Speeltuin De Zonnebloem en de totale verandering WÊWëis^ Tafeltje-dek-je wil meer mensen helpen IV'75 vergaderde Indianendag bij Blijhof j/rouwenkafé wil "aste maandag PJGU touw trek- toernooi ■eusder krant; «I Zaterdag 18 juni: Thema-avond over relaties in Vrouwenkafé „10" in Cinemaclub De Korf Eetavond in Vrouwenkafé cichterbergh wonen DE LEUSDER KRANT Zaterag 18 juni; Volgende week donderdag: stoel met 5 poten? DONDERDAG 9 JUNI 1983 plaatselijk nieuws Een glijbaan oefent op kinderen nog altijd een bijzondere aantrekkingskracht uit LEUSDEN - De speeltuin „De Zonnebloem" in Leusden-Zuid ligt een beetje verscholen tussen struiken, bomen en hagen. Zelfs als bewoner van dit gedeelte van Leusden kom je er pas na maanden achter dat Zuid een speeltuin herbergt. Heel toevallig tijdens een wandelingetje, waarin je het smalle wandelpad naast garage Buitenhuis ingaat, de vijver passeert, voorbij een boerderi[komt en dan totaal onverwacht, sta je voor een speeltuin. Dat verborgene heeft uiteraard zijn charmes. Het wordt zo een wereldje op zichzelf, waardoor kinderen zich een uurtje of een middag kunnen terugtrekken uit de grotemensenwereld, en zich alleen omringen met zaken die voor hen belangrijk zijn. Maar bijna was dit wereldje er niet meer geweest. Niet bewust hoor! Oh, nee, het gebeurde gewoon dat de grote mensen het speelterrein een beetje vergaten. Die grote mensen dachten er niet zo goed bij na dat ook binnen de hagen van de speeltuin de boel een beetje moest worden bijgehouden. Een verfje hier, een nieuw plankje daar Net als met je fiets of met je auto Wanneer je die niet onderhoudt, zakt hij op een gegeven moment in elkaar of hij rijdt gewoon niet meer En dat is erg vervelend. Maar dat het erg lastig is zonder voertuig besef je pas op het moment dat je het echt zonder moet stellen. Dit hing de kinderen in de speeltuin ook boven het hooft Hij functioneerde nog wél. Kinderen draaiden, schommelden, klommen en gleden van de glijbaan en ze wisten niets af van besturen, geld en enthousiasme Ook de ouders, die de kinderen begeleiden, dachten niet verder dan aan een middagje plezier voorde kinderen. Tot op een middag een moeder in gesprek raakte met de beheerder van de speeltuin, mevrouw Van Reemst. Zij houdt al zestien jaar toezicht op de speeltuin en meneer Van Reemst heeft al deze jaren heel wat werk in de speeltuin verzet. Deze moeder, mevrouw Van de Pijpekamp, hoort dan van hen dat het bestuur voornemens is af te treden. Zij beseft de gevolgen hiervan en ze gaat de speeltuin eens met andere ogen bezien. Ze ziet dan dat de speeltuin buiten een nieuw bestuur ook wel een paar sterke handen kan gebruiken, die eens uit de mouwen gestoken worden Een glijbaan bijvoorbeeld die nodig moet worden vervangen, verf, die moet worden opgebracht. GLIJBAAN Maar ze ziet ook de kinderen die hier zo blij vertoeven Mevrouw Van de Pijpekamp neemt contact op met haar buurman, vader en dus belanghebbende, en met een moeder, wier kinderen ook al jarenlang de speeltuin bezochten. Een nieuw bestuur is geboren Mr H G. Punt werd de voorzitter, mevrouw Eijnthoven nam de functie van secretaresse op zich en mevrouw Van de Pijpekamp werd penningmeester Drie mensen die al werkende ervoor, alsmaar enthousiaster werden. „Uit meer dan drie personen moet zo'n bestuur ook niet bestaan" zegt voorzitter Punt Nu kom je gemakkelijk bij elkaar" Ze namen meteen ook maar een karwei op hun schouders. De glijbaan. Het bestuur is er dan ook heel trots op dat het lukte de oude en niet meer veilige glijbaan te vervangen door een nieuwe Hoe koop je een glijbaan? „Toevallig was er op dat moment een materialenbeursin Utrecht" zegt mevrouw Van van Eijnthoven, „en daar zijn we maar eens begonnen. We hebben ons goed laten informeren en zijn met een heleboel folders naar huis