Van Woudenberg opent golfbaan door te winnen Roda neemt revanche op RUC Wervelende Hackney-show len en opstaan bij Heuvelcrossers 5 elftallen spelen slaagd toernooi Dames Leos uit Nationale Beker HELDERE KRANT IN SPELENDE WERELD. Avanti- dames nog niet uit- gevolleyd pioenschap dBVO eigen club Niko Vossebeld wint toernooi „De Hakhorst" IJSDEN Dooreen poging jgen de eerste hole in één halen, heeft wethouder jj/oudenberg afgelopen vrlj- mini-golfbaan bij zwem- Savoort geopend. [ontvangst van de genodig- i het zwembadrestaurant (je voorzitter van de zwem- (chting dhr. de Gans het In een korte toespraaK |reerde hij de gedachten- e aan het tot stand komen i minigolf ten grondslag 1 in een tijd van bezuini gingen en een teruglopend be zoekersaantal toch meer mensen naar het zwembad te lokken heeft het bestuur gemeend de golfbaan als nieuwe trekpleister aan het zwembad-gebeuren toe te voegen In nauwe samenwer king met de gemeente is men er in geslaagd in een zeer kort tijds bestek deze nieuwe attractie van de grond te krijgen De volgende spreker was dhr Fieseler die als voorzitter van de grootste gebruiker van het zwembad, de LZ PC de Haaien. de zwembadstichting succes wenste met de nieuwe aanwinst. Hij deed dat symbolisch door het bestuur een klein beeldje van een golf-speler aan te bieden. Tenslotte werden de 5-jarigen door dhr Walbaken in het zonne tje gezet voordat het gezelschap zich naar buiten begaf om de openingsslag van de wethouder te aanschouwen. Na het oplaten van 50 ballonnen waaraan vrij- kaartjes voor een gratis rondje golf vastgebonden zaten, begon nen de genodigden aan een on derlinge competitie die door dhr. van Woudenberg gewonnen werd Op een fraaie tweede plaats legde dhr Dudok van Heel beslag die daarmee aantoonde dat minigolf ook voor gehandi capten uitstekend te beoefenen is Met evenveel strafpunten eindigden de heren van Dop en Fieseler samen op een derde plaats. Onder het genot van een drankje werden de prijswinnaars beloond en liep het officiële ge deelte ten einde Wethouder Van Woudenberg opende met deze handeling de midgetgolfbaan LEUSDEN De laatste competitiewedstrijd heeft voor de zondagformatie een kleine overwinning opgele verd. Met een 2-1 zege keer den de volgelingen van trai ner van Ginkel uit Utrecht terug. De wedstrijd die enkel en alleen voor de statistiek belangrijk was, had een uiterst merkwaardig verloop. De ontmoeting was nauwelijks 1 minuut oud toen een afstand schot van een Utrechtenaar par does onder de lat plofte en RUC met 1-0 aan de leiding bracht Roda-keeper Chris van Beek ging niet geheel vrijuit al zou hij deze kleine beoordelingsfout in de rest van de wedstrijd weer ruimschoots goedmaken Hoda, met Jos Vrijhoef voorde geblesseerde Nico v, Ruitenbeek in de basis, moest het antwoord even schuldig blijven De herin neringen aan de destijds geleden nederlaag lagen nog vers in het geheugen. In de 12e minuut moest Roda opnieuw een tegenvaller incas seren. Na een ongelukkige bot sing moest Jos Vrijhoef met een hoofdwond de kleedkamer op zoeken en naar het ziekenhuis gebracht worden. Na hechting kon hij gelukkig weer huiswaarts keren Willem Klumper nam zijn plaats in De organisatie was na dit voor- \e fietscrossertjes reden