Provincie verstrekt subsidie voor onderhoud kleine landschapselementen Gezellige boel tijdens braderie De Biezenkamp j Leusder Krant S leusder krant Geslaagde KP0 zomerreis Biljarten Kwaliteit haal je bij VdDONK&ROMEYN vdDONK&ROMEYN Omsingeling Soesterberg Internationaal Korenconcert FOTOKOPIE I NODIG? plaatselijk nieuws DONDERDAG 23 JUNI 1983 provincie zeker niet kostendek- i kend is, maar wel een aardig steun tje in de rug kan betekenen. De provincie kan de volgende bijdra gen geven Bosjes per 100 vierkante meter ƒ10,-, enkele rij bomen per 100 me ter ƒ20,-; dubbele rij bomen per 100 meter ƒ40,-; knotbomen per stuk j ƒ2,-; alleenstaande bomen per stuk 25.-; hoogstam-vruchtbomen per stuk ƒ10,-; houtwal of houtkade per meter ƒ1,-. haagbeplanting per me ter ƒ1,-; heideveldjes per 100 vier kante meter ƒ10,-, rietlandjes of moerasjes per 100 vierkante meter j ƒ10,-; hooilandjes per 100 vierkan te meter 10.- De folder, waarin een aanvraag formulier is opgenomen, kan bij de provincie worden aangevraagd Dan kan via telefoonnummer 030- 321632, toestel 398. Daar kan men ook terecht met verdere vragen. De deskundigen van v.d. Donk Romeyn weten alles over tegels en plavuizen. Zeker als het om de technische details als slijtvast heid en toepassing gaat. Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 ,,Van binnen heb ik even ge huild. toen we wegfietsten uit Leusden", zei een vriendin tegen me Zij bracht onder woorden, wat ik zelf weggeduwd had, toen we zaterdg met een kleine groep richting Soesterberg vertrokken Niets van aantrekken, het komt niet op het getal aan", had ik tegen mezelf gezegd. Ik zou willen zeggen, tegen al die mensen die verstek hebben laten gaan beseft U wel, dat we U niet kunnen missen Geen enkel mensenkind uit Leusden. Wie vindt dat we zó niet door kunnen gaan op de weg van de bewape ning kan niet gemist worden We denken te klein van onszelf, als we menen dat het er niet toe doet of we er wel of niet zijn Een jaar of vijf geleden demon streerde ik ook niet. Dat moesten anderen maar voor mij doen Toen ben ik overgehaald Door het voorbeeld van mijn buur vrouw. En vanaf die tijd heb ik begrepen, hoe belangrijk het is om mee te doen. Wat zou het fijn zijn, als iedere man of vrouw, jongen of meisje, die tegen de kernwapenwedloop is. de volgende keer meegaat Niemand van U kan gemist wor den. Ook niet in Den Haag op 29 oktober! Op donderdag 30 juni wordt in De Burg aan de Schuilenburgerweg in Amersfoort een Internatio naal Korenconcert gegeven. Dit concert wordt door de Vocal Group Amersfoort georganiseerd in het kader van het Internationaal Ko renfestival dat van 28 juni tot 3 juli in Den Haag plaats vindt. Aan dit koorconcert wordt deelgenomen door het kamerkoor „Cantemus" uit de regio Stavanger In Noorwegen, het koor „Angel Boukoreschtliev uit het Bul gaarse Plovdiv en de ,,Pe- vecke Sdruzeni Prazskych Ucitelu" uit Praag. De orga niserende Vocal Group Amersfoort zal voor de Ne derlandse inbreng zorgen, onder leiding van Bert van Eerden. Het concert dat zal worden bijgewoond door de Tsjech- sische ambassadeur in ons land begint om 20.00 uur. Toegangsprijs bedraagt 7,50; voor houders van een CJP of 65-plus-kaart 5,-, te verkrijgen aan de zaal of bij de VVV aan het Stationsplein en bij Rien Veerman bv aan de Arnhemseweg. ACHTERVELD - Dinsdag maakten de dames van KPO hun zomerreisje. Orii 8.30 uur vertrok men per bus vanaf het Groot Achterveldplein. Vanaf Achter veld ging het via Scherpenzeel en Kesteren naar Tiel. Hier