SB X is technisch Bejaardencentrum en maatschappelijk werk in deel voormalig gemeentehuis L tl J Minimale voorzieningen gaan bijna B. en W. bereiken overeenstemming met eigenaar Zomerfeest bij speelzaal „Pinkeltje" Openbare commissie vergaderingen in juli Vandaag in de Leusder Krant tel SCHOOL BOEKEN BESTELLEN? BOEKHANDEL HAMEllSHOl Bingospel Leusder Krant S BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Wegens vakantie gesloten INSTALLATIE BEDRIJF WEVA VOLOP PERKPLANTEN 15% KORTING Ton Hilhorst FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. ft) •fr'ÉP'fr 4.4 rkrant DONDERDAG 30 JUNI 1983 - 15e JAARGANG NO. 18 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Is technisch vrijwel onmogelijk om de kel der onder het nieuwe gemeentehuis echt geluiddicht te ma ken. Wanneer geluiden uit de kelder moeten worden terugge bracht tot wat boven als „normale achtergrondgeluid" kan worden ervaren, dan zijn er voorzieningen nodig, die 935.000,- gaan kosten. Wordt niet meer dan 750.000,- (het oorspronkelijk gestelde budget voor de inrichting van de kel derruimte) aan geluidswerende maatregelen uitgegeven, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat in het gemeentehuis overlast wordt ondervonden van aktiviteiten in de kelder. Dat schrijven Burgemeester en Wethouders in een brief aan de le den van de raadscommissie .Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". Zoals bekend is het de bedoeling, dat in de kelder van het nieuwe gemeentehuis de muziek school, een vrouwencentrum en een biljartvereniging hun plaats krijgen. In de vergadering van de raadscommissie OWRO van 7 juni jongstleden werd. met name op aandrang van de WD-fraktie, af gesproken dat eerst eens een akoestisch onderzoek naar de kel der gedaan zou moeten worden. Daarop haalden B en W. eerdere onderzoeken van het adviesburo Lichtveld en Buis uit de la De resul taten van die onderzoeken geven antwoord op de vraag naar de drie tijdens de genoemde commissie vergadering gedane suggestis De drie varianten, die op 7 juni op tafel kwamen, waren 1 Niet meer dan 750.000,- aan de geluidsisolatie van de kelder uit geven en kijken hoever men met dat bedrag komt, 2. Bekijken wat het kost om gelui den uit de kelder terug te brengen naar een aanvaardbaar nivo nor male achtergrondgeluiden"), 3. Bekijken wat het kost om de kel der echt geluiddicht te maken AFSPRAKEN Ten aanzien van de eerste va riant schrijven B. en W. op grond van de uitkomsten van het gedane geluidsonderzoek: „Indien aan passingen van de kelder binnen het budget van 750 000,- dienen te worden gerealiseerd, dan kan er sprake zijn van geluidsoverlast, daar het geproduceerde geluid bo ven het normale achtergrondgeluid kan uitkomen." B. en W. zeggen niet aan te kunnen geven, hoe groot die overlast kan zijn Dat is afhankelijk van: „soort instrument, tijdstip van gebruik en eventuele af spraken die gemaakt worden over het gebruik." Het college schrijft verder dat in zijn algemeenheid kan worden ge steld, dat door het maken van af spraken over het gebruik de over last kan worden beperkt. Men voegt daar aan toe „Inmiddels zul len door het lalere tijdstip de uitvoe ringskosten zijn toegenomen zodat binnen de 750.000,- niet hetzelf de uitvoeringsnivo als destijds is aangegeven kan worden gehand haafd." De tweede variant was de vraag naar de mogelijkheid het geluid uit de kelder terug te brengen naar het nivo van normaal achtergrondge luid. De voorzieningen, die daar voor nodig zijn worden geraamd op 935.000,-. Bovendien is het daar bij nodig om een andere indeling van de kelder te maken dan tot nog toe gedacht was. Verder is het ge bruik van de afzonderlijke muziek- ruimten dan niet meer zonder meer uitwisselbaar, omdat er bijvoor beeld een speciale vloer gelegd moet worden in de oefenruimte, waar drumstellen komen te staan. TRANSPORTSYSTEEM De derde variant wordt ten slotte als volgt beschreven In de brief van het college: „De geluidoverdracht tussen de kelder en de erboven gelegen etages wordt hoofdzakelijk ver oorzaakt door de doorboringen van het plafond resp. vloer tus sen kelder en begane grond. Deze doorboringen zijn lift, trap pen, doch vooral