J Vrijwilligers gevraagd voor fietsenregistratie Echtpaar Mensink vierde 67ste trouwdag in stilte „De Geut" krijgt beheerder Gemeente legt verzoek van provincie naast zich neer onA1 KOOP AVOND. Geen spreekuur Wagenaar in mei Gemeente huis dicht op 5 mei aan Buurtweg gaan door Openbare commissie vergaderingen in mei (9 ommissie 3W/R0 ergadert Collectes in de maand mei Leusder Krant BINGOSPEL Hobbiade van „De Hobbit" Vandaag in de Leusder Krant BINNENKORT GAAT POLITIE VAN START Langst getrouwde echtpaar van Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? DOKTERSDIENST: Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS - Redaktle en admlnlstratle: Rozendaallaan 9 Poatbua 11 3830 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. krant DONDERDAG 28 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 105 LEUSDEN - De raadscommis- leopenbare werken en rulmtelij- e ordening komt dinsdag 2 mei ijeen. De vergadering wordt ge- ouden in de commissiekamer On hel gemeentehuis en begint 0 20.00 uur. Op de agenda liaan de volgende zaken: 1 Opening. 2. Inventarisatie vragenstel lers/woordvoerders. 3. Verslag van 12 april 1983. 4. Mededelingen: - Zanddepöt. 5. Versnelling Claeverenblad- Wildenburg. 6. Brief St. Mil. Fed. over be stemmingsplan Achterveld. 7. Woonruimteverdelingsver ordening. 8. Voorbereidingsbesluit: - Wijziging bestemmings plan de Vor Achterveld. 9. Grondverkopen: - Verkoop grond nabij boer derij Munnikhove aan dhr. ten Hoeve: - Verkoop grond aan de Ha- mersveldseweg aan Her- vormde- en Gereformeerde Kerk van Leusden (onder voorbehoud); - Verkoop grond in Groen houten-Zuid aan de A.P.N. (onder voorbehoud). 10. Geluidmetingen kelder ge meentehuis. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders hebben voor de maand mei vergunning verleend voor het houden van de volgen de collectes: 2 tot en met 8 mei; Aslmafonds 23 tot en met 29 meiA VO-Neder- land Orviftiankeli|h nieuwsblad voor de gemeente Leusden BUU Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendeallaan 9 te Leuaden-Centrum is dage- lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 t Leusden-C. Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). LEUSDEN - Basisschool De Hobbit in de wijk Groenhouten bestaat binnenkort tien jaar. Om de kosten van de jubileumaktivi- teiten in de hand te houden wordt op vrijdag 27 mei een rom mel- en hobbymarkt, de Hobbia de. gehouden. Behalve tweede hands goederen hopen ook stek jes, bloemstukjes, zelfgemaakte artikelen, jams en dergelijke van eigenaar te verwisselen. Wie spullen voor de rommelmarkt heeft kan die afleveren op de Hobbit, voor en na schooltijd (tot 16.00 uur) en op dinsdagavond 3 mei van 19.00 tot 20.00 uur. Winkelcentrum HAMERSHOF en BIEZENKAMP vrijdagavond. Oud-minister Gardeniers opent vanavond school De Loysder Hoek De Til zet deuren wijd open IKV-tentoonstelling „Herleefd Verleden" Programma Koninginnedag en 5 mei Interview op donderdag: drs. A. Goedendorp, direkteur polltie-opleidingsschool De Boskamp over onder meer de nieuwe opleiding Sport Loep op Leusden met o.a Kantlijn en Spaanse Ontboezemingen Fllmnieuws13 Drie dagen jazz in Amersfoort 13 •Servicepagina 15 03425-1222 11 LEUSDEN - Het spreekuur van wethouder J. Wagenaar komt in de maand mei te vervallen. Het eerst volgende spreekuur van wethouder Wagenaar is op 3 ju ni. In spoedeisende gevallen kan een afspraak gemaakt worden met de burgemeester of met een van de andere wethouders van de secre taresse van het college van burge meester en wethouders LEUSDEN - Op donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) zullen alle afdelingen van de gemeentese cretarie en de dienst gemeente werken de gehele dag gesloten zijn. LEUSDEN - In samen werking met de gemeente zal door de Rijkspolitie op korte termijn een aan vang gemaakt worden met de aktle