SB Burgemeester stortte langste paal voor 86 Bohan-woningen Munnikhove Irat /anavond meer bekend iver de Lockhorsterbrug Kind (2) zorgt voor paniek in Langenbeek Vandaag in de Leusder Krant J. A. .V [TON ZWART: „WAAR IS OFFERTE?" BDU Inbraak De Heerd Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. De opmerking van Zwart zorg- onverwacht voor een levendi- debatje in de raad over een orstel dat minder aandacht ik te krijgen. Bij monde van lart liet de CDA-raadsfractie iten zeer te hechten aan het itieke bruggetje. Een nieuwe jg zien de CDA-ers niet zitten, idat daardoor de autosnelhe- ongetwijfeld op de Lockhor- rweg gaan toenemen. ..En dat met nodig, omdat deze weg en primaire in- en uitvalsroute or Leusden is", aldus de CDA- ordvoerder. Hij zei het hoogst >ehoorlijk van het college van W te vinden om met geen ord te reppen over de offerte Emiss Injekteerbedrijf ..Ik vandaag een kopie van deze ibieding per expresse toege- urd gekregen De offerte is icht aan een ambtenaar", al- Zwart die de naam van de YUSte arnbenaar noemde De A-er wees in zijn betoogje ins op de knellende nood- k van een goede aansluiting rijksweg 28. Nu de Lockhor- rv/eg dicht is, wordt het gemis een dergelijke aansluiting en maar groter, meende art s/dA-raadslid Gert de Weerdt nde de nadelen van een tijde- e ijzeren Baileybrug op dit na opblazen door de Genie van het oude bruggetje de geschon- den verbinding zou moeten her stellen. Hij noemde: lelijk, la waaiig als er auto's overheen rij den en gevoelig voor aanrijdin gen. De Partij van de Arbeid voel de meer voor een zogeheten dui ker waar de weg overheen kan worden gelegd. De Weerdt sprak I zijn vrees uit voor een recht-toe- recht-aanverbinding naar de Hertenkop (op- en afritten rijks weg 28 bij Arnhemseweg) wan neer een nieuwe brug wordt ge realiseerd PLOF Ep Oostra (D'66) zag de zaak heel anders. Hij bekommerde zich niet om het bruggetje maar om de nog niet aanwezige aan sluiting op de A28. Het oude bruggetje mocht van zljt"! part opgeblA7en worden als met plof de landelijke publiciteit ge haald kan worden. „Want op die manier kunnen we de verant woordelijke mensen nog eens wijzen op de noodzaak van een goede aansluiting op de rijks weg", meende Oostra. VVD-fractievoorzitter Sjef ten Berge merkte op het jammer te vinden dat het rustieke bruggetje in de Lockhorsterweg zo ernstig beschadigd is dat het gesloopt (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een 2-jarig jo chie heeft zondag voor de no dige consternatie in de wijk Langenbeek gezorgd. Toen het kind op een gegeven mo ment werd vermist en zijn speelgoed-kruiwagen in een vijver aan Grondel dreef, vreesden diverse gealar meerde wijkbewoners het ergste. Samen met de rijks politie werd een zoekaktie rond en in de vijver gestart. Een van de wijkbewoners (de vader?) sprong zelfs in de vij ver om naar het kind te dreg gen. Gelukkig bleef een dra ma uit. Via aanwijzingen van omstanders kwamen de ou ders van het kind aan de weet, dat hun zoon elders aan het spelen was. LEUSDEN - Uit een van de noodlokalen van basisschool De Heerd werd eind vorige week een portable-radio gestolen. Toe gang tot het gebouwtje was ver schaft door het verwijderen van een ruit uit de buitendeur. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door het storten van de langste paal heeft burge meester mr. J.W. M. Rademaker gistermiddag het officiële start sein gegeven voor de bouw van 86 premie koopwoningen in de nieuwbouwwijk Munnikhove. De burgemeester was uitgenodigd tot het storten van de zestien me ter lange heipaal door Bohan B.V., de realisator van het pro- jekt. Dit projekt, waarvoor de heiwerk zaamheden onlangs van start gin gen. betekent de invulling van het laatste grote gat in het deelplan Munnikhove Er resten nu nog al leen een aantal kavels grond voor bouw in de vrije sektor Alle 86 te bouwen woningen zijn inmiddels verkocht. Het gaat om 24 prerrue- A-woningen en 62 premie-B-wo- ningen met prijzen tussen ƒ125.000,- en ƒ140 000,-. De wo