iti O* Dames kampioenselftal gehuldigd BC Leusden hield vlotte vergadering kfoetbal- ndeling LTV Leusden houdt open C-D toernooi Leusdense wiel renners aktief 't Palet wint Kindermarkt /braderie Aktiviteiten rond 50 jaar St. Joseph jubileumboekje over 50 jaar St. Joseph Jeugd clubkampioenschap Lockhorst 'astoor W. Jansen ontving 1ste exemplaar Andere opzet voor training jitslagen Leusden Troef Woensdag 10 augustus: ACHTERVELD In verband net het behalen van het kam- ioenschap en de promotie naar jen hogere klasse van het da- nesvoetbalelftal werd vrijdag- ivond door het bestuur van i.V.A., de dames en de trainer ten receptie aangeboden in de antine van het Kerstensport- iark. Deze bijeenkomst werd ge pend door de vice-voorzitter an de vereniging Johan van Jekkem. ,We zijn blij dat we weer een ampioenselftal in ons midden lebben. Ongeveer 12 jaar gele ien is men begonnen met een jameselftal Er zijn in die jaren joede prestaties geleverd. >lechts eenmaal is het elftal ge- legradeerd Dit is op zichzelf al ren hele prestatie om meerdere legradaties te voorkomen. Nu is iet weer een kampioensploeg 'eel spanningen zijn er tijdens competitie geweest. Vooral imdat men op het laatst tegen wee sterke ploegen moest uitko- nen Doch het is gelukt. Dat we en goede ploeg hebben blijkt /el uit het feit dat we tijdens een oernooi in Heerlen van de 26 leelnemende teams op de derde ilaats eindigden" Niet alleen lankzij de inzet van de speelsters loch ook van de leiding is dit lehaald. Ik mag hier dan zeker /el de leidster Corrie de Vette loemen Ook haar man Cor noeten we hierin betrekken 'waalf jaar heeft hij zich ook olledig ingezet en is al jaren steeds hun chauffeur geweest", aldus de vice-voorzitter. Ook de trainer Cor Hoogland werd heel hartelijk dank gezegd evenals zijn voorganger Piet Smink Cor zou drie jaar ais trai ner zijn werk doen. doch het zijn er maar twee geworden. De nieu we trainer wordt Hans van der Goes en als coach zal optreden Piet Smink. Vervolgens sprak A.J C M. Ker- stens als bestuurslid van de K.N.V.B afdeling Utrecht een felicitatie uit en overhandigde de' kampioensvaan. Vervolgens was er gelegenheid om te feliciteren Hiervan werd druk gebruik gemaakt Tijdens deze receptie waren aanwezig een aantal verenigingen, de da mes.zondagteams Hoogland en S.D.O en het zaterdag-dames- j team uit Hoevelaken. Ook de wethouder Van Woudenberg was present om zijn gelukwen- j sen aan te bieden. Tijdens deze bijeenkomst werd trainer Cor Hoogland ook nog naar voren gehaald Aller eerst door de leidster Corrie de Vette Zij dankte hem voor de geweldige samenwerking en j bood hem bloemen aan. Namens het elftal werd door een van de I speelsters een kort woordje ge- zegd en werd hem namens het elftal een mooie herinnering aan- j geboden. De scheidende trainer dankte voor de aan hem bewezen atten ties en de tot hem gesproken dankwoorden. ,,Twee jaar heb ik de dames ge traind. In het begin zag ik er geweldig tegen op. Doch al spoedig bleek dat de dames heel wat in hun mars hadden. Ik ben de dames en hun leidster dank baar voor hun geweldige inzet waardoor dit bereikt is. Ook zijn echtgenote dankte hij voor de steun die hij tijdens zijn trai- j ningsperiode van haar had ont vangen De leidster en zijn echt genote kregen van hem een bloe metje terwijl de dames een mooie i foto van het team ontving met hun namen er op Hij wenste zijn opvolger ook veel succes. „Ik hoop dat de dames zich met dezelfde inzet als de afgelopen