c? O Spar verwent de moeders t hele jaar, maar heeft nu voor haar iets extra's. 6?5 149 6i5 lifliP) SR AR v*> he inde buurt» Kantongerecht Amersfoort LTV blijft op het goede pad 25I5 Achterham 100 gram t be^e Uitslag klaverjassen Rommelmarkt bij Roda '46 oederdagtaart Baronie Bonbons Pedro Domecq Sherry medium dry Spar Oploskoffie in Sierpot All Voordeelpak Pampers 495 rc9 129 Runder Gehakt 7?5 l!9 Of9 129 ii9 i*9 14 Jaffa Late Sinaas appelen e 128 DINSDAG 3 MEI 1983 LEUSDER KRANT AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 28-4-'83 stonden drie dierenartsen terecht uit de gemeente Voorthuizen. Ze had den volgens de de dagvaarding In strijd met de antibioticawet gehandeld. Deze wet eist dat an tibiotica alleen door de veevoe ding gemengd mogen worden door tussenkomst van een prak- tizerend dierenarts. Dit natuurlijk om mogelijk schadelijke gevol gen voor de mens te voorkomen. De laatste 3 weken voor de slach ting mogen antlciotica helemaal niet meer gegeven worden i.v.m. de residuën die ze achterlaten. ,,De bedrijven waarvoor u at testen afgeeft, moet u ook bezoe ken" vond de kantonrechter. ,,De bedoeling is immers te voorko men dat de bedrijven zelf het heft in handen krijgen" Officier en kantonrechter von den dat de wettelijke voorschrif ten onvoldoende door de betref fende dierenartsen waren opge volgd, al ontstond er een hele discussie over verouderde wet geving en over het begrip „prak- tizerend" dierenarts. De twee dierenartsen die regelmatig het bewuste middel hadden geleverd zonder de vereiste controle uit te oefenen kregen een boete van f750,—, waarvan f450,—voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De derde dierenarts die slechts éénmaal het antibioticum gele verd had aan een bedrijf dat an ders duizenden kuikens verloren zou hebben, kreeg slechts f100,— boete en de opmerking dat voor zijn handelwijze wel be grip was. al was het dan formeel fout AALREEP Twee heren uit Bunschoten hadden geprobeerd vis te van gen met een aalreep, een vistuig dat ter plekke niet gebruikt mocht worden. Hoewel de één geroeid had en en de ander ge vist oordeelde de kantonrechter dat ze ..samen en in vereniging" de overtreding begaan hadden De één had les gegeven aan de ander en daardoor werden bei den op dezelfde manier bestraft f250,— boete, waarvan f 150, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. SCHROEVEDRAAIER Een jongeman uit Amsterdam was op een middernachtelijk uur in Barneveld op de speelplaats van een kleuterschol aangetrof- LEUSDEN Leusden kreeg dit weekend de vermoedelijk sterkste konkurrent voor de titel op bezoek. Naarden 3 was met zeer serieuze bedoelingen naar het park aan de Valleilaan geko men, maar is van een koude ker mis thuisgekomen. Met maar liefst een 7-1 nederlaag werden de bezoekers, een illusie armer, huiswaarts gestuurd. Hoofdrollen waren ditmaal weggelegd voor Rien van Bierk en Constance Ploeg Rien smaakte voor het eerst tijdens deze kompetitie het genoegen zijn single te winnen. Met de duidelijke cijfers 6-2 en 6-0 troef de hij zijn tegenstander op over weldigende wijze af Ook in de latere doubles bleef hij een klas- separtij tennis spelen Constance Ploeg heeft zich tot het uiterste moeten inzetten om in de single in 3 sets te zegevie ren. Door prima spel en vooral veel routine bleef "Stance" de baas, ondanks duidelijk verlies in de eerste set. Betty Klave won de 2e dames single door beheerst spel vrij royaal, 6-1 en 7-5. Paul Wesse- ling had de meest agressief spe lende tegenstander getroffen. Zijn goed smashende opponent heeft hem de hele partij onder druk weten te houden Met de uiteindelijke 3 sets winst mocht Paul Wesseling en daarmede het gehele Leusdense team bepaald niet ongelukkig zijn. Door periodieke regenval ge hinderd werden de doubles afge werkt. Alleen de laatste mixed partij ging bij invallende duisternis naar de gasten, die daarmee de spreekwoordelijke eer redden. Hoewel de totaal-uitslag anders doet vermoeden, zijn vrijwel alle partijen spannend geweest en kon het opnieuw talrijke publiek tussen de buien door van attrak- tief tennis genieten. Ook Leusden 2 blijft aan de winnende hand. Bij een 6-1 voor sprong werd de wedstrijd afge broken, zodat winst het team van Leusden niet meer kan ontgaan. Dinsdagavond om 18.30 uur wordt de wedstrijd uitgespeeld Overige uitslagen: (voor zover be kend) Leusden 1 - Naarden 3 7-1 Leusden 2 - Alta 6 6-1 (afgebr.) Groenekan 1 - Leusden 3 4-4 Leusden 5 - Nlenhof 4 1-5 (afgebr.) Heren: De Bree 3 - Leusden 2 3-3 fen in gezelschap van een paar andere jongens, die zich op het moment