Clubhuis Rockers wordt in september verplaatst Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllll IIIIIIIIIIIEIII lamershof-winkeliers organiseren pterij voor Foster Parents Plan Gemeentebestuur in eerste instantie positief tegenover VBAO leusder krant Improvisatie avond KPJ Houdt Groeneveld voor ogen an Agt verricht trekking tijdens jaarmarkt Initiatiefgroep streeft samenwerking met Don Bosco na CML/RO wil meer doen aan inspraak- aktiviteiten Leusder Krant i Groeneveld, de zon en uw ogen... Aktiegroep wil geen abortussen FOTO-KOPIE NODIG? Opbrengst SAKOR-koliekte Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 Opciefe-GtkV PONDERDAG 5 MEI 1983 plaatselijk nieuws 3 (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De gemeente- raadsfrakties en het college van B. en W. staan in eerste instantie positief tegenover de pogingen van een initia tiefgroep om in Leusden een school voor voortgezet ba sisonderwijs (VBAO) van de grond te krijgen. De initiatief groep streeft ernaar om het voortgezet onderwijs in Leusden samen met de ka tholieke technische school „Don Bosco" te realiseren. „Don Bosco" heeft inmiddels bij het ministerie van Onder wijs een aanvraag voor VBAO ingediend. Aldus bleek maandagavond tij dens de vergadering van de raads commissie .Welzijn en Onder wijs". Daar waren de heren Borg en Jansen van de VBAO-initiatief- groep aanwezig om de commissie leden een toelichting te geven op hun plannen. Onlangs heeft de ini tiatiefgroep in De Korf een voorlich- De voorlichtingsavond over het VBAO trok in maart veel belangstelling. tingsavond gegeven over dit onder werp. De bedoeling is om over en kelejaren in Leusden te starten met een middenschool, tegenwoordig aangeduid als VBAO. De leden van de initiatiefgroep vertelden de commissieleden maandagavond dat er inmiddels gesprekken hebben plaatsgevon den met bestuur en direkte van ..Don Bosco" Deze technische school is een jaar lang een zogehe ten resonant-school" geweest, hetgeen wil zeggen dat er op de school een eerste kennismaking met het fenomeen .middenschool" heeft plaatsgevonden. De ervarin gen gedurende dat jaar zijn voor het bestuur van Don Bosco aanlei ding geweest om bij het ministerie een verzoek in te dienen te zijner tijd VBAO-school te mogen wor den Het beste zou voor ,,Don Bos co" waarschijnlijk zijn om samen te werken met een MAVO-schpol. Het is ons bekend, dat Don Bosco mo menteel op zoek is naar een MA- VO-partner binnen het rooms-ka- tholiek onderwijs We hebben de indruk dat bestuur en direktie. wan neer men er niet in slaagt een MA- VO-partner te vinden, bereid zijn met ons in zee te gaan." Volgens de woordvoerder van de initiatiefgroep, die streeft naar een samenwerkingsschool, heeft het weinig zin om vanuit Leusden twee aanvragen bij het ministerie in te dienen Waarschijnlijk zou dat eer der negatief dan positief werken. Vandaar dat men hoopt, dat het tot een samenwerking met ..Don Bos co" kan komen. Op dit moment hebben de gesprekken tussen ini tiatiefgroep en ,,Don Bosco" echter nog niet tot concrete resultaten ge leid. Men verwacht dat er eind juni, begin juli meer bekend zal zijn. De woordvoerders van de raads- frakties in de commissie reageer den in eerste instantie allemaal po sitief op het initiatief Bram Vroon (CDA) liet weten, dat zijn fraktie de nodige medewerking wenst te ver lenen Lilly van Amerom zegde dat ook toe, zij het voorzien van een reeks van kritische kanttekenin gen. De VVD-woordvoerster ,,Het is bekend, dat mijn partij geen voor stander is van de middenschool. Maar we vinden wel, dat iedereen de mogelijkheid moet hebben om te kiezen. Daarom kiezen wij voor een twee-sporenbeleid, waarin naast de traditionele vormen van onderwijs ook plaats is voorde