loda-slotdag viel ijoed in de smaak Vergadering Antilopen verliep vrij moeizaam Uitslag eerste ronde zomerschaak 1e plaats voor Antilopenpupillen erfecte uitvoering „Circus Impaliani" Geslaagde wedstrijden in sportstudio vierde lustrum in De Korf leu 5d er k ra n De Singels in de prijzen Leusden Troef DINSDAG 7 JUNI 1983 rdei iters uut nas- ge- de gen jym- Spelmoment van de wedstrijd tussen de dames van de zaterdag en zondag-selectie. LEUSDEN Met een meer bn twaalf uur durend program- a heeft de plaatselijke voetbal- reniging Roda '46 het seizoen 2/*83 afgesloten. Onder subtro- sche omstandigheden werd ierdag onder grote belangstel- ig het sportieve gedeelte afge- irkt. 's Avonds was de kantine ;t te klein om de feestgan- te herbergen, hetgeen de isen van de evenementen- imlssie uitermate tevreden imde. penaltybokaal, het eerste igrammaonderdeel, viel in den van Perry Wendel die it vier treffers de keepers Berry iunk en de naar IJsselmeervo- „verhulsde" Hlldebrand v.d. r kansloos liet. Ferry Hout en Paul v. Kernebeek scoor- leder drie maal terwijl Paul lering met twee doelpunten laatste de penaltyfinale af- t. ie wedstrijd tussen de dames de zaterdag en zondag-se- !ie oogstten veel waardering het publiek. Onder leiding van naar hem genoemde bokaal had Co Bosman geen kind aan de dames. Binnen één minuut stonden de zaterdag-dames op 1-0 na een fraaie boogbal van de levenspartner van Fokko Leyen- horst. Een corner van Hetty Tes- sel die door een zaterdagvrouwe achter haar eigen met pet getooi de doelwachtster werd gedepo neerd. bracht de partijen op gelij ke hoogte. Na rust kwamen de van shirtreclame voorziene za terdag-dames op een 2-1 voor sprong na een schitterende actie van Marjan v Dongen die de hele zondag-defensie te kijk zette De bloemen van Ab en Alie en de Bosman-bokaal vielen de zater dag dames ten deel Of uit deze dames de eerste aanmeldingen voor het ..bespreekbare" dames voetbal binnen zullen rollen wist men in het Roda-kamp niet te vertellen De strijd om de Gans-bokaal door de selectieploegen moest door penalty's beslist worden. Hoewel de technisch betere za terdagformatie door Robert de Haan met 1-0 aan de leiding Kwam, zuryue öeri btauoach na een corner van Ben Wittenberg voor de gelijkmaker van de ..agressievere" volgelingen van de vertrekkende trainer Evert van Ginkel De penalty's die door alle spelers genomen moesten wor den werden door de zaterdag heren beter benut hetgeen hen wederom de Gans-bokaal ople verde. De reserve-teams lieten het niet zover komen. Met 6-1 speelde de zondag reservisten de tegen stander van het veld. De receptie van de zondag in verband met de promotie droeg een informeel karakter. Na af scheid genomen te hebben van trainer Van Ginkel kregen de spelers een begeleiders een fraaie herdenkingspenning van het bestuur aangeboden. Wet houder Van Woudenberg en de heer Peddemors van de sport stichting gaven acte de presen ce. De feestavond die met de disco-muziek van de D.O.M. op geluisterd werd, was een mooi sluitstuk van een enerverend voetbalseizoen. LEUSDEN De jaarlijkse al gemene ledenvergadering van k.c. Antilopen is afgelopen vrij dag moeizaam verlopen zoals in de lijn der verwachting lag. Be langrijke beslissingen moesten door de vergaderingen genomen worden hetgeen een levendige discussie opleverde omtrent de zaken die op deze praatavond ter tafel kwamen. Alle voorstellen haalden de eindstreep maar wer den door een morrende vergade ring niet zonder meer klakkeloos geaccepteerd. In haar openings woord, die volgens „goed" ge bruik een stiefkwartiertje later begon, memoreerde de vertrek kende voorzitster Mauke Costa dat het afgelopen seizoen niet helemaal naar wens was verlo pen. De onenigheid die binnen de vereniging te bespeuren viel en de grote onzekerheid omtrent de accommodatie wilde ze als