen tegen en treegelden, ƒ2,50 voor volwas senen en ƒ1,— voor kinderen en deelnemers, de gehele dag van dit spektakel komen genieten. degradatieplaats zal wellicht voor Maluku Muda bestemd zijn, al lopen Rivierwijkers en Unitas ook nog enig gevaar De onder ste helft van de ranglijst is als volgt. LEUSDEN/ACHTERVELD De uitslagen van de 1e klasse A zijn een duidelijke strop gewor den voor Achterveld. Zelf waren de Kerstensparkers vrij en gela ten hebben zij vernomen, dat Odijk thuis met 2-1 van DSO won, dat Naarden op eigen veld Austerlltz met 3-1 klopte, dat Zui derzeevogels in en tegen Neder- horst met 2-3 overeind bleef en dat Actif in Hilversum met 1-3 van Sporting de kous op de kop kreeg. Daarmee kwam Achter veld wel erg geïsoleerd onderaan de ranglijst. Aan degradatie valt bijna niet meer te ontkomen. Voor de tweede degradatieplaats zijn nog zeven teams kandidaat, hetgeen blijkt uit de navolgende ranolilst. SDO Hoogl'veen Austerlitz Sporting Zuid'vogels Laren Naarden Barneveld Actif Nederhorst Odijk Achterveld 20 31 20 25 20 24 20 21 19 18 19 18 20 18 20 18 20 17 20 17 20 17 20 14 56-23 43-31 45-34 38-38 28-27 32-36 34-43 29-44 30-30 26-32 33-43 29-41 Allen Weerbaar Faja Lobi Riv'wijkers Unitas Maluku Muda SVMM 20 18 27-39 20 16 22-32 19 14 25-29 21 14 22-38 20 11 31-54 20 9 20-46 In de zondagse 2e klasse B verloren Kockengen (thuis met 1-3 van VSK), Allen Weerbaar (op eigen veld met 1-4 van Uni tas) en Maluku Muda (in Barne veld met 1-2 van Rivierwijkers) Dat betekent in ieder geval de gradatie voor SVMM. De tweede In de zaterdagse 1e klasse A won Naarden thuis met 5-4 van SEC en stelde TOV zich in Baarn met 0-0 veilig tegen Hees Deze inhaalwedstrijden hadden alleen maar belang voor de staartgroep. waar de stand thans het volgen de aanzicht heeft Horst 20 17 27-32 Unicum 20 17 29-38 TOV 20 17 16-25 Sperwer 20 13 29-46 Cobu Boys 20 12 24-35 In deze poule daalt maar één ploeg af. Dat wordt Cobu Boys of Sperwer LEUSDEN/CENTRUM Het Leusdense hockey-herenteam heeft zondag resoluut afgere kend met Amersfoort. Het was allemaal Frank, wat de klok sloeg. Frank de Ruiter (2), Frank Roggenkamp en Frank Marree zorgden met hun mede-aanval lers voor vier gave treffers en de Leusdense achterhoede (slechts één tegentreffer van de keistede- lijke voorzitter) completeerde het succes. De royale zege heeft de Vallelparkers alleen aan de leiding gebracht, mede dankzij de welwillende houding van de geachte concurrentie. In Amerongen speelden Haas kamp en Culemborg gelijk. Leus- dentrainer Rob Weers heeft van goede individualisten een hecht collectief gemaakt en met nog maar één wedstrijd te spelen ligt de kampioenstitel voor het grij pen, Waalwijk bleef enigszins bij met een zege op Shinty, dat de rode lantaarn in handen kreeg omdat Soest bij Rapid verras send aan het langste einde trok. De resultaten waren: Haaskamp - Culemborg 2-2 Leusden - Soest 4-1 Rapid - Soest 1-2 Waalwijk - Shinty 3-0 Maarssen was vrij. Ranglijst: Leusden 15 20 28-17 Haaskamp 15 19 25-15 Amersfoort 14 16 21-18 Waalwijk 14 16 13-12 Culemborg 13 15 15-12 Rapid 14 15 19-15 Maarssen 13 12 14-19 Soest 14 7 9-24 Shinty 14 6 10-22 Dames 1 van Leusden is als derde geéndigd in de 3e klasse E. De kleine 1-0 zege op Mezen was daarvoor groot genoeg. Onze Wereld meisjes jun. - Re genboog school jongens 0-2 Onze Wereld meisjes pup - Ach terveld F1 0-3 Leusden 1 was de openingswed strijd tegen 't Sticht uit Utrecht. Van het team, in een nieuwe samenstelling spelend, wordt veel verwacht. Men heeft zich versterkt door de komst van Con stance Ploeg en Rien van Blerk en men was gespannen hoe deze ..debutanten" het eraf zouden brengen Constance kende een voortvarend begin en won in straight sets; een duidelijk ver moeide Rien