,De gidsen nemen geen enkel risico' I Mensen in de sport Transfer-perikelen Maandag start zwemvierdaagse Tour de Junior renners succes vol in Engeland Goede resultaten Haaien bij Kring kampioenschappen Impala junioren kampioen Ria Abels, wadloopster SIUBT 4,25 of 3,75 heen Alles is heel wijd en heel vlak. De zon die op een laagje water schijnt, de vogels die je op ziet vliegen en achter je weer ziet da len. Het heeft een hele indruk op mij gemaakt. In de winter denk ik er al aan". De tochten voor het zomersei zoen worden in Pieterburen vast gelegd. Uit deze tochten stelt de kerngroep Midden-Nederland een zo gevarieerd mogelijk programma samen voor deze regio. Aan de hand van dit programma vertrekt er iedere tocht een touringcar, meest al vanuit Amersfoort om de deelne mers naar Pieterburen te brengen en ze ook weer op te halen. Het voordeel om per touringcar te rei zen is uit financieel oogpunt al de moeite waard maar bovendien kom je niet vermoeid bij de startplaats en en op de terugreis kun je uitrus ten van de tocht. De tochten starten meestal heel vroeg in de morgen zodat je vanuit deze omgeving tus sen twee en vier uur 's nachts moet vertrekken. Ria: Er zijn diverse tochten te maken Dit jaar staat bij voorbeeld de tocht naar Rottume- sen nemen geen enkel risico. ,,Op een tocht met bestemming Rottu- meroog was er eens onweer op komst van de kant van Rottume- roog Wij zijn toen met een wijde boog weer teruggelopen", aldus Ria Wanneer in Pieterburen de tocht, de avond tevoren, wordt af gelast gaat de bus toch naar Pieter buren. Ten eerste kan niet ieder een meer worden bereikt en boven dien is het vaak mogelijk een zwerf tocht op het wad te maken. De gid sen hebben altijd een kaart, een kompas, EHBO-materiaal en een portofoon bij zich. In zijn 20-jarig bestaan heeft Stichting Wadloop- centrum Pieterburen nog nooit pro blemen gehad tijdens het wadlo pen. Wanneer mensen willen gaan wadlopen zijn zij verplat basket- LEUSDEN - „Wadlopen Is op Inspannende ontspannende ma nier kennismaken met een uniek natuurgebied: de Waddenzee. Bij hoog water Is er een Wadden zee, bij laag water een wadden- land, op grillige wijze doorsne den door geulen en prielen. Rond laag water kan men te voet het wad oversteken". Deze mooie tekst staat in de In formatiefolder van de Stichting Wadloopcentrum Pieterburen in Groningen. Om het wadlopen meer publiciteit te geven heeft deze stichting door het hele land kern groepen opgericht. Ria Abels uit Leusden ts lid van de kerngroep Midden-Nederland en loopt in juni haar tiende tocht. Ria: Mijn allereerste tocht was ook de eerste kennismaking met de wadden Ik kom uit het zuiden en had nog nooit van het wadlopen gehoord Het leek me wel span nend en eigenlijk is het erg goed bevallen Wat zo specifiek aan het wadlopen is, is de natuur om je roog, Schiermonnikoog en Engel mansplaat al vast. Verder organi seren wij ook tochten naar de Duit se wadden. WADGIDSEN De gidsen die meegaan kennen het wad op hun duimpie Zij zijn erkend en ingeschreven in het re gister van wadgidsen. In het voor- iaar verkennen zij de verschillende tochten om 's zomers de beste rou te te kunnen uitstippelen. De gid- balschoenen of gymnastiekschoe nen die over de enkels sluiten, te dragen. Overige kledingadviezen worden door middel van folders en in de programmaboekjes aangege ven. De tocht begint met een stukje zeedijk, vervolgens worden de landaanwinningswerken doorgelo pen die nogal „slikkig" zijn, de vaargeul wordt doorgewaad en tenslotte loop je uren op zandig hoog wad. Over het algemeen is de hoogte van het water tot even over de enkels. Met noordwestenwind wil dat wel eens oplopen tot bors thoogte. Ria: „Nieuwelingen stap pen vaak om een plas heen. Dat is leuk om te zien. Als groep vorm je wel een eenheid. Je geeft elkaar een hand als je door de vaargeul gaat. Letterlijk geel je elkaar dan steun. Datje het met z'n allen klaar speelt geeft een groot saamhorig heidsgevoel Wanneer je op het eiland aan komt is er vaak