„10" - pittige komedie van Blake Edwards Informatiegids „Wegwijs voor Ouderen" verschenen Mr. Alberda wordt gemeentesecretaris Deense handeisattaché bij overdracht Traehus-woningen I leusder krant Twee raads- eden candidaat lesturen- ïverieg „Martijn en de Magiër", spannende jeugdfilm van Karst van der Meulen lommissie ip bezoek bij randweer Schoolraad organiseert VBAO-avond Man had liters sherry op achter het stuur Politie zoekt getuigen ongeval Derde politie man in A'veld Bejaarde automobilist werd onwel Cursus Drukwerk voor ver enigingen Vrachtauto vermorzelt bromfiets Auto uit de bocht tegen lichtmast ZATERDAG 18 JUNI IN DE KORF ?jaardensoos Videorecorder en filmviewers gestolen Leusder Krant S ATLANTA vind je in de Kwiekwinkel KI/l/IEK [WINKEL FOTO-KOPIE NODIG? Avond vierdaagse Rets ontvreemd DINSDAG 14 JUNI 1983 plaatselijk nieuws 5 van één onzer medewerkers) LEUSDEN Na het opheffen ian de werkgroep onderwijs Is er jeen overlegplatform meer vaarln vertegenwoordigers van Ie diverse schoolbesturen elkaar intmoeten. n de werkgroep onderwijs had- jen vertegenwoordigers van alle nderwljsgeledlngen zitten. Ver ier maakte de gehele raadscom- nlssie voor onderwijs deel uit lan de werkgroep, iet onderwijsveld toonde zich iver het algemeen niet erg ge- ukklg met het opheffen van de verkgroep. Vandaar dat er door je gemeente initiatieven zijn ge- lomen om te komen tot een ileuwe overlegsituatie. Afgevaardigden van alle ichoolbesturen zullen deel gaan iitmaken van dit nieuw te vor- nen „besturenoverleg" Over de iraag wie nu het openbaar on- jerwijs moet vertegenwoordigen \ns van Kemenade Lilly van Amerom in zo'n overlegorgaan is al heel wat gepraat. In de oude werk groep onderwijs werd het open baar onderwijs duidelijk verte genwoordigd door twee afge vaardigde van de schoolraad voor het openbaar onderwijs in Leusden. Formeel is de gemeen teraad echter het schoolbestuur van de openbare scholen. Burgemeester en wethouders van Leusden bleken van mening dat er in het nieuw te vormen besturenoverleg geen plaats is voor een vertegenwoordiging van de schoolraad. In het voorstel dat eerder aan de gemeenteraad werd aangebo den. gingen B. en W. er van uit dat twee leden uit het college het openbaar onderwijs moesten vertegenwoordigen De gemeen teraad was het hier echter niet mee ons Minstens één gemeen teraadslid zou in het besturen overleg moeten zitten, zo meen de de raad. Wethouder Van Woudenberg liet maandagavond, tijdens de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs duidelijk merken dat eroverdit onderwerp verdeeldheid heerst in het colle ge. Wie nu eigenlijk wat wilde, werd niet duidelijk De eindbe slissing van het college is echter wel duidelijk Wethouder Gijs van Woudenberg zal het open baar onderwijs vertegenwoordi gen in het te vormen besturen overleg. Wie van de raadsleden de tweede man of vrouw is die deel gaat uitmaken van het over legplatform zal de voltallige raad moeten uitmaken in een stem ming. Voor de funktie boden de dames Lilly van Amerom (VVD) en Ans van Kemenade (P.v.d A zich maandagavond spontaan (Van de filmredaktle) LEUSDEN Na het succes van de kindervoorstelling tijdens het filmfeest van de Cinemaclub De Korf, zaterdag 28 mei, heeft het bestuur van de vereniging besloten om op zaterdagmiddag 18 juni a.s. een kinderfilmvoor stelling te organiseren om de behoefte aan dit soort evene menten te pellen. Vertoond zal worden „Martijn en de Magiër", opnieuw een film van jeugdfilm regisseur Karst van der Meulen. De toegang Is deze keer niet gratis: leden betalen f 1,25, nlet- leden twee gulden. Een glas li monade is bij de prijs Inbegre pen. De voorstelling begint om twee uur, de zaal Is een half vier voor aanvang open. In „Martijn en de Magiër" gaat het om de jongen Marlijn (Bart Gabrielse), die weinig of geen aandacht van zijn ouders krijgt, omdat ze ontzettend druk zijn met hun winkel. Daar zijn ouders een hoge verwachting van hem hebben, is het een teleurstelling als blijkt, dat hij op school blijft zitten De enige, die hem begrijpt en luistert naar zijn verhalen is zijn opa uit het bejaardentehuis (Lex Goudsmit). Tijdens Mar- tijn's vakantie wordt er een sprookjesfilm in zijn woonplaats opgenomen Hij wordt gekozen als de hoofdrolspeler en opa speelt de tovenaar, Martijn wil dat natuurlijk graag aan zijn ou ders vertellen, maar krijgt geen kans. Tussen de filmopnamen door probeert hij een jongen, Michiel, uit handen van een Oos terse Magiër te redden en dat gaat uiteraard niet zonder span ning en avontuur „Martijn en de Magiër" behoort tot de categorie „goede jeugdfilms". Regisseur Karst van der Meulen kent zijn pappenheimers en appelleert op uitstekende wijze aan de gevoe lens van kinderen èn hun gevoel voor humor. Warm aanbevolen! (Van de filmredaktie) „10", USA, 1979. Regie: Blake Edwards. Produktie Blake Edwards Tony Adams; scenario: Blake Edwards, Camera: Frank Stanley; Muziek Henri Mancini, montage: Ralph E Winters. Genre (tragi-) ko medie. Keuring vanaf 16 jaar. Met: Dudley Moore. Julie Andrews, Bo Derek. Robert Webber. Dee Wallace. Sam Jones, e v a Lengte: 122 minu ten. Theater: Cinemaclub De Korf. activiteitencentrum De Korf donder dag 16 juni 1983. Aanvang 20 uur; zaal open 19.30 uur. George Webber (Dudley Moore), Is succesvol als liedjesschrijver, heeft een rijpe vriendin (Julie Andrews) en woont In een prach tig huis in Beverly Hills. Maar hl) Is óók 42 jaar, beseft dat hij over de helft is en wil nu echt gaan leven. De levensdrift krijgt plot seling een heel mooi en heel jong doel: Jennifer, wier lijf een leden een volle tien scoren op de waar deringsschaal van George. De kracht van Blake Edwards als cineast ligt niet zozeer in hetgeen er tussen de beelden van zijn films gebeurt als wel in hetgeen er in beeld gebeurt Is het scenario goed en de acteurs daardoor beter in staat het beeld met hun aanwezigheid te vullen, dan krijg je een dijk van een film. Edwards slaagde daar eerder in met verschillende Pink Panther- films met Peter Sellers als goede beeldvuller. in „10" is het Dudley Moore, die de film draagt als George Webber Natuurlijk: Bo Derek's lijfelijke aanwezigheid zie je niet gauw over het hoofd, maar het is Moore, die met zijn schitterende kreatie als de stum perende, en hunkerende morsi ge veertiger, belast en beladen met de melancholie van zijn menopauze, een niet alleen erg geestige, maar tevens aandoen lijke rol neerzet, die klinkt als een klok. Donderdagavond 16 juni te zien In het programma van de Cinemaclub De Korf, aanvang 20.00 uur, activiteitencentrum De Korf. Zaal open: 19.30 uur. Toegang voor leden: f 2,50. Niet- leden betalen f7,50 (inclusief een tijdelijk, verplicht lidmaat schap). Toegang boven 16 jaar. - Groot-Krakhorst, Bolderikhof 1ö, Leusden-C. - Bureau Voorlichting, gemeente huis 't Erf 1 Jvan een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Raadscommis sie Algemene Bestuurszaken 1ABZ) gaat don derdag op bezoek bij de Leus- lense brandweer. Voorafgaand an de maandelijkse vergade- ling komen de leden van de com- pilssle ABZ bijeen in de brand weerkazerne. Daar zal de com mandant van de brandweer, de [eer J. Upperman, een korte In leiding houden, waarna de com- Jnissieleden In de gelegenheid lijn hem vragen te stellen. De bijeenkomst in de brandweer kazerne begint om 19.30 uur Om uiterlijk 21.00 uur verplaatst het ge zelschap zich naar de commissie kamer van het gemeentehuis aan 't Erf Daar wordt de maandelijkse vergadering gehouden, waarvan de agenda als volgt luidt: 1Opening en inventarisatie van vragen. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 1 mei 1983. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Wijziging verordening metho dische functiewaardering. 5. Vaststelling verordening inza ke de behandeling van be roep- en bezwaarschriften. 6 Geschil gemeente Leusden en A. J Steenkamp. 7 Jaarmarkt Hamershof 8. 3e wijziging APV 9 Vervanging tankautospuit brandweer, groep Achterveld. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. LEUSDEN - Onder de titel „Wegwijs voor Ouderen" Is een informatiegids verschenen met adressen, wenken en tips voor 65-plussers. De gids Is een geza menlijke produktie van de Ver eniging voor Welzijn Ouderen te Leusden (WOL) en het gemeen telijk bureau Voorlichting. De gids wordt deze week toege zonden aan alle inwoners van Leusden, die dit jaar 65 worden of inmiddels zijn geworden. Voor alle ovenge belangstellenden is de gids op de volgende adressen gratis at te halen: - Verzorgingstehuis 't Hamers- veld, Asschatterweg 34, Leusden- C; - Verzorgingstehuis St. Joseph. Hessenweg 218 Achterveld; - Verpleegtehuis Lisidunahof, Li- sidunalaan 18 Leusden-C; Kruisgebouw, De Roovan Aldewe- reltlaan 13, Leusden-zuid; - Kruisgebouw, Rozengaarde 33, Leusden-c; - Kruisgebouw. W. van Amers- loorlstraat 38, Achterveld; LEUSDEN Jhr. mr. J.O.R. Alberda van Ekensteln (32) uit Leusden is met Ingang van 1 september aanstaande benoemd tot gemeentesecretaris van de Drenthse gemeente Dwingeloo. Sinds 1 mei 1981 was Alberda chef van de afdeling algemene zaken van de gemeente Leusden en daarvoor |urldlsch medewer kervan de gemeentesecretarie In Apeldoorn. VERLOREN EN GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie in Achterveld, telefoon 1607, zijn als gevolgen en verloren opge geven: Verloren: smalle zilveren arm band met massief bandje. Gevonden: Sleuteltasje van Ra bobank, inhoud zwemkaart De Gllnd; sleutelring met flesope- ner; fletssleuteltje aan sleutel hanger. ACHTERVELD De bejaar- Idensoos zal donderdagmiddag niet plaats vinden in Ons Ge bouw. De deelnemers aan de loos zijn uitgenodigd door de firma De Vor. De soosmiddag zal nu gezellig worden doorge bracht in de kantine van ge noemde firma waar men kan schut- en klaverjassen. Er kan rreer een aantal leuke prijzen «orden gewonnen. Als komplete kantoor winkel voor Amersfoort en omgeving herbergen wij om de meest uitgebreide sortering in ATLANTA artikelen In de eerste plaats bekend om z'n grote verscheidenheid in bedrijfsformulieren, heeft ATLANTA nu ook tal van artikelen voor het opbergen van datagegevens uit de computer. De kwiek winkel is veelzijdig! de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort Telefoon 033 - 6 31824 LEUSDEN - In de nacht van zaterdag op zondag Is ingebro ken In een woning aan de Finn- mark. Er werden een videorecor der, een filmcamera en verschil lende grammofoonplaten ver mist. De inbrekers zijn door de tuindeur de woning binnen ge komen. - De heer Hansen brengt een naambordje aan op één van de Traehus-woningen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Deense han delsattaché in Nederland, de heer Karsten Hansen, was zater dagmiddag in Leusden bij de of ficiële overdracht van de Trae hus-woningen in Munnikhove. Met de bevestiging van een naambordje van één van de 21 woningen was de officiële over dracht een feit. De happening vond zaterdag middag plaats in aanwezigheid van onder meer vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Ook de kopers van de woningen waren bij het gebeuren uitgenodigd. Na een ontvangst op het gemeentehuis vond de officiële handeling plaats in Munnikhove. Vervolgens was er voor de genodigden een koud buf fet in „De Hakhorst". De Traehus-woningen vormen onderdeel van het plan met 61 klei ne. vrijstaande houten huizen in Munnikhove. Traehus is een Deens ontwerp, dat in Nederland werd geïntroduceerd door de Leus- dense mevrouw Praiquin Er staan 21 van deze houten huizen in Mun nikhove. Ze zijn allemaal verkocht en binnen enkele weken zal de laatste zijn opgeleverd. LEUSDEN De Schoolraad organiseert woensdag 22 juni voor het openbaar onderwijs een avond over het voortgezet basis onderwijs. De bijeenkomst vindt plaats om 20.00 uur in De Heerd, Berkelwijk 33. De schoolraad or ganiseert deze avond op verzoek van het Initiatiefcomité Voortge zet Basisonderwijs. Dit comité voert nu. als vervolg op de onlangs gehouden voor lichtingsavond. afzonderlijke ge sprekken met de verschillende richtingen (rooms katholiek, protestant-christelijk, gerefor meerd. montessorie en open baar). Het is de bedoeling dat er per richting nadere uitwerkingen worden gegeven aan de stichting van een samenwerkingsschool voor voortgezet onderwijs in I Leusden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Met twee liter sherry op achter het stuur. Dat heeft zaterdagnacht rond één uur een Inwoner van Leusden gepresteerd. Volgens zijn be kentenis tegenover de politie had hij die hoeveelheid geestrijk vocht in twee uur tijds naar bin nen gewerkt. Het kwam tot een confrontatie met de politie doordat de dron ken automobilist op de Lockhor- sterweg een aanrijding veroor zaakte. Te laat ontdekte hij daar de schrikhekken, die aangeven dat de weg is afgesloten. Hij knalde er tegen op en moest ver volgens in zijn beschadigde auto de komst van de politie afwach ten. Die nam zijn automobiel In beslag. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De Rijkspolitie in Leusden-Zuid zoekt getuigen van een ongeval dat vorige week donderdg (9 juni) heeft plaatsge vonden in de Willem de Zwijger laan in Leusden-Zuid. Daarbij werd een 21-jarige jongedame ernstig aan het hoofd gewond. Het meisje reed donderdag avond omstreeks 20.00 uur ter hoogte van nummer 18 in de Willem de Zwijgerlaan, toen zij van achteren werd aangereden door een rode auto. Zij viel van haar fiets, raakte met haar hoofd de stoeprand en moest met ern stige verwondingen naar het zie kenhuis worden overgebracht. De bestuurder van de rode auto is na het ongeval doorgereden. De Rijkspolitie in Leusden- Zuid verzoekt getuigen van het ongeval kontakt op te nemen met het groepsburo aan de Arnhem- seweg, telefoon 944444. INGEZONDEN Wij, drie buurvrouwen uit Leusden besloten om in Achter veld mee te lopen met de Avond vierdaagse. Daar wij dit voor ons plezier wilden doen vlei het ons tegen bij de organisatie van deze wandeltocht een instelling te be speuren die niet overeen komt met sportiviteit, wandelgenot en opoffering van tijd voor de wan delaars. In Achterveld is er de mogelijk heid de 5.10of15kmtelopen.de starttijden liggen tussen 18 00 en 19.00 uur Wij liepen de 15 km en begonnen met een starttijd van 18.45 uur. Omdat één van ons werkt was het moeilijk om eerder te starten Helaas heeft de orga nisatie de konsekwenties met overzien dat als een wandelaar om 18.45 of 19.00 start voor de 15 km. hij of zij drieof drieëneenhalf uur later binnenkomt. Aangezien er maar zeer weinig mensen de 15 km liepen (10) en de meeste van hen eerder startten dan wij kwamen wij altijd als laatste bin nen hetgeen voor de eindkontro- le erg moeilijk was De eerste avond kwam men ons om 21.45 uur tegemoet met de auto om de kaartjes om te ruilen. De tweede avond was er helaas niemand meer die op ons wachtte. Onder weg kregen we van diverse kon- trolemensen (niet van allemaal) verwijten te horen „kunnen jullie niet eerder starten", kunnen jul lie niet wat harder lopen" Bij de start van de tweede avond deelde men ons zelfs mede de laatste avond met het défilé niet op ons te kunnen wachten. Het plezier was er voor ons de eerste twee avonden al vanaf. Eenieder heeft toch het recht om z'n eigen tem po te lopen, wandelaars die om 18.00 uur startten voor de 15 km hadden niet veel minder tijd er over gedaan dan wij. Het ergste was echter toen de tweede avond vlakbij „Ons Gebouw" een vrou wenpersoon van de organisatie ons op een niet bepaald plezieri ge manier kwam vertellen dat we het niet konden maken erzo lang over te doen en dat we maar sneller moesten lopen. We waren om 19.00 uur gestart en kwamen om 22.30 uur binnen, bovendien was dit de langste avond, méér dan 15 km. De volgende dag. toen wij haar hierover aanspra ken bood ze ons haar excuses aan. welke wij aanvaardden. Om toch onze goede instelling te to nen heeft één van ons de woens dagmiddag vrij genomen zodat eerder starten mogelijk werd De laatste avond hebben we voldaan aan de eis om 17.45 uur te starten zij het dan dat we niet allebei hadden gegeten. Eén van ons mocht helaas op doktersadvies niet meer verder meelopen. De EHBO heeft haar met goede zor gen omringt, toch leuk om men sen met een juiste instelling te ontmoeten. ACHTERVELD Met Ingang van 1 juni is het politiebestand weer aangevuld met een derde politieman. De voorgeschreven sterkte van drie politiemensen In het dorp was sedert het vertrek van de heer Bijl niet meer aange vuld. De héér Diepenveen is nu de