negatief aanstippen. Het functi oneren van de diverse commis sies (w.o. de nieuwe medische commissie) en het succes met de ledenaanwas bij de welpen had het bestuur als positief ervaren en benadrukte de grote betrok kenheid van de leden bij de korf balvereniging aldus de voorzit ster. De notulen konden de goed keuring van de vergadering weg dragen zodat het eerste knelpunt het accommodatieprobleem al snel aan de orde kwam en door de „specialist" op dat gebied, de scheidende penningmeester Bart Hueting, uiteen werd gezet Verschillende voorstellingen van gemeentezijde hebben de laatste jaren de revue gepasseerd. Zo zou er in de buurt van de School steegbosjes een school met een sportveld komen waarvan Antilo pen gebruik zou kunnen gaan maken en waar een kantine mocht worden bijgebouwd. Ide aal vonden de korfballers dit plan waarmee ze van het drukbezette Buiningpark zouden gaan ver dwijnen. Helaas ging dit niet door de waren ze weer op het inmiddels uitgebreide Buining park aangewezen waar diverse mogelijkheden volgens de ge meente voor de hand lagen. Geen van de voorstellen konden de korfbalclub bekoren zodat het het korfballetje via de sportstich ting naar de gemeente met de nodige wensen teruggekaatst heeft. Antilopen zou bijzonder graag de velden 2 en 3 rondom de kantine ter beschikking willen krijgen. De kantine moet gereno veerd worden en meerdere avon den door de club te gebruiken zijn in goede samenwerking met de andere medegebruikers Te vens zou er een verlicht trai- ningshoekje aangelegd moeten worden omdat het huidige trai ningsveld dat samen met Roda '46 gebruikt wordt te vaak on bruikbaar is. Met de woorden dat de sportstichting er blijkbaar niet voor de sportverenigingen was en is maar als een verlengstuk van de gemeente gezien moest worden sloot de penningmeester dit relaas af. De jaarverslagen leverden geen problemen op De uitrei king van de prestatiebeker en Lanic-trofee was een leuke on derbreking en de laatste daad van de voorzitster. De prestatie beker kwam in handen van Leny Laheij die met haar eeuwige gleur extra geld in de clubkas heeft gebracht. De Lanic-trofee, een koperen bel op een voetstuk ter aanmoediging van de behaal de sportieve prestaties kwam bij de A3-ploeg terecht SCHORSING De bestuursverkiezing nam een lange tijd in beslag daar er een schorsing nodig was om de gemoederen te bedaren Met rui me meerderheid werd het nieuw voorgestelde bestuur toch geko zen. De voorzittershamer werd door Kees van Buren overgeno men die samen met gert Graaf land en Jelle van Santen tot de nieuwelingen behoren die in het bestuur, waarbinnen ter elfder ure één plaats vacant werd. zit ting hebben genomen In zijn openingspeech zette Kees van Buren de scheidende leden in het zonnetje en benoemde met de goedkeuring van de 50 le den Bart Hueting tot lid van ver dienste Het beleid dat het nieu we bestuur voor ogen heeft komt hier op neer: Streven naar eigen accommodatie, harmonisatie en minder financiële afhankelijk heid van diverse actie zodat er een gezond financieel beleid op poten gezet kan worden, waren de hoofdpunten. Een motie van wantrouwen kon voorkomen worden door een wijziging in de tekst aan te brengen die het oude bestuur in het diskrediet zou brengen. De begroting had de nodige haken en ogen en zeker nadat de leden in de bus een vlugschrift hadden gekregen omtrent de fi nanciële gevolgen van de nieuw aan te stellen oefenmeester. Met de nodige kanttekeningen haalde dit voorstel een meerder heid maar het ongenoegen over het verkrijgen van de voorgestel de geldmiddelen bleef aanwezig en kon niet weerlegd worden. Een ding was zeker dat met in gang van het nieuwe seizoen Herman Bruins van hoofdklasser Blauw Wit bij de korfbalclub aan de slag kan Een kontributie-verhoging was nodig om aan de stijgende kosten het hoofd te kunnen blij ven bieden, aldus de nieuwe pen ningmeester bert Oudenaarden, hetgeen door de aanwezigen be aamd werd. De rondvraag was gauw voorbij zodat om klokslag 1.00 uur een punt achter deze roerige avond gezet kon worden. LEUSDEN De kop is eraf van de zomeravondschaakcom- petitie, die vorige week dinsdag gestart is. Onder de deelnemers aan dit open kampioenschap be hoorde slechts 1 niet S.V.L.