Bewoners Ansfriduslaan zijn overlast „Blijhof" tijdens de weekends zat Woudenberg wederom sterkste touwtrekker Bestemmingsplannen worden gewijzigd leusder kruit; Uitbreiding begraafplaats Achterveld overwogen Rossenberg' Herhaling reanimatie cursus Vanavond vergadering Planadvies Brief aan college van B. en W. Doorgereden na aanrijding Shagdief LEUSDEN; aangehouden Rode bosmier plaatselijk nieuws DINSDAG 21 JUNI 1983 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Over enige tijd zal het college van Burgemeester en Wethouders komen met een voorstel over het beleid ten aan zien van de begraafplaatsen in de gemeente Leusden. Vermoede lijk zal uitbreiding van de be graafplaats in Achterveld beho ren tot het na te streven beleid. Daarbij wordt de mogelijkheid bekeken om in die uitbreiding ook een stuk algemene begraaf plaats op te nemen. Aldus heeft burgemeester mr. J.W M Rademaker donderdag avond medegedeeld tijdens de vergadering van de raadscom missie Algemene Bestuurszaken (ABZ) De voorzitter liet weten, dat momenteel op ambtelijk nivo voorbereidingen voor het voor stel worden getroffen Behalve de uitbreiding van de begraafplaats in Achterveld, die nu nog volledig rooms-katholiek is. zal het college de gemeente raad vermoedelijk ook gaan voorstellen om de begraafplaats van de Hervormde Kerk in Leus den over te nemen. Volgens Ra demaker wordt de exploitatie van de begraafplaats voor de Her vormde Kerk steeds problemati scher LEUSDEN - In verband met een aanrijding In de nacht van zaterdag op zondag om twee uur op de Doornseweg Is de politie op zoek naar getuigen. De ver oorzaker van de aanrijding is na melijk doorgereden. De heer P. uit Nijkerk reed op het genoemde tijdstip over de Doornseweg In de richting Amersfoort. Vanuit de tegen overgestelde richting naderden hem twee auto's, waarvan de achterste ging Inhalen. Bij de in haalmanoeuvre werd de auto van de heer P. geraakt. Op droge. zonnige plaatsen kunnen we, in naaldbossen, de mieren hopen aantreffen. Ze zijn gemaakt van dennenaal- den, takjes en bladeren en zo kunstig en weloverwo gen opgebouwd dat het regenwater geen kans krijgt er binnen te dringen maar er, als van een rieten dak, afloopt. In dat bouw werk zijn verschillende gangen uitgespaard, die naar het inwendige van de hoop lopen. Onder de hoop, in de groep, zijn eveneens gangen gegra ven die uitmonden in klei ne kamertjes. Het is de woning van de rode bos mier, of beter gezegd: de stad van een heel volk ro de bosmieren. Rondom de hoop. die door straalvor mig uitlopende mierewe- gen zijn omgeven, krioelt het van werksters die bouwmateriaal aansle pen, want „een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst". Andere werksters slepen met voedsel, wat bestaat uit insecten, weekdieren en dergelijke. In een omtrek van wel vijf entwintig meter rond het nest worden vrijwel alle insecten buitgemaakt. Ze klimmen zo nodig tot hoog in de bomen. Hier door zijn ze buitengewoon nuttig voor de bosbouw. Binnen in de hoop is de bedrijvigheid minstens (soms meer dan één) die dagelijks zo'n driehon derd eieren legt. Dat bete kent jaarlijks ongeveer veertig tot vijftigduizend nieuwe indeviduen. De eieren, larven en poppen worden door de werksters nauwgezet gevoederd en verzorgd. Afhankelijk van het weer en de buitentem peratuur worden ze van het ene gedeelte van de hoop naar het andere ge sleept. Als het hoogzomer is geworden krijgen de lar ven van de toekomstige koninginnen, van de werk sters een heel aparte be handeling. Ze worden rij kelijk van voedsel voor zien en na enige tijd wor den uit de cocons gevleu gelde koninginnen gebo ren. Gelijktijdig zien ook gevleugelde mannetjes het licht. Na de bruids vlucht, die hoog in de lucht plaats vindt, sterven de mannetjes. De be vruchte koninginnen zoe ken een geschikte plaats om een nieuw volk te stichten. Na enige tijd ver liezen ze hun vleugels. Als verdediging ge bruikt de mier de sterke kaken en In noodgevallen spuiten