Heren-hockeyclub Leusden kampioen der 2e klasse oda-zaterdag wint iet 4-1 van Horst k geniet met volle teugen Verioren terrein heroverd Antilopen gelijk Klaverjasclub Leusden troef' Haaien-toneel hoogtepunt clubavond Veel belangstelling schoolschaken Rommelmarkt Roda levert 1 2.500.- op Junioren-toernooi Roda '46 Kampioenschap LTV Leusden in zicht LEUSDEN/CENTRUM Het optreden van kc Antilopen laat zich in de tweede helft van de veldcompetitie door twee zaken typeren. Door de matheid van de middenmoter, voor wie weinig belangen op het spel staan en door de nogal eens optredende blessures. Vorige week werd Gert Graaf land slachtoffer van een enkel blessure en zaterdag overkwam Ruud Lith hetzelfde Toen werd op het Buiningpark tegen num mer laatst op de ranglijst gelijk gespeeld met 10-10 De laatste treffer werd door DKV gemaakt. Bij Antilopen stonden de junio ren Bob Leydes en Koos Meins- ma in de basisopstelling Ondanks alles kon Antilopen toch nog twee kampioenen be groeten: het derde team bij de senioren en pupillen 1 en 2. De uitslagen van zaterdag waren Antilopen 1 - DKV 10-10 Antilopen 2 - DVS 2 5-10 KVO 4 - Antilopen 3 2-8 Exakwa 4 - Antilopen 4 18-1 Junioren 1 - Swift 6-7 Junioren 2 - Odik 1 4-9 Dindoa - Junioren 2 3-10 Aspiranten 1 - Dindoa 5-3 A'foort - Aspiranten 2 5-5 Exakwa - Aspiranten 3 5-3 SKF - Aspiranten C1 1-3 Meisjes 1 - A'foort 1-0 Odik - Pupillen 1 3-8 Pupillen 2 - Altius 2-0 Meeuwen - Pupillen Q1 3-0 LEUSDEN/CENTRUM Inde afgelopen maanden werden, tel kens op woensdagmiddag, de voorronden gespeeld voor de Leusdense schoolschaakkam- pioenschappen. Daar bestond dit jaar weer veel belangstelling voor. De leiding van dit in de SVL- kantine gehouden evenement was in de vertrouwde handen van de heren J. de Jager en J. van Santen, resp jeugdleider en voorzitter van de plaatselijke schaakclub Zij werden voortref felijk geassisteerd door mevrouw E. Andriessen. Afgelopen woensdagmiddag stonden voor vijftig scholieren de finales op het programma. Een viertal bleek verhinderd, maar de overige schakers en schaaksters deden hun uiterste best om in de prijzen te vallen. Om goed half vijf reikte de heer Van Sanden de prijzen uit. De top-drie van de diverse klassen bestond uit: Jaap v d Spek. Erik Andries sen en Bert Brugmans uit de 6e klassen: Marcel van Bruynsvoort, Jaap de Jager en Tai uit de 5e klassen, Sander Berg, Gavin Zijlstra en John Zonneveld uit de 4e klas sen; Sanne van Bruynsvoort, Je roen van Blerk en Albert Timmer man uit de 3e klassen en Alex van Gooi, Toan Chan en Michel Besseling uit de gecom bineerde 2e en 1e klassen. LEUSDEN De rommelmarkt is ondanks het miezerige weer een groot succes geworden. Al lerhande spullen gingen grif van de hand Het rad van avontuur en het ballen gooien trokken veel belangstellenden. Het bonen ra den bleek niet gemakkelijk. Niels v. Klooster was met 2109 het dichtst bij het juiste aantal van 2100 bonen. Frank Smal en San- der Verhove wisten het getal als 2e resp 3e te benaderen Na het sluiten van de markt kon de balans van ongeveer 2500 gulden opgemaakt worden. De roda-dames waren dan ook zeer tevreden over het behaalde re sultaat dat geheel aan de Roda- jeugd ten goede komt. LEUSDEN Op Hemelvaarts dag heeft het jeugdbestuur haar tweede toernooi op het program ma staan. Maar liefst twaalf ver enigingen komen met hun A. Bof C elftallen naar het Buiningpark toe De deelnemende verenigingen zijn: D.V.S. '33 uit Ermelo. Ben- nekom, Woudenberg. Bredero- des uit Vianen, V V.O.G. uit Har derwijk, Candia uit Rhenen, de Zebra's en Gooische Boys uit Hilversum, B V C. en F A K. uit Bilthoven, Lopik, D O S uit Utrecht en de gastheer