SB Tijdelijk Bailey-brug in de Lockhorsterweg mwonenden crossbaan aar de Raad van State grote kavels in Langenbeek neven niet verrekend te worden liege van B en W houdt vol: 8Bl Planadviesgroep vóór instellen Culturele Raad „Gemis mortuarium wordt sterk gevoeld Derde druk wandelgids over Princenhofpark KOOP AVOND. BESTAANDE BRUG WORDT OPGEBLAZEN Pvd A-Tweede Kamerlid Ter Veld in Leusden ROB-PROCEDURE TEGEN BESLUIT A'FOORT ^3 Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden i FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? krant DINSDAG 26 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 104 Verantwoordelijk reda kleur: MARNIX KREUNS Redaktie en admlniatratle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leuaden-Centrum Teletoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal 1/ttgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het be staande bruggetje in de Lockhorsterweg zal wor den opgeblazen waarna de verbinding tijdelijk zal worden hersteld door De aftakeling van het bruggetje In beeld. midden van' een Bailey brug. Dit gaat gebeuren als de gemeenteraad deze week akkoord gaat met een dienovereenkomstig voorstel van B&W. Het oude bruggetje in de Lockhorsterweg ver keert zoals bekend in een dusdanig slechte staat dat de gemeente besloten heeft de brug voor alle verkeer at te sluiten. De Lockhorsterweg is dan ook al een dag of veertien gestremd. Gelet op de be langrijke verkeersfunktie van deze weg (semi-aan- sluiting op rijksweg 28) is er in het gemeentehuis de afgelopen dagen hard ge- De brug zal door de Genie worden opgeblazen LEUSDEN Elske ter Veld, Tweede Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, komt dinsdag 10 mei naar Leusden. Zij zal spre ken op een discussieavond over het bezuinigingsbeleid van het huidige kabinet. De avond is op touw gezet door de plaatselijke afdeling van de PvdA. Behalve aan de landelijke maatregelen zal ook aandacht worden besteed aan het ge meentelijk bezuinigingsbeleid. PvdA-fractievoorzitter Corri Ver duin zal over dit onderwerp het een en ander vertellen. De dis cussie-avond wordt gehouden in de schuur van De Hakhorst, Waarden 25a en maakt onder deel uit van een openbare leden vergadering van de Leusdense Partij van de Arbeid. De aanvang in om 20 15 uur studeerd op een oplos sing. Het Is niet mogelijk op korte termijn een nieu we brug in de weg te leg gen. Het is de gemeente wel gelukt met behulp van de Genie een tijdelijke op lossing te bedenken. Dit onderdeel van de land macht heeft zich geïnte resseerd getoond in het opblazen van het brugge tje en het aanbrengen van een Baileybrug om de ver binding te herstellen. Vol gens B&W zijn de kosten van deze operatie voor de gemeente nihil totzeer ge ring. De gemeenteraad wordt gevraagd met deze tijdelijke oplossing ak koord te gaan. Het college belooft zo spoedig moge lijk met een voorstel te komen voor een nieuwe, blijvende brug in de Lock horsterweg. één onzer verslaggevers) EUSDEN Omwonen- van een gepland motor sterrein op de Leusder- ehebben een AROB-pro- ire aangespannen bij de ling rechtspraak van de I van State tegen het be- van de gemeente Amers- dat het bewuste heide- iln behalve voor militaire einden ook geschikt <t voor motorcrossaktivl- Tot de 31 omwonen- Jehoren onder andere de oners van de Hoge Klei de buurtschap Water- Zon en Schild en het l-centrum. ir middel van een AROB- lure tegen het Amersfoort- se vrijstellingsbesluit proberen de omwonenden te voorkomen dat er gecrosst gaat worden op de Leusderheide. Zij vrezen overlast van de lawaaiige moto ren Tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis van Amers foort begin deze maand, waarop door Amersfoort en de provincie de aanwijzing van het crosster rein werd verklaard, kondigden de omwonenden reeds aan dat ze beroep zouden aantekenen tegen het besluit van de gemeen te Amersfoort. ..Sinds die tijd", zegt de heer L Bonnike als woordvoerder, ..hebben de om wonenden zich eerst moeten or ganiseren en zijn onze advoca ten bezig geweest met het bestu deren van de kwestie Vandaar dat nu pas officieel beroep wordt aangetekend Of er ook tactische redenen in het spel waren? Nee, want begin april was al bekend dat Defensie het terrein niet vrij zou geven voordat er meer be kend zou zijn over een beroeps zaak bij de Raad van State". NIET EERLIJK De heer Bonnike zegt nog steeds bereid te zijn te willen helpen zoeken naar andere op lossingen voor de motorcrossers