fMTAUMS JtANS IAARZIN ttumes SWEAT mm MOKKEN SUPS WOU Eindafrekening kavels Langenbeek de deur uit Bedrijfsbowlingstrijd is een succes geworden Weergoden waren de Avond vierdaagse gunstig gestemd Kantongerecht Amersfoort Gymnastiekwedstrijdei bij Avanti ALS UITVLOEISEL VAN RAADSBESLUIT Tweede amateurfilm wedstrijd Cine Leusden Heren- 100% katoen, prima pasvorm, in wit, lichtgrijs, beige en khaki, sommige met een^ klein foutje, maten 46t/m 56 DINSDAG 7 JUNI 1983 plaatselijk nieuws korte mouw, maten 37 t/m 43 diverse décors Denim kleuter- met elastische tailleband. maten 80 t/m 110 ideaal voor in de tuin of bij het vissen, kleur groen, Herenmaten 39t/m 46 Jongensmaten 32 t/m 40 Handgehaakte écru en wit. O 19 cm Heren- Kinder- diverse modellen 100% acryl, maten 104 t/m 164 Aardewerk Nu volop aanwezig: in wit en skin Anti-statische in wit. huid, rose en bleu LEUSDEN W.C. Hamershof, AMERSFOORT Varkensmarkt 9, HILVERSUM W.C. Hilvertshof, UTRECHT W.C. Hoog Catharijne, Kanaalstraat 91-97, Achter Claren- burg, Godebaldkwartier 335, Ham- merskjöldhof, W.C. Kanaaleiland, Koekoekstraat 31", Reigerstraat 2', W.C. Overvecht ZEEMAN textielSupers (Van één onzer verslaggevers) t- LEUSDEN - De gemeente 'Tieeft deze week naar de vijf tien eigenaren van de te grote kavels in de wijk Langenbeek de verwachte eindafrekening °gestuurd. Dit is een uitvloei- 1 sel van een in april genomen AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 2 juni verscheen de heer de L uit Amersfoort, die een aanrijding veroorzaakt had toen hij zonder rijbewijs in een auto reed De officier sprak er zijn verbazing over uit dat de verzekering betaald had ,.Zo werk je dit soort dingen toch in de hand. U maakt de grootst mogelijke brokken en bent er nog zonder kleurscheuren van afgekomen ook. Tenminste tot nu toe!" voegde hij er veelbelo vend aan toe, De kantonrechter wilde weten of verdachte inmiddels wel een rij bewijs had ..Nee, dat heb ik voorlopig nog even uitgesteld", aldus verdach te. Dat maakte de straf zwaarder, want herhaling blijft immers mo gelijk zolang er geen rijbewijs is Voor het rijden zonder rijbewijs f 500.—, met als bijzondere voor raadsbesluit, waarin de Leus- dense gemeenteraad in meerderheid niet akkoord ging met het kado doen van de niet berekende vierkante meters grond in Langenbeek. Zoals bekend is een aantal vrije sector kavels in deze wijk groter dan indertijd in het koopcontract waarde dat f350,— daarvan ge stort moet worden in het waar borgfonds, een fonds waaruit uitkeringen gedaan kunnen wor den aan mensen die schade gele den hebben zonder dat de dader te achterhalen viel. Bovendien een boete van f350,— vanwege het veroorzaken van een aanrij ding. GEEN VOORRANG De heer v.d. B. uit Werkhoven had in Eembrugge geen voor rang verleend aan een auto die op een voorrangsweg reed Ver dachte had wel eerst stilgestaan, maar was vervolgens opgetrok ken zodat hij op het kruisingsvlak stond De bestuurder van de na derende auto was geschrokken en bij een uitwijkmanoeuvre te gen een vrachtwagencombinatie aangereden. met de gemeente was overeen komen. In totaal vertegenwoor digden de stukjes grond een aarde van circa 40-duizend gulden De metingen van de bouwkavels wa ren destijds onnauwkeurig omdat er in 1979 nog geen „matenvast" plan voor deze wijk in de Tweede Fase was Sommige kavels zijn daarom twintig tot dertig vierkante De heer v.d B verdedigde zich met de mededeling dat hij opge trokken was om de vrachtwagen combinatie de kans te geven de bócht te maken. De vrachtwa genchauffeur, die