- schakern.l. de heer Den Boer die in het verleden al meer zijn kun nen vertoond had. Het is nog altijd mogelijk om als „vreemde eend in de bijt" aan dit toernooi (van één onzer medewerkers) VLAARDINGEN Ter gele genheid van het tachtigjarig be staan van het Koninklijk Neder lands Korfbal Verbond organi seerde de regio „Waterweg- Noord" van de Rotterdamse af deling van de bond een „landelij ke korfbal pupillendag". Eén van de twee deelnemende teams van de Leusdense korfbalvereniging Antilopen wist in haar poule be slag te leggen op de eerste plaats. Het andere team moest genoegen nemen met een derde plaats. Het toernooi waaraan de twee Leusdense teams deelnamen kan met recht een „monstertoer- nooi" genoemd worden. Ver deeld over zeven terreinen in de regio Rotterdam korfbalden j I. zaterdag 109 korfbalverenigin gen en vijf scholen. In totaal deden 261 teams met 3000 kinde ren tussen de acht en 12 jaar mee aan de korfbaldag Antilopen uit Leusden verbleef zaterdag de hele dag op een terrein in Vlaardingen In totaal deden in Vlaardingen 48 teams mee, verdeeld over 9 poules, leder team moest zaterdag vier wedstrijden spelen, verder werd er nog meegedaan aan een straf- worpenwedstrijd. Het Pupillen 3 team van Antilopen toonde zich in haar poule veruit superieur. De wedstrijden duurden slechts een kwartier. Toch wisten de Antilo penpupillen in dit korte tijdsbe stek tweemaal met 3-0 en één maal met 2-0 te winnen Alleen tegen een pupillenteams uit Pa- pendrecht speelden men gelijk (0-0). Het Antilopenteam werd winnaar in haar poule met zeven punten, het team uit Papen- drecht (P.K.C.) werd tweede met vijf punten. Het tweede Antilopenteam (Pupillen Q3) ging in haar poule goed van start De eerste wed strijd werd gewonnen met 3-0 De tweede wedstrijd, tegen „Hoekse S.V.", een team uit Hoek van Holland, werd met twee-nul verloren. De resterende wedstrijden vielen er van beide kanten geen doelpunten De vier wedstriidpunten die op deze ma nier behaald werden, waren goed voor een derde plaats. De Landelijke korfbal-pupillen- dag heeft ook de aandacht ge trokken van de nieuwsmedia. Za terdagmorgen 11 juni zal via de Tros op de zender Hilversum 2 het één en ander te vernemen zijn over de wedstrijden in Vlaar dingen. Om 8 11 uur begint het programma „Sport na Sport", een sportprogramma voor F-pu- pillen tot aspiranten en andere sportievelingen mee te doen daar er nog acht avonden te gaan zijn en er maar zeven voor de eindrangschikking gespeeld behoeven te worden. De uitslagen van de eerste avond waren J v.d. Tang-J v Santen 0-1 C Veenendaal - J. Agterberg 0-1 W. v d. Harst - R Berg y2-1/2 N. Loning - T. v Elschot 1-0 A. Wisman - A. v Kuipers 0-1 A Valkenburg - C. Kerkhof 0-1 J Gerrits - L. d Rijke 0-1 Den Boer - A. Tolboom 1-0 B Uneken - J M. Snijder 1-0 R d Hertog - L. Boogaard 0-1 Tj. Zijlstra - H. Kroes 0-1 K Lmse - E Halkes 0-1 G J Fröberg - D v. Ooik 0-1 G te Winkel - Th. Arts 0-1 Vanavond wordt de 2e ronde gespeeld in de kantine op het Buiningpark ledereen kan gratis aan dit zomerschaakevenement deelnemen dat door de schaak vereniging Leusden georgani seerd wordt. ACHTERVELD Door de Po ny de Gouden Adelaar uit Bun schoten werd zaterdag een streekwedstrijd georganiseerd. Aan deze wedstrijden werd ook door enkele ponyruiters van De Singels deelgenomen. Het was Jolanda Rutte die met haar pony Hey-ong in de prijzen vlei. In de Lll-dressuur behaalde zij met haar pony 127 