gegaan. Veiligheid en duurzaamheid vonden we erg belangrijk en we kwamen dan ook uit op een glijbaan die er nu alweer een halfjaar staat. Maar het was wel 5741,09 die er voor op tafel gelegd moest worden We hebben dagen georganiseerd om geld binnen te krijgen, prijzen losgepraat en de gemeente kwam met een subsidie waar we erg blij mee waren." Mevrouw Van de Pijpekamp: „Bij de plaatsing van de glijbaan hebben we zoveel mogelijk zelf gedaan. De firma Schoonhoven heeft heel wat tijd en eneraie besteed om hem te plaatsen maar de afwerking namen we zelf ter hand. zoals in de oxaanolie zetten en dan maar glijden op jutezakken om hem lekker glad te krijgen Het bestuur doet als het enigszins mogelijk is veel zelf. Het lidmaatschap van de speeltuin bedraagt 12.50 per jaar (tot 1 april was het tien gulden) voor het hele gezin Daartegenover staan toch aardig wat vaste lasten. Toch zijn er ook onlangs nog nieuwe schommels gekomen. En leerlingen van de Technische school „De Koppel" hebben de draaimolen gedaan. „Als bestuur moet je ook wel actief bezig zijn met het onderhoud van de toestellen" zegt Mr Punt, „anders moetje een kapot toestel weghalen en dan is er op den duur niets meer We zijn nu weer aan het sparen DAGJE-UIT We hebben een beetje steun van de gemeente gehad en nog wat andere financiële hulp en dat geeft je als bestuur een kick om door te gaan Het geeft je ook het gevoel dat je goed bezig bent. Volgens de beheerster is het ook weer wat drukker de laatste tijd. Vorige zomerbijvoorbeeld, waren er mensen uit Leusden-Centrum die er met hun kinderen een dagje-uit van maakten Pick-nickmand mee, een zonnetje erbij natuurlijk De speeltuin leent zich daar heel goed voorDe speeltuin is er voor heel Leusden. niet alleen voor Leusden-zuid Het is ook een ontmoetingspunt voorde jeugd. Kinderen van een jaar of elf, twaalf spreken daar af. Ze spelen er niet meer echt, maar maken er een praatje met elkaar Toch komt het bestuur op vrij korte termijn met een probleem te zitten wat niet zo gemakkelijk oplosbaar is. De toezichthoudster, mevr. Van Reemst doet het als zestien jaar, wil achter haar taak wel een keer een punt zetten. Om het bestuur niet in verlegenheid te brengen heeft ze haar besluit met 'n jaar uitgesteld maar iemand moet haar toch vervangen. Het werk vergt niet zoveel en er staat een vergoeding tegenover, maar toch iemand moet het doen Het bestuur zelf doet alles gratis en graag Mevrouw van de Pijpekamp: „Er is altijd wel ergens iets waar wat te doen valt Jammer dat niet iedereen dat voelt." De speeltuin „De Zonnebloem" begon in 1963 zijn bestaan. Aannemingsbedrijf Bloemendal schonk op eigen initiatief toestellen, die afkomstig waren uit een oude speeltuin, aan de gemeente Leusden. Leusden-zuid bestond toen merendeels uit jonge gezinnen. Het was dan ook een zeer welkom geschenk. Op 9 mei 1963 werd de speeltuinvereniging opgericht. Later Is de vereniging een stichting geworden. Op 16 mei 1964 werd de speeltuin officieel geopend door Burgemeester Buining. Nog een klein jaar dus en dan heeft het huidige bestuur het weer druk om de dan twintig-jarige speeltuin in het zonnetje te zetten. En daar twintigjarigen er meestal stralend uitzien is het bestuur energiek in de weer om de speeltuin steeds in volle en veilige (in al die jaren slechts één gebroken arm) glorie te kunnen presenteren. Mariëtte Schepers Op 30 maartjongstleden werd de speeltuin heropend Van de nieuwe glijbaan werd meteen gretig gebruik gemaakt LEUSDEN - De vereniging Ivoor Welzijn Ouderen in Leus- Iden (WOL) Is in 1981 gestart met Ihet verschatten van warme (maaltijden aan ouderen die niet I n staat zijn hun eigen potje te (koken. Dit zogenaamde Tafeltje- lóek-je-systeem werkt naar volle (tevredenheid van alle betrokke- |nen. Om meer mensen te kunnen Ihelpen heett de