Fietscrosstrial aan de Kuiperij Roda wint SVA-toernooi Topsport in de Korf Sroots schuttersfestijn ond zwartkruitschieten Nederlaag bij afscheid Antilopen Scherpenzeel wint toernooi Roda '46 HELDERE KRANT IN GESPANNEN WERELD. leustien kruit eusder Krant i ugdtoernooi da verregend Indoortoemooi De Inslag FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 17 MEI 1983 7 Het debat en de stemming. De bewindsvrouw en de afgevaardigde. Het AD hoort toe, kijkt toe en verslaat. In klare taal. Ook: de sport, de kunst, al het grote en kleine nieuws. Dat is het AD: dik, verrassend veelzijdig. En voor alles helder en leesbaar. ELKE OCHTEND.OVERAL! Rozendaallaan 9 Leusden-C. iUSDEN Overvloedige re- <al heeft het Roda '46 juni- A-B-C-toernooi op Hemel- "sdag gedeeltelijk in het wa- loen vallen 's Morgens werd i9 00 uur nog onder redelij- fnstandigheden een optimis- begin gemaakt met de wed- ènreeks van de lagere C-elf- 1 Toen om 11.00 uur de met bakken uit de hemel vallen, vond de toernooi- 9 het verder onverant- fd om met het tweede ge- te van het programma, de Te C-teams. door te gaan ae moeilijke maar wel juiste ssing van de organisatie kon •erhinderen dat diverse ver- 'igen met hun elftallen on- hter zaken huiswaarts sten keren. vaantje dat iedere speler in ontvangt mocht nemen, een kleine pleister op de te prijswinnaars van het och- programma waren ijs. Bennekom C6, V.V.O G l-V-S. '33C5en Roda '46 C5 «IS D V S '33 C3 en C4. fcnberg C6 en Roda '46 C8 LEUSDEN In het kader van het 3e lustrum had Impala zater dag de halve finale van het Ne derlands Kampioenschap Mo derne Ritmische Gymnastiek klasse I naar de Korf in Leusden gehaald. Voor de middag kwamen de jeugdturnsters (tot 14 jaar) in actie. Het M.R.G.-turnprogram- ma bestond uit vier onderdelen. Met hoepel, bal, knots en lint moesten de meisjes goed over weg kunnen om een hoge waar dering van de jury te krijgen. Na telling van de punten en de afzonderlijke oefeningen, zag de eindstand er als volgt uit. Op de eerste en tweede plaats eindig den ex aequo Sophie Toenbre- ker en Esther Hielckert van de turnvereniging de Adelaar met 35.20 punten. Derde werd Pasca- le v d Berg van Attila met 34 05 punten Twaalf van de vijftien deelnemertjes plaatsen zich voor de finale. Bij de turnsters ontbraken en kele prominenten op het appèl vanwege mvitatieverplichtingen in Sofia Toch viel er van een op een hoog peil staand turnprogramma te genieten. Opvallend was de hoge klassering van de oud- kernploegleden Alleen Elsma- rije Hulsbos van Attila met 35 00 punten en Desiree Larenas van Amersfoort '67 (34.95) wisten met de 1e en de 2e plaats deze dames voor te blijven Lily Mol van H.G.V. eindigde met 34.85op de 3e plaats. Vijftien turnsters plaatsten zich voor de finale die in het weekend van 28 en 29 mei in Maarssen zal plaatsvinden Het publiek, waaronder Leus- dens eerste burger en de wet houder van sportzaken, heeft van dit spannende turnevenement Onderdeel mei de hoepel. kunnen genieten en applaudi- seerde menigmaal voor de acro batisch uitziende moderne rit mische gymnastiek oefeningen. Impala stond garant voor een perfecte organisatie en kan terug zien op een geslaagd kampioen schap •elrook bij het schutlersfestijn. LEUSDEN Het 4e Inferna al Championship of Muzzle ading Arms georganiseerd or de schietvereniging Leus- n Omstreken onder auspi- n van de LTC-zwartkruit van K.N.S.A. is afgelopen vrijdag zaterdag op de schietbanen nde Kol. van Rooyenweg, met m 200 schutters, een groots hietsport evenement gewor- LEUSDEN Op de parkeerplaats aan de Kuiperij werd afgelopen vrijdag een fietscrosstrial voor de gehele Leusdense jeugd gehou den. De Hamershof winkeliers waren de initiatiefnemers terwijl de Fietscrossvereniging de Heuvelcrossers voor de verdere uitvoering van dit bijzondere fietsonderdeel, de trial, zorgde. Vijfenzestig rijders, waaronder zes meisjes, konden door de organisatie genoteerd worden. Door een plaatselijke rijwielhandelaar waren twee crossfiet- sen in bruikleen gegeven. Nadat iedereen in