jaren zullen blijven in zetten. Mogelijk kan men dan ook nog een promotie naar de hoofdklasse bereiken". LEUSDEN Na het bekende Leusdens kwartiertje, opende BCL-voorzitter Ruud Zuer de al gemene ledenvergadering en heette de 26 aanwezigen (13% van het aantal stemgerechtigde leden) van harte welkom. In zijn openingsspeech blikte de BCL-voorman met plezier terug naar het zeer sportief verlopen seizoen '82-'83. De hoogtepun ten waren het zeer goed verlopen en volgeboekte open-toernooi en de vele kampioenen (team 1 t/m 4 en junioren 1) die in de bloemetjes gezet konden wor den, aldus de voorzitter. Een woord van dank aan de com missies die hiertoe een steentje bijgedragen hadden. Met de mededelingen dat het 2e open-toernooi volgend sei zoen op 17 en 18 maart verspeeld zal worden en het feest in het kader van het 10-jarig bestaan op 5 november gepland staat, sloot hij zijn relaas af. Op de notulen en de diverse jaarverslagen viel weinig aan te merken. Eén vraag was er op de onlangs gehouden jeugdverga- dering blijven liggen en de moei te waard om opnieuw gesteld te worden. Waar blijft de prijzen- kast, vroegen de jeugdleden zich af. In De Korf is ruimte aanwezig om zo'n kleinood op te hangen Er is echter geen geld om zo'n vitrine aan te schaffen en daarom deed de praeses een beroep op enkele leden om een kast eigen handig te vervaardigen. In een mum van tijd waren twee doe- het-zelvers voor dit karweitje ge vonden. De financiële overzichten en de begroting konden een voorlopi ge goedkeuring wegdragen, al zal de kascommissie pas in okto ber na het sluiten van het boek jaar, haar eindcontrole uitoefe nen. Het bestuur was bijzonder blij met het feit dat de nieuwe geldschieter, een Leusdens win kelbedrijf. voor een aanzienlijk bedrag de vereniging gaat spon soren De prijzen van de interne toernooien en de trainingspak ken van het eerste zullen uit deze geldpot betaald worden Na de benoeming van de kas- kommissie werd alras een niet geagendeerde koffiepauze inge last. De bestuursverkiezing had weinig voeten in de aarde daar geen tegenkandidaten zich aan gemeld hadden. Pauline Bardok werd herkozen en de plaats van jeugd-voorzitter Jaap Langbroek werd door Joost van Eykeren ingenomen en maakte het be stuur weer compleet. De vervanging van enkele com missie-leden leverde geen pro blemen op. Opvallend was de terugkeer van ex-voorzitter John ter Weyden in de jeugdcommis sie. TRAINING Het punt t.a.v. de training le verde de meeste gespreksstof op. Een betere coördinatie tus sen de trainers Cliff Edwards en Joop de Koning onderling en de commissies zal moeten plaats vinden. Daarbij zal de training een iets andere opzet krijgen. Aan de hand van een uitgebreid trainingsschema zal er minder op slagen maar meer op tactiek, conditie, tempo en in teamver band getraind worden. Een nieuwtje was dat voor de compe titie, in het concept van de sport stichting, de Korf zondags van 10 00 tot 14 00 uur B C L. ter beschikking staat. Zeven senio ren en hoogstwaarschijnlijk ook zeven jeugdteams nemen aan de bondscompetitie deel. Het tijdens de rondvraag geop perde oefenprogramma voor de teams had volgens TC-voorzltter Rob de Haan enkele haken en ogen en kon niet zonder meer toegezegd worden. Na het sluiten van de praatavond kon een ieder nog van video band met een zeer hoogstaande badmintonwedstrijd genieten. LEUSDEN/CENTRUM - Voor et seizoen 1983-1984 is Roda- ondag ingedeeld in de leklasse met Actif (Hilversum), Amsvor- en APWC (beide Amersfoort), arneveld, Gooische Boys (Hll- irsum), Hooglanderveen, La- Naarden, Veensche Boys Jljkerkerveen), VVZA (Amers- >ort) en Zuiderzeevogels (Le- istad). De kampioenen van de klasse A en B promoveren aar de hoofdklasse en de num- iers laatst en voorlaatst degra- eren naar de 2e klasse. SV Achterveld heeft een plaatsje gekregen in de 2e klasse A met ASV (Ankeveen), BW (Blaricum), EMM (Hilversum), Hilversumse Boys, KVVA (Amersfoort), Nederhorst, Olym- pia (Hilversum. PVC (Utrecht), Sparta (Loenen/Vecht) en Stator (Lelystad). De nummers 1 en 2 van beide tweede klassen naar de 3e klasse. Roda-zaterdag speelt in de 1e klasse A met als tegenstanders Barneveld, Bloemenkwartier (Hilversum), Horst, (Ermelo), Hees (Soest), Hulshorst, Naar- den, SEC (Soest), Sperwer (Loe nen/Vecht), SVM-Boys (Maar tensdijk), TOV (Baarn) en Uni cum (Lelystad). De kampioenen van beide 1e klassen promove ren naar de hoofdklasse en de nummers laatst degraderen naar de 2e klasse. LEUSDEN De leden van kla- erjasclub Leusden Troef kwa len vorige week donderdag eer bij elkaar. De uitslag van die espeelde wedstrijd luidt als algt: 'evr. R. de Ridder 5560, 2 Hr Platei 5390, 3. Hr v. Waterschoot 5047, 4. Mevr Bührer 4919 en 5. Mevr Kleefstra 4876 punten. Stand in 2e periode 1 Mevr. Bührer 57070. 2. Hr. Nijhuis 57046, 3. Mevr. Hondorp 55831, 4. Hr. Wiegers 55457, 5. Mevr v.d. Heiden 55214, 6. Hr Bührer 54777, 7. Mevr G. de Ridder 53930, 8 Hr. v. Bedum 53902, 9. Hr. J. de Ridder 53731 en 10 Mevr Kleefstra 53643 pun ten. LEUSDEN—Inde weekvan 27 juni tot 3 juli organiseert de LTV Leusden voor de tweede keer in haar nog prille bestaan een Open C-D Toernooi. In 1981 werd het eerste toernooi direkt een door slaand succes, zodanig dat in 1982 aan de vereniging de orga nisatie van de Amersfoortse Kampioenschappen in de D-ca- tegorle werd toevertrouwd. Ook daarbij liet de organisatie, onder leiding van Bert van Loo, zien dat men een dergelijk karwei op uit stekende wijze weet te klaren in het Leusdense. Door interne verschuivingen in de vereniging, berust de organi satie dit jaar bij een toernooi- commissie ad hoe, onder leiding van Martin Schouten. Het aantal inschrijvingen is met name in de D-categorie overweldigend groot, waardoor er volgende week maar liefst 400 partijen zul len moeten worden gespeeld. Om dit te kunnen realiseren wordt er een voor-weekend ge organiseerd, waarin reeds een derde van dit totaal kan worden afgewerkt. De aanvang van het toernooi is derhalve op ZATER DAG 25 juni om 09 00 uur op de banen van de LTV LEUSDEN aan de Valleilaan. De organisatie heeft er zorg voor gedragen dat het ook buiten het speelveld voor de talrijke gasten goed toeven zal zijn met een hapje en een drankje. Onge twijfeld kan er van goede sport worden genoten. LEUSDEN De ronde van Nijkerk die afgelopen zaterdag in het stadje aan de boorden van het Eemmeer verreden werd, is voor de Leusdense wielrenners zowel succesvol als tragisch ver lopen. Weliswaar gingen de hoofdprij zen bij de liefhebbers en ama teurs naar dezelfde coureurs, Jan Sandbrink en Ron Groen, die in Leusden als winnaars over de finish gingen. Toch pedalleerden de Leusde- naren een danig woordje mee. Bij de liefhebbers, een koers over 45 km, eindigden de gebroeders Johan en Paul Ossendrijver op een fraaie 4e en 5e plaats. Hein Ossendrijver, een ver familielid, brak zijn sleutelbeen tijdens deze omloop. Gert Mosterd wist bij de amateurs (90 km) op de 10e plaats beslag te