touwvemunninq voor schuurtjes lij houten huisjes geschorst lollege neemt voorstel over het ebruik van „Woelige Hoek" terug Geen extra f 40.000,- voor de muziekschool aad van State ziet gemeente procedurefout maken emeente laat plan voor itomatisering opstellen Onderzoek baarmoeder halskanker Vandaag in de Leusder Krant AADSCOMMISSIES TEGEN BEPERKT GEBRUIK GEBOUW GEWIJZIGDE OPZET; ZES ONTSLAGEN Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Inwonertal blijft stijgen FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant BINGOSPEL Geen krant ontvangen? -i-ll». eranvwooraeiijK red a Kleur MARNIX KREIJNS Redaktla an ad min latrat la: Rozendaallaan 9 Poatb ua 11 3830 AA Lauadan-Cantrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U- B.V. krant DONDERDAG 21 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 104 [van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/LEUSDEN-De rgunnlng, die de gemeente lusden heeft afgegeven lor de bouw van schuurtjes ij een aantal houten wonink- in het deelplan Munnikho- van de Tweede Fase, is ior de Raad van State ge- ihorst. Dr. M. Troostwijk, lorzitter van de afdeling hlspraak van de Raad State, kwam jongstleden isdag tot dit besluit, nadat zaak door twee kopers van luten huisjes bij hem was mgekaart. Dr. Troostwijk Ide vast, dat de gemeente usden bij het afgeven van bouwvergunning een pro- durefout heeft gemaakt, loruitlopend op een defini- I oordeel ging de Staats- over tot schorsing. De buurtjes, waar het om gaat lan er overigens al. )e heren Van der Hei|den en De jei kochten vorig |aar ieder één ,r- 1"^t*zcv - Omdat deze situatie hen niet zinde, zijn de heren De Jager en Van der Heijden naar de Raad van State gestapt. Het schuurtje van de buurman staat nauwelijks een halve meter verwijderd van hun woning. van de kleine houten woninkjes, waarvan er in totaal 61 in Munnik- hove zullen verrijzen Tijdens de bouw van hun huisjes kwamen de eigenaren er tot hun schrik achter, dat de woningen van twee buren veel dichter naast hun huizen kwa men te staan, dan indertijd op de tekening te zien was geweest. In formatie leerde hen, dat de ge meente aan hun buren een bouw vergunning had afgegeven voor uitbreiding van hun woninkjes met een aangebouwd schuurtje Dat zorgde er voor dat tussen de wo ningen nauwelijks een halve meter ruimte over bleef De heren Van der Heijden en De Jager stapten uiteindelijk naar de Raad van State Hun voornaamste grief is. dat zij feitelijk niet in de gelegenheid zijn geweest om be zwaar te maken tegen het afgeven van de bouwvergunning De ge meente heeft het voornemen tot het verlenen van de vergunning weliswaar op de vereiste wijze ge publiceerd, maar de beide heren hadden die publicatie niet onder ogen gekregen Persoonlijk waren zij door de gemeente niet van één en ander in kennis gesteld Aan een oordeel over die klacht is de Raad van State deze week niet toegekomen Bij de bestude ring van de stukken was het college gestuit op een door de gemeente gemaakte procedurefout De pro vincie heeft in 1981 voor het gebied van de Tweede Fase een zogehe ten algemene verklaring van geen bezwaar" afgegeven Op grond daarvan mag de gemeente Leus den bouwvergunningen afgeven, mits er maar een ontwerp is voor een uitwerkingsplan van het globa le bestemmingsplan Dat ontwerp voor een uitbreidingsplan is er nog niet en dus had de gemeente Leus den de bouwvergunning niet mo gen afgeven Deze uitspraak van de Raad van State is nog te recent om er nu al gevolgtrekkingen uit te maken Eerst moet de definitieve uitspraak van het college afgewacht, die ove rigens, gezien de gang van zaken begin deze week, nauwelijks iets anders dan vernietiging