De Til 121/2 jaar Kinderen zetten kermis in elkaar Werk van Elsje van Ree en Willy Koetsier bij de ABN Leusderweg leusder krant 121/2 JAAR Bestuur ML ergadert Fred Timmer heropende slagerij Moederlijke intuï tie kan niet gene geerd worden Vrijheidsmaand Foster Parents als Ver van Ons Bed Show VRIJDAG 13 MEI 1983 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De 1216-jarfge Til organiseert deze maand een aan tal aktiviteiten met een feestelijk tintje. Morgen, zaterdag 14 mei gaat er rond het jongerencen trum, op de hoek van Bavoortse- yreg en Hamersveldseweg, een kinderkermis van start. Het unie ke van deze gebeurtenis is dat de Leusdense jeugd zelf bepaalt wat er op deze kermis te doen is. De Til heeft morgenmiddag voor deieugd een aantal echte marktkra men klaar staan. Bij mooi weer op het terrein rond het jongerencen trum, bij slecht weer binnen in het pngerencentrum. Het is echter niet bedoeling om op een al te ge makkelijke manier van de oude spullen af te komen die een ieder wel in zijn of haar bezit heeft. De organisatoren van de kinderkermis stellen als eis dat de spullen die ieder kind wel zou willen verkopen, gewonnen kunnen worden bij één of andere aktiviteit Een aantal kinderen heeft al laten weten dat ze een kraam zullen be zetten. Een schiettent, een rad van avontuur, een bussengooitent. een knikkerspel en meer van dit soort zaken zijn morgenmiddag in ieder geval bij De Til te vinden. Voor een dubbeltje kan ieder kind zelf zijn ei gen pannekoek klaarmaken De organisatoren realiseren zich best dat niet ieder kind zo vindingrijk is om zelf iets te verzinnen. Maar als ze wel spullen hebben die als prijs kunnen dienen en een spelletje we ten. worden ze daarbij geholpen Het omgekeerde kan ook het geval zijn. Een kind dat wel een origineel idee heeft maar geen prijsjes, kan zich ook aanmelden ledereen die zich morgen voor de aanvang van de kermis, om één uur 's middags bij De Til meldt, weet zich verzekert van een plaatsje op de kermis. Het is niet nodig zich van te voren aan te melden. De kinder kermis duurt tot 16 00 uur BALLONNENWEDSTRIJD Om 14 00 uur gaan er morgen middag ballonnen de lucht in bij De Til. Het gaat hierbij om een wedstrijd waaraan iedereen mee kan doen De deelname is gratis Een kaart afhalen vóór 14.00 uur bij De Til en naam en adres invullen, is alles wat er gedaan moet worden. Het kind wiens ballon het verst komt wint een heuse crossfiets Voorwaarde is na tuurlijk wel dat iemand in het land de ballon vindt en het kaartje dat eraan zit terug stuurt O DE TIL LEUSDEN Als de kinderen druk bezig zijn met de kinderkermis kunnen de ou dere Leusdenaren een kijkje nemen in het jongerencentrum Een receptie ter gelegenheid van het 12V2-jarig bestaan komt niet op het feestprogramma voor Toch wil len bestuur en medewerkers van De Til graag iedereen de gelegen heid bieden om even langs te ko men. Voor Leusdenaren die eens willen zien hoe het jongerencen trum er van binnen uitziet, is dit een goede gelegenheid LEUSDEN - Het bestuur van tt Comité Milieuzorg Leusden CML) vergadert maandag 16 in het openbaar in de huiska mer van Groot Krakhorst. De ver- adering begint om 20.00 uur. lp de agenda staat onder meer e behandeling van het jaarplan 984. Onafhankelijk Nieuws- I blad voor de gemeente Leusden. I Verschijnt elke dinsdag len donderdag. Verantwoordelijk Iredakteur: IMarnix Kreyns IRedaktie: iBertien Engelkens I Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Ivoor