gelederen komen versterken. Hij komt te wonen in de nieuw bouw zodra de voor hem bestem de woning klaar Is. Zolang deze woning nog niet gereed is reist hij elke dag op en neer van Vee- nendaal naar Achterveld. LEUSDEN - Een 82-iarlge In woner van Soest is zaterdagmid dag omstreeks drie uur achter het stuur van zijn auto overle den. Dat gebeurde op de Lock- horsterweg. Volgens de Rijkspo litie Is er sprake van een natuur lijke dood. Hij was de Lockhorster- sleeg op gereden, waar hij vaststel de. dat verder ri|den in verband met de defecte brug onmogelijk was 8ij een poging zijn auto te keren, werd de bejaarde automobilist onwel en overleed. Omstanders schoten nog te hulp, maar konden niets meer doen ACHTERVELD - Vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag werd uit een schuur tje achter een woning aan de Van Oldenbarneveltstraat een da mesfiets ontvreemd. De bergplaats bleek niet afge sloten te zijn geweest. De laatste avond hebben we toch een medaille voor haar gekregen want ze had toch 45 km gelopen. Dit wordt door ons zeer gewaar deerd. Wij zouden de organisatie willen vragen, via deze weg, de volgen de keer te willen overwegen of het nog zinvol is de 15 km te handhaven Men zou anders van te voren duidelijk een vroegere starttijd hiervoor kunnen vast stellen zodat men weet waar ze aan toe zijn. Wij zijn er van over tuigd dat als er veel meer mensen de 15 km zouden lopen het „de moeite waard" zou zijn voor de organisatie om daar een uurtje langer op te moeten wachten. Helaas waren wij de dupe van een kleine opkomst voor de 15 km Voor de goede orde vermelden wij dat er geen wrok bij ons bestaat maar dat wij betwijfelen of de organisatie van deze avondvierdaagse in Achterveld de juiste instelling heeft, en of ze zich van bovengenoemde feiten bewust zijn. Irmgard van Opijnen Spaarnewijk 6 mede namens: Lia van de Berg en Jolanda Lin- denberg, Spaarnewijk 4 en 8. Naschrift redaktie: Wij willen de organisatie van de Achterveldse Avondvierdaagse uitnodigen op deze brief schrif telijk te reageren. ACHTERVELD In het ver enigingswerk wordt veel gebruik gemaakt van drukwerk om de leden op de hoogte te houden, verslagen te maken en boekjes samen te stellen. Om hierin meer vaardigheid te krijgen start binnenkort een cur sus over schrijven, drukwerk en vormgeven. Deze cursus wordt georgani seerd door Stichting De Moespot in de Moespot. Het doel van deze cursus is het bevorderen van communicatie bij verenigingen en tussen verenigingen onder ling door bijvoorbeeld het opzet ten van een nieuw project. Er zullen drie avonden worden ge organiseerd en wel op 2,16 en 23 juni. De cursus is geheel gratis. De navolgende onderdelen ko men bij deze bijeenkomsten aan de orde: de organisatie van drukwerk; verschil van druktechnieken; redaktie; veel practische oefeningen; per keer schriftelijk materiaal; gasten van de krant en drukkers en tips voor lay-out en stijl. Voor degenen die veel In het verenigingswerk met het maken van verslagen e.d. te maken heb ben zeker een belangrijke cursus om zo het werk gemakkelijker te maken. LEUSDEN - Vrijdagmiddag even voor twee uur werd op de Langesteeg een bromfiets ver morzeld door een vrachtauto. De bestuurder van de bromfiets kwam met de schrik vrij. De aanrijding ontstond, toen de chauffeur van de vrachtwagen achteruit over de steeg reed. Hij zag daarbij de achter hem stil staande bromfietser over het hoofd. De bestuurder van de brom fiets kon tijdig opzij springen, maar moest wel toezien hoe zijn brom mer onder de wielen van de vracht wagen verpletterd werd. LEUSDEN - Woensdagavond even na zes uur verloor de heer H. uit Leusden-Zuid de controle over het stuur van zijn auto en vloog uit een bocht van de Bur gemeester Van der Postlaan. De auto kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De heer H. moest met verwondingen aan het hoold naar het ziekenhuis de Lichten berg worden overgebracht. Zijn auto en de lichtmast raakten zwaar beschadigd. Volgens de Rijkspolitie is gladheid van het wegdek de oorzaak van het on geluk geweest.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5