„De Klimrakker" is basisschool in spé Complex bejaardenwoningen Volgend jaar vroege zomervakantie officieel in gebruik genomen KLEUTERSCHOOLGEDEELTE GEOPEND GEDEPUTEERDE SCHAPENK VERRICHTTE OPENING F0T0-K0PIE NODIG? Leusder Krant j Slotavond HervVGeref. jeugdwerk KUNSTMARKT leus tier hrant De bosmuis Stille wacht Amnesty in Hamershof Kwiek voor tekstverwerking vermenigvuldiging direct mail service KI/I/IEK plaatselijk nieuws ACHTERVELD Het com plex van 22 bejaardenwonin gen in het plan Wagenberg bij huize St.-Joseph is vorige week officieel in gebruik ge nomen. De bouw van de wo ningen is dank zij de zachte winter voorspoedig verlopen. Deze eerste paal werd door je directeur van het huis, de heer Hilhorst, op 14 juni 1982 geslagen. Dank zij de gunsti ge weersomstandigheden in de afgelopen winter kon de bouw geheel volgens schema verlopen en konden de eerste woningen door het aanne mersbedrijf J. Bloemendal B.V. uit Leusden in de eerste helft van de maand april van dit jaar worden opgeleverd. Het zijn geheel aangepaste woningen. Gelijkvloers is de en tree die toegang geeft tot de lof hilariteit van de aanwezigen was er geen schaar meegenomen In het lint door te knippenEen attente zuster kwam er een brengen woonkamer. Keuken, slaapka mer. badkamer met toilet en ber ging In de berging is een vaste trap naar boven. Deze verdieping is als casco opgeleverd zodat de bewoners deze geheel naar ei gen inzicht kunnen indelen en inrichten, zoals slaapkamer, hobbykamer, berging enz Elke woning heeft een eigen tuin Via een grote schuifpui komen de bewoners op een bestraat ter ras in de tuin Het binnenterrein wordt zal worden afgewerkt met een rondweg en een park voor zien van een grote vijver met loopbrug, een mini-golfbaan en een rosarium Het geheel is door kruist met wandelpaden en zijn er bankjes geplaatst zodat het daar goed toeven is De wonin gen zijn opgetrokken uit paarse handvormsteen terwijl de daken zijn bedekt met rode pannen. De woningen zijn volledig geïso leerd Het geheel is naar een ontwerp van het architectenbu reau Henk Schat B V uit Reeu- wijk. Donderdagmiddag werd het gehele complex door een lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schapenk officieel geopend. Hierbij was een zeer groot aantal genodigden aanwezig, terwijl ook veel bewoners van huize St. Joseph en Sine Cura acte de presènce gaven. De aanwezigen werden allen ver welkomt door de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer C. Blom, waarna deze de heer Schapenk verzocht het lint Ie willen doorknippen. Tot grote hi lariteit van de aanwezigen bleek er echter geen schaar voorhan den te zijn. Hier werd met de meeste spoed wel voor gezorgd. Na het luiden van de aldaar ge plaatste bel knipte de Gedepu teerde het lint door. Daarna werd door de aanwezigen een rond gang over het complex gemaakt. De heer Schapenk bracht in een speech naar voren dat hij de openingshandeling met heel veel genoegen had gedaan. Vervol gens verzamelden allen zich in de recreatiezaal van het huis. Hier verwelkomse de directeur Hilhorst alle aanwezigen Daarna werd het woord gevoerd door de heer C Blom Deze bracht naar voren dat na de bouw van de 18 woningen van Sinecura er een grote behoefte bleek te bestaan aan bejaardenwoningen „Het zich geborgen voelen in de on middellijk nabijheid van het huis speelt hierbij een grote rol We zijn erg blij met de steun die we van alle betrokken instanties hebben ondervonden. Was dit niet zo geweest hadden deze wo- Onafhankelijk Nieuws- I blad voor de gemeente I Leusden. I Verschijnt elke dinsdag I en donderdag. Iverantwoordelijk Iredakteur: IMarnix Kreyns iRedaktie: ■Bertien Engelkens [Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Ivoor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het tonderdagnummer tot ui- llerlijk woensdagmiddag B280 uur. pedaktie en admlnistra- Kantoor Leusder Krant, Pozendaallaan 9, Leus- len-Centrum. Op werkda- ;en geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot f700 uur Telefoon- 033- 141495. lonnementsgeld: 159,40 per jaar; 130,20 per half jaar; 115,35 per kwartaal. [lachten bezorging: abonnee dient u de rant voor dinsdag- of don- prdagavond 18 00 uur te fbben ontvangen. Is dat [el het geval, neem dan mtakt op met onze hoofd- )ent bezorging (dinsdag [idonderdag tussen 18 30 19.30 uur), tel. 033- 10691 Bij geen gehoor Int u kontakt opnemen ponze inspekteur bezor- overdag 03420- 16141toestel 44 pbestellen foto's: i meeste in de Leusder int gepubliceerde foto's it u nabestellen (met uit- idering van archief- en lorische foto's), bij voor- etaling van 5,- per ex- plaar (formaat 13 x 18 op giro: 871441 t n v. pUb.v te Barneveld, met lelijke vermelding van wenste foto, aantal, immer van krant, pagina iarop de foto werd ge- fatst U kunt ook kontant alen op ons kantoor, Ro- Kfaallaan 9, Leusden/ nlrum leveer drie tot vier we- pna betaling ontvangt u Ijewenste foto's thuis. f LEUSDER KRANT is "uitgave van de BDU- pitenkombinatie te leveld. Wethouder Van Woudenberg van onderwi/szaken was uitgenodigd de openingshandeling van de nieuwe school te verrichten. Hier feliciteert hii de voorzitter van de schoolbouwcommissie. de heer Blaas (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Wethouder Gljs van Woudenberg heeft donderdag het nieuwe ge bouw van de RK-kleuter- school „De Rakkertjes" offi cieel geopend en overgedra gen aan het schoolbestuur. De school is vooruitlopend op de wet basisonderwijs aange bouwd aan de bestaande la gere school „Klim Op" aan de Zonnedauw in de wijk de We tering. De toekomstige basis school heeft de naam „De Klimrakker" gekregen. Deze naam werd het meest ge noemd bij een zogenaamde naamverkiezing, die onder de ouders en leerlingen is ge houden. Zowel het schoolbestuur, de Stichting Katholiek Onderwijs Leusden, als de schoolleiding liet donderdag tijdens de ope ningsplechtigheid van het schoolgebouw weten bijzonder gelukkig te zijn met het nieuwe onderkomen. De kleuterschool is tien jaar lang gehuisvest ge weest in een houten noodge- Rozendaallaan9 Leusden-C 4.-J bouw, waarin de laatste jaren de muizen het beter hadden dan de kleuters die nog wel eens door de vloer wilden zakken Reeds in 1978 nam de gemeen teraad het besluit dat er een nieu we kleuterschool gebouwd moest worden, maar pas in 1981 werd het benodigde geld door de raad beschikbaar gesteld. In dit tussentijd moest het schoolbe stuur. worstelend met overheids bezuinigingen, proberen met het toegezegde geld een aanvaard baar ontwerp van de nieuwe school te maken Uiteindelijk konden door een ontwerp van architect Van de Par uit Schie dam door aannemersbedrijf Van de Belt uit Leusden twee werklo kalen voor de kleuters worden gebouwd alsmede een speelzaal en een ruime hal, die door een schuifwand gescheiden is met een van de werklokalen. De lage re school werd verrijkt met een grote gemeenschapsruimte, die ontstond doordat de bestaande binnenpatio werd overdekt Ter gelegenheid van de ope ning van de kleuterschool wer den er aan de schoolleiding van „de Klimrakker" kado's aange boden. Zo kreeg Sylvia Veen als hoofd van de kleuterschool uit handen van de architect twee voor de kleuters bestemde bouwdozen. Voorzitter van het schoolbestuur, drs. P. Basjes, bood aan Sylvia Veen en Ronald van de Hurk, hoofd lagere school, audio-apparatuur aan voor de nieuwe lees-, taal- en