hogelijk nieuw eusbroekerweg jdelijk afgesloten L Kantlijn rs; childpad terug eest op ruinhorst Percentages Kreyns Fietsen op Dordogne Warenhuis met muts Akoustiek Huisartsen: Wijkverpleging: Verloskundige: Apotheek: Tandarts: Dierenartsen: Leusden-Cen- trum Leusden-Zuid Achterveld r FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant S DONDERDAG 16 JUNI 1983 loep op Leusden 11 daktie (a i Marnlx Kreyns; Ijdragen: Frits van Breda, Ja- s Visser et eerste bericht is afkomstig an Rogier Boks uit de Amalia an Solmslaan in Leusden-Zuid. e achtjarige Rogier schrijft ons, at hij zijn schildpad terug heeft, at is volgens Rogier een klein ondertje, want de schildpad as een jaar geleden ontsnapt it zijn bak en een door Rogier aconsulteerde bioloog had ezegd.dat de verlevlngskansen voor het eest zeer gering waren, et gaat namelijk om een aterschildpad en die zou niet in laat zijn om voedsel voor ichzelf te vergaren. Maar zoals gezegd: de childpad is terug en nog elemaal gezond ook. Volgens ogler eet het dier nu alleen nog aar wormen. Dat schijnt hem ltstekend te bekomen, zij het t hij twee centimeter kleiner is ebleven dan zijn niet ontsnapte illega. Tot zover de schildpad van ogier. Reeds lang voordat dat for meel werd bevestigd door Wil lem Ruis in zijn spelletjespro gramma, had ik het vermoe den dat de grootste waarde van opiniecijfers en dergelijke is gelegen in hun amuse mentswaarde. Vanuit die grondhouding bezien stellen ook de resultaten van het NI PO Media-onderzoek 1981- 1982 niet teleur. Ik heb die cijfers gezien voor zover ze betrekking hebben op de kranten, die worden uitge geven door het bedrijf, dat u ook deze krant tweemaal per week doet toekomen. En om eerlijk te zijn ze kietelen een weinig. Kijken wij bijvoorbeeld naar het bereik van een gemid deld nummer van een BDU- krant, dan heeft het NIPO uit gevogeld, dat 73% van de ge zinshoofden in het versprei dingsgebied zo 'n krant leest of inziet Een gemiddeld nummer van het Concurrerend Dagblad haalt in hetzelfde staatje slechts een score van 29% Dat mogen toch amusante cijfers heten Maar echt leuk wordt het pas, wanneer het zogeheten bezitspatroon van de mannelij ke gezinshoofden in het BDU- verspreidingsgebied onder de loupe wordt genomen. Daaruit valt namelijk een deel van het beeld te construeren van de De Lezer En hoewel dergelijke onderzoeken vooral worden gehouden om adverteerders van informatie te dienen, zijn wij van de redaktie natuurlijk ook razend benieuwd naar het profiel van De Lezer. Hoe ziet dat er uit? Twee van de drie lezers neb ben een automobiel, een bankrekening en een stereoin stallatie. Bijna drie van de vier mannelijke gezinshoofden heeft 't gerief van 'n tuin, een naaimachine en een kleuren televisie. Het eigen huis, de gi rorekening, de centrale ver warming, de koelkast met apart vriesvak en de cassette recorder halen scores om en nabij de vijftig procent. Ook wanneer u in het bezit bent van een boormachine (59%) mag u zich tot de meerderheid reke nen. En wat dacht u dat het meest bezeten wordt binnen het bezitspatroon der manne lijke gezinshoofden tussen Amersfoort en Ede? Jawel, het koffiezetapparaat. Vier van de vijf lezers blijken niet meer zelf op te schenken. Verrassend zijn de uitslagen ten aanzien van het dierenbe- zit. Slechts iets meer dan een kwart van de ondervraagden dient 's avonds iets uit te laten, terwijl de kattenbak door één op de vijf gereinigd moet wor den. Als echte minderheids groeperingen dienen te wor den aangemerkt de eigenaren van open haarden, barbecues, draagbare televisietoestellen, filmcamera 's, diaprojektoren en donzen dekbedden. Droef is het gesteld met het plavui- zenbezit. Slechts zeven op de honderd ondervraagden blij ken daar over te kunnen be schikken. Persoonlijk heb ik - gehoord de klopboren, geroken het open haard hout en gegleden de hondedrollen - het idee dat de cijfers voor alleen Leusden iets anders dienen te liggen. Maar niettemin zal het beeld in grote lijnen aardig kloppen. Handelde ik in plavuizen, dan wist ik waar ik ging adver teren. Nog meer feest leneens zaterdag werden op it pleintje Bruinhorst in de wijk Rossenberg de bloemetjes liten gezet. Omwonenden llen dat ongetwijfeld gemerkt ibben, want de hele aag was it pleintje bij de ingang iblokkeerd door een kollosale ogwerker, die als een rode aad door de feestelijkheden n de dag liep. Het begon allemaal om een uur half elf met een koffievisite op t grasveld. De 93-jarige neer Mensink (de mannelijke Ift van het oudste echtpaar n Leusden) opende de dag t een humoristisch speechje. Daarvoor werd hij met een bloemetje bedankt door één van de jongere pleinbewoners, de zaterdag jongstleden drie jaar geworden Stephanie, die op haar beurt weer werd bedankt met een kadootje en een feestmuts. Vervolgens was het de beurt aan de Bruinhorst Musicans and Singers, die al eens eerder de pagina's van deze krant hebben gehaald. Begonnen werd met het inmiddels aloude Bruinhorstlied en verder hadden ze een uitstekend „meezing'-programma samengesteld, met als hoogtepunt een lied waarin alle gezinnen van de Bruinhorst de revue passeerden. Door al deze gezellige en gezamenlijke activiteiten steeg fe stemming naar het goede niveau. De „penningheer" zou dan geen goede heer zijn, als hij dat niet het juiste moment vond om het Rad van Avontuur van stal te halen, om de vele ingebrachte prijzen aan de man te brengen, en, zo later zou blijken, met succes. Na een korte middagpauze vermeldde het programma een „puzzeltocht voor groot en klein door ons mooie dorp". Niet voor iedereen werd het een foutloos parcours, maar daarom geen nood, want het ging niet om de Op bijgaande foto ziet u de heer K. van Trigt in een wat ongewone uitmonstering. Het was zaterdag op Dordogne dan ook geen gewone dag. Voor het tiende achtereenvolgende jaar werd daar namelijk een fietsenrally gehouden. En om dat lustrum een extra feestelijk tintje te geven had Dordogne-bewoner Van Trigt zich in het fraaie kostuum gehesen en had hij plaatsgenomen op het bijzondere rijwiel. Daarmee fietste hij door een strook toiletpapier om de tiende Dordogne-fietsenrally officieel te openen. De fietsenrally is één van de twee jaarlijkse evenementen, die de Dordogne-bewoners met elkaar organiseren. Het andere festijn is een barbecue, die telkens in de nazomer wordt gehouden. Dit keer ging de rally over een afstand van ongeveer vijftien kilometer door Leusden en omgeving. De tocht stond in het teken van Nederlandse spreekwoorden en gezegden en onderweg moesten verschillende opdrachten worden vervuld. Na terugkeer op het plein werden de prijzen uitgereikt. Voor de kinderen was er een prijs voor de mooist versierde fiets. Volgens meneer Van Trigt, die wij daarover hebben geraadpleegd, deden zaterdag ongeveer 90 pleinbewoners aan de rally mee. „Dus bijna allemaal aldus meneer Van Trigt, die zonder aarzeling spreekt van een groot succes. Volgend jaar dus de elfde Dordogne-fietsenrally? „Zeker", weet de heer Van Trigt. Bruinhorst Musicians and Singers komen onder aanvoering van Albert van den Tweel het plein op. prestatie, maar om het meedoen. Vanaf half drie was de middag echt voor de kinderen en de wat ouderen. Geen traditionele kinderspelletjes, maar wel veel en vooral goed vrij spel zonder competitieverband. Na afloop dus geen lange lijsten met vermeldingen van rangschikking, maar wel een stel blijde, uitgelate kinderen, die ieder spel met eigen inzet en naar eigen behoefte hebben kunnen spelen. Een zestal moeders had zich inmiddels achter hun frituurpan geïnstalleerd en over de afname van hun product hadden ze beslist geen klagen. Het kan tegenwoordig niet anders dan dat dit soort feesten wordt besloten met een grote en