ze het bekende mierenzuur. Ze houden onderling contact met hun tasters en kennen elkaar aan de eigen nestgeur. Verdwaalt een mier in het gebied van een ander volk dan is het met het diertje gedaan. Zonder enig pardon wordt het aange vallen en gedood. Door hun massale hoeveelheid en aanvalsdrift, zijn er wei nig dieren die zich durven meten met de mier. Alleen de groene specht vreest de beten en het zuur van de mier niet en ziet kans om een nest uit te graven en een grote slachting on der de mieren en de co cons aan te richten. G. van L. LEUSDEN Trekken, sjorren en op hun tanden bijten, deden de deelnemers die aan het jaar lijkse touwtrek-toernooi van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Utrecht meestreden. Evenals vorig jaar had de P.J.G.U.-aldelIng Woudenberg de sterkste mannen meege bracht. In de finale tegen Harme ien lieten ze er geen gras over groeien wie de sterkste spieren en de meeste kilo's in huis had. In een enkele ruk trokken deze mannenetjesputters hun oppo nenten over de streep en ver overden wederom de wisselbe ker die aan deze zege verbonden was. Voordat de llnale afgewerkt kon worden, waren er diverse voor rondes en herkansingen ge weest. Aan het evenement dat in handen was van de afdeling Leusden werd door 13 heren- en 8 damesploegen deelgenomen. Bunnik (1). Benschop (1), Leusden (2). Woudenberg (3). Harmeien (3). Langbroek (2) en Abcoude (1) bonden op het ter- reintje langs de Groene Zoom bij de heren de strijd aan Lang broek was bij de dames met 2 ploegen komen opdraven terwijl de overige afdelingen één da mes-team in de strijd wierpen De jongeren uit Oudewater en Linschoten lieten helaas verstek gaan hetgeen één van de organi satoren afdeed met de opmer king dat ze hoogstwaarschijnlijk de weg waren kwijt geraakt Na de voorrondes en herkansin gen waren de krachtpatsers en de lichtgewichten van elkaar ge scheiden De finale die tweemaal ge speeld moest worden omdat de heren uit Harmeien bij de eerste tweestrijd nog niet gereed wa ren, toen het startsein al gegeven was, werd onder luide aanmoedi gingen van het enthousiaste pu bliek het al eerder genoemde Woudenbergs succes In de kleine finale lieten de Leus- dense jongeren de reserves van Woudenberg volstrekt kansloos en legden beslag op een derde plaats De dames van Leusden trokken in de finale aan het kortste eind en moesten de eer aan ,,hel zwakke geslacht" van Langbroek laten Na afloop werden In de Antilo pen-kantine op het Buiningpark de prijzen uitgereikt, waarna men zich tot In de kleine uurtjes kon vermaken op de muziek die door Black Power uit Achterveld ten gehore werd gebracht. De laatste grief van de Ansfridus- laan-bewoners betreft de parkeer problemen, die het avond- en weekendgebruik van hef Blijhof- gebouwtje veroorzaakt. „Doordat de huurders/gebruikers veelal ge bruik maken van een automobiel, staaf de Ansfriduslaan regelmatig vol met geparkeerde auto's Als dil volgens het wegenverkeersregle- i ment geschiedt geeft dit geen over last, doch als één zijde van de laan vol is, wordt regelmatig aan de an dere zijde half op het trottoir gepar keerd. Daardoor is het niet mogelijk de eigen inrit te bereiken/gebrui ken, om over het gebruik van een aanhanger maar niet te spreken. BELASTING In concreto vragen de briefschrij vers het gemeentebestuur om twee I dingen. In de eerste plaats moeten er maatregelen genomen worden, waardoor de genoemde problemen in de toekomst voorkomen kunnen worden. „Evenzo verzoeken wij u in overweging te willen nemen de onroerend goed belasting van de panden in de Ansfriduslaan op nieuw in ogenschouw te willen ne men en deze door de duidelijke de valuatie van het woongenot om te buigen in een negatieve onroerend goedbelasting." Tenslotte merken de Ansfriduslaan-bewoners op, daf zij met hun schrijven willen voorko men, dat zij zelf aktie zullen moeten 'ondernemen. In een eerste reaktie wijst het bestuur van Blijhof er op, dat aanstaande maandagavond In een vergadering met de leden ook het beleid ten aanzien van de verhuur van het gebouw aan der den aan de orde zal komen. Bin nenkort zal men graag reageren op de concrete klachten van de Ansfriduslaan-bewoners. Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor hel dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum. Op werkda gen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033- 941495. Abonnementsgeld: I 59,40 per jaar; 30,20 per half jaar, 15,35 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5,- per ex- implaar (formaat 13 x 18 :m) op giro: 871441 t.n.v. iDU b.v. te Barneveld, met luidelijke vermelding van lewenste foto. aantal, lummer van krant, pagina raarop de foto werd ge- ilaatst U kunt ook kontant letalen op ons kantoor, Ro- endaallaan 9, Leusden/ ientrum. )ngeveer drie tot vier we- én na betaling ontvangt u Ie gewenste foto's thuis. E LEUSDER KRANT is kn uitgave van de BPU- rantenkombinatie te iarneveld. LEUSDEN - Het bestemmings plan „Rossenberg'' wordt her zien. Het ontwerp bestemmings plan, is een herziening van het in 1971 vastgestelde bestem mingsplan „Rossenberg". Herziening van het huidige be stemmingsplan is om twee belang rijke redenen noodzakelijk In arti kel 33 van de Wet op de Ruimtelijke Ördening wordt bepaald dat be stemmingsplannen ten minste een maal in de tien jaar moeten worden herzien, en in verband met de aan passing van veranderde inzichten. Het ontwerp bestemmingsplan Rossenberg" voorziet in uitbrei dingsmogelijkheden voor de wo ningen aan de voor- en achterzij den en aan de kopgevel. De uitbrei dingsmogelijkheden, zoals die nu in het ontwerp zijn opgenomen zijn de belangrijkste wijzigingen ten op zichte van het geldende plan. Voor het overige is in het ontwerp niet meer dan de bestaande situatie vastgelegd. Belangstellenden kun nen vanaf maandag 20 juni, gedu rende een maand, het plan inzien op de afdeling Stadsontwikkeling van 8.30-12.30 uur. LEUSDEN Het ontwerp be stemmingsplan partiële herzie ning bestemmingsplan De Bie- zenkamp en bestemmingsplan Rozenboom" voorziet in de reali sering van een woon- en bedrij- vengebouw met bijbehorende parkeervoorzieningen aan de zuid-oostzijde van De Biezen- kamp en de realisering van een aantal bejaardenwoningen op het huidige parkeerterrein nabij het bejaardencentrum 't Hamers- veld. Tevens voorziet het ontwerp bestemmingsplan in de aanleg I van een ..zoekroute" rondom de Biezenkamp. Belangstellenden kunnen vanaf maandag 20 juni gedurende een maand de plan nen inzien op de afdeling Stads- i ontwikkeling van 8 30 tot 12.30 uur. Het gebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan Vooral van de verhuur van het gebouwtje voor feestjes en dergelijke ondervinden de omwonenden overlast. 'M LEUSDEN Dinsdag 21 juni 20.00 uur: Plan adviesgroep, gemeentehuis Dinsdag 21 juni 20.00 uur: Infor matieavond Kind en Ziekenhuis. De Hakhorst Woensdag 22 juni van 14.00- 21.00 uur: Braderie Biezenkamp Woensdag 22 juni 20.00 uur: Avond over voortgezet basison derwijs voor het openbaar on derwijs, De Heerd, Berkelwijk Zaterdag 25 juni 14.00-17.00 uur: Afscheidsreceptie Pim v. Esch en jeugdraad, tent Larixlaan/Groe- ne Zoom Zaterdag 25 juni 20.00 uur: Voor stelling „Russisch Verlangen" van De Dames en Heren, tent hoek Larixlaan-Groene Zoom Zondag 26 juni 12.00-14.00 uur: kinderprogrmma. tent Larix- laan/Groene Zoom Zondag 26 juni 15.00-21.00 uur: Popconcert, terrein Larixlaan Groene Zoom. LEUSDEN - De heer K. uit Leusden is zaterdagavond om streeks elf uur door de politie in de kraag gevat, toen hij enkele pakjes shag ontvreemd had uit een sigarettenautomaat. Bijde firma Schut aan de Hamersveld- seweg had de man In de auto maat geld geworpen voor één pakje shag. Vervolgens peuter de hij enkele pakjes shag eruit zonder daar voor te betalen. De gealarmeerde politie kon K. even later aanhouden. (van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De bewoners van de Ansfriduslaan zijn de