lAI-mast niet op gemeentehuis Misschien redden mortel injekties het bruggetje sb: Evelien Etlom over jongerenwerk in „De Woelige Hoek" Commissie „Financiën" vergadert maandag CONSTRUCTIE BLIJKT BOUWTECHNISCH ONMOGELIJK Slotbijeenkomst KPO Leusden BINGOSPEL j Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Broedende zwanen op een eiland DOKTERSDIENST: FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? ts krant DONDERDAG 5 MEI 1983 15e JAARGANG NO. 2 |Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Naar nu pas [blijkt is het bouwtechnisch Let mogelijk de mast van [de toekomstige centrale an lenne-inrichting in Leus- [den op het dak van het ge meentehuis te zetten. Als Alternatief wordt gedacht pan een plek in de achter- Tuin van het gemeentehuis iiaarin een CAI-mast van lijftig meter zou moeten komen. De VVD-raadsfrac- ïe heeft aangekondigd de [ieuwe plaats „uiterst on- jelukkig" te vinden en ver pacht bezwaren van om- ponenden. [Een en ander werd dinsdag- lond duidelijk in de vergadering n de raadscommissie openbare lerken en ruimtelijke ordening iirgemeester J. Rademaker, die vergadering voorzat in plaats n wethouder Jan Wagenaar, die lel vakantie is, deelde mee dat de leuwe plaats van de mast zo dicht pasl het gemeentehuis is geko- omdat in het gebouw ruimte is geserveerd voor de installatie n het CAI-ontvangststation ordt de mast elders in Leusden geplaatst dan zal er tevens een nieuw gebouwtje voor het ont vangststation moeten worden ge bouwd, Daarnaast vindt de ge meente het uit oogpunt van beheer prettiger om de ontvangstinstallatie van de centrale antenne „in huis" te hebben. Over het type mast heeft de gemeente zich ook al qe- bogen. Het oog is gevallen op een zeer slanke mast (volgens direc teur-gemeentewerken Pais een ..opgefokte lantaarnpaal") van cir ca 95.000 gulden en een slanke vakwerkmast met een voet van 2 75 meter (volgens de burge meestereen soort Eifeltorentje) die om en nabij de 65.000 gulden kost. Uit deze twee typen zal een keus worden gemaakt. Uit de vergadering werd niet duidelijk welke de precieze oor zaken zijn van het niet kunnen plaatsen van een mast op het dak van het gemeentehuis. Na vraag leerde dat het dak niet meer kan hebben dan een anten ne van twintig meter, terwijl voor een goede ontvangst, voor al van de FM-radiotrequenties. een mast van ruim veertig meter vereist is. Inclusief de hoogte van het gemeentehuls steekt de antenne dan vijftig meter de lucht in. Destijds werd voorge steld om een (kleine) mast op het dak te zetten, omdat dit fraaier uit zou zien dan een lange mast op de grond. ALTERNATIEVEN Commissielid Sjef ten Berge (VVD) verklaarde de nieuwe plaats naast het gemeentehuis uiterst on gelukkig te vinden. Hij stelde aan vankelijk het college van B&W voor naar alternatieven te zoeken die meer aan de rand van de gemeente liggen Hij dacht bijvoorbeeld in de buurt van de tennisbal aan de Groene Zoom. Later in de discus sie liet Ten Berge zijn voorstel enigszins varen. Henk van der Sloot (CDA) zei, dat hij niet staat te juichen om de nieuw gekozen plek van de CAI-mast. Voor een defini tief oordeel te geven wil hij eerst zijn fractie raadplegen PvdA'er Gert van de Weerdt merkte op dat het zoeken naar andere mogelijke lokaties voor de mast vertragend zal werken op de aanleg van één centraal antennesysteem in Leus den. waarvoor de gemeenteraad onlangs een krediet van circa vijf miljoen gulden beschikbaar stelde De Weerdt zei fijntjes, dat tegen die tijd Amersfoort haar eigen CAI heeft en Leusden dan rustig het signaal uit de plaats kan betrekken Burgemeester Rademaker liet hem ten overvloede weten, dat Leusden zelf de bevoegdheid wil hebben en houden over de centrale antenne BESTELLEN Ambtelijk adviseur G. Stein, CAI- specialist van de gemeente, merk