.ockhorst proost op toekomst roege ontsnapping drukt stempel op wielerronde BV0'79 hield vakantietoemooi Heuvelcrossers heer en meester Indeling hockeyteams Uitslag Leusden Troef Receptie SVA-dames .eusdenaar Gert Mosterd erg actief Kent u de Kwiek Wens Winkel al? tLKI/l/IEK m ENS l/VINKEL DINSDAG 21 JUNI 1983 7 LEUSDEN Ter gelegenheid m de voltooiing van de renova- en de uitbreiding van het ten- spark en daarbij het feit dt de rv Lookhorst aan zijn 4e lu- rum bezig is, ging zaterdg de ag in top. Vele genodigden en den hadden de weg tijdig naar •t tennispark kunnen vinden en achtten in spanning af op de Ie dingen die tijdens deze ope- ngsceremonie te gebeuren onden. Na ontvangst van bur- meester Rademaker en de let- it vertraagde wethouder van ortzaken G. van Woudenberg echtgenote, kon het feest een nvang nemen. eteen riep de voorzitter van de bllerende vereniging de burge- ïester voor het voetlicht van de Ie aanwezigen die op de nleu- aanwinst van het park, het ras, een plaatsje in de zon dden gevonden, in zijn speech herinnerde usdens eerste burger aan het dat 20 jaar geleden de men- i van het eerste uur bijzonder waren toen burgemeester ining vanaf een groentekistje tennisvereniging veel succes nste bij de groei en bloei van vereniging. „Dat er anno 1983 n gigantisch park ligt hadden ze bestuurders in hun stoutste >men niet kunnen vermoe- aldus de burgemeester. - De vele aanwezigen vonden op het nieuwe terras een plaatsje in de zon glas met alle aanwezigen op het bereiken van deze "mijlpaal en sprak de wens uit dat de LTV Lockhorst tot in lengte van da gen de tennissport op dit fantas tische park ten uitvoer zal mogen brengen. Met een ruk aan het touw van een klein kanon dat een daverende knal tengevolge had. gaf hij het startsein tot allerlei gebeurtenissen. Het optreden van de muziek vereniging en majorettes van Li- siduna was naast een optreden van trio Steenbeek de muzikale noot in dit overvolle feestpro gramma. Een spelletjes-par- cours dat door enkele jeugdle den afgewerkt werd en het spor tieve gedeelte vielen evenals de drankjes en de hapjes goed in de smaak. Het oplaten van een honderdtal ballonnen luidde het einde van het officiële gedeelte in. De laatste sprekers, de heren v.d. Wall Bake van de zwembadstich ting en Weerstra van de ITA (overkoepeling van regionale tennisverenigingen) feliciteer den op eigen humoristische wij ze de jubilaris met deze prachti ge accommodatie. 's Avonds deden de leden het feest nog eens dunnetjes over en werden tevens de kampioenen van het afgelopen seizoen in het zonnetje gezet. Dat de gemeente Leusden in het tot stand komen heeft kunnen bijdragen deed hem deugd en het overhandigde als blijk van waardering een doos met tennis ballen. Daarna viel wethouder Van Wou denberg de eer te beurt om het lint, dat de doorgang tussen het „oude" en nieuwe gedeelte van het park versperde, door te knip pen, hetgeen hem bijzonder goed afging. in zijn welkomstwoord memo reerde voorzitter Martin de Boer dat hij bijzonder trots was om eerste man te kunnen zijn van een vereniging met 800 leden en een park met 9 verlichte banen, een terras en een clubhuis Een woord van dank sprak hij uit aan B en W van Leusden die de nood zaak ervan inzagen mee te wer ken om dit park in een tijd van economische recessie toch flink uit te breiden. Daarna hief hij het LEUSDEN Het eerste heren team van de MHC Leusden Is voor de competitie 1983-1984 In de 1e klasse B Ingedeeld met urgemeesler Rademaker tijdens de feestelijke dg bij LTV Lockhorst Wanneer u vrienden, familie, kennissen of relaties eens een originele gelukwens wilt