het dinsdagnummer llol uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het lóonderdagnummer tot ui- lerlijk woensdagmiddag |12 00 uur. IRedaktie en administra te: Kantoor Leusder Krant, iRozendaallaan 9, Leus- lden-Centrum. Op werkda- Jgen geopend van 09.00 tot 112 00 uur en van 13.30 tot |17 00 uur Telefoon 033- '41495. Abonnementsgeld: Ij 59,40 per jaar; 30,20 per half jaar; 1/15,35 per kwartaal. Jtlachten bezorging: A's abonnee dient u de Jirant voor dinsdag- of don derdagavond 18 00 uur Ie ébben ontvangen. Is dat ►iet het geval, neem dan |ontakt op met onze hoofd- agent bezorging (dinsdag n donderdag tussen 18.30 19.30 uur), tel. 033- ►10691". Bij geen gehoor lunt u kontakt opnemen fel onze inspekteur bezor- Ing, overdag 03420- §6141toestel 44. labestellen foto's: meeste in de Leusder frant gepubliceerde foto's fint u nabestellen (met uit- londering van archief- en fstorische foto's), bij voor- etaling van 5,- per ex- mplaar (formaat 13 x 18 op giro: 871441 t.n.v. »U b.v te Barneveld, met Judelijke vermelding van wenste foto, aantal, fmmer van krant, pagina arop de foto werd ge- latst. U kunt ook kontant [stalen op ons kantoor, Ro- fndaallaan 9, Leusden/ [antrum. fgeveer drie tot vier we- i na betaling ontvangt u a gewenste foto's thuis i LEUSDER KRANT is i uitgave van de BDU- 'antenkombinatie te (arneveld. BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 12 april 1983 tot en met 4 mei 1983 zijn GEBOREN: 20 april 1983 Paul Jan, z.v. R Mar- linus en M.M. Borggreve 22 april 1983 Haike Eva. d.v J M van Stralen en C M S. Th Rieff 25 april 1983 Sjoerd Johannes, z.v. J.H van Meulen en LMP Oostvogel 26 april 1983 Danielle Akke Maria, d v D Y. Meulenbelt en L P A Wassenaar 26 april 1983: Wieteke. d.v G.W Posthumus en A Bouwman 26 april 1983 Merijn, z.v A J van Weelden en G. Verbrugge. 28 april 1983. Paulien, d.v. G J M Hogerwerf en E.J M Rood 1 mei 1983 Frank Cornelis. z.v C G J Tolboom en A M. van Mid delaar 4 mei 1983. Bart, z.v F Schuit en AW Eshuis. GEHUWD: 27 april 1983 A.J M Ruijs en R J M van den Biggelaar 29 april 1983 J A Janssen en K Mulder OVERLEDEN: 12 april 1983 J van Unen, geh. gew. met J Benningen, oud 89jaar 14 april 1983 W Vervloet. geh gew met N.W Gaanderse, oud 91 jaar 26 april 1983 J A Bender. geh gew. met B S.J Samson, oud 88 jaar 1 mei 1983 F. Metman, geh. gew. met A.F. van Hall, oud 62 jaar. 2 mei 1983 G van Raaij. geh met M Janse. oud 72 jaar. LEUSDEN - Na wekenlang in de puinhopen te hebben gezeten en zijn bedrijf vanuit een noodge bouw te hebben voortgezet, heropende Keurslager Fred Timmer deze week zijn verbouwde slagerij in winkelcentrum De Biezenkamp. Het bedrijf is drastisch gemoderniseerd en opnieuw sfeervol aangekleed. Centraal in de zaak staat de acht meter lange toonbank die laat zien wat slager Fred Timmer zijn klanten aan vlees te bieden heeft. Achter zijn winkel is een worstmakerij gebouwd waarin met moderne apparatuur met name Fred Timmer zijn specialiteiten worden gemaakt. Voorafgaande aan de heropening vond maandagavond een ..open huis" plaats waar menigeen even de vernieuwde slagerij kwam bekijken. KORFBAL: De plantenaktie van Antilopen is wat je noemt een kas succes geworden Ongeveer 1250 gulden leverde deze .moederdag aktie" voor de korfbal clubkas op AUTOSPORT: De 50 jarige AMAC organiseert op 28 mei a s een jubi- leumrit in de regio Amersfoort- Hoogland De puzzelrit die uit 2 tra jecten bestaat van 20 km is de 2e rit, in de reeks van vier die meetelt voor het zgn bedrijfsrittenkam- pioenschap De inschrijving staat voor iedereen open en sluit op 21 mei om 24.00 uur Het inschrijfgeld bedraagt zowel in de sportklasse als de tourklasse 11.