iymnastiekvereniging „Impala" iaat het 15-jarig bestaan vieren |D 1-pupillen Roda ronnen beker m Open zomer schaak kampioenschap start srm Nieuwe jeugdtrainer Roda £1 Eemland kader-toernooi bij BV'75 Leusden Internationaal junioren- toernooi bij Roda'46 Nimmerdor- ruiters in de prijzen Leo de Rijke opnieuw schaakkampioen tslagen Ins Genoegen SVA-jeugd voetbalde in Denemarken Postduiven pp 4 juni grote lustrumuitvoering in De Korf Ig. Tolboom 84 Kwaliteit haal je bij VdDONK&ROMEYN HEEN EN WEER I LEUSDEN - Niemand had Joil kunnen vermoeden of maar jells durven dromen welke lormachtige ontwikkelingen jegymnastiekvereniging Impa- Jm de achter ons liggende vijf haren zou doormaken. Ge- Ikkig maar, zouden de insiders Tizeggen, want dan zouden de frichters nooit aan die giganti- Jie klus zijn begonnen en idden we geen bruisende en |dieve gymnastiekvereniging Impala binnen onze ge- Jeentegrenzen gehad. |Wle waren er aansprakelijk x>r het ontstaan van Impala in- itljd? Hoe kwam men op het eom een gymnastiekclubje In il leven te roepen? Om op die igen antwoord te krijgen lesten we In de annalen van isrse publlkatles duiken waar- khet volgende opgemaakt kon brden. Toen In de gemeente tusden tot de bouw van een [chtgymnastieklokaal werd [sloten, namen de heren H. Ve na en L. Visser het initiatief |lde oprichting van een verenl- j die van deze zaal meteen Itlmaal gebruik kon maken. Ve- linderen waren met hen ervan Vtuigd dat het ene uurtje gym school bij lange na niet vol- irde was. Op een contact- md, met het doel een gymnas- FUSIE Archieffoto van drie Impala-winnaars tiekverenlging van de grond te krijgen, konden tachtig kandl- daat-leden genoteerd worden en werd de vereniging in principe een feit. Enthousiast begon men de aan meldingen in groepen onder te brengen. Binnen een week deden negentig nieuwe inschrijvingen het schema in de prullebak verdwijnen en moest er nieuw rooster in elkaar gedraaid worden. In een mum van tijd stonden 260 gymliefhebbers te boek en lag een oprichtingsverga dering niets meer in de weg, In een voorlopig bestuur namen de heren K. Post als voorzitter, H. Venema als secretaris en G. v. Tiel (huidige manager Korf) als penningmeester zitting en legden op 30 januari 1968 de basis voor de VvLÓS - Impala Even dreigde het nog mis te gaan toen de oplevering van de in aan bouw zijnde gymzaal aan de Lijs terbeslaan vertraging opliep. Alom blijde gezichten toen op 4 maart de gymzaal, door de inmiddels tot ruim 400 man uitgegroeide club in ge bruik genomen kon worden. Impala groeide gestaag met de uitbreiding van Leusden mee. In alle zalen wa ren wel groepjes actief De al bestaande maar weinig flo rerende handbalvereniging Leus den sloot zich na fusiebesprekin gen bij Impala aan Tevens werd er een volleybal-afdeling in het leven geroepen. Er braken roerige jaren voor de vereniging aan Na enige turbulente maanden besloten de volleyballers in 76 onder de naam Leos op eigen benen te gaan staan. Bestuurlijk is Impala daarna in rustiger vaarwater gekomen Op het sportieve vlak zijn ze echter met de tijd meegegaan. Naast de be kende rekreatieve gymgroepen werd in 79 de afdeling ritmische gymnastiek aan het Impala-gebeu ren toegevoegd. Na een aarzelend begin telt deze sectie zo n zeventig enthousiaste leden die op muziek danwel met touw, hoepel, bal of knots acrobatisch uitziende oefe ningen onder de knie proberen te krijgen. Het