vooral gezellige barbecue-avond, doorgaand tot in de kleine uurtjes, afgewisseld met muziek, dans, een optreden van onze muzikanten en zangers, weer het Rad van Avontuur, met extra grote prijzen. Aan het slot van het programma stond een verzoekje om ook zondagmorgen weer van de partij te zijn, om zodoende gezamenlijk in een zo kort mogelijke tijd de Horst weer in zijn oude staat terug te brengen. Na afloop hiervan werd nog een gezellig „bakkie" gedronken en een drankje gedronken voor de liefhebbers, en voor de kinderen werd alsnog het te laat gearriveerde lucht/springkussen opgeblazen, zodat die het gevoel hadden dat het nog steeds een beetje feest was. Als alle feest-en barbecuedampen zijn opgetrokken en de penningmeester de balans heeft opgemaakt, zal een eventueel batig saldo worden gebruikt om iets te doen aan verbetering van de spelmogelijkheden voor de kinderen op ons plein. Wethouder Wagenaar doet voorlopig geen keiharde uitspraken meer over het te bouwen warenhuis op de Hamershof. Hij heeft daar al slechte ervaringen genoeg mee, zo verklaarde hij dinsdagavond in de werkgroep ECW. Toch blijft de wethouder optimistisch gestemd. „Voor het eind van het jaar starten we toch wel met de bouw van het warenhuis", aldus de wethouder. „Met wie bent u nu dan aan het onderhandelen", wilde één van de aanwezigen weten. „Er is een kandidaat", was het antwoord, „maar het is iemand met een „zwarte muts over het hoofd". Met andere woorden de nieuwe gegadigde wil voorlopig anoniem blijven. Ook de wethouder zelf weet niet met wie hij in feite aan het onderhandelen is. Iemand op de publieke tribune had echter wel een idee. „Er zal uiteindelijk wel een klooster in de Hamershof gebouwd worden", klonk het vanuit het publiek. Geen gekke gedachte gelet op de „man met de zwarte muts over het hoofd", waarmee de wethouder aan het onderhandelen was. Het blijft tobben met het gemeentehuis voor zover het om het geluld gaat. Dinsdagavond schaarde wethouder Wagenaar zich In de rij mensen die bedenkingen heeft tegen het gebouw. De wethouder zat een vergadering voor die gehouden werd in de „commissiekamer". De belangstelling voor de vergadering was aardig groot. Door het geroezemoes was vanaf de achterste rij zitplaatsen niet tehoren waar de wethouder het op een bepaald ogenblik overhad. „Kunt u niet wat luider praten", was dan ook het verzoek uit het publiek. Het antwoord van de wethouder was verrassend: „Nee. Want ik ben niet van plan om twee uur lang luid te praten. De akoustiek is hier nu eenmaal slecht. Daar moet dan maar wat aan gedaan worden of er moet hier een geluidsinstallatie komen." We kunnen dus eerdaags wel een voorstel verwachten met de suggestie om te komen tot een onderzoek naar de geluidskwaliteit in de commissiekamer. De gemeentelijke logica be reikt steeds grotere hoogten: Omdat men huizen in plaats van ruim groen langs de Groe ne Zoom heeft gezet, moet er nu groen beton worden ge plant Weer de meetlat op de ver keerde plaats gelegd, Manus? Achteraf bekeken, zo blijkt, wil er in Leusden de laatste jaren nogal eens wat mislukken Tja, dat krijg ye als de ooit zo aktieve werkgroep RO van het Comité Milieu Zorg Leusden zich tegenwoordig bezig houdt met het goedkeuren van plan nen die al bijna zijn uitge voerd Neem nou die kelder onder ons stadhuis Er zit teveel muziek in de kel der, omdat de architect wellicht teveel andere noten op zijn zang had. Je zou ook kunnen zeggen, dat de ruzie 's vóór de bouw nu zijn weerklank krijgen Wordl het niet de hoogste tijd, dal de gemeente een ambu lant isolatie-tunktionaris in dienst neemt? Eigenlijk zouden sommige be- stuurderen deel moeten ne men aan datwerkervarings pro jekt" Hoewel Jan Wagenaar geluk kig nog wel het verschil weet tussen een huilende baby en een repeterende blokfluit Nu schijnen enkele VVD-ers een andere plaats voor de Mu