WOL bij de ge beente een subsidieverzoek in gediend om nog 20 pannensets (eet bijbehorende warmhoud- Ibussen te kunnen kopen. Als de (gemeenteraad straks het advies |van de leden van de commissie (welzijn volgen wordt het verzoek (zeker ingewilligd. De maaltijden die Tafelt|e-dek-|e verstrekt worden bereid in Leus- dense en Achterveldse tehuizen. De hele organisatie en bezorging gebeurt door vrijwilligers. De beiaarde die gebruik maakt van de diensten van de Tafeltje- dek-je organisatie betaalt zeil een kleine vergoeding. Omdat het hele systeem vrij goedkoop werkt, is het geheel kostendekkend Niet ieder een komt zonder meer in aanmer king voor de diensten van de WOL. De maaltijden worden alleen ver strekt als er een duidelijke nood zaak bestaat. In het merendeel van de gevallen vindt aanmelding dan ook plaats via het ziekenhuis, een huisarts of een wijkverpleegster De vraag naar deze vorm van hulp verlening is alleen nog maar toege nomen Voor de bejaarde die deze hulp ontvangt is het een hulpmiddel om langer in zijn of haar omgeving te kunnen blijven wonen Ook bij de start van de Tafeltje- dek-je organisatie heeft de ge meente een subsidie vertrekt. Me de door een éénmalige gift van het koningin Julianafonds konden twee jaar geleden 30 pannensets wor den aangeschaft, waarmee 15 be iaarden geholpen konden worden Door giften van de kerk heeft men later nog 10 pannensets kunnen kopen. Op dit ogenblik is dit aantal echter niet toereikend en heeft men al in omliggende plaatsen pannen sets moeten lenen De commissie welzijn had er maandagavond geen enkele moeite mee om de raad te advi seren 6000,- uil te trekken voor de aanschaf van nog eens 20 pannensets. Verschillende raadsleden spra ken hun waardering uit over het feit dat de gehele organisatie ge dragen wordt door enthousiaste vrijwilligers. LEUSDEN - Zonder onoverko- lijke problemen is vorige k de algemene ledenverga- iring van Biljart Vereniging '75 rlopen. Na het openingswoord m voorzitter J. Kramer pas- irden de notulen en verslagen >t de revue. Uit de prestaties ran de leden gedurende het af gelopen seizoen konden de vol gende conclusies getrokken rden. De senioren presteer den naar verwachting alhoewel geen uitschieters te noteren rieten. Bij de jeugd wisten Ge rard Landman en Vincent Steen beek met ieder twee promoties zich in de kijker te spelen. Nieuwe penningmeester werd W Hofman die de taak van Fake Schonewille die een andere be stuursfunctie kreeg, gaat overne men Secretaris Frank Wisman werd met ruime meerderheid her kozen. Voor de nieuwe competitie werden zowel drie senioren- als jeugdteams geformeerd Eén se nioren team in de nationale kader competitie, éen team voor de libre C1-klasse met kaderkopman en éen team in de libre C3-klasse De jeugdploegen komen in de compe titie van het distrikt Eemland/'t Gooi uit. De gevolgen van deze team-sa menstelling leverde geen proble men op Vlot werden er leiders voor de jeugd gevonden en zullen er de nodige leden aanwezig zijn bij de te spelen wedstrijden. Op 18 en 19 juni zal er voor de leden die niet aan de KNBB-competitie hebben deel genomen een toernooi worden georganiseerd. Het ledental was vrij stabiel gebleven en geeft totaal geen reden tot pessimisme In een gezellige sfeer in het onlangs in ge bruik genomen onderkomen liep deze vergadering ten einde. Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden Dat is natuurlijk óók een manier Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1983 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst In hand- of machineletter Vandaag besteld, morgen klaar r als het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon. 033-941495 LEUSDEN Op zaterdag 18 juni van 's morgens half elf tot 's middags vier uur zijn kinderen van 4 tot en met 7 jaar van harte welkom in het Indianendorp van Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. Alle kinderen moeten als echte Indianen dus verkleed en geschminkt komen en wie een wigwam of een tentje heeft, neemt die natuurlijk mee Deak- tiviteiten zijn allemaal in de Indi- anensfeer gehouden Er zijn LEUSDEN - Wanneer het vrou- enkafé in oktober in het vrou- enontmoetingscentrum ge- ouden wordt, wil het vrouwen- Jfé de maandagavond blijven ouden als vaste avond. De op- afwisselend thema-avond hervindt nog steeds de groot- belangstelling. Het voorstel Jieen enigszins gewijzigde or- 'nisatie struktuur kon even- is de goedkeuring wegdragen Jn de vrouwen die afgelopen maandag aanwezig waren. Wil Greeven, die als afgevaar digde van het vrouwenkafé in de werkgroep Vrouwenontmoetings centrum (VOC) zitting heeft, gaf aan het begin van de avond een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot het VOC. De werkgroep is druk bezig statuten te maken Zij wordt daarbij geholpen door een juriste. In september zul len deze statuten aan de Vrouwen raad worden voorgelegd Diverse kleinere werkgroepen zijn bezig een deel van de organisatie te reali seren. Zo is de werkgroep openingsak- tiviteiten bezig een programma sa men te stellen voor een vier dagen durend festijn dat op woensdag 4 oktober begint. Op het voorlopige programma staan in ieder geval de volgende aktiviteiten Een feest middag voor de kinderen, een ca baretoptreden van het Leusdens vrouwencabaret „Suikergoed en hartepijn". een expositie en een koffieconcert. De werkgroepen the ma's voor de open ochtenden, gastvrouwen, kinderopvang en in richting zijn ieder met hun eigen deeltaak aktief bezig. Vrijwilligsters die mee willen denken en werken zijn overigens nog steeds van harte welkom. Wil Greeve kan hierover gebeld worden (tel. 726996) De plaats van het vrouwenkafé in het VOC zal waarschijnlijk alleen op financieel gebied een uitzonde ringspositie innemen Het vrou wenkafé, dat voor iedere vrouw toegankelijk is. kent geen lidmaat schap. dus ook geen contributie Incidenteel, bijvoorbeeld voor een film- of eetavond wordt entreegeld gevraagd Het voorstel om de organisatie vorm enigszins te wijzigen werd po sitief ontvangen door de vrouwen Tot nu toe kent het vrouwenkafé een organisatiegroep met enkele werkgroepjes. Het idee is nu de or ganisatie alleen in werkgroepen te verdelen die een keer per maand een gezamenlijke open huisverga dering organiseren zodat iedere vrouw bij de besluitvorming aanwe zig kan zijn. LEUSDEN - In het Vrouwenka fé wordt maandagavond 13 juni een thema-avond georganiseerd over relaties. Hoe men omgaat met relaties bepaalt men in eer ste instantie zelf, maar men wordt ook beïnvloed door het verleden en de mensen om zich heen. Hier wordt maandag nader op in gegaan De aanvang van de bij eenkomst is om 20 30 uur in De Hakhorst. Waarden 25a. Voor meer informatie kan men bellen naar K de Jong, telefoon 946514 spelletjes, er kan gedanst wor den. er komt een barbecue en een echte Indianen-kampvuur. Wil je die dag van de partij zijn, dan kan je vrijdag 10 juni van 15.30 tot 17.00 uur op onder staande adressen een kaartje ha len: Els Appels, Marterhoeve 16, telefoon 945198; Christa Holdt- grefe, Ravenhorst 14, telefoon 942202. De kosten bedragen f3,50 voor leden en f 5,— voor niet-leden. LEUSDEN - Zaterdag 18 juni wordt traditiegetrouw weer het touwtrektoernooi gehouden waaraan diverse teams uit de provincie Utrecht deelnemen. De organisatie is in handen van de Leusdense afdeling van de Plat telands Jongeren Gemeenschap Utrecht. Het evenement wordt gehouden op het Burgemeester Buiningpark en begint om 19.00 uur. Heren- en damesteams die nog mee willen doen. kunnen zich op geven via telefoonnummer 947297 De prijsuitreiking vindt na afloop plaats in de kantine van Antilopen, waarna