SINIKT „We kunnen niet teveel reclame maken, want we kunnen geen kant meer op" Zwemvierdaagse wordt spektakel J (xéfiïtef Resultaten schaakvereniging bevredigend Gezelligheid troef op sportdag Pon Uitslagen PV Leusden Annie van Dijk, secretaresse Avanti Van 27 juni t/m 1 juli Mensen in de sport G. Schimmel beste schutter Leusder Krant Peddemorsclub Sportsplinters FOTO-KOPIE NODIG? laas kon het parachutespringen vanwege de laaghangende bewol king en het vliegfeest elders in den lande op het laatst geen doorgang vinden. Het magnifieke optreden van de Christelijke Muziek- en Showband Juliana en de jeugdaf deling Bernhard uit Amersfoort maakte alles weer goed. Volledige inzet der deelnemers en scheids rechters maakte deze sportdag on vergetelijk en gaf het mede dankzij het fraaie weer de glans die het verdiende. LEUSDEN - Aan twee con coursen vlogen de postduiven van de P.V.L.-leden afgelopen zaterdag mee. In St. Ghlslaln (221 km.) werden de duiven om 7.15 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 9.40.21 uur weer in Leusden. De laatste kwam om 9.54.19 uur binnen. Aan het concours deden 238 dui ven mee. De P.V.L.-resultaten waren H Lambregts 1. 3. 11. 25. 30. 39. 41. 50. 57 B. Kuiter 2.23 J. Voorburg 4,8.56 F Dieters 5,18.24,58 Blom/Tijmensen 6.9.46 P. Lambregts 7 G. Dieters 10.20.27.29.55 W. Vrijhoef 12.15,36.37.40.43.49 J.Pouw 13.48 M Louw 14.26.38 T. v. Valkengoed 16.17.34.44.54 H.Bransen 19,31.45 H. v.d Hoek 21.22.47.51 A v Dusschoten 28 Combi Vnj-Bra 32.52 G. Hoefakker 33 Peters-Bransen 35,42.59 A. v.d. Vlies 53 De tweede vlucht (151 duiven) kwam uit Orleans waar de duiven om 6.30 uur het luchtruim kozen. De eerste duif werd om 13.00 37 uur geklokt terwijl de laatste om 13.53 uur binnenvloog. De snel heid waarmee de 534 km afgelegd werd. bedroeg 1361 m/min. De volgende resultaten konden ge noteerd worden. W Vrijhoef 1.4.31,36 H. Brandsen 2.1130 H. v.d. Hoek 3.14,23 P Buters 5.6,8.10.20,21 G. Dieters 7,15,37 H Lambrechts 9,33,35 G.Lambrechts 12 J. Voorburg 13 Peters-Bransen 16 F Dieters 17,19.22 J. Pouw 18,32 Combi Vrij-Bra. 24,27 Blom/Tijmensen 25 T Elverding 26 A. v. Dusschoten 28 G. Hoefakker 29 P Lambrechts 34 ACHTERVELD - Zeventien le den namen deel aan de onderlin ge schietwedstrijd Groot Kali ber, op de buitenbaan te Scher- penzeel. Het was G. Schimmel, die eerste werd met 96 punten. De overige uitslagen waren: 2. P Smink 94.2 W J. Lagerweij 94. 4 A van Daatselaar 93, 5. J. E. v. Ha- mersveld 89, 6. W. Voskuilen 88, 7. J Voorburg Gz., 87. 8 A. Vlug 86. 9. L van Hamersveld 84.10. W. Luttikhuizen 83, 11 J v Hamersveld Jz.n79, 11T. Bokma 79, 11. G. van Hamersveld 79. 14 J. J. van Hamersveld 70,15. F. van Hamersveld 69,16. J. Krall 65 en 17. B. v. d. Hengel 61 punten. Bij de dames waren slechts acht leden aanwezig om in een onderlin ge wedstrijd uit te maken wie dit maal eerste zou worden. Het werd Anneke Oudshoorn met 83 punten. De overige uitslagen waren: 2. Iny Kok 812. Tiny Tolboom 814. Kitty van Hamersveld 79.5. Nel Tijmen sen 72, 6 Annelies Huurdeman 69, 7 Ria Vos 66 en 8. Liesbeth Suermondt 53 punten Wellicht voor hel laatst gebruik ik iets verderop nog eenmaal de wal oneerbiedige, maar zeker niet als zodanig bedoelde bijnaam van de Slichling voor Lichamelijke Opvoe ding en Sport „Leusden Gemak dient de mens en wat doe je dan met een nogal lang uitgevallen naam van een sportieve onderne ming? Juist ja, je grijpt naar een afkorting. Als die niet voorhanden blijkt te zijn, verzin je daar wat op en al zeg ik hel zelf:Peddemorsclub is echt niet zo gek bij de domineren de rol, die de heer B W. Peddemors - Bart voor intimi - reeds vele jaren in bedoeld