Nieuwe werkgroep emancipatiezaken bij Rooie Vrouwen Coderen van fietsen gaat in juni van start Wethouder opende expositie „Vrije Kwasten" .TV Lockhorst (rijgt nog een kans Puupenkoppen vinnen voor ie\ goede doel !8 nieuwe EHBO gediplomeerden Ruim 600 deelnemers avondvier daagse in Achterveld IN DE PERIODE 7 TOT 23 JUNI Vergadering commissie welzijn en onderwijs Te zien tot en met 7 juni Uitslagen Leusden Troef plaatselijk nieuws DINSDAG 31 MEI 1983 ren gisteravond nog 150 in schrijvingen te verwerken. Het eerste gedeelte van de avondvierdaagse verliep zonder problemen. Er wer den geen uitvallers geno teerd en de EHBO'ers hoef den maar voor een paar bla ren in aktie te komen. LEUSOEN - Van dinsdag 7 tot en met woensdag 22 juni zullen in Leusden de eigenaren van een fiets in de gelegenheid worden gesteld hun vervoermiddel te la ten voorzien van hun postcode en huisadres. Het graveren van deze gegevens in het frame van de fiets zal bij de plaatselijke fiet- senhandel gebeuren. Deze aktie is een initiatief van de rijkspolitie in samenwerking met de ge meente. Het coderen van rijwie len is een middel in de strijd te gen fietsendiefstal. Een fiets met inscriptie van postcode en adres moeten dieven afschrikken. Mocht het rijwiel toch gestolen worden en later teruggevonden worden dan is het voor de politie een koud kunstje de rechtmatige eigenaar op te sporen. In Leusden-centrum zal de gra- veer-aktie plaatsvinden bij de rij wielhandelaren Blom aan de Ha- mersveldseweg en Meerveld in De Hamershof. De politie heeft het vol gende schema gemaakt Blom: 7 en 8 juni - de wijk Hamersveld 9 en 10 juni - de wijk Rossenberg 14 en 15 juni - de wijken Rozen- boom en Rozendaal 16 en 17 juni - de wijk De Wetering 21 en 22 juni - de wijk Alandsbeek en tevens het buitengebied Leus den-Centrum Meerveld: 7 en 8 juni - de wijk Akkerhoeve 9 en 10 juni - de wijken Noordwijck en Langenbeek 14 en 15 juni - de wijken Bosveld en Munnikhove 16 en 17 juni - de wijken Zwanen burg en Claeverenblad 21 en 22 juni - de wijken Wilden burg, Hamershof en Groenhouten Bewoners van Leusden-Zuid kunnen op 27 en 28 juni terecht bij rijwielmaker Osnabrugge aan de Arnhemseweg. Voor bewoners van Achterveld en Stoutenburg geldt het volgende Zij kunnen hun fiets voor codering aanbieden bij de brandweerkazer ne, aan de Verjaagde Ruiterweg 2 en wel op: Donderdag 23 juni: van 9.00- 12.00 uur en 13.00-17.00 uur, voor de bewoners van Walther van Amersfoortstraat - P Stormstraat - van Oldenbarneveldstraat - H. van Viandenstraat - B. van Dieststraat - Verjaagde Ruiterweg - J de Bije- Voorbeeld van een inscriptie in een de inscriptie aan LEUSDEN - De raadscommis sie voor welzijn en onderwijs vergadert maandag 6 juni vanaf 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis. Op de agenda voor deze vergadering staan de volgende punten: 1. Opening. 2. Notulen. Vaststelling van het verslag van de vergade ring gehouden op 2 mei jl. 3. Mededelingen. 4. Verhoging bedrag ter bestrijding van de admini stratiekosten ex artikel 101, lid 8 van de Lager-onder- wiisweg 1920 over 1982, b. Vaststelling exploitatie vergoeding gewoon lager onderwijs 1982 ex artikel 101 van de Lager-onderwijs- wet 1920. 