punten. Hierdoor heeft zij nu voldoende punten behaald voor een promo tie. In de volgende wedstrijden kan zij nu starten in de M-dres- suur. Enkele weken geleden pro moveerde zij ook bij het springen naar M-klasse. ■lEUSDEN Wat een happe- Tng! Wat een perfecte oogste de show schotelden de Impa- |leden van groot tot klein afge- ien zaterdag de bomvolle korthal ter opluistering van het (irde lustrum voor. Nadat ieder- na enig inschikken een latsje had gevonden doofden |i lichten en nam voorzitter B. Iboer het woorden heette de toeschouwers waaronder Jerse genodigden van harte Ikom. Een woord van dank er voor de T.C.-voorzltter i Holsbeeke die zeer veel tijd |werk in deze manifestatie had iloken en als de grote organi- lor bestempeld kon worden. de voorzitter viel de eer te kirt aan wethouder Van Wou- pberg die namens de gemeen- lad Impala feliciteerde met It15-jarlg bestaan. Hij memo- Ne dat de jubilerende gym- iliek vereniging Impala niet ter weg te denken is en bena- ikte dat Leusden dankbaar fcht zijn om zo'n actiee vereni- g binnen de gemeente te heb- Paarna kondigde de voorzitter [opperstalmeester onder mu- jale tonen en het hijsen van de remgingsvlag het programma |nen presenteerde „Circus Im- jni" leen mum van tijd was de vloer pet door een groot aantal zeer geschminkte uitgedoste Niters die als clowns met diver- |clowneske oefeningen het pu- k aangenaam bezig hield. Het |de programmaonderdeel de ^omreis van een meisje dat pbed midden op de vloer werd iet, werd een opeenvolging fi wereldse dansen die door de fejes van 6 en 7 jaar bijzonder t uitgebeeld werden. Achter- ivolgens werd een Hollandse, ikse. Chinese, Engelse (com et met bolhoed en paraplu), frimboeachtige en een eigen de dans door de meisjes ten We gebracht. Istermat was een aaneenscha- ~ng van oefeningen die zoal 'tns de gymnastiek uren ge- i kunnen worden De vrije oefening van Carola kreeg van het publiek bijzonder veel waardering en was van een erg hoog gehalte. Voor het slapengaan van de meisjes en het brugwerk van de jongens liet zien dat het koppel tje duiken en het handje staan op de ongelijke leggers niet gemak kelijk is en heel wat uurtjes trai ning vereist. De persoonljke vrije oefening van de vier meisjes van 14 jaar en de baloefening van de jonge ritmische groep waren een lust voor het oog en kregen van het publiek een langdurig ap plaus. De laatste onderdelen voor de pauze, de vallende ster ren en de verleden lol van de 6 dames ritmisch gaven weer dat het lekker bezig zijn niet alleen voor de jeugd weggelegd is maar dat op alle leeftijden aan gym nastiek gedaan kan worden. Na de pauze turnde de selectie de altijd moeilijke oefeningen op de evenwichtsbalk en aan de brug-ongelijk. De knotsoefening van de wed- strijdgroep en de vrije oefening van de drie meisjes selectie werd op de tonen van de muziek een bijzonder kleurrijk schouwspel. Het ritme-springen op de kleine mini-tramps al dan niet over het paard door de meisjes van 12 jaar en ouder, een aaneenschakeling van diverse oefeningen, werd in een zeer hoog tempo afgewerkt. Klein duimpje opgevoerd door de hele groep van de ritmische gymnastiek werd echt een sprookje, en leuk door de kinde ren opgevoerd. De jazz-oefening door de jazz-tak van deze veelzij dige vereniging en de dreaming beatles van de M.R.G -groep lie ten zien dat er naast het sportieve element het showelement wel degelijk ingepast kan worden en het tot maakt. een kleurrijk geheel De slotonderdelen van deze manifestatie, het tafelspringen van de leiding en de meisjes en jongens en de moderne li chaamsscholing van de dames- senioren werden een leuk slot van het gymnastiek gebeuren dat „Circus Impaliani" heette. Een langdurig applaus was er voor de jarige vereniging met deze circusachtige manifestatie weggelegd. De vele toeschou wers in de warme