college speelt. Aan alles komt echter een einde en zelfs iets goeds heeft niet het eeuwige teven. Uil doorgaans be trouwbare bron - hij was zelf de zegsman - blijkt, dat de heer P op de najaarsvergadenng van de door de Sportstichting overkoepelde verenigingen als voorzitter zal af treden Twee ambtsperioden van vier jaren als pispaal (sorry, ik be doel eigenlijk stootblok) van de lo kale overheid en de plaatselijke sporters, zijn dan ook ruimschoots voldoende. Ja toch, of niel soms? Reeds een jaar ol wal voordat Falcon Crest een TV-topper werd, is de heer P als kleine wijnboer in het hartje van het zonnige Frankrijk aan een nieuw (nevenjbezigheid begonnen. Kennelijk komen de eerste grote oogsten nu binnen zijn bereik endaar moet hij natuurlijk bij zijn. Dat zal mede een reden zijn geweest om het in Leusden wat rustiger te gaan doen Met als ge volg. dat de Sportstichting naar een nieuw opperhoofd moet uilzien. De daaromtrent in Leusden op gang komende geruchten, dal ik de nieu we sportstichtingsvoorzitter zal worden en dat ik daarom mijn werk voor deze krant heb gestaakt, be rusten niet op waarheid. Dat ener zijds dankbare, maar anderzijds ook wel eens zeer ondankbare werk, ambieer ik bepaald niet. Wel wens ik de nieuwe kopman van de sportraad veel wijsheid en sterkte, maar vooral succes. Moge de Ped- demorslijn in het beleid voortgezet wordenI Badminton - De Algemene Le denvergadering van de badminton club Leusden staat voor 23 juni op de kalender. Om 20.00 uur zal de vergadering in de Hakhorst begin nen Naast de diverse verslagen en verkiezingen staal een film op het vergaderprogramma. Korfbal - Aan het begin van de competitie vindt op hel Buiningpark het traditionele Antilopen kortbal- toernooi plaats. Maar liefst 11 Anti- lopen-teams zullen op 20 augustus in het strijdperk treden Annie van Dijk aan het volleybalnet. gen wi] de nadruk meer op het so ciale gebeuren waar de gezellig heid, het spel en de wedstrijden bij horen. De zaalhuur was vroeger in Achterveld betrekkelijk laag, een soort verkapte subsidie. De laatste jaren is de huur opgetrokken. Be paalde leeftijdsgroepen kun je ech ter niet bij elkaar zetten zodat ver schillende groepen aan de krappe kant zijn om rendabel te kunnen draaien." AEROBIC DANCING Dat het ledental daalt door de economische achteruitgang is niet te merken Een groter percentage dan het landelijk gemiddelde doet in Achterveld aan sport. Het ge beurt wel eens dat er verschuivin gen optreden bijvoorbeeld meisjes die bij volleybal weggaan om naar meisjesvoetbal te gaan Enkele maanden geleden is in Achterveld een groep aerobic dancing van start gegaan maar ook daar heeft Avanti zijn ledental niet door zien dalen. Avanti zelf heeft een heel aktieve jazzgymnastiekgroep die zo nu en dan ook iets aan aerobic dancing doel en regelmatig uitvoe- nngen geeft Annle: „Wij kunnen niet teveel reclame maken want we kunnen geen kant meer op. Toch heb ik het Idee dat wanneer wij een sportzaal hebben er nog meer betrokkenheid Is. Nu moet je al tijd gaan slepen met de jeugd en Ik stel me zo voor dat een sport zaal met een kleine tribune ook de ouders van de kinderen en thousiast maakt. Zij kunnen dan ook eens komen kijken en voe len zich nog meer betrokken bij de sport In Achterveld." THEA MIDDELKOOP LEUSDEN - De Nationale Zwemvierdaagse die alweer voor de achtste keer door de plaatselijke zwemclub in samen werking met het zwembad geor ganiseerd wordt, belooft een waar zwemfestljn te worden. Het evenement waarmee In 1976 be gonnen werd en door de jaren sleeds meer In de belangstelling stond zal dit jaar van 27 juni tot en met 1 juli plaatsvinden. Hoe groot de