sturen, moet u zeker even een bezoekje brengen aan de Kwiek Wens Winkel in Amersfoort. Daar vindt u een onvoorstel bare variatie in wenskaarten voor werkelijk alle voorkomende gelegenheden In onze schrijfhoek kunt u de kaart schrijven en de envelop adresseren U kunt de kaart in de winkel posten Postzegels zijn uiteraard verkrijgbaar Wij hebben wat u wenst! Leusderweg 7 Amersfoort Tel 033-631824 (tst. 39) Alliance, Be Fair, HBS, Hilver sum, Kameleon, Kraaien, Room burg, Strawberries en Voordaan. Dames 1 ontmoet In de 3e klasse C de standaardteams van Al phen, Baarn, Fletlomare, Maars- sen, Nieuwkoop, Phoenix en Weesp. LEUSDEN De uitslag van de gespeelde wedstrijd op donderdag 16 juni door Leusden Troef luidt als volgt. 1 Hr Wiegers 5611. 2. Mw vd Hei den 53413. Hr Grimberg 53114. Hr Buhrer 5303 en 5. Mw v. Egdom 5141 punten De stand m de tweede periode 1. Hr. Nijhuis 53058, 2. Mw Bührer 52151.3 Mw Hondorp 51225. 4 Mw v.d. Heiden 50996, 5. Hr. Wiegers 50799, 6 Hr Buhrer 50412. 7 Hr J de Ridder 49492. 8. Hr. v Budum 49283. 9 Hr Dekker 49110 en 10 Hr v.d. Berg 48914 punten. ACHTERVELD Ter gele genheid van het kampioenschap en de promotie naar de hoofd klasse van het dameselftal van de SVA Achterveld, zal door het be stuur van de vereniging de speel sters en de trainer een receptie worden aangeboden Deze zal plaatsvinden vrijdagavond van 20.00 tot 21.30 uur in de kantine van het Kerstenssportpark - Veel deelnemers aan het vakantietoemooi van BVO '79 Lambo (Utrecht) achter zich liet Ondanks deze massale aan komst kende de wedstrijd een levendig verloop. Te pas en te onpas demareerden er heren, waaronder de Gebroeders Os sendrijver en ook Henk van 't Klooster uit de ongeveer 100 ren ners tellende groep. Niemand slaagde erin uit de greep van het jagende peleton weg te blijven Hoe Sandbrink alweer een zege behaalde, waarop niets af te din gen viel, is al eerder uitééngezet. Dat Paul Ossendrijver nog 9e werd benadrukken zijn sprinters kwaliteiten. De om 18.00 uur weggescho ten trimmers vormde het voor programma van het wielerge- beuren. Na enige ronden was het complete veld uit elkaar gesla gen en reden er diverse groepjes over het parcours. Vooraan over heersten de Barneveldse groen- hemden terwijl achteraan de blauwe Trim en Toerclubtrein uit Leusden hun rondjes afwerkten. Na enkele omloopjes wist Jan Kelderman uit Barneveld te ont vluchten en zijn kleine voor sprong als maar uit bouwend tot- aan de finish vast te houden Zijn broer G. Kelderman won'de sprint om de 2e plaats. Gijs Oudshoorn, onze plaatselijke fa voriet kwam dit maal niet verder dan de derde plaats hetgeen toch1 niet onverdienstelijk genoemd mag worden Alle renners kwa men zonder kleerscheuren uit de strijd en bezorgden de mensen van de E H B O. een rustig^ avond tijdens de 7e ronde van Leusden. LEUSDEN Vanaf het begin iel Gert Mosterd zijn gezicht In ie voorste gelederen zien. Lef en lurf konden hem In de nog prille «glnfase van de ronde niet ont- egd worden toen hij reeds na en ronde met één van de ge- iroeders van de Hoef uit Baarn nkele tientallen meters voor- prong pakte. Ik wilde vanaf de meet voorin iet peleton blijven rijden om met edere vluchtpoging mee te kun- ten gaan", zei Gert na de koers, let voor eigen publiek rijden om nlsschien als tweede Leusde- taar de eindzege te pakken, wa- en eveneens zijn redenen om iplettend te koersen. Dat het och nog in de slotfase anders >ep dan hij gehoopt had, neemt ijj zichzelf uiterst kwalijk. „Na de aatste premiesprint zat ik even tuk toen er door Ron Groen vol jedemareerd werd. Bijna ieder- en kon de aansluiting hervln- len. Uitgerekend