Kans behoud van bruggetje stijgt femielingen duperen het nngerencentrum De Geut r r v OOR RUIM 16.000 GULDEN SCHADE AANGERICHT Zaterdag rommelmarkt bij Dorpskerk in zuid Leusder Krant vrijdag JE IE Leusdenaren in Grenzen- toertocht „Geut-beheerder voor handhaving van de orde" n i CDA EN PVDA VÓÓR REPARATIE Unicef-kollekte Geraniummarkt in Biezenkamp Geen spreekuur Vandaag in de Leusder Krant Vergadering commissie ABZ i Leusder Krant STUIVENBERG Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Herhalingscursus FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk BDU redakteur: MARNIX KREIJNS 1 1 Redaktle en administratie: Ja Rozendaallaan 9 Postbus 11 uu 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal 1 Uitgave B.D.U. B.V. O ■lag *5 O DINSDAG 10 MEI 1983 - 15e JAARGANG NO. 3 Van één onzer verslagge- ers) LEUSDEN - Leusdenaren ie veelvuldig met hun auto ebruik moeten maken van Lockhorsterweg zullen oorlopig nog een eindje om oeten blijven rijden. Er is eg steeds geen duidelijk- eld over het al weken afge- oten bruggetje in die weg. el ziet er echter naar uit dat bouwvallige brug gerepa- eerd gaat worden, maar dan li de Lockhorsterweg nog eken dicht blijven. In de vergadering van de raads- mmissie financiën, waarin de itknoping van hel vervolgverhaal er het bruggetje werd verwacht, li gisteravond van de zijde van gemeente alleen meer inzicht irden gegeven over de kosten nreparatie van de brug en in wet staal ze dan zou kunnen worden ibracht. Directeur-gemeentewer- nMarius Pais bracht heet van de aid, zonder dat B W officieel iren ingelicht, verslag uit van de pertise door Emiss Injekteerbe- jldat de brug kan repareren. Uit de niet schriftelijke vastgelegde ex pertise bleek dat er drie mogelijk heden zijn om de Lockhorsterbrug te repareren 1) het herstellen van de scheu ren in de hoofdliggers plus het aan brengen van zogeheten ankersta ven waardoor er weer verkeer tot 4000 kilo over de brug kan Kosten circa 30.000 gulden exclusief BTW; 2) door uitgebreidere herstel werkzaamheden de brug in de oor spronkelijke staat terugbrengen waardoor er voertuigen tot 13000 kilo over de brug kunnen. Kosten, circa 60.000 gulden exc.; 3) de brug zodanig verstevigen dat zells het zwaarste vrachtver keer er overheen kan Kosten: 80.000 gulden exclusief BTW. Pais voegde hieraan toe dat na een van deze drie herstelwerk zaamheden het risico blijft dat met name vrachtwagens de brugleu ningen kunnen beschadigen (te rugkerende dreunen verslechten kwaliteit draagkracht) en dat onbe kend blijft hoe de landhoofden, waarop de brug steunt, het uithou den. Ui de vergadering werd duidelijk dat een nieuwe brug, die na het opblazen van de oude en de daar na tijdelijk aangelegde Bailey-brug gerealiseerd zou moeten worden, tussen de 200.000 en 300.000 guP den gaat kosten. In de eenvoudig ste en goedkoopste vorm wordt het een vernieuwde uitgave van de hui dige Lockhorsterbrug, in het duur ste geval wordt het een nieuwe, bredere brug met een andere, min der bochtige toe-rit komende vanuit Leusden, In de boezem van het col lege van B W gaat de voorkeur naar de laatste mogelijkheid uit. Burgemeester J. Rademaker liet vanaf de publieke tribune weten waarom ,,Een nieuwe brug voor drie ton gaat vijftig jaar mee, terwijl een gerepareerde brug voor 80.000 gulden nog maar tien jaar meegaat. Als de brug wordt her steld blijft bovendien het risico dat hele zware vrachtwagens, ook al zou je die het toch verbieden, over het bruggetje gaan en er misschien een keer doorheen zakken Dan zit je met de ellende TUSSENOPLOSSING Even voordat de burgemeester dit opmerkte, had CDA'er Henk van der Sloot voorgesteld, om de uit 1921 daterende brug voor 80 000 gulden te laten herstellen maar er verkeer tot 13000 kilo op toe te la ten Een soort tussenoplossing dus van het CDA. De PvdA-fractie ging met dit voorstel mee, omdat de Leusdense sociaal-democraten een nieuwe brug voorshands niet zien zitten De VVD schaarde zich niet in de rij, maar sprak haar voor keur uit vóór een nieuwe brug in de Lockhorsterweg „Wel breder, maar niet zodanig dat er twee au to's tegelijk overheen kunnen, waardoor