/Verkloze vrouwen spelen En toen mamma" in Witte Zaal Spar heeft aHes vooreen party in detuinènvoor een Pinkster Pic Nic. 12 IqOIÖqs Kers-vers t beste he ll9 V? Spar Dubbele IJslollies DUBBELE Spar Schepklaar IJs LTV Leusden liet steekje vallen: 3-5 O5.5 1? Haasfilet Rollade li5 995 2 Kroppen Sla MOfll\ Yoki Drink 5?8 10?8 Gekookte Achterham 1? DIERENPARK AMERSFOORT POPPENTHEATER "CANTECLEER" omdat 't feest is,snap je Dierenpark Amersfoort fJSDAG 17 MEI 1983 LEUSDER KRANT AMERSFOORT - Op don- rdag 19 mei geeft de Stich- Theatra uit Amsterdam voorstelling in de fonkel- «we Witte Zaal, Amers- orts nieuwste aanwinst op eatergebied, aan de Stads- 31. Een mooie gelegen- voor mensen, die dit to- «Izaaltje nog niet kennen, er eens een kijkje te ne- Veertien vrouwen van verschillende leeftijden werken aan de voorstelling „En toen Mama" mee. Ze ver zorgen zelf met z'n allen het toneelspel, geluid, licht, pu bliciteit enzovoorts. Vorig jaar april startien zes vrouwen hel projekt op Ze kwamen voort uil het werklozentheater. Vonden het belang rijk om juist in deze tijd aandacht te be steden aan hoe vrouwen werk en werk loosheid ervaren Ze maakten een be leidsnota, probeerden wat subsidie los te peuteren, verkreqen met medewer king van de Stadsdeelraad en Jeugdza ken onderdak in het Cleyntheater in Amsterdam-Noord Ze konden een re gisseuse aantrekken, hielden een wer vingscampagne onder werkloze vrou wen en huisvrouwen. Bij de selektieprocedure letten ze niet zo zeer op speelervaring als wel op spe cifieke werkloosheidservaringen en het vermogen om dit zélf vorm te geven Belangrijk was of iemand het probleem van de werkloosheid dicht bij zichzelf kon neerzetten Gezocht werd boven dien naar een zo goed mogelijke dwars- doorsnee van zo verschillend mogelijke vrouwen wat leeftijd en achtergrond be treft Daar kwam een groep van veertien vrouwen uit voort, die drie weken lang elkaar vertelden wat werk en werkloos heid voor hen betekenden Op grond van die gegevens ontstond er een rode draad, waarop ze gingen improviseren Ze maakten teksten en muziek, en ver werkten er zeer veel autobiografische gegevens in. Ze noemden zich eerst Theatrala, vonden dat niet serieus genoeg, en werken nu onder de naam Stichting Theatra Het muziektheaterstuk „En toen mama'' gaat over werk en werkloos heid onder vrouwen. Vóór de pauze geven oudere vrouwen, die de crisis van de 30er jaren hebben meege maakt, een beeld van de naoorlogse jaren, en de weelde van de 60er jaren, waarin de welvaart niet op leek te kun nen Na de pauze geven de jongere vrouwen een heel ander beeld. Lukt het hun een eigen plek te veroveren binnen deze maatschappij, of lukt het net met? Voor de pauze is het een wat statisch gebeuren Na de pauze is het rommeli ger er zijn ook veel meer vrouwen op het toneel Omdat de vrouwen zo ver schillend zijn geeft ,,En toen mama'' geen eenduidige uitspraak. Het stuk - Fragment uit ..En toen mamma" eindigt met het stellen van de kwestie hoe moeten we er doorheen komen, hoe moeilijk het ook is. en hoe de tijden tegen zitten De muziek heeft een com mentariërende funktie: waar staan jullie vrouwen, laat maar es zien wat je doet en wat je waard bent! 20 ALLEMAAL NAAR BUITEN! •Al 't Begint op te vallen. Steeds méér Spar Eigen-Merk-Artikelen in de winkel. Prima, prima! doos van 12 stuks vanille of aardbeien literbak LEUSDEN - In de vooraf al als moeilijk gekwalificeerde uitwed strijd tegen De Ronde Vener in Mijdracht heeft het eerste team van de LTV Leusden haar