ocknorst viert zaterdag vierde lustrum in vernieuwing tennispark .Wielrennen is afzien en rainen is investeren" Tennisjeugd hield vaardigheidsdag leusilen krant mateurwielrenner Gert Mosterd in ronde van Leusden Hockeyers naar mini- olympiade horst voort en tennisverenigin gen uit buurtgemeenten sturen regelmatig hun „spionnen" naar het Buiningpark om te zien, of zij nog goed materiaal binnen de eigen lijnen kunnen krijgen. Want Lookhorst is ruim aanwezig in de landelijke tennisstrijd. In die twintig jaar zijn al diverse goede tradities gegroeid, zoals de uitreiking van de oranjeballen aan „onopvallende" werkers in de vereniging, het internationale jeugdtoernooi eens per twee jaar, het eigen open toernooi in september, uitwisselingen met bevriende buurtclubs, het echt- parentoernooi en de heren avonden. De belangstelling voor de leden lijst was zo groot, dat soms een ledenstop moest worden inge steld. De groei bleef echter doorgaan en zo telt de vereni ging anno 1983 ruim 800 leden, begeleid door twee vaste trainers en een enthousiast aantal be- stuurs- en commissieleden Het clubblad „De Gravelton" wordt nimmer tussen het oud papier aangetroffen. Teveel mensen, te weinig banen. Dat euvel, dat helaas in ons land de kop heeft opgestoken, trof ook de tennisclub. Gelukkig wist de gemeente een mouw te pas sen aan dit Leusdense gebrek, want het jongste tennisseizoen kon worden geopend met drie nieuwe gravelvelden. Die uitbreiding werkte zo anime rend, dat het hele complex goed onder handen werd genomen met als grote blikvanger het rian te en deels te overdekken (zon- ne?)terras De laatste maanden is door diverse leden zo hard getimmerd en geverfd, dat de vingers er nog krom van staan Maar als zaterdag 18 juni om 3 uur 's-middags op alle banen het spel dood valt, is het park dan ook óf. Velen zijn uitgenodigd voor de officiële opening, in sep tember zullen de Lockhorsters onderling het 20-jarig bestaan vieren. WETHOUDER De opening zal met vlag en wimpel geschieden. Het muziek korps „Lisiduna" komt op herha ling en het trio Ton Steenbeek zal het kopergeschal aflossen Het feestgedruis zal zich afspelen op de banen 4. 5 en 6. Deze banen zijn niet uitgekozen, omdat zij toch al dichtgetrapt zijn, maar omdat zich daaromheen het meeste publiek kan verzamelen Na een officieel woord van bur gemeester mr. W. M Rademaker zal het „echte werk" worden ge daan door wethouder G. van Woudenberg, omdat hij over de sterkste zenuwen schijnt te be schikken. En niet alleen de vlag gen en wimpels zullen kleur aan het geheel geven De oudere Lockhorstjeugd zal zich geheel storten op het serve ren .van drankjes en hapjes Vanaf rond 9 uur 's-avonds zullen de Lockhorsters in het clubgebouw weer „onderons" zijn voor een openingsfeest met muziek van de Hill Riche Jazz men. Dan zullen ook de kampi oenen van dit jaar op de schou- i ders worden genomen, want on danks de vele feestvoorbereidin- j gen is er In de afgelopen compe- title door menig team ook nog met succes getennist. EUSDEN De LTV Lock- rst heeft bij de opening van tennisseizoen op het ver- uwde terras de bloemetjes geducht buiten gezet, maar i was slechts een (len- /oorbode voor het vele stgedruis in dit jaar. ckhorst, de oudste tennis- eniging van Leusden, be lt in 1983 n.l. twintig jaar. vierde lustrum kan extra fden gevierd, omdat delijk de uitbreiding van Lockhorstbolwerk op het rgemeester Buiningpark eed is gekomen, waardoor club kan beschikken over |en verlichte tennisbanen een goede accommodatie, aterdagmiddag (18 juni) zal uitgebreide en vernieuwde op feestelijke en spectacu- i wijze officieel worden ge- nd en de leden van het eerste uur zullen dan ongetwijfeld even terugdenken aan de eerste moei zame stappen in de tenniswereld op een temidden van modder liggend complexje van drie ba nen. Het was 22 oktober 1963 toen in het bovenzaaltje van de Raiffei- senbank 27 enthousiastelingen, onder wie de toenmalige burge meester Buining, besloten, dat