Lockhorsterbrug wordt niet ervanqen maar opgeknapt Inrit Zuylenburg wordt binnenkort geasfalteerd eurofleur J Vrouwenberaad van CDA een jaar aktief Verkoop FPP-loten Vredesplatform demonstreert bij vergadering gemeenteraad MEERDERHEID GEMEENTERAAD OORDEELDE ZO IsbI Kijkdag Vandaag in de Leusder Krant Vergadering CML/RO Fancy Fair en rommelmarkt Boekenmolen even gesloten BINGOSPEL Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Een geurige en fleurige zomertuin of balkon?? Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? r V j Verantwoordelijk redakteur. MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. o o p krant VRIJDAG 27 MEI 1983 - 15e JAARGANG NO. 8 |(Van één onzer verlsaggevers) LEUSDEN - Het 63 jaar ou- Ide bruggetje In de Lockhor- Isterweg wordt voor een be- Idrag van 125-dulzend gulden |gerenoveerd. Het is burge ester Rademaker en wet- ouder Jan Wagenaar dus Inlet gelukt een meederheid van de gemeenteraad te krij gen achter hun voorstel om voor 250-duizend gulden een |nieuwe brug te realiseren. chts de fracties van de VD, GPV/SGP en D'66 waren or dit idee te porren, bleek (gisteravond In de raadsver gadering. Het CDA, de PvdA i D'66 (deze éénpersoons factie stemde In belde geval- i vóór) zien echter meer in reparatie van de huidige ug. I Door het besluit dat de raad gis- fcravond nam is er een eind geko- lien aan de meer dan een maand pjrende onzekerheid over het lot i het bruggetje in de Lockhor- ierweg Begin april moest de oude g voor alle verkeer worden afge- jioten. omdat de constructie der ate onveilig was geworden dat Jet niet verantwoord meer was ver por over de brug te laten gaan. lardoor werd meteen de gehele khorsterweg buiten gebruik ge steld wat nogal problemen gaf en geeft voor het inkomende en uit gaande autoverkeer. Om hieraan een einde te maken stelden B&W in de vorige raadsvergadering voor het bruggetje op te blazen en tijde lijk te vervangen door een (militai re) Baileybrug. Te zijner tijd zou er dan een nieuwe brug gebouwd moeten worden. Voor dit plan stak de gemeenteraad toen een stokje, omdat er te veel onduidelijkheid was over de resultaten en renova tie van de brug Met name de CDA- raadsfractie maakte zich hier sterk voor. Die resultaten en de financië le konsekwenties werden uiteinde lijk bekend in de laatstgehouden commissie financiën De fracties van het CDA en de PvdA spraken toen al hun voorkeur uit voor repa ratie van de huidige brug. Na langdurig beraad produceer de het college van B&W dinsdag avond een voorstel over het brug getje waaruit bleek dat de twee CDA-wethouders Van Wouden berg en Ummels van gedachten waren veranderd ten gunste van renovatie van de brug. Wethouder Jan Wagenaar (VVD) en burge meester Rademaker hielden vast aan een nieuwe brug. zodat door de dubbele stem die de burge meester in dergelijke patstellingen heeft, een meerderheid van B&W voor een nieuwe brug in de Lock- horsterweg was. Daarom werd de gemeenteraad gevraagd een kre diet van 250-duizend gulden be schikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe brug. In het voorstel werden daarnaast de twee alternatieven genoemd a de brug in haar oorspronkelijke staat terugbrengen tegen een be drag van 85-duizend gulden met een garantie op het werk en een afschrijving van tien jaar; bde brug dusdanig repareren dal alle verkeer er weer overheen kan tegen een bedrag van 125-dui- zend gulden met garantie en een afschrijving van tien jaar De nieu we brug zou in veertig jaar moeten worden afgeschreven. RISKANT CDA-woordvoerder Henk van de Sloot maakte gisteravond in de raadsvergadering bekend dat zijn fractie (zoals verwacht) heeft geko zen voor mogelijkheid B ..In tegen stelling tot een meerderheid van het college twijfelen wij niet aan de kwaliteit van de landhoofden van de brug. Die kunnen nog gerust ja ren mee", aldus Van der Sloot. Na mens de VVD-fractie koos Sjef ten Berge voor een nieuwe brug. „In vesteringen voor reparatie van het Lockhorsterbruggetje zijn terist- kant, omdat we niet weten hoe de landhoofden (zeg maar fundament van de brug, redzich In de toe komst zullen houden Het zou zon de van het geld zijn wanneer we over een tidje moeten constateren dat de brug toch niet op haar taak is berekend", verklaarde Ten Berge. Jan Jacobs lichtte de keuze van de PvdA voor mogelijkheid B toe met de opmerking; dat reparatie kan volstaan totdat Leusden de be geerde en broodnodige recht streekse aansluiting op rijksweg 28 krijgt. „Die aansluiting zal toch heus wel binnen tien jaar worden gerealiseerd Zolang kan Leusden nog wel uit de voeten met de Lock- horsterweg en een gerepareerd bruggetje", aldus Jacobs Zijn col lega Ep Oostra van D'66 was zowel vóór reparatie als een nieuwe brug. omdat hij van mening is dat de Lockhorsterweg zo snel mogelijk voor het verkeer open moet. Harm Offereins (GPV/SGP-fraklie) ver klaarde zijn keuze voor een nieuwe brug als volgt „Er moet een brug komen die het verkeer van 1983 kan verwerken" Wethouder Wagenaar pro beerde nog de tegenstanders van het voorstel van gedachten te doen veranderen. Hij verge leek zelfs de oude brug met kies pijn en de reparatie met een aspi rine. „Met een zere kies ga je naar de tandarts; een oude ka potte brug wordt vervangen door een nieuwe", sprak de wet houder tevergeefs. Wanneer met de renovatie van de brug wordt begonnen Is uiter aard niet bekend, evenmin de duur van de werkzaamheden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens de aldelmg Voorlichting van de gemeente Leusden zal de inrit Zuylenburg' Clarenburg volgende week worden geasfalteerd Het was de bedoeling om nog deze week met de benodigde werkzaamheden te beginnenmaar het zeer slechte weer heeft dat vermoedelijk verhinderd. Deze mrif van de wijk Zwanenburg is de aan- en omwonenden al geruime tijd een doorn in het oog In afwachting van de aanleg van het definitieve fietspad is de inrit indertiid door de gemeente voorzien van slakken Dal is echter al vele maanden geleden en in de loop der tijd zijn in de inrit diepe kuilen ontstaan, die zich bij de weersomstandigheden van de laatste weken vullen met een ruime hoeveelheid hemelwa ter Voor de bewoners van Clarenburg. Zuylenburg en Walenburg een dagelijkse ergernis, die naar hun mening met geringe inspanning uit de wereld geholpen zou kunnen worden Volgens de gemeentevoor- lichting kon de definitieve bestrating echtèr nog niet eerder worden aangebracht, omdat de PUEM ter plekke nog enige werkzaamheden te verrichten had. Verzekerd wordt echter, dat aan het ongerief voorde Zwanenburgers nog voor het einde van deze maand een eind zal komen. Vrijwilligersorganisatie „Onderdak" voorziet in behoeftepag. 3 Achtervelders terug uit Polenpag. 3 Interview; Paul Wouters, nieuwe direkteur School der Wijsbegeerte P&0-4 Gymnastiekvereniging „Impala" bestaat 15 jaar pag. 5 Sportnieuwspag. 