ziekschool te hebben ge vraagd Hé! Dal is aardigi Wat een mazzel dat het oude ge meentehuis nog leeg staal! Giis van Woudenberg heeft blijkbaar geen verstand van openbaar onderwijs, zegt vak bondsblad maar Gijs heeft dat ook nooit beweerd, hoor. I Verontwaardigde wethouder: ,,ls het Christelijk onderwijs dan niet openbaar Lees ik het goed, dat wethou der Fons nu een brief heeft, die wethouder Jan nog niet heeft gelezen Onze financiële bolleboos van b&w vindt hel maken van een meerjarenbegroting overigens teveel werk, begri/p ik nu. Weet Ton Zwarts daar al van? Ummels denkt dat zijn geloof waardigheid publiekelijk wil lens en wetens door de PvdA in twijfel wordt getrokken en dat kon ie emotioneel niet ver werken Teveel verwend in de afgelo pen ti/d, denk ik dan Aansluiten op de antennemast van AmersfoortWelke mast? Vraag. Waarom wordt de Cen trale Antenne Inrichting niet aangesloten op de waterlei ding? Dat is een stomme opmerking. Kantli/ner, de waterleiding geeft geen beeld en ook geen geluid af. Dat is natuurlijk wel zo, maar die leiding zit tenminste onder gronds en dat is toch ook erg handig In deze krant vond ik een inde ling van onze stadhuiskelder, maar waar kan ik de geluids versterker vinden? Als ik het goed begri/p heeft een Deense gastarbeider de naambordjes op de Leusden- se blokhutten gespijkerd Foei Kantlijneri Dat was een officiële daad! Dal was notabe- ne de Deense handelsatta ché Oh, begrijp ik daaruit dat die blokhutten dus toch een aardig handeltje vormden Centrumweg weg. Noorder randweg weg. Bavoortseweg wegHeeft die Commissie Naamgeving niks beters te doen dan het veranderen van ingeburgerde straatnamen? Ach. het aantal Leusdense im port-burgers is omgekeerd evenredig aan hun historisch besef, moet ye maar den ken Ook al bij de fietsenmaker ge weest om uw postcode in uw auto te laten ponsen? V. stichting i j ■Ikstulncomplexen Leusden M jgt er hoogst waarschijnlijk li volkstuincomplex bij. De ge- lente Leusden onderzoekt imenteel diverse terreinen op ichiktheid om als volkstuln- mplex te dienen. De verwach- 9 is, aldus het bestuur van de fc chting.dat met ingang van het I nseizoen 1984 het nieuwe f mplex beschikbaar is. - ïoals hel er nu uitziet kan hel stuur plus minus 120 wachten- i aan een volkstuin helpen. De «tige wachtlijst van 133 gegadig- 1 zal dan mogelijk, met de ieder voorkomende mutaties, ge il verdwijnen. Een en ander be- lanf) tekent dat Leusdenaren die graag de hobby van volkstuinen willen gaan beoefenen, zich kunnen aan melden op het administratieadres van de SVCL. Goudplevier 3. Toe wijzing van een tuin gebeurt op volgnummer van de wachtlijst. Het stichtingsbestuur blijft er naar streven ook een terrein te ver krijgen waarop tuinhuisjes en broeikasjes geplaatst mogen wor den Voor een echte volkstuinder is dat het ideale, immers dan pas kan hij zijn hobby volledig uitoefenen. Op het bestaande complex wordt reeds drie jaar tot tevredenheid ge tuind Onlangs hebben volkstuin ders een waterleiding over het ge hele complex aangelegd en in be drijf gesteld- EUSDEN - Zaterdag 18 JunL t 8.00 toi 12.U0 uur zal de isbroekerweg afgesloten zijn Or autoverkeer in verband met 'kzaamheden aan het Val- lanaal. werkzaamheden bestaan uit het te water laten van enkele bag- gervaartuigen door de provinciale waterstaat Utrecht, ten behoeve van reconstructiewerkzaamheden aan het Valleikanaal. Een omleiding wordt ter plaatste aangegeven met borden WEEKENDDIENSTEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de artsen Van den Berg, Binkhorst'Du Boeuff, BoersemaKoch, Lantink, Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar. dr. J. du Boeuff, Aschatterweg 69a, Leusden-C„ tel. 944600. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag vóór 10 uur 's morgens aanvragen. Dit weekeinde heeft zr. H. van Voorst, Waterjuffer 2, tel. 947062 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 16 t/m dinsdag 21 juni. Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tol mevr. Dijkhuizen, H. van Vlan- denstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. Apotheek De Hamershof, De Brouwerij 14. tel. 033-943441. Apotheek Leusden, De Biezen- kamp 16, tel 033-942303 Ope ningstijden op werkdagen van 08 30 uur tot 18 00 uur Week 17 tot 24 juni. Geopend uitsluitend voor spoedre- cepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20 00 uur en op zaterdag-, zon- en feestdagen van 14 00-15.00 uur en van 19.30- 20.00 uur Apotheek De Hamershof, De Brouwerij 14, tel. 943441. In Amersfoort uitsluitend voor spoed recepten geopend: Apo theek Jansen, Langestraat 74, tel. 16442. Voor noodgevallen in het weekein de Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefo nisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur uitsluitend richten aan het Redaktie-sekretariaat BDU Kran- tenkombinatie, Postbus 67, Bar- neveld Tel. 03420-16141 Avondvierdaagse (2) In de Leusder Krant van jongstleden dinsdag drukten wij een brief af van drie Leusdense dames, die niet geheel tot hun genoegen hadden deelgenomen aan de Avondvierdaagse In Achterveld. Wij vroegen het comité „Avondvierdaagse Achterveld" om een reaktie, die wij hieronder afdrukken. Aan het verzoek van de redactie te reageren op bovengenoemd ingezonden artikel, willen wij graag voldoen, hoewel het onze gewoonte niet is via een krant in discussie te gaan Wij van onze kant bespreken de zaken in principe in alle rust mei de betrokken personen, maar dat geldt klaarblijkelijk niet voor iedereen Onze enige en korte reaktie op de „klacht" (N B de eerste in 6 jaar) is. dat de instelling van alle medewerkers van onze organisatie op een bijzonder spontaan enthousiasme steunt. Bovendien ligt het ook niet aan het geringe aantal deelnemers op de 15 km (12 personen), maar of wandelaars, welke inschrijven een voor zich passende afstand kiezen Met deze reaktie zouden wij willen volstaan Comm Avondvierdaagse Achterveld sekr E Kamphorst Wildforster 7 3772 WB Barneveld Wande/en bli/kt in Leusden toch een zeer geliefde sport. Niet minder dan 600 Leusdenaren lieten zich onlangs inschri/ven voor het sportieve avondgebeuren in Amersfoort In Achterveld liepen er nog meer. En ook in Woudenberg blijken Leusdenaren de benen te strekken. Vorige week vnjdag was onze fotograaf aanwezig bij de intocht van de avondvierdaagse in Woudenberg. En zie daar: achter een vaandel van de christelijke basisschool Loysder Hoek deden opnieuw een aantal inwoners van Leusden mee. KERKDIENSTEN R.K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur: Gezinsviering met kinderkoor. Zondag 9.00 uur: Eucharistie met dameskoor Beide diensten pastor Goes en pastor Overbeek. 11 00 uur: Gebeds- en Communieviering. Voorganger pastor Overbeek. Herv./Geref. Marcuskerk: Zondag 9 00 uur Hervormde woorddienst, Ds N. G. Flink; 10 30 uur Gereformeerde woorddienst, Ds G van Belzen. 19.00 uur Ge- ref./Herv. woorddienst Ds. J. S. Ridderbos Geref. Kerk (Vrijgem.): Zondag 9 30 uur: Ds. M. Nap, be vestiging ambtsdragers; 16.45 uur Ds. M. Nap. Dorpskerk: Zondag 9.00 uur Gereformeerde woorddienst, Ds. G. van Belzen; 10.30 uur: Hervormde woord dienst, Ds. J. Weernekers; 18 30 uur: Hervormde woorddienst (G.B Ds. A. den Hartogh uit Leus den. Ger. Kerk De Gllnd, jeugddorp: Zondag 10.00 uur: Drs J Jellema. 19.00 uur Ds. Kruiswijk Jansen uit Hoevelaken, avondgebed Ned. Herv. Kerk: Zondag 9.00 uur Dhr. Kapelle uit Putten. R.K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur: Gebeds en Communieviering met Cantores- groep. Zondag 8.30 uur: Gebeds en Communieviering gelezen. Beide diensten pastor Van Hattum. 10 30 uur Eucharistie met volkszang, voorgangers pastor Goes en pas tor Van Hattum Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11