r v rond de Leusderheide open eusden bedankt voor toegewezen rojekt voor sportieve rekreatie Autoriteiten fietsten route es ambtenaren sloten hun ypotheek af via gemeente Rommelmarkt Leusden-zuid succes: opbrengst 26 mille Lisiduna" wil taptoe in Leusden gaan organiseren Vandaag in de Leusder Krant AAD NIET ZORGVULDIG GEÏNFORMEERD" NSEKWENTIES BLIJKEN NIET TE KUNNEN WORDEN AANVAARD LEUSDEN WERD VERTEGENWOORDIGD DOOR WETHOUDER I Leusder Krant j 8B Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTOKOPIE 1 NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KRE1JNS Redaktle on sdmlntatratta: Rozen daal laan 9 Pottbua tl 3830 AA Leuadon-Contrum Telefoon (033) 941495 b.g g. (03420) 16141 Total B.D.U. 40261 Giro 871441 Ondermijnden voetbal en het weerde Brede Maat schappelijke Discussie pag. 3 Veel plezier op kermis De Til pag. 3 Miniatuurtjes pag. 3 Groots schuttersfestijn rond zwartkruitschleten pag. 7 Roda wint SVA-toernooi pag. 7 Fietscrosstrial aan de Kuiperijpag. 7 Topsport in De Korf pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 O O nkrant DINSDAG 17 MEI 1983 15e JAARGANG NO. 5 EUSDEN - De gemeente sden zal een door het mi- erie van WVC toegewe- ontwikkelingsprojekt ir sportieve rekreatie niet epteren. Het projekt is vo- jaar door de gemeente zelf gevraagd, maar nu het jekt is toegewezen blijken konsekwenties voor de ieente niet te aanvaarden, noet niet alleen een amb- ;ar gedeeltelijk voor wor- vrijgemaakt, maar na het ste jaar - waarin WVC r 20.000 - subsidieert - Bt de voortgang van het jekt door de gemeente worden betaald. il gaal om een zogeheten dinatieprojekt Hieronder II verstaan een ontwikkelings- projekt met een brede opzet, dat wil zeggen met oog voor alle aspekten van het sportieve rekreatiebeleid in de gemeente Deze projektvorm heeft betrekking op gemeenten, waar op het gebied van de sportie ve rekreatie al het een en ander is gerealiseerd, maar waar onvol doende zicht bestaat op de moge lijkheden en eventuele konsekwen ties van de totstandkoming of ver dere ontwikkeling van een ge meentelijk sportieve rekreatiebe leid voor de gehele bevolking Het opbouwen van een permanente ondersteuningsstruktuur vormt in dit projekttype een belangrijk on derdeel van de te verrichten werk zaamheden. De genoemde situatie doet zich voor in Leusden Vandaar dat in januari vorig jaar besloten werd om een aanvraag bij het ministerie in te dienen Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Leusden niet voor het seizoen 1984-1985 aan bod zou komen Onlangs is de aanvraag van Leusden echter gehonoreerd voor het seizoen 1983-1984 Kon- kreet komt het toegewezen projekt neer op de volgende punten - de stichting „Sport en Spel" le vert twee projeklmedewerkers, die elk voor ongeveer 75 dagde len bij de gemeente werkzaam zullen zijn - WVC geeft daar voor een subsi die van 20.000 - het proiekt moet worden bege leid door een ambtenaar naar sportzaken van de gemeente; - en het projekt zal eéniaar duren, waarna de gemeente voor enige vorm van voortzetting moet zor gen De laatste twee genoemde pun ten zijn voor Leusden problema tisch De afdeling „Welzijn en On derwijs", waaronder ook sportza ken ressorteert, heeft niet de man kracht om een ambtenaar een deel van zun tuH aan hot nrntokt te laten besteden. De vermoedelijke tijdsin vestering zou één dag per week bedragen en op de afdeling ziet men geen kans iemand daar voor vrij te maken Verder is met name de onduide lijkheid over de financiële konse kwenties voor de gemeente na het eerste jaar reden om op het aanbod niet in te gaan. Na het eerste, door WVC betaalde |aar is het de bedoe ling dat de gemeente zelf in een of andere vorm voortgang geeft aan het projekt. Daaraan zijn uiteraard kosten verbonden, maar onduide lijk is, hoe groot die zullen zijn Om dat op zeer korte termijn „ja" of „nee" tegen het projekt gezegd moest worden, heeft men besloten om er niet op in te gaan Op het verzoek van de gemeente Leusden om het projekt te verschuiven naar op z'n vroegst 1 januari 1984 werd door het ministerie niet positief ge reageerd De Commissaris van dc Koningin Mr. r. a. van uijke (met peij en loeaepuieerae V2n wijnnergen naien nel neK weg. een onzer verslaggevers) USDEN - Slechts zes amb- en van de gemeente Leus hebben tot nog toe gebruik aakt van de mogelijkheid om e gemeente een hypotheek sluiten. In totaal gaat het om een bedrag van I.OOO-. informatie werd vorige week de vergadering van de •commissie Financiële