Blijhof praat over beleid vereniging rm oca Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN rrrrx 1111 Niet meer dan 2.50 meter Raad Kreyns Lisidunalaan Botulisme Minder regeltjes Nogmaals: akoestiek Katten Ringslang Aktie Ansichtkaarten 55 plus op reis Vrouwen en brandweer Geleend O O a O DONDERDAG 23 JUNI 1983 leusder kran t loep op Leusden 10 I I1 I1 i Redaktle: Marrilx Kreyns (a.i.); bijdragen: Janus Visser. j Vorig jaar heeft de gemeenteraad een nieuwe Algemene Politie Verordening (APV) vastgesteld. Vorige week is daar de Inmiddels derde wijziging op aangebracht. Althans: de raadscommissie Algemene Bestuurlijke Zaken (ABZ) heeft ingestemd met die wijziging, die vervolgens nog door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd. Het ging deze keer om artikel 33 van de APV. Oat is het honden-aanlijngebod. Gerrlt Valkhof, niet alleen raadslid voor de VVD maar ook politiefunktionariste Amersfoort, had geconstateerd, dat dat artikel niet toereikend was. Op grond van de oude tekst was het dubieus of iemand, die zijn hond onaangelijnd op iemand anders grond zou laten lopen, met artikel 33 van de APV in de hand aangepakt zou kunnen worden. Er stond namelijk, dat het verboden was omeenhondlostelatenlopen „op de weg of op openbare grondMaar als een hond nu eens een particulier weiland in rent en daar schapen doodbijt - zoals onlangs gebeurde-, wat dan? Omtevoorkomendatde eigenaar van zo'n hond niet aangesproken zou kunnen worden, is het honden-aanlijngebod nu uitgebreid. Toegevoegd is het verbod een hond „zonder behoorlijk toezicht of onbewaakt te lateiïof verblijven in tuinen, velden, wei- of hooilanden of op grond die bezaaid of beplant is of die ter bezaaiing, bepotlng of beplanting gereed gemaakt is". Dat nu lijkt wel uitputtend genoeg en Valkhof toonde zich dan ook zeer tevreden. Nu de ABZ-leden toch dat aanlijngebod eens nader bekeken, nam Ep Oostra (D'66) de kans waar om eens te wijzen op enkele andere punten In dat artikel. Het eerste lid bepaalt bijvoorbeeld, dat de lijn waaraan een hond wordt uitgelaten niet langer mag zijn dan 2.50 meter. Zou iemand dat weten, vroeg Ep Oostra. En hoe, zo haalde Oostra ook naar voren, zou het zijn met de bekendheid bij de burgers van lid 4 van artikel 33: „De rechthebbende op een hond Is verplicht te zorgen dat dit dier een halsband draagt, vermeldende de naam en het Goede raad is duur Dus is het raadzaam zich niet te voordelig te laten adviseren. De gemeente Leusden hoeft men, wat dat betreft, weinig meer te vertellen. Al een lange reeks van jaren laat het gemeentebestuur alhier zich bijstaan door externe adviseurs, die dus per definitie niet van hier zijn, maar bijvoorbeeld in Arnhem gerecruteerd dienen te worden En geloof één ding als die adviezen even goed zijn als duur, dan heeft Leusden de best verkrijgbare adviezen in huis. Ik geloof het niet Thans was het weer eens de beurt aan de jongens van D(wars) H(inderlijk) en V(ervelend) - het copyright van deze grap berust niet bij mij. Tante Com heeft zo lang gezeurd over de spaarpotten van de gemeente, dat er nu toch eens een antwoord gegeven moest worden op de vraag, hoe het zit met het grootste spaarvarken van de gemeente, het Fonds Bovenwijkse Voorzieningen Dat antwoord had oom Fons al toegezegd voordat hij allergisch werd voorde approach van Tante Corn. Thans zou hij nog liever zin propellortje opeten, dan ook maar één hand te reiken aan het Leusdens socialisme. Maar dat antwoord moest nu eenmaal gegeven worden en dus werd het intellect van DHV ingehuurd