leggen hetgeen wederom een leuk resultaat is voor deze Leusdenaar. Minder leuk liep het voor Ton v.d. Berg af. Bij een massaspurt kwam hij na een gevaarlijke manoeuvre van een collega tamelijk hard in LEUSDEN Mede door de stralende weersomstandigheden hadden de clubkampioenschap pen dit jaar een vlot verloop en konden de finales op vrijdag 17 juni gespeeld worden. De uitslagen hiervan zijn Meisjes A: Madeion Schoenma ker - Gisela Bolk 6-4, 6-3. Meisjes B: Heieen v d. Vlist -Ni cole Lipjes: 4-6, 6-3, 6-2. Jongens A: Herman Kreikamp -Michel v. Vuuren: 6-4, 7-5. Jongens B: Jacco Hulsenbeck -Hans Bosboom: 1-6, 6-3, 6-3 Na de finales werden deze kampioenschappen afgesloten met midget-golf en een geslaag de disco-avond in het sfeervol aangeklede clubpaviljoen. Tij dens deze diso-avond werden tevens de clubkampioenen, en kampioen competitie teams ge huldigd. De kampioen Competitieteams waren; I.T.A. 1e en 2e team aanraking met het wegdek. Ge wond aan het hoofd moest hij naar een ziekenhuis gebracht worden waaruit hij na behande ling 's avonds weer huiswaarts kon keren. District 1e Mixed team. alsmede beiden jongens teams t/m 17 jaar. Het jongens A-team, bestaan de uit Remon van Beek, Menno Brandt en Michiel Buytendijk plaatste zich tevens via 2 voor ronden voor de finale om de beker van het district Utrecht, welke op zaterdag 25-6 in Maars- sen werd gespeeld, tegen het Jongens-team van 't Stort A. Na een zeer spannende strijd waarin beiden teams 2 partijen wonnen bracht uiteindelijk het aantal ga mes de beslissing Hierbij bleek dat ,,'t Stort" in totaal 5 games meer had gescoord, waardoor het Lockhorst-team zich tevre den moest stellen met een alles zins eervolle 2e plaats LEUSDEN - Zaterdag vond In zwembad Bavoort de jaarlijks te rugkerende schoolzwemwed- strljden plaats, georganiseerd door de zwemcommlssle van de LZ PC de Haaien. De deelne mers waren de Gereformeerde Basisschool, de Bongerd, Ha- mersveld, de Heerd, De Hobblt, Kinderland (2 ploegen), Start blok en de Wegwijzer. Onder grote belangstelling, er waren zo'n 500 toeschouwers, deden de ploegen enthousiast hun best. De programma-onderdelen die moesten worden afgewerkt waren de 50 meter schoolslag, 50 meter vn|e slag en de estafettes. De alge lopen jaren werd Palet 1 meestal zonder veel tegenstand nummer 1 Dit jaar heeft gedurende de hele morgen Kinderland 1 op de eerste plaats gestaan. Palet 1 won echter de twee estafettes en werd weder om eerste met 90 punten tegen 90'/2 punt voor Kinderland 1. De voorzitter van de Haaien, de heer Fieseler reikte de RABO-wisselbe- ker aan 't Palet uit. Die mag de beker weer voor een jaar mee naar huis nemen Elke school ontving bovendien een kleine trofee, be schikbaar gesteld door de Zwem badstichting. Achtervelds nieuws ACHTERVELD Ook dit jaar organiseert het feestcomité tij dens de tourweek een braderie. Deze braderie zal worden gehou den op woensdag 10 augustus. De opzet zal dit jaar groter zijn dan voorgaande jaren gezien het feit dat er nu een groot aantal standhouders komt die ook met de braderie Achterveld 600 aan wezig waren. Inmiddels zijn er al 30 aanmel dingen binnen waaronder tien Achterveldse winkeliers en enke le verenigingen. Het feestcomité zelf is weer aanwezig met het rad van avontuur en de oliebollen- kraam. De overige deelnemers komen van buiten Achterveld Verder wil het feestcomité dit '9 jaar proberen om ook een kin- derbraderie te organiseren. De kinderen die hieraan deel willen nemen