- per auto Voor opgave kunt u naar het sekre- tariaat bellen tel 03499-3106 Er zijn leuke prijzen te verdienen. ELSJE VAN REE door Anco Mali Elsje van Ree laat aquarellen zien, vakantienotities van steenformaties op Corsica en kruisen op een Belgisch kerkhof Van haar zijn er ook enkele abstraktie olieverfschilderijen. Uit gangspunt daan/oor is haar eigen be trokkenheid bij 't bezit zijn met haar wer ken op de Akademie en de zorg voor 't dagelijks gebeuren thuis. Ze heeft ge kozen voor het schilderen, en ze heeft AMERSFOORT - Tot en met vrijdag 27 mei kunt u dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur, en vrijdags ook nog van 19.00 tot 20.00 uur, werk van studenten van de Akademie voor Beeldende Vorming zien in de Algemene Bank Nederland aan de Leusderweg 144. Willy Koetsier en Elsje van Ree tonen er werk dat ze voornamelijk In hun laatste akademiejaar maakten. Van Willy Koetsier zijn er enkele gro te abstrakte doeken te zien, in het kader van met zo weinig mogelijk middelen zoveel mogelijk uitdrukken Hij ging uit van een rasterwerk van vierkantjes van plusminus 10 x 10 centimeter Op basis van een blauwe ondergrond hield hij zich bezig met kleur- en vormafwegin- gen Hij bracht op de ondergrond krab beltjes aan, liet bepaalde lijnen ver strakken Bekeek hoe die verstrakking werkte ten aanzien van het krabbelge- deelte. De krabbeltjes stellen aktie voor, vrije uitingsvorm, ongebonden bewegen De verstrakking van lijnen stelt het terugge drongen worden voor. het gebonden zijn. het geen vrijheid meer hebben In een soort rimboekleuren stelt hij de jungle voor van het dagelijks leven van de mens. de situatie waarin de mens verkeert De relaties ook van mensen, die elkaar wèl en geen vrijheid geven Willy Koetsier bepaalt de plaats der din gen ten opzichte van het geheel Dringt de kleur rood, die hij heeft opgezet, te rug Doet hetzelfde met blaren en pro beert zo weinig mogelijk van beide kleu ren over te houden Hij maakt een bo- venbaan met krabbeltjes, past drie hoekjes toe. hangt één driehoek aan een lijn. Een boeiend gegeven, getuigend van een vormwil met een volkomen eigen gezicht Willy Koetsier laat ook enkele figura tieve doeken zien Een doek is geschil derd naar aanleiding van een foto van Willy Koetsier bij een van zijn schilderijen. een ruiter te paaro Het paard op de foto werd volledig geleid lussen palen en touwen in. Willy plaatst een verzameld paard in een rood kader, en hangt dat rode kader aan een lijn op Ook daarin ziet hij een vergelijking met de mens. die wordt ingepaald. en opgehangen Rechts is een rood-wit-groene paal te zien. terwijl de aarde en de lucht rond het paard in hevige toetsen zijn aange geven vanwege de snelheid, die het paard heeft Er is ook een schilderij, dat lijkt te zijn geïnspireerd op een bepaalde reklame (Willy Koetsier maakte het naar aanlei ding van een opname van een kameel, die in touwen opgehangen tussen de kade en een boot zweefde). Een pirami de komt uit de lucht vallen, een protest tegen het alles in hokjes plaatsen, het alles precies in elkaar passen van men sen. Het doek heet ..Steeds groter hoog te. en dan plat op het zeil Links is een ducdalf geplaatst Als een hard en strak element