werd een fabriek bezocht waar tinnen voorwerpen werden vervaar* digd. De dames werden daar ontvan gen met een kopje koffie Hierna kreeg men met vertoning van dia's een uitleg over het vervaardigen van tinprodukten. Men kreeg alles te zien vanaf het tinbroodje tot aan het eindprodukt. Vanaf Tiel ging het via Zaltbommel naar het land van Heusden en Altena. Tijdens deze rit werden de grote ri|kswegen ver meden en ging men binnen door naar Eethen waar de lunchpauze zou worden gehouden. Na versterking van de inwendige mens ging het naar Drimmelen Ook nu werd weer een touristische route gevolgd Vanuit Drimmelen werd er een twee uur durende boot tocht door de Biesbosch gemaakt Een zeer mooi natuurgebied en ook mede dankzij het goede weer werd volop van genoten Vanuit Drimmelen werd de terugreis aan vaard. Tot slot van deze dag werd er naar Hoevelaken gereden waar een heerlijk diner werd aangebo den Wel moe, doch geheel vol daan arriveerde men weer op de thuisbasis VEEL PRIJZEN Bij allerlei kraampjes vielen er soms fraaie prijzen te winnen. Bij Keurslager Fred Timmer moest men raden hoeveel wol er van zes schapen zou komen De schapen werden midden op de Biezenkamp door een deskundige schapen scheerder van hun warme vacht ontdaan. Bij de Karwei hoek van Wil Snapper was er ook dit jaar weer veel animo voor het spijkerslaan De eigenaar van de doe-het-zelf- zaak had dan ook een flink aantal fraaie prijzen in het vooruitzicht ge steld. Tot grote verrassing van vooral de jeugd kon men op de bra derie de ..Pepsi-proef" doen zoals de meesten wel kenden van de T V. reclame. Is het op de T V zo dat het proefkonijn altijd feilloos de pepsi kiest omdat die zo lekker is, tijdens de braderie bleek dat flink wat ondervraagden een concurre rend merk verkozen. VERENIGINGEN Behalve de middenstand waren ook een aantal verenigingen op de braderie vertegenwoordigd. Zo kon men bijvoorbeeld schieten in een kraam van de schietvereniging „Achterveld" Ook Blijhof was op de braderie vertegenwoordigd, naast een kraam van de groep „Tussentijds" wil iets gaanonder- nemen voor mensen die beschik ken over veel „vrije tijd". Inmiddels blijken er zich alruim honderd men sen gemeld te hebben voor het pro- jekt Op 28 juni a s gaal men van 10.00-12 00 uur in De Til verder pralen met de mensen die zich ge meld hebben. In september wil men dan daadwerkelijk met aktivi- teiten beginnen. De braderie op de Biezenkamp wordt door het publiek duidelijk ge waardeerd Alhoewel het winkel centrum relatief erg klein is bleven veel mensen lang rondhangen om dat het er erg gezellig toeven was Gezien de reakties van het publiek zal er volgend jaar zeker weer een braderie komen Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddaq 12.00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum. Op werkda gen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur Telefoon: 033- 941495 Abonnementsgeld: 59,40 per jaar; 30,20 per half jaar; 15,35 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5-per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro. 871441 t.n.v. BDU b v te Bameveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Ro zendaallaan 9. Leusden/ Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De Biezenkampbraderie is in middels al een paar keer eerder gehouden. Elk jaar werd de brade rie bezocht door enkele honderden mensen. Gisteren zag het er naar uit dat het allemaal rustiger zou ver lopen dan anders Het hete weer nodigde niet uit om te gaan winke- een kraam