om iets moois te dichten. Het antwoord verscheen deze week. Nogmaals ik geloof het niet. Het antwoord luidt namelijk, dat het met het Fonds Bovenwijkse Voorzieningen onwaarschijnlijk snor zit Waar wij gewone stervelingen al moeite hebben om maandelijks de postzegelkas jaaromzet f 94,50) in het gerede te krijgen, krijgen die van DHV zonder blikken of blozen een miljoenenkas over een periode van bijna tien jaar tot op de cent kloppend. Links gewoon debet, rechts even fantasieloos credit (of andersom) en reeksen getallen met niet minder dan zes nullen blijken, alsof dat de gewoonste zaak van de wereld is, met elkaar te sporen. Drie velletjes tekst, waarin staat dat alles klopt, als de provincie en het Rijk af en toe maar even over de brug willen komen en we niet te veel vermorsen aan aansluitma oo het Rijkswegennet. En dat we verder al onze spaarcentjes nodig hebben voor wat we de komende jaren nog moeten kopen. Abacadabra. zie bijlage. Driewerf ik geloof het niet. Ik ben bang, dat de raadgevende vemuftelingen hier een fout begaan hebben. Waarschijnlijk een psychologische en dat is te begrijpen, want daarin hadden ze niet doorgeleerd. Als ik die nota had mogen maken (f 5400,-ex. BTW) dan had ik, hoe dan ook. uitgevonden, dat we inderdaad nog wel een paar rooie ruggen te missen hadden. En dat had ik wethouder Fonds geadviseerd om het aardige bedrag ter beschikking te stellen van iets Moois en Goeds, aan te wijzen door Com Verduin. Hoezeer had ik dan niet bijgedragen aan de harmonie dezer samenleving. Onbetaalbaar, zo'n advies. Nog even terug naar vorige week donderdagavond, het bezoek van de raadscommissie ABZ aan de brandweer Op deze toto ziet ubroederliik naast elkander burgemeester J W. M. Rademaker en brandweercom mandant J Upperman. Wij willen echter vooral uw aandacht even vestigen op het apparaat dat voor de heer Upperman op tafefligt Dat is namelijk de nieuwe portofoon van de commandant, u weet wel. dat apparaat, dat de bewegingsvrijheid van de heer Upperman te velde zo zeer bevordert. De heer Upperman heeft het apparaat donderdagavond gedemonstreerd aan de aanwezige raadsleden. Dat kon hij nog niet doen met de nieuwe ..piepers'' voor de brandweerlieden. Die mochten van de raad wet worden aangeschalt. maar ze zijn nog in bestelling. adres van de eigenaar van de hond"? Burgemeester Rademaker, voorzitter van de ABZ-commissie en zelf eigenaar van een hond, erkende, dat vermoedelijk weinigen weten van het bestaan van deze bepalingen. Rademaker: „Ik denk dat 99% van de honden in Leusden niet zo'n halsband draagt". Er moet, zo meent de burgemeester, dan ook eens wat meer bekendheid aan dergelijke artikelen In de APV worden gegeven. Wellicht wordt er een keur een aflevering van het gemeentelijk informatieblad aan gewijd. Andere mogelijkheid is om deze bepalingen te vermelden op het aanslagbiljet van de hondenbelasting. U zult het, hoe dan ook, een keer te weten komen. Om ons niet geheel duidelijke, maar ongetwijfeld belangwekkende redenen is de naam van een gedeelte van de Bavoortseweg veranderd. Het stuk Bavoortseweg vanaf de kruising met de Rossenberglaan in de richting van de Groene Zoom heet met Ingang van 1 juli aanstaande „Lisidunalaan". Dat betekent voor de enige aanwonende van dit stuk weg, deLlsidunahof.een adreswijziging. Het oude adres van de Lisidunahof was Bavoortseweg 99 en het nieuwe adres Is Lisidunalaan 18. Zelf s de postcode verandert, merkwaardig genoeg. Was 3833 BK, wordt 3833 BS. Onveranderd blijft de Lisidunahof haar postbus nummer 10,3830 