5. Vaststelling exploitatiever goeding ingevolge artikel 75, lid 3 der Kleuteronder wijswet over 1982. 6. Nadere vaststelling exploi tatievergoeding 1982 ten be hoeve van de Protestants Christelijk lagere school „De Regenboog'' te Achter veld. 7. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van P.C. lagere school „De Vallei'' (fietsen- staanders). 8. Projekt sportieve rekreatie. 9. Nota inzake gemeente garantieverlening. 10. Notitie Jeugdbeleid. 11. Open jeugd- en jongeren centrum „De Geut". 12. Besturenoverleg onderwijs 13. Schoolzwemmen 14. Rondvraag. was het de E.H.B O. ploeg die direct in de aanval ging. De doel- verdedigers waren voor de Car navalsvereniging Gijs Steenbeek en voor de E.H.B O. dokterKoch Er werd soms fanatiek gespeeld waarbij het showevenement ze ker niet ontbrak Het was die het eerste doelpunt scoorde. Kort daarop kwam de gelijkmaker door een aan de Carnavalsver eniging toegewezen penalty. Het spel golfde op en neer en er werd zeer sportief gespeeld. Het werd 2-1 waarna kort daarop de gelijkmaker volgde Het was uit eindelijk de carnavalsvereniging die met 3-2 de overwinning wist te behalen Na afloop verzamel den allen zich in de kantine voor een gezellig samenzijn. Tijdens dit samenzijn werd de bal waar mee was gespeeld bij opbod ver kocht. De bal was voorzien van handtekeningen van de deelne mers. Het was Frans Stapen- broek die de bal in zijn bezit kreeg. De entree had 150 gulden op gebracht en de verkoop van de bal 182 gulden. Het totale bedrag werd vervolgens aan de Zonne bloem-penningmeester over handigd. LEUSDEN Als nieuwe werk groep is afgelopen woensdag bij de Rooie Vrouwen de werkgroep emancipatiezaken samenge steld. De werkgroep gaat, aan de hand van de nota die vier vrou welijke raadsleden enkele jaren geleden gemaakt hebben, de ge meentelijke notitie over emanci patie en de emancipatienota van de Rooie Vrouwen, werken aan het gemeentelijk emancipatiebe leid. Waar nodig zal aktie worden gevoerd. Een inventarisatie van wat de gemeente tot nu toe bewerkstel ligd heeft of waar aan gewerkt wordt is de eerste stap die enkele leden van de groep In samenwer king met een gemeentefunkti- onaris zullen ondernemen. Van de overige werkgroepen is de werkgroep gemeentepolitiek het meest aktief Iedere maand komt deze werkgroep bijeen om punten voor de commissie wel zijn en de algemene plaatselijke politiek door te nemen De werkgroep ontwapening blijft individueel alert op vredesaktivi- teiten en neemt deel aan het vredesplatform. De werkgroep aktie coördineert en stimuleert onder andere ak- ties die de Rooie Vrouwen aan dragen. Enkele werkgroepen zo als onderwijs en vrouw en werk zijn niet aktief op dit moment maar blijven bestaan om in te kunnen spelen op nieuwe ont wikkelingen De Rooie Vrouwen zijn verder op dit moment bezig hun eigen funktioneren onder de loep te nemen. De eerste inventarisatie is gemaakt over wat leder zou willen of mist bij de Rooie Vrou wen. Een soort werkplan voor het komende jaar zal tenslotte een van de uitkomsten moeten wor den van deze besprekinaen. ACHTERVELD - In de avondvierdaagse van Ach terveld zijn maandagavond 607 deelnemers van start ge