opgetrokken als tegenstelling tot de bewegende delen In de lucht drijven wolkjes, waarin fantasiefiguur tjes zijn geschilderd die werken als een dekoratief behangselachtig vlak Van Willy Koetsier zijn er ook nog een ets in aquatint (Zuidafrikaanders op vlucht vanuit het thuisland met hun be zittingen op het hoofd) en een litho te zien. gemaakt naar aanleiding van een performance in Kassei de verantwoordelijkheid voor twee kin deren Van tijd tot tijd wordt het één door het ander verdrongen Om dat uit te drukken, heeft ze naar een symboliek gezocht Ze plakte boodschappenbriefjes naast en over elkaar heen Schilderde die weg En omdat het schilderen zo vaak in de knel komt schreef ze haar ervaringen over het doek heen. probe rend die voortdurende spanning uit te schrijven Daarmede een vorm vindend om de spanning tussen de visuele en de gesproken taal op te roepen en uit te beelden Van dit hele proces zijn nog sporen op haar doeken te zien Ze pas te een zeer gemengde techniek toe met olieverf, acryl, krijt, potlood, grafietstift, collages. Omdat ze een aktief werker is. die zich helemaal in het proces werpt, plakte ze het doek op de muur om er in haar werkdrift niet doorheen te steken. Het ongelijkmatige doek is daarna op- gespi|kerd op spaanplaat. De golvende contouren van het doek bevestigen het dynamisch gebeuren van het wordings proces Elsje van Ree heett er ook een doek bij in wit zwart en blauw Geconcen treerd geeft dat de spanning weer tus sen de visuele en de gesproken taal Taal. berustend op symbolen en afspra ken. waarvan op het doek enkele te kens zijn overgebleven, die de span ning uitdrukken Het doek verbeeldt de abstraktie van het teken, en heel sub- jektief van Elsje van Ree s teken INGEZONDEN In de Leusder Krant van 26 april jongstleden stond een artikel on der de kop „Ook ouders kunnen bij de Onderwijsbegeleidings dienst binnen stappen.'' Twee moeders hebben in dat artikel aanleiding gevonden om hun ervaringen op papier te zet ten. Hun conclusie: „Het wordt tijd dat scholen, hulpverlenende diensten (let wel: dienen en hel pen) en ook specialisten van hun voetstuk komen. Laten zij allen beseffen dat moederlijke intuïtie niet genegeerd kan worden." ..Eerst een korte samenvatting van het artikel Daarin staat o a Via OAD komen ouders in contact met de OBD. waarna het kind op school individuele begeleiding kan krijgen Een opmerking van Jaap Brandligt van de schoolraad Negenenne gentig procent van de ouders weet niet dat er een OBD bestaat.Een opmerking van Pieter Schuurman van de OBD ..Het contact tussen ouders en school is erg belangrijk. De OBD stelt zich met betrekking tot ouders erg passief op. De school moet de ouders informeren over het bestaan van de OBD en moet ver tellen wat de OBD allemaal doet en kan doen EN NU ONZE PRAKTIJKERVA RINGEN: MOEDER A: Toen ons kind nog een peuter was ontdekte ik als moeder al dat hij achter was met andere kinderen, zowel lichamelijk als geestelijk. De kleuterarts zei.komt wel goed me vrouw." Ik schakelde zelf de ortho- peed in De peuterspeelzaal werd een grote mislukking Het eerse halfjaar op de kleuterschool leek te gaan, daarna ging het bergaf waarts. Er kwamen allerlei psychi sche reacties te voorschijn, zoals van zindelijk naar onzindelijk over gaan. fel reageren op kleine onge- noegens, zich steeds mer terug- trekken uit activiteiten, grote onrust 's nachts iedere dag huilend naar school. Herhaaldelijk praatte ik met I de