totale programma wat Impala de Leusdense bevolking te bieden heeft ziet er als volgt uit De hoofdmoot is gymnastiek waaron der kleutergym (4 tot 6 jaar), jeugd- gym (6 tot 16 jaar), damessenio- rengym en turnen (prestatief). Daarnaast zijn de ritmische gymnastiek (bewegen op muziek) en de Moderne Ritmische Gymnastiek (met materialen) en tenslotte de jazzgymnastiek be langrijke afdelingen. In september De groep Moderne Ritmische Gymnastiek. wordt met aerobic dancing gestart Volgens Impala is er met deze rage niets nieuws onder de zon, maar heeft het aloude bewegen alleen een commerciële naam gekreqen Impala aangesloten bij het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond behoort tot het Rayon West-Veluwe van de Stichtse Turn kring en is een van de grootste ver enigingen. Ook hier heeft de eco nomische teruggang zijn invloed gehad, hetgeen een terugval in het ledental betekende. Thans staan er zo'n 650 mensen, inclusief hand ballers. op de ledenlijst. Toch heeft het bestuurgemeend in deze moei lijke tijd het derde lustrum niet on gemerkt voorbij te laten gaan, maar juist extra luister bij te zetten. Het bestuur bestaande uit de personen Renê Kuilboer, Margriet van Kalsbeek, Joost Bruyn en de T.C.-voorzitter Ben Holsbeeke met zijn leden Lucie Alewijn en Ingrid Brok heeft alles in het werk gesteld om dit lustrumjaar in Leusden be kendheid te geven. Naast de tradi tionele jaarlijkse activiteiten zoals onderlinge wedstrijden, kleute rochtend, St Nicolaasfeest en C- wedstrijden heeft Impala de halve finale Nederlands Kampioenschap M.R.G. in „De Kori" mogen organi seren. De grote publiekstrekker en het hoogtepunt vindt zaterdag 4 juni in „De Korf" plaats wanneer er een grote clubuitvoering wordt gehouden. Niets heeft men aan het toeval overgelaten IcHTERVELD - Aan de onder- e schietwedstrijden van Ons boegen werd door 18 schut- deelgenomen. Het was W. ikullen die eerste werd met 96 ton gevolgd door G. van Ha rtveld Jr. die tweede werd h95 punten. De overige schui ft behaalden de volgende pun- aantal pnt. IH. J. van Ruitenbeek 92 jPSmink 91 lA.vanDaatselaar 91 IA Vlug 91 Ij.E van Hamersveld 88 Ij.vanNimwegen 86 Ij. van Hamersveld Jz. 86 Ij Voskuilen 84 IT Bokma 84 IW. Luttikhuizen 79 |j. Blom 77 li. Verburg 76 1 F. van Hamersveld 75 |J J van Hamersveld 79 Ij. Voorburg 72 tide dames waren negen leden aanwezig die in de onderlinge wed strijd streden om de eerste plaats. Eerste werd Iny Kok met maar liefst 77 punten. De overige uitslagen waren: 2. Mien v d. Burgwal 75 3. NelTeunissen 74 4. Tiny Tolboom 68 5. Nel Tijmensen 67 6 Thea van Ruitenbeek 64 7. An Voskuilen 63 8 RiaVos 58 9. Liesbeth Suermondt 51 Garagedeuren bij v.d. Donk Romeyn zijn van het grote merk Horman. Zelf te monteren en in vele uitvoeringen. Kom, zie en voel hoe soepel en licht. vdDONK&ROMEYN Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Henk van Wetering tekent zijn contract. LEUSDEN - Afgelopen week heeft het Roda-jeugdbestuur een nieuwe ieuadtrainer in de persoon van Henk van de Westering kunnen contracte ren. Het ligt in de bedoeling dat deze uit Woudenberg afkomstige oefen- meester de A en B selecties onder zijn hoede gaat nemen. Verder hoopt hij het contact tussen de trainers onderling en de jeugdleiders soepeler te laten verlopen zodat er een goede wisselwerking tussen de verschillende groepen zal plaatsvinden. Daarnaast zal hij proberen de stap