de snelheid op de weg binnen de perken blijft", aldus de liberalen. Overigens was de hele commissie het eens, evenals B W, dat de Lockhorsterweg niet moet uitgroeien tot een weg waar op snel gereden kan worden. Ep Oostra (D'66) is eveneens vóór een nieuwe brug. omdat met die keus de Lockhorsterweg weer snel open kan „De oude blaast de Genie op en de Baileybrug gaat erin waar door de weg eindelijk weer open gaat", meende Oostra. CDA'er Van der Sloot wreef hem onder de neus, dat een Baileybrug niet in een wip is aangelegd en weer opgeruimd „Voor die werkzaamheden moet de weg ook dicht", aldus Van der Sloot. Zijn collega Harm Offereins (GPV/SGP) stelde het college voor in de komende raadsvergadering met een voorstel te komen waarin de precieze kosten van een nieuwe brug en die van de reparatie staan vermeld plus een gemeentelijke vi sie op de verkeerslunktie van de Lockhorsterweg in de toekomst „Dan kan de gemeenteraad ten minste een goed besluit nemen", verklaarde Offereins die zich nog niet wilde uitspreken vóór of tegen een nieuwe brug. Het wordt dus afwachten tot het eind van de maand wanneer de gemeenteraad in vergadering bijeenkomt. Zoals de kaarten na gisteravond zijn geschud (VVD en D'66 vó-or een nieuwe brug en CDA plus PvdA vóór reparatie oude brug) ziet het ernaar uit dat de Genie niet met explosieven naar Leusden hoeft te komen. LEUSDEN De Leusde naren Joop van Opijnen, Piet van Nimwegen, Bert Buunk en Mart Meeuwsen starten komende donderdag samen met 46 anderen in de eerste Grenzentoertocht, die geor ganiseerd wordt door de Fietsvrienden uit Amersfoort. De fietstocht is uitgezet langs de Nederlandse gren zen en heeft een lengte van 1360 kilometers De start is donderdag om zes uur 's morgens in Amersfoort. De vijftig fietsers worden zondag tussen 18 00 en 19 00 uur te rug verwacht. LEUSDEN De Unicefkollek- te die gehouden is van 25-30 april heeft in Leusden-zuid een be drag van f 1.188,66 opgebracht. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN Het centrum voor open jeugd- en jonge- iwerk De Geut aan de Zwarteweg is zwaar gedupeerd, ibekenden hebben in de nacht van donderdag op dag voor duizenden guldens schade aangericht in het gerencentrum dat net een moeilijke bestuurlijke riode achter de rug had. Elektronische apparatuur rd kapotgemaakt en poederbrandblussers werden 'ggespoten in het interieur. Een versterker, een cas- Itedeck en een stel platen werden gestolen. )e puinhoop in het jonge- centrum aan de Zwarte- g is met geen pen te be- irijven. De ruimte waar tuit de dlsc-jockey zijn in- umenten bedient ziet er uit of er een bom is ingesla- i. De versterkers en het settedeck zijn weggeno- n. De ingebouwde draaita- zijn echter met geweld lerukt en zijn totaal ver- el. Hetzelfde geldt voor za- als lichtorgel, de rest van discomeubel, de verllch- en de microfoon. In de enaamde soosruimte is koffiezetapparaat ter irde van 1300 gulden on- ikbaar gemaakt, is de tele foon vernield en zijn twee biervaten verder onbruikbaar. De totale schade wordt ge schat op ruim 16.000 gulden. De ravage is des te groter om dat ook nog eensdrie brandblus- apparaten met poeder zijn leeg- gespoten. De grammofoonpla ten die niet zijn meegenomen zijn hierdoor ook onbruikbaar geworden, omdat het poeder tot in de fijnste kieren is terechtge komen. De dader(s) hebben de poederblussers aan het eind van hun actie leeggespoten. Zij heb ben daarbij geen voetafdrukken achtergelaten. Men is de Geut binnengekomen door een luik open te breken. Het ziet er naar uit dat degeen die binnen is ge weest in de bewuste nacht aardig de weg heeft geweten. Men heeft de kelderdeur opengebroken en de biervaten aangesloten op de biertap. De volgetapte biergla zen stonden zondagavond nog, uiteraard ook voorzien van een laag poeder op de bar. Wat de betekenis is van een boodschap die men (geschreven met ketch up) heeft achtergelaten is nog onduidelijk. De ravage werd vrijdagmiddag ontdekt door de echtgenote van de voorzitter van de Geut, zelf overigens ook bestuurslid, Joke ten Voorde, 's Avonds is er door de recherche een onderzoek in gesteld in het voormalig