Kantlijn Leusder Krant Wolfsklauw Leusden edreigd ele lange aardebloem Voordeel Kreyns Ophalen glas en oud papier Nog even de portofoon Straatje vegen, landje schoon Schandaal rond zwaneëieren Druilige kindermarkt in Biezenkamp Ruw spel en slecht weer teisterden ambtenaren FOTO-KOPIE NODIG? NIEUW EXCLUSIEF ROLGORDIJNEN NIEUW PLISSE GORDIJNEN VRIJDAG 27 MEI 1983 loep op Leusden ftedaktle: Caspar van Loo ji|drage: Noortje Klinkenberg In de buurt van de Appelweg, aar het tracé van een nieuw luk rijksweg 28 wordt uitgezet, eeft een van de leden van de crkgroep Milieu-educatie van itCML een grote wolfsklauw tslgnaleerd. Deze plant fcopodlum clavatum) is vrij ne- ildzaam, zeker In de gemeente jusden. Als niets wordt idernomen om de plant nabij rAppelweg te beschenken zal naar de vrees van de trkgroep In de toekomst geen implaar meer in deze ngevlng groeien. De trkgroep heeft geoordeeld dat •(verstandiger Is een ikundige te raadplegen, sschlen dat die oplossing iet om de bedreigde gllsklauw te behouden in •usden. Hel zal wel aan het overtollige genwater hebben gelegen dat sjeugdige Leusdenaren een jrdebloem met een lengte van (centimeter hebben kunnen den. Marcel Dam, Slcco Roos, ander Roos, Michel de Vries, «dn Dam en Ivo Jonkman amen met dit sprieterlge tmplaar vorige week Hoorlljk opgewonden naar de laktle van deze krant. „Wat ren jullie ervoor", vernamen lichtelijk verbaasd van de zes prijerdeurtjes Gelukkig 103 nden zij zich met een bllcatle In Loep op Leusden reden. 3 3(J*e hebben het even voor u gezocht: vorig jaar juni 3 den wij meerdere malen j]gast op hele lange stengels paardebloemen. Het record itnog steeds op109 looi timeters. We willen u niet ig moedigen, maar als er ens een exemplaar van 110 itlmeters of meer staatu tl het adres. Die laatste zin. Wij meenden deze beslis sing in het voordeel van de aangeslotenen te kunnen uit leggen. Hoogachtend. Burge meester en Wethouders van Leusden." Ook zon voor deelaanbieding van onze vrienden in het College ge had? Met daarbij het verzoek om binnen dertig dagen de Comptabele f 128,- rijker te maken? Dan woont u in de Tweede Fase. kijkt televisie en mag u zich een weinig bekocht voelen Op zich vind ik die laatste zin een vondst. Maar dan moei u wel even weten, waar het om gaat. De bewoners van de Twee de Fase. die zijn aangesloten op de CAI. hebben zo even de rekening over 1983 ontvan gen. De gemeente maakt langs deze onsympathieke ge lijk bekend. dat binnenkort een nieuwe CAI-inrichting ..op grondslag van hel MKC 2000 concept" zal worden aange legd. Dat klinkt uitermate feestelijk, maar daar heb je het gedonder al: ..Het is zeker dat het tarief na de aansluiting op het nieuwe ontvangststation verhoogd zal dienen te wor den. Komt vervolgens het niet ge- nnge probleem, wanneer het tarief verhoogd zou moeien worden, want de nieuwe CAI zal voor de bewoners van de Tweede Fase in de loop van dit jaar gaan tunktioneren. Eigen lijk zou de tariefsverhoging moeten ingaan op dal mo ment, maar het College blijkt zich iets te hebben afge vraagd Wij hebben ons afge vraagd of er wellicht omstan digheden zijn die er voor plei ten de datum van ingang te be palen op een later tijdstip Een aantal overwegingen brengt ons er toe deze datum te bepa len op 1 januari 1984 Een niet onbelangrijke overweging daarbij vormt het feit, dat een tussentijdse invordering dient te worden afgewogen ener zijds tegen de formele regel en anderzijds tégen de niet onbe langrijke invorderingskosten. Het geheel hebben wij be schouwd tegen de maatschap pelijke aanvaardbaarheid van deze verhoging halverwege het jaar gedurende de periode waarin de aanleg de ont vangstcondities nog kan beïn vloeden Goedemiddag En dan die laatste zin: „Wij meenden deze beslissing in het voordeel van de aangeslo tenen te kunnen uitleggen. Nogmaals, een vondst; ik had het niet de pen uit gekre gen. Had ik dat briefje 'mogen concipiëren, dan luidde het als volgt Geachte abonnee, op nieuw schamen wij ons dood. dal wij u f 128 voor een uiterst gebrekkig antennesysteem in rekening moeten brengen. Maar u woont nu eenmaal he laas aan de verkeerde kant van de Noorderinslag; had u aan de andere kant gewoond, dat was u voor precies hetzelfde nog altijd een paar tientjes goedko per uit geweest. Gelukkig komt daar nu een eind aan. Binnenkort hebben we een nieuwe