als getuige was opgeroepen, bevestigde dit verhaal. Verdachte was niet verder dan met zijn motorkap over de streep geweest en bovendien had de naderende auto volgens getuige ook een flinke vaart gehad. Iets wat de politie ook al aan de remsporen had geconstateerd Eén en ander pleitte in het voor deel van verdachte. Gezien uw goede bedoelingen en het feit dat het om een onoverzichtelijk kruispunt gaat, verklaar ik u schuldig zonder oplegging van straf" luidde de uitspraak van de kantonrechter. RIJLES De heer D. uit Amersfoort had in zijn eigen auto rijles gegeven aan een kennis, zonder daar de vereiste papieren voor te hebben of een speciaal daarvoor inge richte auto. De normale boete hiervoor is volgens de richtlijnen f185,— Door een misverstand was de heer D een transactie van f50,— aangeboden, die hij ech- meters groter dan de eigenaren hadden willen kopen. Het college van b. en w. erkende de gemaakte fout en stelde de raad in april voor de niet berekende grond voor niets aan de vijftien eigenaren over te doen De gemeenteraad voelde daar echter niets voor met uitzon- dering van de VVD-fractie. Een tus- senvoorstel van het CDA om met j de betrokkenen tot een regeling te komen werd ook van de hand ge- j wezen. Dat betekende dat uitvoe ring most worden gegeven aan de I gesloten contracten Daarin staat dat verschillen in vierkante meters i na de definitieve opmeting van de i kavels verrekend dienen te wor- I den Ongewis is de reactie van de vijf tien Langenbekers. Het is niet ondenkbaar dat zij de eindafre kening afwijzen en een juridi sche procedure beginnen. ter niet betaald had. „Ik eis nu f70,—, dan heeft u toch nog behoorlijk mazzel gehad" aldus de officier. Uitspraak conform de eis BOMEN KAPPEN De heer B. uit Soest had zon der vergunning van de gemeente bomen in zijn tuin gekapt. Hij had wel vergunning gekregen voor het bouwen van een paardenstal, maar niet om op het aangrenzen- j de stuk land zoveel bomen te kappen dat er een renwei van gemaakt kon worden Na veel vergeefs gepraat met de ge meente. had hij tenslotte iemand bereid gevonden om tegen een vergoeding het moeizaam over leg van hem over te nemen Toen was één en ander uit de hand gelopen en waren er opeens bo men gekapt voordat iemand er erg in had In overleg met de architect had de heer B. nieuwe bomen gepoot. De gemeente was nog niet helemaal tevreden, wilde nog andere soorten bomen en dat zou in het najaar dan nog i gebeuren De officier, die vond dat het beplanting in zo'n geval een aanzienlijk verschil uitmaakt voor het bepalen van de boete, besloot om de zaak aan te hou den voor nader onderzoek Op de foto s beelden van de intocht van de Avondvierdaagse. en voor zover dit mogelijk was werden wegen vermeden. De deelnemers waren heel enthou siast over de dit jaar uitgezette routes. Er kon ook nu weer wor den deelgenomen aan de 5. 10 en 15 kilometer De belangstel ling voor de 15 kilometer was dit jaar niet zo groot. Ook met de uitvallers viel het geweldig mee In totaal haakten maar vier deel nemers af wat zeer weinig is. De leden van de plaatselijke E.H B O die ook dit jaar weer hun medewerking verleenden, hebben het niet druk gehad. Nadat op de laatste avond alle wandelaars waren gearriveerd werd deze avondvierdaagse af gesloten met een defile Dit défilé werd begeleid door de muziek verenigingen D.W.S. uit Achter veld en Lisiduna uit Leusden Bedolven onder bloemen maak ten de deelnemers een rondgang door het dorp, gadegeslagen door een zeer groot aantal be langstellenden. Het défilé trok voor huize St.