dat de politie langs kwam, op het dak van de school bevonden, en bovendien in het bezit van 3 schroevedraaiers. ,.Ze zeiden dat het verboden is om gereedschappen op straat bij je te hebben. Dat wist ik niet", aldus een onschuldig kijkende verdachte. ,,Zo zit het ook niet helemaal" legde de kantonrechter uit. ,,Het is natuurlijk de combinatie van omstandigheden die u en uw schroevedraaiers verdacht ma ken Want wat dééd u midden in de nacht bij die kleuterschool, u had daar toch niets te zoeken?" ..Voetballen" ,.Nou enfin U hebt niet ingebro ken, dat wordt u ook niet tenlaste gelegd, maar u had dingen bij u waarmee je dat zou kunnen doen Ik zal enige soepelheid toepassen: f 50,— boete en ver beurdverklaring van de schroe vedraaiers" VIER KEER De heer v.d. P. uit Bodegraven had 155 km gereden i.p.v 100 in de gemeente Amersfoort „Klopt dat?" informeerde de kantonrechter „Ja, dat klopt. Een en ander was wat uitgelopen, er was niets op de weg en ik had een verjaardag thuis". „Dit is niet de eerste keer hè?" „Nee, de tweede" „Nou 1978. 1981, 1982 en nu 1983, dat is volgens mij 4 keer". De officier noemde dit een „re delijke staat van dienst' en eiste f 1000,— boete met de waarschu wing dat de volgende keer het rijbewijs op de tocht zou komen te staan. De kantonrechter sloot zich na enige aarzeling bij deze eis aan. „Eigenlijk was ik van plan u uw rijbewijs af te nemen, maar dat is natuurlijk een grote bedreiging voor uw werk. Laat dit de laatste keer geweest zijn!" 200 PAAR SCHOENEN De heer L.. eigenaar van een schoenenzaak, had in de Lange- straat geparkeerd ondanks een stopverbod. Hoewel dit verbod ook geen laden en lossen toe staat. had de heer L 200 paar schoenen uitgeladen „Hoe wilt u dat ik dit anders doe als alle parkeerplaatsen die voor laden en lossen bestemd zijn door winkelende mensen zijn be zet?", vroeg verdachte in wan hoop aan de kantonrechter Die toonde wel begrip voor de moei lijkheden van de winkeliers, maar het beleid van Amersfoort is nu eenmaal geen zaak van de kan tonrechter „Ik kan hooguit in mijn strafmaat laten uitkomen dat ik meer be grip heb voor uw parkeerproble men dan voor die van het winke lend publiek, dat zijn auto neer zet op plaatsen die voor laden en lossen bedoeld zijn. En die men sen komen hier vanmorgen ook op de zitting Voor u maak ik er f 25,— van" Een tientje lager dan de eis. LEUSDEN De uitslag van de op 28 april gehouden wedstrijd van „Leusden Troef" is als volgt 1. Mevr. Knol 5325 2. Hr. Wiegers 5201 3. Mevr. v.d Heiden 5097 4 Hr. Nijhuis 4988 5 Hr De Ridder 4931 Stand per 28 april 1983 LEUSDEN Ten behoeve van de jeugdafdeling v.v. Roda '46 wordt a s. vrijdag 6 mei een grote rommelmarkt gehouden op het Burg. Buining sportpark, van 18 00 tot 21.30 uur. Er is echter niet alleen een rommelmarkt, er is ook een rad van avontuur met vele mooie prijzen en de jeugdle den kunnen ballen gooien (er is een prijs voor iedereen) en gra; limonade drinken Ook kan geraden worden naar het aam bonen in een pot. Liefhebbj van het edele Dart-spel mog pijltjes werpen om het hoogt aantal punten Het terras is op en er is een barbecue. Toegang voor alle inwonersy Leusden en omstreken. 1 Mevr. Pouli 2. Hr. Nijhuis 3. Mevr. Hondorp 4. Mevr. v.d. Berg 5. Mevr. Knol 20374 19609 19177 19147 19085 6. Hr. Plattel 7. Mevr. Bührer 8. Hr. Bührer 9. Hr. Dekker 10. Mevr Bolt 1861 1833 1834 182< VERWEN JE MOEDER! goed voor 8 punten doos van 400 gram of pale dry 200 gram 2000 gram 748 T.V.-VOORDEEL Bona Tafelmargarine kuipje 500 gram 169 Duyvis Salata fles 50 cl met 50% meer inhoud 198 Katja Drop diverse soorten zak 250 gram 198 super-maxi of maxi plus draagkarton donderdag i/m zaterdag in de meeste supers Voor Moeder: Kaaps Viooltje in wit aardewerk sierpotje Victoria Bronwater literfles Stegeman Berliner Leverworst 150 gram 1*> Paté Royal 150 gram Vers vlees en groenten geldig van donderdag 1'm zaterdag, vleeswaren de gehele periode Sarden we beroemd door. heel kilo m Malse Biefstuk 250 gram Magere Runderbraadlappen 500 gram Spar Aardbeien Jam pot 450 gram overige smaken pot 450 gram 149 Spar Groente-Kip of Tomatensoep blikje 0.46 liter Danablu van de hele per 100 gram Voor uwj huisdier: \CA Rodi Pens pakje 400 gram 129 Rodi Ideaal pakje 400 gram 169 Spar Mie Nestjes pak 500 gram Spar Beschuit pak 2 rol Jonge Kaas kilo Weet u wat wij leuk zouden vinden? Dat u uw buurvrouw vertelt over de vele artikelen die nu bij de Spar zo in prijs verlaagd zijn. Kleiaardappelen 5 kilo Sla 2 kroppen tenzij anders vermeld gelden de aanb,n8en van 5 t/m 11 mei 1983

Leusder Krant | 1983 | | pagina 4