oninginnedagfeesten rokken veel publiek een stralende zon ■eusder ter—nt DINSDAG 3 MEI 1983 835 82< 82< ACHTERVELD/LEUSDEN-CENTRUM/LEUSDEN-ZUID In tegenstelling tot de andere dagen van rige week viel er op Koninginnedag geen enkel druppeltje regen. De zon scheen de lieve, lange dag, en I betekende vanaf 's morgens 7 uur al, bij de eerste toeters en bellen In Leusden-centrum en usden-zuid. In Achterveld mochten de bewoners een uurtje langer slapen. Daar begonnen de estelijkheden met een kinderoptocht. 't Erf en de straat voor het gemeentehuis stonden tegen half elf de mensen dicht op elkaar met tussen n in de versierde fietsen en karretjes die reeds een réveille en een optocht achter de wielen hadden, leden van de Oranjevereniging hadden zich opgesteld op het bordes. De heer van de Hengel, voorzitter ideze vereniging, herinnerde er de aanwezigen in zijn toespraak aan dat 30 april door Koningin Beatrix flnitief was uitgeroepen tot Koninginnedag. Zij wilde daarmee de traditionele viering van de verjaardag haar moeder, Prinses Juliana, voortzetten. „In tegenstelling tot wat som- ige opiniemensen zeggen", zei heer van den Hengel. ..is nog im 85 tot 90 procent van de >derlandse bevolking voor de onarchieTot slot wenste hij koninklijke familie alle goed vooral Prins Claus een spoe- gherstel. Burgemeester Rade aker sloot zich bij de woorden nde heer van den Hengel aan zei dat het gelukkig al wat iter ging met Prins Claus. Hij ide niet alleen Prinses Juliana iciteren maar ook de jarige eter van Vollenhoven, die nog aar kort geleden in Leusden as om het nieuwe gemeente- is te openen. Afgelopen zater- g was het de eerste keer dat de nghulde plaats vond bij het euwe gemeentehuis De bur- meester zei dat het in de be- jeling lag vanaf dit jaar elke minginnedag een bevolkings oep uit te nodigen op het ge- eentehuis om de opening van 't feest te vieren Aan het begin n deze nieuwe traditie waren it dit jaar de Leusdenaren die n koninklijke onderscheiding dden ontvangen. Onder begeleiding van het irmonieorkest Lisiduna werd aubade geopend met ..Wien •erlands Bloed". Bij het zingen n „De Zilvervloot" bleek bur gemeester Rademaker over een fraai stemgeluid te beschikken Hij stond, al dan niet bedoeld, zo dicht bij de microfoon dat hij boven iedereen uit te horen was. Tijdens het zingen van het ..Wil helmus" werd de vlag gehesen na de zanghulde dankte de heer van den Hengel iedereen voorde aanwezigheid en wenste allen een prettige feestdag toe De ma jorettes van Lisiduna sloten de zanghulde af met een dans. VOLKSFEEST Voor de kinderen van 8 tot 12 waren twee spellencyclussen opgezet op het parkeerterrein bij de Smidse. Direkt na de zanghul de was er erg veel belangstelling voor de spelletjes. Nadat de eer ste golf kinderen verwerkt was. werd het minder druk, maar het bleef de hele dag door lopen Voor de jongere jeugd waren er allerlei behendigheidspelletjes als pijltje blazen en blikken gooi en. Bij de meeste races moesten de kinderen het zonder tegen stander doen en werd alleen de tijd genoteerd. De kruiwagenra ce leverde nogal eens problemen op. Als je 7 of 8 bent is het niet eenvoudig om een zware kruiwa gen met een op-een-boeren- knecht-zonder-hoofd lijkende adus van de Hengel spreekt de aanwezigen tijdens de aubade toe. Msdansen voor de jeugd in De Kort. volgestopte overal vooruit te du wen. om nog maar te