centrale anten ne. die niet alleen voor ieder een even duur is, maar ook een beetje meer te bieden heeft dan het afdanksel van de brandweer, dat nu nog aan de Berkelwijk staat. Omdat u nu zo lang in het nadeel bent ge weest, sluiten we u hel eerste aan. En natuurlijk hoeft u daar niet meteen het hogere tarief voor te betalen Misschien dat we u per 1 januari aanstaande iets meer zullen moeten vra gen Geniet u voorlopig maar even van een eindelijk fatsoen lijk antennesysteem. Hoogachtend. Burgemees ter en Wethouders van Leus den. Het ophalen van af- valglas en oud papier vindt maandag 30 mei plaats in wijk 2, dat is Leusden-centrum ten zuiden van de Noorderin slag en de Middenweg, en Leusden-zuid. Voor In lichtingen of vragen kan met terecht bij de dienst gemeentewerken, tele foon 941594. Veertien dagen geleden meldden wij in deze rubriek de vermoedelijke gemoedstoestand van brandweercommandant J. Upperman nu hij de beschikking krijgt over een portofoon en dertien nieuwe alarm-ontvangers. Met de aanschaf van dit beetje elektronica was volgens een raadsvoorstel-ln-concept een bedrag van 22.951 gulden gemoeid, terwijl In hetzelfde voorstel een krediet wordt gevraagd van 22.607 gulden. Waar komt dat verschil van 344 pieken vandaan, vroegen wij ons af. Het was niet ontstaan door de batterijen, zoals wij suggereerden. Het ging om een fout in het voorstel. Het krediet moest gewoon 22.951 gulden zijn. Bij de jury van de Boekenweekprijsvraag zijn duizenden inzendingen binnengekomen. Geraden moest worden hoeveel gedachten er staan In het Boekenweekgeschenk 1983 „Soms denk Ik wel eens bij mezelf.."geschrevendoor Wlm Kan. Bovendien moest de inzender een eigen, originele gedachte opschrijven. Een van de (vele) prijswinnaars Is W. de Jong uit Leusden. Hij scoorde met zijn gedachte: „Als ledereen zijn eigen straatje zou vegen, dan was morgen ons landje schoon". De Jong heeft via Boekhandel Hamershof de prijs, een boekenbon gekregen. „Een grof schandaal," meldt een mevrouw van de Uilenhoeve. Ze heeft het over de ontvreemding van drie zwaneëieren uit een nest bij een watertje In haar buurt. Volgens waarneming van deze mevrouw had moeder zwaan zeven eieren gelegd. Twee ervan werden uitgebroed, twee andere bleven onbevrucht en op de resterende drie eieren moest nog even worden gebroed. Maar wat gebeurdeeropeendagnogniet zo lang geleden, toen vader en moeder zwaan met hun twee kleintjes uit zwemmen waren, kwam er een jongedame die een ei pikte. Later zou er volgens mevrouw, die ons opbelde, een moeder met zoon langs het zwanenest gekomen zijn die de overige twee eieren meenamen. Dit vonden de mevrouw en haar buurtgenoten te dol. Ze wisten de moeder met haar zoon te achterhalen, eisen en kregen de zwaneëieren terug. De exemplaren werden op het nest teruggelegd, maar moeder zwaan waagde zich er niet meer aan. Na overleg met een dierenarts werd besloten de eieren onder een warme lamp te laten uitbroeden. Deze kunstgreep mislukte helaas, omdat het leven In de zwaneëieren inmiddels de geest had gegeven. De mensen van Uilenhoeve en omgeving hebben besloten volgend jaar wanneer de zwanen terugkomen om te broeden, maatregelen te nemen tegen mogelijke eierenroof. Men denkt aan prikkeldradafzettingen rond het zwanenest. LEUSDEN-In tegenstelling tot voorgaande jaren viel de kindermarkt in winkelcentrum De Biezenkamp letterlijk in het water. Maar goed dal er overdekte gedeelten zijn in het winkelcentrum waaronder de kinderen hun spulletjes zaterdag aan de man konden brengen of ruilen Deze twee jongedames dachten, zo te zien. het hunne over de druilerige kindermarkt. LEUSDEN - De voetbalwedstrijd tussen de gemeentelijke secretarie en de dienst gemeentewer ken is eind vorige week bij een 0-2 stand gestaakt. In de eerste plaats vanwege het plotselinge slechte weer. maar niet in de laatste plaats vanwege het ruwe spel dat beide teams er op na hielden. Naar verluidt hebben diverse voetballende ambtenaren er behoorlijk de pé over in en hel is daarom maar zeer de vraag of er ooit weer ambtenarenteams in Leusden tegen elkaar uitkomen op een voetbalveld. De foto toont een spelbeeld uit de niet voltooide wedstrijd, die werd bijgewoond door circa veertig belangstellenden De ambtenaar in het wit met bril, die net een body-check uitvoert, schijnt volgens insiders het minst lief