van jeugd naar senioren zo klein mogelijk te maken door een goede verstandhou ding te kweken met de zaterdag en zondag-afdeling. LEUSDEN - Uit het verre Buinerveen in Drenthe keer- len de D1 -voetballertjes van Roda zeker niet met lege landen terug. Werd hier In het westen afgelopen zater- lag bijna niet gevoetbald in het oosten kon Buinerveen iet traditionele D1-tournooi normaal afwerken. Tradltlo- leel was ook de deelname van Roda '46. In de poule-wedstrijden eindigden de pupillen met zes Wen op de eerste plaats. Emmen, Kennemers, WW en 'GO moesten het onderspit delven. In de finale werd de astvereniging Buinerveen door de ploeg van de leiders brtens, Verhoeve en Morkin met 2-0 van het veld ge beld. De pupillen kwamen voor de tweede keer in het zit van de enorme beker. - A fSV, por -pupillen poseren trots bij de enorme beker die zij in Buiner- i veroverden. ACHTERVELD - Door de jeugdcommissie van SVA wer den twee jeugdelftallen af gevaardigd naar een Internatio naal voetbaltoernooi te Silkborg in Denemarken. Aan dit toernooi werd deelgenomen door jeugd elftallen uit Denemarken, Noor wegen, Duitsland en Nederland. Het A1- en A2-elftal werd verge zeld door de technische leiders H. v. d. Goes, T. Kalshoven, A. v. d. Heuvel en K. Voorburg, in to taal werd door 24 elftallen deel genomen. De A2-spelers weerden zich heel goed tegen de veel grotere tegen standers De uilslagen van hun ge speelde wedstrijden waren Achter veld A2- Kesselstad A1 (Did). 0-1 en Achterveld A2 - Hinscherlelder A1 (Did): 1-4. De Achterveld A1-spelers speel den uitstekende wedstrijden tegen hoger geklasseerde elftallen. Hier onder was ook het kampioenselftal van Noorwegen De uitslagen Achterveld a1 - Esb|erg A1 1-1; Achterveld A1 - IK Start (Nw) 0-2; Achterveld A1 - Blauw Weis Fried- land (Did) 5-0. Nadat alle wedstrijden waren ge speeld bleek bij de einduitslag dat Achterveld jammer genoeg een doelpunt te kort kwam om voor een hogere klassering in aanmerking te komen. Door de niet al te sterk leidende Deense scheidsrechters werden gele en rode kaarten uitgedeeld De Achterveldse jeugd bleef hier voor gespaard. Dit had tot gevolg dat hen de eer te beurt viel de eer volle sporliviteitsbokaal in ont vangst te mogen nemen. LEUSDEN - Vanavond wordt er om 19.00 uur een begin ge maakt met de voorrondes van het dlstrlkts kaderkampioen schap in de clublokalen van B.V/75 te Leusden en B'67 te Amersfoort. Zaterdag zullen de wedstrijden, waaraan twaalf biljarters verdeeld over twee poules deelnemen, om 13.00 uur beginnen. Zondag spe len de nummers 1 en 2 uit de pou les vanaf 13 00 uur in Leusden de finale van het Eemland-kadertoer- nooi. Het clublokaal van B V.75 aan de Hamersveldseweg is vrij voor het publiek toegankelijk. Van B.V 75 doen Wim v d. Berg. John Kramer, Fake Schonewille, Jos van Kooy, Frank Wisman, Gerard Landman en Peter Verbeek aan het toernooi mee. B V Leusden ko men met Ferry de Bruyn en Gert Jan Reebergen aan het biljart. Gert van Beek en Adrie v.d. Linde van V.V.V. en Rob Rem van B'67 uit Amersfoort complementeren het deelnemersveld LEUSDEN - Afgelopen zondag konden de duiven pas gelost worden omdat het slechte voor jaarsweer het uitvliegen zater dag onmogelijk maakte. De dui ven werden om 7.20 uur In Sals- LEUSDEN - Het Is voor de or ganisatie te hopen dat Pluvius, de laatste weken toch al zo ac tief, geen roet In het eten zal gooien. Morgen vindt er op