zwijgen over de smalle plankjes en stok jes waar je overheen en onder door moest. Voor de groteren waren de spelletjes moeilijker Officieel stond als leeftijd 8 tot 12 aangegeven in het programma boekje van de Oranjevereniging, maar jongere kinderen mochten deze spelletjes ook doen als ze dat wilden Het doelschieten, mastklimmen en de langlaufrace vielen echter ook erg in de smaak bij de ouderen, als je dat tenmin ste mag konkluderen uit de wat clowneske manier waarop ze zich over het parcours bewogen. Wie van de kinderen van 8 tot 12. een prijs heeft gewonnen wordt binnenkort bekend gemaakt door de Oranjevereniging KLEUTERFEEST Blijhof had in de Korfsportzaal een spelletjesmiddag georgani seerd voor de kleintjes van 4 tot 7 Ook hier namen ze het niet zo nauw met de leeftijd Bij een spel als dropveterhappen maakte dat weinig uit, maar het principe van de estafette maakte af en toe zo weinig indruk dat de kleuter, die zich eigenlijk de beentjes uitzijn lijfje had moeten rennen, rustig ging staan kijken naar iets dat veel mooier scheen te zijn Dat dan weer tot grote ergernis van de kinderen die wel gesnapt had den dat je zo snel mogelijke op en neer moest rennen Die be gonnen dan ook prompt ontzet tend te gillen, maar door de tocht al vreselijke herrie uit al dieande- re keeltjes bleef het effekt nogal hoporkt Dan had jo due vorloron In dekorfzaal was dat niet zo erg, want daar kreeg elk kind een mooi plakplaatje op zijn deelne merskaart en een bekertje ranja. Als je echt geluk had dan won je ook nog een stuiterbal In dezelfde zaak gaf de volks dansgroep van de Blijhof de monstraties Het publiek kon meedansen als het dat wilde Veel kinderen liepen na hun spel letjesronde direkt door naar de volksdansgroep van Nona van de Burg Wat rond twee uur nog een groepje was van ongeveer 20 mensen, was een uur later uitge groeid tot een enorme rij dansen de kinderen. Het was verbazing wekkend om te zien hoe llona van de Burg zo'n grote groep kinderen precies kon laten na doen wat zij aan danspassen voordeed TOUWTREKKEN Het publiek kreeg bij de touw trekwedstrijden op koninginne dag een geweldige finale te zien. De krachtpatsers van Sportstu dio Achterveld moesten in een tweestrijd met de touwtrekkers van de Swartesteegh uitmaken wie zich tot de sterkste ploeg in 1983 mocht uitroepen. Na een spannende eindstrijd trokken zo als verwacht de gespierde man nen uit Achterveld aan het lang ste eind. Voor het zover gekomen was, hadden 9 ploegen verdeeld over twee poules elkaar in onderlinge wedstrijd bestreden. In poule A zaten, Sportstudio Achterveld, de Rozendaallaan, de Hohorst- laan, Visotter en bewoners van Je Ruisvoorn. n de B-poule gingen de Swar- ?steegh, de PJGU. Mon Cherie n Tjogiwa (een team waar van (ider meer bewoners van de "longerwijk deel uitmaakte) met 0<aar in de slag om de bovenste t\ee plaatsen, die recht gaven op efp plaats in de kruisfinale. sportstudio en de Hohorst- lain uit de A-poule en de Swar- teteegh en de PJGU uit de B- PQIe wisten zich van een plaats bijtje laatste vier te verzekeren. jongeren van de PJGU en de *ohorstlaan kwamen kracht te Krt om de finale te bereiken en ribesten in een onderling on- derekje om de 3e en 4e plaats strijdn De PJGU kon iets meer gewikt in de strijd gooien en legd^eslag op de derde plaats. De fifcie tussen de ploeg van captaijHoekakker en de forma tie