,Van Woudenberg behartigt belangen P e nbaar _o nde rwi j s _nje t ofna u we |i jk s Coderen van fietsen in Leusden-c gestart Mededelingen over warenhuis in ECW EHBO 5e op nationale wedstrijden ■eusder krant Heftige kritiek in vakbondsblad Schrijfavond Amnesty International Voedsel- en kleding pakketten naar Polen Commissie financiën vergadert maandag Groeneveld heeft ook een bril voor Goede resultaten leden Ons Genoegen Groeneveld voor ogen DONDERDAG 9 JUNI 1983 plaatselijk nieuws ibestellen foto's: meeste in de Leusder plaats meer is voor de schoolraad Een onaanvaardbare zaak" Van Woudenberg wordt verwe ten, dat hij te zeer aan zijn electo raat denkt en daarom de inbreng van het openbaar onderwijs in het gezamenlijk overleg wenst te mini maliseren ,,Een onverkwikkelijke situatie voor het openbaar onder wijs". „Het gaat te ver", aldus het arti kel, „om te zeggen dat er geen sprake zou zijn van behoorlijk be stuur maar onomstotelijk staat vast dat er heel wat verbeterd moet wor den aan de relatie. Al was het om te beginnen, dat de houding en de in teresse van de wethouder zou ver anderen. Natuurlijk, de ambtena ren willen wel, maar beleidsmatig komt er weinig uit de pen". Wethouder Van Woudenberg was gisteren en vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar Ge meentelijk voorlichter Hans Her mans deelde mee, dat het college van Burgemeester en Wethouders de hoofden van de openbare scho len om hun visie op het artikel heeft gevraagd. LEUSDEN - Op de vorige door de schrijfgroep Leusden georga niseerde schrijfavond, waar spe ciale aandacht werd geschon ken aan de Campagne Politieke Moorden, kon een verheugend aantal belangstellenden worden begroet. Toezeggingen werden gedaan om voortaan de schrijf- avonden te blijven bezoeken. Schrijven voor gevangenen is een goede zaak. Zygmunt Berdy- chowski, waarvoor in maart jl. werd geschreven, is door de Poolse autoriteiten vrijgelaten. Deze maand wordt geschreven naar Bangladesh. Haiti en Roeme nië. Kom ook en help mee te strij den tegen martelingen en beknot ting van mensenrechten De vol gende schrijfavond wordt gehou den op 13 juni in de Hamersveld- school aan de Lijsterbeslaan 54 en duurt van 19 30 tot 21 30 uur Voor beeldbrieven in de taal van het be treffende land zijn aanwezig (inclu sief de Nederlandse vertaling er van). Tevens kan informatie over het werk van Amnesty worden in gewonnen Voor nadere inlichtin gen voer de schrijfavond: telefoon 943887 In verband met de vakan ties zal er in de maand juli geen schrijfavond worden georgani seerd. Onder begeleiding van de rijkspolitie startten vrijwilligers dinsdag bij de fietsenhandelaren Blom en Meerveld met het coderen van de fietsen (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In Leusden-cen- trum is dinsdag een begin ge maakt met het coderen van fiet sen. Bij de rijwielhandelaren Blom aan de Zwarteweg en Meer veld in De Hamershof konden Leusdenaren hun fiets laten voorzien van postcode en huis nummer. Het graveren van deze gegevens in het frame van de fiets is een middel in de strijd tegen fietsendiefstal. Een rijwiel met inscriptie van postcode en huisnummer moet dieven af schrikken. Mocht de fiets toch in dievehanden vallen en later te ruggevonden worden, dan is het voor de politie niet moeilijk de rechtmatige eigenaar op te spo ren. In Leusden-centrum zal het graveren tot en met 22 juni du ren. Het volgende schema is van kracht: LEUSDEN/AMERSFOORT- De Stichting Midden Nederland Helpt de Polen, werkgroep