SB voor Ouderen" verschenen lurgemeester opent morgen ieuwe behuizing Boekenmolen 8B Werkervaringsproject mogelijk in Leusden De Geut start weer na zomervakantie Isolatie kelder van nieuwe laemeentehuis valt teoen Geluidsmuur bij de Groene Zoom Informatiegids „Wegwijs j Leusder Krant i Inventaris bleek verzekerd Voorzieningen zullen enkele tonnen gaan kosten Vandaag in de Leusder Krant BINGOSPEL T# BDU NODIG? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 1.75 Kwaliteit haal je bij Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.O.U. B.V. Naaimachines. Ruime sortering fournituren. Reparatie alle merken: o.a. Pfaf, Husqvarna, Lewensteln, Bemina, Vendomatic, Anker, Elna. Ook onbekende merken, van te voren prijsopgaaf. Singer speciaalzaak Amersfoort. Ulrecbtsestraat 7 033-17583 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Onder de titel „Wegwijs voor Ouderen" is een Informatiegids verschenen met adressen, wenken en tips voor 65-plussers. De gids is een geza menlijke produktie van de Ver eniging voor Welzijn Ouderen te Leusden (WOL) en het gemeen telijk bureau Voorlichting. De gids wordt deze week toege zonden aan alle inwoners van Leusden. die dit jaar 65 worden of inmiddels zijn geworden Voor alle overige belangstellenden is de gids op de volgende adressen gratis af te halen - Verzorgingstehuis 't Hamers- veld, Asschatterweg 34, Leusden- C; - Verzorgingstehuis St. Joseph, Hessenweg 218 Achterveld, - Verpleegtehuis Lisidunahof, Li- sidunalaan 18 Leusden-C, Kruisgebouw, De Roo van Aldewe- reltlaan 13, Leusden-zuid. - Kruisgebouw. Rozengaarde 33, Leusden-c; - Kruisgebouw, W van Amers- foorlstraat 38, Achterveld; - Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18, Leusden-C; - Bureau Voorlichting, gemeente huis 't Erf 1 fel nieuwe onderkomen van de bibliotheek in Leusden-Zuid. GESLAAGD? Van harte gefeliciteerd door VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM „De dansschool voor Leusden". Bij inschrijving voor 12 juli geven wij op vertoon van je diploma of overgangsbewijs 10% KORTING Ivan een onzer verslaggevers) IEUSDEN - Morgenmiddag t half vijf wordt de nieuwe be lting van „De Boekenmolen' Leusden-Zuid officieel ge- end. Burgemeester mr. J. W. Rademaker zal de opening van de bibliotheek aan de Prin ses Irenelaan verrichten. De afgelopen dagen hebben de medewerksters van de bibliotheek hard gewerkt om de inventaris van de bibliotheek vanuit het gebouw aan de Ooievaarshorsterweg over te brengen naar de Prinses Irene laan Volgens de bibliothecaresse, OnaftianHeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag jn de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. mevrouw Van Aken, is de gehele operatie prima verlopen „Ik had voor de verhuizing een soort draai- boekje in elkaar gezet en daar heb ben we voortdurend op voor gelo pen. Gisteren hebben we ons daar door een vrije dag kunnen permitte ren. Met name ook de vrijwlligsters hebben zich ontzettend ingezet om het goed te doen verlopen. Dan zie je wat een geweldige sfeer er hier onder elkaar is, en hoe belangrijk dat ook is", aldus mevrouw Van Aken. De openingsbijeenkomst wordt morgenmiddag gehouden in de ge meenschapsruimte van de christe lijke basisschool „De Loysder Hoek". Vandaar gaan de genodig den naar het nieuwe onderkomen van de bieb. waar burgemeester Rademaker in aktie zal komen 's Avonds is iedereen in de gele genheid om de nieuwe bibliotheek te komen bekijken. Er is morgen avond van 19.30 tot 21.30 uur open huis voor belangstellenden. Aan staande maandag 13 juni) wordt er weer uitgeleend in „De Boekenmo len". (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - B W van Leusden willen bezien of het mogelijk is om zogeheten werkervaringsprojecten in Leusden van de grond te laten komen. Doel van zo n project is werkloze jongeren werkervaring te laten opdoen in het particuliere bedrijfsleven. Dit zou voor een perio de van zes maanden moeten mef behoud van uitkering plus een eventuele vergoeding van het bedrijf. Lelystad heeft al ervaring met dit project. Deze gemeente heeft Leusden uitgebreide informatie hierover gestuurd. Het werkervaringsproject wil geen arbeidsplaatsen voor jeugdi gen schappen, maar de jongeren een betere positie op de arbeids markt verschatten. Daarnaast wordt de uitzlchtsloze situatie, waarin de werkloze jongeren zich bevinden, tijdelijk doorbroken. Het werkervaringsproject is te vergelijken met het stageplaatsenplan dat de Streekschool voor Beroeps Begeleidend Onderwijs samen met de Bedrijvenkrlng Leusden had opgezet. Volgens een mededeling van de gemeente is dit plan in de Ijskast gezet, omdat de Bedrijven- kring niet te spreken was over de uitwerking van het stageplaatsen plan. Sommige bedrijven zouden zeer slechte ervaringen hebben opgedaan. