„Het allerleukste van handbal zijn de welpjes" Lustrumuitvoering Impala-gymnastiek Spannende competitie de boulesclub Eemelaar I promoveert Competitie Bowling Bond Leusden afgesloten Fietsvierdaagse slaat aan Margot Agterberg, secretaresse Impala-handbal Mensen in de sport Duiven geklokt Cu/iJ Circusachtige manifestatie in De Korf Afscheidstoernooi voor Lenny Upshaw Afscheid mm LEUSOEN - „Het allerleukste van handbal zijn de welpjes, de allerkleinsten, aan het werk te zien. Die spelen met z'n zessen In het veld maar soms ook niet. Het Is gebeurd dat de coach op een gegeven moment nog maar vier kinderen telde. Het bleek dat de andere twee kinderen in een berg zand naast het veld aan het scheppen waren". Margot Agterberg Is secreta resse van de afdeling handbal van sportvereniging „Impala". Daarbij Is zij voorzitter van de jeugdcommissie en coacht een damesjuniorenteam. De sectie handbal bestaat onge veer uit 115 leden van wie onge veer 70 jeugdleden. De 35 senio renleden zijn verdeeld in een da mesteam, twee herenteams en da mesrecreanten. Hel aantal leden van de handbalvereniging stijgt nog steeds. Margot wijdt dit vooral aan de thuiswedstrijden die in de Korl gespeeld worden. Er is altijd publiek en de meisjes nemen vaak een vriendinnetje mee dat ook en thousiast wordt en ook wil gaan handballen. Margot „Hel is erg leuk om juist met die jeugd te werken. Het is al leen jammer dat de toeloop van meisjes veel groter is dan van jon gens. Wij hebben ongeveer 20 jon gens op de vereniging". Handbalvereniging Impala werd in 1962 opgericht. De jeugdafde ling startte in 1976. Voordien draai de Impala slechts met enkele se niorenteams. COMPETITIE Het handbalseizoen bestaat uit drie delen. De eerste helft van de veldcompetitie wordt van eind au gustus tot half oktober gespeeld. Van eind oktober tol eind maart spelen de handballers in de zaal en van april tol begin juni is het de tweede helft van de veldcompetitie. Margot: „De trainingen worden in de sportzaal van Groenhouten ge geven. De jeugd traint daar op dins dag vanal vier uur en de overige teams op donderdag vanaf 5 uur. Op welk niveau de teams spelen is bij ons niet het belangrijkste. Het is niet belangrijk ot de teams gewon nen o( verloren hebben maar wel of ze leuk gespeeld hebben en hoe ze met elkaar omgaan." VERVOER Een van de taken die Margot op zich heeft genomen is het regelen van vervoer naar wedstrijden die elders gespeeld worden. Bij de jon gere kinderen is dit meestal geen probleem. Veel ouders gaan met LEUSDEN - Zaterdag Is het dan zover. Voor het eerst binnen eigen gemeentegrenzen zal In de Korf In het kader van het derde lustrum een uitvoering gehou den worden. In de tot 1000 zit plaatsen uitgebreide sporthal zullen alle Impala-leden van klein tot groot hun steentje aan deze circusachtige manifestatie bijdragen. Zeer veel uren denk werk zijn er aan voorafgegaan om het twintig onderdelen tellen de programma op papier te krij gen. Al bijna een jaar zijn de gymnasten bezig met de oefe ningen die zowel met muziek als met de bal, knots en toestellen opgevoerd zullen worden. Het volledige programma dat door T.C.