Stef Brede- lold, Ko v. Oostrum en Ikzelf loesten het antwoord schuldig lijven", aldus een ietwat teleur- estelde Gert Mosterd na afloop. Ruim 100 amateurs gingen in S 7e ronde van Leusden op de 'amersveldseweg ter hoogte sn het oude gemeentehuis van art voor 55 ronden of te wel 80 n De organisatie die in handen ias van de ren- en toerclub mersfoort die de Leusdense iddenstand bereid had gevon- en de ronde financiëel mogelijk i maken had een sterk deelne- ersveld uitdegeheleregio kun- en vastleggen. Onder de deel- jmers de Leusdenaren G. Mos- rd, T. v.d. Berg en N. Mensing. 3 de eerste schermutselingen aaronder enkele speldeprikken in o.a. Gert Mosterd bleef het it aan de 10e ronde rustig in het - Gert Mosterd compacte peleton. Toen kwam er leven in de brouwerij. Richard Beumer (Ede) en Rene v. IJzen- doorn (Tiel) ontsnapten uit de meute en werden in de loop van de koers door de grote groep niet meer teruggezien. Een aantal renners waren ongerust over de voorsprong die het tweetal alras creëerde en besloten de achter volging in te zetten. Elf coureurs vonden het welletjes, H. Winkel, S. Smit, R. Groen, W. v d. Hoef, S. v. Leyen, H. Voorn, W. Pater, K. v. Oostrum, S Bredewold, J. Spij ker en G. Mosterd en fietsten het gaatje dicht zodat er een groep van 13 man aan de leiding kwam. Goede samenwerking in de kop groep zorgde ervoor dat het pe leton op een kleine minuut ach terstand werd gezet en algauw de hete adem van de leiders in de nek voelde. Om tactische rede nen (vanwege de premiesprints) De start van de amateurs Stef Smit (Soest) 3 Wim Pater (Barneveld) 4 Jan Spijker (Kam pen) 5. Herman Winkel (Utrecht) 6 Rene van IJzendoorn (Tiel) 7. Hans Voorn (Hilversum) 8. Ri chard Beumer (Ede) 9 Sinus v Leyen (Wageningen) 10. Wiegert van de Hoef (Baarn) 11. Gert Mosterd (Leusden) 12 Stef Bre dewold (Amersfoort) 13. Ko van Oostrum (De Meern) Het punten klassement werd gewonnen door W. v.d Hoef De Leusdena ren Mensing en van de Berg speelden geen rol vn betekenis. VETERANEN De gecombineerde koers van de liefhebbers en veteranen over 28 ronden werd niet zoals in de donderdag editie vermeld stond, gewonnen door W. Pater maar kwam op naam van de in wieier kringen bekende Amersfoorter Jan Sandbrink die in een massa sprint A. Kraan (Gouda) en M. 12 jaar 1. Alexander Speksnijder (L) 2 Edwin v. Marlen (L) 3. At v. Essen (L) 13 jaar 1. Edwin Schimmel (L) 2. Marcel Hoogland (L) 3 Berthold Maarseveen (L) 14 jaar 1 Peter Esko (L) 15 jaar 1. Pieter Jak (S) 2. Reinald Voorn (L) 3 Arend Jan Spijker (L) 16 jaar 1 Thijs Borsten (L) 2. Hendri Roelvink (L) Open klasse 14 jaar e.o.: 1 Thijs Borsten (L) 2. Reinald Voorn (L) 3. Arjan Spijker (L) De wisselbokaal kwam in han den van de organiserende ver eniging de Heuvelcrossers die deze trofee tot augustus in de prijzenkast mag zetten. Zondag gingen 20 Leusdense f ietscrossers op weg naar Gouda om aan een open wedstrijd deel te nemen. Met lege handen keer den ze zeker niet huiswaarts. In de finale wisten bij de juniorerr- Michiel Zwanenburg (4e), Mar cel Hoogland (3e), Alexander Speksnijder (2e), Eliane Noor- dam (2e) en Michael Noordam (2e) fraaie plaatsen te behalen. Powder Puff Karin Lengers sleepte zelfs een 1e prijs uit het vuur. LEUSDEN Ondanks de mis schien anders vermoedende be titeling konden de leden van bad minton club B.V.O. '79 die aan het vakantie-toernooi deelna men bepaald niet op hun lauwe ren rusten. Integendeel zelfs, fa natiek moest er afgelopen woensdag in de Korf om de pun ten gestreden worden, wat meni ge zweetdruppel kostte. Ruim zestig badmintonners waren door de Technische Commissie enigszins naar speelsterkte in acht poules van vier gemengd- dubbels ondergebracht. Eén troost was er voor degene die zich niet in de strijd om de boven ste plaatsen kon mengen. Inder- een kreeg een fraaie herinnering voor de niet geringe inspannin gen aan het einde van het lange badmintonseizoen. De beste 2 koppels van de poules waren: Poule 1: 1. Lilian Paschedag -Theo v. Meeteren. 