de gelegenheid was geweest het moeilijke parcours te verkennen kon men om 12.00 uur met de wedstrijd beginnen. De trial kende diverse obstakels en werd op tijd en met strafpunten verreden Het slalom rijden, stokje doorsteken, over de balk fietsen, een molen rondrijden, over een wip, onder poortjes door. ringen overbrengen en over de hobbelbak zien te komen ging niet iedereen foutloos af. Iedere fout leverde strafseconden op die bij zijn of haar tijd opgeteld werden. Na 2 manches konden de winnaars in de verschillende leeftijds groepen de prijzen in ontvangst nemen 6 jaar 1 Olav Klok 7 jaar 1 Thijs Visser 2. Robbert Paul Nauta 3. Björn Holthuyzen 9 jaar 1Henk Wolfsen 2. Ramon v. Marlen 3. Willem du Pon 11 jaar 1. Dick Hoogland 2 William Brouwer 3 Jorrit v. Kraaykamp 13 jaar 1 Udo v. Bekkum 2. Berthold Maarseveen 3. Marcel Hoogland 15 jaar 1 Guido Heyblok 2 Reinald Voorn 3 Marcel Helmich De meisjes die zich niet bij de besten wisten te klasseren kregen een klein kadootje aangeboden als troostprijs 8 jaar 1 Michael Noordam 2 Wai Wah Choung 3 Igor Glattli 10 jaar 1 Jeffrey Speksnijder 2. Robbert Kreber 3. Marco Schimmel 12 jaar 1 Olaf Glattli 2 Koen Uppelschoten 3. Jeroen Overing 14 jaar 1 Paul Mosterd 2 Peter Esko 3. Minko de Nooy 16 jaar 1 Richard Wolfsen 2. Hendry Roelvink De openingsceremonie op vrij- gwas een bijzonder fraai kijk- el. Na het opmarcheren van ge fraai uitgedoste schutters i S V. Scherpenzeel, die met ge salvo's ieders aandacht sg en, opende K N.S.A.-voor- 'erMr E.G. IJspeerdt, terzijde slaan door Burgemeester Ra maker van Leusden en S.V L - orzitter D. Meerveld, met een >ech het zwartkruitschieten =rna was het de beurt aan de nboers en pijpers, de fuseliers Scherpenzeel en de kanon- irs van S.V Leusden om voor lfront te treden. Met enig vlagvertoon en een arende knal van het antieke ion, geleend uit het legermu- um te Delft, liep het openings- gebeuren ten einde en kon men met de wedstrijden beginnen De schutters uit Amerika. Zwe den, Duitsland. Engeland. Zwit serland en Nederland konden aan 24 onderdelen meedoen in een A of B-categorie De A-cate gorie omhelsde de originele an tieke wapens terwijl in de B-cate gorie met de zgn replica's ge schoten werd. Voor het onder voor Antilopen slechts een for maliteit. Degraderen of promo veren konden de Leusdenaren niet meer. Met 11-8 trokken de korfballers aan het korste eind Bert Brandsen. die vanwege blessures bij twee van zijn vaste spelers, zelf in de basis stond kon niet voorkomen dat na een gelijk opgaande strijd. D.S.V. de voor hen belangrijke punten in eigen huis hield. Tot overmaat van ramp moest hij net voor de rust zelf geblesseerd het veld verla ten Invaller Bob Leydes deed met drie doelpunten van zich spreken De andere doelpunten kwamen op naam van Nancy La- ACHTERVELD - Zondag vond op het kerstensportpark het kersten-voetbaltoernooi voor eerste en tweede elftallen plaats. Aan dit toernooi werd deelgenomen door Achterveld 1 en 2, Roda 1 en 2. V. V.Z.A. 1 en 2 en Hooglanderveen 1 en 2. Het werd een sportief en gezellig toernooi waarbij gestreden werd om de wisselbeker Om ongeveer 16.30 uur kon de voorzitter van S.V.A. de prijzen uitreiken. Winnaar van de wisselbeker werd Roda met 12 punten, tweede werd V. V.Z.A. met 8 punten, derde Hooglander veen met 4 punten en vierde S.V.A. met 3 punten. deel de Dutch Match" viel een speciale prijs te verdienen De zogeheten Dutch Trophy werd door de Zwitser Eichelberger met 132 punten gewonnen Op de 3e plaats wist onze landge noot M Arts met 130 punten beslag te leggen De ..Prix d'Arquebusiers des Pays-Bas" de wisselprijs voor het beste landenteam, kwam in han den van de Duitse deelstaat Hes sen dat met 18 punten de meeste ereplaatsen bij de verschillende onderdelen bijeen wist te verga ren Iedere schutter ontving een spe ciaal geslagen herinneringsme daille en een tegeltje van de ge meente Leusden die door de bur gemeester van Leusden op de receptie aangeboden waren Zaterdagavond om ongeveer zes uur kon de heer D W Zoet