AA, behouden. Aan het begin van de zomer vraagt de afdeling Voorlichting van de gemeente uw aandacht voor botulisme. Zoals u ongetwijfeld weet Is dat een verlammingsziekte, waarvan in de zomer veel watervogels het slachtoffer kunnen worden. De waakzaamheid en medewerking van een ieder kunnen de gevolgen van botulisme beperken. Eenden, zwanen, meerkoeten en allerlei andere watervogels raken onder bepaalde omstandigheden besmet door een bacterie, die uiteindelijk een dodelijke verlammingsziekte vla zwaar vergif veroorzaakt. Voor botulisme gunstige omstandigheden zijn: een watertemperatuur van 20 graden of meer en het aanwezig zijn van een of meer dode watervogels. Via deze dode dieren kan het botulisme razendsnel verder om zich heen grijpen. Zieke watervogels zijn vaak te herkennen door verlammingsverschijnselen aan de kop, nek, vleugels of poten. Uiteindelijk verslappen ze steeds verder, waardoor de vogels niet meer In staat zijn te vliegen. De kop zakt onder water en het dier verdrinkt. Ook kan het dier stikken door verlamming van de ademhalingsspieren. Om de ziekte te bestrijden Is het zeer belangrijk zieke of gestorven dieren snel op te ruimen. Elk dood dier vormt weereen nieuwe besmettingsbron. Daarom is ook uw hulp nodig. Als u tijdens de warme zomerperiode zieke of dode dieren aantreft, moet u het volgende doen: - als er veel dode dieren zijn: hetmeldings- en informatie-adres bellen: Gemeentewerf, Hamersveldseweg 105, tel. 941594. - als het om éen of enkele dode dieren gaat: inpakken in een plastic zak en afgeven bi j het centraal verzamelpunt, en als dat niet gaat ook even bellen. - is er sprake van zieke dieren, dan ook even melden aan genoemd adres. Tenslotte kunt u ook meer Informatie verkrijgen via de mllieutelefoon van de provincie Utrecht: 030-515500. Landelijk genietnet begrip „dereguleren" nu al weer enige tijd de nodige bekendheid. In Leusden wil men er nu echter ook wat aan gaan doen. In de door hem voorgezeten vergadering van de raadscommissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) heeft burgemeester Rademaker in ieder geval eens een balletje opgegooid. Hij vroeg de commissieleden om in hun fracties eens na te gaan, of er misschien aan de regeltjes, voor zo ver die worden vastgesteld door de gemeenteraad, wat vereenvoudigd zou kunnen worden. „Zouden we dingen kunnen missen, zouden dingen simpeler kunnen", zo vroeg de raadsvoorzitter de commissieleden. Ze noteerden het allemaal, dus misschien horen we er binnenkort meer van. Vorige week donderdag Er zijn nog wel leuke dingen in het dorp, zoals kortgeleden. We gingen met het openbaar vervoer - kortweg gezegd de bus - naar de grote stad Amersfoort en ergens op die vreemd smalle kronkelende weg waar een beetje uit de kluit gegroeide wagens eikaar nau welijks passeren kunnen, stop te de bus plotseling ,,Een ogenblik'1 zei de bestuurder, stapte uit, liep naar een stel wal oudere mensen die zo Ie zien ronddwaalden. Hij bracht ze mee de bus in en daar ver- lelden ze dal ze verdwaald wa ren, ze hadden gezocht in het ingewikkelde straatjespatroon van de verschillende buurten en niemand had hen kunnen helpen. De bestuurder van de ande re bus had hen afgezet bij het binnenkomen van het dorp en verteld hoe ze moesten gaan om in die en die straat te ko men, en toen waren ze aan 't dwalen geraakt. Toen hij ze daar zag, een beetje moede loos langs de weg. pikte hij ze op en een paar haltes verder zette hij ze weer af en zei hen waar ze precies heen moes ten. Dat was nou mensvrien delijk". Wat een