ningen zijn ontworpen door de ar- chitekt J A P. Spijkers uit Goirle De voorbereiding van het projekt heeft ongeveer drie maanden in beslag genomen. In zijn speechje na het verrichten van de officiële handeling maakte Rademaker melding van het feit. dat de helft van de kopers van de woningen een huurhuis achterlaat. Bohan-direkteur B de Vogel be nadrukte de snelle verkoop van de woningen in het projket. Volgens hem zijn het vooral de lage kavel- prijs en het feit dat de woningen op de bouwplaats werden verkocht de oorzaak van deze voorspoedige gang van zaken. Als dank voor het storten van de eerste paal bood de Bohan-direkteur burgemeester Ra demaker een voorzittershamer aan. F0T0-K0P1E NODIG? Leusder Krant NAAIMACHINES I Ruime sortering fournituren o.a. knopen, ritsen, garens, etc. Ook div. aanb. van nieuwe en gebruikte naaimachines. Ook reparaties alle merken. Van te voren prijsopgaaf. Singe* speciaalzaak Amersfoort. Utreefitsestraat 7 03317583 Wanneer u voor dinsCag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onie hoofdagent (dinsdag el donderdag tussen 18.3C en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - onr wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Jets moois straalt er in ons midden, velen aanschouwen het, doch zien het niet". Stuivenberg voor groente-, perk- en vaste planten. Nu geraniums-, fuchsia's-, chrysantenstek; tomaten, komkommers; paprika's; pepers; afrikanen enz. Tevens zaden en potgrond. Nieuwstraat 62 Scherpenzeel (van onze verslaggevers) ACHTERVELD/HUIS TER HEIDE Twee Leusdenaren hebben jongstleden vrijdag een koninklijke onderschei ding gekregen. In Huis ter Heide kreeg wethouder A.M.J. Ummels de versierse len, behorend bij het officier schap in de Orde van Oranje .Nassau met de Zwaarden op gespeld. In haar woonplaats Achterveld zag mevrouw H.G.M. Kleinveld-Sijmons zich verrast worden met de eremedaille Oranje Nassau in zilver. Ummels kreeg de onderschei ding in verband met zijn ver diensten bij de Koninklijke Luchtmacht in een internationa le funktie. Momenteel is kolonel Ummels in Huis ter Heide werk zaam als hoofd van de controle- afdeling van de Koninklijke Luchtmacht. Daar in het Walaard Secrékamp werd door brigade generaal Kooien de onderschei ding uitgereikt. Naast zijn verdiensten voor de luchtmacht vond de toekenning van de ridderorde ook plaats op grond van Ummels' maatschap pelijke aktiviteiten. Ummels is bestuurslid geweest van het Eemlandcollege in Amersfoort, was voorzitter van de stichting voor demente bejaarden in Bus- sum en voorzitter van de stich- 0njttiankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag In da gamaanta Lausdan. Fimllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Uusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm), losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 0n» kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Een konin Haar man onderscheiding voor mevrouw Kleinveld uit Achterveld 't de bijbehorende versierselen op ting katholiek onderwijs in Leus den Sinds september vorig jaar maakt Ummels deel uit van het college van B en W van Leus den. Voor mevrouw Kleinveld kwam de onderscheiding als een com plete verrassing Zij was voor een zakelijke aangelegenheid naar het huis van haar zoon aan de Hessenweg geroepen Daar trof zij tot haar verbazing burge meester mr JW M Rademaker, chef-kabinet G Steijn en het Achterveldse raadslid Henk Os sendrijver aan. De reden van de komst van dit gezelschap werd mevrouw Kleinveld duidelijk, toen de burgemeester het woord nam. Hij wees op de vele aktivi teiten, die mevrouw Kleinveld gedurende een lange reeks van jaren in het Achterveldse vereni gingsleven heeft ontplooid Ra demaker sprak van een ,.zeer aktief echtpaar, dat graag wat voor anderen over heeft". De on derscheiding, die gezien mag worden als een beloning voor het vele door mevrouw Kleinveld verrichte werk, werd haar vervol gens door haar man onder toe ziend oog van de burgemeester opgespeld Mevrouw Kleinveld