die al jaren een blijvende cross baan moeten ontberen ,,Het klinkt wat laf, maar wij willen die baan zo ver mogelijk van ons bed. Wij zijn nog steeds een voorstander van een terrein in de polders", aldus Bonnike. Hij ver klaarde desgevraagd de politie in te lichten als hij zou merken dat er illegaal gecrosst wordt op de Het terrein waarop de crossbaan wordt uitgezet. Leusderheide. ,,Want ik vind het niet eerlijk als men iets op onwet- teige wijze na gaat streven als het via de legale kanalen wordt te gengegaan", zei Bonnike, de woordvoerder van de 31 be zwaarde omwonenden Het terrein waar het om gaat ligt op Amersfoorts grondgebied ten zuiden van de Kolonel van Rooyenweg en ten noorden van het nieuwe tracé van rijksweg 28 Deze maand had de crossbaan in qebruik moeten worden geno men Mn onzer verslaggevers) JSDEN Het college lurgemeester en Wet- rs blijft er bij, dat de te vrije sectorkavels In Langenbeek niet verrekend hoeven te worden. Aldus blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, dat aanstaan de donderdag tijdens de vschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leuaden. bad- 0n«fhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU fflllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. Kontrakten belangrijke korting, wsderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm), nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: ••kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur °P«nd. Zaterdags gesloten. maandelijkse vergadering be handeld zal worden. Zoals wij vorige week al be richtten, zijn een aantal vrije sec torkavels in Langenbeek groter dan indertijd in het koopcontract was overeengekomen. In totaal gaat het om 15 kavels, die teza men 273 vierkante meter te groot zijn. De waarde van die grond bedraagt f40.000,— exclusief BTW, gerekend naar het prijspeil van het jaar van uitgifte, 1979. De voornaamste oorzaak van de verkeerde uitmeting van de kavels is gelegen in het feit, dat er ten tijde van de uitgifte nog geen zogeheten ..matenvast" plan voor dit deelplan van de Tweede Fase voorhanden was. Daardoor zijn de metingen indertijd dusda nig onnauwkeurig geweest, dat sommige kavels twintig tot dertig vierkante meter groter zijn uitge vallen dan de bedoeling was In de contracten tussen ge meente en kopers is een clausule opgenomen, die bepaalt dat overmaat van meer dan tien vier kante meter verrekend kan wor den. Op grond van die bepaling heeft de gemeente dus het recht om met de verschillende grond eigenaren alsnog de te veel uit gegeven vierkante meters te ver rekenen Eind vorig jaar heeft het college van B. en W. de betrok ken bewoners van Langenbeek schriftelijk kenbaar gemaakt een en ander te willen verrekenen Daarover staat in het voorstel van de raad: Alhoewel ook binnen ons college grote aarzeling be stond nog in dit late stadium, ruim drie jaar na de verkoopda tum, aanvullende betaling te ver langen. hebben teneinde de in het contract voorgeschreven ter mijn van één maand niet te laten overschrijden op 2 december 1982 schriftelijk kenbaar ge maakt tot verrekening te willen overgaan" De overmaat van de verschil lende kavels werd vorig jaarvast- gesteld bij een nameting door het kadaster. Het college had daarop een maand de tijd om de kopers hier van in kennis te stel len. Het college heeft dat ge daan, echter niet met de bedoe ling ooit tot daadwerkelijke in ning van de bedragen over te gaan. De betrokken huiseigenaren hebben bij de gemeente kenbaar gemaakt, dat zij het er niet mee eens zijn. dat alsnog betaald zou moeten worden. Het college is het daarmee eens en kwam de afgelopen weken in twee raads commissies met de mededeling, dat men van verrekening wil af zien Daarop is in de commissies nogal verdeeld gereageerd. De VVD is het geheel met het college eens. CDA en PvdA zijn dat zeker niet zonder meer. In de commis sie Financiën" deed CDA- woordvoerder Henk van der Sloot het tussenvoorstel om de kopers de prijs van openbaar groen, wanneer dat door de ge meente aan particulieren wordt verkocht, in rekening te brengen En Corri Verduin (PvdA) wenste, dat de kwestie in een raadsverga dering behandeld zou worden Uit een en ander is het ge noemde raadsvoorstel voortge vloeid, waarin het college vast houdt aan zijn standpunt: niet verrekenen. Volgens B. en W. zijn er voldoende redenen om de raad dat in overweging te geven, het college noemt de volgende argumenten: doordat er zulk een lange tijd is verlopen tussen verkoop en definitieve bepaling van de oppervlakten, komt een ver zoek tot bijbetaling voor de betrokkenen bijzonder onge legen. Vooral nu de economi sche situatie zich in deze ja ren heeft verslechterd. Het is nauwelijks aan betrok kenen te wijten dat de kavels zijn verkocht op basis van een schets-verkavelingsplan in plaats van een gedegen ma tenplan, zoals dit gebruikelijk is. In de kostenprijsberekening van Langenbeek is geen reke ning gehouden met de even- tuele grote kavelopbrengst. I Schoolzwemregeling zal gewijzigd moeten wordenpag. 