vame Swartesteegh liep op het al Wder genoemde Achter- veldse pieces uit. De liling van de touwtrek- wedstrifen was in handen van de heerban Zandbrink die het geheel i,goede banen wist te leiden Oprijzen werden na af loop in djKorf aan de winnaars uitgereikt optocht waarbij de muziekver eniging D W.S medewerking verleende. De reveille werd dit jaar niet gehouden Aan de op tocht werd door ruim 60 kinderen deelgenomen. Allen waren zij op een originele en leuke wijze ver kleed Er werd deelgenomen door paren, groepen en mensen afzonderlijk. Buiten de kleding waren er ook een groot aantal versierde fietsen en wagentjes. Na een rondgang door het dorp verzamelde de kinderen zich in Ons Gebouw waar van 9.00 tot 11.30 uur een aantal kinderspe len waren georganiseerd. Om 9.30 uur ging voor de jongeren van 9 jaar en ouder de vossen jacht van start. Niet minder dan 102 kinderen namen hieraan deel Er moesten een aantal vos sen worden opgespoord en een aantal vragen worden beant woord Zowel voor de origineel ste kleding en versieringen, als bij de kinderspelen en de vossen jacht waren prijzen beschikbaar gesteld. Het paar nummer 6. de enkeling nr. 26 en de groep nr 40 kregen bij de optocht de eerste prijs. Bij de vossenjacht was het groep 14 die met 44 punten de eerste prijs in de wacht wist te slepen Groep 23 werd met 42 punten tweede en groep 30 met 41 punten derde De poedelprijs was voor groep 22 die slechts 10 punten wist te behalen. In de middag ging om 13.30 uur het minivoetbal van start. Hierbij waren twee damesgroe- pen en twee gemengde groepen. Het was een geweldige middag Er werd soms fel gestreden en ook de lachspieren werden danig in beweging gebracht. Vooral de wedstrijd van de Halve Zooien tegen de Roodborstjes was zeer vermakelijk om naar te kijken Nadat alle wedstrijden en de fi nales waren afgewerkt, bleek dat De Ruif de wisselbeker niet in zijn bezit had kunnen houden. Die beker werd nu gewonnen door het team De Olde Karkdie- kers. Het Hoolhorst-team werd tweede. Het team Grensgeval van do Schoonderbekerweg werd derde, terwijl de Halve Zooien de vierde prijs in de wacht wisten te slepen De poe delprijs was voor het damesteam de Roodborstjes Door de A.M.B.C werd de Ko- ninginnerit georganiseerd. Er waren 36 deelnemers. De rit was uitgezet door de heren K. Lorist en A. Born. Tijdens het rekenen werd de wachttijd veraange naamd met een gezellige bingo De winnaars waren A. klasse: 1. H. v d. Wetering uit Wouden berg. 22 strafpunten. 2. J. van Loenen uit Leusden'. 35 strafpunten. 3. G Vink, Barneveld, 36 straf punten. 3 G Waaien, Amersfoort, 36 strafpunten B. klasse: 1 N de Koning, Scherpenzeel, 65 strafpunten. 2. J Slomp, Hoornaar 66 straf punten. 3 Bruinsma, Hoogland 72 straf punten. 4. L. Lorist. Achterveld 84 straf punten. 5 A.J. de Jong, Achterveld 87 strafpunten 6 AP v.d Meent Leusden 97 strafpunten 7 A.J Wouters, Maarn 108 straf punten. De poedeprijs was voor mevr Bonnen met 450 strafpunten. 's Avonds was er voor de jeugd een disco georganiseerd. In de Moespot was het de jongere jeugd die met disco Bebo zijn hart kon ophalen terwijl de oude re jeugd in Ons Gebouw met Blackpower zich goed kon ver maken Voor de ouderen was er een kaartavond in D'Ouwe Peer- destal. Er waren 40 klaverjassers en 24 schutjassers. Bij de klaverjassers was het Ton Blankenstein die eerste werd met 5754 punten; 2e: J. van Hamersveld met 5589 punten. 