sporthal geno ten van dit lustrum-feest. De op- ruimploeg zorgde er mede voor dat het een doorlopende show werd die door alle geledingen binnen de gymnastiekvereniging ten uitvoer werd gebracht. In schitterend clownkostuum traden deze Impala-meisjes voor het voetlicht. LENTE-TOERNOOI DE HAKHORST LEUSDEN Het Lentetoer- nooi van jeu-de-boulesclub De Hakhorst vond afgelopen zater dag onder zomerse omstandig heden plaats. Aan het traditione le toernooi werd door vijftien doublettes deelgenomen die in vier poules onderverdeeld wa ren. Het toernooi dat 's morgens om 10.00 uur aanving liep na de voorrondes en de wedstrijden in de verliezers- en wir.naarspoules en een wedstrijd voor het defini tieve plaatsingscijfer om 20.00 uur ten einde daar het dankzij het fraaie weer niet nodig was de boules-wedstrijden snel af te raf felen. De finale tussen Tiny en Ruud Dam en Mieke en Kees Bokhorst werd door echtpaar Dam met 15-8 gewonnen. De kleine finale werd een overwinning voor Ton en Joost Jacobs die de baas bleven over doublette Henk en Bauke Bokhorst. De totale uitslag was: 1. Tiny en Ruud Dam; 2. Mieke en Kees Bokhorst. 3. Ton en Joost Jacobs; 4 Henk en Bauyke Bok horst. 5. en 6. Bauke en Guillau- me Spiering en Emile Eskenazi en Max Jonkman; 7. Johanneke Bokhorst en Roelof de Groot. 8 Coen Bisschops en Ruud Noom; 9 Bep Jacobs en Hans Schoon- derwaldt; 10. Hetty Stienen en Rob Bouwer; 11. Marjolein en Hans Jacobs, 12 JannieenHans Vossebeld; 13 Rita Kersseboom en Marck Spiering; 14 Nellie Schoonderwaldt en Thieu Stie nen en 15. Vine en Charles Snoek. Jazzgymnastiek-optreden tijdens Circus Impaliani'' ACHTERVELD Zaterdag vonden In sportstudio Achter veld wedstrijden plaats tussen leden van de sportstudio Leus den en leden van de Achterveld- se studio. De wedstrijden be stonden uit drie onderdelen, het kniebulgen, bankdrukken en dact liften. Voor de middag kwa men de deelnemers tot en met 821/2 kg. aan de beurt terwijl na de middag het de beurt was voor de deelnemers boven de 82y2 kg. Voor deze wedstrijden bestond een grote publieke belangstel ling. De deelnemers werden beoor deeld door een bondsscheids- rechter terwijl ook de voorzitter van het wedstrijdbureau aanwe zig was. Het totaal klassement werd sa mengesteld volgens de zwarte formule, zijnde de formule die door alle landen in de wereld wordt gebruikt Er werden goede prestaties gele verd Nadat alle onderdelen wa ren afgewerkt bleek dat de Ach- terveldse studio winnaar was ge worden met 1430 punten Sport studio Leusden werden tweede met 1365 punten Voor de totaal uitslag werden de punten van de vijf beste samengesteld. De uitslagen waren klasse t/m 82y2 kg: Karei Pol man - Leusden 289, 2. Ruud Wit tebrood - Achterveld 279, 3 Dirk Jan Kuipers - Leusden 277, 4 Erik v.d Horst - Leusden 265. 5 Max Houtveen - Achterveld 260. 6. John Wiggerman - Leusden 235, 7 Ruud Ekens - Achterveld 233, 8. Chris Stemman - Achter veld 231, 9 Billy Callenan - Ach terveld 229. 10 Theo van Laar -Achterveld 204 en 11 James Callanan - Achterveld 190 pun ten. klasse boven 821/? kq: 1 Louis van Hamersveld - Achterveld 332 2. Gerard van Hamersveld -Achterveld 286,3. Willem Noach - Leusden 279. 4 Albert Brouwer - Achterveld 271, 5 Gert Veene- daal - Leusden 253 en 6. Bert Wiggerman - Leusden 211 pun ten LEUSDEN De uitslag van de gespeelde klaverjaswedstrijd van Leusden Troef ziet er als volgt uit 1 Hr Waterschoot 5426. 2 Hr Wiegers 5270, 3. Mw De Ridder 5256. 4 Mw Hondorp 5184 en 5 mw R de Ridder 5128 punten. De totaalstand opgemaakt 2 juni: 1. Hr Nijhuis 43148, 2. Mevr. Bührer 42106. 3. Mevr Hondorp 41781. 4 Hr Dekker 41195. 5. Mevr v.d. Heiden 41054. 6. Hr. J. de Ridder 40800, 7 Hr Wiegers 40628. 8 Hr Buhrer 40455. 9. Hr. Bedem 40191 en 10 Mevr R. de Ridder 39969 punten

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7