Roda '46 Van 9 tot 12 uur spelen de lagere C-elftallen en vanaf 11,45 tot 14.30 uur de hogere C-teams. Tijdens het laatste blok van 14.30 uur tot 18.30 uur komen de A en B-junioren op de mat. Als de weergoden meewerken kan het toernooi a.s. donderdag weder om een succes worden. DINSDAG 11 MEI 1983 EUSDEN Door de wedstrijd tegen Soest met 2-0 te nen behaalden de heren van de hockeyclub Leusden het ipfoenschap van de 2e klasse. Het team van coach Rob ers heeft in één seizoen het verloren gegane terrein weer overd; een prima prestatie van de Valleiparkers. ir dat het echter zover was, moest eerst van Soest gewon- worden. De zenuwen speelden beide partijen parten, sl moest immers een puntje zien te pakken om de gende degradatie te ontlopen. beginfase was rommelig, schot van Frank de Ruiter door de Soest keeper ge- i Een strafcorner leverde etgladde veld niks op. Lang hand kreeg Leusden toch teldoverwicht wat in enkele ies uitmondde. Een fraaie van de Ruiter, die de Soes- irdediging er totaal uitliep. strandde op de goed opgestelde doelman Vijf minuten later for ceerde hij met een hoge bal in de cirkel een strafbal na een foute handstop. Dit buitenkansje werd door routenier Frank Marree feil loos benut en bracht zijn team met 1-0 aan de leiding en dat werd ook de ruststand. Na de rust kwam er voor Rolf Bolk een verse kracht in het veld Hans Robert v.d. Doe mocht op de linksbuiten plaats zijn taak overnemen Flitsende acties en uitgespeelde kansen kregen we aan beide zijden niet te zien. De warrig maar wel consequent lei dende scheidsrechters hadden moeite, de voor beide partijen belangrijkste wedstrijd, in de hand te houden Laatste man Piet Terbreughel en spits Frank de Ruiter konden aan Leusdense zijde vijf minuten achter het doel plaats nemen, terwijl aan de an dere zijde een speler van Soest wegens spelbederf hetzelfde lot beschoren was Soest kreeg één mogelijkheid uit een strafcorner De harde in zet werd door een foutloos keepende Frederik v d Lee met de voet gekeerd Een kwartier voor tijd stelde Frank Marree het kampioenschap veilig. Tot twee maal toe kreeg hij de gelegen heid aan te leggen Tegen het schot had de Soester sluitpost geen enkel verweer Nu kon er niets meer fout gaan. Leon de Boer mocht van coach Weers nog opdraven voor de al eerder ingevallen v.d. Doe. Veel maakte het niet meer uit. Soest was ver slagen en Leusden kampioen De sticks gingen omhoog toen de heren scheidsrechters het laatste fluitsignaal bliezen. Het kampioenschap was een feit. Na afloop werd in de kantine met champagne het feest extra luister bijgezet Het team waarmee Leusden de lopende competitie begon. Als Leusden in staat is zijn man- moet het team met dezelfde inzet rol van betekenis kunnen qaan scnappen bij elkaar te houden, en teamgeest in de 1e klasse een spelen. USDEN Met een 4-1 overwinning heeft Roda-zaterdag in een ekkelljke wedstrijd op het Buiningpark tegen F.C. Horst de petitie afgesloten. Misschien komen de heren, die definitief op de de plaats beslag legden, nog in aanmerking voor een eventuele islngswedstrijd tegen de nummer 2 van de andere poule. Dit geheel af van de verrichtingen van 4e klas KNVB-er Baarn, die irr.ioet zorgen niet naar de hoofdklasse te degraderen zodat er plaats in deze klasse overblijft. Roda's laatste hoop in bange om het toch wel wisselvallige seizoen nog enige glans te opstelling had na het plot- ;e wegvallen van Ronald de een wijziging ondergaan, Barlmgen en Ruud Stoel vormden een tweemans oede die dooreen versterkt •nveld, met Leyenhorst in j |e rol, van bruikbare passes nvalskracht voorzien moest Na de aftrap zag het er net naar uit dat deze