mid- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het clubhuls van „De Rockers" wordt In september aanstaande verplaatst. Het houten gebouwtje staat nu langs Clarenburg in de wijk Zwanenburg en zal worden overgebracht naar de hoek van de Burgemeester van der Postlaan en de Blekerij. Onduidelijk is nog, wie de verplaatsing van het jeugdhonk zal gaan betalen. Het gebouwtje van „De Rockers" staat nu een paar jaar op de plaats waar het staat. Inmiddels is echter de wijk Zwanenburg gerealiseerd, waardoor het clubgebouw tamelijk dicht op de woonbebouwing is komen te staan. Bovendien wordt op die plek over enige tijd een nieuw gebouw voor de Stichting Beroepsbegeleidend Onderwijs (SBBO) neergezet. De nieuwe plek voor het clubgebouw, ongeveer naast de plaats van de Burgemeester Van der Postlaan, waar de firma Van Schoonhoven zijn machines en keten heeft staan, zal naar verwachting enkele jaren gebruikt kunnen worden. Binnen het globaal bestemmingsplan „Tweede Fase" wordt het gebied aangeduid als ,,H2". Aan dat deel van de Tweede Fase is indertijd door het college van Gedepu teerde Staten goedkeuring onthouden. Volgens de afdeling Voorlichting van de gemeente zal er binnenkort een gesprek plaatsvinden tussen de gebruikers van het clubhuis van „De Rockers" en vertegenwoordigers van de gemeente. Onderwerp van gesprek is de vraag, wie de verplaatsing van het gebouw voor zijn rekening zal nemen. LEUSDEN - Op donderdag 28 april hield het Comité Milieuzorg Leusden zijn voorjaarsvergade ring. De belangstelling was nog al matig. Voorzitter Boerma opende even na achten de bij eenkomst en stelde het huishou delijk reglement aan de orde. Dit punt leverde geen problemen en na enige toelichting en een klei ne toevoeging kon het onder werp de goedkeuring van de aanwezigen wegdragen. De ver gadering besloot dat statuten en huishoudelijk reglement op kor te termijn in de vorm van een kleine brochure beschikbaar zul len zijn voor alle deelnemers van het C.M.L. De behandeling van het jaarplan 1984 kwam vervolgens aan de or de. Als meest in het oog springen de aktiviteiten in 1984 moeten hier genoemd worden: de voortzetting van het programma van milieu-les sen op een aantal Leusdense ba sisscholen de wens om in juni 1984 een vuilnis afvalverwerkings-ten- toonstelling te organiseren (beiden een aktiviteit van de Werkgroep Mi lieu-Educatie) en het voornemen van de Werkgroep Ruimtelijke Or dening om een deel van haar aktivi teiten te gaan wijden aan de in spraakaspecten van het bouwen in Leusden na 1985. Belangrijk om dat dat het jaar is waarna nog slechts voor de behoefte van de eigen inwoners gebouwd gaat wor den Overigens bleek dat met na me de werkgroep Milieu Educatie méér zou willen dan ze nu kan; het ontbreekt echter aan voldoende le den Vooral het milieuprogramma voor basisscholen kan de nodige versterkinq gebruiken. Na de pauze werd een aantal kleurendia's van planten en bomen in het Park Princenhof getoond Uit de dia's bleek dat het park in de ruim tien jaar, dat het nu bestaat, uitgegroeid is van een duidelijk aangelegd plantsoen naar een bij na natuurlijk park. Het aantal in heemse bloemen, heesters en bo men in het park is opvallend, een bezoek aan het park is dan ook zeker de moeite waard Het ontwerp jaarplan 1984 is op verzoek verkrijgbaar bij het secretariaat van het Comité Mi lieuzorg Leusden, Toermalijn 39, tel. 945229. De gidsjes voor het Park Princenhof zijn beschik baar op het kantoor van de Leus der Krant, de bibliotheek in Leusden-C, de VVV in Leusden en op de afdeling voorlichting van de Gemeente. Scholen wordt verzocht contact op te ne men met mevr. Boerma, tel. 941219. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Door de K P J. zal vrijdagavond een improvisatie avond worden georganiseerd in Ons Gebouw. Door een aantal le- denschool. Als het echter tot twee aanvragen vanuit Leusden zou ko men, vrees ik dat we op het ver keerde pad zitten. Beide aanvra gen steunen zou voor de VVD een zeer moeilijke aangelegenheid worden." Ans van Kemenade (PvdA) en Ep Oostra (D'66) zeiden enthousiast te zijn voor het initia tief. Wethouder Gijs van Wouden berg (CDA, Welzijn en Onder wijs) liet weten, dat ook het colle ge van B. en W. achter de plan nen van de initiatiefgroep kan staan. Hij verwees naar het be leidsprogramma voor de lopen de raadsperiode, waarin staat dat het gemeentebestuur mede werking zal verlenen aan pogin gen om een in Leusden enigerlei vorm van voortgezet onderwijs van de grond te tillen. „Maar er zal nog wel het nodige over ge sproken moeten worden,'' aldus de wethouder. den zullen improvisatiestukken worden opgevoerd. Iedereen is de ze avond van harte welkom, zowel leden als met-leden. Na afloop van de optredens kan men nog gezellig bij elkaar blijven en een dansje wor den gedaan met medewerking van de discotheek Van Loon Donderdag 12 mei zal worden deelgenomen aan het Kring-voet- baltoernooi dat in Achterveld zal worden georganiseerd Achterveld neemt deel met drie heren- en twee damesteams. De prijsuitreiking zal 's avonds plaats vinden in Ons Ge bouw met medewerking van Bebo- disco. ACHTERVELD - Door de Stich ting de Moespot zal vrijdagavond weer een filmavond worden gehou den. De film die deze avond zal worden vertoond is getiteld Enter the Dragon Met als hoofdrolspeler Bruce Lee. Het is een karate-film. De aanvang is om 20.30 uur en toegankelijk vanaf 12 jaar. De en tree is 5,--. LEUSDEN - In de week van 11 tot 17 april werd de jaarlijkse col lecte voor de SAKOR gehouden. Veel collectanten gingen die week op pad, veel gevers en geefsters zorgden ervoor dat er dit jaar in Leusden-C een collec te opbrengst was van 4575,81 en in Leusden-Z 1916,50. Uw Groeneveld opticien adviseert yraag over een zonnebril op uw eigen afstands sterkte. Handig als reserve bril, maar bovenal is het veilig in de auto. Onmisbaar in zomer en winter. Van 3 tol —6 De Groeneveldopticiens zijn aangesloten bij het Optiek Gilde Cnoops Op de avond vooraf gaand aan de jaarmarkt (vrijdag 16 september) zullen de zanger Lee Towers en de popgroep „Champagne" in De Hamershof optreden. Hoe fantastisch dat alles moge klinken, voor de Hamershofwin- keliers bleek het niet voldoende Boekhandelaar J M de Vogel, secretaris van de werkgroep, die verschillende aktiviteiten van de winkeliersvereniging organi seert, zegt: „Het is nu voor de derde keer en we wilden er ge woon wat meer van maken. Het aardigste leek ons om iets voor een goed doel te doen. Dat is dan uiteindelijk deze loterij voor het Foster Parents Plan geworden De loterij is tamelijk groot scheeps opgezet De winkeliers zullen proberen in totaal 10 000 loten f 10,— aan de man te brengen De hoofdprijs van de loterij is. dankzij de medewer king van de firma Pon, een VW- Polo. Verder zullen er andere grote prijzen, zoals een kleuren televisie en een videorecorder, te winnen zijn. Als alle loten ver kocht worden, is de opbrengst dus f 100.000.—. Wanneer daar het bedrag, dat voor de pri|zen benodigd is. wordt afgetrokken, resteert voor Foster Parents Plan een bedrag van f 70 000,— In overleg met met FPP is besloten dit bedrag aan te wenden voor een projekt in Afrika. Voor deze loterij is door de Hamershof-winkeliers een apar te stichting in het leven geroe pen. Alle baten van de loterij komen ten goede aan de stich ting, die als enige doelstelling heeft het uitgetalen van de op brengst aan Foster Parents. Naast Hamershofwinkeliers heb ben ook gemeentesekretaris R J A van Gooi en de advocaat mr G.J. Boven