het Burgemeester Buinlngpark n.l. een groot internationaal junio ren A1 -toernooi plaats. De komst van twee Engelse verenigingen en de aanwezigheid van zeer sterke Nederlandse clubs geeft het toernooi internationale allu re. Het deelnemersveld ziet er als volgt uit: In poule A gaan St. Marga rets uit Engeland, HMSH uit Den Haag, Alliance (kamp Z.W -Bra bant) uit Roosendaal, Blauw-Wit uit Amsterdam en de gastheer Ro da'46 de strijd aanbinden. In de B- poule komen Gravesend uit Enge land. RVC (interregionaal kamp.) uit Rijswijk, Kloetinge uit Zeeland (kamp.), DTS'35 uit Ede en Victoria Boys uit Apeldoorn in het strijdperk. De A1-juniorenteams speelden in de competitie op regionaal en inter regionaal niveau. Het toernooi begint om 11 00 uur. De finale tussen de beide poule winnaars staat om 17.00 uur op het programma. De nummers twee ko men uit in de kleine finale. De wed strijden die 2x15 minuten tfuren, worden door officiële KNVB- scheidsrechters geleid, hetgeen aangeeft hoeveel het Roda-jeugd bestuur eraan gelegen is om dit evenement volledig te laten slagen en voor het publiek een aantrekke lijk kijkspel te laten worden. LEUSDEN - Aan een concours In Hattem werd zaterdag door één amazone van Nimmerdor met succes deelgenomen. Mej. A. Schimmel behaalde met haar paard Jolly-Fellow bij de L-dres- suur met 135 punten een fraaie eerste prijs. De andere combinaties zouden in Amelisweerd in de ring komen. Slechte weersomstandigheden zorgden ervoor dat het concours geen doorgang kon vinden Pink stermaandag werden onder aan zienlijk betere omstandigheden eervolle plaatsen op een pony-con cours te Hoogland behaald. Igna Heiwegen sleepte met Rascal een eerste prijs in de wacht. Tweede prijzen waren er voor Erik Smink en Misty en Haye Volbeda met Cindy. Ellek Steenbeek won met Iris een derde prijs. Eveline Heiwegen met Ponny, Jolanda Freede met Kitti en Annemiek v.d. Burg met Donar gin gen met de vierde prijs naar huis Bij het springen wisten Eveline Hei wegen en Haye Volbeda tweede prijzen in de wacht te slepen. LEUSDEN - De schaakvereni ging Leusden roept alle Leus dense schaakllefhebbers op om aan de open zomerschaakkam- pioenschappen mee te doen. Deelnemers hoeven geen schaakgrootmeester te zijn om aan dit schaakevenement deel te nemen al Is het wel gemakkelijk om enige kennis van zaken te hebben. De wedstrijden worden volgens het Zwitserse systeem gespeeld en zullen op negen dinsdagavonden plaatsvinden. Zeven keer moet iedere deelne mer gedurende deze zomer pe riode ten tonele te verschijnen. De data waaruit gekozen kan wor den zijn: 31 mei, 7, 21 en 28 juni, 5 en 12 juli, 30 augustus en 6 en 13 september. Degene die na 5 partij en. nog zonder nederlaag is wordt zonder meer tot zomer(avond-) schaakkampioen van Leusden uit geroepen. Alle Leusdense schaak cracks worden volgende week dinsdag om 20.00 uur in de schaak kantine op het Buiningpark ver wacht. Het deelnemen is gratis. om dit evenement waarbij alle geledingen ten tonele komen, volledig te laten slagen. Al een jaar zijn de leden aan het oefe nen om er een sprankelende ver toning van te maken. Voor het eerst voor eigen publiek In de tot 1000 zitplaatsen uitgebreide Korfsportzaal. ledereen die van I dit gebeuren getuigen wil zijn moet snel bij de voorverkoopa dressen een toegangskaartje be machtigen. Het belooft een waar spektakel te worden en geeft uit stekend weer hoe bruisend