£8 Meerjarenraming is te veel werk 50 en 55 jaar getrouwd Nieuwe glijbaan bleek onveilig ZONWERING? CANAARCERU! GeRu zonweringen Ummels valt fel uit naar PvdA erkeerde ihaal- nanoeuvre idt tot andgemeen Afscheid geneesheer direkteur Lisidunahof Enkele honderden Hamershof- loten verkocht j Leusder Krant l Motor tegen fiets y**y IBOU /aarom et op mersfoort ansluiten? Soos-centrum met vakantie SB! Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakleur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033)941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. O O O i* krant DINSDAG 14 JUNI 1983 15e JAARGANG NO. 13 LEUSDEN - Wethouder in financien Fons Ummels :DA) ziet geen kans nog tij- g voor de behandeling van ontwerp-begroting voor iljaar 1984 te komen met uitvoerige budgetprog- ise over de jaren 1984 t/m I86. In het beleidsprogramma jor de huidige raadsperiode aat weliswaar vermeld, dat een verantwoord finan- eel beleid te kunnen voeren 'n meerjarenraming zal orden gemaakt, doch de nbtelijke werklast, die de jzet van een meerjarenbe- ioting met zich meebrengt, aat op korte termijn de uit tering van dat voornemen de weg. Wel zal naar beste vermogen xden gestreefd naar zo volledig jgelijk overzicht van geraamde omsten en uitgaven over de ko- «tde jaren. Dit overzicht (in amb- ijke termen voortgang meerja- renanalyse en voortgang reserve- ringsbeleid geheten) zal nog in juli 1983 aan de raadscommissie li- nancien worden gepresenteerd. Dit deelde een in aanvang nogal geïrriteerde wethouder Fons Um mels mede tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie financien. Hoe precies de te presenteren cij fers zullen zijn en welk karakter het financiële meerjarenoverzicht zal dragen, werd uit de woorden van wethouder Ummels niet helemaal duidelijk en dat hield met name me vrouw Corri Verduin (PvdA) maar later ook Harm Offereins (GPV/ SGP) bezig. GELOOFWAARDIGHEID De discussie over (het gebrek aan) een verantwoord gemeente lijk financieel meerjarenbeleid liep als een rode draad door de verga dering heen. Kennelijk onder het motto de aanval is de beste verde diging opende wethouder Ummels de vergadering met felle verwijten aan het adres van de PvdA. „Bin nen het raam van de mogelijkhe den doe ik mijn uiterste best een financieel meerjarenbeleid op po ten te zetten, maar men moet mij wel een serieuze kans geven De manier waarop de PvdA-fractie te pas en te onpas om een meerjaren begroting vraagt, heeft bij mij de stellige indruk gewekt, dat willens en wetens mijn geloofwaardigheid publiekelijk in twijfels wordt getrok ken. Dat accepteer ik niet, ik vraag de PvdA een andere approach" Die emotionele uitval van wet houder Fons Ummels volgde na een uitvoerige uiteenzetting over de problemen die het ambtelijk ap paraat ondervindt „De werklase van de afdeling financien is enorm groot; we zijn gedwongen om prio riteiten te stellen De hoogste priori teit heeft het actualiseren van de jaarrekeningen. We zijn nu druk be zig met de rekening over het jaar 1981, een planmatig financieel meerjarenbeleid is pas zinvol als je de beschikking hebt over actuele cijfers die de effecten van recent gevoerd beleid laten zien. NUCHTER Mevrouw Corri Verduin reageer de heel nuchter op de verwijten van wethouder Ummels. „Ik begrijp niet waarom de wethouder zo boos doen. Bij verschillende gelegenhe den hebben wij de wethouder een compliment gemaakt voor zijn be leid. Een financiële toekomstver wachting over meerdere laren is als beleidsinstrument voor de ge meenteraad onmisbaar Een beetje gemeente beschikt daar over, dus waarom wij in Leusden niet Bovendien heeft de wethou der zelf toegezegd, dat reeds in fe bruari 1983 de raadsdiscussie over een financiële meerjarenbegroting zou kunnen starten STEUN VOOR UMMELS Deze laatste opmerking bete kende olie op het vuur voor de ge tergde wethouder Ummels „Dat ontken ik ten stelligste Ik heb me niet op een datum vastgeprikt". De wethouder die wegens een plotse linge ziekmelding van raadslid H. van den Sloot de steun van een fractiegenoot moest missen kreeg daarop wel bijval van de vertegen woordigers van de overige raads fracties. Raadslid Harm Offereins (GPV/ SGP) vertolkte die gevoelens met de opmerking dat door de wethou der geen concrete toezegging was gedaan Later ter vergadering maakte Offereins zich zorgen en kwam hij in de rondvraag op de kwestie terug Dat gebeurde nadat de finan cieel deskundige