5/6 Loep op Leusden pag. 7 Regionalisatie brandweer nadertpag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 945735 55 55 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De antenne mast voor het nieuwe Leus- dense CAI-net komt te staan in de tuin aan de ^uid-oostzij- de van hét gemeèritehuis, grenzend aan de Burg. Van der Postlaan. Het college van B. en W. heeft hiertoe beslo ten, slanke uitvoering met een voetdoorsnede van één meter. Het is de bedoeling dat de mast in oktober van dit jaar wordt geplaatst. Zoals bekend was het tot voor kort de bedoeling om de nieuwe mast op het dak van het gemeente huis te plaatsen. Onlangs bleek echter, dat die constructie tot on overkomelijke bouwkundige pro blemen aanleiding gaf Daarom moest worden uitgekeken naar een alternatief. Reeds vorige maand kondigde wethouder Jan Wage naar (VVD, Ruimtelijke Ordening) aan dat plaatsing van de mast in de tuin van het gemeentehuis nu het meest voor de hand lag. Met name vanuit de VVD-fraktie werd dat toen niet bijzonder op prijs gesteld, maar de hele aangelegenheid is gedele geerd aanhetcollége In november vorig'jaar'bësloot de gemeente raad tot aanleg van het nieuwe CAI-net, waarbij tevens werd be sloten dat de mast -op of nabij" het nieuwe gemeentehuis zou komen. De mast wordt neergezet met gebruikmaking van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. De bouw aanvraag met bijbehoren de tekeningen ligt vanaf aanstaan de maandag twee weken ter inzage in het gemeentehuis. Belangheb benden kunnen gedurende die pe riode, indien zij dat wensen, be zwaar aantekenen tegen de bouw van de mast. Het is de bedoeling om direkt na plaatsing van de mast en installatie van de benodigde apparatuur de wijken m de Tweede Fase aan te sluiten Volgens de thans gehan teerde planning zouden de bewo ners van deze wijken voor 1 no vember aanstaande van de nieuwe mast gebruik kunnen maken Ver volgens zullen de overige wijken in Leusden-Zuid. Leusden-centrum en Achterveld opnieujw worden be- kabeld en aangesloten De hele operatie moet eind 1984 voltooid zijn ■ning van de nieuwe mast. LEUSDEN - De werkgroep ruimtelijke ordening van het Co mité Milieuzorg Leusden verga dert maandag 30 mei In de com missiekamer van het gemeente huis. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staat de behande ling van het ontwerp-bestemmings- plan Centraal Buitengebied en de ontwerp-woonruimteverordening Verder zal gesproken worden over de lokatie van de CAI-mast nabij het gemeentehuis. LEUSDEN - De scoutinggroep Manitaba organiseert zaterdag 28 mei een fancy fair met rom melmarkt voor jong en oud. Deze activiteit vindt plaats van 12.00 uur tot 16.00 uur In en rond het clubhuis aan de Dodeweg 10 In Leusden. Naast de rommelmarkt zijn er al lerlei spelletjes met leuke prijzen voor de jeugd uit Amersfoort en Leusden, zoals een kabelbaan, rad van avontuur, een grabbelton, te kenfilms. verfslingeren, blikgooien, spijkerslaan. LEUSDEN - Bibliotheek „de Boekenmolen" in Leusden-zuld Is van maandag 30 mei tot maan dag 13 juni gesloten. Dit is In ver band met de verhuizing van de bieb naar de Prinses Irenelaan. LEUSDEN - Zoals bekend zal er in samenhang met de viering van het drie-jarig bestaan van winkel centrum Hamershof een loterij wor den gehouden De opbrengst hier van komt ten goede aan het Foster Parents Plan De verkoop van de loten, die 10 gulden per stuk gaan kosten, start donderdag 2 juni aanstaande. De loten zullen verkrijgbaar zijn bij alle in de Hamershof gevestigde ban ken Het maximum aantal te verko pen loten is 10.000 stuks De te winnen prijzen zijn: hoofd prijs Volkswagen Polo Verdere prijzen videorecorder, kleurentele visie, een weekend Parijs en nog een aantal kleinere phjzen. De trekking zal plaatsvinden tij dens de grote zaterdagavondmarkt op 17 september en zal gedaan worden door de heer A van Agt, bestuurslid FPP in samenwerking met burgemeester J. Rademaker. Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). Zie pag. On4fhank«4i|k nieuwsblad voor («meent* leusden IBOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers; 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage- lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 lot 17.00 uur geopend. Zaterdags gaslotan. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onzeinspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - In het groepsbu- reau van de rijkspolitie in Leus den-zuid wordt zaterdag 28 mei een kijkdag van gevonden fiet sen gehouden. Belangstellen den kunnen 's morgens van ne gen tot twaalf uur terecht en 's middags van een tot vijf uur. LEUSDEN - De eerste jaarver gadering van het CDA- vrouwen- beraad Leusden vindt plaats op vrijdagmiddag 3 juni om half twee In „de Kom" naast de Jozef kerk. Het CDA-vrouwenberaad is een groep vrouwen in het CDA die aktief politiek bezig is. Het afgelopen jaar zijn deze vrouwen (circa twintig) bezig geweest zich te oriënteren op de voorna melijk plaatselijke politiek. De eerste aktiviteit was een poli tieke scholingscursus van drie avonden, georganiseerd door de sectie vorming en ontwikkeling van het landelijke CDA-vrouwenbe raad. Tijdens deze cursus werd ruime aandacht besteed aan het pro gramma en de doelstelling van hel CDA De overige politieke partijen kwamen eveneens aan bod inclu sief hoe de verschillende partijen tegenover elkaar staan Na deze cursus werd een voorlo pig plaatselijk bestuur gekozen dat uit de volgende personen beslaat. Anneke van Hassejt, Fenneke Tig- chelaar. Nan Zuidema, Evelien Blom en Nel v. Burgstede De groep komt maandelijks bijeen In eerste instantie werden diverse algemene onderwerpen besproken zoals emancipatie en energie De laatste maanden besprak het CDA-vrou wenberaad de onderwerpen die tij dens de commissie welzijn en on derwijs op de maandag na de bij eenkomst ter tatel komen. De kant tekeningen die de groep vrouwen daarbij maken worden door Evelien Blom „meegenomen" naar de commissie welzi|n en onderwijs Evelien Blom ,,de inbreng van het CDA-vrouwenberaad is heel anders dan bijvoorbeeld die van de schaduwfraktie Deschaduwtraktie heeft zijn specifieke inbreng maar vrouwen hebben vaak een andere kijk op bepaalde zaken Zowel de adviesen van de schaduwfraktie als het vrouwenberaad vind ik erg belangrijk Daarbij kan ik door de inbreng van het vrouwenberaad. voorstellen die voorheen gevoels matig negatief of positief overkwa men, meer beargumenteerd naar voren brengen." In de toekomst organiseert het CDA-vrouwenberaad naast zijn maandelijkse middagbijeen- mergesprekken. Op deze huis- kamergesprekken zullen onder andere thema's bespro ken worden op voorstel van het landelijk CDA-vrouwenberaad. Het programma voor het komen de jaar wordt ingevuld nadat het definitieve bestuur gekozen is tijdens de jaarvergadering. Be langstellenden zijn overigens van harte welkom vrijdag 3 juni om half twee in „de Kom". Inlich tingen: Fenneke Tigchelaar, tel. 943068. LEUSDEN - Het Vredesplat form Leusden demonstreert voortaan iedere maand bi) de vergadering van de gemeente raad. Men is van plan om deze aktie. waarmee men gisteravond bij aanvang van de raadsverga dering Is begonnen, een aantal maanden vol te houden. Doel van de demonstraties Is om de leden van de gemeenteraad dui delijk te maken, dat het Vredes platform van mening Is, dat ook de plaatselijke overheid een rol en taak in het vredesgebeuren heeft. De demonstranten, die gister avond tussen kwart over zeven en kwart voor acht bij de ingang van het gemeentehuis hadden postge vat. ventileerden hun mening door middel van borden. De aktie had overigens een stil karakter. Zo zal dat ook de komende maanden bij de raadsvergadering gaan Tel kens zal één van de in het Vredes platform participerende organisa ties de wacht bij hel gemeentehuis betrekken

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1