de openingen t.b.v. het documententransport. Zuiver technisch gezien Is dit probleem op een tweetal manle ren oplosbaar, te weten een nieuwe „schil" maken binnen de huidige kelder (in feite het sys teem wat bij de Korf is toege past) dan wel alle geluldsgaten te dichten. Vanwege de eis dat geen geluld hoorbaar mag zijn, zal deze schil een dusdanige massa (dikte) moeten hebben dat de plafond hoogte van de ruimte te laag wordt. Het In voldoende mate afdichten van de geluidsgaten betekent In feite het opheffen van het docu mententransportsysteem. Geconcludeerd moet dan ook worden dat binnen de gegeven omstandigheden en uitgangs punten de kelder technisch niet zodanig aangepast kan worden dat er geen geluid hoorbaar Is." De brief van B. en W. komt aan staande dinsdag tijdens de ver gadering van de raadscommis sie OWRO ter sprake. De verga dering wordt gehouden in de commissiekamer van het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komen in het voormalig gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2, een ontmoetingscentrum voor bejaarden en een kantoorruimte voor het maatschappelijk werk. Dat stelt althans het college van Burgemeester en Wethouders voor aan de gemeenteraad. Met de eigenaar van het pand (de firma Van Buuren) heeft het gemeentebestuur over de huur van dit gebouw voor genoemde doeleinden overeenstem ming bereikt. Het bejaarden-ontmoetingscentrum en het maatschappelijk werk zouden per 1 september aanstaande in het voormalige gemeentehuis kunnen worden onderge bracht. Al een aantal jaren lang worden er in Leusden plannen ontwikkeld en pogingen ondernomen voor het opnchten van een ontmoetings centrum voor bejaarden. Met name de vereniging Welzijn Ouderen Leusden (WOL) streeft daar naar. Gezocht werd naar een plek, van waaruit naast de reeds beslaande aktiviteiten voor bejaarden ook nieuwe initiatieven ontplooid zou den kunnen worden Met name gaat het de WOL om een ontmoe- tings- en recreatieruimte voor de Leusdense bejaarden. Verder zou het centrum de basis moeten zijn van waaruit zowel de WOL, de part time beroepskracht voor het be- jaardenwerk, als ook andere hulp verleners hun werkzaamheden kunnen verrichten. WIPWAP Het gemeentebestuur heeft altijd redelijk enthousiast tegenover die plannen van de WOL gestaan, maar tot realisering van zo'n cen trum kwam het nog niet. Het groot ste probleem vormde het vinden van een geschikte accommodatie. Lange tijd leek het er op dat het gebouw van de openbare kleuter school „De Wip Wap" op vri|e korte termijn voor het bejaardenwerk ge bruikt zou kunnen worden. On langs bleek echter dat het gebouw yan „De Wip Wap" de komende jaren toch nog voor het onderwijs nodig is. Vervolgens kwam het college ter ore, dat de eigenaar van het voor malig gemeentehuis van plan is het gebouw voor verschillende doel einden te verhuren. Men ondernam daarop aktie en kon met de eige naar overeenstemming bereiken over verhuur van een deel van het gebouw voor een centrum voor be jaarden. Tegelijkertijd kon een an der huisvestingsprobleem worden opgelost. Ook al geruime tijd is het maatschappelijk werk in Leusden op zoek naar een goede eigen ac commodatie. De maatschappelijk werkers van het MDE (de stichting Maatschappelijke Dienstverlening Eemland) en het PSC (Protestants om 250 vierkante meter, waarin aparte ruimten voor de verschillen de diensten komen. Er zal geza menlijk gebruik gemaakt worden van toiletten en keuken. HUURPRIJS De gemeente is met de eigenaar van het gebouw een huurprijs op jaarbasis van 150,- per vierkante meter overeengekomen. Dat bete kent een huursom van 37.500.- per jaar. Daarnaast komen nog eens 4000,- energiekosten voor het bejaardencentrum. De energie kosten van de ruimtes voor het maatschappelijk werk worden door de dienstverlenende instanties zelf betaald. In de investeringsstaat voor dit laar was een bedrag opgenomen van 20.000,- voor de exploitatie lasten voor een centrum voor be jaardenwerk. Gezien het feit dat de huur van het gebouw pas op 1 sep tember aanstaande ingaat, is dat bedrag voor dit jaar ruim voldoen de. Voor de komende jaren is ech ter nog niet duidelijk, hoe de huur penningen betaald moeten worden door de gemeente. In het raads voorstel staat, dat voor 1984 en vol gende jaren „nog structurele dek kingsmiddelen dienen te worden aangewezen". In eerste instantie beloopt de huurperiode drie jaar met een optie voor nog eens drie jaar. „De Klaveet" geïsoleerdpag. 