de LTV Lockhorst was geboren. De naam werd ontleend aan een landgoed uit de elfde eeuw, dat in de buurt van het huidige ten nispark had gelegen. Op de fees telijke klanken van het muziek korps „Lisiduna" werd op de eer ste zaterdag in mei 1964 het ten nispark officieel geopend: drie gravelbanen op een kaal terrein, waar niet alleen de spelers maar ook weer een wind vrij spel had den. Een clubhuis was er nog niet. Een keet op wielen van de firma Schoonhoven en wat plan ken op schragen vormden de accommoaatie Het enthousiasme was echter groot en al snel werden de funda menten gelegd voor een be scheiden clubhuis, dat in de loop der jaren naar zijn huidige om vang is „gegroeid" Want het le dental groeide en groeide en en kele teams met doorzetters manifesteerden zich al gauw in de zaterdgmiddagcompetitie. En in 1970 waren de Lockhorsters de koning te rijk met een verdub beling van het banental. HOOG PEIL In twintig jaar heeft Lockhorst zich onder voorzitters als J. Hoogendijk, Jan Elsackers, A Noordkamp, Afko Schoonbeek en de huidige man-met-de-ha- mer Martin de Boer ontwikkeld tot een volwassen, gezellige ver eniging. Het tennisspel groeide naar een hoog peil. Zelfs nati onale spelers komen uit Lock- DINSDAG 14 JUNI 1983 7 1964 Vanaf een groentekistje spreekt burgemeester Buining zijn vreugde uit over de opening van het eerste tennispark in Leusden. .EUSDEN Morgenavond staat de 7e editie van de ronde Leusden op de overvolle wielerkalender. Leusden zal dan )r een aantal uren in het teken van de wielersport staan. Is nu zo belangrijk zal men zich misschien wel afvragen, angrijk, dat niet zozeer maar wél interessant en spannend, er het algemeen loopt de gemiddelde Nederlander toch pas rm als namen als Raas, Zoetemelk, Kuiper en dergelijke in programmaboekje vermeld staan en voorde nodige duiten :htmatig hun rondjes om de kerktoren fietsen. Zover is men Leusden (nog) niet. Desalniettemin zal er morgen van Iharde" wielersport te genieten zijn als de trimmers, hebbers, veteranen en amateurs hun talenten tentoon- eiden. In voorgaande jaren met bij zondere aandacht de verrichtin gen van onze plaatsgenoten Dick Willigenburg en Hans Vierdag nauwlettend volgend (jammer- genoeg zijn deze wielertalenten om uiteenlopende redenen uit het peleton verdwenen) zullen we het dit jaar wederom niet zonder een plaatselijke favoriet hoeven stellen. Uit het niets en nog kort in de rijen der amateurs, weet Leusdenaar Gert Mosterd alle aandacht op zich te vestigen door de laatste weken menig maal in de voorste gelederen te eindigen. Reden genoeg om de ze nog onbekende jongeman kort voor de koers eens nader aan de tand te voelen en aan de weet te komen wie Gert Mosterd, de nieuwe wielerbelofte nu wel eigenlijk is? In het naburige Amersfoort zag Gert op 18 juni 1959 het eerste levenslicht. Na opge groeid te zijn in het Soesterkwar- tier verhuisde de familie Mosterd diverse malen binnen de Keistad om tenslotte in 1982 aan de Dis sel in Leusden verzeild te raken. Naast de gebruikelijke gymuurt- jes op de Mavo deed Gert tot zijn twintigste niet aan sport. Nie mand in de familie was echt sportminded Daar kwam in '81 alras verandering in toen Gert maar één doel voor ogen kreeg. Om op een gezonde en sportieve manier van het roken af te komen en een vitaal lichaam te kweken raakte hij aan het fietsen ver slaafd. Fietsen leek hem de juiste manier en liet zich bij fietsenmaker Van Hoeijen in de Krommestraat een tweewieler aanschaffen. In con tact komend met de vaste klan ten van de rijwielzaak deed Gert in de ban van het (hard)-fietsen geraken. Van het één kwam het ander Eerst meefietsend met de wielrenners tijdens trainings avonden, ontdekte hij dat het wielrennen hem behoorlijk goed afging, om zich tenslotte te laten overhalen om lid te worden van de wielerclub „de Pedaalridders" in Amersfoort. LIEFHEBBER Behorend tot de categorie der liefhebbers pedaleerde Gert in '81 voor het eerst met de officiële