kunnen op woensdag 10 augustus hun eigen gemaakte spulletjes te koop aanbieden. Er zal voor hen een speciale ruimte worden vrij gemaakt. Deelname aan deze kinderbraderie is gratis. De aanvang is om 18.00 uur Kinderen die hieraan willen deel nemen kunnen zich zo spoedig mogelijk opgeven bij mevrouw Bijl, van Oldenbarneveltstraat 18 V ACHTERVELD - Het feit dat de R.K. Kerk St. Joseph dit jaar 50 jaar bestaat wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Door de commis sie 50 jaar kerk is het volgen de programma samenge steld: Vrijdag 1 juli: 21.00 uur: Dodenherdenking. Om 21.00 uur vanuit de kerk naar de R.K begraafplaats 21.45 uur: Aanbieding van het parochiegeschenk in de kerk. Aansluitend tentoon stelling in de kerk en diapre sentatie in Ons Gebouw Zaterdag 2 juli: 8.00 uur: Kinderfeest Alle schoolkinderen mogen deel nemen aan de bouw van een eigen houtdorp naast De Moespot 15.00 uur: Diapresentatie in Ons Gebouw 19.00 uur: Gezinsviering met kinderkoor en jongerenkoor 20.30 uur: Jubileumconcert in de kerk. Licht klassieke muziek m.m.v. Muziekvereni ging D W S. o I v J. van Loo, het gemengd koor o.l.v. G Wijnands en organist F Ben nen, Gospelgroep Cellar Se venty o.l.v. S. Meyer. Zondag 3 juli: 8.30 uur: Eucharistieviering 10.30 uur: Plechtige Hoogmis 11.45 uur: Gezellig samenzijn in Ons Gebouw voor de hele parochie 13.30 uur: Diapresentatie in de onderzaal van Ons Ge bouw 19.00 uur: Slotviering in de kerk. aanbieding van het boek: ,,lk vond de opdracht om een boekje te schrijven een dankbaar iets. Ik heb het dan ook met veel genoe gen geschreven". Verder hoopte hij dat het een goede herdenking zou worden In het boekje is beschreven alles wat in de afgelopen 50 jaar in en rond deze kerk is gebeurd. Het is op een eenvoudige en voor iedereen begrijpelijke manier uiteengezet. Zeker het lezen waard. Tijdens dit samenzijn kwam met betrekking op de dodenherden king ter sprake of de mogelijk heid bestaat in de toekomst een herinneringssteen te plaatsen bij de priestergraven, voor Drs A v.d Born Deze heeft enorm veel werk verricht op hoog weten schappelijk niveau met betrek king tot de geschiedenis van het Oude Testament toor Jansen ontvangt het eerste exemplaar van het boekje uit handen van de heer Schouten (r.) ACHTERVELD In verband et het 50-jarig bestaan van de K. St. Joseph kerk werd beslo- n om een jubileumboekje sa- en te stellen. Oud-pastoor W. insen nam de taak op zich om dit boekje te schrijven. Vrijdag avond vond in de parochiezaal de officiële overhandiging van het eerste exemplaar plaats. Hierbij waren aanwezig leden van het kerkbestuur, de paro chieraad en leden van de com missie Achterveld 50 jaar kerk evenals pastor A. Goes. De heer J. Schouten verwelkomde de aanwezigen. ,,Het is niet de eerste maal dat er een boekje over de kerk werd geschreven. Ook is er een boekje geschreven door pastoor V.d Hurk over de schatten van de kerk. Dit boekje „De Parochie kerk van de H. St. Joseph te Achterveld. 1933 - 1983" werd geschreven door pastoor Jan sen Het is een mooi boekje ge worden in alle eenvoud geschre ven De geschiedenis van de kerk ligt hem na aan het hart. We zijn hem dankbaar dat hij deze taak op zich heeft willen nemen De foto's in het boekje zijn verzorgd door J.M. Schouten", aldus de heer Schouten. Onder applaus van de aanwezi gen werd hierna het eerste exem plaar aan pastoor Jansen over handigd. Pastoor Jansen dankte voor de

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7