te zijn geweest voor zijn tegenstanders. Volgens ons verbroedert sport toch? De Gouden Klomp zoekt be stuursleden, las ik. Zal moeilijk worden in deze zorgelijke tij den Er is toch geen lol meer aan? Hel gemeentehuis moet naar het publiek toe een open ka rakter dragen Ik hoor het de raadsleden nog zeggen Nu het zomer is geworden moeten er echter gordijnen voor de ramen van de commis siekamer Gebeuren daar din gen die het daglicht niet kun nen verdragen? Nee hoor. gewoon een kwestie van energiebesparing Wie wordt straks de gordijnen in gejaagd? Onze architectonische kunste naar zat er bijna in. Bood aan gelopen U mag drie keer raden welke kleur gordijnen Toch klopt er iets niet met dat leuke bruggetje in de Lockhor- sterweg Terwijl Jan Wagenaar met de hand op zijn hart verklaarde, dat hulp niet meer mocht ba ten. blijkt dat nu op maar liefst twee manieren mogelijk te zijn. Een behoorlijke klap in het ge zicht van de wethouder. Of heeft ie dat gezicht al verloren Cynische Leusdenaar „Dat is geen kwestie van een klap. maar van een ordinair spelletje handje-klap. Als ik het goed begrijp zijn CDA en PvdA tegen het opblazen van de brug Volgens Wage naar vasl een opgeblazen meerderheid Het gemeentepersoneel gaat vandaag een dagje uit. Sight seeing langs échte gemeente huizen? Zo langzamerhand voel ik aar dig wat nattigheid Rozendaallaan 9 Leusden-C. ONWERINC T.W.V. 500: )pge eüir 'screens' geheten. Door ne maar sterke aluminium ktie valt deze zonwering - Jweg tegen het kozijn. Met 3™ besparend glasvezeldoek in i,vJ ren èn 'n speciaal verdui- idoek. Meeneemprijs voor l-zelf-montage bijvoorbeeld: P| i breed x 160 cm hoog voor orde 72.- Wat bij Geru kan, kan lang niet overal. Wist u dat u voor uw buitenzonwering kunt kiezen uit 9 effen doekkleuren. 23 verticale en 5 horizontale strepen? U kunt nu zelfs ook de 'garnituur' (kon- struktie en kap) In kleur laten moffelen. Dit geldt voor alle typen buitenzonwering (alleen maatwerk, dus geen voorraadschermen). De kosten bedragen 50,- p. m. br. en de levertijd is 3 weken. Maar dan heeft u wel iets speciaals aan uw gevel hangen. Hoe het precies staat, ziet u op ons parkeerterrein voor de hoofd ingang. Ontdek onze geheel nieuwe kollek- tie met meer dan 40 kleuren en dessins. Een aantal dessins zijn zelfs exclusief voor Geru gemaakt. Deze kunt u dus nergens anders kopen. Alle rolgordijnen zijn voor zien van dat slimme bolletjes mechaniek. Breedtes van 90- 240 cm, oplopend met 30 cm Meeneemprijs voor doe-het-zelf- montage bijvoorbeeld: 150 cm breed x 200 cm hoog voor maar Met perspex draaistang voor het fijn regelen van de lichtval. 35 of 25 mm brede lamellen met boven- bak in 13 prachtige kleuren. Waaronder pikzwart, fel rood- en blauw en spierwit. Raambreedtes van 80-270 cm, oplopend met 10 cm. Meeneemprijs voor doe- het-zelf-montage bijvoorbeeld: 25 mm lamel, 140 cm breed x 180 cm hoog, in wit, lever, beige of bruin voor nog geen 100,- dus De naam zegt het al. Mooie slanke stroken stof, onderling verbonden d.m.v. dunne kettinkjes. Voorzien van slipkoppeling voor superlichte bediening. Max. breedte 6 meter. Leverbaar in 85 kleuren en kwaliteiten. Met zelfs 2 isolerende, transparante spiegelfolies. Mee neemprijs voor doe-het-zelf- montage bijvoorbeeld: 250 cm breed x 180 cm hoog, keuze uit 9 kleuren voor slechts Een geheel nieuw type binnen- zonwering. Eigenlijk is het 'zon werende vitrage'. Deze transpa rante pllssé-gordijnen, waardoor u wel naar buiten, maar anderen niet naar binnen kunnen kijken, staan bijzonder decoratief. Ook met 'n isolerende zilvercoating. Max. breedte 250 cm. Meeneemprijs voor doe-het-zelf-montage bijvoor beeld: 160cm breed x 160 cm hoog in de kleur 'snowflake' voor maar Voor bijna alle typen zonwering kunt u kiezen uit diverse soorten bedieningen. Van gewoon met de hand tot en met automatisch. Zoals bijvoorbeeld met 'n zonnecel, die alles voor u regelt. In onze nieuwe showroom vindt u alles keurig netjes op 'n rijtje en willen wij u er graag meer over vertellen. 72.- 93r 445.-160.- aomui TtUFOOkiO8385-10682/ [«ijzen zijn gebaseerd op zelf meten en zelf plaatsen. Prijzen zijn Incl. BTW. Montage door Geru tegen meerprijs. Openingstijden showroom: Maandag van 13-18 uur Dinsdag t/m vrijdag van 9-18 uur. Zaterdag van 10-16 uur

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7