Wethouder Wagenaar wil opnieuw gaan praten over winkels in Alandsbeek nitiatief om jeugdige werklozen betere kans op baan te geven Nieuw wegdek voor Stoutenburgerlaan UW u warenhuis nog steeds op zich laat wachten Geen belangstelling voor buurtsteunpunt in Claeverenblad iemeente vraagt bedrijven en instellingen medewerking Thema-avond over Kind en Ziekenhuis Vredes platform naar Soesterberg demonstratie Pakketten voor Polen Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden L.T.V. LOCKHORSTFEEST 18 JUNI Dinsdag in De Hakhorst: FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant INSTALLATIE BEDRIJF WEVA DOKTERSDIENST woensdag 22 juni De Biezenkamp - Leusden-C. Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwsrtaal Uitgave B.D.U. B.V. r krant DONDERDAG 16 JUNI 1983 15e JAARGANG NO. 14 an een onzer medewerkers) LEUSDEN - Wethouder Wagenaar wil de hele discussie 'er het „buurtsteunpunt" Alandsbeek opnieuw gaan star- n. Ruim een jaar geleden heeft de gemeenteraad zich op het andpunt gesteld dat er eerst een warenhuis in de Hamers- if moest komen voordat er sprake kon zijn van een winkel stand in de wijk Alandsbeek. De raad deed die uitspraak stijds zeer tegen de zin van de wethouder. Het is wel duidelijk dat het wa- ihuis In de Hamershof er bin- n zeer afzienbare tijd nog niet mt. Voor het stuk grond nabij t eetcafé Hakhorst, het dans- ntrum v.d. Heuvel en Jacco's ietaria liggen er echter plan- n die snel gerealiseerd kun- n worden. „Er is een project- twlkkelaar, er Is een aannemer er zijn kandidaten voor het urtsteunpunt" zo verklaarde Ihouder J. Wagenaar dlns- javond In de vergadering van rond het terrein zijn gevestigd is er niet. In de subgroep „detailhandel" gaat men verder praten over het steunpunt Alandsbeek. Als de vol tallige werkgroep Economische Zaken. Consumentenbelangen en Werkgelegenheid geen bezwaar aantekent, gaan B en W. zich op korte termijn nogmaals over de he le problematiek buigen. CLAVERENBLAD/WILDEN- BURG Ook in de nieuwbouwwijk Clave- renblad/Wildenburg is er een buurt steunpunt gepland. In zo n steun punt moeten naar de mening van de gemeente een aantal winkels komen waar de wijkbewoners hun Zo ziel de plaats, waar hel buurtsteunpunt Alandsbeek gepland is, er nu uit. Wethouder Wagenaar en de omwonende ondernemers willen daar graag verandering in brengen de werkgroep die zich met dit soort zaken bezighoudt. „Niets Is eeuwig. We kunnende hele situa tie best weer eens bespreken", zo meende de wethouder. De eigenaar van het cafetaria en de heer Van den Heuvel van de gelijknamige dansschool bleken het dinsdagavond roerend met de wethouder eens te zijn. Het terrein waar het om gaat is een grote mod derpoel. Een behoorlijke parkeer voorziening voor de bedrijven die eerste levensbehoeften kunnen kopen Een kapperszaak, een bloemenwinkel, een informatie- kraam zouden ook erg goed in een dergelijk winkelbestand passen. Het winkelcentrumpje zou moeten komen op de plaats waar aanvan kelijk de nieuw te bouwen Kinder- landschool was bedoeld Deze school is uiteindelijk op een andere plaats in de wijk neergezet. Op zich lijken er weinig proble men om met de bouw van de win kels te beginnen. De grond is aan een projectontwikkelaar verkocht en de bouwvergunningen zijn afge geven. Toch wordt er op dit mo ment niet gestart met de bouw om de simpele reden dat er tot op he den nog te weinig serieuze gega digden zijn gevonden voor een win kel in de nieuwe wijk. Aanvankelijk had Urbibouw plannen om een ge deelte van de winkels alvast te bou wen en in een van hen zelf een verkoopkantoor te vestigen. Ge zien de vlotte verkoop van de hui zen in Claverenblad/Wildenburg heeft men dit idee echter laten va ren Toch moet er wat gebeuren, zo meent wethouder Wagenaar. ,,De wijk is nu eenmaal totaal onge schikt voor die grote SRV-wagens" 16.00 UUR: Opening met aansluitend receptie. 