zitting m het stichtingsbestuur De loten zullen vanaf volgende week te koop zijn bij alle filialen van de banken in Leusden Waar schijnlijk gaan ook leden van Leusdense sportverenigingen meehelpen bij de verkoop van de loten lOnafhankelijk Nieuws lij voor de gemeente lusden. «schijnt elke dinsdag (donderdag. (rantwoordelijk fcakteur: Irnix Kreyns Idaktie: [tien Engelkens ar van Loo ivering kopij en adver- kties: li het dinsdagnummer 1 uiterlijk maandagmid- 12 00 uur, voor het Iderdagnummer tot ui- 1 k woensdagmiddag |00 uur. laktie en administra- iKantoor Leusder Krant, lendaallaan 9, Leus- ji-Centrum. Op werkda- Igeopend van 09 00 tot [0 uur en van 13.30 tot K) uur Telefoon 033- (495 ünnementsgeld: f,40 per jaar, 1,20 per half jaar; Is,35 per kwartaal pten bezorging: I abonnee dient u de (Ivoor dinsdag- of don- Tagavond 18.00 uur te Jen ontvangen Is dat I het geval, neem dan lakt op met onze hoofd- It bezorging (dinsdag Jsnderdag tussen 18 30 |I930 uur), tel 033- |s91 Bij geen gehoor J u kontakt opnemen ■onze inspekteur bezor- overdag 03420- Ji. toestel 44 tstellen foto's: eeste in de Leusder "gepubliceerde foto's |u nabestellen (met uit ering van archief- en Jnsche fotos). bij voor- faling van 5 - per ex- iar (formaat 13 x 18 ■op giro: 871441 t.n.v. lb v te Bameveld, met p|ke vermelding van Jsle foto, aantal er van krant, pagina de foto werd ge- - U kunt ook kontant nop ons kantoor. Ro- Jallaan 9, Leusden ]um f'eer drie tot vier we- s betaling ontvangt u Wenste foto's thuis [EUSDER KRANT is Jitgave van de BDU- nkombinatie te tveld. r een onzer verslaggevers) EUSDEN De winkeliers [De Hamershof organise- komende maanden i loterij, waarvan de op- Ingst ten goede zal komen [de stichting „Foster Pa- Plan". De loterij gaat [staande maandag met Informatieavond over [ster Parents Plan" van t en wordt besloten met llrekking tijdens de op 17 llember aanstaande te jaarmarkt. Oud-pre- >r A. van Agt, sedert enige (bestuurslid van de stich tster Parents Plan" zal [trekking van de loterij ko- verrichten. Itisnu voor de derde achter- lolgende jaar, dat de Ha- Ttiofwinkeliers hun succes- li jaarmarkt zullen organise- Evenals in de twee voor- |de jaren, toen de avond- ll duizenden bezoekers naar Jinkelcentrum trok, zullen er |17 september aanstaande zaterdagavond) enkele Jberden kramen in en om het (elcentrum opgesteld staan. 1 zullen er verschillende ar- jen optreden, zoals de groep ;e'de zanger John Spencer conferencier Pierre (Van één onzer verslaggevers) - De jaarmarkt in De Hamershof trekt iedere keer duizenden bezoekers naar het winkelcentrum Het startsein voor de loterij komt mevrouw Leeflang van het gen. Deze bijeenkomst wordt ge wordt aanstaande maandag- FPP een voorlichtingsavond over houden in het aktlviteitencen- avond (9 mei) gegeven. Dan het Foster Parents Plan verzor- trum „De Korf AMERSFOORT - Een groep, zich verontrust noemende, men sen uit Amersfoort en omgeving verzet zich tegen het voornemen van de twee Amersfoortse zie kenhuizen om een abortusver gunning aan te vragen. De verontrusten, die principiële be zwaren hebben tegen abortus provocatus, hebben zich ver enigd in een aktiegroep. De aktiegroep is voortgekomen uit de werkgroep „Laat Leven in Amersfoort en de afdeling Amers foort van de Nederlandse Patiën tenvereniging. In een gezamenlijk schrijven hebben zij zich eind vori ge maand gericht met een oproep aan de kerken alsmede tal van ver enigingen. scholen, tehuizen en andere instellingen in Amersfoort, Hoogland, Nijkerk, Bunschoten- Spakenburg, Leusden en Bame veld. In deze oproep vragen zij de geadresseerden persoonlijk en als organisatie zich te richten tegen het voornemen van de beide zieken huizen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3