3 Interview opdonderdag. Kees Vial van 'tClaeverenblad. pag. 5 Sport pag. 7 BDU-direkteur Dick Rebel gaat in de VUT pag. 8 Loep op Leusden pag. 9 Films in Amersfoortpag. 10 Servicepagina.. pag. 11 DOKTERSDIENST: vrij. en zat.: 944223 Zo.: 944551. (van de redaktle) LEUSDEN - In verband met de vakantieperiode, die morgen in volle om vang van start gaat, zul len de komende weken een aantal vaste onderde len van de Leusder Krant ontbreken. In deze editie van de Leusder Krant treft u het voorlopig laatste „Inter view op Donderdag" aan, terwijl ook „Loep op Leusden" vandaag voor lopig voor het laatst ver schijnt. „Kantlijn" en het cursief van Kreyns zult u deze week al moeten ont beren. De servicepagina blijft in de komende we ken wel verschijnen, maar zal wat geringer van omvang zijn. Dit alles voor de duur van zes weken. Op don derdag 18 augustus is de Leusder Krant op volle sterkte terug van vakan tie. U hopelijk ook. - Het voormalig gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUW Verschijnt dlnsdsg en donderdag In de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Sociaal Centrum) maken tot nog toe voor hun spreekuren gebruik van een ruimte in de boerderij Groot Krakhorst. Buiten die uren heeft men geen beschikking over een eigen accommodatie en is men voor het contacf met de cliënten aangewezen op huisbezoek. Het ontberen van een eigen werkruimte koml de dienstverlening door de maatschappelijk werkers niet len goede. In zijn voorstel aan de ge meenteraad zegt het college van B en W. te zijn overtuigd van de nood zaak om te komen tot „een soort centrum voor maatschappelijke dienstverlening". Aanvankelijk lag het in de bedoeling om hiervoor en kele vertrekken in het nieuwe ge meentehuis in te ruimen, maar daar bleek de nodige capaciteit niet voorhanden. Vandaar dat ook voor hef maatschappelijk werk werd uit gekeken naar een ruimte in het voormalige gemeentehuis. Zowel voor het bejaardencen trum als voor het maatschappelijk werk is ruimte gevonden in de vleu gel van het voormalig gemeente huis, waar tof december vorig jaar de receplie de boekenkamer en de huisdrukkerij van de gemeente wa ren gevestigd In totaal gaal om het Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42, Stoutenburg. Tel. 033-941162. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. LEUSDEN - Zaterdagmorgen 25 juni hield speelzaal „Pinkel tje" een zomerfeest voor de peu ters als afsluiting van het speel- jaar. Er was op het met vlag getjes en slingers versierde plein rond de speelzaal aan de Hoefijzer van alles te beleven. Al le peuters kregen een padde stoel omgehangen waarop ze stippen konden „verdienen" bij de diverse aktiviteiten. Zo konden de peuters koekjes versieren om ze daarna lekker op te smikkelen, blik gooien, aardap pel lopen, ring werpen en grabbe len. Natuurlijk was er ook limonade en de poffertjes gingen er in als koek. Hoogtepunt van de dag was de poppenkastvoorstelling Hier was zo veel animo voor dat het poppenkastverhaal tweemaal ge speeld werd. De belangstelling was deze morgen erg groot en mede dankzij het stralende weer werd het een onvergetelijk zomerfeest voor de peuters. LEUSDEN - In juli worden de volgende openbare commissie vergaderingen gehouden: Maandag 4 juli: Commissie wel zijn en onderwijs. Dinsdag 5 juli: Openbare werken en ruimtelijke ordening Donderdag 7 juli: commissie fi nanciën De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leus- den-Centrum. De agenda en stuk ken liggen vanat 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bu reau voorlichting, 't Erf 1telefoon 033-941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden. In de maand juli is er geen raads vergadering (per volle doos, per soort). tuincentrum UA3JA-MW1G 1 - UlUfMN-C - Til tru MMtn ri Het gezellige voor een nieuwe abonnee ^(Zie elders In dit blad) r Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1