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Ook na de laatste tegenslag, een inbraak en enor me vernieling, gaat het Geutbe- stuur niet bij de pakken neerzit ten. Op dit ogenblik is men druk doende alle rommel op te rui men, de schade te herstellen en zich te bezinnen op het program ma voor het volgende seizoen. Als alles meezit gaat het jeugd- en jongerencentrum De Geut in september weer voor het publiek open. De schade die ongenode gasten vorige maand in De Geut hebben aangericht was vrij hoog. Tot grote vreugde van het stichtingsbestuur bleek de inventaris, in tegenstelling tot eerdere berichten, geheel door de gemeente verzekerd. Het uitein delijk schadebedrag lag rond de 10 000.-. Hierin is begrepen een bedrag van 3000- voor geraam de schoonmaakkosten. Dit bedrag is door vrijwilligers terugverdiend Medewerkers en sympathisanten hebben op eigen kracht de smeer boel verwijderd Toch bleek het niet mogelijk om de deuren van De Geut weer op korte termijn voor iedereen open te zetten Alleen een danscursus. welke voor belangstellenden gege ven werd. gaat nog tot de zomer vakantie door Alle andere aktivitei- ten zijn tot en met de zomervakan tie gestaakt Eén en ander wil ech ter niet zeggen dat er op dit ogen blik niets gebeurt in en om het jon gerencentrum Onzichtbaar voor het grote publiek vindt er een ver bouwing plaats in De Geut. Vrijwilli gers zijn druk in de weer om zelf meubels te maken Op organisato risch niveau bezint men zich op de toekomst. In september wil men im mers weer starten met een behoor lijk programma Een projektgroep gaat alles nog eens op een rijtje zetten voor zover het de situatie rond het open jeugd- en jongeren centrum betreft De stand van zaken met betrek king tot De Geut werd maandag avond uit de doeken gedaan door wethouder Gijs van Woudenberg in de vergadering van de commissie welzijn De wethouder kondigde aan dat er per 1 juli een beroeps kracht in De Geut gaat werken in het kader van een werklozenpro- jekt. Financieel wordt de Geut blij vend gesteund door de gemeente Dit jaar heeft de Geut al 20.000,- subsidie ontvangen. Het ligt in de bedoeling om per 1 juli nog eens 20.000 - op de rekening van het jongerencentrum bij te schrijven. „We hebben bijna wekelijks overleg met het Geutbestuur." al dus de wethouder voor welzijnsza ken Eén van de resultaten van dit overleg zal waarschijnlijk zijn dat het gebouw aan de Zwarteweg, waarin het jongerencentrum haar aktiviteiten bedrijft, beheerd gaat worden door SOCCLE Op een vraag van Evelien Blom l(Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kelder |van het gemeentehuis zal in ieder geval geluidwe- render gemaakt moeten worden wanneer de mu ziekschool Leusden haar intrek in deze ruimte neemt. Hoe uitvoerig de |geluidsisolatie zal uitval- llen is nog een open vraag. |De gemeenteraad zal uit |drie mogelijkheden mogen ■kiezen; isolatie die 1 )geen |geluid meer vanuit de kel- |der laat doordringen in de jrest van het gemeente- Jhuis, die 2ervoor zorgt ldat er een acceptabel ge- lluid vanuit de kelder te ho- |ren of die 3summier is |om zodoende binnen het |budget van de inrichting Ivan de kelder te blijven. |0mdat er nog geen duide lijkheid is over de wijze Ivan isoleren is het vrijwel luitgesloten dat de muziek- jschool plus de andere lliuurders van een ruimte in lde gemeentelijke kelder er 1 augustus hun intrek Itunnen nemen. Een en an- |der werd dinsdagavond ekend in de vergadering Allrich Parson ..Geluid van rampzalig oefenende muziekleer- lingen is niel om aan Ie horen". van de raadscommissie openbare werken en ruim telijke ordening. De kosten die aan de eerste twee Isolatiemogelijkheden zijn verbonden, zullen volgens wet houder Jan Wagenaar (WD) „enkele tonnen of meer" gaan bedragen. Deze opmerking was voor de twee WD raadsleden in de commissie, Sjef ten Berge en Alrlch Parson, reden te verkla ren, dat hun fractie grote proble men zal hebben om boven het Sjel ten Berge ..Muziekschool misschien elders in Leusden huis vesten". bedrag van 750.000 gulden, dat reeds voor de inrichting van de kelder is beschikbaar gesteld, uit te komen. Ten Berge vroeg de wethouder eens te bezien om de muziekschool wellicht elders in Leusden een ruimte aan te bie den. Zoals bekend heeft de gemeen teraad onlangs besloten de kelder van hel nieuwe gemeentehuis te verhuren aan de plaatselijke mu