deelname dit jaar zal zijn, durft de organisatie nog niet te voorspelen daar het weer een belangrijke stempel op het zwemgebeuren kan drukken. Toch rekent men stilletjes op nog meer vierdaagse zwemmers dan vorig jaar Alles is er aan gedaan om dit te verwezenlijken. Ten eer ste is de mogelijkheid om een deel nemerskaart in de voorverkoop te verwerven gehandhaafd. Voor 6 gulden kan iedereen vanaf heden lot zondag 26 juni aan de kassa van zwembad Bavoort terecht om een geheel geplastificeerde kaart aan te schaffen Daarna zal op maan- j en dinsdag 7 gulden neerge teld moeten worden. Ten tweede is er iedere avond naast het zwem men van alles te beleven. Wat het zwemmen betreft moet op vier van de vijf avonden - een «der mag één willekeurige avond verstek laten gaan - 500 meter (10 banen) in het buitenbad worden al- gelegd. Kinderen tot 10 jaar kun nen met 250 meter volstaan. De starttijden zijn dit jaar tussen 18.00 uur en 20.30 uur vastgelegd. Bij de start wordt er een merkje in de deel nemerskaart, die overigens aan het zwemtenue gespeld wordt, ge knipt. Voor ouderen vanaf 60 jaar bestaat de mogelijkheid om 's mor gens tussen 8.30 uur en 10 00 uur, buiten de spitsuren om, de vier daagse af te leggen. Wie de vier daagse volbrengt ontvangt al na gelang het aantal keer een fraaie bronzen, zilveren of gouden me daille. FEESTELIJKE ACTIVITEI TEN Wat het nevengebeuren betreft heeft de organisatie een uitgebreid programma in elkaar gedraaid. De hele week zal het zwemfeest met muziek worden begeleid Tevens zal het bekende luchtkussen en de zeephelling niet ontbreken en voor het nodige vermaak zorgen. Daarnaast staat iedere avond een andere activiteit gepland. Maandagavond: Fietscrossde- monstralie (trial) Dinsdagavond: Grote hoepelde monstratie en bij goed weer het op stijgen van een heteluchtballon die om 19.30 uur het luchtruim zal kie zen. Bij slecht weer zal de ballon vaarder Hans Zoet de eerst volgen de geschikte avond terugkeren. Woensdagavond: Spuitvoetbal met de brandweer van Leusden. Donderdagavond: Duiksport- demonstratie in binnenbad door duikvereniging uit Amersfoort. Te vens demonstratie radiografisch bestuurde zweefvliegtuigen Vrijdagavond: Het bekende stuiverduiken om ongeveer 20.00 uur en demonstratie schapensche ren en alles wat met dit ambacht te maken heeft Een nieuwe activiteit is de mini golf wedstrijd die vanaf maandag tot en met donderdag voor ieder een (deelnemers en publiek) open staat Voor de geldende tarieven kan men een rondje mini-golf spe len. De beste vijf van iedere avond zullen vrijdagavond onderling gaan strijden om drie fraaie prijzen, die de organisatie beschikbaar zijn ge steld. Niets heeft de LZ&PC de Haai en aan het toeval overgelaten om dit zwemfestljn volledig te laten slagen. Het wisselvallige weer zou eventueel nog roet In het eten kunnen gooien en u ervan kunnen weerhouden een frisse duik te nemen. Maar daar gelooft toch echter niemand Inl Rozendaallaan 9 LEUSDEN - Kosten noch moeite had de personeelsvereni ging van Pon s Automobielhan del gespaard om de traditionele sportdag volledig in haar opzet te laten slagen. Naast het spor tieve gebeuren waarbij de be hendigheid een belangrijke rol speelde was er van alles te bele ven op en rond het voetbalveld van het Pon-complex. Maar liefst 17 ploegen bonden de collegiale strijd aan terwijl 10 kinderteams eveneens sportief bezig gehou den werden. Om 10.00 uur ging het evenement van start dat door lady-speaker Anneke Bastiaan vlot aaneen werd gepraat. De acht spelletjes die spanning, hilariteit, triomf, teleurstelling en zelfs leedvermaak veroorzaakten waren het