Amersfoort stuurt eind juni weer een aantal vrachtauto's naar Polen om voed sel- en kledingpakketten te bren gen naar gezinnen en anderen die hulp hard nodig hebben Tevens zullen er met dit transport medicij nen en ziekenhuisbenodigdheden worden meegestuurd De situatiein Polen maakt het nog steeds noodzakelijk dat voedsel- en kledingpakketten naar Polen worden gestuurd. Bovengenoem de Stichting heeft al vele malen de ze transporten met succes uitge voerd. Vele gezinnen in Amersfoort en omgeving hebben door deze transporten regelmatig briefcon tact. Wie wil helpen kan bij het se- bij fietsenhandel Blom kunnen te recht 10 juni de wijk Rossenberg, 14 en 15 juni Rozenboom en Rozendaal, 16 en 17 juni De Wetering, 21 en 22 juni Alandsbeek en het buitenge bied van Leusden-centrum Bij Dick van Meerveld is het zo geregeld: 10 juni Noordwijck en Langenbeek, 14 en 15 jüni Bosveld en Munnikho- ve, 16 en 17 juni Zwanenburg en Claeverenblad en 21 en 22 juni de wijken Wildenburg, Hamershof en Groenhouten. Bewoners van Leusden-zuid kunnen op 27 en 28 juni terecht bij rijwielmaker Osnabrugge aan de Arnhemseweg. Voor bewoners van Achterveld en Stoutenburg geldt het volgende Zij kunnen hun fiets voor codering aanbieden bij de brandweerkazer ne, aan de Verjaagde Ruiterweg 2 en wel op donderdag 23 juni: van 9 00- 12.00 uur en 13 00-17.00 uur, voor de bewoners van: Walther van creta. iaatsadres van de werkgroep (Van Donkelaarstraat 21 in Amers foort, telefoon 727083) een adres aanvragen. Indien mogelijk wordt tevens enige achtergrondinforma tie gegeven over het gezin, zodat men bij het samenstellen van het pakket mogelijk hiermee rekening kan houden. Op het moment zijn de volgende goederen in Polen nodig koffie, thee, suiker, cacao, vis, vlees in blik, vet of margarine in blik of kuip je, aardappelmeel, brinta, snoep, sokken, kousen, elastiek, watten, asperine, zeep. breinaalden en ondergoed De goederen moeten worden ingepakt in een stevige kar tonnen doos Deze doos moet vol gepakt zijn of opgevuld met blanco papier. Het pakket mag beslist niet Amersfoortstraat - P. Stormstraat - van Oldenbarneveldstraat - H van Viandenstraat - B. van Dieststraat - Verjaagde Ruiterweg - J. de Bije straat - D. van Weedestraat Vrijdag 24 juni van 9 00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur, voor de be woners van: Geheel Stoutenburg met inbegrip van Hessenweg tot de Emelaarseweg - Kon. Julianaweg - Asschatterweg (tot de Zandbrin- kermolen) - Postweg - Moorster- weg. Maandag, 27 juni van 9.00- 12.00 uur en 13 00-17.00 uur voor de bewoners van. Jan van Arkel- weg - 't Laantje - Nieuwbouwwijk (mastenbroek) - Kerkdijk - Schoon- derbekerweg - Klettersteeg - 't Jan- nendorp - Emelaarseweg - Vinse- laar - Sine Cura en rusthuis 't St. Joseph Dinsdag 28 juni: van 9 00-12 00 uur en 13.00-17.00 uur voor de be woners van: de gehele Hessenweg vanaf de Emelaarseweg in de rich ting Achterveld - Eventueel perso nen in Achterveld en Stoutenburg, die de voorgaande dagen geen ge legenheid hebben gehad Op genoemde dagen wordt er gegraveerd van ongeveer 9.00- 12.00 en van 13.00-18.00 uur. Men wordt verzocht de postcode en huisnummer op een briefje af te geven (Kan ook ter plaatse worden ingevuld). worden opgevuld met kranten, want dan is het mogelijk dat een douaneautoriteit het pakket bij con trole niet accepteert. Tevens is het door diverse autoriteiten niet meer toegestaan om namen en adres sen op het pakket te plaatsen. Het is wel mogelijk en gewenst een an sichtkaart