-voorzitter Ben Holsbeeke en zijn mensen uitgedacht Is ziet er als volgt uit: 1. Opening om 19.30 uur. 2. „Circus Impaliana" (kleu ters) 3. „Een droomreis" (meisjes 6-7 jaar) 4. „Stermat" (meisjes 8-9 jaar) 5. Pers. vrije oefening „Carola" (Carola) 6. „Voor hel slapen gaan" (meis jes ritm. tot 10 jaar) 7 „Brug-werk" (jongens) 8. Pers vrije oefening (4 meisjes 14 jaar e o.) 9 Bal-oefening (meisjes ritm. v. a. 10 jaar) 10 „Vallende sterren" (meisjes 10-11 jaar) 11. „Verleden lol" (6 dames rit misch) PAUZE 12. Brug-ongelijk en evenwichts- LEUSDEN - Het eerste gedeel te van de competitie van de Leusdense jeu de boulesclub „De Hakhorst" zit er bijna op. In de vier poules zijn de winnaars bekend. De kampioenen Ton en Joost Jacobs en nummer twee van vorig jaar Henk en Bauke Bokhorst behaalden in poule A en B een score van twaalf punten uit zeven wedstrijden. Het duo Manuel/Van der Werve maakte met de hoogste score (dertien uit zeven wedstrijden) de plaatsing waar. in pojle D werden de ge plaatsten Eskenazi/Jonkman verrassend uitgeschakeld. Hier loonde het duo Vossebeld jr. zich het sterkst. In de A-poule was al snel bekend welk drietal over zou gaan naar de hoogste afdeling. Duo Jacobs, duo Dam (dat in punten nog gelijk kan komen met Jacobs) en duo Brou- wer/Nieveen liepen snel uit, deze drie doublettes kunnen al niet meer ingehaald worden. Stand: 1 Jacobs 7-12, 2. Dam 6-10, 3. Brouwer/Nieveen 7-10, 4. Dames Eskenazi/Jonkman 6-5, 5. Slienen/Bouwer 6-4, 6. Van Leeu wen 6-3, 7. Van Asten/Verel 4-2,8. Bisschops 6-2. Duo Bokhorst was in de B-poule oppermachtig met een score van twaall punten uit zeven wedstrij den Hier is de strijd nog zeer span nend, omdat enkele doublettes nog wat wedstrijden moeten inhalen. Duo Vossebeld bezet momenteel de tweede plaats Stand: 1. Bokhorst 7-12, 2. Vos sebeld 7-8, 3. Oberink/Kersse- boom 6-6, 4. Groos/Kersseboon 5- 5. 5. Buddenberg/Heuberger en Boermans/Van der Laaken 4-4, 7. Beemsterboer 5-3, 7. Duffels 6-2. In poule C verspeelden doublette Manuel/Van der Werve alleen een puntje aan duo De Groot en scoor de zo met dertien punten het hoogst. Mieke en Kees Bokhorst zijn ook zeker van plaatsing, terwijl duo De Groot wel als derde naar de hoogste afdeling zal overgaan Stanu. iManuel/Van der Werve 7-13,2. Mieke/Kees Bokhorsl7-10, 3. De Groot 6-7.4 Stuiver/De Win ter en Schoonderwald/Stienen 7-7, 6 Van Olmen/Van der Burg 5-2, 7. Snoek 4-1,8. Bisschops/Van Leeu wen 5-1. Het spannendste was ongetwij feld de D-poule, waar alle wedstrij den inmiddels gespeeld zijn Duo Vossebeld behaalde tien punten voor duo Janssen/De Ridder, dat lot een score van negen punten kwam Liefst drie doublettes be haalden acht punten, waarna de boules-punten in het voordeel van duo Noom uitvielen. Duo Eskenazi/ Jonkman viel, evenals duo Spie ring, nel buiten de boot ACHTERVELD- Dooreen ruime 6-2 overwinning tegen Eemslag II heeft de Eemelaar op overtui gende wijze het kampioenschap de kinderen mee. Hoe ouder de kinderen echter worden hoe min der ouders er meegaan en hoe moeilijker het is om vervoer te rege len. Behalve ouders zijn er ook veel seniorenleden die zelf op zondag spelen en op zaterdag de jongeren begeleiden. Het jeugdbestuur in clusief Margot probeert zo veel mo gelijk aanwezig te zijn bij wedstrij den