van de bouwvergunning in kan houden Dat betekent dan dat de schuurtjes er onrechtmatig staan en voor die situatie zal een oplossing «gevon den moeten worden Bovendien moet dan eens bekeken worden, welke gevolgen de uitspraak van de Raad van State heeft voor de reeds afgegeven en nog af te ge ven bouwvergunningen in de gehe le Tweede Fase LEUSDEN - Sinds 1 januari van dit jaar heeft Leusden er 169 inwoners bij gekregen. Van 22.102 groeide het inwoneraan tal naar 22.271Uit een overzicht van de gemeente Leusden blijkt dat in de maand februari het to taal met 99 mensen toenam. In die maand werden 16 Leusdena- ren geboren en kwamen er 10 te overlijden. In de gemeente ves tigden zich 158 personen terwijl er 65 naar elders vertrokken. „De rebellie van de crossers houd ik niet meer tegen", zegt de voorzitter var. de MC Leusderheide in een vraag gesprek met deze krant over de problemen rond een cross baan op de heis PvdA wil bedragen kavel kwestie Langenbeek niet kwijtschelden Interview op donderdag: Annie Hofland 25 jaar in dienst van buurthuis Sport Loep op Leusden Film Servicepagina DOKTERSDIENST: tel. 944600. Rozendaallaan 9 Leusden-C. één onzer verslaggevers) .EUSDEN - Alle fracties in gemeenteraad zijn er op en om de voormalige iooI „De Woelige Hoek" in isden-Zuid te verbouwen beperkt sociaal-cultu- gebruik. Unaniem zijn de dsleden van mening, dat Woelige Hoek" straks gebruikt moet kunnen den voor jeugd- en jonge- werk. Het voorstel om „De llge Hoek" eerst alleen ir geschikt te maken voor arden, peuters en yoga- sen zal het college terug Hen nemen. dus bleek maandagavond tij de behandeling van het colle- oorstel in de raadscommissie anciéle en Economische Za- Nadat het voorstel vorige kin de commissies „Welzijn" en „Ruimteli|ke Ordening" ook al aan forse kritiek had blootgestaan, werd nu duidelijk, dat het voor het college geen enkele zin heeft het voorstel in de raad te brengen. Geen van de fracties in de raad is bereid om 65.000,uit te geven voor de verbouwing van het school gebouw, als dat er niet toe leidt, dat ook |eugd en |ongeren er een plaats in kunnen krijgen. Corri Verduin, woordvoerster van Je PvdA in de commissie finan cien, wees er op. dat het de raad nu juist altijd gegaan is om een accom modatie voor het jeugd- en jonge renwerk. „Zo lang we in de raad zitten hebben mevrouw Van Ame- rom en ik daar voor gevochten. In juni 1978 heeft de gemeenteraad de principe-uitspraak gedaan, dat er een accommodatie voor jeugd en jongeren moet komen. Het voor stel. waar het college nu mee geko men is schiet geheel aan die princi pe-uitspraak voorbij. Daar hebben wij ernstige bezwaren tegen. Dit voorstel is voor ons volstrekt onvol doende", aldus mevrouw Verduin. Zoals wij vorige week al bericht ten, heeft het college getracht een soort compromisvoorstel te formu leren. Aan de ene kant wil men trachten een accommodatie voor jeugd en jongeren in Zuid te reali seren. van de andere kant weet men dat er van omwonenden van „De Woelige Hoek" bezwaren te verwachten zijn Het college dacht nu een middenweg gevonden te hebben door eerst wat andere so ciaal-culturele aktiviteiten (onder meer voor peuters en bejaarden) een plaats te geven in „De Woelige Hoek" en dan later te proberen het jeugdwerk er onder de pannen te brengen. Dat alles uitgaande van de gedachte, dat een half ei altijd nog beter is dan een lege dop. Die filosofie wordt niet alleen door de PvdA verworpen. Ook VVD-woordvoerder Alrich Parson maakte duidelijk niets in het voor stel te zien. Parson sprak van een „praematuur voorstel" en herinner de aan de door zijn fractiegenoot Ten Berge gedane suggestie om de mogelijkheden voor