boerde rijtje waarin het jongerencen trum is gehuisvest. Een week eerder was er ook al ingebroken in het jongerencentrum. Men is toen door de voordeur binnenge komen omdat men waarschijnlijk over een passende sleutel be schikte. Wel heeft men toen een binnen deur moeten forceren om in de soosruimte te komen. De indrin gers hebben toen precies gewe ten waarvoor men kwam. Er werd een wedstrijd-tafeltennistafel meegenomen ter waarde van 500 gulden. Om te voorkomen dat men in de toekomst weer zo makkelijk kon binnenkomen werd er afgelopen donderdag een nieuw slot op de voordeur gezet. Het heeft echter niet mogen helpen. Nog dezelfde nacht kwam men via een zijraam naar binnen. MEDEWERKER Voorzitter Ed ten Voorde zegt geen idee te hebben wie de da ders van de inbraak endedaarop volgende vernielingen zijn ge weest. De Geutvoorzitter be treurt het echter in hoge mate dat het juist nu gebeurt, op een mo ment dat er positieve ontwikke lingen met betrekking tot het jon gerencentrum te melden zijn, Nog vorige maand dreigde het hele bestuur op te stappen. Het gemeentebestuur heeft echter ingezien dat er daadwerkelijk en snel hulp geboden moest wor den als men wilde dat de Geut zou voortbestaan Eén van de Vwachljnt dinsdag sn dondsrdsg in ds gemeente Leusden. familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. •au8derheltjes 1,20 per re9e' (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- '|kt van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur faopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens wethouder Fons Ummels van financiën zal de ver langde beheerder in het jeugd- en jongerencen trum De Geut een per soon moeten zijn die zich richt op de handhaving van de orde in De Geut. Hij zei dit gisteravond in de vergadering van de raadscommissie finan ciën waarin de financiële gevolgen van het aanstel len van een tijdelijke be heerder werden aange stipt. Hij rekende de com missie voor, dat deze per soon ondanks de bijna honderd procent rijks subsidie de gemeente tussen de 12.000 en 15.000 gulden gaat kos ten. De gemeenteraad zal gevraagd worden dit geld uit te trekken. VVD-com- missielid Alrich Parson merkte op, dat in de com missie welzijn een heel andere voorstelling van de tijdelijke beheerder was gegeven. „Veel sym pathieker. Ik kan u zeg gen dat de VVD geen zin heeft om haar goedkeu ring te gaan geven voor het subsidiëren van een uitsmijter in De Geut", al dus Parson. Met betrekking tot het open jeugd- en jongeren centrum kwam ook even aan de orde dat een be drag van 2000 gulden be schikbaar moet worden gesteld voor de aanschaf van meubilair. Met geen woord werd echter gerept in de commissie over de vernielingen in De Geut en de financiële konse- kwenties daarvan. Ken nelijk was de raadscom missie nog niet op de hoogte van de aangerich te schade In het jongeren centrum aan de Zwarte weg. Dit was de ruimte waar de disc-jockey zijn werk pleegde te doen. belangrijkste wensen van de Geut, een vaste medewerker, leek door de opstelling van het gemeentebestuur in vervulling te kunnen gaan. Alle raadsfracties waren het er al over eens dat de subsidie aan de Geut voortgezet moest worden nu er een groep jongeren erg actief en positief bezig was in de Geut. „Het lijkt wel of dit de prijs van het succes is", aldus de Geutvoorzitter bij het aanschouwen van de aange richte ravage. HOE VERDER Ook voorzitter Ed ten Voorde weet niet hoe het nu verder moet met de Geut. Een ploeg vrijwilli gers bij elkaar te krijgen om de hele troep op te ruimen lijkt een moeizame zaak. Bij het zien van de troep zinkt een ieder al snel de moed in de schoenen, want hoe krijg je al het poeder uit alle hoeken en gaten weg? Ook de materiële schade is zo groot dat Ed ten Voorde geen idee heeft waar het geld vandaan moet ko men om de zaak weer op te knappen. Toch wil de Geutvoor zitter er op dit moment nog niet over denken om het jongeren centrum definitief te sluiten. Aan de andere kant is het ook niet duidelijk hoe het nu verder zou moeten gaan met de Geut. In dit geval gaat het zeker niet zo dat de verzekering alle schade dekt. Het pand zelt Is door de