KNWU-koersen mee. Maar liefst twintig prijzen wist hij in de wacht te slepen met als absoluut hoogtepunt de twintigste plaats op het Nederlands Kampioen schap. Het tweede seizoen moest hij overstappen naar de rijen der amateurs wat hij samen deed met zijn maatje Ton v.d Berg, (tevens Leusdenaar) die hoe gek dat ook klinkt de kleuren van de RCT Amersfoort verdedigt. Van con currentie is echter geen sprake Als het even kan gaan deze plaatsgenoten samen naar de koersen. Met wisselend succes fietste Gert het eerste seizoen met de amateurs mee. Tienmaal wist hij vorig jaar een prijsje in de wacht te slepen. Dat het wat harder ging als bij de liefhebbers ontdekte Gert algauw. Maatschappelijk ging het hem niet voor de wind. Na het behalen van de Mavo ging hij naar de avondschool om een HAVO-di- ploma te halen. Dit was echter helaas niet voor hem weggelegd zodat hij zich met allerlei tijdelij ke baantjes moest behelpen. Mo menteel is hij weer werkzoeken de. De hoop om aan de slag te komen heeft hij niet opgegeven hetgeen zijn karaktervolle instel ling benadrukt. Veel tijd om aan het fietsen te besteden is hem op de wijze in de schoot geworpen. Dagelijks zit hij zeker twee uur op de fiets om de nodige kilometers in de benen te krijgen. „Wielrennen is afzien" en „trainen is investeren" zijn enkele van zijn uitspraken. Dat de verhoogde trainingsarbeid al vruchten gaat afwerpen, bevesti gen de resultaten. De prijzen van dit nog prille liegen er niet om. In de ronde van Ophemert (19). Martensdijk (13), Hoogland (2), Amersfoort (5), Hierden (3) en Zaltbommel (20) reed hij zich in de prijzen. Ondanks deze prima resultaten gaat hij niet naast zijn schoenen lopen maar blijft de nuchterheid zelve. „Eén zwaluw maakt nog geen zomer", aldus Gert die daarmee aangeeft de betrekke lijkheid van de sport in te zien en duidelijk maakt dat naast het wielrennen andere dingen nog veel belangrijker zijn „Het ver krijgen van vast werk gaat boven alles. Fietsen kan je toch maar tot een bepaalde leeftijd", aldus Gert. Samen met Ton v.d. Berg, zijn vader en zijn vriendin gaat hij wekelijks op pad. Taktisch rijden is zijn sterke punt om op de juiste momenten vóór in het peleton te zitten om met de kansrijke ont snappingen mee te gaan. Rust. goede verzorging en voedsel heeft een renner van zijn - Leusdenaar Gert Mosterd, die morgen van start gaat in de Ronde van Leusden kaliber nodig. Ernstig letsel heeft hij gelukkig nog niet opgelopen al heeft hij al menigmaal kennis met het wegdek gemaakt In het peleton weten ze nu wie hij is. Tot de outsiders van de ronde van Leusden mogen we hem gerust rekenen. Het parcours met de vier haakse bochten vindt hij ide aal. Eerste prijzen heeft gert nog niet behaald. Wat niet is kan nog komen is een veel gebezigde uit drukking. Misschien kunnen we hem morgen op het bovenste plaatsje van het ereschavot be wonderen. Het zou voor Gert Mosterd een hele eer zijn. HENK JAN WESTLAND LEUSDEN Voor de derde keer achtereen organiseerde de jeugdtak van de R.J.V.A.-com- missie van de landelijke tennis- bond afgelopen zaterdg een bal en slagvaardigheidsdag voor het distrikt Utrecht in de Leusdense tennishal. De opzet van deze tennis-vaar- digheidsdag was nog ongewij zigd: de tennisjeugd in de leeftijd van 8 tot 12 jaar die niet heeft deelgenomen aan de competitie op een aangename manier vaar digheid bij te brengen. Iedere club binnen het distrikt had de mogelijkheid vier jeugdspelers (2 jongens en 2 meisjes) naar deze dag af te vaardigen. Vijfen veertig verenigingen reageerden op dit verzoek, waaronder Lock horst en Leusden, zodat maar liefst 180 jeugdspelerljes aan de slag gingen. De centrale ligging, het onaf hankelijk zijn van het weer en het feit dat de jeugd van Lockhorst vorig jaar met de hoofdprijs naar huis ging en daarom mede men sen aan de organisatie levert, waren de hoofdredenen om de Inslag in Leusden voor de tweede keer in successie aan te wijzen. De jongens en meisjes 8 en 10 jaar