leidster daarover. Zij vond dat er niets aan de hand was Zelf neuro loog ingeschakeld en om EEG ver zocht. Ik dacht zelf aan zuurstof tekort, wegens stuipen, bewuste loosheid en ademhalingsstoomis- sen Dat alles is gebeurd onder de drie jaar De neuroloog constateert een motorische storing Ze zei ..Wanneer u het niet eens bent met de uitslag of u denkt als moeder zijnde, er is meer aan de hand, maakt u dan een afspraak met mij." Dit ervoer ik als een geschenk uit de hemel Bij het bezoek aan ge noemde arts, werden na tien minu ten mijn vermoedens bevestigd. Conclusie arts: ,,Er is wel degelijk iets aan de hand." Het advies luid de ..Stuur het kind naar de LOM- school." Ook het hoofd van de LOM-school constateerde, alleen al bij het zien van het kind, dat er I snel iets moest gebeuren Kort daarop werd het kind op de LOM- school geplaatst Hij knapte zien derogen op. MOEDER B: Ook ik concludeerde zelf, toen mijn kind in de eerste klas zat. dat er iets aan de hand was Als hulpmoe der ontdekte ik, dat mijn kind in de klas niets uitspookte. Ik maakte de I leidster daar attent op Onthutsend was het antwoord ..Ik word gek van hem Hij spookt nooit iets uitZe had me daar als moeder onwetend I over gelaten Korte tijd later ging mijn zoon zich 's morgens opsluiten en wilde niet meer naar school Ik schakelde een psychiater in Hij zei: ..Hij staat stevig in zijn schoenen. Hij heeft weliswaar een scheiding doorgemaakt, maar daar zal hij wel overheen groeien Doet u hem eens naar een andere school." In de vol gende vier jaren gaven de onder- wijskrachten steeds te kennen dat het uitstekend ging met mijn zoon. Zelf vond ik als moeder zijnde dat mijn kind niet op zijn niveau was. Vraag Waarom nam ik als ouder zijnde geen stappen9" Je gaat er- 1 van uit, dat de school een waarach tig beeld geeft van het kind. Uitein delijk heb ik met tegenwerking van de onderwijzer het OAD ingescha- keld. Het bleek dat mijn zoon twee I jaar achter liep Wat gebeurt er als de school niet (h)erkent dat er problemen zijn9 Het kind wordt gedwongen in zijn ellen- dige situatie door te leven (is dit le ven9). Wanneer ouders monddood 1 gemaakt worden of zich laten ma ken. dan ontstaat er een situatie. waarin je op dood spoor terecht komt. Wat gebeurt er9 De school neemt de verantwoording, welke aan ouders toebehoort, over. Het. o zo belangrijke contact tussen ou ders en school is verbroken en be lemmert de ouders de weg tussen OAD, dus OBD en GGD Het wordt tijd dat scholen, hulpverlenende diensten (let wel: dienen en helpen) I en ook specialisten van hun voet- j stuk komen Laten zij allen beseffen dat moederlijke intuïtie niet gene geerd kan worden Twee moeders. Naam en adres bekend bij de redaktie. Wie met de briefschrijfsters kontakt op zou willen nemen kan dat doen via de redaktie van de Leusder Krant. Onderstaande brief stuurde de werkgroep 't Sticht van de OSL- stichtingen voor Vrijheid en Vei ligheid (stichting voor Politieke Bewustwording, stichting Oud Strijders Legioen, en Construc tief Jong Nederland) naar de ge meenteraden van Amersfoort, Leusden, Zeist, Doorn, Maarn en Utrecht. Geachte Raadsleden, Het is in de maand dat wij het feit herdenken dat acht en dertig jaar geleden onze vrijheid werd verkre gen Mei is voor ons dan ook de „Vrij heidsmaand" want die vrijheid kwam doordat zeer velen het hoog ste offer brachten De nagedachtenis aan hen, met wie velen van ons schouder aan schouder stonden, verplicht ons