om het hardst of SDEN De open fiets- edstrijden, georgani- door F.C. v. De Heuvel- in samenwerking met i|evereniging, hebben vol- hun doel beantwoord, gunstige omstandighe- ebben de ongeveer 130 mers hun wedstrijden op enoveerde fietscrossbaan verrijden. Valpartijen aan de orde van de dag edereen kon gelukkig na iltellng zijn parcours ver dere leeftijdsgroep wer- 'lanchès verreden. De bes plaatsten zich voor de nale. De finale tussen de sste halve finalisten, werd een spannende aangelegenheid en leverde de volgende resulta ten op 6 jaar en jonger 1Alexander v. Gooi 2. Maarten Tuininga 3. Dennis Veenendaal 7 jaar 1 Igor Glattli 2 Jan Willem van Dijk 3. Paul Bransen 8 jaar 1 Michael Noordam 2 Mark Geljon 3 Edwin Klave 9 jaar 1 Willem du Pon 2 Rob Noorlander 3. Henk Wolfsen 10 jaar 1. Sijbrand Boschma 2 Pierre Dieters 3. Marco Schimmel 11 jaar 1. Mark Mathijssen 2 Olay Glattli 3. Dick Hoogland 12 jaar 1Harry Gerritsen 2 Steve van Sweefeld 3. Attie van Essen 13 jaar 1. Jan v Dompselaar 2. Marcel Hoogland 3. Alex Buitenhuis 14 jaar 1. Paul Mosterd 2. Perry v. Wegen 3 Arjan Spijker 15/16 jaar 1 Thijs Borsten 2. Reinald Voorn 3. Marcel Helmich De wedstrijden die op een vlot te manier door de heren van drive-in-show Meteor aan elkaar gepraat werden, stonden bij het publiek goed in de belangstel ling. LEUSDEN Op de weide aan de Buurtweg in den Treek scho telde de Hackney-vereniging centraal Nederland onder schit terende omstandigheden het tal rijke publiek een aantrekkelijke show voor. Het was een bijzonder fraai gezicht de kleine temperament volle zwarte pony's met hun ele gante pas met hun koetsiers aan het werk te zien. Ondanks enkele wegblijvers radden de juryleden de heren Angelino en Cornelissen het niet gemakkelijk met het beoordelen van de combinaties in de diverse klassen. In rubriek I, de nieuwelingen klasse, werd dhr. Ebbelaar uit Bussum met Charley Rocket tot winnaar uitgeroepen. In de kleine limiet klasse kwam de heer Alberts met Diplomaat op de eerste plaats. De grote limiet klasse werd een overwinning voor dhr. van Nis pen uit Haarlem met Ascot Mary De tweespan, een van de mooiste rubrieken, van de heren Ebbelaar en Rouwendaal uit Leusden kreeg van de jury de hoogste waardering. De laatste rubriek, de eenspan gereden door dames, werd ge wonnen door mevr Alberts. Alle deelnemers kregen door de familie van Nispen een roset aangeboden. De winnaar kreeg naast een oranje roset een stan daardje beschikbaar gesteld door mevr Rouwendaal. De organisatie kan op een ge slaagde show terugzien en heeft al plannen een soortgelijk evene ment in de toekomst nog eens te doen plaatsvinden OEN Het schitterende rsweer heeft het eerste emooi van Roda '46 op inedag mede een succes orden. Het groots opge- >E-F-pupillen toernooi drie blokken van drie uur dag in beslag genomen. iecte organisatie zorgde dat de 76 elftallen keurig bet tijdschema hun wed- konden afwerken. Tij- 114 wedstrijden vielen er Hpunten te noteren. De uitslag kwam op naam schop D1. In 20 minuten deklasseerden ze Candia D2 met 11-0. De bovenste twee plaatsen van iedere poule waarin 4 elftallen waren ondergebracht leverden een leuk standaardje op Iedere deelnemer ontving een vaantje ter herinnering De resul taten