in het pakket te stoppen. Het pakket voorzien van een label of sticker met daarop de naam en adres voor wie het be stemd is kan op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni worden ingele verd bij 't Trefpunt, Arnhemse- weg 77, van 19.00 tot 21.00 uur. Voor de transportkosten behoeft men slechts 10 gulden te beta len. De stichting is in staat de kosten zo laag te houden omdat de gehele transportverwerking inclusief verzending in eigen handen blijft. Voor nadere inlich tingen over deze aktie kan men zich wenden tot bovengenoemd secretariaatsadres, telefoon 727083. 13. L. van Hamersveld 75; 14. G Tolboom 69 en 15 J. J. van Ha mersveld 66 punten. Bij de dames waren er negen le den aanwezig om de onderlinge wedstri|d tegen elkaar aan te bin den Hel was Iny Kok die de eerste plaats behaalde met 84 punten. De overige uitslagen waren. 2. Nel Tijmensen 80. 3 Mien v.d Burgwal 73; 4 Annelies Huurde- man 71. 5 Thea van Ruitenbeek 70; 6 Tiny Tolboom 69; 7 Kitty van Hamersveld 67; 8 An Voskuilen 66 en 9 Nel Teunissen met 65 punten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder lijs van Woudenberg (On- lerwijs en Welzijn, CDA) be- artigt de belangen van het penbaar onderwijs niet of auwelijks. Het bijzonder on- erwijs heeft bij hem duide- jk een streepje voor. Boven- ien is de verantwoordelijk ethouder niet terzake kun- ig- De heftige kritiek aan het adres an wethouder Van Woudenberg ordt geuit in het april/mei-nummer an het blad „Kort en Bondig" Dat een uitgave van de afdeling mersfoort en omgeving van de Al- amene Bond van Onderwijzend ersoneel (ABOP) In „Kort en Bon- g" start men in het genoemde immer met een serie waarin de fatie openbaar onderwijs - be legd gezag in alle gemeenten in a regio Amersfoort centraal staat het eerste artikel, dat is geschre- m aan de hand van een interview et enkele onderwijzers en/of on- iiwijzeressen aan openbare fiolen, komt Leusden aan bod. Volgens de schrijver van dat arti- 1, de heer Leo Knol, is de verhou- nq tussen het openbaar onder- G. van Woudenberg wijs en het gemeentebestuur in Leusden al jarenlang problemati- tisch van aard. „Vanaf 1980 is de relatie van het bevoegd gezag met het Leusdense openbaar onderwijs een terugkomend gespreksonder werp onder de betreffende school hoofden. Alles draait om één punt; in hoeverre behartigt de wethouder van onderwijs de belangen van het openbaar onderwijs. Dit is voor de werkers in dit onderwijs nief duide lijk, of juist wel de belangen wor den niet of nauwelijks behartigd" „In vele gemeenten", zo vervolgt het artikel, „beheren plaatselijke politici die geen voorstander zijn van het openbaar onderwijs, wel deze portefeuille In een aantal ge meenten is er van goed besturen nauwelijks sprake. Over zo'n ge meente gaat dit verhaal. Een ver haal over de relatie werkgever werknemer, maar ook hoe door het onderwijs de schouders worden opgehaald over het inaktieve be leid van de wethouder, over de ambtenaren, die welwillend zijn, over hoe de wethouder de inbreng van het openbaar onderwijs in de overlegstruktuur verder wil terug dringen" In de eerste alinea, die de verslaggever optekent uit de mond van de geïnterviewden wordt meteen telle kritiek geleverd op wethouder Van Woudenberg. Let terlijk staat er: „Wethouder Van Woudenberg is niet terzake kundig en zijn voorkeur gaat uit naar het bijzonder onderwijs. Daarbij komt dat de ambtenaren op „onderwijs" (en ook personeelszaken) weinig kennis hebben van onderwijsza ken. Gelukkig zijn