SB Vermindering reinigingsrechtenen hondenbelasting bij uitzondering Werkzaamheden Heiligenberger- weg duren nog circa vijf weken lij echtscheidingen geen voorrang toe- vijzen huurwoning Gouden Klomp op zoek naar bestuursleden r EERSTE PAAL VOOR WSL-KANT00R J U br BELANGRIJK Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant op woensdag en vrijdag Gids wijst de weg in bestuur van provincie Leusder Krant BING0SPEL BDU 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Zwanenkroost wnwm FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? - y yy v«r Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. d r krant DONDERDAG 19 MEI 1983 - 15e JAARGANG NO. 6 LEUSDEN - Er is een belangrijke beperking gekomen in de mogelijkheid om in Leusden vermindering te vragen voor het bedrag dat betaald moet worden voor het opha len van het huisvuil, de zogeheten reinigingsrechten. Tot nu toe was het mogelijk om halvering van de aanslag te vragen ais het gezamenlijk inkomen van de belasting plichtige en de overige inwonenden niet hoger was dan het wettelijk minimumloon. Deze regeling is ingetrokken omdat een en ander niet in overeenstemming was met een besluit van de rijksoverheid, dat alleen in bijzondere omstandigheden tot vermindering mag worden overge gaan. Datzelfde besluit 7ent nnk Har alloor» haf nnttian... van het wettelijk minimumloon of de daarvan afgeleide bijstandsuitkering géén „bijzondere omstandigheid" is. In de nieuwe regeling beziet het gemeentebestuur van geval tot geval of er sprake is van zulke bijzondere omstandigheden dat een vermindering gerechtvaardigd is Bepalend daarbij is de werkelijke linanciële situatie op het moment van de aanslag Een verzoek tot vermindering moet binnen een maand na dagtekening worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders De nieuwe regeling geldt tevens voor de hondenbelasting; hiervoor was tol nu toe geen vermindering mogelijk Het is thans ook mogeli|k geworden om in termijnen te betalen, maar dat kan alleen als daarvoor eerst een schriftelijke aanvraag is ingediend bij de gemeente Solidarlteltswlnkel in Leusden timmert aan de weg3 Interview op donderdag: Mevrouw H. Kleinveld5 Sport7 DOKTERSDIENST Tot zondag 13.00 uur 03425-1222. Daarna: 943300. De Heiligenbergerweg zal tussen het viaduct en de kruising met de Ringweg Randenbroek worden herbestraat (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Het autoverkeer op de Heiligenbergerweg tussen Leusden en Amersfoort zal de komende vijf weken nog hinder ondervinden van de werkzaamheden aan de weg. Nu aan weerszijden de fietspaden zijn aangelegd wordt de Heiligenbergerweg tussen het viaduct en de kruising met de Ringweg Randenbroek in Amersfoort herbestraat. Als het weer slecht blijft is het niet ondenkbaar dat de werkzaamheden langer dan vijf weken zullen duren. De fietsers kunnen In ieder geval nu ongestoord via de Heiligenbergerweg hun weg vervol gen. Moesten zij tot voor kort nog tussen het autoverkeer manoeuvreren, nu hebben de lijwielers veilige fietspaden langs de weg tot hun beschikking. Enkele weken terugplaat sten wij „zo maar een fo to" van een broedend zwanenpaar op het ei landje in de Leusdense ijs baan. Fotograaf Janus Visser hield de broedont- wikkelingen nauwlettend in de gaten. Deze week constateerde hij dat pa en ma zwaan nu de zorg heb ben over vijf kleintjes. In verband met Pinkste ren is het niet mogelijk de Leusder Krant volgende week op dinsdag en don derdag te laten verschij nen. In plaats daarvan komt de krant op woens dag en vrijdag uit. Kopij en advertenties dienen daarom dinsdag en don derdag voor 12.00 uur in ons bezit te zijn. Redaktie en Administratie. LEUSDEN - Tijdens de jaar vergadering van de Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp, dinsdag in De Krakhorst, hebben de carnavallers afscheid genomen* van voorzitter Folkert van der Veer en penningmeester Piet van der Veer. Beide be- stuursleden legden hun functies wegens drukke werkzaamheden neer. Opvolgers voor dit tweetal heeft De Gouden Klomp nog niet, men hoopt in september tij dens een bijzondere vergade ring weer twee bestuursleden te kunnen benoemen. Na één minuut stilte te hebben gehouden ter nagedachtenis aan Piet Valkenet begon de vergade ring. Secretaris Jan Roos gaf een overzicht van de - geslaagde - feesten van vorig seizoen Pen ningmeester Piet van der Veer kon daarna vertellen dat de vereniging dank zij een donatie praktisch quit te heeft gespeeld Vooral de zoge naamde sociale feesten (bejaar dencarnaval) gaan de vereniging steeds meer geld kosten Omdat De Gouden Klomp voor komend seizoen wat meer .levende'1 mu ziek wil hebben, toonde de begro ting '83-'84 een tekort van 2.500,- Hierbij wreekt zich na tuurlijk het feit dat de carnavallers tijdens de oranjefeesten geen feesttent meer exploiteren. Bij de bestuursverkiezing traden voorzitter Folkert van der Veer en penningmeester Piet van der Veer af. Folkert van der Veer dankte al len voor