en omische Zaken gegeven door )uder Fons Ummels (CDA) kwam het verstrekken van hy- ken aan ambtenaren door de ente ter sprake, omdat het id Harm Offereins (GPV over dat onderwerp een noti- d vervaardigd Zoals bekend ot de gemeenteraad in zijn dering van maart van dit jaar oor ambtenaren van de ge le Leusden de mogelijkheid leven te roepen om via de ente voor de aankoop van igen woning een hypothecai re lening af te sluiten Offereins stemde toen tegen dat voorstel, omdat de door het college van B. en W verstrekte informatie hem onvoldoende inzicht in de materie had gegeven Met name de mede deling van het college, dat de ge meente in deze slechts als ..door geefluik" zou fungeren en geen en kel risico zou lopen werd door Offe- reins in twijfel getrokken De tegen stem van Offereins verhinderde overigens niet dat het voorstel door een ruime meerderheid van de ge meenteraad wel werd aangeno men. Korte tijd later kwam het confes sionele raadslid met zijn notitie Aan de hand van voorbeelden lief hij daarin zien, dat de gemeente wel degelijk risico's loopt bij de door de raad geaccepteerde regeling In het ergste geval zou het de ge meente wel eens een bedrag van om en nabij een half miljoen gulden kunnen kosten In de commissievergadering van vorige week reageerde het college vanB enW op de notitie van Offe reins. Ambtelijk medewerker Truiens noemde het verhaal van het raadslid ..arbitrair", omdat het gebaseerd was op een aantal aan names. Bovendien zouden de door Offereins geschetste voorbeelden te extreem zijn. Volgens Truiens worden de risico's voor de ge meente bij de aangenomen rege ling tot een minimum beperkt. Offereins had er geen moeite mee om te erkennen, dat zijn voor beelden wellicht wat gechargeerd waren. Waar het hem echter om te doen was geweest was aan te to nen. dat de gemeente risico's loopt en niet alleen, zoals door het colle ge gezegd, als ..doorgeefluik funktioneert Offereins: ..Ik blijf vol houden, dat de raad onjuiste, al thans niet volledige informatie is verschaft Daarmee zeg ik niet, dat ik wil proberen de getroffen rege ling terug te draaien Ik wil er alleen op wijzen, dat de raad zorgvuldig geïnformeerd moet worden In dit geval is dat niet gebeurd LEUSDEN Afgelopen za terdag is de fietsroute rond de Leusderheide geopend. Een zestigtal autoriteiten namen de route als eersten officiëel in gebruik. Zij legden een ge deelte van de route, van Oud- l ?usden naar Zeist, af. Onder fieri bevonde;. «.ich de Com missaris van de Koningin in de provincie Utrecht mr. P. van Dijke en zijn gedeputeer den. J. Hoekstra, C. van Wijn bergen, en J. Hoepelman. Ook fietsten leden van pro vinciale staten en gemeente besturen en vertegenwoordi gers van ANWB en VVV mee. De heer Van Woudenberg, wethouder van welzijn, verte genwoordigde het Leusdense gemeentebestuur. De 28 kilometer lange fietsrou te ligt op grondgebied van de gemeenten Leusden, Amers foort. Maarn, Soest, Wouden berg en Zeist met aanlooproutes vanuit de bebouwde kommen naar de eigenlijke route Een groot gedeelte van de route rond de Leusderhei bestaat uit al ou dere fietspaden Ruim negen ki lometer var', deze paden is recen telijk verbeterd Vijf kilometer werd nieuw aangelegd De nieuwe fietspaden zijn op een milieu-vriendelijke manier tot stand gekomen. Ze zijn aan gelegd op vermalen puin van een aantal slooppanden De paden hebben een bovenlaag van rode. gebrande mijnsteen De route is zo aangelegd dat het mogelijk is om kleine ..ommetjes" rond de woonplaats te maken Al deze kleine trajecten zijn met elkaar verbonden tot een grote lus. zo dat het ommetje zo groot ge maakt kan worden als de fietser zelf wil. ONDERHANDELINGEN In 1975 zijn de voorbereidin gen voor het tot stand komen van deze fietsroute al begonnen. Er moest veel vergaderd en over legd worden De route loopt im mers over het grondgebied van zes gemeenten en door het be heersgebied van recreatieschap pen en valt onder financiële bij drageregelingen van minstens één ministerie en een subsidiere geling van het provinciebestuur Die instanties moesten het alle maal eens worden. Met het lanogoed Den Treek Henshoten BV moest uitgebreid onderhandeld worden over het tracègedeelte door het parkbos bij huize Den Treek. Het plan was eerst om een gedeelte van de Treekerweg af te sluiten voor auto's en motoren, maar dat ging niet door na het ontvankelijk ver klaren van de daartegen inge stelde bezwaren Het lag oorspronkelijk in rf* bedoeling dat er nog meer fiets routes als de route rond de Leus derhei in de provincie Utrecht zouden komen. Fietsroutes, be staande uit kleine trajecten die tezamen één grote lus vormen. De fietsroute rond de Leusderhei is eigenlijk een experiment, maar of er nog meer van dergelijke routes komen, is hoogst onzeker. De geldkraan uit Den Haag is inmiddels flink dichtgedraaid. Immers, 560.000 gulden (de kos ten van de route rond de Leus derhei) is dan ook niet niks. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. De natuur heeft zijn groene jas weer aanaetrokken, alleen de kleurrijke knooen ontbreken nog. op naar Stulvenberg om die te halen... Geranium, fuchsia, begonia, salvia, liesje, afrikanen, pantoffel, ageratum, lobelia, allyssom, dahlia, goudsbloemen, petunia, verbena, portulaca, ijsbloemen, phlox, leeuwebekjes, chrysanten en vaste planten, enz. Alles nu de grond in: kool, meloen, komkommer, augurk, aubergine, paprika, peper, sla, andijvie, bieten, tomaat, bieslook, maggi, selderie, peterselie, enz. Kortom, er staat ons een fleurige en smakelijke zomer te wachten en daardoor hopelijk ook opgewekte en blijde bekkies. Voor frisse bekkies raad ik pepermuntjes aan. STUIVENBERG Nieuwstraat 62 Scherpenzeel. LEUSDEN - Meer dart de organiserende Gereformeer de/Hervormde Gemeente had verwacht heeft de rommel markt in Leusden-zuid afge lopen zaterdag opgebracht. Aan het eind van de middag kon de kas worden opge maakt en toen bleek dat de markt plus de diverse attrac ties bruto een bedrag van ruim 28.500 gulden in het laatje had gebracht. Na aftrek van kosten bleef hiervan 26.000 gulden over. Dit geld zal een bijdrage worden in de kosten van een nieuw jeugd honk, dat de Gereformeerd/ Hervormde Gemeente in Leusden wil laten bouwen aan de Hamersveldseweg, nabij de Hamershof. De rom melmarkt kreeg zaterdag morgen de grootste drukte te verduren. Rond de Dorps kerk, waar de goederen uitge stald waren en de diverse at tracties stonden opgesteld, zag het in de ochtenduren zwart van de kooplustigen, Rozendaallaan 9 Leusden-C. eichljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leuaden. 'mllleberichlen en losse advertenties 37 cent per mm. 'I kontrakten belangrijke korting, tusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). °>se nummers: 75 cent per stuk. 'eningstijden van ons kantoor: kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- k» van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur topend. Zaterdags gesloten. die vergezeld werden door zacht en zonnig weer. Meest in trek waren de antie ke spullen die in totaal voor 6000 gulden zorgden. Popu lair bij de kopers waren ook oude maar in tact zijnde tv's en radio's, boeken en platen. De spullen werden door 110 verkopers aan de man ge bracht. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU LEUSDEN - De majoretten van Lisiduna uit Leusden zijn bijna zover dat ze mee kunnen gaan dingen in concoursen. Om de meisjes daar nog beter op voor te bereiden zoekt het bestuur van Lisiduna momenteel naar een meer geschikte oefenruimte dan men nu heeft. Onder leiding van docente Lucia van de Last leren de majoretten op deskun dige en verantwoorde wijze de technieken die nodig zijn voor hun show-optreden. De laatste jaren maakt muziek vereniging Lisiduna volgens het bestuur een positieve groei door. Meer leden heeft tot gevolg dat er weer meegedaan kan worden aan taptoe s Lisiduna is nu zelfs bezig een taptoe in Leusden van de grond te krijgen Een dergelijk eve nement zou in samenwerking met De Hamershof georganiseerd kun nen worden, meent het bestuur. In juni zet de Leusdense muziekver eniging voor het OU G.V (dat be staat uit zeven verenigingen die jaarlijks concertwedstrijden, solis tenconcoursen en marswedstnj- den organiseren) een marswedt- strijd op touw Lisiduna beweert last te hebben van de propaganda van muziek korpsen uit Amersfoort ..Wij doen echter alles op eigen kracht en de huidige leden zijn eigen teelt, zoals wij dat noemen, op enkelen na die in het grijze verleden gezamenlijk uit een ander korps overkwamen omdat die ophield te bestaan", al dus het Lisidunabestuur. Wie zich trouwens als majorette wil aansluiten bij Lisiduna is elke dinsdagavond vanaf 18 45 uur wel kom in het gebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan Telefonisch kan men zich opgeven via 940744 Oude en antieke spullen waren in trek bij de bezoekers van de rommelmarkt

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1