Werkzaamheden aan bruggetje zullen twee y j j In augustus meer bekend over verhuur van oude gemeentehuis weken gaan duren eilig Verkeer brengt drankprobleem onder de aandacht 1 Jt 1 iri i atiënten Belangen ereniging start iet ombudswerk Clarenburg wordt voor de bussen aangepast alistische oefening toont mogelijke gevolgen na aanrijding ""DATUM START RENOVATIE ONBiiciND 1 sei Vandaag in de Leusder Krant Met 102 km per uur over de Hamersveldse- weg... BINGOSPEL Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden i 1.75 1 5% korting WEGWIJS LEUSDEN 83/84 BDU PERIODIEKEN Kettingbotsing op de Hertenkop Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3030 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. krails DONDERDAG 2 JUNI 1983 15e JAARGANG NO. 10 iquette van hel plan rond hel voormalige gemeentehuis. Sb Mr t rrr; LEUSDEN-De herstel werkzaamheden aan het bruggetje in de Lockhor- sterweg zullen ongeveer twee weken duren. Wan neer begonnen wordt met de renovatie van de 63 jaar oude brug is nog niet bekend. Vandaag zullen Emiss Injekteerbedrijf uit Hoensbroek en de ge meente een datum bepa len. Naar verwachting zal het karwei over veertien dagen door Emiss ter hand kunnen worden ge nomen. Vorige week besloot een kleine meerderheid (CDA en PvdA) in de ge meenteraad 125-duizend gulden uit te trekken voor een opknapbeurt van het Lockhorsterbruggetje, zodanig dat alle verkeer er weer overheen kan. Het voorstel van een meer derheid van het college van B&W om de oude en nu al tweeëneenhalve maand afgesloten brug op te blazen en te vervan gen door een nieuwe werd daardoor van tafel geveegd. De huidige brug zal haar constructie ver sterkt zien, zodat ze een aslast van 13-duizend ki lo kan dragen. in één onzer verslaggevers) EUSDEN - Bouwbedrijf Buuren BV uit Leusden >pt in augustus meer dui- ijkheid te hebben over Ike bedrijven zich willen tigen in het voormalige neentehuis aan de Ha- sveldseweg. De heer Van jren, wiens bouwbedrijf gebouw en de omliggen- grond van de gemeente heeft gekocht, zei gisteren desgevraagd, dat er enkele gegadigden zijn, de meeste uit Leusden, die een gedeelte van het voormalige ge meentehuis willen huren. Meer inlichtingen kon de heer Van Buuren niet verstrekken. Begin maart van dit jaar werd be kend dat het Leusdense bouwbe drijf overeenstemming met de ge meente had bereikt over de ver koop van het gebouw aan de Ha- mersveldseweg 2 en de omliggen de grond Van Buuren wil het vroe gere gemeentehuis een kantoren- funktie geven en daaromheen vijf tien woningen bouwen. Het bedrijl hoopt aan het eind van dit jaar met de bouw van de huizen te begin nen, ofschoon twee omwonenden van het gebiedje inmiddels hebben aangekondigd bezwaar te zullen maken legen het afgeven van een bouwvergunning. De vijftien geplande woningen bestaan uit acht halt-vrijstaande huizen langs de Hamersveldse- weg, twee semi-bungalows aan de Burg. de Beaufortweg en vijt kleine woningen met éen slaapkamer haaks op de Ansfriduslaan Het to tale plan is na behandeling door de betrokken omwonenden op enkele kleine punten gewijzigd Zo krijgen de bewoners van de Ansfriduslaan de mogelijkheid om hun achtertuin te vergroten met een strook van drie meter om mogelijke overlast van de nieuwe woningen te voorko men. USDEN - De Patiënten Be- Verenlging Leusden Is irt met haar ombudswerk. meen uitgangspunt bij deze iteit Is voor de vereniging elljkwaardlgheld van hulp vragers en hulpverleners en een zo groot mogelijke openheid tus sen de betrokkenen. Het om budswerk houdt in dat de leden van de ombudsgroep voorlich ting en adviezen geven aan men sen die vragen hebben over de gezondheidszorg, zowel perso nen als Instanties. (Bijvoorbeeld artsen, verloskundigen, ver pleeghuizen en gezinsverzor ging) De ombudsgroep kan advies ge ven over hoe de diverse instanties bereikt kunnen worden en over de rechten en plichten van zowel de hulpvragers als -verleners Verder wil de vereniging zo nodig bemid delen bij problemen die door de hulpvrager wordt ervaren ten aan zien van de gezondheidszorg in hel algemeen. Het is ook mogelijk dat men niet zozeer hulp vraagt, maar alleen de eigen ervaring kwijt wil Eveneens kan door middel van een gesprek met een ombudsteamlid verduidelijking worden verkregen waar precies de schoen wringt. Mocht blijken dat er meerdere klachten van dezelfde aard zijn, dan zal de ombudsgroep hierop in spelen en proberen dit bevredi gend op te lossen. Het ombudsteam bestaat uit mensen die op enigerlei wijze erva ring in de gezondheidszorg hebben opgedaan, maar daar momenteel niet werkzaam zijn De leden van de ombudsgroep zullen elkaar bij staan en bijscholen om hun werk zo goed mogelijk te kunnen doen De verkregen informatie blijft vertrou welijk binnen de ombudsgroep. Het kontaktadres van de Patiënten Be langen Vereniging is Grebbewijk 6 in Leusden, telefoon 945882 b.g.g. 943641. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De VAD-chauf- feurs zullen binnenkort niet meer hoeven te steunen en kreunen ais ze met hun bus over Clarenburg in de nieuwe wijk Zwanenburg rijden. Van af het begin dat deze weg er ligt klagen de buschauffeurs over de smalle kronkelige Clarenburg waardoor regel matig bij tegenverkeer in de bochten opstoppingen ont staan en de bussen vertra ging oplopen. De gemeente gaat dat on gemak nu uit de weg ruimen door het enigszins verbreden van Clarenburg. Deze week is de dienst gemeentewerken begonnen met de werkzaam heden. De asfaltering van en kele wijkinritten zal ook wor den uitgevoerd. één onzer medewerkers) IHTERVELD/LEUSDEN - dagavond rond negen werd de bevolking van erveld opgeschrikt door geluid van politie- en dweersirenes. Even later een dikke, zwarte rook- over het dorp. rook was afkomstig van brandende auto's die tevoren tegen elkaar aren gereden in de Ach- dse nieuwbouwwijk, e en plaatselijke EHBO en ingeschakeld om de htoffers" op te vangen, lal ging het om een in gezet ongeluk. De Leusdense afdeling van Veilig Verkeer Nederland wil de op deze wijze aandacht vestigen op een groot pro bleem. Men heeft moeten vaststellen dat steeds meer mensen achter het stuur krui pen na het gebruik van alco hol. Met de oefening van dinsdagavond wilde Veilig Verkeer laten zien wat de ge volgen kunnen zijn als men wat teveel alcohol heeft ge nuttigd en besluit om toch achter het stuur te kruipen. De oefening, waaraan werd deelgenomen door de Achterveld- se vrijwillige brandweer, de be roeps- en de reservepolitie en de Achterveldse EHBO-vereniging wordt door alle betrokkenen als zeer geslaagd beschouwd. Vooral het feit dat niet was uitgelekt dat er een oefening gehouden zou wor den, maakte het geheel voor ieder een erg realistisch. De situatie die de hulpverleners op de plaats van het „ongeluk" aan troffen zag er griezelig echt uit. Op de hoek van de Van Geyn- straat en de Rentinckstraat ston den een Simcaatje en een lelijk eendje - belangeloos afgestaan door de garages Lammes en Klein- veld - tegen elkaar gebotst In de auto's bevonden zich in totaal drie dames, leden van de Lotusvereni ging. Deze vereniging is er in ge specialiseerd om slachtoffers te spelen bij alle mogeli|ke ongeluk ken die in elkaar worden gezet De chauffeurs van de auto's zijn in het dagelijks leven beroeps wachtmeester bij de Rijkspolitie in Leusden Voor deze gelegenheid hadden de beide dienaren van de wet, De Ruiter en Bonhof, vlak voor trtchljnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leuaden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl imllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. Hisderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). >i8e nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 4 kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- il van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur lopand. Zaterdags gesloten. de oefening een stevige borrel ge nomen om alles er zo echt mogelijk te doen uitzien RESERVEPOLITIE De eerste hulpverleners die op de plaats van het ongeluk aankwa men waren leden van de Leusden se reservepolitie, onder leiding van hun instructeur opperwachtmees ter B. J. Klappe, rayoncommandant van Leusden-centrum. De reser visten waren dinsdagavond bij el kaar voor een normale instructie avond. De reservepolitie wist niet beter dan dat alle beschikbare be roepsmensen opgeroepen waren voor een akkefietje in Scherpen- zeel. Toen er dan ook een ver zoek om assistentie vanuit Achter veld kwam was er geen beroeps man op het Leusdense bureau aanwezig. Vier reservisten die in uniform op de instructieavond aanwezig wa ren werden verzocht om naar Ach terveld te gaan Pas op de plaats van het.ongeval" kregen de reser- vervolg op pagina 3 GERANIUMS vanat PERKPLANTEN een volle doos per soort tuincentrum Ton Hilhorst Binnenkort verschijnt Wegwijs Leusden '83/'84. Voor het plaatsen van een advertentie in deze gids, kunt u kontakt opnemen met de Barneveld. Tel. 03420-16141 toestel 46. GEId Hamershofloterij gaat naar Soedan pag. 3 Interview op donderdag: de mannen achter de Amersfoortse Avond vierdaagse pag. 5 Mensen In de sport: Margot Agterberg, secretaresse Impala-handbalpag-7 Sportnieuwspag. 7 Loep op Leusden pag.10 Kreynspag. 10 Mevrouw Sikkens tien jaar lid van de Vrije Kwastenpag. 11 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: 03425-1222 LEUSDEN - Op het kruispunt de Hertenkop in Leusden vond woensdag een kettingbotsing plaats. Drie auto's stonden te wachten voor het rode verkeers licht toen B.L. uit Leusden dit drietal te laat opmerkte en erop botste. De vier auto's liepen blik schade op. LEUSDEN - Tijdens een snel heidscontrole op de Hamers- veldseweg ter hoogte van de kruising met de Zuiderinslag heeft de rijkspolitie Leusden vijf tien automobilisten bekeurd. Zij reden harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. Een be stuurder presteerde het om met 102 kilometer per uur over de Ha- mersveldseweg te jakkeren. Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940920. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141,

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1