in de 19 poules waren als volgt verdeeld. Eerste plaatsen werden be haald door Saestum F1, Bennekom ElBen schop F2 en F1, B.V.C. F2 en F1, V.V.O.G. E3 en E2, C.D.W. E2, D5 en D3 en Roda '46 F3. E3, E1D6, D4. D3. D2 en D1. De volgende elftallen legden op de tweede plaats beslag: Saestum D1, CDW F2. B V.C. F3. L.V.V E1 en D3. Bennekom F3. E5 en E2, V.V.O G D2. D3 en D4, en Roda'46 F4. F2. F1E5. E4. E2. D7 en D5. De wisselbeker voor het spor tiefste elftal kwam in handen van D1 van Buinerveen uit Drenthe dat evenals de twee voorgaande jaren bijzonder veel pech had. De goede leiding van de vele scheidsrechters tijdens de wed strijden en de hulp van de vele mensen in de kantine deden het toernooi volledig slagen. EN De jongens en van badminstonvereni- 0. hebben de afgelopen clubkampioenschap L De jeugdcommissie 'eelnemers naar speel- 'gedeeld. Na vele span- tedstrijden konden de volgende enkelspel winnaars ge feliciteerd worden. Damesenkel A 1 Barbara Bennink 2. Sandra Weishaupt 3. Marjolein Schimmel Dames enkel B 1 Karen Schols 2. Linda Palyama 3. Judith Daatselaar Herenenkel A 1. Eric Hoitinga 2 Marcel Palyama 3. Onno de Groot Herenenkel B 1. Mare Bod 2 Arnold Bosveld 3. Tonny Broekman De diverse dubbels leverden de volgende clubkampioenen op. Herendubbel A: Onno de Groot - Mischa Ploeger Damesdubbel A: Barbara Ben nink - Karen Ploeger Gemengddubbel A: Barbara Bennink - Mischa Ploeger Herendubbel B: Marco Bod - Arnold Bosveld Damesdubbels B: Mirjam Pa penburg - Judith Daatselaar Gemengddubbel B: Mare Bod - Karen Schols De jeugd die zich uitstekend ver maakte kon na afloop in sport zaal De Meent uit handen van de voorzitter de prijzen in ontvangst nemen. LEUSDEN Zaterdagmiddag werd de tweede ronde in de nati onale bekerwedstrijd gespeeld. Leos werd, ondanks een tomelo ze Inzet, toch vrij gemakkelijk door het volgend jaar 2e divisie spelende KDS uit Wormerveer met 3-0 verslagen. De setstanden 14-16, 2-15 en 5-15 getuigden daarvan. Na zonder veel moeite de eer ste bekerwedstrijd tegen Ley- thon (3e div.te hebben gewon nen, moest het eerste dames team van Leos zaterdagmiddag aantreden tegen KDS. KDS speelde afgelopen seizoen 3e di visie en is daarin met 11 punten voorsprong kampioen geworden en promoveerde dus naar de tweede divisie Leo§ promoveer de ook. maar naar de 3e divisie. Het klasseverschil was duidelijk te groot en vrij kansloos ging Leos tenonder. De eerste set gaf een optimaal gemotiveerd Leosteam te zien, wat bizonder sterk serveerde en al snel op een 6-2 voorsprong kwam KDS maakte de fout de Leusdense dames te onder schatten en bleef gedurende lange tijd achterstaan. Bij een 14-9 achterstand kreeg hun rou tine echter de overhand en met slimme balletjes in het centrum van Leos, werd de stand gelijk getrokken tot 14-14. Ook KDS bleek over een moeilijke serve te beschikken en heel bekeken pakten ze de set met 14-16 De tweede en derde set gaven een vreselijk hard werkend Leos te zien, dat een ongebreidelde scoringdrift telkens weer de boot in zag gaan door het rustige en verdedigende spel van KDS. Het team beschikte over een goede stop en was daardoor telkens in staat een aanvalsopbouw te re aliseren, die door snelle en ge richte smashes werden afge maakt