balspel, loop/springmat, „bardienst", handicaprace, even- wichtsproef, aankleedrace, auto- trekken en polsstokverspringen 's Middags om 17.00 uur kon de einduitslag bekend gemaakt wor den en de wisselprijs door de heer M. Pon worden uitgereikt. Eerste werd de Verkooporganisatie 1 met 118 punten, 2 Verkooporganisatie 2 106 punten, 3 ACEPON 97 pun ten; 4. Techniek 92 punten, 4. On- derdelenservice Centraal magazijn 1 92 punten en 5. De Salentein 91 punten De pechprijs viel een deel nemer ten deel die hel gebeuren na een voetverstuiking vanaf de zij kant moest volgen. Een extra stunt prijs kwam in handen van de Pon man die het presteerde om tijdens het polsstokspringen over de vijver de twee polsstokken door midden te breken Iedere deelnemer ontving een fraai herinneringsvaantje. Het randgebeuren was ook niet mis en viel bij de 300 aanwezigen goed in de smaak Het natje en droogje hadden bijzonder veel aftrek He- Een amusant spelletje was de ..loop-springmal de week in september moet alles rond zijn. Na het in het zonnetje zetten van de kantine-baas en een medede ling over de stand van zaken over de eventuele renovatie van het clublokaal sloot de voorzitter de vergadering af. ZOMERSCHAAK De 2e ronde van hef zomer- schaakevenement waaraan ieder een die maar een beetje de schaakbeginselen onder de knie heeft gratis mee kan doen is vorige week verspeeld en leverde de vol gende resultaten op: J Agterberg-N. Loning 0-1 D. v. Ooik-J.v. Santen 0-1 E. Halkes-A. v. Kuipers 1-0 H. Kroes-L.de Rijke 0-1 L. Boogaard-Den Boer Vi-'/i T v. Elschot-W.v d Harst 0-1 R.Berg-G.J.Fröhberg 1-0 A.Tolboom-J v.d Tang 0-1 C Veenendaal - K. Linse V4-V4 A Wisman-Tj. Zijlstra Vi-Vz A Valkenburg-J.Gerrits 0-1 A.Rietveld-P dejager 0-1 P Sonder-J. Wuts 1-0 H. Vossebeld-N. v.d. Meel 1-0 P de Jong-H Post 0-1 Aan het zomerschaakkam- ploenschap nemen nu 36 scha kers deel. Dinsdagavond om 20.00 uur vindt de 3e ronde plaats In de kantine op het Bui ningpark. Het is de laatste kans om nog aan dit schaakgebeuren te beginnen. ACHTERVELD - Twaalf jaar geleden werd de eerste moge lijkheid geschapen om In Achter veld een sportvereniging op te richten. Toen werd er namelijk een gymzaal voor de scholen ge bouwd Voor die tijd waren er al leen wat jongelui van de Katho lieke Plattelands Jongeren die In De Glind aan sport deden. Annie van Dijk was een van die jonge ren. Annie is inmiddels acht jaar penningmeester geweest van sportvereniging Avanti In Ach terveld en sinds maart doet zij voor deze vereniging de secreta riaatswerkzaamheden. Annie „Gelijk met de komst van de gymzaal werd er gesproken over een gymnastiekvereniging De jongelui van de KPJ die voorna melijk met volleybal bezig waren, meldden zich ook aan en deze twee sporten zijn direkt samenge gaan Na twee maanden kwam er een aantal mensen bij de vereni ging die wilden graag badminton nen en de tafeltennisafdeling is on geveer zes jaar geleden opge richt ACCOMMODATIE Sportvereniging Avanti is inmid dels een club van 400 leden die aan de gymzaal al lang niet meer ge noeg heeft. De bouw van een sport zaal is echter tot nu toe niet gereali seerd, ofschoon de Achtervelders deze accommodatie hard nodig hebben. Diverse sporten zouden willen uitbreiden, maar kunnen niet De |eugd van de afdeling bad minton bijvoorbeeld wil graag com petitie spelen Verder heeft de ta feltennisafdeling te weinig uren en de volleybalvereniging speelt haar competitie in Terschuur. Annie „Ik heb bij volleybal ge merkt dat wij door te weinig accom modatie leden verliezen. De jeugd slapt zaterdags op de fiets om com petitie te spelen in Terschuur en als de tegenpartij tot drie keer toe niet komt opdagen wordt het heel ver velend