eerste mederlaag te slikken gekregen. De tegenstander bleek zich ten opzichte van de eerste kracht meting aanzienlijk te hebben versterkt door de tweede heer te vervangen door de bij de vereni ging aangesloten tennisleraar. De enige weken geleden geble ken onevenwichtigheid was daarmee uit het team van Leus- dens opponent verdwenen. Het uiteindelijke resultaat was er dan ook naar: een 3-5 nederlaag. Rien van Blerk, die thuis kans loos met 6-0, 6-0 was geklopt, kon zich nauwelijks verbeteren. Met 1-6, 2-6 bleek zijn tegenval ler hem opnieuw verre de baas. Betty Klave en Constance Ploeg hadden hun singles ditmaal ge ruild. Betty speelde een zeer goede eerste single, verloor des ondanks in drie sets, terwijl Con stance in de tweede single een zeer eenvoudige winst binnen haalde. Paul Wesseling blijft vriend en vijand verwennen met marathonpartijen. Opnieuw was er sprake van een uitputtende 3 setter, die helaas eveneens op nieuw verloren ging. Stand na de singles was derhalve 3-1 voor Mijdrecht. De dames dubbel le verde een verwachte Leusdense winst. Betty Constance maakten dit keer met 6-3, 6-3 korte met ten. Ook de tweede mixed was winst voor Leusden: Paul en Bet ty wonnen vrij moeizaam in 3 sets. De beide andere dubbels le verden verlies op. Door deze 3-5 nederlaag moet Leusden het kampioenschap nog even uit stellen, maar de verwachting is dat over twee weken in de uit wedstrijd tegen Naarden de laat ste paar benodigde puntjes kun nen worden vergaard en daar mee de titel: OVERIGE UITSLAGEN Zaterdag: Meisjes A-Montfoort De Hakkelaars B-Jongens A Jongens B-'t Schilt Junioren: Bosheim B-Junioren A Soesterberg A-Junioren B Heren: Leusden A-Laren A Senioren: Iduna D-Leusden A Leusden B-Rapid B De Eemelaar E-Leusden C Leusden D-HLTCD Leusden E-De Hakkelaars C Zondag: Ronde Vener 1-Leusden 1 Leusden 2-Griffensteyn 6 Zullen 3-Leusden 3 Leusden 4-Ulthof 7 Larsheim 2-Leusden 5 Heren: Leusden 1-Soest Leusden 2-Soesterberg 6-2 1-7 1-7 1-4 4-1 4-1 3-2 0-5 4-1 0-5 5-3 5-3 4-4 8-0 1-7 3-3 5-1 D.E. Roodmerk Koffie snelfilter en standaard maling nu met 10% gratis meer inhoud 250 T.V.-VOORDEEL Spar Fris sinas-cola of drink in blik 33 cl Unox Beter Gevulde Soepen groente- kip- of tomatensoep blik 0.8 liter m T.V.-VOORDEEL Haust Krokant Toast rond of ovaal pakje Vakmensen zorgen voor Vers. Inkopers en vervoerders plus specialisten in de winkel. Bij ons vindt u het allerbeste... Vers vlees en groente geldig \an donderdag t/m zaterdag, vleeswaren de gehele periode. heel kilo Schouderkarbonade heel kilo Ribkarbonade heel kilo smaken naturel en vruchten literpak Paturain kuipje 80 gram X98 Belegen Kaas 500 gram Extra Toiletpapier nu met 10% gratis meer inhoud pak 4 rol J98 Spar Tafelmargarine kuipje 500 gram Spar Pils hele krat 24 fles 30cl Spar Doperwten extra fijn 1/1 blik 199 Tompoes Variantjes pak 800 gram 3?9 Spar Koeken diverse smaken en heerlijk bij de koffie pak 14 Jaffa Late Sinaasappelen Grote Hollandse Golden Delicious kilo 100 gram Parijzer Boterhamworst 150 gram Johma Huzarensalade kilobak 498 tenzij anders vermeld gelden de aanbiedingen van 19 t/m 25 mei 1983 krijg je de hele maand mei een GRATIS POSTER óf een DIERENBOEKJE (eén per gezin, hoor.) enelke zondag in mei 2ePINKSTERDAG speelt voor jullie het uit Nijkerk. neem zo'n voordelig jaarabonnement: volwassenen f 22.50 kinderen tot 12jaar f. 17.50 Barchman Wuytierslaan 224 Amersfoort fel 033-16658 Grooi parkeerterrein aanwezig'

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5