om de kinderen Ie leren ken nen. Mochten er problemen zijn dan is het voor zowel de kinderen als het jeugdbestuur belangrijk om elkaar te kennen Buiten de trainingsuren en de wedstrijden worden er voor de jeugd diverse aktiviteiten op touw gezel. De aktiviteitencommissie or ganiseert ieder jaar een spelletjes middag voordejongsten Drie aspi rantenteams gaan dit jaar bijvoor beeld een weekend naar de Eem- hof. En met de Kerst wordt er meestal een film gedraaid gevolgd door een broodmaaltijd. BESTUURSWISSELING Margot: „Hetisheeljammervoor de handbalvereniging dat onze voorzitter Gerard Voskuilen er mee ophoudt Gerard doet werkelijk van alles. Het zal heel moeiljk worden om voor hem een plaatsvervanger Ie vinden Bovendien gaan er nog twee andere bestuursleden weg. Wij hebben bewust de sectie-le denvergadering laat in het seizoen, op 3 juni, geschoven zodat wij na de vergadering als afsluiting van het seizoen, en als afscheid van de bestuursleden, een gezellige avond kunnen organiseren Met z'n allen moeten wij nu op zoek naar vervangers. Het zou erg (ijn zijn als er wal meer ouders in het bestuur komen dan tot nu toe." Wij praten nog wat na over de veranderingen die bijvoorbeeld het veld de laatste jaren heeft onder gaan Enkele jaren terug werd er nog op een grasveld ter grootte van een voetbalveld gespeeld Nu zijn de afmetingen kleiner en het veld is verhard Hel voordeel hiervan is dat er minder wedstrijden worden afgelast zodat een competitie niet eindeloos lang gaat duren. Wat Margot nog wel eens heeft meege maakt dat eerst de koeien van het veld werden gehaald voordat de wedstrijd gespeeld kon worden, is voorbij. Wat echter niet voorbij is, is de fijne band die bij Impala tussen de leden bestaat. Zo deed de hele handbalvereniging onlangs mee aan een handbaltoernooi in Baarn Margot: „Als je dan nog mooi weer hebt, is het helemaal het einde. Je kunt overal gaan kijken en ziet bijvoorbeeld de aller kleinsten van Impala, heren 1 aanmoedigen. Dat is geweldig leuk om te zien!" TEA MIDDELKOOP balk (selectie) 13. Knotsoefening (Wedstrijd- groep ritmisch) 14. Per. vrije oefening (3 meisjes selectie) 15. „Ritme-springen" (meisjes 12 jaar e o.) 16. „Klein Duimpje" (Ritm. totaal) 17. Jazz-oelening (Jazz-groep) 18. „Dreaming Beatles" (M.R.C.- groep) 19 Moderne lichaamsscholing (dames senioren) 20. Tafel-springen (Leiding/meis jes) De kaartverkoop voor deze lus trum-show is inmiddels bij de be kende (in de Leusder Krant van dinsdag afgedrukte) voorverkoop adressen gestart. Aangeraden wordt snel een kaartje Ie bemachi- gen daar er grote belangstelling voor dit evenement bestaat want op is op. Met een kleurrijk schouwspel zal Impala het 15-jarig bestaan extra luister bij zetten om Leus den te laten zien waartoe deze bruisende en actieve gymnas tiekvereniging allemaal in staat is. Stand: 1. Vossebeld jr. 7-10, 2 Janssen/De Ridder 7-9, 3. Noom 7-8, 4. Eskenazi/Jonkman 7-8, 5. Spiering 7-8, 6. v. d. Bremer/v. Dorp 7-7, 7. Kennedy Jacobs 7-4, 8 Landkroon/Houskes 7-2. LENTE-TOERNOOI Jeu de boulesclub ,,De Hak horst" heeft met het grote Lente- toernooi ongetwijfeld op het mooie weer gewacht. Op de negen banen bij De Hakhorst wordt dit toernooi namelijk zaterdag georganiseerd. De loting is om tien uur, waarna de wedstrijden aanvangen Rond een uur of vijf wordt de baan vrijge maakt voor de finale. LEUSDEN - Op Tweede Pink sterdag 23 mei heeft de Bowling Bond Leusden zijn kompetitie af gesloten. 