overlast, die voor hen wordt veroorzaakt door aktiviteiten In het gebouw van de speel tuin vereniging „Blijhof" zat. Dat blijkt uit een brief, die twintig bewoners van de Ans friduslaan een dezer dagen hebben gestuurd aan het col lege van Burgemeester en Wethouders. In die brief wordt melding gemaakt van geluidsoverlast, vernielingen aan particulier en gemeente lijke eigendom, irritatie tus sen omwonenden en politie, een dreigende escalatie tus sen omwonenden en gebrui kers van het gebouwtje en parkeerproblemen. Het gaaf de ondertekenaars van de brief vooral om het gebruik door derden van het gebouwtje voor feestjes. De direkte aanleiding tof het schrijven van de brief vormen de gebeurtenissen, die vorige week zondag (12 juni) plaatsvon den. In de brief staat daar over on der hel kopje „Geluidsoverlast"- „Muziek schalde tot ongeveer 02.00 uur; lawaai tot 04.00 uur door vertrekkende gasten mef gebruik van auto's, die minutenlang met draaiende motoren half op het trot toir bij de uilgang van Blijhof staan, met deuren slaan, claxoneren en dan omkeren, meestal gebruik ma kend van de aanwezige opritten van de panden van de bewoners. Wat één en ander betekent voor mensen die om 06.00 uur moeten gaan werken, laat zich gemakkelijk raden". VERNIELINGEN Wat vernielingen aangaat ma ken de bewoners van de Ansfridus laan melding van beschadigingen van het grasperk en beplanting Deze ontstaan doordat de gebrui kers van het Blijhofgebouwtje er re gelmatig voor de bevoorrading van hun feestavonden over heen rijden. De vernielingen aan particuliere ei gendommen bestaan uit krassen op geparkeerde auto's, afgebroken antennes en vernielde spiegels. Wat betreft de irritatie tussen be woners en politie melden de brief schrijvers: „Regelmatig wordt de Rijkspolitie Leusden in kennis ge steld van de overlast doch door het beperkte materieel en personeel (speciaal tijdens de weekenden) is de politie niet altijd in staat onmid dellijk bemiddelend/corrigerend op te treden. In sommige gevallen ver schijnt de politie door eerder ver melde oorzaak en waarschijnlijk door andere zaken die een hogere prioriteit hebben in 't geheel niet en adviseert dan om zelf Ie proberen de feestvierders op andere ge dachten te brengen." De omwonenden zeggen te vre zen, dat de problemen tussen ge bruikers van hel gebouw en het be stuur van Blijhof enerzijds en hen zet! anderzijds dreigen te escale ren. Tot nog toe zou er slechts sprake zijn geweest van een „ver hitte woordenwisseling", maar het kon wel eens komen tot „beledi gingen bedreiging ten opzichte van de gebruikers". ACHTERVELD Donderdag avond zal door de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling in de koffieka mer van Ons Gebouw een herha- lingscursus worden gegeven voor de personen die de reani- matiecursus hebben gevolgd. De tijd is van 20.00 tot 22.00 uur. De deelnemers worden door het bestuur wel verzocht zich zoveel mogelijk te willen houden aan het tijdstip dat inmiddels aan hen is opgegeven. LEUSDEN - De leden van de Planadviesgroep komen van- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vrijdagmiddag even na half één werd de Leusdense brandweer gealarmeerd voor een brand in een villa aan de Doornseweg. Bij aankomst van de brandweer bleek het dak van de villa door onbekende oorzaak vlam te hebben gevat. Op zich kostte het de brandweer niet zo veel moeite om de vlammen te doven, maar het isolatiemateriaal onder het dak bleef geruime tijd smeulen. De eigenaar van de villa, de familie Terwindt, was tijdens het uitbreken van de brand niet aanwezig. Buren alarmeerden de brandweer. avond (dinsdag) voor hun maan delijkse bijeenkomst bijeen. De vergadering begint om 20.00 uur In de kantine van het gemeente huis. De agenda is als volgt samen- gestekd: 1 Opening 2 Verslag vergadering 19 april j.l. 3. Wet voorzieningen gezond heidszorg 4. Culturele Raad 5. Subsidiering EHBO 6. Rondvraag 7. Sluiting.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3