van Blerk moest met 4-6 en 5-7 de openingspartij gewonnen geven De oud-gedienden Betty Klave en Paul Wesseling brachten met 2 overwinningen in de singles de uiteindelijke Leusdense winst reeds in zicht. Van de nog reste rende partijen leverde de dames dubbel duidelijk winst op, terwijl één van de beide gespeelde mixed-partijen verloren ging. Zodoende werd de stand van 5-2 in Leusdens voordeel be reikt. Wegens de invallende duister nis werd besloten de nog reste rende heren-dubbel te spelen op 30 april a s. De winst kan Leus den evenwel niet meer ontgaan Een voortreffelijke start' Leusden 2 was aanzienlijk minder gelukkig. In de thuis wedstrijd tegen Wilskracht uit Utrecht moest Marga Slijpen ge- besseerd haar singlepartij ge wonnen geven. Getuige de 4-1 achterstand aan het einde van de dag heeft dit zijn weerslag gehad op de prestaties van het gehele team. Maar liefst 3 partijen moe ten nog worden gespeeld, zodat een 4-4 onbeslist echter nog tot de mogelijkheden behoort. Uitslagen LTV Leusden: Zaterdag: Jeugd Montfoort C - Meisjes A 2-6 Huizen A - Jongens A 6-2 Jongens B - "t Sort C 3-5 Junioren A - Bosheim B 2-3 Junioren B - Soesterberg A 0-5 Senioren: Leusden A - Iduna D 4-1 Rapid B - Leusden B 1-4 Leusden C - De Eemelaar E 5-0 HLTC D - Leusden D 3-2 De Hakkelaars C - Leusden E 3-2 Heren: Laren A - Leusden A 6-0 Zondag: 't Sticht 1 - Leusden 1 (afgebr.) 2-5 Leusden 2 - Wilskracht (afgebr1-4 Hoogland 5 - Leusden 3 6-2 Leusden 4 - Iduna 10 5-3 Terweijde 1 - Leusden 5 1-7 Heren 1 - Manger Cats 6-0 Heren 2 - Maarn 2 6-0 Berg tijdens een touwoefening. LEUSDEN/CENTRUM Af gelopen zondag organiseerde tafeltennisclub TTCL het jaarlijk se dubbeltoernooi. Met, zoals gebruikelijk, de nodige verras singen als gevolg van de samen stelling van de paren door middel van loting. Vanaf 10.30 uur werd het speelschema van wedstrijd leider P. v.d. Bree afgewerkt met als eerste „hoogtepunt" de uit schakeling van het sterke koppel Dolf de Haan/DIck Boer door Thea Hagenbeuk/Jacques v.d. Louw. Voorzitter Rinze Bloem hof reikte na afloop de kampi oenswijn uit aan Jan Vogel en Ans v.d. Zwaag, waarna nog een gezellig samenzijn volgde. LEUSDEN/CENTRUM Hoe wel bijna 800.000 Nederlanders, goeddeels onvrijwillig, over een te veel aan vrije tijd beschikken, bestaat er weinig animo voor een eventueel te organiseren voet balcompetitie voor niet-actieven op doordeweekse dagen. Al thans wat betreft het werkgebied van de KNVB-afdeling Utrecht. Via de bond werd bij 71 voetbal clubs in Utrecht de behoefte aan de desbetreffende plannen ge peild. Daarop reageerden er 19, waarvan niet één echt positief. Voor de scheidsrechters- spoedcursus bestond meer be langstelling. maar wat doe je met zes arbiters als er niets valt te scheidsrechteren? Voorlopig is voetbal-overdag in de afdeling Utrecht van de baan, al houdt men in Nieuwegein de vinger aan de pols. LEUSDEN De ontmoeting tus sen de Leusdense hockeyheren I en rivaal Amersfoort op het Val leisportpark is door de Leusde naren op schitterende wijze ge wonnen. Een technisch beter Leusden heeft de Amersfoortse aanval op de koppositie volledig afgeslagen en heeft de kans op de titel nog steeds in eigen hand. De in het blauw spelende thuis ploeg startte zeer aanvallend en lieten de Amersfoortse rood- hemden meteen vanaf het begin- signaal niet in hun spel komen. De eerste scoringskans deed zich echter voor het Leusdense doel voor maar werd jammerlijk door de Amersfoortse spits verprutst. Daarna was het Leusden die de toon aangaf De één na de ande re strafcorner werd geforceerd maar scoren deden de heren niet. Rond de twintigste minuut viel het eerste doelpunt toen een schitterende solo van routinier Frank Maree de jeugdige Frank de Ruiter in staat stelde