's Middags werd er een triohandicap toernooi gehouden met aantrekkelijke geldprijzen. Het frappante van dit toernooi was, dat een van de betere bow lers, met name Gus Schillemans, zijn „gooi" niet kon vinden en de poedelprijs won. Individueel winnaar werd Jan de Ridder, die maar liefst 26 pins boven zijn persoonlijk gemiddelde liet no teren. Bij de trio's ging de eerste prijs naar Joyce van Putten, Ra mon Singerling en Coby Brand- sen. Op 16 en 17 mei streden de pe riodekampioenen van het afgelo pen seizoen tegen elkaar. Het was een spannende strijd, met veel ho ge games. Toon Willemse gooide 233 pins, Annemarie Arns 232, waarbij een onverwachte winnaar uit de bus rolde. De bij de „book makers" favoriete teams wisten slechts een 5de en 6de plaats voor zich op te eisen De derde plaats was weggelegd voor het team Ros Beyaart II met 1965 pms. Tweede plaats was voor het Heuga-team met 1972 pins, en teamkampioen van Bowling Bond Leusden 1982- 1983 werd het team Gajes, met daarin spelend Jannie van Dijk, Els an Dijk en Gilles van Mil met een totale pinfall van 2085. Dat is een gemiddelde van 174 pins, terwijl hun persoonlijk gemiddelde als D- klassers niet boven de 150 uit kwam. De hoogste pinfall van het hele seizoen ging naar het team van Ros Beyaart II, bestaande uit Sam my Richardson, Henny Elzenaar, Erwin Troeleman en Lenny Ups haw. Zij kwamen tot een totaal van 53 273 pins De verliezersronde werd gewonnen door het team de Reds met als goede tweede het team Super Throw met een verschil van 7 pins. Het minst goede team van dit seizoen werd de White Pins met 37.352 pins, die daarvoor dan ook een poedelprijs ontvingen. FEESTAVOND Al deze prijzen werden uitgereikt op de zeer geslaagde feestavond, gehouden op 23 mei in restaurant Ros Beyaart waar voor de leden met hun introducees het seizoen werd afgesloten. Daar werd ook de heer Stef Arns bedankt, die de Bowling Bond door de eerste twee moeilijke jaren heeft geholpen, maar onlangs als bestuurslid is af getreden Met een hapje, een drankje en levende muziek werd de avond doorgebracht Voor Lenny Upshaw - voorlopig - de laatste avond te midden van zijn bowlingvrienden. Hij vertrekt 16 juli terug naar de USA. Voor hem wordt op 9 juli een af scheidstoernooi gehouden, waar aan de beste bowlers van Leusden deelnemen Voor iedereen de kans om gratis van topbowhng te kunnen genieten. Ook de man, die zorgt dat alle league-avonden vlekkeloos verlo pen, Jan Broekhuizen, werd op een leuke manier door de leden in het zonnetje gezet Hij ontving ver schillende geschenken van de bowlers. Na een kop koffie om half een was ook deze avond weer voorbij. JEUGDBOWLING Ook voor de jeugd is het seizoen voorbij. Dertien jongens en drie meisjes met een gemiddelde leef tijd van 12 jaar hebben dit jaar voor het eerst onderlinge wedstrijden gehouden. Er zijn twee periodes gespeeld. De uitslag is als volgt: Jongens: 1. Eric v.d. Berg, 128 gem.; 2. Robert Lane. 122 gem.; 3 Roelof Kats. 