van de gemeen te. de heer A Slagter, had uiteen gezet, dat de afdeling financien vanaf november 1982 met onder bezetting kampt „Toch zullen we anders dan vroeger de raad een beter inzicht in het financiële beleid kunnen verschaffen, aldus Slagter Offereins was mef deze woorden niet helemaal gerustgesteld: „Ik ben benieuwd wat daar straks in juli van terecht komy. we wachten wel af". .EUSDEN - „Waarom wordt centrale antenne-Inrichting Leusden niet aangesloten de te plaatsen antennemast in ersfoort? Dat is veel goedko- en biedt mogelijkheden voor er kanalen. Bovendien zijn we In Leusden van een heleboel sur af: een antennemast op dak of in de tuin van het nieu- gemeentehuis; wel of geen st van 50 meter lengte en er van dat soort zaken." leze vraag stelde raadslid me- uw Corri Verduin (PvdA) aan (houder Fons Ummels (CDA) de gisteravond gehouden ver gadering van de commissie fi nancien. „Het tempo, waarin Amersfoort haar plannen reali seert, is teleurstellend", aldus wethouder Ummels. „Het duurt ons te lang. We hebben in Leus den nieuwbouwwijken, die op korte termijn van een CAI moe ten zijn voorzien. Misschien dat we voor de latere bouwplannen bij Amersfoort aankloppen". Die laatste opmerking van wet houder Ummels ontlokte het no dige commentaar van de com missie. Raadslid Harm Offereins (GPV/ SGP): „Kunnen we - als Amers foort Inderdaad een alternatief vormt - de plaatsing van een 50 meter-mast in Leusden niet nog eens heroverwegen?" De wethouder van financien moest het antwoord op die vraag schuldig blijven. Ummels: „Ik weet niet wat voor technische gevolgen daaraan vastzitten. Die zullen eerst moeten worden uit gezocht". EUSDEN - Vrijdagavond in na tien uur zijn twee auto- bilisten nabij de afslag Leus- i van de Rijksweg 28 met el- ir op de vuist gegaan. Aanlel- tot het handgemeen was wat ongelukkige Inhaalma- leuvre van één van belde auto- Mlisten op de Stlchtse Roton- lel aan aanhangwagen achter auto haalde de heer F. S uit ersfoort op de rotonde een an- auto in. Daarbij sneed hij de ïhaalde auto enigzins. De be- jrder van die auto nam dat niet en zette de achtervolging in Tot aan de afslag Leusden speelden de beide chauffeurs vervolgens een kat-en-muis-spelletje. Nadat beide wagens de snelweg bij ge noemde afslag hadden verlaten, raakten de chauffeurs bij de Herte- kop met elkaar slaags. De heer F S. liep enkele klappen op, zag zijn auto beschadigd door enkele trappen van zijn opponent en moest bovendien toezien, dal zijn autosleutels hem afhandig wer den gemaakt. Bij het buro van de Rijkspolitie aan de Arnhemseweg kon de heer S. uiteindelijk zijn ver haal kwijt. LEUSDEN De seniorenso ciëteit centrum die in De Korf op iedere donderdag wordt gehou den heeft zijn laatste middag op donderdag 30 juni. Daarna gaat de soos met vakantie en gaat weer open op donderdag 1 sep tember. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag an donderdag in da gamaanta Lausdan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting, leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. - Het echtpaar Peper ontvangt burgemeester mr. J W.M. Rademaker LEUSDEN De afgelopen dagen hebben twee Leusdense echtparen hun huwelijksjubileum gevierd. Vorige week vrijdag (10 juni) was het vijftig jaar geleden dat Kasper Peper en Martje Smit met elkaar in het huwelijk traden. Twee dagen later was het 55 jaar geleden dat Adrianus van Eijsden en Adriana Teeler elkaar het jawoord gaven. Het echtpaar Peper is afkomstig uit Groningen. De heer Peper werd in 1908 geboren in Winschoten, zijn vrouw een jaar eerder in Bellingwolde. De heer Peper is werkzaam geweest als fabrieksarbeider, werkbaas bij de Nederlandse Heidemaatschappij, werknemer bij de dienst gemeentereiniging, pakhuisknecht en wegwerker. Het echtpaar Peper heeft twee dochters, die beide in Leusden wonen. De heer en mevrouw Peper wonen sedert augustus in Leusden in één van de bejaardenwoningen in de wijk Zwanenburg. Zondag was het groot feest in verzorgingstehuis 't Hamersveld aan de Asschatterweg. Daar vierden Adrianus van Eijsden en Adriana Teeler hun 55-jarig huwelijksfeest. Op 11 juni 1928 gaven de beide geboren Rotterdammers (77 en 78 jaar) elkaar op het stadhuis van Leiden het ja-woord. De heer Van Eijsden was voor zijn pensionering werkzaam als schilder en huisschilder. De heer en mevrouw Van Eijsden wonen sedert 1975 in Leusden, waar ook één van hun 13 kinderen woont. Eerst