-Joseph langs waar de organiserende commissie, de LEUSDEN Zaterdagavond was het dan zo ver. Veertien we ken lang hadden diverse bedrij ven uit Leusden en omstreken zich met elkaar gemeten in de bowlingsport. Uiteindelijke win naar werd het team van Meubel Stoffeerderij Hofstede. Het mag zich Kampioen van de Bedrljfs- bowling Leusden 1983 noemen. Dit seizoen hadden 26 teams zich ingeschreven en de beste acht daarvan kwamen zaterdag avond in de finale. Daarde mees te deelnemers niet in kompetitie verband spelen én om een zo .eerlijk mogelijke kans aan ieder een te bieden, was er een extra hoge handicap. Teams die de afgelopen weken niet direkt in de top hadden meegedraaid, kre gen zodoende toch nog de mo gelijkheid om winnaar te worden Desondanks bleek het team van Hofstede over de meest gerouti neerde spelers en speelsters te bezitten Met hun. in vergelijk, lagere handicap, was de score dermate hoog. dat niemand aan hun 850 pins kon komen De volgorde plaatsen werden bezet door 2 PFW 2 829 pins 3. Gemeente Leusden (verh) 815 pins 4. Articon 2 794 pins 5. Doornekamp Garage 785 pins 6. Mossink 773 pins 7 AGU Sport bv. 772 pins 8. Groenhorst School 681 pins Na afloop was er een feesta vond georganiseerd in de grote zaak van De Korf m.m.v het life orkest Dimlight uit Wageningen, wat zo langzamerhand het huis orkest van De Korf genoemd mag worden Na een openingswoord van de heer G van Tiel werden de prij zen uitgereikt De eerste drie teams ontvingen een beker en vijf medailles en er was een wis selbeker voor de kampioen De overige prijzen waren beschik baar gesteld door AGU Sport en Pon Geen enkel team hoefde dus met lege handen naar huis terug te keren. Ook de hoogste game van de avond werd be loond en wel met een fles wijn. Bij de dames was Sylvia v.d. Kolk met 141 pins de gelukkige en bij de heren ging de fles wijn naar Wim Harselaar met 246 pins. De poedelprijs was voor de mede- werk(st)ers van de Groenhorst- school, die op deze avond jam mer genoeg slecht op dreef wa ren en ver beneden hun gemid delde gooiden. AGU Sport bv had ook nog een voetbal beschikbaar gesteld. Deze voetbal zal naar een schooltje in Ruanda worden ver stuurd, als aflossing van een ou de belofte. Vorig jaar tijdens een bezoek aan Leusden van de bis schop van Ruanda, hoorden en kele bowlers dat de jongens daar niet de beschikking hadden over een echte voetbal, maar eentje, die gemaakt was van bananen bladeren en een autoband Toen werd de belofte gedaan dat men een voetbal zou opsturen aan zuster Arns in Giseniy. Ruanda Later op de avond werden de heer en mevrouw Arns bedankt voor hun goede organisatie en i wedstrijdleiding. Zij zijn al jaren de stimulerende motor achter de bowlingsport in Leusden ge weest en mede dankzij hun in spaning is er nu sprake van een bloeiende ereniging. Volgens jaar zal er opnieuw een bedrijfsbowling kompetitie van start gaan en de bedrijven die dan mee willen doen, kunnen kontakt opnemen met De Korf. ACHTERVELD Door de Achtervelsde commissie Avond vierdaagse, werd voor de zesde maal de avondvierdaagse geor ganiseerd. Gezien de weersom standigheden verliep de Inschrij ving aanvankelijk niet zoals men verwacht had. Blijkbaar wachtte men af wat voor weer het tijdens de eerste startavond zou zijn. Gelukkig waren de weergoden de wandelaars gunstig gezind, zodat er onder ideale weersom standigheden kon worden ge wandeld. De eerste avond kwa men er dan ook nog een groot aantal inschrijvingen bij, zodat niet minder dan 607 deelnemers van start gingen. Dit waren 13 personen minder