deze mensen welwillend ten aanzien van ons". En een alinea verder „Acht nodig heb je die man eigenlijk niet. Belangrijker zijn de ambtenaren- Die fluisteren ons nog wel eens wat in, maar niet alles kan door hen bereikt worden". De kritiek konkretiseert zich op een aantal punten De onlangs vastgestelde afvloeiings- en her plaatsingsregeling wordt „ramme lend" genoemd en had op zich al veel eerder tot stand moeten ko men. Er is geen informatiebrochure voor nieuwe bewoners over het aanbod van het totaal aan scholen. Maar het grootste probleem is voor de ABOP-mensen de overleqstruk- tuur met de gemeente en andere onderwijsinstellingen Het hoofdenberaad funktioneert niet en de werkgroep Onderwijs is de nek omgedraaid „Wethouder Van Woudenberg heeft nu een nieuw voorstel gedaan waarin geen Onafhankelijk Nieuws- ilad voor de gemeente eusden. Verschijnt elke dinsdag donderdag. Verantwoordelijk edakteur: larnix Kreyns ledaktie: lertien Engelkens laspar van Loo tlevering kopij en adver- tnties: (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar zal komende dinsdag In de vergadering van de werk groep Economische Zaken, Con sumentenbelangen en Werkge legenheid nadere mededelingen doen over een warenhuis In Leusden. Hij deed die toezeg ging na een verzoek van PvdA- raadslid Gert de Weerdt, die naar de voortgang van de ontwikke lingen rond een warenhuis infor meerde in de commissie open bare werken en ruimtelijke orde ning. De vergadering van de werk groep ECW begint om 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1Opening/inventarisatie van vragen 2. Ingekomen stukken - Brief van de Kamer van Koop handel, waaruit blijkt dat deze geen bezwaar hebben tegen de braderie op de Biezenkamp - Nota: Ondernemersplan Amers foort - Nota: De regulering voor het be drijfsleven - Nota van het VNO inzake de re latie tussen het bedrijfsleven en de gemeentelijke overheid - Werkloosheidscijfers van het GAB Amersfoort 3. Mededelingen. - Antiekhandel Hamersveldse- weg 4. Vaststelling verslag vergade ring d d 8-3-1983 5. Buurtsteunpunten B1 en B2 Tijdens de vergadering zal drs. P. v.d. Kam een nadere toe lichting geven 6. Werkgelegenheidsproject Lelystad 7. Jaarmarkt Hamershof 8. Postagentschap Hamershof 9. Verzoek wijziging bestemming pand in de Biezenkamp 10. Aanvraag tot vestiging van een Tuincentrum aan de Hamer- veldseweg (onder voorbe houd) 11. Verzoek tot het vestigen van een Kapperszaak/Fournitu- renzaak in het pand J. van Ar- kelweg 41 te Achterveld. 12. Rondvraag 13. Sluiting (oor het dinsdagnummer il uiterlijk maandagmid- ag 12.00 uur, voor het «nderdagnummer tot ui- trlijk woensdagmiddag 2 00 uur. ledaktie en administra- Kantoor Leusder Krant, ozendaallaan 9. Leus- jn-Centrum Op werkda- sn geopend van 09 00 tot 200 uur en van 13.30 tot 700 uur. Telefoon' 033- 11495. bonnementsgeld: 59,40 per jaar; 30.20 per half jaar; 15,35 per kwartaal. lachten bezorging: abonnee dient u de LEUSDEN - De leden van de commissie financiële en econo mische zaken komen maandag 13 juni voor hun maandelijkse vergadering bijeen in de com missiekamer van het gemeente huis. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda is als volgt sa mengesteld: 1Opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders; 2. Mededelingen, a voortgang meerjarenanalyse.b voortgang re- serveringsbeleid en c. effect door voering regeling 3 extra verlofda gen op de overheidstarieven, 3 Verslag vergadering 9 mei jl.; 4 Vernieuwing dakbedekking laagbouw zwembad; 5 Grondverkopen: a. verkoop 6 kavels bouwgrond in Achterveld t.b.v. vrije sector bouw, b. verkoop kavels nabij boerderij Munninkho- ve (Bouwmeester b.v.); c. verkoop kavels bouwgrond nabij boerderij Munnikhove (Traehus) 6. Vervanging tankautospuil brandweer, groep Achterveld; 7. Diverse onderwijskredieten; 8. a. Garantie-geldlening ter fi nanciering van de bouw van 28 pre mie-huurwoningen in plan Claeve- renblad&Wildenburg; b. Jaarlijkse bijdrage ten behoeve van een 6-tal woningbouwprojecten op grond van de Beschikking geldelijke steun huurwoningen 1975, 9. Garantie-geldlening ter finan ciering van 10 HAT-woningen in plan Claeverenblad/Wildenburg, 10. Voorstel tot wijziging van de verordening onroerend-goedbe- lastingen; 11Eenmalige subsidie pannen- sets Tafeltje-dek-je 12. Notitie inzake gemeente- garantieverlening. ant voor dinsdag- of don- rdagavond 18.00 uur te bben ontvangen Is dat het geval, neem dan ritakt op met onze hoofd- pnt bezorging (dinsdag donderdag tussen 18.30 19.30 uur), tel. 033- 0691. Bij geen gehoor nt u kontakt opnemen it onze inspekteur bezor- pg, overdag 03420- 141toestel 44. LEUSDEN - Op de nationale EHBO-wedstrijden in Tubbergen waaraan achttien verenigingen deelnamen is EHBO-verenlging „Hamersveld" vijfde geworden. Susteren werd evenals vorig jaar eerste. De Leusdense ploeg bestaande uit Anneke Esko, Martha Hene- weer en coach en kaderinstructeur Eveh Bakker kreeg een zilveren medaille uitgereikt. De deelnemende teams werden driemaal onderworpen aan een proeve van bekwaamheid. Twee keer moest een ongevalsopgave worden uitgewerkt door de groep en ook moest ieder lid van de groep afzonderlijk aan de diagnosetest deelnemen Het was de eerste keer dat de Leusdense EHBO-vereni- ging meedeed aan de nationale wedstrijden. ACHTERVELD - Door de leden van de schietverenigng werd voor de eerste maal in dit sei zoen geschoten op de buiten baan te Scherpenzeel. Het betrof een onderlinge wedstrijd Groot Kaliber. Er werden goede resul taten behaald. Eerste werd J. van Rossum met 98 punten gevolgd door J.Voorburg Gz. die tweede werd met 93 punten. De overige uitslagen waren; 3 W J Lagerweij 91,4. H J van Ruitenbeek 89; 5 A v Daatselaar 88, 6 J E van Hamersveld 87, 7 F. Koenen 85; 8 A Vlug 82; 9 T Bokma 819. J. Boskuilen 81:11 W. Voskuilen 77.12 L Verburg 76; int gepubliceerde foto's it u nabestellen (met uit- idering van archief- en torische foto's), bij voor- betaling van 5,-perex- olaar (formaat 13 x 18 op giro: 871441 t.n.v. U b.v. te Barneveld, met lelijke vermelding van «enste foto, aantal, nmer van krant, pagina irop de foto werd ge ilst. U kunt ook kontant alen op ons kantoor, Ro- daallaan 9, Leusden/ itrum. geveer drie tot vier we- na betaling ontvangt u gewenste foto's thuis. Leusden, Winkelc. Hamershof, Grutterij 3, tel. 033-944242 LEUSDER KRANT is 'uitgave van de BDU- ntenkombinatle te neveld. Het succesvolle Leusdense team. Een bnl van een tijdloos ontwerp Modieus en opvallend in zijn eenvoud. Uitstekend gekozen Ma een uitvoeng gesprek met de Groeneveld-opticien. De Groeneveld-opticien is in het bezit van de modernste oogmeetapparatuur. Correcte bediening en oprechte interesse voor het vak. zijn kenmerken van de Groeneveld-opticien. De grootste trots is het enorme assortiment Van prettig voordelig tot hoogst exclusief. Modebrillen voor jong en oud. Op alle correctiebrillen 1 jaar gratis garantie! Welkom. Bij de Groeneveld-opticien. Aangesloten bij bel

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3