fietsenregi stratie. Het is daarbij de bedoeling, dat in een fiets de postcode en het huis nummer van de eigenaar wordt gegraveerd. Deze krant meldde hier reeds eerder over. Voor die werkzaamhe den zoekt de Rijkspolitie Leusden een aantal vrij willigers die bereid zijn om zich gedurende enke le dagen - pro deo - in te zetten. Ten aanzien van personen die werkloos zijn en een uitkering ont vangen via de afdeling sociale zaken van de ge meente Leusden, mogen deze vrijwilligerswerk- zaamheden plaatsvinden met behoud van de uitke ring die men thans geniet. Bij de receptie van het gemeentehuis en in de wachtruimte van de afde ling sociale zaken zijn aanmeldingsformulieren verkrijgbaar voor inwo ners die voor deze aktie vrijwilligerswerkzaamhe- den willen verrichten. Bij het aanvraagformulier is verdere informatie over de tijden waarop de werk zaamheden moeten plaatsvinden voorhan den. Aanmelding kan plaatsvinden voor 8 mei 1983. Aanmeldingsfor mulieren moeten gere tourneerd aan de ge meente Leusden. een bejaardentehuis willen", zegt mevrouw Mensink Jk heb altijd in een groot huis ge woond en ik kan er niet tegen om kleiner te wonen Boven dien hebben we vaak bezoek over de vloer. Daar heb je in een bejaardentehuis geen ruimte voor" zegt ze Na mijn pensioen heeft de heer Mensink tot ver in de tach tig als vrijwilliger bij de CNV- Bond voor militairen gewerkt Vijfjaar geleden is hij daar mee gestopt en heeft hij zich hele maal toegelegd op zijn grote hobby: het natrekken van zijn stamboom. Twee jaar geleden heeft hij er de laatste hand aan gelegd hij heeft de stamboom tot het jaar 1100 kunnen terug voeren De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leus den-Centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau voorlich ting, 't Erf 1. telefoon 941247, toe stel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente eeft een verzoek van de provin- om manege-aktiviteiten in en landbouwschuur bij Buurt- eg 6a tegen te gaan, naast zich eergelegd. Van de gemeente de heer F. van Heugten, ei- enaar van de omstreden huur, doorgaan met het ge- ruik er van als manege. Wel eeft de gemeente de heer Van eugten verboden verdere ouw- of verbouwaktiviteiten te ntplooien voordat er een bouw ergunning verleend is. Eind vorige maand heeft het pro- nciaal bestuur het gemeentebe- uur verzocht het gebruik van de schuur als manege tegen te gaan, omdat dat gebruik in strijd is met het geldend bestemmingsplan Ook heeft de gemeente niet in het kader van een zogeheten artikel 19-procedure - waarmee kan wor den vooruitgelopen op een in voor bereiding zijnd bestemmingsplan - voor het betreffende perceel een verklaring van geen bezwaar aan gevraagd bij de provincie. Dus heeft de provincie het bovenver melde verzoek aan de gemeente gedaan. Zij deed dat. nadat zij door mevrouw A C. van de Biezenbos- Brok, bewoonster van de Buurt weg. op de situatie was geatten deerd Mevrouw Biezenbos kreeg vori ge maand, na een ellenlange pro cedure, van het college van B. en W. te horen, dat haar bezwaren te gen de manege ongegrond ver klaard werden. B en W. erkenden, dat de verbouwing van de schuur tot manege zonder bouwvergun ning heeft plaatsgevonden. Maar tegen deze voorziening op zich be staan bij het college geen bezwa ren en men kondigde in de brief aan mevrouw Van de Biezenbos aan het bestemmingsplan te gaan wijzi gen ten gunste van de manege Ook zou een aanvang gemaakt worden met de artikel-19-procedu re. Dat laatste nu is nog steeds niet gebeurd Volgens gemeentevoor- lichter Hans Hermans is er nog geen verzoek om een verklaring van geen bezwaar naar Utrecht uit gegaan, omdat nog niet alle vereis te tekeningen door de heer Van Heugten verstrekt zijn Vandaag of morgen zal de aanvraag de deur uitgaan Ondertussen heeft de ge meente de heer Van Heugten schriftelijk opgedragen geen