gelegenheid om enkele uren op het eiland te ge nieten voor de boot weer terug vaart naar het vasteland". TEA MIDDELKOOP Ben Schuurman LEUSDEN/ACHTERVELD - Onlangs Is de termijn verlopen waarbinnen de spelers bij het amateurvoetbal zich konden la ten overschrijven naar een nieu we vereniging. Of Roda en Ach terveld veel spelers kwijt geraakt dan wel erbij gekregen hebben, zijn we even nagegaan. De ba lans die we konden opmaken ziet er als volgt uit: De Roda-zondag, volgend sei zoen uitkomend in de 1e klasse, zag op het scheiden van de markt doelman Hildebrand v d Meer (ex SC Amersfoort) met lede ogen naar IJsselmeervogels vertrekken, te genover dit abrupte vertrek staat de komst van Bas Peters (APWC). Hans Heimen (KVVA), Eet v Don gen en Ben Schuurman van de Ro- da-zaterdag terwijl de overgang van keeper Gert Osnabrugge - eveneens van de zaterdag - nog op losse schroeven staat. Tevens komen de A1-junioren Eric Jan Sleeking Frank v.d Berg, Mare Swarte en Ruud Tolboom de selec tie van de nieuwe oefenmeester Rob Ton versterken De aanwas bij de lagere elftallen is zodanig dat de zondagafdeling met acht elftallen de competitie in gaat. Ot deze aanwinsten allemaal versterkingen zullen zijn is nog moeilijk te zeggen Wel is duidelijk dat de selectie inde breedte sterker is geworden. Op het Achterveldse transfer front is het ondanks de degradatie erg rustig. Drie selectie-spelers, Bertus v Houten. Arie Wouters en Robbie Ruitenbeek geven er de brui aan Dit wordt weer geheel ge compenseerd door de komst van drie A1-junioren. Een nieuweling heeft zich in de persoon van Bert v.d. Velden (Maarsenbroek) in Achterveld gemeld. Het aantal nieuwe senior-leden die niet voor de selectie in aanmerking komen is zo overweldigend aldus de secre taris van Achterveld dat komend seizoen zeven elftallen, de oranje hemden, in de competitie zullen vertegenwoordigen Of Achterveld met deze „verjongde" selectie in één |aar tijd het verloren gegane terrein zal kunnen goedmaken valt moeilijk te voorspellen daar het klasseverschil tussen de verenigin gen nauwelijks merkbaar is. De za terdag-formatie onder leiding van Richard Beumer heeft de roerigste transfer-periode achter de rug. Hans Ruiterberg (Baarn). Richard Nieuwenhuis (Amersfoortse Boys) Eet v Dongen, Ben Schuurman en Gert Osnabrugge (hoogstwaar schijnlijk) (Roda-zondag) keerden de Roda-zaterdag de rug toe. Te genover dit verlies staat de over gang van maar lietst 10 spelers. Ton Kaspers (Quick), Ruud Huy- gens (CJVV), Leo v. Engelen (kee per, Eminent Boys), Karei Ouwer- kerk en Ab de Vries (Cobu-boys) en André v. Meeleren (ex-Quick) zijn van elders gekomen terwijl tevens de junioren Ricky Buunk, Frank Vissers, Marcel v Daatselaar (kee per) en Jan Willem Tou'tenhoofd aan de selectie zijn toegevoego Met zeven elftallen begint de Roda- zaterdag aan de competitie. Op het eerste gezicht lijkt de zaterdag er niet slechter op geworden te zijn. Of deze nieuwkomers een vaste plaats in de basis zullen veroveren danwel dat beetje extra meebren gen wat de zaterdag afgelopen sei zoen node gemist heeft zullen de eerste oefenwedstrijden moeten gaan uitwijzen. Het zal in ieder ge val een harde concurrentiestrijd worden. LEUSDEN - Maandag is het dan zover. Tot zolang zullen alle zwemlustigen nog even geduld moeten hebben voordat ze een frisse duik in het zwembad Ba- voort kunnen nemen om de eer ste meters van de Nationale zwemvierdaagse af te leggen. Tot en met zondag kan een ieder alvast een deelnemerskaart in de voorverkoop a 6,- bij de kas sa's van het zwembad afhalen. Dit biedt enkele voordelen. Ten eerste kan men tussen 18.00 uur en 20.30 uur starten wanneer men dat wil. Ten tweede be spaart men éen gulden op een deelnemerskaart wat in een tijd waarin men op de kleintjes moet letten mooi meegenomen is. Ten derde voorkomt men het nodelo ze wachten in de lange rij - zeker bij mooi weer - van laatbeslis- sers. - Eef van Dongen LEUSDEN - De Haaien boek ten wederom goede successen op de Kringkampioenschappen In