ziekschool (die nu een klein ge meentelijk pand huurt), biljartver eniging BVL en de Vrouwenraad Leusden. Voor de inrichting van de kelderruimte werd een bedrag van 750.000 gulden beschikbaar ge steld Tijdens de discussie in de raad hierover zwengelde de VVD- fractie de kwestie van de geluidwe- ring aan. De liberalen twijfelden aan de isolatie en vroegen om een nader onderzoek. De muziek school had eveneens vragen over de kwaliteit van de geluidwering in de kelder. Wethouder Jan Wagenaar kwam dinsdagavond dan met de medede ling dat er voorzieningen getroffen moeten worden, wil men de over last van de muziekschool binnen de perken houdenWagenaar voelt niks voor een zodanig geluiddem ping dat er toch nog wel iets te ho ren is in het gemeentehuis ,.Mu- ziekoefeningen worden minder ge tolereerd dan het geluid van een passerende auto ot een huilend kind", aldus de wethouder die daar mee aangaf dat een totale isolatie de enige mogelijkheid is. Alrich Parson was hel mei de wethouder eens: „Het geluid van rampzalig oefenende leerlingen is niet om aan te horen" Harm Otlereins (GPV/SGP) zei het moeilijk te vin den in dit stadium iets te zeggen en wacht liever een nadere uitwerking van de drie isolatiemogelijkheden af. In de raadscommissie finan ciën zal over de geluidwering van de kelder nog uitvoerig wor den gesproken, omdat het er op aan zal komen hoeveel geld de gemeenteraad voor de Isolatie zal over hebben. krant DONDERDAG 9 JUNI 1983 - 15e JAARGANG NO. 12 4"6r"6f (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Langs de Groene Zoom, ter hoogte van de wijken Claeverenblad en Wildenburg, zal een zogeheten geluidsmuur worden neergezet. Deze voorzie ning zal ervoor moeten zorgen dat de overlast van het verkeer over de Groene Zoom beperkt wordt voor de bewoners van de woningen vlak langs deze weg. De gemeente zal waarschijnlijk kiezen voor een geluidsmuur met schappen waarin groen kan worden verwerkt. De Leusdense aannemingsmaatschappij Van Schoonhoven heeft een dergelij ke muur ontwikkeld en op proef staan langs de Burg. Van der Postlaan. Het feit dat sommige huizen in Claeverenblad en Wildenburg zo dicht op de weg staan heeft te ma ken met de opzet van de gemeente om op de beschikbare grond rela tief veel woningen te bouwen met inachtneming van voldoende groenvoorzieningen. „Doordat de huizen tegen de rand van de wijken zijn of worden gebouwd blijft er in de wijken wat ruimte over voor groepjes bomen en struiken", aldus wethouder Jan Wagenaar dinsdag avond in de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Hij gaf toe dat de opzet van de wijken achteraf misschien niet zo goed meer is. Verheugend voor de gemeen te is dat in de wijk Wildenburg mogelijk enkele vrije sectorka vels verkocht kunnen worden. Aan de plaatselijke aannemers is gevraagd plannetjes te ontwik kelen die binnenkort aan de ge meente worden voorgelegd. In de vergadering van de commis sie volgende maand hoopt de wethouder hierover meer be kend te kunnen maken. Tot nu toe is nog geen enkele vrije sectorka vel in Wildenburg verkocht. Wethouder Van Woudenberg behartigt belangen openbaar onderwijs slecht pag. 3 Interview op donderag pag. 7 Sport pag. 9 Loep op Leusden pag.10 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: TEL. 943300 Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). GERANIUMS vanaf «te PERKPLANTEN een volle doos per soort 15% korting tuincentrum Ton Hilhorst Vd DONK&ROMEYN 5tj.pfcfc.» Bij v.d. Donk Romeyn maakt u keuze uit wel 10 verschillende badkamers. Compleet ingericht met kranen, wand- en vloerte gels. En met een vakkundig advies over materiaal en Inrich ting. vdDONK&ROMEYN Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (CDA) hoe hel bestuurvan De Geut in elkaar zit. gaf de aanwezige voorzitter van het jongerencentrum Ed ten Voorde zelf het antwoord. Nu de gemeente aan vrijwel alle voorwaarden van het Geutbestuur heeft voldaan ziet de meerderheid van dat bestuur geen aanleiding meer om op te stappen. Eerder dit jaar heeft het voltallige Geutbe stuur en de medewerkersraad aan gekondigd in zijn geheel op te stap pen. Op verzoek van de wethouder is men toen nog even aangeble ven. De heer Ten Voorde denkt daar zelf een beetle anders over Als er iemand anders gevonden kan worden die zijn baan over wil nemen en daar in de ogen van de medebestuursleden ook geschikt voor is, stapt Ed ten Voorde op „Voorzitter zijn van De Geut is een redelijk slopende geschiede nis." zo motiveerde hij maandag avond zijn mogelijk aftreden

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1