moesten de zogeheten bal vaardigheidsoefeningen doen terwijl de groen van 10 tot 12 jaar de slagvaardigheid testte Het tijdsschema van tweemaal 21/2 uur, waarbinnen de 10 spelletjes afgewerkt werden, kon in grote lijnen door de twee Cios-stagai- res en de vrijwilligers van de LTV Lockhorst aangehouden wor den Iedere deelnemer ontving na af loop van deze door de bond ge heel verzorgde dag een vaardig heidsdiploma. De einduitslag had nog wat voeten in de aarde De eindstand die op de dag bekend gemaakt werd. bleek niet geheel de juiste te zijn. Na herberekening van de vele punten kwam de commissie tot de volgende eindstand. Club winnaar werd 't Spieghel uit Bus- sum 2. 't Schilt uit Woudenberg en 3. LTV Leusden die gisteren van dit fraaie verrassende resul taat op de hoogte is gesteld. De bovenste drie en clubs Larsheim (Leersum), Oudegein (Utrecht) en Riissenhout vertegenwoordi gen het 'distrikt Utrecht bij de lancïeïijke finale dag op 25 juni in Nieuwegein. Öe individuele re sultaten waren meisjes 10 tot 12 jaar 1. Rene Splinter ('t Spieghel, Bussum) 2 Patricia Huijsen ft Schilt, Woudenberg) 3. Daniël Mulder (de Kuil, Hui zen) jongens 10 tot 12 jaar 1 Karei Gijzen (Weesp) 2. Rik Alkema (Maarssen) 3. Oene Brunschot ft Spieghel, Bussum) meisjes 8 tot 10 jaar 1 Karin Mulder (Wijk bij Duur stede) 2. Willemijn Thiel (Almere) 3 Saskia Roest (Maarsebroek) jongens 8 tot 10 jaar 1 Sander Olshoorn en Jan Lu- cassen 2. Jan v.d. Hoef (Woudenberg) 3. Hidde de Vries (Blaricum) De bekers en medailles wer den door de voorzitter van de Rekreatle Jeugdbegeleidlng Voorlichting Accommodatie commissie van het distrikt uitge reikt die tevens de vele vrijwilli gers bedankte voor het welsla gen van deze vaardigheidsdag. De poedelprijs kwam in handen van de nog jonge tennisvereni ging de Gouwen uit Almereha- ven die daarmee de eerste beker verdiende voor de nog lege prij- zenkast. SVA jeugd- uitslagen Uitslagen Leusden Troef LEUSDEN De uitslag van de wedstrijd van Leusden Troef ge speeld op 9 juni luidt als volgt: 1 Mw. Bührer 5918, 2. Hr. v.d. Berg 5411. 3. Hr Nijhuis 5283, 4 Mw Hondorp 4983 en 5. Hr. J de Ridder 4940 punten De totale stand van de 2e peri ode luidt als volgt: 1. Hr Nijhuis 48431, 2. Mw Bü hrer 48024, 3. Mw Hondorp 46764, 4 Hr J de Ridder 45740, 5. Mw v.d Heiden 45655, 6 Hr Wiegers 45188. 7. Hr. Bührer 45109, 8 Hr. v. Bedum 44493. 9 Hr. Dekker 44255 en 10. Hr. v.d. Berg 43998. Toernooi PVC te Utrecht: Achterveld D1 - Celeritudo D1 (Utrecht) 05 Achterveld D1 - PVC D1 (Utrecht) 0-1 Achterveld E1 - Celeritudo E1 0-6 Achterveld E1 - PVC E1 1-1 Achterveld F1 - Celeritudo F1 1-10 Achterveld F1 - PVC E1 3-12 Toernooi Stroe: Achterveld E1 - Stroe E1 1-1 Achterveld E1 - Stroe E1 0-0 Achterveld speelde twee keer te gen Stroe omdat RODA E5 (Leusden) niet was opgekomen. Achterveld wint na strafschop pen Achterveld E2 - Hoevelaken E1 0-2 Achterveld E2 - Roda E6 1-0 Achterveld E1 - Hoevelaken E1 0-2 Achterveld E2 - Stroe E1 1-0 1e prijs Hoevelaken, 2e prijs Ach terveld. Toernooi VVZ '49 (Soest) Ach terveld A1 won alle wedstrijden en wel met 5-0 van Argon (Mij drecht). met 2-0 van Hoogland, met 6-0 van VVZ '49 en met 9-0 van Die Haghe uit Den Haag, allen met de A2 elftallen. Toernooi van Seastum (Zeist): Dames junioren Achterveld - Saestum Achterveld - Brederodes anen) Achterveld - Celeritudo Meisjes: Achterveld - Saestum 1-0 Achterveld - Brederodes Achterveld - Celeritudo Meisjes Achterveld 1e prijs 1-0 (Vi- 0-2 0-0 2-0 3-0 LEUSDEN/CENTRUM Op een hockey-toernool te Wage- ningen heeft het jongensteam B1 (14-16 jaar) van de MHC Leus den zich geplaatst voor de finale van de door de NOC-NCRV- combinatie in mei 1984 op Pa pendal te houden mini-Olympi ade. De Leusdense ploeg speel de met 2-2 gelijk tegen Amers foort en won van Voordaan (3-2), Schaerwijde (4-1) en SCHC (1- 0). De laatste uitslag via een strafpush tot stand. ■ft Mosterd in aktle

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7