te op dat bij het kiezen van een andere plaats in Leusden voor de mast alle offertes en berekeningen die reeds gemaakt zijn voor een antenne op of naast het gemeente huis waardeloos worden. ..Als we een andere plaats kiezen moeten we een enorme stap terugdoen Er moeten nieuwe calculaties worden gemaakt en ook planologisch die nen er procedures te worden afge werkt. Dat gaat maanden kosten", betoogde Stein, die eraan toevoeg de dat in feite deze maand de an tennemast besteld dient te worden wil men op schema blijven voor wat de ingebruikname van de CAI be treft Voor de wijken in de Tweede Fase zou dat in de loop van dit jaar zijn en de overige wijken zouden dan successievelijk volgen De raadscommissie oordeelde uiteindelijk dat als er geen betere plaats is dan naast het ge meentehuis er strenge eisen moeten worden gesteld aan de vorm van de mast. De commissie liet haar voorkeur blijken voor de „opgefokte lantaarnpaal", ook al is dit type antenne aan de prijzi ge kant. De verdere besluitvor ming rond de aanschaf van de mast ligt in handen van het colle ge van B&W. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De toe komst van het in 1921 da terende bruggetje in de Lockhorsterweg is nog steeds niet duidelijk. De definitieve ontknoping van het vervolgverhaal over het krakkemikkige bruggetje is pas maan dagavond te verwachten wanneer nadere medede lingen worden gedaan in de vergadering van de raadscommissie finan ciën. Dan zal worden be kendgemaakt of de nu al weken afgesloten brug door middel van zoge naamde mortel-injekties hersteld kan worden of I dat er niets anders op zit om het geval op te blazen en tijdelijk te vervangen door een Bailey-brug, in afwachting van een com pleet nieuwe brug. Aanvankelijk zou in de dins- I dagavond gehouden vergade ring van de raadscommissie openbare werken en ruimtelij ke ordening meer licht in de I donkere toekomst van het ou- I de bruggetje in de Lockhor- I slerweg worden geschapen Onder meer zou het raadsel »an de anderhalf jaar oude of- I lede van Emiss Injekteerbe- I drijf worden opgelost. IVonge week zwaaide CDA- raadslid Ton Zwart ti|dens de raadsvergadering met deze of ferte, waarin voor 30 000 gul den een opknapbeurt van de brug werd aangeboden Deze offerte was echter bij de raad onbekend Direkteur-gemeentewerken Marius Pais kon in de commis sievergadering meedelen dat Emiss destijds voor dertig mille het bruggetje op enkele strate gische punten wilde injekteren met mortel, waardoor de con structie weer een stuk steviger zou worden De offerte was in dertijd op verzoek van de ge meente gemaakt. De gemeen te is niet op deze aanbieding ingegaan, omdat men er later van uitging dat eens de brug toch vervangen zal worden Die wens was in 1977 uitdruk kelijk naar voren gebracht inde toenmalige werkgroep verkeer en later overgenomen door de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Emiss Injekteerbedrijf zal deze week op verzoek van de gemeente de brug aan een nieuw onderzoek onderwer pen en daaruit concluderen of de constructie in de huidi ge staat kan volstaan met mortelinjektles. Leusden heeft de voorwaarde gesteld dat de brug een draagkracht moet krijgen van meer dan vier ton. Al enkele jaren is het ver boden voor vrachtwagens met een dergelijk gewicht zich over het bruggetje te wagen ofschoon volgens een mededeling van Pais In het recente verleden regel matig zware vrachtwagens op 't oude bruggetje werden gesignaleerd. Als blijkt dat Emiss de Lockhorsterbrug niet meer kan redden zal er naar verwachting niks an ders op zitten de Genie erbij te roepen om haar op te bla zen en vervolgens een tijde lijke Baileybrug te installe ren. „Want", zei de burge meester die wethouder Wa genaar als voorzitter van de commissie verving, „het al lerbelangrijkste