116 gem. Meisjes: 1 Ellen v.d. Steen 105 gem. en 2. Marianne v.d. Steen 89 gem. De poedelprijs werd gewonnen door Dick v.d. Harst. Alle jeugdle den van de BBL zouden het fijn vinden als er in september meer kinderen mee zouden doen, dus als je 8 jaar of ouder bent en bowlen lijkt je wel wat, kom dan vanaf za terdag 3 september maar eens kij ken in de Korf. De training onder leidig van erkende NBF-trainers start om 11.00 uur. - Hel winnende „Juinense" team Eemelaar I. Van I. naar r Henk Eek, Paulien Eek, Marjan Wilsenburg, Jan van Ooijen binnengehaald. Het eerste team bestaande uit Marjan Witsen- burg, Paulien Eek, Henk Eek en Jan van Ooijen, bleek een ijzer- sterke combinatie. Bij de ope ning van het tennisseizoen had den B W van Juinen al Iets der gelijks voorspeld. Uitslagen: Eemelaar 1 - Eemslag II H. Eek - H v.d. Veer 6-2/6-0: J v. Ooijen - M de Raaf 6-6 door M. de Raai in de tie-break opgegeven door een blessure. M. Witsenburg - E. Helst 7-5/6-2: P. Eek - K Molenaar 3-6/5- 7; H.D.: H. Eek/J.v. Ooijen - H v.d. Veer/L Spaan 6-4/4-6/6-3; D.D P Eek/M Witsenburg - E. Holst/K. Molenaar 7-6/6-3; G D M. Witsen- burg/H. Eek - E. Holst - L. Spaan 7-5/4-6/7-5, GD..P. Eek/J. v. Ooi|- en - K. Molenaar/H. v d Veer4-6'5- 7. LEUSDEN - Ongeveer twee honderd (toer)fietsers hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om begin deze week aan de eerste Leusdense fietsvier daagse te beginnen. Een aantal dat de organisatoren van de Trim- en Toerclub voor deze eer ste keer uitermate tevreden stemde. Het mooie fietsweer lok te de mensen naar buiten on danks concurrentie van diverse andere activiteiten, en hebben de organisatoren gunstig In de kaart gespeeld. De ritten die door de fraaie en afwisselende omgeving van leusden uitgestippeld waren, vielen bij de deelnemers goed in de smaak, zoals we uit diverse positieve reakties van de wielrij ders konden opmaken. De maandagavond pedaleerde hel fietsgezelschap richting Zwar- lebroek en Terschuur, terwijl de toerfietsers die de 60 km reden nog even op Voorthuizen aansteven den voordat ze naar de start en finish bij het zwembad terugkeer den waar zij hun stempel konden halen Ze waren die maandag zo hard van stapel gegaan dal de or ganisatie besloot tijdens de dins- dagrit 'n tijdkontrole in te bouwen om te voorkomen dat de rijders voor de tweede maal de maximum snelheid van 25 km/u. zouden overschrijden. De 30-km-fietsers genoten echter van de natuur die de tweede avondrit richting Maarn, Doorn en Langbroek volop te bie den had en legden op hun gemak de kilomeiers at. Gisteren stond de verrassingsrit op de routebeschrijving, hetgeen inhield dal de lange alstandn|ders vier heuveltjes, de Pyramide, het Doornse zandgat. een hobbel bij Leersum en de bekende Amerong- se berg moesten ovenvinnen, ter wijl de overigen legen twee van de ze bulten moesten opklauteren De ritten die voor vanavond en morgen op de rol staan, blijven nog even geheim daar het voor de deel nemers, die één avond mogen mis sen, een verrassing moei blijven welke richting ze uitgestuurd zullen worden. Geen geheim is dat voor alle volhouders een traaie herinne ring op vrijdag aan de finish te ver dienen valt. De E.H.B.O. en de plaatselijke