uitdrukkingen hebben we tegenwoordig; mensvriendelijk, vrouwvrien delijk, manvriendelijk. dier vriendelijk, misschien krijgen we nog een keer kindvnende- lijk. D'r zijn van die mode-uit drukkingen waar ik me wild aan erger Vooral in praatgroe pen hoor je dat veelso wie so, überhaupt, rücksichtlos en het populaire, no nonsense Kan je niet anders, denk ik dan wei eens. we worden loch al be graven onder het buitenlands, vooral mei de technische uil- drukkingen. Pas was ik weer eens bij een praatgroep in ons onvolprezen gemeentehuis, in een zaaltje waar het geluid bijzonder slecht overkomtde meeste praters zijn achterin niet Ie ver staan. 't is er te smal en Ie lang en te laag, er is geen enkele weerklank, de woorden klinken overal even dot ,.D'r moet nodig wat aangedaan worden, in de praatgroep ermee. 'k Zat op een plek waar ik zo in de raadszaal kon gluren, en ik prakkiseerde me suf waar die ronde ruimte me aan deed denken. Opeens had ik het dal kamerscherm op de achter grond. die broeierige rode kleuren, nou hier en daar nog een Perzisch lapijl aan de wand en op de grond, 't lijkt op een Moskeet Voor de lift schacht een groot portret van een ayatollah en klaar is de Moskee, k Ben blij dat ik geen raadslid ben, want ik zou in die onrustige kleurige omgeving m'n gedachten niet bij elkaar kunnen houden, en ik had in dal zaaltje al zo'n moeite En dan nog dat enge zwarte mens in de gang 't Lijkt me een hoorndrager, ik heb een keer gedroomd dat zij of hij, wal het ook wezen mag, me achterna zat. over de sloten en greppels van het dorp en m 'n voeten za ten nog vastgeplakt Zii die m 'n liei en leed en bed deen maakte me gelukkig wakker en nog was ik die engerd niet kwijt'k durf er niet meer voorbij Het is net zoiets ergs als onroerend goedbelasling. Ik kwam langs een vijver en daar dreven temidden van glanzend groene bladeren een paar prachtjqe waterlelies Ze lagen daar maar zo maar stil mooi te zijn in het spiegelglad de water. Even dacht ik aan het gedicht van Frederik van Ee- den. Ik heb de witte waterlelie lief. die daar zo blank is, en zo stil haar kroon uitplooit in 't licht Het slol Nu rust zij pein zend op het watervlak, en wenst niet meer. Ik kon het meevoelen, alleen waren het geen witte maar rode lelies maar niet minder mooi. En toen ik thuiskwam moest ik eerst weer een paar katten uit de tuin jagen die zoals ge woonlijk de grond omwoelden. Katten; we waren even in Pa rijs in een hotel dal uitkeek op de begraafplaats van Mont- martre, en wal we daar zagen; tientallen katten lussen die bid kapelletjes waaronder velen ooit beroemde Fransen hun laatste rustplaats hebben ge vonden We zijn daar doorge wandeld en geen tientallen maar wel een paar honderd katten huizen daar. Schuw en verwilderdslopen ze lussen de zerken, lussen een prachtige bloemenweelde, bij een vers graf loerde een grote zwarte kat naar ons. Een vreemde we reld waarboven over een enor me ijzeren brug het verkeer raasde. Hollands Glorie zagen we op Clichy. Op een mooie witte pui stond mei zwarte viltstift ge schreven; weg met de M E. en de M E is overal, en de Grote Keyzer. Sjaak en Piet was Here, stond er onder Zo wordt ten minste onze cultuur uitgedra gen. naast de tulpen en de kaas We zijn nog wezen kijken in „het Gat van Parijs" waar vroeger de Hallen waren In dat gat van wel dertig meter diep is een veelvoud van Hoog Catharijne gebouwd Boven op. allerlei vreemde zoge naamde moderne toestanden, bogen van witte kunststof, ple xiglas en een paar kneuterige parkjes mei wal armetierige boompjes, en