luisterhoek in de toekomstige basisschool. Hoofd van de kleuterschool, Sylvia Veen. kreeg van de architect een geschenk voor „haar" kinderen aangeboden. LEUSDEN Zoals gebrui kelijk bij het jeugdwerk in 't Claeverenblad vindt er aan het eind van het jeugdwerk seizoen een slotavond plaats voor alle medewerkers van de clubs, etcetera Dit keer zal de avond een zeer bijzonder karakter dragen Het is name lijk de allerlaatste keer dat van het al oude Claeveren blad gebruik gemaakt wordt, voordat de slopershamer z'n werk zal doen Daarom wor den voor vrijdag 10 juni de volgende mensen uitgeno digd. 1 Iedere medewerker van het jeugd werkseizoen 1982/1983 2 Iedereen die in de jaren dat het Claeverenblad dienst deed als Jeugdhonk, clublei der is geweest commissielid enz. 3. Al die mensen die zich de afgelopen maanden intensief hebben ingezet voor de tot standkoming van het nieuwe jeugdhonk. Zij kunnen zich binnenkort (in ieder geval voor 6 juni) telefonisch opgeven voor de ze avond via de volgende te lefoonnummers, 944595/ 946281/945953 Verder wordt iedereen die in het bezit is van foto's, dia's, films etc die betrekking hebben op de ak- tiviteiten in en rond het Cla everenblad, gevraagd deze zaken via bovenstaande tele foonnummers willen aanmel den, zodat door eventueel gebruik van gemaakt kan worden Zaterdag 28 mei 1983 vanaf 10.00 uur op het Raadhuisplein te Barneveld met om 14.00 uur: kunstveiling. WOENSDAG 25 MEI 1983 5=^=3 Muizen worden door veel mensen beschouwd als enge beesten, men vindt ze griezelig. Maar als u ze kent denkt u er wel anders over. Daarom wil ik u ken nis laten maken met één van de grappigste diertjes in de vrije natuur, de bos muis, in de volkstaal ook wel „springertje" ge noemd. Als u er eens een te zien krijgt, zult u begrij pen waarom. Overal in het bos kunnen we ze tegen komen. Ga eens „muis" stil op een omgevallen boomstam of op een plek je mos zitten en wacht dan maar eens geduldig af. Heel waarschijnlijk dat we na enige tijd wel zo'n aar dig springertje te zien krij gen. Het zijn hoofdzakelijk nachtdieren, maar over dag willen ze zich toch wel vaak genoeg vertonen. We kennen hier verschil lende soorten muizen; woelmuizen, aardmuizen, veldmuizen, bosmuizen, hulsmuizen en spitsmui zen. Deze laatsten zijn geen echte muizen, al lij ken ze er veel op, ze zijn meer familie van de mol. Maar nu zien we de bos muis. Het lichaam is onge veer tien centimeter lang met een staart van dezelf de lengte. Anders dan bij de veldmuis, die wel onge veer zo groot is als de bosmuis, maar een staar tje heeft van nauwelijks vier centimeter. Ook de oortjes zijn kleiner. De bo smuizen houden van dro ge plaatsen omdat ze hun holletje diep onder de grond maken met twee of drie uitgangen. Het vrouwtje werpt hierin, drie tot vier maal per jaar, zo'n zes tot acht jongen. Zo veel moet ook wel om de populatie in stand te hou den, ze zijn namelijk een- gewilde prooi voor vos, wezel, hermelijn en bun zing. Ook de egel lust ze wel en vergeet vooral de bosuil niet. Zelf leven ze van graan, graszaden en planten en snappen nogal eens een insect. Het ge hoor Is goed ontwikkeld, met hun vrij grote oren horen ze het minste geluid en aangezien de vlucht hun enige overlevings kans is, maken ze daar veel gebruik van. Met enorme sprongen van wel tachtig centimeter, trach ten ze zich in hun holletje in veiligheid te brengen. Eenmaal In het diepe hol letje zijn ze betrekkelijk veilig. Alleen de wezel ziet kans om ze tot daar te vervolgen. Ook zonder re den maken ze van tijd tot tijd malle sprongen. Een bosmuis die rustig zit te eten of z'n snor te poetsen, maakt soms plotseling een sprong van wel twintig centimeter hoog