ver dere bouw- of verbouwaktiviteiten te plegen, lopende de procedure Ambtenaren van bouw- en woning toezicht zouden op uitvoering van deze opdracht daadwerkelijk toe zien. Volgens Hermans gevoelden B en W. geen behoefte om gehoor te geven aan het verzoek van de pro vincie om het gebruik van de schuur als manege tegen te gaan, omdat men tegen de manege op zich geen bezwaar heeft (door een medewerkster) LEUSDEN/CENTRUM - Het echtpaar Mensink, wo nend aan de Bruinhorst in Leusden-Centrum, vierde gisteren zijn 67-jarige huwe lijksdag. Zij zijn het langst- getrouwde echtpaar in Leus den. Dit jaar werd de dag in alle rust gevierd. „Pas als we zeventig jaar getrouwd zijn, geven we een groot feest", zegt de heer Mensink (91) optimistisch. De heer en mevrouw Mensink leerden elkaar in 1911 kennen, toen zij allebei een rol speel den in hetzelfde toneelstuk bij de plaatselijke toneelvereni ging in Gorzel (Gelderland). Vijf jaar later trouwden ze De heer Mensink werkte tot zijn zestigste jaar als admini strateur bij het leger Mevrouw Mensink (91zorgde thuis voor de vier kinderen en deed het huishouden. Het huishouden wordt inmiddels gedaan door een gezinshulp, terwijl de heer Mensink de last van het koken op zich neemt. Zijn vrouw mag dit niet meer doen in verband met haar gezondheid. ,,lk kook wel, maar zij zegt of ik suiker of azijn in de erwtensoep moet doen", zegt de heer Mensink. In 1936 kwam het paar naar Leusden, toen de heer Men sink overgeplaatst werd naar de inmiddels gesloopte kazer ne aan de Leusderweg. Het echtpaar woont nog steeds in Leusden. Ze wonen zelfstandig. ,,lk zou niet naar LEUSDEN - In mei worden de volgende openbare commissiever gaderingen gehouden; Maandag 2 mei: Commissie Wel zijn en Onderwijs Dinsdag 3 mei: Commissie Openbare Werken en Ruimteli|ke Ordening Maandag 9 mei: Commissie Fi nancien Woensdag 11 mei: Commissie Al- gemene- en Bestuurszaken LEUSDEN - Het open jeugd- en jongerencentrum „De Geut" krijgt binnen af zienbare tijd een beheerder. Het college van Burgemees ter en Wethouders heeft het bestuur van „De Geut" toege zegd, dat het al het mogelijke zal doen om zo snel mogelijk een beheerder aan te stellen. Op zijn beurt is het bestuur van „De Geut" ingegaan op het verzoek van het gemeen tebestuur om in ieder geval tot 1 juli aanstaande aan te blijven. Dat is het resultaat van een gesprek, dat vorige week woensdag heeft plaatsgevon den tussen het bestuur van „De Geut" en wethouder G. van Woudenberg (Welzijn, CDA). Het gesprek vond plaats naar aanleiding van de recente problemen rond het jongerencentrum aan de Zwarteweg. Het bestuur on der voorzitterschap van Ed. ten Voorde had het gevoel ge kregen, dat het gemeentebe stuur weinig of niets wilde doen voor „De Geut". Daarop kondigde het bestuur aan op te zullen stappen. Ook de me- dewerkersraad liet vervol gens weten weinig zin te heb ben in continuering van de werkzaamheden. Het gesprek met de wethou der lijkt nu echter aan de pro blemen een einde gemaakt te hebben. Het verlangen van het jongerencentrum om een beroepskracht aangesteld te krijgen, wordt door het colle ge gehonoreerd. Voor de pe riode van één jaar zal een be roepskracht op basis van de zogeheten Werk Verruimen de Maatregel (WVM) worden aangesteld. Een deel van de kosten wordt door het Rijk be taald. een ander deel komt op rekening van de gemeente. Verder is afgesproken dat „De Geut" van de gemeente materiaal beschikbaar ge steld krijgt, waaruit men zelf meubilair zal vervaardigen. Tenslotte is overeengeko men, dat de subsidie voor het tweede kwartaal van 1983 10.000,-) nu uitbetaald zal worden. De afspraken, zoals die door de wethouder met het Geut-bestuur gemaakt wa ren, zijn dinsdagmiddag in de vergadering van het college van B. en W. bevestigd. Van Woudenberg.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1