te waarschuwen als die hoog betaal de „vrijheid" wordt bedreigd Dat is een opdracht aan ons Wij menen dat de oproep van de z.g „vredesplatforms" e a. om te komen tot een kernwapenvrije ge meente zo een bedreiging is Het zou n.l. inhouden dat er geen ade quaat antwoord meer kan worden gegeven op de dreiging van het Warschau pact De Nato. die tot nu toe kans zag de „vrede" te behou den, dient daarvoor de noodzakelij ke middelen te hebben Wij herinneren ons maar al te goed het beestachtige Nationaal Socialistische systeem met con centratiekampen, jodenvervolging enz en wensen die niet te ruilen voor een Socialistisch Sovjet sys teem met dezelfde concentratie kampen en jodenvervolging aan gevuld met psychiatrische inrichtin gen. Voor ons is er geen verschil tus sen beide systemen zij bedienen zich van dezelfde methoden inclu sief het misbruik van de term „so cialisme". Eind van het jaar zal er een be slissing door het parlement moeten worden genomen over het al dan niet plaatsen van de door de Euro pese politici Helmuth Schmidt en Callaghan gevraagde kruisraket ten President Carter heeft indertijd n a v dit verzoek de ontwikkeling in gang gezet Wij begrijpen ten volle dat dit voor veel parlementariërs een zeer zware beslissing zal zijn en vinden het onjuist dat minder bevoegden zich hiermee bemoeien Uw taak is het besturen op plaat selijk niveau, daarom is een uit spraak van Uw Raad overbodig en dus van geen waarde Daarom ver zoeken wij u alle correspondentie over die onderwerp voor kennisge ving aan te nemen. Wij wensen u wijsheid bij uw be sluitvorming en verblijven. Hoogachtend, B. Vermeulen, secretaris. Beste Marnix. Dat is al weer een krom poosje geleden dat wij elkander schreven Maar je weet hoe het gaat, de eén zit hier voor zijn beroep de ander daar en dan verlies je elkaar wat uit het oog. Je weet, ik kom nogal eens in de derde wereld en de ellende die je daar ziet is gevoegelijk be kend in Nederland dus waarschijn lijk ook wel in Leusden. Wanneer je dan terugkomt en je hoort hier de mensen klagen over alles en nog wat dan denk je „Gut. de mensen hebben het hier zo slecht dat ze waarschijnlijk alles over hebben voor hun medemensen in dat be roerd toebedeelde stuk wereld in de ontwikkelingslanden Marnix, ik zweer je. dat heb ik al tijd gedacht maar hoe kan een mens zich vergissen. Wordt ik daar ongeveer een week geleden door een winkelier uit de Hamershof ge beld met de vraag, of ik maandag 9 mei jongstleden voor de organisa tie Foster Parents Plan bereid was de filmprojector te bedienen Je kent me, ik trap altijd in zulke din gen en toen ik bovendien nog hoor de dat er vele gemeentelijke autori teiten aanwezig zouden zijn, was ik helemaal bereid te helpen Ook de ze zwak van me is je bekend, ik koester me gewoon aan al die be langrijke mensen Dus om klokke half acht was ik pre sent Alles stond klaar De projec tor, de film, het scherm en onze vriend Van Tiel had keurig de grote zaal van „de Korf" in gereedheid gebracht voor naar schatting 200 mensen Het zag er keurig uit net als mijn partner en ik want op de vraag „Wat zal ik aantrekken?" had ik voortvarend gezegd: „Iets keurigs, want de creme de la crème van Leusden is aanwezig Om acht uur zou het beginnen Inmiddels was ook een zekere me vrouw Leef lang gearriveerd, die iets belangrijks doet bij het Foster Parents Plan, en een toelichting zou geven. Ik hoef jou, oude pers- muskiet, natuurlijk niet uit te leggen dat het