geluidsiso latie van het gebouw te onderzoe ken Met de resultaten van dat on derzoek zou vervolgens bekeken kunnen worden, of het mogelijk zou zijn om |eugd- en jongerenwerk in het gebouw onder te brengen. Ep Oostra (D'66) was van me ning, dat de raad duidelijk moet uit spreken, dat er in „De Woelige Hoek" jeugd- en jongerenwerk zal komen. „En als er bezwaren ko men, dan moeten we die maar op ons af laten komen", aldus Oostra Harm Offereins (GPV/SGP) bleek na de besprekingen in de functionele commissies vorige week weinig behoefte meer te heb ben om over het voorstel te praten Offereins „Het voorstel is niet ge schikt voor behandeling in deze commissie". Ook Henk van der Sloot (CDA) wees het voorliggende college voorstel zonder meer van de hand „Kom maar met een ander stuk", zo nodigde hij partijgenoot en wet houder Fons Ummels uit. Op dat moment was het Fons Ummels duidelijk, dat er met het voorstel In de raadsvergadering aan het einde van deze maand weinig eer te behalen zou zijn. „We moeten deze zaak dan maar terugnemen", aldus de wethou der, die daar wel aan toevoegde „aan te zitten hikken" tegen de leegstand van het gebouw, die van dit terugnemen van het voor stel het gevolg zal zijn. Corn Verduin vond het voorstel vol strekt onvoldoende. 'in een onder verslaggevers) EUSDEN - De gemeenteraad 'n zijn vergadering aan het fevan deze maand besluiten ten automatiseringsplan te laten opstellen. Dat moet gebeu ren door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen en gaat in eerste in stantie 23.600,- kosten. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden i V*tchijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting, j-eusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*>pend. Zaterdags gesloten. Op dit moment loopt de automa tisering bij de gemeente over twee sporen. Zelf beschikt men over een zogeheten office-computer, terwijl daarnaast gebruik gemaakt wordt van de diensten van het interge meentelijk automatiseringscen trum IAM/CVA. De huidige office- computer is dringend aan vervan ging toe. Het apparaat is technisch en economisch sterk verouderd en er ontstaan door de groei van de werkzaamheden capaciteitspro blemen. Volgens het college is het echter niet verantwoord om beslui ten in deze te nemen zonder dat een beleid is geformuleerd om be sluiten in deze te nemen zonder dat een beleid is geformuleerd op het gebied van de automatisering en informatievoorziening. De basis van een dergelijk beleid dient een automatiseringsplan te zijn. Zon plan is er op gericht gegevens te verschaffen waarop het automati seringsbeleid voor een periode van vier tot zes jaar kan worden geba seerd. Op grond van het nu op te stellen plan kunnen tevens beleidskeuzes worden gemaakt ten aanzien van het gebruik van de diensten van IAM/CVA Het genoemde Centraal Bureau, waar de gemeente zijn automatise ringsplan laat opstellen, is dergelij ke plannen ook al aan het opstellen of heeft dat al gedaan voor dertig andere gemeenten Het bureau be schikt derhalve over veel kennis over gemeentelijke automatise ringsprocessen. Volgens het colle ge mag van het bureau een objec tieve en prijsbewuste advisering worden verwacht. De raadscommissie Financiële en Economische Zaken" kon maandagavond met enig enthou siasme met het collegevoorstel in stemmen. Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van B&W weigert de gemeen teraad voor te stellen 40.000 gulden over te maken naar de Stichting Muziekschool Leusden. Dit bedrag is de ge meente in het vooruitzicht gesteld door het ministerie van WVC als een strukturele verhoging van de rijksbijdra ge sociaal-cultureel werk vanwege de invoering van een pensioenregeling voor muziekschooldocenten. Het verzoek van het bestuur van de Leusdense muziekschool om de 40.000 gulden toe te voegen aan de in januari verleende extra subsi die van 82 000 gulden is daarom afgewezen Volgens gemeente- voorlichter Hans Hermans is de be wuste 40 mille reeds begrepen in de extra subsidie ..Wanneer de verhoging van de rijksbijdrage er niet was gekomen had Leusden zelf de gehele subsidie van 82.000 gulden voor haar rekening geno men. Een meevaller voor de ge meente9 Nee hoor, want we leggen al dik toe op de muziekschool", al dus de voorlichter De muziek school in Leusden ontvangt dit jaar bijna vijf ton aan subsidies, waar onder 200 000 gulden van het Rijk De verplichte invoering van een rechtspositieregeling voor muziek schooldocenten heeft een aantal minder leuke konsekwenties opge leverd voor leerlingen en docenten Omdat de muziekschool hiervoor maar 82 000 gulden subsidie kreeg in plaats van de benodigde 190 000 gulden is tot een noodge dwongen gewijzigde opzet van de organisatie gekomen, waarbij zes ontslagen zijn gevallen Bij een niet gewijzigde opzet had de muziek school twaalf van de tweeëndertig medewerkers naar huis moeten sturen De belangrijkste wijzigingen, die in het nieuwe kursusjaar (1983/ 1984) zullen worden ingevoerd, zijn: leerlingen die een instrument willen leren bespelen krijgen in het vervolg groepsles; voor eerste- en tweedejaars leerlingen zal de groepsles ver plicht zijn; er zal een leerlingenplaatsen- beleid worden gevoerd, dat er op gericht is om de huidige leerlingen zo veel mogelijk kans te geven hun lessen te kunnen kontinueren- bij inschrijving hebben minder jarige leerlingen voorrang boven meerderjarigen; voor nieuwe lesvormen zullen gewijzigde tarieven gelden; aan de huidige leerlingen zal echter in bepaalde gevallen bij wij ze van overgangsregeling een één malige korting op het gewijzigde ta rief worden gegeven; vervolg op pagina 9 LEUSDEN - Op 22, 25,26,27,28 en 29 april wordt in Leusden weer een onderzoek naar baarmoeder halskanker gehouden. Voor deel neming aan het onderzoek zijn dit jaar uitgenodigd de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1930, 1933, 1936, 1939, 1942, 1945 en 1948. Deze hebben inmiddels een radio drieenhuizen b v EEN PHILIPS 66 CM KTV met afstandbediening en teletekst voor 1799.-? Ja hoor, zie pag oproepkaart thuis ontvangen. De kosten van het onderzoek bedra gen 8,-. In Achterveld vindt het onderzoek plaats in het Wit-Gele Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 36 op donderdag 28 april van 13.00-14 45 en 15.00-16.00 uur In Leusden- Zuid wordt het onderzoek gehouden in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Aldewereltlaan 13, op 24 apnl van 11.30-12.00. 13 00-14.45 en 15.00-17 00 uur In Leusden-centrum vindt het on derzoek plaats in de Hogere School voor Gezondheidszorg. Larikslaan 10 op 22 apnl van 9 00-10 30. 10 45-12 00, 13.00-14.45 en van 15.00-16.00 uur. Op maandag 25 april van 13.00-14 45. 15.00-16.30, 18 00-19.15 en 19.30-20.30 uur Op dinsdag 26 apnl, dezelfde tijden als maandag 25 apnl Op woensdag 27 apnl van 13 00-14 45 en van 15 00- 16 45 uur. Nadere informatie over dit onder zoek kan verkregen worden bij de afdeling Burgerzaken in het ge meentehuis. 't Erf 1, telefoon 033- 941247 toestel 121 Zaterdag 23 april a.s. met Drogisterij Jansen per helicopter de lucht in. Vlucht 35 per persoon, v.a. plan „Laanzicht". Kaarten ook telefonisch te reserveren. Tel. 03498-1382. Op het „Helicopter"-terrein staan tevens diverse firma's met een stand. Dus...dat kan gezellig worden. 23 april in Woudenberg.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1