Wanneer zoiets zou ge beuren in een sportzaal in Achter veld kunnen de kinderen altijd nog zeggen: „Wij hebben daardoor in ieder geval de wedstrijd gewon nen" en zijn zij binnen vijf minuten weer thuis." Naast de secreta riaatswerkzaamheden is Annie van Dijk dan ook lid van de werkgroep sportzalen. De voetbalvereniging, de tennisvereniging en Avanti heb ben samen deze Achterveldse werkgroep opgericht. De werk groep is al een tijd bezig om met de gemeente van gedachten te wisse len over een sportzaal. Verder heeft deze werkgroep een schets gemaakt zoals de sportzaal eruit zou moeten komen te zien. Annie „In Achterveld gaan wij er vanuit dat als je iets doet. je het goed moet doen Het moet zo zijn dat er over vijf jaar weer een zaaltje bijgebouwd moet worden Ik reali seer me dat we niet in een gunstige tijd zitten Maar wanneer ik zie wat de problemen zijn door te weinig accommodatie denk ik: Ik zou mor gen de eerste steen wel willen leggen." Zoals gezegd bestaat sportver eniging Avanti uit badminton, vol leybal, gymnastiek en tafeltennis. Wanneer |e de diverse afdelingen gaal indelen volgens leeftijdsgroe pen is het mogelijk dat bepaalde groepen door het kleine aantal le den niet zo rendabel draaien. Waarschijnlijk is dit mede de reden dat Annie zich intensief bezighoudt met de kaderwet specifiek welzijn die over niet al te lange tijd van kracht zal gaan Annie: „De gemeente Leusden houdt in eerste instantie de sport verenigingen buiten deze subsidie regeling. Sportieve recreatie valt wel onder de wet maar recreatieve sport weer niet. Zeker in Achterveld heeft de sport een sociale lunktie, dus zou onder deze kaderwei moe ten vallen. De moeder- en peuter- gymnastiek is daar een duidelijk voorbeeld van evenals de senio- rengymnastiek. Grotere uportver- enigingen in Leusden-Centrum bij voorbeeld kunnen selekteren naar prestatie en denken dan ook vaak prestatiegericht. In Achterveld leg- Na de pauze, waarin er nog even een spelletje snelschaak gespeeld werd. werd het bestuur herkozen De nieuwe opstelling van de teams was de inleiding tot een uitvoerige discussie over het functioneren van de team-captain en het wel of niet handhaven van het bondsresultaat in de interne huiscompetitie. Niel overal kwam men eruit zodat enige zaken terugverwezen werden naar het bestuur en naar de commissie die er voor ijvert een nieuw naar hun zeggen beter functionerend en reëel beeld geeft van de speel- sterkte der schakers. Voor de twee- Annie van Dijk „Ik zou morgen de eerste steen wel willen leggen." De bekers van de winterhuis- i competitie kwamen in handen van: clubkampioen voor de 2e keer in successie Leo de Rijke De bekers voor de 2e tot en mef 5e categorie werden behaald door resp. Peter Sonder, André Rietveld, Radbouw Berg en Theo Krabbers. Dick v. Ooik had het beste individuele re sultaat bij de bondscompetitie be haald en kreeg daardoor een fraaie herinneringsprijs. teams In de competitie waren be vredigend te noemen al vielen er geen echte uitschieters In de vorm van een kampioenschap te noteren door de bondscompetl- tle-leider. De jeugd had het eer ste jaar onder leiding van de heer Kerkhof niet stil gezeten en goe de prestaties behaald. (Een jeugdspeler wist met het Corde- rlus College In Amersfoort Schoolschaakkamploen van Ne derland voor de onderbouw te worden). LEUSDEN - Om klokslag 20.00 uur opende J. van Santen de ver gadering en wist na een kort be toog over het wel en wee van de schaakvereniging gedurende het afgelopen jaar, de diverse jaarverslagen en rekeningen snel door de vergadering te loodsen. De resultaten van de

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7