den Hommel In Utrecht. Arlet den Ouden behaalde zilver op de 100 meter rug In 1.13.9 sec. Ilona van Meegen sleepte een bronzen medaille in de wacht op de 100 meter vrij. Afgelopen vrijdag behaalde Ri chard de Smit op de 100 meter vrij jongens een zilveren medaille in een ti|d 1 16.3 seconden. Kirsten Ruitenbeek kreeg een bronzen me daille op de 100 meter rug meisjes onder de 10 jaar. Haar tijd was 1.33.1 sec Vorige week zaterdag werden er ook weer goede resultaten geboekt in Veenendaal Daar sleepte Ger- lach Jacobs op de 100 meter school de zilveren medaille in de wacht. Zijn tijd: 1.12.6 sec. Ronny Bokkers en Arlet den Ouden wisten beide hun persoonlijk record in Veenendaal te verbeteren Ronny Bokkers met 5'/2 seconde op de 100 meter vlinderslag Arlet den Ouden met 1.7 sec. op de 200 me ter vlinderslag. ACHTERVELD - Begin deze maand deden 5 nieuwelingen, af gevaardigd door de Tour de Ju nior Achterveld, met succes aan de 12e internationale driedaagse wielerwedstrijd te Flley in Enge land mee. De ploeg die onder leiding van Johan en Jan Ossendrijver de Nederlandse kleuren verdedigde bestond uit Marcel Gerritsen (Hooglanderveen), Ron van Blndsbergen (Babberich), Den nis Krlger en Louis Sollard (Am sterdam) en Remco Startman (Eibergen). Op woensdag 1 juni stond 's mor gens een proloog van 6,5 km op het programma Onder slechte weers omstandigheden zette Ron van Bindsbergen op het licht glooiende parcours de snelste tijd neer. De overigen eindigden eveneens voor in het klassement en de Nederlan ders gaven daarmee meteen hun visitekaartje af voor de rest van de week. De eerste etappe die 's mid dags op het motorcircuit van Scar borough verreden- werd. verliep minder gladjes en deed de ploeg naar de 3e plaats in het ploe- genklassement zakken. De tweede dag moesten er twee criteria afgewerkt worden, die in se ries verreden werden, 's Morgens legden in de 1e serie Ron van Wat is de bedoeling? Vier van de vijf avonden krijgt men de kans om 500 meter opgeheeleigenwijzeen in eigen tempo af te werken Kinde ren tot 10 jaar kunnen met 250 me ter per avond volstaan terwijl zes tig-plussers buiten de drukte om, 's morgens lussen 8.30 en 10 00 uur, hun baantjes kunnen trekken. Voor de volhouders ligt er een Iraaie her innering bij het startblok te wach ten. Het nevengebeuren is ook niet mis en zal de deelnemers en het publiek aangenaam bezig houden Een attractie die door de Haaien aan het zwemfestijn voor eerst toe gevoegd is, is de open mini-goll wedstrijd waaraan iedereen tegen de geldende tarieven mee kan doen De beste vijf golfers zullen tijdens de slotavond aan uitmaken wie tot de beste golfer uitgeroepen zal worden. Al met al een uitgebreid pro gramma dat naast het sportieve ge deelte voor elk wat wils biedt. UITSLAGEN ONS GENOEGEN ACHTERVELD - Niet minder dan 19 leden van de schietver eniging Ons Genoegen namen deel aan de onderlinge schiet wedstrijd op de buitenbaan te Scherpenzeel. Er werden ook ditmaal weer hoge punten ge schoten. Eerste werd W. J. La- gerweij met 98 punten, gevolgd door J. van Rossum, die 2e werd met 95 punten. De overige uitsla gen waren: 3. P. Smink 93,4 L. van Hamersveld 92, 5. A. van Daatselaar 916.J E. van Hamersveld 90, 7 J Voskuilen 89, 8. W Wittebrood 88, 8 T Bokma 88.10. W. Luttikhuizen 87, 11. G. Schimmel 86.12. L Verburg 84.13. W v.d. Kleter- sleeg 82,14. G. van Hamersveld Jz 81 15. J J van Hamersveld 80,16 A Vlug 79.17 J. van Hamersveld Jz. 7118. B v d. Hengel 67 en 19. F van Hamers veld 66 punten Bij de dames waren 8 leden aan wezig om deel te nemen aan de onderlinge wedstnjd Ook ditmaal kwamen de dames niet boven de 80 punten. Eerste werd Anneke Oudshoorn met 80 punten De ove rige uitslagen waren An Voskuilen, Ini Kok en Ria Vos elk met 77 pun ten, Annelies Huurdeman 67, Tiny Tolboom 63, Thea van Ruitenbeek 57 en Nel Teunissen 45. Onder het motto ..Kinderen aan de hand. katten in de mand en hon den aan de band" is de zevende wielerronde van Leusden zonder problemen verlopen. Met niet