mulder. samen met zijn vrouw de grote organisator, de prijzen aan de winnaars uitreiken Tevens dankte hij. mede namens de S.V L -voorzitter Meerveld, de schutters en de leden van de Leusdense schietvereniging voor het welslagen van dit inter nationale evenement. LEUSDEN Onder gunstige omstandigheden werd het Roda '46 zaterdagtoemooi voor de 4e, 5e en 6e elftallen op het Buining- park afgewerkt. Het toernooi waaraan vier ver enigingen deelnamen, moest een half uur stilgelegd worden doordat een speler van C.J.V.V. in de eerste wedstrijd een ernsti ge blessure aan een enkel op liep en het enige tijd duurde voordat er een ambulance arriveerde Gelukkig verliep het toernooi daarna vlekkeloos en kon de or ganisatie, na het inkorten van.de lunch-pauze. het speelschema volledig handhaven Na het spelen van de wedstrij den, die in 3 poules onderver deeld waren, konden om onge veer 4 uur de prijzen uitgereikt worden Scherpenzeel had met 14 pun ten op de eerste plaats beslag weten te leggen. C.J.VV uit Amersfoort kon met 12 punten goed volgen Roda'46 eindigde met 7 punten op de derde plaats Hekkesluiter werd Stroe dat he laas maar 3 punten bij elkaar wist te spelen De ontwikkelingen omtrent een eventuele beslissingswed strijd van Roda-zaterdag 1 laten nog even op zich wachten Het regenachtige weer van de laatste weken heeft het voetbalpro gramma danig in de war ge stuurd Donderdag komt Baarn in de wei, om aan zijn laatste competitieverplichtingen te vol doen Daarna kan pas met zeker heid gezegd worden, of en wan neer en waar en tegen wie de standaardformatie eventueel voor een promotiewedstrijd moet aantreden. LEUSDEN De laatste com petitie wedstrijd van Antilopen tegen D.S.V. stond in Bussum in het teken van het afscheid van twee belangrijke steunpilaren. Trainer-coach Bert Brandsen heeft te kennen gegeven er voor lopig mee te stoppen maar blijft wel lid van de club, die hij zowel in de micro- als veldkorfbalcom- petitie op een hoger plan heeft gebracht. De tweede markante Antiloper die er een punt achter wil zetten is Pieter Kraaikamp. bekend van zijn spectaculaire acties en spel inzicht tijdens de wedstrijden De wedstrijd tegen D.S.V. was LEUSDEN Na twee zeer suksesvolle toernooien in de winter, heeft de toernooileiding van de tennishal De Inslag beslo ten ook dit voorjaar weer een zevenweeks toernooi te organi seren. Aanvankelijk was dit toernooi georganiseerd voor de niet-com- petitiespelers. De kompetitie- spelers toonden zoveel belang stelling, dat ook zij tot het toer nooi zijn toegelaten Toch is de- heij, Margret Versteeg. Rob Geutjes, Frans ter Maten en Pie ter Kraaikamp. Door de nederlaag en de bles sure werd het toch niet het af scheid van de succesvolle Anti lopen-coach, zoals hij dit zich had voorgesteld. De overige korfbaluitslagen: Blauw Wit J1 - Junioren 1 3-4 Tovers M1 - Meisjes 1 4-4 Sparta P3 - Pupillen 3 2-2 Het kampeerweekend en het korfbaltoernooi in Eindhoven zijn zoals vele andere sporteve nementen op Hemelvaartsdag verregend. ze groep in mindere mate verte genwoordigd als bij de andere toernooien. Zeer respektabel is. dat er ongeveer 130 personen mee doen. waaronder zeer veel vaste Inslagtoernooigangers Men kon ook voor de singles inschrijven Dat hier ruime be langstelling voor is, blijkt wel uit het feit. dat de helft van de 48 per week te spelen partijen uit sing les bestaan Er wordt gespeeld op C. D en E niveau. Nu. in de 3e toernooiweek is er nog niet dui delijk wie er op 11 en 12juni inde finale staan Wel belooft de finale een grootse manifestatie te wor den met veel aktiviteiten er om heen Eerste prijs ging naar Roda. redae Van onte Haagse DEN «AAGc.„it.Kroes voer met g'"1™ en het. CentetW» P««nl dUU' Do regeringsfractie* VVD 8ltunc,"k giste vrouw. p yorrock A gehouden Kan ae nieuwe tarievc windsvrou ^dbU3 cent omhoog ostei iddet metro Dc 15 cent april J kaart kosten dCDe totale gonti44pl ,«ing. Inclusief stijgt- inet»"tie, lïuvrouvf StnKoKroc dal ÏÏÏwÏH Heine mev w

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7