3e Pieter BokerJr met5286punten; 4e: Leny Smit met 5265 punten, en 5e J.G. Pronk met 5224 pun ten Bij de schutjassers werd G. Prinsen 1e; 2e: C de Vette; 3e: C.G. Prinsen; 4e: mevr N. Os sendrijver, en 5e G Steenbeek Jr. Bij de klaverjassers was de poedelprijs voor Henk Rijns en bij de schutjassers voor mevr. R. Blom Na afloop van elke evenement werden door de voorzitter van het feestcomité alle deelnemers hartelijk dank gezegt voor hun geweldige inzet, waardoor alles weer op een grandioze wijze was geslaagd. De georganiseerde fietspuz- zeltocht op zondag 1 mei kon vanwege het slechte weer geen doorgang vinden LEUSDEN-ZUID De rammelende blikken en enthousiaste jeugd zorgden er wel voor dat iedereen op tijd werd gewekt en zodoende niets hoefde te missen van de festivi teiten in Leusden-zuid. Dit deel van Leusden was met veel rood. wit, blauw en oranje aangekleed en het eerste onderdeel van het feestprogramma, de versierde fietsenoptocht, maakte er een nog kleuriger geheel van Het gehele feestprogramma was op gezet door de jongerenvereni ging van Leusden-zuid JUID, en er was voor elk wat wils 's Mid dags, op het veldje bij de vijfer, was er een spelletjesmiddag voor de kinderen, met als grootste trekpleister toch wel het paardrij den Na dit programmaonder deel werden er tekenfilms ver toond in de feesttent De kinde ren genoten van wat de oudere jeugd hen aanbood. Van vergrij zing in Leusden-zuid was deze dag weinig te merken Het stra- tenspel en de Disco-avond com pleteerden het programma. Prijswinnaars spelletjesmiddag 1 t/m 4 jaar: Paul Scheuter 88 pnt 1e prijs; Linda v. Beem 58 pnt 2e prijs 5 t/m 8 jaar Mark v. Konings veld 136 pnt. 1e prijs; Natacia Sneiders 109 pnt. 2e prijs 9 tot 11 jaar. Hanneke Huurde- man 148 pnt. 1e prijs; Remcovan Meegen 135 pnt. 2e prijs. 11 jaar ouder Martijn Scher- penhuizen 188 pnt. 1e prijs; Wie- ke Vreugdehil 130 pnt 2e prijs. DE KONINGSHOF De Oranje-commissie bood op Koninginnedag de aanwezigen in ,,De Koningshof" een gezelli ge oranje-avond aan. Zang, film, toneel, klank- en lichtspel en de clamatie maakten onderdeel uit van het gevarieerde programma Voor de pauze was het Gerefor meerd Kinderkoor Leusden te beluisteren die twee liedjes bracht Het liedje ..Leve de Ko ningin" dat begeleid werd door vlaggetjesgewapper, paste ge heel bij de sfeer van deze dag Het Gereformeerd Gemengd Koor Leusden volgde hierna met o.a. ,,ln een blauw geruite kiel" en het „Wilhelmus". Het Jeugd koor zong deze avond met maar declameerde. Naast een levens grote oranjeboom werd decla matie afgewisseld door muziek Na de pauze werden er films vertoond. Een van deze films ging over het bezoek dat Prins Bernhard en (toendertijd nog) Koningin Juliana brachten aan het voormalige Nederlands-ln- dië. dien, gieren, brullen voor de kinderen tijdens een feest in de pas opende Loysder Hoek. ACHTEF In Achtéeid werd koningin nedag begfoen met een kinder- Spelletjes, ook voor de kleintjes, in De Korf Veel belangstelling voor het touwtrekken. Deze kinderen op het feest van de Loysder Hoek wilden wel even poseren voor onze fotograaf Reveille: een terugkerend spektakel in Leusden Drie feestelijk uitgedoste meisjes wachten in Leusden-zuid op wat komen gaat De aubade voor het gemeentehuis leverde deze foto op.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5