3 Festiviteiten rond 12'/» jaar De Til pag. 3 Ook ouders kunnen bij onderwijsbegeleidingsdienst terechtpag. 5 Boekennieuws pag. 5 Rugbyclub Eemland en de positieve agressiviteit pag. 7 Roda en WZA houden elkaar in evenwicht pag. 9 Overig sportnieuwspag. 9 LEUSDEN Als de vraag of Leusden behoefte heeft aan een culturele raad met ja beantwoord kan worden dan moet zo n raad er komen. De leden van de plan adviesgroep die vorige week een bijeenkomst hadden, waren het daarover eens. Zij zullen een Ini tiatief om de behoefte te peilen steunen. Een culturele raad kan met nieuwe initiatieven komen of fungeren als adviesorgaan van de gemeente. De subsidieverordening voor sociaal-cultureel werk heeft een toelichting gekregen Alle be langhebbende verenigingen krij gen deze verduidelijking van de artikelen van de verordening toe gestuurd Er wordt een extra in formatieavond gepland voor alle verenigingen die met sociaal- cultureel werk te maken hebben. Tegen de tijd dat de subsidieaan vragen moeten worden inge diend en de extra informatie avond wordt gehouden wil men ook nog een uitleg-op-papier verzorgen, die in begrijpelijke taak is gesteld. Op deze manier hoopt men het aantal misvattin gen over de verordeningen tot een minimum te kunnen beper ken De planadviesgroep is van me ning dat de gemeente bij werkge- legenheidsprojekten niet zelf projecten moet verzinnen, maar stimulerend en informerend op moet treden. Dat moet dan niet alleen gebeuren voor bedrijven die zijn aangesloten bij de Bedrij- venkring maar ook voor kleinere bedrijven, die buiten de Bedrij- venkring vallen omdat zij minder dan 10 mensen in dienst hebben Juist die kleinere bedrijven wer ken zeer krap met hun personeel Als er eens een werknemer uit valt, bijvoorbeeld door ziekte, dan kampt men meteen met een tekort aan personeel Het zou mogelijk moeten zijn een rege ling te treffen voor het opvullen van deze tijdelijke arbeidsplaat sen De gemeente zou informatie kunnen geven over regeling op dit gebied. 99 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Hel Samen werkingsorgaan van de Gere formeerde Kerk en de Her vormde Gemeente Leusden heeft bij het college van B&W aangedrongen op de spoedi ge realisering van een mortu arium. In een brief aan het college schrijft het Samen werkingsorgaan dat er grote behoefte bestaat aan een ge bouwtje waar de doden op gebaard kunnen worden. „Met name bij de oudere ge meenteleden wordt het gemis van een mortuarium in Leus den sterk gevoeld", aldus de brief van beide kerkgenoot schappen. het schrijven staat op de lijst van ingekomen stukken van de komende raadsverga dering en zal wellicht aan de orde worden gesteld. LEUSDEN Tijdens de deel nemersraadvergadering van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) op donderdag 28 april zal de derde druk van de wandel beschrijving door het park Prin- cenhof in Leusden worden ge presenteerd. Deze druk is, even als de vorlgen, tot stand geko men in nauwe samenwerking tussen de werkgroep Milieu-edu- Winkelcentrum HAMERSHOF en BIEZENKAMP vrijdagavond. catle van het CML en de afdeling plantsoenen van de gemeente. Aan de presentatie van het drukwerkje zal donderdag enige kleur worden gegeven door mid del van het vertonen van dia's van kruiden, heesters en bomen die in het Princenhofpark voorko men De nieuwe wandelbeschrij ving zal verkrijgbaar zijn bij de openbare bibliotheek, de Leus der Krant, de afdeling voorlich ting van de gemeente en bij het WV-kantoortje. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De deelnemersraadvergade ring van het CML wordt donder dag in de schuur van De Hak horst. Waarden 25a gehouden en begint om 20.00 uur Behalve de presentatie van het wandelgidsje staat verder op de agenda de bespreking van het huishoude lijk reglement van hef CML en de behandeling van het Jaarplan 1984 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1