om dan op dezelfde plaats rustig door te gaan met z'n be zigheden. Klimmen kun nen ze ook, bijzonder goed zelfs. Gladde koren halmen geven geen enkel probleem, ze halen het rij pe koren wel uit de aren. (G. van L.) De bosmuis. (van één onzer medewerkers) De zomervakanties moeten nog beginnen, toch zijn allerlei in stanties al weer druk in de weer om zich te buigen over de vakan tiedata voor het seizoen 1983- 1984. Als B. en W. van Leusden het advies overneemt zoals dat Is uitgebracht door de regionale schoolraad voor het openbaar onderwijs, de Leusdense school raad voor het openbaar onder wijs en schoolhoofden van open bare scholen, dan begint de zo mervakantie voor de school jeugd volgend jaar op 2 juli. Officieel stelt de gemeente raad, als bestuur van het open baar onderwijs, elk jaar de schoolvakanties vast. In de prak tijk wordt de mening van de di verse adviescolleges gevolgd. Het openbaar hoofdenberaad heeft een advies aan het college van B. en W. uitgebracht. Dit advies wodt gevolgd door de schoolraad voor het openbaar onderwijs. De vakanties, zoals die voor de openbare scholen in Leusden zullen gelden, lopen zoveel mo gelijk parallel met de vakanties bij het voortgezet onderwijs in Amersfoort. Het voorgestelde vakantierooster zal gelden voor de scholen die' de schooltijden hanteren zoals die nu over het algemeen van kracht zijn. Er zijn echter tekenen die er op wijzen dat enkele scholen hun schooltij den gaan veranderen om te ko men tot een gunstige overblijfre- geling Dit zou met zich mee kunnen brengen dat leerlingen op deze scholen enkele dagen meer vakantie krijgen. Als de gemeenteraad alle ad viezen overneemt is het volgende vakantierooster van kracht Herfstvakantie - 17 oktober t/m 21 oktober 1983 Kerstvakantie - 26 december 1983 t/m 6 januari 1984 Voorjaarsvakantie - 5 maart t/m 9 maart 1984 Paasvakantie - 16 april t/m 23 april 1984 Koninginnedag - 30 april Hemelvaartsvakantie - 28 mei t/m 1 juni 1984 Pinksteren - 11 juni 1984 Zomervakantie - 2 juli t/m 10 augustus 1984 LEUSDEN In het kader van een wereldwijde campagne te gen politieke moorden plaat9t de groep Leusden van Amnesty In ternational op vrijdag 27 mei In de Hamershof een Informatie stand, waarbij ook een stille wacht zal worden gehouden. In de stand zal men zich uitge breid kunnen oriënteren over de campagne aan de hand van pu blicaties van Amnesty en door middel van perspublicaties, die de laatste tijd zijn verzameld en overzichtelijk worden gepresen teerd Leden van de aktieve Am- nesty-groep uit Leusden zullen van 16 00 tot 21.00 uur aanwezig zijn om waar nodig nadere informatie te verschaffen. Aan de campagne, die tot titel draagt „Om niet te zwijgen" zal een ieder kunnen deelnemen De eenvoudigste vorm is het teke nen van een voorbedrukte kaart gericht aan één van de regimes van landen, waar de afgelopen twee jaar, volgens rapporten van Amnesty politieke moorden heb ben plaatsgevonden De aktie in de regio Amersfoort, waartoe Leüsden behoort, is speciaal ge richt op politieke moorden van het regime in Libië. typewerk, al dan niet geprogrammeerd rapportvervaardiging kopiëren op industriële schaal, afdrukken op Xerox 9500 (beedigd fotokopieerder) totale verzorging van persoonlijk gerichte mailings, inclusief het typen, couverteren en verzenden Besteedt het uit: das sneller, da's voordeliger v n centrum voor tekstverwerking Bergstraat 10 Postbus 337 3800 AH Amersfoort Tel. 033 -631824 Viditel blz 350492 ningen er nu niet gestaan," meld de Blom Enkele van de 22 bejaardenwoningen Gedeputeerde Schapenk verrichte de openingshandeling van het complex bejaardenwoningen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3