Leos miste hier duidelijk divisie-ervaring, maar dat gemis zal in het volgende seizoen zeker worden goedgemaakt Het is jammer, dat ondanks het goede nivo van de wedstrijd, scheidsrechter H Krook hier niet in mee kon groeien In de derde set nam hij een aantal uiterst dubieuze beslissingen en de kommunikatie met zijn 2e scheidsrechter liep ook nogal eens spaak. De beide teams en het talrijke publiek getuigden maar al te duidelijk van hun af keuring. Ondanks deze verloren wed strijd, Is het seizoen voor de da mes van Leos en hun coach Bram Roos toch uitermate ge slaagd te noemen. Hun enige doel deze maand zal nog zijn om de Distriktsbeker in handen te krijgen en dan is ook voor hen het seizoen voorbij. val even zoek. Toch kreeg Roda tegen het einde van de eerste helft een licht veldoverwicht. Kansen leverde het nog niet op maar bevestigde wel Roda's aan vallende bedoelingen. Met 1-0 voor RUC brak de rust aan. Tijdens de rust barstte een enorme onweersbui boven Utrecht los en zette het veld in een mum van tijd onderwater. Na overleg tussen de scheidsrechter en beide aanvoerders besloten de heren de wedstrijd toch te vervolgen. De thee had Roda goed ge daan. Roda had haar faalangst volledig van zich afgeschud en creëerde met goed aanvallend voetbal enkele doelrijpe kansen. Goed keeperswerk van de RUC- goalie kon de gelijkmaker even uitstellen. In de 12e minuut na rust moest hij echter het ant woord schuldig blijven op een kopbal van Bert Staubach die een voorzet van Peter Knijff keu rig afrondde. Wie dacht dat Roda meteen zou doordrukken kreeg ongelijk. RUC gooide de bakens volledig om en zette Roda onder druk. Met kunst en vliegwerk wist de na rust in supervorm verkerende Roda-doelman, Chris v. Beek, zijn. doel van een doorboring te voorkomen Alles leek erop datde 1-1 stand tot het eindsignaal gehandhaafd zou blijven John Jansen dacht er echter anders over. In blessu retijd kon de RUC-keeper niets anders doen dan de Roda-mid- voor na een fraaie solo onregle mentair binnen de beruchte lij nen onderuit te halen. De scheidsrechter aarzelde niet en wees gedecideerd naar de penal tystip Jan van Eyden velde het vonnis en schoot Roda in deze laatste seconde naar een nipte 2-1 overwinning Roda kreeg daarmee zijn fel begeerde revanche en nam op waardige afscheid van de tweede klasse Trainer Evert van Ginkel kreeg een passend afscheidska- do Overige uitslagen zondag-se nioren: Maluka Muda 3 - Roda 5 1-3 Roda 7 - KVVA 10 1-7 LEUSDEN Al zijn de tempe raturen nog niet „op z'n Frans", de Leusdense jeu de boulesclub „De Hakhorst" is volop bezig met diverse activiteiten. De competi tie Is aan de gang, een hussel-tri- plette toernooi t.g.v. de derde verjaardag van „De Hakhorst" werd gewonnen door Niko Vos sebeld en voor komende zater dag staat het eerste officiële tri- plette-toernooi op het program ma, aanvang tien uur. üe derde verjaardag van ,,De Hakhorst" werd vrijdagavond met een hussel-triplette toernooi gevierd De jeugd kwam sterk voor de dag Niko Vossebeld en Bauke Bokhorst wonnen hun vier partijen, Niko Vossebeld had één boulepunt meer en schreef zo dit toernooi op zijn naam Uitslag: 1 Niko Vossebeld 4 punt (+33); 2 Bauke Bokhorst 4 (+32); 3 Bauk Spiering 3 (+27); 4 Henk