en aktlef Impala-gymnastlek op weg Is naar een volgende mijl paal. HENK JAN WESTLAND Wie het in de voetballerij heeft over (de botter) ..Heen en Weer", bedoelt het zondag- standaardelftal van de voetbal club Volendam. Hoe dat team aan die veelzeggende naam kwam, is snel verteld De ..wijdbroeken" zijn in de afge lopen iaren nogal eens heen en weer gesukkeld van de Eer ste Divisie van de KNVB naar de Ere-divisie en terug Exact gezegd zesmaal om hoog en tot nu toe vijf keer omlaag. Het vaarschema was: 1958 promotie naar de Ere-di- visie. 1959 terug naar de Eerste Divi sie. 1960 opnieuw Ere-divisionist, 1964 degradatie naar de Eer ste Divisie. 1967 nogmaals promotie, 1969 derde degradatie. 1970 weer naar de Ere-divisie, 1972 opnieuw een stapje te rug, 1977 Volendam weer in de Ere-divisie. 1979 vijfde degradatie en 1983 promotie naar de Ere-di visie Een miniatuur van dit op- en neergaande voetbaldrama speelde zich onderlussen af in Leusden Hier was de veer pont tussen de leen 2e klasse in de KNVB-afdeling Utrecht de zondagformatie van Roda 46. Kennelijk ook te groot voor servet, maat te klein voor tafel laken. De op 15 september 1946 opgenchte Leusder voet balclub bereikte vanuit de nu niet meer bestaande vierde klasse via de 3e klasse - na afloop van het eerste seizoen op het Buiningpark - in 1965 voor het eerst de 2e klasse en in 1967 de Ie klasse. Het ver dere vaarschema was als volgt. 1969 degradatie naar de 2e klasse. 1971 weer 1e klasser. 1972 terug naar de 2e klasse. 1975 voor de derde keer Ie klasser, 1982 opnieuw 2e klasser en 1983 zondag 1 weer in de 1e klasse. (383) RUITERSPORT - Zondag 29 mei wordt er door de ponyclub rljver- enlglng „Nieuw Hagenauwe" on derlinge wedstrijden georgani seerd. Om 14.00 uur zullen de wedstrijden om de wisselbeker aanvangen. VOETBAL - De Roda-zaterdag speelt a.s. zaterdag wederom In Zeist. Ditmaal om aan een toer nooi van de v.d. Zeist deel te ne men. Hercules behoort ook tot de deelnemers LEUSDEN - De winterhuis competitie '82-'83 zit er voor de S.V.L.-schakers weer op. Na een misstap van zijn achtervolgers ging Leo de Rijke voor de tweede achtereenvolgende keer met de hoogste clubeer strijken. Harry Vossebeld en Peter Sonder ein digden op een tweede resp. der de plaats. Dat de S.V.L.-top ge heel uit eigen kweek afkomstig is, bevestigt dat de schaakver eniging met de jeugd op de goe de weg Is. De laatste schaakuitslagen d.d. 24-5-83 waren: L. de Rijke-C. Kerkhof V-i-Vz E. Halkes-W. v.d Harts 0-1 B. Uneken-A v. Kuipers 1-0 J. Aqferberg-N. Loning V2-V2 D.v.Ootk-L. Boogaard 0-1 A Wisman-A. Valkenburg 0-1 R Berg-K. Linse 0-1 H. Mus-G. te Winkel 1-0 J. M Snijder - L. Buurlage 0-1 J.Gerrits-Th.Arts 1-0 H. Post- H. v. Dalen 1-0 J.Wuts-R. den Hertog 0-1 N.v.d.Meel-C.Veenendaal V2-V2 T.v Elschot-Th.Krebbers 1-0 son (Frankrijk) gelost. De eerste duif arriveerde om 11.31.25 ter wijl de laatste duif om 12.22.53 de 339 km afgelegd had. De PV Leusden resultaten waren P Lambrechls 1, 3. 5. 46 G Dieters 2. 21, 30. 31. 40 W. Vrijhof 4, 7, 8. 12, 20. 23, 24, 33 P Buters 6, 9 Combi Vnj-Bra 10, 18. 36, 43 T v. Valkengoed 11. 19, 29. 48 H v d Hoek 13. 27 H. Lambrechts 14, 25 A. Dieters 15, 35 M Louw 16 B Kuiter 17 Petersen-Bransen 22, 47 G. Hoefakker 26. 39 J Voorburg 28,32 Blom-Tijmensen 34, 28. 45 H. Bransen 37. 41, 50 G Lambrechts 42 Leo de Ri/ke (links).

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5