gaan. Voor de 5,10 of 15 kilo meters startten dertien wan delaars minder dan vorig jaar. Door het opgeklaarde weer kregen de organisato- LEUSDEN Afgelopen zon- ag moet het eerste team van ockhorst eigenlijk winnen, want et degradatiegevaar was toch el erg groot geworden. Tegen- lander Soest bl^ek echter te lerk en er werd soepeitjes van ockhorst met 2-6 gewonnen. De )rig jaar veroverde promotie aar de 2e klasse, kwam duidelijk gevaar. De Inhaalwedstrijd te rn Relnouwe op 5 juni zal uit- ultsel geven voor het eerste am van Lockhorst. Wordt er êrloren, dan degradeert het am weer naar de 3e klasse. Bij in gelijkspel mogen ze het vol- tnde seizoen nogmaals hun krachten beproeven In de 2e klasse. Het derde team van Lockhorst maakt echter nog een kans om te promoveren naar de derde klas- LEUSDEN Donderdag 26 mei kwamen de leden van klaver- jasclub Leusden Troef weer bij een De uitslag was als volgt 1 Hr Knol 5350. 2 Mw Buhrer se. Ook hier zal op de inhaaldag van 5 juni beslist worden of ze kampioen worden en automa tisch promoveren of dat ze de 2e plaats veroveren en in aanmer king komen voor promotiewed strijden. Uitslagen: Lockhorst 1 - Soest 2-6 Randenbroek - Lockhorst 4-4 Lockhorst 3 - Soest zuid 5-3 Hilverheide 5 - Lockhorst 4 4-4 Larsheim 3 - Lockhorst 5 5-3 Heren Lockhorst 1 - Randenbroek 1-5 Lockhorst 2 - Ludenti 2 1-5 5j1u. 3 hr uekker 5255. 4 Hr. vd Berg 5233en 5 Hr Grimberg 5140 punten. De stand per 26 mei is 1 Hr. Nijhuis 38488. 2 Mw. Büh- rer 37560. 3. Mw v.d Berg 36663, 4 Mw Hondorp 36597, 5 Mw. v d Heiden 36520, 6 Hr v. Be- dem 36127. 7. Hr Dekker 36107, 8. Hr. J de Ridder 35928. 9 Hr. Buhrer 35481 en 10 Hr Wiegers 35358 punten LEUSDEN - Met een kort speechje heeft wethouder Fons Ummels jongstleden vrijdagmiddag de jubileum expositie van de amateur- schilderclub „De Vrije Kwas ten" geopend. Tot en met 7 juni aanstaande zijn de leden van de „Vrij Kwasten" met enkele tientallen werken te gast in de hal van het ge meentehuis. Onder het motto „Vrijheid" wordt een over zicht gegeven van het werk van de zondagsschilders ge durende de tien jaar, dat hun club nu bestaat. Bij de opening door wethouder Ummels als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur waren veel van de exposanten en hun fa milieleden aanwezig. Na de ope ning door de wethouder hieven zij gezamenlijk het glas op de tiende verjaardag van de club De gevarieerde tentoonstelling is te zien tot en met volgende week dinsdag De openingstijden liggen op werkdagen tussen 9.00 en 22.00 uur. Wethouder Ummels tijdens zijn openingsspeech/e He gediplomeerden kregen bij de uitreiking een roos aangeboden fietsframe De pijl geeft de plaats van straat - D van Weedestraat Vrijdag. 24 juni van 9 00-12.00 uur en 13.00-17 OOuur, voorde be woners van. Geheel Stoutenburg met inbegrip van de Hessenweg tot de Emelaarseweg - Kon. Juliana- weg - Asschatterweg (tot de Zand- brinkermolen) - Postweg - Moor- sterweg Maandag. 27 juni van 900- 12.00 uur en 13 00-17 00 uur voor de bewoners van Jan van Arkel- weg - 't Laantje - Nieuwbouwwijk (mastenbroek) - Kerkdijk - Schoon- derbekerweg - Klettersteeg - 't Jan- nendorp - Emelaarseweg - Vinse- laar - Sine Cura en rusthuis t St Joseph Dinsdag. 