Bokhorst 3 (+17); 5. Roel Okerink 3 (+13), 6 Bep Jacobs 3 (+11); 7. Rudolph de Groot 3 (+5), 8. Jan Groos en Hans Schoonderwald 2 (+7); 10. Rien Boermans 2 (+5). COMPETITIE De competitie van ,,De Hak horst" vordert behoorlijk. Er wordt in vier poules gespeeld. In poule A maakt het duo Jacobs zijn titel waar met een start van elf punten uit zes wedstrijden. Duo Dam (8 uit 4) en duo Bou- wer-Nieveen (6 uit 4) zijn de voornaamste belagers In poule B heeft 't favoriete duo Bokhorst met zes punten uit drie wedstrijden de leiding. Verder is er nog weinig tekening in de strijd. Poule C staat Schoonderwald- Stienen bovenaan met zes pun ten uit zes wedstrijden, maar Stuiver-De Winter (5 uit 3) en Manuel/v.d. Werve (4 uit 2) staan er beter voor. In poule D heeft het duo Spiering de leiding met acht uit zeven, maar ook hier is de concurrentie, Eskenazi/Jonkman (7 uit 5) en Janssen/De Ridder (5 uit 3) in aantocht Standen: Poule A: 1. Jacobs 6-11; 2. Dam 4-8; 3 Bouwer/Nieveen 4-6, 4 Dames Eskenazi/Jonkman 4- 2; 5 Bisschops 5-2; 6 Van Leeu wen 3-1, 7. Van Asten/Verel 3-1; 8 Stienen/Bouwer 4-1; Poule B 1 Bokhorst 3-6, 2. Buddenberg/Henberger 3-3; 3. Vossebeld sr. 3.3; 4. Groos/Kers- seboon 2-2; 5. Boermans/v.d. Laaken 2-2; 6 Oberink/Kersse- boom 2-2; 7 Duffels 2-0; 8 Beemsterboer 1-0. Poule C: 1. Schoonderwald/ Stienen 6-6; 2. Stuiver/De Winter 3-5; 3. Manuel/v.d. Werve 2-4, 4 Mieke en Kees Bokhorst 2-3; 5. De Groot 3-2; 6. Bisschops/v. Leeuwen 2-1, 7 Snoek 3-1, 8 v. Olmen/v d Brug 1-0. Poule D: 1. Spiering 7-8; 2. Eskenazi/Jonkman 5-7; 3. Jans sen/De Ridder 3-5, 4. Vossebeld jr. 3-4; 5. v d Bremer/v. Dorp 3-4; 6 Noom 3-2; 7. Kenedy/Jacobs 5-2; 8 Landskroon/Houkes 3-0 ACHTERVELD Voor de da mes van Avantl krijgt de volley balcompetitie nog een zeer spannend staartje. Met promotie voor Dames 1 en degradatie voor Dames 2 als mogelijk gevolg. Het standaardteam speelde vrijdag In de Korf tegen Leos 4 een beslissingswedstrijd om de ook nog op promotie recht gevende 2e plaats. Zoals te verwachten was werd de derby een spannende aange legenheid Avanti beheerste als snelste de zenuwen en liep uit tot 7-0. voordat Leos op gang kwam. De setwinst kwam dan ook te recht bij de Achterveldse ploeg Het beter spelende Leos pakte de tweede set, maar de beslissende derde set werd weer een Avanti- aangelegenheid. Op 6 mei wordt in Harderwijk een promotiewed strijd gespeeld. De reserves moeten hun plaats onderaan de ranglijst verdedi gen In de eerste competitiehelft werd geen puntje gepakt, maar daarna ging het met 14 winst punten stukken beter. Dat geeft hoop op een goed resultaat bij de degradatiewedstrijd op 4 mei te gen SVH 3 in Baarn. Met derhalve de kans, dat de vorig jaar door promotie bereikte positie niet verloren zal gaan. AMSTERDAM Rc,,lkCal8SPeen verS clgcn D( van Sparta day 1,01 Pkreeg <t- Mos grif °",1Ï Mr"' 6C,«,d Wand. >OTI* de So^nCnr.)"^ Stadl De techniek, de takriek, de spelmomenten en de babbels. Het AD volgt het. Schrijft over sport rechttoe, rechtaan. Alle sport. En de kunst. En de politiek, al het grote en kleine nieuws. Het AD dik, verrassend veelzijdig. En voor alles leesbaar. ELKE OCHTEND. OVERAL! DINSDAG 3 MEI 1983

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7