daar omheen het oude Parijs; je hoort die ou we gevels bi/na schreeuwen van ellende 'k Durf nooit meer wat te zeggen van ons gemeente huis. da s daarbij vergeleken een juweel In hel Grand Palais was een tentoonstelling van Eduard Manet, in het laatst der vorige eeuw een der baanbre kende expressionistische schilders Na een lange lijd in de rij geslaan te hebben, kon den we naar binnen, genoten van dit kleurenfeest Toch lijkt ons Leusden rusti ger dan Parijs, hier laaien de emoties op over een versleten brug of huisjes die te dicht op elkaar staan of een weg die Ie smalis en zo meer Dal gooien we allemaal in de praatgroep, achteraf blijkt dan dat het alle maal geregeld is Maar die kal len. en die merel die bij het vroege ochtendkrieken vlak voor ons slaapkamerraam zn hoogste lied zingt en die eenden die met hun platvoeten m'n jonge zaaisel hebben ver trapt en de slakken in de tuin 't Komt alles in de praatgroep en dan zal je so wie so es wal beleven meldden we In deze rubriek, dat er klachten zijn over de akoestiek van de commissiekamer in het nieuwe gemeentehuis. Wie achterin de zaal zit kan niet of nauwelijks horen, wat voorin besproken wordt. Tenzij de vergaderenden op zeer luide toon gaan spreken, maar dat was bijvoorbeeld wethouder Wagenaar niet van plan. „Ik ga hier niet twee uur zitten schreeuwen", noteerde onze verslaggever, die natuurlijk voor in de zaal zat. Naar ons nu blijkt is het niet alleen de commissiekamer, die problemen ten aanzien van de akoestiek oplevert. Raadslid Corrl Verduin (PvdA) sprak onlangs een vertegenwoordigster van een vereniging van slechthorenden, die haar er op attendeerde, dat ook in de trouwzaal de akoestiek onvoldoende is. Ambtenaren van de burgerlijke stand blijken soms nauwelijks verstaanbaar. En dat kan toch niet de bedoeling zijn. Burgemeester Rademaker, aan wie mevrouw Verduin de klachten meldde, zegde toe een en ander eens te zullen bekijken. Ten aanzien van deakoestieklnde commissiekamer suggereerde Rademaker, dat wellicht een andere opstelling van de stoelen al heel wat kan verbeteren. Sp. Wienerwald in een comfortabel hotel, waar de kamers zijn voorzien van douche en toilet. Tijdens deze reis worden, onder deskundige begeleiding, de voornaamste bezienswaardigheden bezocht. Inlichtingen en boekingen bij Reisbureau Holiday Feeling, telefoon 941942. Wederom een stukje Natuurlijke Historie in deze aflevering van „Loep op Leusden". Alexander Evers van de Rozenhaag en Mark Miedema van de Beverhoeve meldden ons, dat zij in De Treek de huid van een ringslang hebben gevonden. Het bijzondere steekt hem in de lengte van het vel90 centimeter. Volgens de jongens moet het hier een tamelijk groot exemplaar betreffen. Zij stellen dat vast na In de bibliotheek enkele boeken geraadpleegd te hebben, waarin zij lazen dat een ringslang in Nederland doorgaans niet langer wordt dan 80 centimeter. Meneer van Elswijk van de Herikhof vraagt aandacht voor het volgende: In Schotland woont een jongetje, dat lijdt aan leukemie. Hij zou het fantastisch vinden om in het Guinessbook of Records te worden opgenomen als de persoon, die de meeste ansichtkaarten uit de hele wereld heeft ontvangen. Wie tijdens zijn vakantie vijf minuten de tijd zou willen memen om aan die recordpoging mee te werken, zou ten zeerste bijdragen aan het geluk van de jongen. Zijn adres: Littel Buddy, Box 26, Pausley, Renfrewshire, Scotland. Een persbericht van de stichting 55+reizen meldt u het volgende: Speciaal voor 55 plussers uit Leusden, organiseert Reisbureau Holiday