hun medewerking en voor al secretaris Jan Roos, die hem de laatste tijd veel als vicevoorzitter moest vervangen. De vergadering benoemde Folkert van der Veer tot erelid. Aanvulling voor het bestuur is nog niet gevonden. Besloten werd dat Jan Roos (secretaris), Rob van der Werve (voorzitter en penning meester a.i.) en Ria van Benthum de zomermaanden met zijn drieën doorgaan, waarna men in een extra vergadering in september of okto ber weer tot vijf bestuursleden hoopt te komen De contributie voor komend sei zoen werct bepaald op 25,- en tree voor de feesten is 7,50 voor het groot carnaval 11,- De voor lopige feestagenda ziet er als volgt uit: Zaterdag 12 november Prinsenbal met jeugdprinsverkiezing; maan dag 2 januari: Nieuwjaarsreceptie; zaterdag 11 februari Boerenkie- lenbal; Vrijdag 24 februari Bejaar denavond, zaterdag 3 maart: Groot carnaval; zondag 4 maart Kinder carnaval; maandag 5 maari: Dweil- avond; dinsdag 6 maart Vasten avond en zaterdag 31 maart: Half vasten. UTRECHT - Misschien worden de volgende verkiezingen voor provinciale staten van 1986 uit gesteld tot 1987. Een bericht dat veel mensen in hun krant zullen hebben gelezen zonder precies te weten wat provinciale staten nu eigenlijk zijn en doen. Hebben ze iets te vertellen? Moeten ge meenten doen wat de provincie zegt? En wat heb je als burger met de provincie te maken? Het zijn vragen die zo vaak wor den gesteld dat het de afdeling voorlichting van de provincie Utrecht goed leek met de antwoor den een boekje te vullen. In „Vraag maar raak" wordt verteld hoe het provinciaal bestuur in elkaar zit en wat het doet De nadrukt ligt op die kanten van het provinciale beleid waar de individuele burger het meest mee in aanraking komt Ui teraard blijft de invloed die burgers op de provincie kunnen uitoefenen niet onbesproken. Hoe ga je bij voorbeeld tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten in beroep, binnen welke tijd en bij wie? Min stens zo belangrijk is. hoe men zich van provinciale plannen en beslui ten op de hoogte kan stellen. Het staat allemaal in „Vraag maar raak" Dat is althans de bedoeling van het boekje In de praktijk moet nog blijken of het geen leemten ver toont. De provincie houdt zich daar om aanbevolen voor vragen waar op het antwoord in „Vraag maar raak" niet wordt gegeven, zodat die in een volgende druk wel kunnen worden opgenomen. „Vraag maar raak", dat 46 pa gina's telt, is gratis te bestellen bij de afdeling voorlichting van het provinciaal bestuur van Utrecht, Achter Sint Pieter 200, 3512 HT Utrecht, telefoon: 030- 321632, toestel 222. NAAIMACHINES Ruime sortering fournituren o.a. knopen, ritsen, garens, etc, Ook div. aanb. van nieuwe en gebruikte naaimachines. Singer speciaalzaak Amersfoort. Utrectrtsestraat 7 033-17583 Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). LEUSDEN - Inwoners van de Jmeente Leusden die in ver and met een echtscheiding in nmerking willen komen voor an huurwoning dringen vaak op woningtoewijzing bij wrrang. Hoewel er bij de ge ënte begrip bestaat voor de motionele en sociale omstan- gheden waarin dergelijke wo- ingzoekenden zich bevinden, lordt bij de verdeling van de be schikbare huurwoningen aange houden dat een ingezette echt scheidingsprocedure eerst moet zijn afgerond en ingeschreven in de registers van de burgerlijke stand. Zodra een bewijs hiervan wordt ingeleverd op de afdeling Sociale Zaken/Huisvesting, wordt de wo- ningaanvrage voorgelegd aan de adviescommissie woningverdeling waarna de woningzoekende be- OnjfhankelijH nieuwsblad voor de gemeente Leusden MJU §B; Verschijnt dinsdag en donderdag in da gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks ven 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. richt ontvangt over de mogelijkhe den die er zijn om een passende woning toe te wijzen. Inschrijving van een echtscheiding betekent dus niet automatisch toewijzing van een huurwoning. Dat laatste is afhankelijk van het aanbod van huurwoningen en de mate van ur gentie Ook in het geval er zich tij dens een echtscheidingsprocedu re mogelijkheden voordoen om de eigen woning te verkopen, wordt woningtoewijzing niet overwogen voordat de echtscheidingsproce dure geheel is afgerond. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. LEUSDEN- Voorzitter J. Ier Weyden van de Woningslichting Leusden heeft woensdagmiddag de symbolische eerste paal geslagen van het nieuwe WSL-kantoor Het gebouw zal verrijzen op de hoek Groenhouten-zuid'Burg. Van der Postlaan en wordt naar verwachting in de komende herfst opgele verd. De Woningstichting Leusden, die tien aar bestaat, is nu gehuisvest in een tot kantoor verbouwde woning aan Hooiland. Dit pand is echter te klein geworden voor de WSL Het zal na de verhuizing in de oorspronkelijke staat worden teruggebracht en worden toegevoegd aan het woningenbestand van de stichting. Ieilige fietspaden langs de Heiligenbergerweg

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1