taktiek in verlegenheid zou bren- Horst trok zich niets van 's reputatie aan en zocht de op. Een kapitale fout bij itverdedigen leverde toch irste Roda doelpunt op. Een l-speler liet zich door nhorst de bal in zijn defen sie ontfutselen die daarna alleen op het doel afgaand, de Horst goalie met een beheerste schui ver kansloos liet. Horst liet het er niet bij zitten en probeerde met snel aanval lend voetbal de Roda achterhoe de te ontregelen Een scrimage liep voor het Roda doel met een sisser af. Echt de wedstrijd naar haar hand zetten lukte Roda niet. Vele malen tippelden de Roda- voorwaartsen in de buitenspel- val. Een schot van Henk v. Pluuren en een actie van Schoonewille hadden een beter lot verdiend. Het middenveld was zoek toen uit een afgeslagen corner de ge heel vrijstaande Horst-midden velder net voor rust de bal snoei hard in de kruising kon jagen en zijn ploeg op gelijke hoogte bracht ledereen dacht dat de rust met 1-1 zou aanbreken De laatste Roda aanval kegelde deze veronderstelling omver. Een voorzet van v. Barlingen werd via de keeper door Stoelhorst afge rond hetgeen de ruststand van 2-1 betekende WISSELEND SPELBEELD Na rust kreeg het publiek een wisselend spelbeeld te zien. De grootste kans om de voorsprong te vergroten kwam op naam van Leyenhorst die een voorzet van Schoonewille koppend had moe ten afronden. Even later had de zelfde speler alle geluk van de wereld. Een keihard schot dat zeker geen doel had getroffen, veranderde via Stoelhorst van richting en verdween onder de lat en over de lijn. De scheids rechter wees meteen naar het midden en noteerde de 3-1 stand in zijn boekje Horst was verslagen maar bleef frank en vrij voetballen en dat kwam de wedstrijd ten goe de. Een solo van Ruitenberg die zich door de Horst defensie wor stelde, kon door de aanvoerder alleen met het bekende ruk-en- trek-werk gestopt worden bin nen de 16 meter De toegekende penalty werd door Leyenhorst op de bekende manier genomen Zonder aanloop deponeerde hij het leder in de handen van de verbaasde doelman. Ruiterberg en van Barlingen werden nog gewisseld voor Jaap v. Linscho- ten en Coen v. Dijk. In de slotfase gaf Stoelhorst uit een corner van v Linschoten de stand een beter aanzien Kop pend liet de Roda-spits 4-1 aan tekenen. De strijd was gestreden en zonder verdere hoogtepunten kwam het eindsignaal van de goedleidende scheidsrechter Blankestein Het vernemen van de uitslag van de koploper was een kleine domper op de overwinning. Mocht de al eerder genoemde confrontatie geen realiteit wor den, dan rest de Roda-elf niets anders dan uit te huilen en op nieuw te beginnen Overige uitslagen zaterdag- senioren. Roda 2 - Zuidvogels 5 3-1 Roda 3-NSC. 3 1-5 Roda 6 - F.C Horst 4 5-1 LEUSDEN In tegenstelling tot de tot nu toe gevolgde procedure, openden de dames van LTV Leusden hun partij tegen 't Sticht uit Utrecht. Het ging Constance Ploeg en Betty Klave zeer goed af. Met 6-1, 6-1 bleef Constance dik de baas over haar tegenstandster Karin Mook uit Utrecht. Ook Betty liet zich niet onbetuigd en veegde met 6-1 en 6-0 haar opponente letterlijk en figuurlijk van de baan in slechts 34 minuten. Toen was het de beurt aan Rien van Blerk, die in de eerste ontmoeting 3 weken geleden in 3 sets het hoofd had moeten bui gen. Tot het uiterste geladen wil de hij revanche eri die Kreeg hij ook in de vorm van een fraaie 6-4, 6-4 overwinning. Anders verging het Paul Wes- seling Na de eerste set gewon nen te hebben met 6-4, verloorhij de tweede met 4-6. Een derde set moest de beslissing brengen en evenals vorige week liet Paul het op een tie-break aankomen, die hij ditmaal echter niet wist te winnen