er een gezellig avond waarbij de muziek wordt verzorgd door een discotheek (Van de filmredaktie) LEUSDEN - Volgende week donderdagavond 16 juni kunnen leden van de Cinemaclub de Korf kijken naar de pittige komedie van de meester in dit genre: Bla ke Edwards, met Dudley Moore, Bo Derek en Julie Andrews in de hoofdrollen. Leden van de Cine maclub De Korf kunnen nu reeds reserveren voor deze schitteren de komedie, waarin Dudley Moore op zoek is naar nieuw ge luk en dat denkt te vinden bij de vrouw van zijn dromen, die hij met een 10 heeft gewaardeer- d. Toegang boven 16 jaar. Re serveren van kaarten zoals ge bruikelijk voor leden via hetkan- toor van de Leusder Krant èn via het activiteitencentrum de Korf. BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 29 april 1983 tot en met 6 juni 1983 zijn GEBOREN 29 april Judica Cecile, d.v J H Wondergem en J. A. Scholz, 6 mei: Petra Gijsberta, d v. S Knoppers en G J. van den Berg; 6 mei Mike, z v P van Mosel en W Th. J Jansen; 8 mei Manon, d.v. G. H. van Ha- mersveld en Th. A. Groenestein; 8 mei Herman, z.v. J. R. J Lak en M M G Kool; 12 mei: Lisette, d.v. Th L. Voort man en M C. van den Wijngaart; 17 mei Dorothea Nicole, d v R M. Peek en D N. Kohier; 19 mei Welmoed Sijtske, d v G B. Fokkema en R van Veen, 19 mei: Dingena, d.v J Schouten en W. D. Waleson; 20 mei: Roland, z.v. C. Th. P M. Nouwens en B M M. Peters; 21 mei Bastiaan Cornelis. z.v P Bal en T J. Zeevaart; 21 mei Barbara, d v. R J Bouw man en W G. A. M Frencken. 24 mei Hansje, d.v. F. A P M. de Brouwer en Th. E M. Schaeffer. 25 mei: Jan Marinus, z.v A E. Ver- weij en G. van Laar; 27 mei: Gijsbert, z.v. F. J. H. van Houwelingen en J. Zomer; 27 mei Lidewij Henrike, d.v. H. E de Bruine en J. F Kodde. 27 mei Willemijn Joanne, d.v. H E. de Bruine en J. F Kodde; 28 mei Heidi, d.v A. L van Ooste- rom en J H. Bron, 31 mei: Jacomina Anthonia, d.v. P. van de Velde en M van der Kroon; 1 juni: Christian Johannes, z.v. C. H Geertsma en M. Brouwer, 1 juni Ninja AdrianaTina, d.v. H.C. Esveld en J M. A Hopkoper; 1 juni: Kim Leonora Carien, d.v. R. J Ferwerda en G S E Janssen, 2 juni: Timotheus Gregorius, z.v. J. H J. Herder en J van Beek; 2juni: Meike, d.v C. H Lokkeren M C. E. van Wijk; 4 |uni: Annemieke, d,v L. D. van der Werd en J A Moerland; 6 juni Nienke Feikje, d.v A Boers- ma en G. A. Wessels. GEHUWD 17 mei G. J. Lagerweij en H. J M. Zwart. 18 mei W Hendriks en A de Kruijff; 19 mei G de Bie en J. F van de Lagemaat; 19 mei: R. de Kok en A. A. van den Bos. 20 mei: G. P van Ruitenbeek en H M M. Tolboom; 20 mei J. A M. Vincenten en J W M. Vulkers; 20 mei B H M Roest en T A van Wintersewijk, 20 mei: M Krens en Y. Rink; 25 mei J. J W. Benschop en J. A. M Schothorst; 25 mei: D F van den Brink en E. Karsemeijer, 25 mei: J. A. A. Schneider en M. J O. van de Haar, 26 mei: R. J Bochove en W. N. van Essen; 27 mei: Th A. M Krebbers en E. A Hering, 27 mei: G. E van de Burgwal en M. J G. van Hamersveld. 2juni: G van den Berkt en J. Lager weij; 3 juni: H. Holla en A. J Helms; 3 juni M J.M van Campen en E de Vries OVERLEDEN 2 mei. P Garcia Ruiz, oud 13 jaar; 4 mei A. P F Mas. geh. gew met J W. A Bijlsma, oud 94 jaar; 23 mei: J. F Koot, geh. gew metM G Huizinga. oud 84 jaar; 30 mei: A van Daatselaar, geh. gew. met A. C. Hilhorst, oud 85 jaar LEUSDEN - Op maandag 20 juni organiseert het vrouwenca fé een barbecue. Voor de vlees maaltijd bedragen de kosten 10,- voor de vegetariërs is er een menu van 7,-. Maaltijden kunnen toten met vrijdag 17 juni worden gereserveerd bij Heieen (942249), Chlta (943438) en Cato (942147). of geefi u dc voorkeur aan een zitzak? Achtcrbergh is al 100 jaar ambachtelijk bezig samen met u te bekijken, hoe uw woning te verrijken. Amersfoort. Wcslsingcl Tel. 033-13048

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5