6 pt en 2 Leni Oey - Erich Matray, 5 pt. Poule 2:1. DorienCedee-Joop Paschedag 6 pt. en 2. Liesbeth Damave - Dick Timmerman 4 pt. Poule 3: 1. Carla v. Eijkeren -Frans Palyama 6 pt. en 2. Marty Hommel - Henny Heidt 4 pt. Poule 4:1Ellen Nijland - Hans Hommel 6 pt. en 2. AnnekeTolie- naar - Henk-Jan Westland 3 pt. Poule 5: 1. Barbara Bennink -Joep Junger 6 pt. en 2 Henny Timmerman - Hans Vrijhoef 5 pt. Poule 6: 1. Ans Nierkes - Ed Oey 6 pt. en 2. Joke Roetman -Jack Besteman 2 pt Poule 7: 1 Joke Geelen - Be rend Heil 5 pt en 2. Thea Mars*> man - Sjoerd v.d. Brink 4 pt Poule 8: 1 Hetty Mijnders - Hanneke Vial 5 pt. en 2. Marion v. Aken - Joke Boersma 4 pt Na afloop van het zeer vlot verlopen toernooi werden In de Korfbar de medailles door wed strijdleider Rob Maas uitgereikt. De T.C.-voorzitter wenste ieder een tenslotte namens het be stuur vast een welverdiende va kantie. streken de heren niet op de grote meute neer Een ijdele poging van nr. 105 om na een fikse achterstand bin nendoor langs het kantoor van de Leusder Krant de aansluiting weer te hervinden, liep met een sisser af toen de jury de „lol broek" algauw in de gaten kreeg. De echte strijd ontbrandde na dat het peleton waaruit nog net zes renners ontsnapt waren uit de koers was gehaald om een eventueel samenwerking tussen de ploegmaten uit het peleton en de kopgroep uit te sluiten. Het in grote getale opgekomen publiek kreeg een flitsende finale te zien. Na de al eerder genoem de premiespurt waarmee G Mosterd de kans op de zege ver gokte viel de groep uiteen zodat er drie groepjes over het par cours pedaleerden om de hoofd prijzen te verdelen. Rob Groen sprong kort voor de eindstreep achteruit de kop groep weg en had in een mum van tijd zijn clubgenoot Stef Smit die enkele meters voorsprong genoot, achterhaald om daarna zijn eerste zege in de wielerronde van Leusden te behalen. De uit slag was: 1 Ron Groen (Baarn) 2 - De eindsprint van de veteranen LEUSDEN De uitwisselings wedstrijd tegen Soest waaraan ook enkele fietscrossers uit Hil versum meededen is j.l. zaterdag een eclatnte zege geworden voor de Heuvelcrossers. Op eigen fietscrossbaan wisten ze op het parcours met de vele bochten en bulten de snelste tijden neer te zetten, terwijl slechts een enkele maal een King Road Rider uit Soest of een Sprinter uit Hilver sum een ereplaats opeiste. Ongeveer 80 crossers hadden zich bij de wedstrijdleiding aan gemeld die verspreid over de di verse leeftijdscategoprien de volgende resultaten behaalden. Powder Puffs: 6 jaar 1. Monique v Beek (S) 8 jaar 1Janny Renes (S) 10/11 jaar 1 Eliana Noordam (L) 2. Lisette Schnetkamp (S) 3. Bea Marseveen (L) 14 jaar 1. Astrid v. Zanten (L) 2 Nicolet Langhorst (H) 3 Katja Leihorst (H) Junioren: 6 jaar en jonger 1. Alexander v. Gooi (L) 2. Björn Holthuizen (L) 3. Björn Spijker (L) 7 jaar 1. Paul Brandsen (L) 2 Gregor Landman (S) 3. Igor Glattli (L) 8 jaar 1 Michael Noordam (L) 2. Wai Wah Cheung (L) 3. Jerry Brandsen (L) 9 jaar 1 Ramon v. Marlen (L) 2. Niels Krook (H) 3 William de Pon (L) 10 jaar 1. Marko Langhorst (H) 2. Gaby Wallet (S) 3. Edwin Bestman (S) 11 jaar 1 Olav Glattli (L) 2. Michiel Zwanenburg (L) 3. Dick Hoogland (L)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7