Foster Parents Plan. kinde ren in de derde wereld laat adopte ren door mensen in beter bedeelde stukjes grond Voor het luttele be drag van 540 gulden per jaar haal je ergens een door jou uitgekozen kind uit de drek en de armoede Om half negen waren er twee be langstellenden. Twee. Marnix, en ik maar wachten op al die belangrijke mensen van de gemeente, van die 8 verenigingen van vrouwen en ga zo maar door Een plattelandsvrou wenvereniging had één dame ge stuurd, de rest had 't waarschijnlijk te druk met het platteland of met Uniezaken Ook van de politieke partijen was er niemand Nu zal jij natuurlijk zeggen, had den die dan een uitnodiging ge had9 Die hebben toch geen uitno diging nodig: het heeft in 2 kranten gestaan! Die weten toch precies wat er aan ellende in de gemeente over de toonbank gaat. Vraag dat maar aan Corrie, Evelien, Lilly, Gert of aan wethouder Gijs van Welzijnszaken Hé, Welzijnszaken? Nou ja, dat geldt natuurlijk alleen voor ge meentelijke Welzijnszaken want al die vroede vaderen kijken braaf naar de „Ver van mijn Bed Show" en dat moet genoeg zijn, vind je ook niet9 Maar laat ik eerlijk zijn Een beetje blaam rust er óók op de acti viteitencommissie van de organi serende winkeliers van de Hamers hof Moet je je voorstellen, zetten ze daar de hele zaterdag een bord onder de klok van de Hamershof met de aankondiging van de avond Nou vraag ik je, onder de klok, terwijl iedereen in Leusden al lang weet hoe laat het is Nou ja. wij hebben met zijn vie ren een goede avond gehad en hebben ons gelijk als Foster Pa rents opgegeven Hebben ze ten minste die avond niet voor niets ge houden Wanneer je ook lust hebt dat te doen. het adres is Foster Pa rents Plan Nederland, Antwoord nummer 7676, 1000 SL Amster dam Een postzegel hoeft niet, mag wel natuurlijk. Met kollegiale groet Bert P.S. Ik hoorde trouwens vandaag dat een hele hööóooge van de ge meente voorzitter is van het stich tingsbestuur van de Foster Parents hier in Leusden. Die was er dus ook niet. Gek hè? Bert Hoogendam Leusden Naschrift: Beste Bert. Blij eindelijk weer eens iets van je te horen. Niet minder ver heugt het mij te mogen constate ren dat je nog geheel de oude bent. Waar anderen reeds gerui me tijd het moede hoofd in de schoot gelegd hebben, blijf jij je over het leed der wereld opwin den. Je bent zelfs eens helemaal ver de Sahara in geweest om per soonlijk een lading hulpgoede ren af te leveren. En dan verdriet het je, dat andere mensen niet eens de moeite nemen om zich In hun eigen woonplaats te infor meren over hun mogelijkheden om wat te doen. Maar ja, hoe gaat het? De ta ken zijn verdeeld. De éen houdt zich onledig met een brug in de Lockhorsterweg, de ander met het Foster Parents Plan. Dat eni ge grensoverschrijdingen ge wenst zouden zijn, ben ik overi gens met je eens. Wellicht dat de raadsleden en alle andere afwe zigen hun verzuim goed kunnen maken door tenminste één lot van de Hamershofwinkeliers voor het goede doel te kopen? Tenslotte wil ik je er op wijzen, dat er in ieder geval wel een ver slaggeefster van de Leusder Krant aanwezig was. Een schrale troost, dat wel. Marnix Kreyns Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak Uit de grote collectie 1983 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar DE LEUSDER KRANT als het om snelheid én kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur Telefoon: 033 941495

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3