Feeling gevestigd In de Hamershof, In samenwerking met Stichting 55+-reizen uit Baarn een 10-daagse touringcarreis naar Wenen. Deze 10-daagse reis vertrekt op 21 oktober 1983 en is geheel verzorgd. Als extra service worden de deelnemers aan deze reis op de dag van vertrek thuis opgehaald en naar het vertrekpunt gebracht. Ook bij terugkomst worden de deelnemers weer met hun koffers naar huis gebracht. Men verblijft vlakbij Wenen in het Brieven, die worden gericht aan het „Leusdens Dagblad", daar kunnen wij natuurlijk niet omheen. Vandaar ook de aandacht die wij thans besteden aan het schrijven van de heer J. G. van Rijswijk van de Zankamp 145 In Hoogland. Overigens ook wel vanwege de inhoud van zijn brief. Hij schrijft: „Ongeveer een maand geleden werd bekend gemaakt, dat het bestuur van de Stichting, de eigenaar van de kraamkliniek, een principebesluit had genomen om de kraamkliniek ,,'t Amersnest" gelegen aan de Bekensteinselaan 20, te sluiten. Inmiddels is er een officiële aanvraag naar het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur gegaan. Het Is bekend, dat het ministerie niet vóór sluiting is. Het bestuur van de provincie is op het ogenblik bezig om een advies aan de minister te kunnen geven. Verloskundigen, kraamverzorgsters en (a.s.) moeders willen niet langer wachten op de uiteindelijke beslissing, zonder de mensen om wie het eigenlijk gaat er bij te betrekken. Uit vele reacties blijkt, dat er wel degelijk behoefte is aan deze kraamkliniek in Amersfoort en Omgeving. Wij hebben een handtekeningenaktie georganiseerd en vragen allen, die de afgelopen jaren met plezier aan het verblijf aldaar terug kunnen denken, de aktie te steunen. U kunt in alle wijken, op diverse plaatsen voor uw handtekening terecht. Er liggen lijsten bij de huisartsen-praktijken, in de wijkcentra en op andere goed bezochte plaatsen voor U klaar. Komt allen.Oma's, Opa's, Vaders en (a.s.) Moeders. Voor dit goede doel. De kraamkliniek mag niet verloren gaan. Inlichtingen voor handtekeningenlijsten, tel. 804200 en 631214". Corri Verduin, fraktievoorzltter van de PvdA in de gemeenteraad en het enige vrouwelijke lid van de raadscommissie Algemene Bestuurszaken, heeft bij het bezoek van die commissie aan de brandweer natuurlijk nog wel even gevraagd, hoe het zit met vrouwen bij de brandweer. Commandant J. Upperman antwoordde op die vraag, dat het vrijwillige brandweerkorps In Leusden geen vrouwelijke leden telt. Wel zijn er in de regio vrouwen bij brandweerkorpsen werkzaam, onder meer als centraliste in meldkamers. „Die doen dus meer dan soep en dekens uitreiken bij rampen", informeerde Corri. „Zeker", antwoordde Upperman. „Maar u voert geen aktief wervend beleid ten aanzien van vrouwen", Informeerde Corri verder. „Dat niet", antwoordde Upperman, „maar misschien gaan we dat nog wel eens doen. Er bestaat in ieder geval geen enkel principieel bezwaar tegen vrouwen bij de brandweer". Dachten wij nog: misschien dé oplossing voor het korps in Achterveld, waar men met name overdag een nijpend gebrek aan spuitgasten kent. Wie heeft de sportkledlng en schoenen van een van de jongens van Van de Pijpekamp „geleendDat vraagt de familie Van de Pijpekamp zich sedert dinsdagavond af, want toen verdwenen de kledingstukken uit het zwembad Bavoort. Het gebeurde tussen half zeven en half acht in het zwembad. Verdwenen zijn een donkerblauw Adidas-sportbroekje, een T-shirt en een paar sportschoenen merk Nike, maat 40. Bij elkaar volgens mevrouw Van de Pijpekamp gauw zo'n 250,- waard en dus willen