in waar ze iets bijzon ders aan de man of vrouw trachtten te brengen. Bij veel kraampjes kon men voor weinig geld meedoen aan een spelletje. Een aparte stunt was de wedstrijd waarbij men de totale lengte moest raden van de gezamenlijke winkeliers. Een aantal middenstanders had iets origineels bedacht Slijterij van de Hengel introduceerde tijdens de braderie de „Leusder Koffie". Fijn proevers hebben namelijk vastge steld dat het inmiddels befaamde „Leusder spul" goed kombineert met koffie en room. Veel pret be leefde men bij de kraam van rijwiel handel Blom Men kon daar „hob belen in Blomstijl" op een liets met wat vreemdsoortige wielen (van een onzer verslaggevers) UTRECHT - „Zuinig zijn op ons landschap". Dat is de titel van een folder, die de provincie sedert kort verspreid en waarin de aandacht wordt gevestigd op een nieuwe subsidie regeling. Het gaat om de subsidiëring van het onderhoud van kleine landschappelijke elementen. De provincie geeft geld voor het onderhoud van bijvoorbeeld knotwilgen, heideveld jes en rietlandjes. En dat alles is een poging die kleine land schappelijke elementen, die zo bepalend zijn voor het karak ter van een landschap, voor de toekomst te behouden. In de folder wijst de provinciale voorlichtingsdienst erop, dat veel van de kleinere landschapsele menten door de mensen zijn aan gelegd met een bepaald doel Hout werd bijvoorbeeld aangeplant om er later gereedschappen van te kunnen maken. De houtwallen en hagen deden dienst als afbakening ACHTERVELD - Door de bil jartclub van hotel De Roskam werd in het afgelopen seizoen weer de onderlinge competitie gehouden. Maandagavond vond de eindwedstrijd plaats waarin beslist zou worden wie dit jaar de winnaar van de wisselbeker zou worden. Dit werd deze avond echter niet beslist. Na het opmaken van de eindstand bleek dat Jan van Ha- mersveld Gzn. en zijn zoon Gerard van Hamersveld met een gelijk aantal punten waren geëindigd. Maandagavond 27 juni zal de eindwedstrijd tussen vader en zoon worden gespeeld Deze avond zal dan worden beslist wie de winnaar van de wisselbeker zal worden. De ze wedstrijd zal om ongeveer 21.30 uur plaatsvinden. van het land en als beschutting te gen regen en wind voor de dieren. Maar tegenwoordig kun je een be zemsteel of schop veel eenvoudi ger kopen in de winkel. En een hek werk of afrastering van prikkel draad om het land is een stuk een voudiger. Doordat het oorspronke lijk doel van die beplantingen is weggevallen, is ook het onderhoud danig in het slop geraakt. De knot wilgen en houtkaden zijn wel erg mooi, maar meestal draait alleen de eigenaar voor de kosten van het onderhoud op Dat kost hem veel tijd en geld. Zoveel, dat heel wat fraaie stukjes groen zijn verdwe nen. Met wat er is overgebleven moet daarom dubbel voorzichtig worden omgesprongen, zo meent het provinciaal bestuur. Gelukkig, zo wordt er in de folder geschreven, zien sommige eigenaren al in, dat het zo niet langer kan. Ze nemen bijl en zaag weer ter hand en zor gen ervoor, dat het landschap niet verder aftakelt Blijft er echter wel het financiële probleem. Provincia le Staten zijn, toen zij de subsidie regeling vaststelden, van mening gebleken, dat het hier om een ge zamenlijke taak gaat. Als we het op prijs stellen, dat het landschap mooi blijft, mogen we daar ook best iets voor over hebben Vandaar dat subsidieregeling, waarmee op be scheiden wijze een bijdrage kan worden geleverd vruchtbomen, beplantingen, die niet ouder zijn dan vier jaar en al leenstaande