min der dan zes haaksebochtenwas de rechthoekige Ronde voor de renners al moeilijk genoeg Zo'n aaneenschakeling van op gang ko men, afremmen, zo gauw mogelijk weer de volle snelheid bereiken en zodra dat het geval was, flink in de remmen knijpen, gaat zelfs een wielrenner in de gemasseerde kui ten zitten. Dat gebeurde dan ook. Bij een aantal coureurs al vrij kort na de start en bij andere wat later - maar toch nog te vroeg - en dat heeft bij de amateurs geleid tot een scheu ring in het peloton. Dertien van hen. waaronder de lokale favoriet Mos terd, kozen het hazenpad en ont popten zich tijdens de vlucht als ware economen. Amateurs fietsen voor de lol maar ook om de duiten! Zij bleven uit de greep van de hoofdmacht, maar pasten deksels goed op om die niet op een ronde achterstand te zetten. Hetgeen zonder buitensporige moeite best had gekund. Het was bepaald geen warme zomeravond, maar het uitblijven van de dreigende regen maakte veel goed Onderlussen verdeel den de dertien voortvluchtigen om de zoveel rondjes een reeks van tien premies onder elkaar Dat tel de lekker aan, vond onder meer onze Mosterd, die echter bij die lo nende spurtjes net iets te veel ener gie had gebruikt om in de eindfase van de strijd nog een rol van bete kenis te kunnen spelen Hij werd 11e in het eindklassement, maar had toch een veel betere rit achter de rug, dan bijvoorbeeld de pakweg vijftig verslagen renners in het grote peloton, die kort voor het einde nog eens flink op de pedalen moesten voor één miniem troost- prijsje van f 4,25 of f 3,75 - Piet Imbos aan het kletsijzer was daar omtrent niet goed te verstaan - als loon voor 80 km hard fietsen in bijna twee uur (387) SPORTSPLINTERS SPORTSTICHTING - Maandag 27 juni a.s komt om 20.30 uur de zogeheten raad van advies van de sportstichting in de korfzaal van het activiteitencentrum bijeen. In deze voor iedereen toegankelijke verga dering staan naast de vaste agen dapunten diverse door de vereni ging aangekaarte discussiepunten op het vergaderprogramma. VOETBAL - Bij het Roda-secre- tariaat hebben zich een groot aan tal nieuwe leugdspelerljes voor het seizoen '83-'84 aangemeld. In schril contrast hiermee staat het aantal reakties wat is binnengeko men op het „bespreekbare dames en/ol meisjesvoetbal". Geen enke le aanmelding danwel initiatief tot (her)oprichting van deze voetbal- tak heeft de roda-secretaris gedu rende de afgelopen weken ontvan gen. Degene die nog interesse hebben, moeten dit spoedig bij de voetbalvereniging kenbaar maken (tel. 942253). Bindsbergen en Marcel Gerritsen op een 2e respectievelijk 3e plaats beslag, terwijl de 2e serie een over winning voor Remco Startman op leverde Het tweede deel verliep voor de Nederlanders in de 1 e serie minder florissant. De 2e serie leverde Ron v. Bindsbergen wederom geen win deieren op Met de eerste plaats kreeg hij de groene trui (puntenklas sement) steeds vaster om zijn schou ders. Vrijdag 3 juni moest de ploeg aan treden voor een ploegentijdrit over 34 km, waarbij ze op een (raaie 2e plaats achter de Noord-leren ein digde. Tijdens de slotetappe speelden de heren eveneens een rol van be tekenis De 1e serie leverde Van Bindsbergen naast zijn 2e plaats tevens de groene trui op en zette daarmee de kroon op een zeer goed verreden 3-daagse Marcel en Remco maakten in de 2e serie het Nederlands succes com pleet door als 1e en 2e over de finish te gaan. Het kampioensteam. Links onder coach Margot Agterberg. In het eindklassement ston den Ron v. Bindsbergen (2e), Marcel Gerritsen (6e) en Remco Startman (8e) bij de eerste 10 en eindigde de Tour de Junior- LEUSDEN - De dames unioren van de handbalatdelmg van Impala zi/n afgelopen weekend kampioen ploeg op een 2e plaats (6 punten geworden. Het team moest aantreden tegen Voice uit Nijkerk dat even hoog stond in de competitie Impala had tekort) in het landenklassement. echter al genoeg aan gelijkspel door een beter doelsaldo De uitslag werd 5-5

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7