De stand na de singles was zodoende 3-1 in Leusdens voordeel Dat de Leusdenaren ook in de dubbels sterk zijn, wordt van week tot week bewezen Ook nu ging slechts één partij, detweede mixed van Betty en Paul, verlo ren, zodat nog eens 3 punten aan het totaal konden worden toege voegd. De uitslag was derhalve een geweldige 6-2 overwinning voor de LTV Leusden. Overige uitslagen: Zaterdag Meisjes Leusden A - Soest A 6-2 Jongens Hoogland A - Leusden A 8-0 Leusden B - Eemnes A 0-8 Junioren de Hakkelaars - Leusden A 4-1 Leusden B - Ludenti D 4-1 Senioren de Nienhof B - Leusden A 1-3afg Leusden B - Helios D 5-0 Leusden C - Hilverheide C 5-0 Tautenburg A - Leusden D 3-2 Leusden E - Randenbroek A 0-5 Heren 't Stort C - Leusden A 1-5 Zondag: Senioren Leusden 1 - 't Sticht 1 6-2 Wilskracht 6 - Leusden 2 1-2 afg. Leusden 3 - Hoogland 5 4-4 Iduna 10 - Leusden 4 Leusden 5 - Ter Weyde 1 6-2 Heren Manger Cats 2 - Leusden 1 0-6 Maarn 2 - Leusden 2 0-6 LEUSDEN Uitslag en stand van de gespeelde wedstrijd van 5 mei. 1. Hr. Wiegers 5520 2. Mevr. Bührer 5450 3. Mevr. v.d. Heide 5185 4. Hr. Nijhuis 5168 5. Hr. Moor 5146 1. Mevr. Paull 24993 2. Hr. Nijhuis 24777 3. Mevr. Bührer 24121 4. Mevr. v.d. Heide 23330 5. Mevr. v.d. Berg 23273 6. Mevr. Hondorp 23100 7. Mevr. Bolt 22947 8. Hr. Wiegers 22894 9. Hr. Bührer 22764 10. Hr. Bolt 22642 LEUSDEN De kantine van de v.v. Roda '46 kon de leden van de LZ&PC de Haaien nauwelijks bergen tijdens de jaarlijkse club avond die voor elk wat wils bood. Het absolute hoogtepunt waren de deze week al eerder opge voerde toneelstukjes die bij de aanwezigen wederom veel suc ces oogstten. De Haaien leden keken ge boeid naar wat hun clubgenoten op de planken wisten te zetten Het was het aanschouwen meer dan waard. Na dit enigszins culturele ge deelte, werden er deze avond enige Haaien" voor het voetlicht gehaald Het Dames-I waterpoloteam mocht dit jaar vanwege zijn kam pioenschap de polo-prestatie beker, de zgn. BeHa-beker. in ontvangst nemen De jongens aspiranten kregen een herinneringsvaantje ter aan moediging, vanwege de goede prestaties van het afgelopen sei zoen Bij de zwemmers viel de zilve ren K.N.Z.B-medaille aan Ronnie en Juliette Baars ten deel voor hun niet geringe zwempresta- ties. Tussen de bedrijven door kon er een dansje gemaakt wor den op de muziek die door Paul Verra ten gehore werd gebracht Het laatste sportieve nieuws was het feit dat de heren van de 4 x 100 m vrije slag estafette de limiet voor de N.K. wisten te ha len ISDEN De Zeskamp, georganiseerd door de Oranjevereniging Leusden, is op bevrijdingsdag dankzij het fraaie weer de grote publiekstrekker geworden. Achter de dranghekken hadden vele houwers op het Erf bij de Hamershof een plaatsje gevonden om deze happening van dichtbij mee te n. Tevens sloegen velen het gebeuren hoog en droog vanaf de winkelgalerij gade. rafgegaan door de muziekvereniging Lisiduna betraden de matadoren klokslag half zeven in Dtgorde de arena. ip't Palet, gevolgd door Antilopen, Katholieke Plattelands Organisatie, de Til, de Heuvelcrossers, de U., Lisiduna, het Jongerenkoor Leusden en tenslotte de Brandweer. eerste spel was net zgn 'eedspel Van iedere ploeg en 2 dames en 2 heren op oerkleed plaatsnemen en :l mogelijk, zonder van het I af te gaan, aan de overkant komen dan wel binnen 3 an de meeste meters af te i. De eerste manche werd slatante zege voor de «eer die met het kleed tus- benen de snelste tijd van anches wist te maken. De zelfde -voortbewegingsmethode leverde Heuvelcrossers en het Jongerenkoor een 2e resp. 3e plaats op. De jongeren van de Til en de korfballers wisten met het kleed geen raad. Met vallen