is dat de Lockhorsterweg weer open kan". Hel bruggetje in de Lockhorsterweg wacht op wal komen gaal Vwtchljnt dinsdag «n donderdag In de gemeente Leueden. Onjftiankeli|K nieuwsblad voor de gemeente Leusden buui Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. l*U8derheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). I-oase nummers: 75 cent per stuk. openingstijden van ons kantoor: Ont kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 'lk» van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur )*>pend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Op woensdag 11 mei zal de laatste bijeenkomst van het seizoen '82-'83. de sluitings avond, worden georganiseerd Om 19.30 uur verzamelen de be langstellenden zich op de parkeer plaats Biezenkamp-Zwarteweg (al waar de markt gehouden wordt) om zich van daaruit, met eigen ver voer. te begeven naar de ..Stuw" te Hoevelaken. Daar zal men de avond kunnen doorbrengen met kegelen, sjoelen, kaarten etc. Er zullen diverse consumpties wor den aangeboden waarvoor uw ei gen bijdrage 10,- p p. bedraagt PAPIERCONTAINER LEUSDEN - Bij zwembad Ba- voort zal komend weekend een papiercontainer staan waarin oude kranten, tijdschriften en dergelijke gegooid kunnen wor den. Deze oud papier-aktie is ten gunste van zwem- en polover eniging De Haaien uit Leusden. Zomaar even eert foto. Van twee broedende zwanen op het eilandje in de ijsbaan. Janus Visser zag het zwanenpaar en maakte bovenstaande kiek. - Hamershof-winkeliers organiseren Loterij .3 - Gemeente positief tegenover VBAO 3 - Loysden exposeert5 - Haaien voortreffelijk in één- akters5 - Interview op donderdag: Tweede Kamer-lid Elske ter Veld 7 - Sport9 - Loep op Leusden11 - Kreyns11 -Kantlijn11 - Films in Amersfoort.12 -Servicepagina13 Vrijdag en zaterdag: 944223 Zondag: 944541 Hemelvaartsdag: 944541 (Van een onzer vers laggevers) LEUSDEN - „We moeten de confrontatie met de om wonenden maar a.angaan. Zo goed als het hun t echt is om bezwaren te hebben tegen jeugd- en jongerenwerk in ,,De Woelige Hoek zo goed is het ook het re-cht van de gemeenteraad om dat ge bouw wel die bestemming te geven. We moete n ons niet door bezwaren van omwo nenden laten afschrikken. Komen er procedures, dan zien we dat wel. De weg die het college voor stelde zou ook een eindeloz e geweest zijn. Laten we in gt >ed overleg bepaalde aktiviteiten voor jeugd en jongeren daar gedu rende een proefperiode doen plaatsvinden. Aan de hand van de dan opge dane erva ringen kunnen w<? reëel pra ten." Die tamelijk krachtige taal werd maandagavond tijde ns een verga dering van de ra adscommissie .Welzijn en Onderw ijs" gesproken door CDA-woordvo erster Evelien Blom De christen-democratische fraktieleidster tracht te met dat be toog wellicht bij het college nog be staande twijfels ten aanzien van het standpunt van de gemeente raad inzake ,,De Woelige Hoek" uit de weg te ruimen Dat standpunt mag nu in ieder gev al duidelijk zijn de raad wil unaniem ,,De Woelige Hoek" ook bestemd wordt voor jeugd- en jongerenwerk in Leus den-Zuid. Zoals bekend sneuvelde vorige maand een voorstel van het college van B en W nog voordat het in de gemeenteraad aan de orde kwam Het college stelde voor om het voormalige schoolgebouw voor een bedrag van ongeveer 60.000,- zodanig te verbouwen, dat binnen afzienbare tijd een aan tal sociaal-culturele aktiviteiten er hun plaats zouden kunnen krijgen. Het jeugd- en jongerenwerk zat daar niet bij. In de toelichting op het voorstel zetten B en W uiteen, dat zij verwachtten, dat omwonenden bezwaar tegen gebruik door jeugd en jongeren zouden gaan aanteke nen. Die zouden, zo luidt de ver wachting, ongetwijfeld tot een Kroonprocedure leiden. En daar mee zou dan ieder sociaal-cultu reel gebruik van ..De Woelige