ze graag de spulletjes terughebben. Wie o wie heeft de kleding meegenomen? Het verzoek van de familie Van de Pijpekamp: wil degene die de spullen heeft meegenomen ze terug brengen. Het adres van de familie Van de Pijpekamp Is: Van Hardenbroeklaan 73, tel. 942735. In verband met de opening van het vakantieseizoen zijn we tot september gesloten Onze liberale wethouder wil weer praten over winkels in Alandsbeek. Maar dat doet ie toch al jaren? Zaterdag neemt Pim van Esch afscheid van Leusden tijdens het Leusder Spul'" Daarna zal het me een spul worden in Leusden Een antiekhandelaar in Leus den wil witte tennisschoenen gaan verkopen. Met echtheid en ouderdomscertifikaat7 Wat krijgen we nou? Nachtelij ke orgiën bij Blijhof7 Zijn de peuters en kleuters volwassen geworden? Kop Woudenberg sterkste touwtrekken Héél even dacht ik waarempel dat ze onze Gijs bedoelden Het feest rond het 50-jarig be staan van de Achterveldse kerk staat in het teken van het behoud van hetgeen in 50 jaar is opgebouwd lees ik Zijn ze in Achterveld dan bang dat het feestje uit de hand gaat lopen? Als we Corri Verduin moeten geloven (en wie doet dat niet?) bewaart de gemeente haar geld in een ouwe sok Geen wonder dat er vraagtekens zijn rond de rente-opbrengst Overigens komt die aansluiting op rijksweg 28 er beslist. Na augustus. Tot dan zult u óók de Kantlijn moeten missen Waar ook ter wereld in Neder land: een prettige vakantie toe gewenst en. rij voorzichtig. V. LEUSOEN - Maandag 27 juni organiseert de speel- en recrea tievereniging Blijhof een ge- spreksavond met de leden. Oe aanvang is om 20.00 uur in het gebouw aan de Ansfriduslaan 49. Deze avond is opgezet om de wensen van het bestuur en van de leden zo goed mogelijk op el kaar af te stemmen. Eerst zal het aktiviteitenpakket van Blijhof onder de loupe worden genomen. Blijhof organiseert akti- viteiten voor kinderen en voor vol wassenen en het is erg belangrijk te weten of deze aktiviteiten ook inderdaad aansluiten op de wen sen van de leden. ledereen die ideeën heeft voor de bestaande of hele nieuwe aktivi teiten is maandagavond in de gele genheid hierover mee te praten Ook zal er gesproken worden over het verplaatsen van de ingang en het opnieuw inrichten van de tuin. Al deze ideeën zullen vervolgens op een rijtje worden gezet en indien mogelijk volgend jaar ook in de praktijk gebracht worden De vereniging wil op deze ma nier tot een plan komen waarmee voor het seizoen 83/84 een aktief en doelgericht programma ge maakt kan worden. Niet alleen le den, maar ook belangstellenden met goede ideeën en suggesties zijn op de Blijhofavond welkom. Ontwar de vier onderstaande Hussels en maak er gewone woorden van éen letter per vakje HET SPEL VAN DE DOOR ELKAAR GEHUSSELDE WOORDEN Met tekeningen van Frans Mensmk en Edwin Merks STROCH 53 Copyright Uitgeven) Hussel Amsterdam KESTAN KABLEN I HI LU G E WAT JE KUNT WORDEN ALS JE LOSGESLAGEN BENT Zef nu de omcirkelde letters zó in onderstaande vakjes dat ze het antwoord vormen op het raadsel van de tekening KUSSENS steunen hoofden van gezinnen. Dat is de juiste oplossing van de Hussel van vonge week. De woorden die gevonden moesten worden waren Stekel - Sirene - Luier - Suiker Het lot wees D W. S de Jong, Ravenhorst 7. 3833 WC Leusden. aan als winnaar Gefeliciteerd' Wie bovenstaande Hussel instuurt voor dinsdagmid dag maakt kans een geschenkbon van tien gulden te winnen. Het adres is Leusder Krant, Rozendaallaan 9. 3830 AA Leusden Graag wel onder vermelding van „Hussel"

Leusder Krant | 1983 | | pagina 10