Leusden op een verdiende 1 -0 voorsprong te zetten De strijd was nauwe lijks hervat of nummer 2 lag na een snelle aanval in het Amers foortse doel. De maker van deze treffer was Frank Roggenkamp die zeer goed van de vrije ruimte gebruik maakte. Hierna kwam Leusden enigs zins in de verdrukking Amers foort versierde enige strafcor- ners die in eerste instantie nog niets opleverde. In de dertigste minuut was het wel raak toen Leo Sprik de achterstand uit een strafcorner tot 2-1 terugbracht Leusden voelde de hete adem van de Keistedelingen in de nek en ging weer in de aanval. Een scrimmage voor het Amersfoort se doel leverde kort voor rust een strafbal op die door Frank Maree koelbloedig benut werd en zijn ploeg op een psychologisch gunstig moment op een 3-1 voor sprong bracht Na rust probeerde Amersfoort de bakens te verzetten. Kansen kregen ze echter nauwelijks. Een fraaie pass van achteren uit naar de frank en vrij staande Frank de Ruiter die door de Amersfoortse verdediging soleerde en de keeper omspeelde, betekende 4-1 voor Leusden. De strijd was gestreden al pro beerde Amersfoort de stand een beter aanzien te geven. Goed keeperswerk van de keeper uit het derde verhinderde dat Amersfoort dichterbij kwam. Een meer als eenheid spelende Leus dense formatie, een verdienste van coach Rob Weers, won dan ook verdiend met 4-1 deze wedstrijd. De dames van het eerste won nen hun laatste competitie wed strijd tegen de Mezen met 1 -0. Ze eindigen op een keurige derde plaats in de derde klasse en kun nen op een goed debuut in deze klasse terugzien. ACHTERVELD De jeugd voetbalcommissie van de s.v. Achterveld organiseerde school- voetbalwedstrijden voor de Ach- terveldse Lagere Scholen De Re genboog, Onze Wereld, Start blok en Sint Jozef die door de jeugdscheidsrechters André Os sendrijver en André Voorburg uitstekend werden geleid. De uit slagen zijn: Regenboogschool meisjes - Startblok pup. 1-0 Regenboogschool jongens - Startsblok jun 5-0 Startblok meisjes-Achterveld F1 1-4 Onze Wereld jun. - Sint Jozef jun. 1-1 Onze Wereld meisjes jun. - Start blok pup 3-2 Sint Jozef meisjes jun. - Onze Wereld 2 meisjes 0-0 SDEN Onder zeer wls- weersomstandigheden weekeinde de tenniskom- van start gegaan. Was het ïrdag onverwacht stralend de zondagspelers hebben JjJJj el wat minder plezierig ge- de had. De wedstrijden die reeds begonnen waren, moesten vaak worden onderbroken en op het einde van de dag bleek dat enige partijen op een later tijdstip nog zullen moeten worden afge speeld. Belangrijk voor LTV Zaterdag: Heren: Lockhorst Lockhorst Mixed: Lockhorst Lockhorst Lockhorst Zondag: Heren: Lockhorst Lockhorst Lockhorst Inhaaldag Larsheim A Huizen C A - Bosheim A 3-2 B - Vleuten De Meern 2-3 C - De Gouwen B 5-0 2 - De Kamp 3-3 3 - 5-3 4 - bij 3-1 afgebroken op 30 april De Leusdense hockeyers wonnen van Amersfoort. Haar touwoefening had een ho ge moeilijkheidsgraad die ze echter voortreffelijk bracht, zo dat ze met 7 00 punten opklom van een vierde naar de tweede plaats. Esther v.d. Eerde uit Has selt werd kampioene met 7.05 en 7.00 punten., Yvonne gaat nu volgend jaar meedoen in klasse 3. De twaalf meisjes van de rit mische groep van Impala doen zondag 24 april mee aan de rit mische C-kamploenschappen. De meisjes zullen proberen met de voorgeschreven hoepeloefe ning hoge ogen te gooien. iDEN Afgelopen zon- m Yvonne v.d. Berg als irdlgde van MRG-afde- n Impala deel aan de Ne- Ise kampioenschappen klasse 4 In Harmeien, moest twee oefeningen een voorgeschreven oe- 1 w zonder materiaal en een louwoefening met vijf ver onderdelen. Jfening zonder materiaal or alle zenuwen nog niet r Ze maakte een paar lutjes en kwam met 6.90 op een vierde plaats.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7