is vanaf de oprichting (april 1966) tot 1978 (niet meer herkiesbaar) be stuurslid geweest van de ..Katho lieke Stichting voor onderwijs in de parochie van de H Joseph" te Achterveld In deze functie was zij altijd bij zonder actief. Gedurende de periode dat zij als bestuurslid optrad, zijn voor de 3 onder dat bestuur ressorterende scholen nieuwbouwprojecten gerealiseerd Bij de bouw van de St. Joseph- school maakte zij deel uit van de bouwcommissie Naast dit lid maatschap is zij vanaf de oprich ting in 1949 tot 1979 penning- meesteresse geweest van de EHBO-afdeling Achterveld Thans is zij van die vereniging bestuurslid Vanaf 1962 verzorgt zij de opleiding voor het jeugd- diploma EHBO Eveneens wordt onder haar lei ding de jaarlijkse afname van het bloedplasma ter plaatse georga niseerd Het is vooral door haar aktieve rol dat Achterveld één van de hoogste deelnemersper centages kent Tevens is zij bestuurslid van de Vereniging Welzijn Ouderen te Leusden Mevrouw Kleinveld is ook al 14 jaar lid van het zangkoor, waar van twee jaar als bestuurslid. Kolonel en wethouder Fons Ummels met koninklijke onderscheiding. A a "t? Ex-minister Gardenlers opende LoysderHoek pag. 3 Lange nasleep te verwachten in kavelkwestie Langenbeek pag. 3 Koninginnedagfeesten trokken veel publiek onder een stralende zonpag. 5 Wethouder opende midget-golfbaan pag. 7 Sportpag. 7 L. ,-Tj f{*-<-- J rtL DINSDAG 3 MEI 1983 - 15e JAARGANG N^rf' (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN In de vergadering van de raadscommissie jenbare werken en ruimtelijke ordening wordt vanavond eer bekend over de toekomst van het ongeveer 65 jaar oude ruggetje in de Lockhorsterweg. Een meerderheid van de meenteraad wilde er donderdagavond niet aan zonder meer jtoord te gaan met het voorstel van B&W om de brug op te azen en er tijdelijk een Baileybrug te installeren om de al ►ken gestremde Lockhorsterweg weer voor het verkeer open stellen. Deze houding van de raad was het gevolg van een meriting van CD A-er Ton Zwart over een offerte die eind 81 door Emiss Injekteerbedrijf aan de gemeente is aangebo- nover reparatie van de ondeugdelijke brug in de Lockhor- •rweg. Zwart, die een kopie van de offerte liet zien, beweerde thet bewuste bedrijf voor een bedrag van 30.000 gulden de Mg binnen twee weken kan opknappen en daarbij een rantie van 20 tot 25 jaar geeft. moet worden. Hij benadrukte de huidige slechte ontsluiting van Leusden en sprak uit zakelijke overwegingen zich uit voor een goede brug Vervolgens was het aan wet houder Jan Wagenaar de beurt om in te gaan om de opmerkin gen vanuit de gemeenteraad Hij zei onder meer onbekend te zijn met de door Ton Zwart genoem de offerte Wagenaar twijfelde aan het bedrag van 30.000 gul den waarvoor de brug op te knappen zou zijn. ..De herstel- kosten op basis van recente ge gevens zijn veel hoger", beweer de de wethouder. Hij duidde nog eens op de belangrijke, onbe doelde funktie van de Lockhor sterweg en zei verder dat de ge sprekken met provincie en minis terie over een aansluiting op de A28 nog steeds gaande zijn Punt blijft het benodigde geld en de constructie. De veelgenoemde ontsluiting zou een weg met op en afritten moeten worden vanaf de Groene Zoom bij de Bankgi rocentrale richting rijksweg 28. ,,Het complete plan is klaar, maar nu nog de uitvoering", verzucht te Wagenaar die zich persoonlijk inspant voor de snelle realisatie van de aansluiting Burgemeester J. Rademaker zoog er ten slotte een punt aan door op te merken dat de offerte door Zwart getoond aan de actu ele situatie van het bruggetje zal worden getoetst. In de commis sievergadering van vanavond zal het resultaat daarvan bekend worden gemaakt. „Omdat er sprake is van een rampsituatie zal de raad op de een of andere manier dan of kort daarna (de week dus, red.) een beslissing moeten nemen", aldus de burge meester. Of een plof en een nieu we brug óf een gerepareerde ou de brug, daar zal het dus om gaan.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1