bewoonden zij één van de bejaardenwoningen in de wijk Groenhouten en enige tijd geleden kwamen zij naar 't Hamersveld. Het feest begon zondagmiddag met een H. Mis in de Jozefkerk. Daarna werden de feestelijkhe den voortgezet in de recreatiezaal van 't Hamersveld, waarbij uiteraard ook burgemeestr mr. J.W.M. Rademaker aanwezig was. Donderdag was de burgervader al op bezoek geweest bi) het echtpaar Peper. Op de trouwdag zelf vierden de Pepers het feest namelijk samen met hun kinderen elders. - Mevrouw Grootendorst nam vrijdg de glijbaan in gebruik (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De nieuwe glijbaan, die jongstleden vrijdag in het zwembad „Bavoort" in gebruik werd genomen, is onveilig gebleken. Binnen een half uur, nadat de attractie voor gebruik was opengesteld, liep een kind een hersenschudding op. De staf van het zwembad besloot daarop de glijbaan onmiddellijk buiten gebruik te stellen. De glijbaan werd vrijdagmiddag in gebruik genomen door één van de oudste gebruikers van het zwembad „Bavoort", mevrouw Grootendorst. Na haar gleden vele kinderen van de baan naar beneden, maar al spoedig bleek, dat het nieuwe speeltuig niet geheel in orde was. De kinderen kwamen met te grote snelheid naar beneden en belandden met een smak in het water. Bovendien bleken ze het risoco te lopen om de onderste rand van de glijbaan te raken. Nog geen half uur nadat mevrouw Grootendorst naar benedenwas gegleden raakte een kind licht gewond en moest de nieuwe attractie gesloten worden. Het bestuur van het zwembad heeft dezelfde middag nog kontakt opgenomen met de leverancier van de glijbaan. Deze zal de baan zo spoedig mogelijk weer gebruiksklaar maken. LEUSDEN Per 30 juni a.s. zal de heer P.J. Woortman, ge neesheer direkteur van het psy chogeriatrisch verpleeghuis Lisi dunahof wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werkzaamheden be ëindigen. Op vrijdag 1 juli zal hem van 15 00 tot 17.00 uur een af scheidsreceptie worden aange boden in het verpleeghuis Lisi dunahof aan de Bavoortseweg 99. Tevens kan die middag ken nis worden gemaakt met zijn op volger de heer F F L. Vlak, arts „Boekenmolen" in nieuw onderkomen3 Indeling kelder gemeentehuis.3 Miniatuurtje3 Overig sportnieuws7 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Ruim een week na de start van de verkoop van de loten stelt de werkgroep „Drie jaar Hamershof' vast, dat de lote rij naar verwachting verloopt. Er zijn nu enkele honderden loten verkocht van de in totaal 10.000 loten, die de Hamershofwinke- liers aan de man wilien brengen. Zoals bekend is de opbrengst van de loterij bestemd voor het Foster Parents Plan. Met de loterij vieren de Ha- mershofwinkeliers het driejarig bestaan van hun winkelcentrum. Op zaterdagavond 17 september wordt tijdens de inmiddels tradi tionele jaarmarkt de trekkking verricht door mr. A.A.M. van Agt, bestuurslid van de stichting Fos ter Parents Plan. De loten kosten tien gulden per stuk en zijn ver krijgbaar via de banken in het winkelcentrum Aanstaande zaterdag (18 juni) staat er op het plein in de Ha mershof een speciale verkoop- stand, waar passanten loten kun nen kopen Daar kan men ook kennismaken met de hoofdprijs van de loterij een Volkswagen Polo. Naar de werkgroep is geble ken, bestaat er naast de reeds bestaande aankoopmogelijkhe den ook behoefte aan de moge lijkheid om loten schriftelijk te bestellen Dat kan door een kaar tje te sturen naar „Foster Parents Loterij", Postbus 8 in Leusden. De bestelde loten worden dan zo spoedig mogelijk thuis gebracht. Rozendaallaan 8 Leusden-C. LEUSDEN - Op de Burge meester Van der Postlaan ter hoogte van Groenhouten Zuid vond zaterdag even voor de mid dag een aanrijding plaats tussen een motorrijder en een fietster. De fietster moest met verwon dingen aan het hoofd worden overgebracht naar het zieken huis. Het ongeluk ontstond doordat de wielrijdster de weg overstak op een zodanige wijze, dat de motorrijder haar niet meer kon ontwijken. Zo wel de tiets van mevrouw M. S uit Leusden als de motor van de heer J. V, uit Nijmegen raakten bescha digd Verkoop rechtstreeks van fabrikant aan konsument. Alle typen binnen-en buiten zonwering mét garantie. Speciale meeneemprijzen voor doe-het-zelf-montage. De heer en mevrouw Rademaker op bezoek bil hel echtpaar Van Ei/sden Turbinestraat 8A, Veenendaal Telefoon 08385 10682/12544

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1