gemeen te verzekerd omdat het haar el- gendom Is. „De Inboedel van een dergelijk jongerencentrum ver zekeren is haast niet te doen omdat de premie die jaarlijks op gebracht moet worden ver schrikkelijk hoog is," aldus Ed ten Voorde. GEEN SPOOR Maandagmiddag verklaarde een woordvoerder van de rijks politie dat er nog geen spoor is van de daders. Over hun identi teit tast de politie eveneens in het duister. Desgevraagd zei de politiewoordvoerder, dat het niet ondenkbaar is dat het om een groep personen gaat die een tijd geleden de toegang tot het jon gerencentrum ontzegd Is. Of er enige relatie bestaat tussen de vernielingen in De Geut en ver- nietingen aan scholen in Leus den vorige week kon de politie niet bevestigen. LEUSDEN Op het plein voor de Dorpskerk in Leusden-zuid wordt zaterdag 14 mei van 9.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de realisatie van een nieuw jeugdhonk van de Ge reformeerde en Hervormde ge meente in Leusden. Dat jeugd centrum is gepland aan de Ha- mersveldseweg en gaat circa 400.000 gulden kosten. Volgens de rommelmarkt- commissie" van de kerkgenoot schappen biedt de rommelmarkt van alles antiek, curiosa, snuis terijen, tv's, platenspelers, ra dio's, wasmachines, fornuizen, meubels, boeken, stekjes, kle ding enzovoorts Verder wordt het publiek een aantal attracties geboden zoals een rad van avon tuur, een schiettent, sjoelen, bal- lengooien, silhouettekenaars en een koek- en zopietent. LEUSDEN Voor de eerste keer organiseert De Kon. Maat schappij Tuinbouw en Plantkun de afdeling Amersfoort en Om streken zaterdag 14 mei van 10.00 tot 16.00 uur een Gera niummarkt in winkelcentrum „De Biezenkamp" te Leusden- Centrum. Verschillende bloemisten zul len hieraan deelnemen De pro- paganda-kraam van de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde staat klaar om vra gen over planten te beantwoor den en inlichtingen te geven over de Maatschappij en het tijd schrift „Groei- en Bloei". Het Instituut voor natuurbescher mingseducatie is aanwezig met een voorlichtingstand over de natuur en de natuurbescher ming. Ook de winkeliers van De Bie zenkamp geven acte de présan- ce. LEUSDEN In Leusden-cen trum Is donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei geen spreekuur van de wijkverpleegkundigen. Voor dringende gevallen kan de dienstdoende zuster worden ge beld van wie het telefoonnum mer in de weekenddienst staat vermeld. LEUSDEN In De Wegwijzer aan de Biezenkamp wordt woensdag 18 mei een herha lingscursus reanimatie gegeven. Belangstellenden worden om 20.00 uur verwacht. CAI-mast Vallelkanaal weer even in de picture3 Minlnatuurtje 3 Drie prijzen voor Paul de Smalen5 Rommelmarkt weer voor Pego Longo5 In verband met Hemel vaartsdag verschijnt de Leus der Krant niet op donderdag 12 mei, maar op vrijdag 13 mei. De aanlevertijden van kopij en advertenties blijven ongewijzigd. LEjJSDEN - De raadscommis sie Algemene Bestuurszaken vergadert morgenavond, 11 mei, vanaf 20.00 uur in de commissie kamer van het gemeentehuls. Op de agenda staan de volgende punten: 1Opening en inventarisatie van vragen 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3 Wijziging Verordening metho dische functiewaardering. 4 Wijziging Algemeen Ambtena renreglement. 5 Afvloeiingsregeling onderwij zend personeel. 6 Vaststelling Woonruimtever ordening 7. Aanwijzen archiefbewaar plaats. 8. Krediet voor aankoop van 13 stuks alarmontvangers en één portofoon. 9 Vaststelling Verordening com missie behandeling bezwaar- en beroepschriften. 10. Vaststelling 3e wijziging APV 11. het benoemingsbeleid terzake van commissies, stichtingen e.d. aan de hand van hetgeen door mevrouw C Verduin- Munnik is opgemerkt. 12. Nota inzake gemeentegaran tieverlening en de ev daaruit voortvloeiende gevolgen 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. KWEKERIJ geraniums, fuchsia's, komkommer, paprika, pepers, meloenen, aubergine, tomaten, dahlia, afrikanen, allyssum, petunia, sla, andijvie, knolselderie, snijselderie, peterselie enz. Tevens zaden potgrond. Nieuwstraat 62 - Scherpenzeel.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1