dan vorig jaar. Uit Achterveld werd door drie scholen deelgenomen, een aan tal verenigingen en een groot aantal individuelen. Ook uit Leusden werd door drie scholen deelgenomen. De buurt Raven- horts uit Leusden was ook weer vertegenwoordigd evenals een aantal Individuelen. Bovendien waren deelnemers uit Barneveld en Terschuur present. De routes waren dit jaar gewij zigd Er werd nu meer gewandeld door de mooie natuurgebieden (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD Zaterdag 11 juni zullen weer de onderlinge wedstrijden plaatsvinden van de gymnastieksectie van sportver eniging Avanti. Deze wedstrijden worden gehouden in de sport zaal aan de W. van Amersfoort- straat. Aan deze wedstrijden zal door alle categorieën worden deelgenomen vanaf de kleuters I tot aan de keurgroep. J De aanvang is om 13.00 uur 1 Het belooft een mooie gymnas- tiekdag te worden waarbij ge streden zal worden om in de voorste gelederen te eindigen, Ook de groep van de jazzgym-sn nastiek zal die dag vertegen- 3 woordigd zijn. re burgemeester van Leusden. wet houder Van Woudenberg en de voorzitter van de wandelkring Utrecht en het Gooi aanwezig waren Een aantal jeugdige deel nemers gaf hun bloemen spon taan aan enkele bewonders van huize St.-Joseph die het défilé ook gadesloegen. Een geste die door deze bewoners zeer op prijs werd gesteld Na aanwezige voorzitter van de wandelkring Utrecht, het Gooi en omstreken was voor de eerste maal aanwezig De heer Tukker sprak zijn verwondering uit over het enthousiasme wat hij in Achterveld had gezien Hij hoopte dat men het hier nog vele jaren zou organiseren Na afloop dankte de voorzitter van de com missie Evert Legemaat de heer Tukker, de burgemeester en wet houder Van Woudenberg voor hun aanwezigheid. In het bijzon der dankte hij ook de E H B O. voor en ook degenen die hun medewerking hadden verleend door het bemannen van de con troleposten. LEUSDEN Voor het tweede achtereenvolgende jaar organi seert „Clne Leusden" een amateurfilmwedstrijd. Nadat de wed strijd van vorig jaar onder het motto „Vakantie" een aardig aantal Inzendingen had opgeleverd, heeft het bestuur van de amateur filmclub nu gekozen voor het thema „Water", ledereen kan aan de wedstrijd meedoen, als men maar amateur is. De belangrijkste voorwaarden voor deelname aan de wedstrijd zijn de volgende: ingezonden films moeten handelen over water of water moet in de film een belangrijke rol spelen; de film moet een titel hebben, de film moet minimaal drie en maximaal tien minuten lang zijn; de film mag stom zijn of met geluid (gestriped of op een los bandje). De films moeten uiterlijk 1 november 1983 bij één van de leden van het wedstrijdcomité worden ingeleverd. Vervolgens komt een driehoofdige jury. die wordt dit jaargevormd door journalis ten. in aktie om de inzendingen te beoordelen De films worden bekeken door Fred Raadman (Gooi en Eemlander), Chris Spönhoff (Amersfoortse Courant) en Marnix Kreyns (Leusder Krant). Op vrijdagavond 11 november wordt hun oordeel bekend gemaakt en worden de prijzen uitgereikt. Tevens vindtdie avond vertoning van de beste films plaats De te winnen prijzen bestaan, net als vorig jaar, uit filmmateriaal en bioscoopkaartjes Wie nadere inlichtingen over de wedstrijd wil hebben, kan zich richten tot één van de leden van het wedstrijdcomité, dat wordt gevormd door: Niessia Boeyinga, Leusden zuid, 033-940556 Wim Veen, Leusden Centrum, 033-942018 Piet Rijswijk, Leusden Centrum, 033-943341 Leo de Haan, Achterveld. 03425-1837

Leusder Krant | 1983 | | pagina 6