Hoek" voorlopig van de baan zijn De redenering van het college was, dat in ieder geval dan maar bejaar den, peuters enzovoort aan onder dak zouden moeten worden gehol pen en dat in een later stadium dan een oplossing voor jeugd en jonge ren gezocht zou moeten worden. Daar bleek de gemeenteraad niets voor te voelen. Met name tij dens de vergadering van raads commissie Financiën" vorige maand kwam dat naar voren. Una niem waren de frakties van mening, dat een verbouwing, zoals door het college voorgesteld, niet de bedoe ling van de raad was. Het ging er alle frakties juist in de eerste plaats om de jeugd van Leusden Zuid een eigen honk te verschaf fen. Het college kon weinig anders doen dan het voorstel terugnemen en de raad toezeggen met een an der te komen. Dat nieuwe voorstel is er nog niet. Maar wethouder Gijs van Woudenberg (CDA, Welzijn en Onderwijs) kondigde maandag avond wel aan, dat het college overweegt om een geluidstech nisch onderzoek in het gebouw van ,,De Woelige Hoek" te laten ver richten. Dat onderzoek zou door hetzelfde adviesburo moeten wor den uitgevoerd, dat eerder vast stelde in welke mate ,,De Korf" akoestisch geïsoleerd moest wor den Verder kondigde de wethouder aan, dat in ieder geval peuterspeel zaal ,,De Treeklopertjes" binnen kort in ,,De Woelige Hoek" zal wor den ondergebracht. Nog voor de vakantie zal ook de bibliotheek vanuit het gebouw aan de Ooie- vaarshorsterweg worden overge bracht naar de nieuwe behuizing in Leusden-Zuid Het gebouw aan de Ooievaarshorsterweg wordt dan al leen nog gebruikt door een groep padvindsters Van Woudenberg vroeg de commissieleden, of zij er bezwaar tegen hadden, dat ook zij alvast van „De Woelige Hoek" ge bruik zouden gaan maken Dat nu leek de commissie niet zo'n gewel dig idee. Lilly van Amerom (VVD) vroeg, waar de wethouder de pad vindsters dan wel in het gebouw gedacht had en wees er bovendien op, dat scoutinggroepen door gaans voor hun eigen onderkomen zorgen. Evelien Blom maande de wethouder tot voorzichtigheid, om dat JUID wel eens op de achterste benen zou kunnen gaan staan. Jan Jacobs (PvdA) zei ook „psycholo gische puzzels" te vrezen en stelde duidelijk, dat er een nieuw plan voor verbouwing van „De Woelige Hoek" op tafel moet komen. Waar bij Evelien Blom zich met boven geciteerd betoog aansloot. Evelien Blom ,,De gemeenteraad heeft het recht om dat gebouw die bestemming te geven". (Van één onzer v erslaggevers) LEUSDEN - De.* raadscommis sie „Financiële e n Economische Zaken" komt aanstaande maan dag (9 mei) voor c Ie maandelijkse vergadering bije»en. Vanaf 20.00 uur wordt er vergaderd in de commissiekamei' van het ge meentehuis, 't Eirf 1. De agenda vermeldt: 1 Opening en inventarisatie vra- genstellers/wo ordvoerders. 2 Mededelingen 3. a. Verslag op anbare vergade ring 18 april I983; b Verslag besloten vergadering 18 april 1983. 4. Extra bijdrage bibliotheekwerk, raadsvoorstel 83-92 bijgaand. 5. Grondverkopen a. verkoop grond nabij boerderij Munnikho- ve aan de heer Ten Hoeve; b. idem aan de heer G. J Valkhof; c. verkoop grond aan de Ha- mersveldseweg aan de Her vormde- en Gereformeerde Kerk van Leusden (onder voor behoud); d. verkoop grond in Groenhouten-zuid aan de APN (onder voorbehoud); e. schade loosstelling F. van de Lagemaat i.v.m. een hinderwetvergun- Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). ning. 6 Notitie inzake inschrijvingscrite ria gemeentelijke belastingen. 7 Bespreking notitie fractie GVP/ SGP inzake financierings- en garantieregeling eigen woning- bezit ambtenaren. 8 Voorstel tot voorlopige vaststel ling gemeenterekening 1980 9. Rondvraag en sluiting. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwiigerlaan 8. Leusden-Zuid Telefoon 033 940928 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1