en opstaan legden ze maar enkele meters van het parcours af en eindigden bij dit spel op de laat ste twee plaatsen. Na ieder spel moesten 1 of 2 ploegen voor de rode draad aan treden. Het fietsen op het merk waardig voortbewegende rijwiel ging niet iedereen even gemak kelijk af. laat staan het heelhuids overbrengen van de eieren van de volle naar de lege rekjes 't Palet beet de spits af en wist 11 eieren bij elkaar te scharrelen BALLENRACE Het tweede spel, de ballenra- ce, werd een bijzonder spannen de strijd. De eerste manche werd door de plattelandsjongeren van P J.G.U zeer snel afgelegd. De tweede omloop werd een over winning voor de Heuvelcrossers die 't Palet enkele meters achter zich liet. De laatste manche werd een nek-aan-nek-race tussen de Brandweer en de dames van de K.PO. Met een neuslengte ver schil finishten de Leusdense spuitgasten als eerste De snel ste race was toch door de P.J.G U. gemaakt met de Brand weer als goeie tweede. Onderaan hadden de Til en de Anti's stui vertje gewisseld ten opzichte van het 1e onderdeel maar veel zo den aan de dijk zetten deed het voor hen niet. De rode draad ging de Antilo pen niet zo goed als hun voor gangers af. De dames van de K P.O namen met 15 eieren met een de koppositie van de rode draad in na een wervelende fietsshow langs de wankele eier rekjes. Het zaklopen waarbij de cap tains van de teams een belangrij ke rol speelden, werd een zeer spannende aangelegenheid Het jongerenkoor bleek veruit de snelste met de P.J.G U. als tweede in haar kielzog. Met exact dezelfde tijd kwamen de Brand weer, de Til en Antilopen op de derde plaats, 't Paleten de K P.O konden het bij dit spel niet zo goed bijbenen en eindigden op de onderste twee plaatsen. De rode draad van de Til en de Heuvelcrossers leverde leuke re sultaten en veel scherven op Met 13 respectievelijk 10 eieren wer den ze een goeie middenmoter. Het ringsteken was een bijzon der moeilijk onderdeel en kreeg een zeer verrassende winnaar in 't Palet De P.J.G U. bereikte we derom de 2e plaats en legde daarmee de basis voor een goed eindresultaat De Brandweer liet het met de K.P.O enigszins af weten en zakte enige plaatsen op de ranglijst. De plattelands jongeren en de muzikanten fietsten 14 respec tievelijk 16 eieren bij elkaar en nestelden zich aan de kop van de ranglijst Het vijfde spel het wippenspel werd een fiasco, ondanks het vele plezier dat de deelnemers aan het spel beleefden. Protes ten van enige ploegen wegens het niet juist hanteren van de spelregels noopte de hoofd- scheidsrechter het spel als ge heel ongeldig te verklaren en niet in de totaalstand te verwerken. Het jongerenkoor en de Brandweer besloten de laatste rode draad. Dat het venijn wei eens in de staart zit, bleek weer eens duidelijk. In een sneltrein tempo bracht de Brandweer de meeste eieren heelhuids over Het laatste spel. het overbren gen van water, werd een natte bedoening. De P.J.G.U. bracht het meeste water over terwijl de dames van K P O. niet ver achter bleven. Bij de Til leek het meer op water naar de zee dragen, de emmers kwamen in ieder geval niet vol. Na telling van de punten kon door Cees Leyenaar, die het ge heel vlot aaneen praatte, de eindstand bekend gemaakt wor den Op de 1e plaats eindigde de P.G.J.U met 46 pt; 2e Brand weer 41 pt.; 3e De Heuvelcros sers 34 pt.; 4e: Jongerenkoor 32 pt.; 5e: Lisiduna 30 pt6e K P O 28 pt7e: 't Palet 24 pt.. 8e deTil 22 pten als laatste Antilopen met 17 punten. Hoofdscheidsrechter Ben Holsbeeke en secondanten en de opruimploeg zorgde ervoor dat het voor het publiek een kleurrijk evenement werd

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7