bomen, die niet ouder zijn dan vijftien jaar, windschermen om boomgaarden, en bomen en planten langs wegen, die worden beheerd door gemeente, provincie of Rijk. Alle andere beplantingen vallen wel onder de subsidierege ling. Een algemene voorwaarde is, dat de bomen en planten voldoen de betekenis hebben voor het land schap. De aanvragen moeten tijdig bij de provincie worden gedaan. Vindt het onderhoud plaats in de periode oktober-maart, dan moet de aan vraag tussen 1 mei en 30 septem ber worden ingediend. Wordt het onderhoud uitgevoerd tussen juli en februari, dus buiten het broed- seizoen, dan moet de provincie uw aanvraag tussen 1 maart en 30 mei hebben ontvangen. Uiterlijk een maand na het verstrijken van de aanvraagperiode ontvangt de aan vrager bericht. VRIJWILLIGERS Is een eigenaar, om welke reden dan ook, niet in staat het onder houd zelf te verrichten, dan bestaat de mogelijkheid om de hulp van vrijwilligers in te roepen. In de pro vincie zijn al jarenlang tientallen knotgroepen aktief De aktiviteiten van deze vrijwilligers worden bege leid door het Stichts Landschaps beheer. Deze stichting stelt ook, samen met de grondgebruikers, beheers- en onderhoudsplannen op Eventueel is de stichting ook bereid om de subsidie-aanvraag voor iemand te behandelen. Daar is dan wel een machtiging voor no dig. Het Stichts Landschapsbeheer is gevestigd in De Bilt en is bereik baar onder telefoonnummer 030- 765555 Onderstaand overzichtje maakt duidelijk, dat de bijdrage van de Naar aanleiding van het artikel jl. dinsdag ..Overlast aangaande be woners Ansfriduslaan" wil het be stuur van Blijhof eveneens langs deze weg reageren. Liggen de er- genissen van de bewoners van de Ansfriduslaan zo hoog dat men door de bomen het bos niet meer ziet? Moeten Blijhof en anderen zo negatief belicht worden? Blijhof wil de bewoners niet met gelijke munt betalen. Zij nodigt de bewoners en anderen die in het artikel genoemd worden uit voor een gesprek op Blijhof. U krijgt een schriftelijke uit nodiging zodat we misschien op een prettige manier toe elkaar kun nen komen Het Bestuur Speel- en rekr Het bestuur Speel- en re- kreatievereniging Blij hof" te Leusden; voorzitter, R Zandvoord, sekretaris A J. Hakste- ge-Peters. VOORWAARDEN Blijhof (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het blijkt steeds weer dat Leusdens eerste winkelcentrum, de Biezenkamp, zich erg goed leent voor ai- Ierlei aktiviteiten. Na het gereed komen van het centrum is er een knusse sfeer ontstaan waarin allerlei festiviteiten goed tot hun recht komen. Ook gisteren, tijdens de door de Biezen- kampers georganiseerde braderie, bleek het publiek de weg naar de kraampjes goed te kunnen vinden. len. In de avonduren kwam de gro te stroom bezoekers echter goed op gang, zodat de winkeliers achteraf toch erg tevreden kunnen zijn. Het draaiboek van de braderie is zo langzamerhand bekend. De 25 deelnemende winkeliers richtten Uiteraard zijn er wel een aantal voorwaarden verbonden aan het verkrijgen van een bijdrage De provincie geeft geen geld, als er subsidie van Rijk of provincie via een andere regeling wordt aange vraagd Bijvoorbeeld: achterstallig onderhoud aan knotwilgen wordt gesubsidiëerd door het Rijk. Voor het gewone onderhoud geeft de provincie weer wel geld Ook niet voor alle beplantingen kan een bij drage worden aangevraagd Niet in aanmerking komen: vruchtbomen, met uitzondering van hoogstam- Hanna Wesseling Korenschoof 16

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3