21.00 UUR: Feestavond met o.a. optreden HUI Riche Jazzmen Barbecue 22.30 UUR: Huldiging kampioenen an één onzer medewerkers) LEUSDEN - Op allerlei manieren wordt er door diverse oeperingen geprobeerd de situatie van de werklozen te rbeteren. Plaatselijk, regionaal en landelijk zijn er tal van itiatieven genomen. In navolging van de gemeente Lelystad eft de gemeente Leusden het initiatief genomen om met in zogenaamd „werkervaringsproject" te starten. De bedoe- ig is om jeugdige werklozen de kans te geven ervaring op te ien in het bedrijfsleven, zodat ze een betere uitgangspositie irwerven bij toekomstige sollicitaties. De praktijk is namelijk il veel bedrijven die een baan aanbieden, aan sollicitanten eis stellen dat zij beschikken over werkervaring. en W zeggen „vurig te hopen dat op deze manier een betere uit gangspositie voor het verkrijgen van een baan wordt verworven". De bedoeling is dat in de pe riode dat de werkloze in het ka der van het werkervaringspro ject bezit is, de uitkering ge woon doorloopt. Wel wordt aan het betreffende bedrijf ge vraagd een extra vergoeding van 100,-per maand te geven aan de tijdelijke arbeidskracht. B. en W. doen in hun brief aan het bedrijfsleven een drin gend beroep op alle betrokke nen om positief op het initiatief te reageren. Wij moeten allen ons steentje bijdragen teneinde de jeugd een toekomstperspec tief te blijven bieden, zo beslui ten B en W. hun brief aan het Leusdense bedrijfsleven. Er ligt ook al een brief klaar welke be stemd is voor jonge mensen zonder werk Met het versturen van de brief wordt echter ge wacht tot er vanuit het bedrijfs leven voldoende positieve reacties zijn ontvangen De heer M. A Pellikaan, ambte naar op de afdeling maatschap pelijk welzijn van de gemeente, coördineert voorlopig het gehe le werkervaringsproject Het ligt nadrukkelijk niet in de bedoeling om allerlei bestaan de intiatieven te doorkruisen, zo bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de werkgroep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkgele genheid. De gemeente is be reid om met iedereen die daar prijs op stelt in overleg te tre den. Zo zal er in ieder geval met de Bedrijvenkring Leusden ge praat worden omdat daar al een soortgelijk initiatief loopt. GEEN CONCURRENTIEVER VALSING Ook met het arbeidsbureau zal contact opgenomen moeten wor den om te bezien wat wel en wat niet kan in het kader van het werkervaringsproject. De af gevaardigde van het arbeidsbu reau in de werkgroep ECW waar schuwde er al voor dat een werkervaringsproject niet mag lei den tot concurrentievervalsing. Het mag nooit zo zijn dat een bedrijf goedkoper kan produceren omdat hij een aantal werklozen in dienst heeft tegen een minimale vergoe ding. Ook zal er door de werklozen die werk verrichten in het kader van het project arbeid gedaan mogen worden die nu door betaalde krach ten wordt verricht. Het arbeidsbu reau zal als een „waakhond" het hele project dat de gemeente hoopt te starten blijven „bewaken", zo maakte de vertegenwoordiger van het arbeidsbureau duidelijk. Uit Leusden staat er tegen de mensen als werkzoekende leschreven bij het Gewestelijk seidsbureau in Amersfoort, rtlg procent van de geregl- eerde werklozen zijn mensen der de 23 jaar. Ruim de helft n deze jonge werklozen zijn in bezit van een MAVO/LAVO of 0 opleiding. Bijna het vijfde el van de groep werklozen on- de 23 heeft allleen de lagere dool doorlopen of heeft een ir jaar vervolgonderwijs. ledrijfssectoren waar de jonge kzoekenden graag in zouden ïi werken zijn handel/kantoor, laai, onderwiis/verzorging en iw en hout. De vrouwen hebben 1 het algemeen de meeste be sstelling voor een baan in de 'del/kantoor-sector, de mannen lereren een baan in de metaal/ ■tbouw-sector DEMORALISEREND In een brief die B en W. van Leusden gericht hebben aan de di recties van bedrijven en instellin gen in Leusden is te lezen dat de „jeugdwerkloosheid een uithollend en demoraliserend effect heeft en daarmee de ontwikkeling van veel jonge mensen bedreigt. Aan deze situatie wil de gemeente, in overleg met het bedrijfsleven, graag verbe tering brengen. Het project dat Leusden denkt te gaan starten is niet gericht op het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen. Ook bij de gemeente Leusden liggen de ba nen niet voor het oprapen Het plan dat de gemeente nu lanceert is erg simpel. Het ligt in de bedoeling een jonge werkloze voor een periode van vier tot zes maanden in een bedrijf of instelling te plaatsen om werkervaring op te kunnen doen B. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Buy Verschijnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN-De Stoutenburgerlaan - een weg die de gemeente Leusden en Hoevelaken met eikaar verbindt - wordt momenteel voorzien van een nieuw wegdek De Stoutenburgerlaan was bij automobilisten berucht vanwege zijn zeer slechte wegdek Dat wordt nu verbeterd door de taan te voorzien van een geheel nieuwe asfaltlaag. Daarbij zullen ook de provisorisch verharde bermen verbeterd worden. Met de lang verwachte werkzaamheden is jongstleden maandag een begin gemaakt In verband daarmee is de Stoutenburgerlaan momenteel afgesloten. De afsluiting duurt tot t /uli aanstaande Ondertussen kan het verkeer van en naar Hoevelaken gebruik maken van een met borden aangegeven omteidingsroute Deze voert over de Koedijkerweg, Hogeweg en Hessenweg. LEUSDEN - De onlangs offi cieel opgerichte Patiënten Be langen Vereniging Leusden or ganiseert dinsdag 21 juni een ge- spreksavond over het thema „Kind en Ziekenhuis". De avond wordt gehouden In De Hakhorst, Waarden 25a, en begint om 20.00 uur. Voor kinderen die naar het ziekenhuis moeten en ook voor de ouders ontstaan vaak prakti sche en emotionele problemen. Niet leder ziekenhuis biedt een ideale opvang. Op deze bijeen komst Is de werkgroep Kind en Rozendaallaan 9 Leusden-C. Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42 - Stoutenburg Tel 033-941162 SCHILDERSBEDRIJF Willam de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. Ziekenhuis uitgenodigd die aan de hand van dia's hierover een lezing zal houden. De leden van deze werkgroep spreken uit el- gen ervaring. ivacu aanleiding van de vorige bijeenkomst van de Patiënten Be langen Vereniging over gezonde voeding, is er een dependance van de MOS-winkel uit Amersfoort nu ook in Leusden van de grond aan het komen Bij dit verkooppunt voor gifvrije, ecologische voeding, dat is opgestart door de vereniging, heb ben inmiddels 14 gezinnen een consumentenkring" gevormd. Be stellingen kunnen vanaf augustus geplaatst worden bij de leden, die een soort boodschappendienst gaan organiseren om de alternatie ve voedingsmiddelen naar Leus den te halen. Als voorlopig kontakt- adres fungeert mevrouw Van Rhee, Meidoornhof 6 Het is de be doeling na de vakantie van start te gaan. - Antiquair mag geen gymschoenen verkopen3 - Huurverhoging gaat op 1 juli in 3 - Interview op donderdag: doctor Atty van Dijk5 - Sport7 - Ronde van Leusden8 - Werkgelegenheid in de regio 9 -Film 12 -Servicepagina13 033-944600 aldus de wethouder. „In de wijk ko men 1200 woningen, de 3600 men sen die daarin gaan wonen hebben gewoon recht op een winkel Als een aantal mensen die nu hier zit- i ten verstandig zijn, steken ze de koppen bij elkaar om wat tot stand te brengen in de wijk", aldus de reclameboodschap van de wethou- der, gericht aan de middenstan ders op de publieke tribune LEUSDEN - Onder de leus „Hand In hand voor de vrede" organiseren de gezamenlijke vredesgroepen In de regio Mid den-Nederland op zaterdag 16 juni de jaarlijkse Soesterbergde- monstratle. Deze demonstratie is om te protesteren tegen de aanwezigheid van kernwapens In Nederland en tegen de drei gende plaatsing van kernwa pens. Hel is de bedoeling om met alle aanwezigen tot een „symbolische omsingeling" te komen van de vliegbasis. Het is geen blokkade en hel verkeer van en naar de basis heeft vrije doortocht. Voor de omsingeling (vanaf 14.00 uur) zullen er op diverse plaatsen rond de basis manifesta ties worden gehouden door de di verse regiogroepen De regio Amersfoort, Leusden en het Gooi houdt de manifestatie bij de hoofd ingang van de Koninklijke Lucht macht aan de Paltzerweg. De fietstocht vanaf Leusden naar de vliegbasis start om 11.30 uur bij de Marcuskerk in Leusden-cen trum. Via Leusden-zuid (vertrek om 11 45 uur) gaat de route via de Arn- hemseweg, Dodeweg. Laan 1914, Amersfoortsestraatweg naar Soes terberg. Deelnemers aan de de monstratie worden verzocht zoveel mogelijk een draagbare radio met FM-mogelijkheid mee Ie nemen en bloemen. Leusdenaren die meer Infor matie willen, kunnen kontakt op nemen met het Vredesplatform Leusden, telefoon 946685 (Jack Blankenstljn) en 940169 (Pleter Arts). LEUSDEN - In deze krant van donderdag stond een bericht over voedsel- en kledlngpakket- ten voor Polen die binnenkort door de Stichting Midden-Neder land Helpt de Polen worden weg gebracht. In dat betreffende arti kel stonden de inlevertljden bij 't Trefpunt aan de Arnhemseweg verkeerd vermeld. Bij 't Trefpunt kan men alléén op vrijdag 17 juni van 19.00 tot 21.00 uur zijn pak ket inleveren. Wie dan niet kan, heeft nog de mogelijkheid op za terdag 18 juni tot 14.00 uur zijn spullen af te geven op de Van Donkelaarstraat 21 In Amers foort. Voor nadere Inlichtingen over deze aktle kan men zich wenden tot het secretariaat, tele foon 727083.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1