tietsenmakers die de servicewa gens langs de route bemannen om eventuele pechvogels onmiddellijk Enkele enthousiaste fietsers die deelnemen aan de fietsvierdaagse. Afscheid nemen is een klein beet/e sterven Dat heb ik ervaren. Hoewel ik zonder de in de sportwe reld gebruikelijke benefietwedstrijd vrijwel helemaal ben gestopt met mi/n werk voor deze krant, is dat inmiddels al overal bekend. Mijn brievenbus heeft het merkbaar rus tiger gekregen nu bijna uitsluitend kranten, belastingaanslagen en (af)rekeningen van de bank en voor licht, gas en water door de gleuf in mi/n voordeur worden geschoven. Het mooiste van mijn afscheid - helaas geldt dat in de moeilijke tij den van nu lang niet voor iedereen - is de vrijwilligheid, waarmee dat gebeurde Ik ruim graag mijn plaats in voor jongeren, die door omstan digheden zonder werk en met een tekort aan inkomen zitten. Leuk meegenomen is, dat ik er zelf niet slechter van ben geworden. De sa menwerking met u is altijd erg ple zierig geweest Toch ben ik blij, dat ik nu alleen nog maar rekening hoef te houden met mijn betere helft Zolang onze hoofdredacteur mijn cursiefjes niet weigert op te nemen en u de stukjes leest, blijf ik wekelijks met u in relatie via deze rubriek. Mede op verzoek uit het buitenland, waar onze sportstich- tingsvoorzitter B W Peddemors in het Franse Saint Aignon rust en verpozing tracht te vinden als te gengas voor zi/n beslommeringen voor de Leusdense sport(ers) en ter voorbereiding van dea.s. verga dering van de Raad van Advies op 27 juni. Hoewel de nodige voorzie ningen voor de plaatselijke sport grotendeels zijn gerealiseerd, blij ven er nog knelpunten over. Zoals de uitbreiding van de hockeyac- commodatie (kunstgras hoeft niet te worden gemaaidI) op het Vallei park, het onderbrengen van de KC Antilopen op een eigen complex, de aanleg van een goeddeels on dergrondse schietbaan voor deSV Leusden. de uitbreiding van het Achterveidse gymlokaal en voor zieningen ten behoeve van de mo torcrossclub en ruitervereniging De Singels. (384) PC. LEUSDEN - De postduiven werden afgelopen zaterdag in Dourdan (Fr) om 9.30 uur gelost. Het werd een zware vlucht voor de 264 duiven. De eerste duif arriveerde om 15.15.44 uur. De laatste P.V.L.-duif kwam om omgeveer 19.20 uur binnen. De re sultaten van de Leusdense postdul- venhouders die aan deze vlucht over 470 km meededen, waren als volgt: G. Dietsers: 1. 6. 44. H. Lambrechts 2. 17. 18. 42. 43 Peters-Bransen 3. 7. 9. 11, 16, 23, 45, 48. 55. 58. J. Pouw: 4, 20 T. v Valkengoed 5. 40, 41, 50. H. Bransen: 8, 21, 35, 54 W. Vrijhoef 10. 12. 28. R. Elverding 13 P. Lambrechts: 14, 25, 26, 27, 29, 30, 33 Blom-Tijmensen 15,19,38,39,47,57. M Louw 22, 51. 59 H v d Hoek 24, 49. 52 Combi Vrij-Bra 31, 56 F. Dietsers: 32, 60. G Hoefakker 34. 36. 53. J. Voorburg: 37. A. Bomers: 46. bijstand te verlenen hebben geluk kig nog weinig te doen gehad. De organisatoren van de actieve Trim- en Toerclub Leusden wa ren zo enthousiast over de op komst en de reakties van de deelnemers dat waarschijnlijk de fietsvierdaagse in 1984 niets meer In de weg staat en tot een jaarlijks terugkerend evenement zal gaan uitgroeien.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7