28 juni van 9 00-12 00 uur en 13.00-17.00 uur voor de be woners vande gehele Hessenweg vanaf de Emelaarseweg in de rich ting Achterveld - Eventueel perso nen in Achterveld en Stoutenburg die de voorgaande dagen geen ge legenheid hebben gehad. Op genoemde dagen wordt er gegraveerd van ongeveer 09.00- 12.00 en van 13.00-18.00 uur. Men wordt verzocht de postcode en huisnummer op een briefje af te ge ven. (kan ook ter plaatse worden ingevuld). „Bij een elders in het land ge houden aktie blijkt dat de fiets diefstal over de eerste maanden van dit jaar met 80% is terugge lopen en dat 98% van de gevon den fietsen kon worden terugge bracht bij de eigenaar" aldus het commentaar van adjudant J. L. Russchen, vervangend groeps commandant van de groep Leus den. De teams van de Puupenkoppen en de EHBO ACHTERVELD Door het be tuur van de Carnavalsvereni- ing werd het Idee naar voren ebracht om ten bate van de onnebloemafdeling een voet- alwedstrijd te spelen. Dit voor- lel werd met groot enthousi- jme ontvangen. Om als tegen- lander te fungeren werd het be- luur van de plaatselijke .H.B.O. benaderd, die meteen nlhouslast zijn medewerking gezegde. Zaterdagmiddag om 5.00 uur vond deze voetbalwed- trljd plaats op het sportpark. )e bal waarmee werd gespeeld ras beschikbaar gesteld door oekhandel Vos. Als scheids rechter fungeerde Hans van der Goes terwijl de heren Cor de Vette en Willem Hilverts zich be- schiktbaar hadden gesteld als grensrechter. De belangstelling voor deze wedstrijd was jammer genoeg niet overweldigend. Doch de weersomstandigheden waren hier zeker mede schuldig aan Daar de voorzitter van de Zonne bloemafdeling niet aanwezig kon zijn werd de aftrap verricht door D. Bijl. De heren van de E H B O afdeling waren buiten hun voetbaltenue ook nog ge kleed met een witte verpleeg- stersschort. Al direct na de aftrap LEUSDEN In de openbare igere school De Heerd werd gelopen donderdag aan 28 urslsten het EHBO-diploma uit melkt. Na het welkomstwoord an voorzitter Bep Pasker sprak heer W. Hilberts, chef ambu- ncedlenst van de GG en GD er zijn dienst en de raakvlak- in tussen GG en GD en EHBO. Na de pauze werden de diplo- a's uitgereikt door de voorzitter kregen alle gediplomeerden n roos. Hierna werden de art- n v.d. Bergh en Verhagen en structeur Piet Nierkes hartelijk ink gezegd voor hun inzet De ond werd met een gezellig sa- anzijn besloten. De 28 geslaagden zijn 1 Hr. W.M. van Beek, 2. Mevr T M J intenbal. 3. Mej. I. Borrius, 4. avr M L I M Burger, 5. Mevr. Cavalcanti Avavja, 6. Mevr. Eek, 7. Mevr. C.C M. v Eijke- 8 Mej. M. de Greef, 9. Hr. H P v.d. Heuvel, 10. Mevr. M G Hoekstra, 11. Hr. A v.d. Hoeven, 12. Mevr E v d. Hoeven, 13. Mevr A. Hormann, 14. Mej. M v.d. Klugt, 15. Mevr. W.W. Kuy- per, 16. Hr. J Loth, 17. Mevr G.A.M Lutz, 18. Mej. J. ter Maaten, 19 Mej. A Mossink, 20. Mevr. J. Pater, 21. Mevr. A.S. van Rhee, 22 Mevr A.M.T.J. Schoonmakers, 23 Hr. J J.T. Schoenmakers, 24. Mevr. N Troost, 25. Hr. R. Veenendaal, 26. Hr. J. Vermeulen, 27. Mevr B. Versteeg en 28. Hr. F. v.d. Wiel. - Een van de 28 EHBO-geslaagden krijgt het speld/e opgespeld.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5