„De Klaveet'beter geïsoleerd; parkeerterrein wordt uitgebreid B. en W. schrijven eigenaar aan Tijdelijke stortplaats tuinvuil blijft tot uiterlijk begin 1985 Oud papier aktie DWS Verboden lichtgevende dobbers in de handel Veel belangstelling voor initiatief van werkgroep Tussentijds EHBO-cursus Bejaarden- reis naar Dolfinarium Vakantieweek voor de jeugd anders van opzet leusder krant Aktiviteiten in september van start Vergadering ABZ vervalt Hulp gevraagd bij uitvoering plannen Hoe u bij Groeneveld op zachte lenzen harde guldens kunt besparen. Mlllllll lllllllllllllli llllllllll//f,m/r Groeneveld vogrogen DONDERDAG 30 JUNI 1983 plaatselijk nieuws 3 (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD/LEUSDEN - Het horecabedrijf „De Klaveet" aan de Postweg is de afgelopen weken beter geïsoleerd ten einde aan de geluidsoverlast voor de omgeving een einde te maken. Het parkeerterrein zal, wanneer de gemeente daar voor toestemming geeft, verder worden uitgebreid. Daardoor zou ook de door langs Postweg en Moorsterweg geparkeerde auto's veroorzaakte overlast kunnen worden teruggedron gen. Overigens zegt een woordvoerder van „De Klaveet", dat zich de afgelopen zeven weken geen klachten meer hebben voorgedaan. De voormalige manege „De Klaveet" Is sedert een aantal maanden in gebruik als disco theek. Dat heeft geleid tot een aantal klachten van omwonen den. In de eerste plaats vond men de huidige bestemming van het pand niet passen in het kader van de aangrenzende, agrari sche gebieden. Bovendien on dervond men, vooral in de week ends, veel geluidsoverlast en hinder van op alle mogelijke en onmogelijke manieren gepar keerde auto's. Een aantal omwo nenden richtte zich met zijn klachten tot de gemeente. In die klachten vond het college van B. Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum Op werkda gen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Telefoon: 033- 941495. Abonnementsgeld: 59,40 per jaar; 30.20 per half jaar; f 15,35 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5,- per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Ro zendaallaan 9, Leusden/ Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatle te Barneveld. en W. aanleiding om de heer G. J. Vieleers, exploitant van „De Kla veet" aan te schrijven. Dat ge beurde begin deze maand. Ten aanzien van de ondervon den geluidsoverlast wijst het colle ge in de brief aan de heer Vieleers op het bepaalde in de Algemene Politie Verordening. In de APV staat dat een horecabedrijf zodanig moet zijn ingericht dat voor de om wonenden of overigens voor de omgeving geen geluidhinder wordt veroorzaakt. De Wel Geluidhinder geeft aan. wat als aanvaardbare geluidnivo's kunnen worden be schouwd: 45 dBA overdag, 40 dBA 's avonds en 35 dBA 's nachts. In de brief aan Vieleers schrijft het col lege verder: „Wij hebben begre pen, dat er momenteel door u reeds stappen worden ondernomen om dit nivo te bewerkstelligen en wel door middel van het aanbrengen van een geluidgrenzer en door het isoleren van het gebouw." De heer Goedegebuure, woordvoerder van „De Klaveet", zegt desgevraagd, dat het gebouwman ,,De Klaveet" inmiddels aan de voor- en achterzij de voormalige manege ..De Klaveet" aan de Postweg de is geïsoleerd. Aan de verdere isolatie van het gebouw wordt nog gewerkt. In bestelling is momenteel de geluidbegrenzer, die er straks voor moet zorgen, dat de geluidsin stallatie bij het overschrijden van een bepaald geluidsnivo buiten werking wordt gesteld GEEN KLACHTEN De heer Goedegebuure zegt te verwachten dat „De Klaveet" na uitvoering van deze maatregelen zeker aan de gestelde eisen kan voldoen. Hij voegt daar aan toe, dat er de afgelopen zeven weken al geen klachten meer zijn gehoord. „En dat terwijl we toch ook een keer de meest luidruchtige band van Nederland in huis hebben ge had". aldus de heer Goedegebuu re Ten aanzien van de door bezoe kers van „De Klaveet" veroorzaak te parkeeroverlast, kondigt het col lege de heer Vieleers aan, dat in de direkte omgeving van „De Klaveet" enige parkeerverboden zullen wor den ingesteld. Dat gebeurt voor de Postweg vanaf de Asschatterweg tot perceel 8 van de Postweg aan één zijde van de weg, waar de berm het smalst is. En voor de Moorsterweg aan één zijde van die weg vanaf de Postweg tot de eerste bocht van de Moorsterweg De heer Goedegebuure wijst er op, dat inmiddels met de gemeente wordt gesproken over verdere uit breiding van het parkeerterrein bij „De Klaveet". Wanneer daarvoor toestemming van het gemeentebe stuur kan worden verkregen, zal het parkeerterrein met 65 plaatsen worden uitgebreid. In totaal kunnen er dan 310 auto's worden gepar keerd Op de vraag, of dat voldoen de is, antwoordt de heer Goedege buure bondig: „Dat moet". BESTEMMINGSPLAN Behalve de brief aan de eige naar van „De Klaveet" heeft het college ook antwoord gegeven aan de omwonenden, die zich met klachten tot de gemeente gericht hadden. Interessant in de brief aan de heer A. Hansman, die zich namens de bewoners tot de gemeente richtte, is de passa ge waarin het college uitlegt, dat In discotheek in „De Klaveet" op grond van het bestemmingsplan niet verhinderd kan worden. De heer Hansman en de zijnen wa ren van mening, dat het bestem mingsplan zich tegen de aanwe zigheid van een discotheek op die plaats verzet, het college daarover: „De Klaveet Is In het bestemmingsplan Buitenge bied-Oost opgenomen en Is daarin bestemd als manege. Be halve ruitersportdoeleinden zijn een cafe en een restaurant toe gestaan. Het bestemmingsplan is op 8 februari 1983 rechtsgel dig geworden, waarmee ook de gebruiksbepalingen in werking zijn getreden. Het gebruik van „De Klaveet" als discotheek be stond al vóör de onherroepelijke in werking treding van voormeld bestemmingsplan. Dit bestaan de gebruik mag op grond van het overgangsrecht worden voort gezet." (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is de bedoeling, dat de tijdelijke stortplaats voor tuinvuil In de bocht van de Randweg nabij de Vallellaan tot uiterlijk begin 1985 gebruikt wordt. Dat meldt het college van B. en W. aan de leden van de raadscommis sie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO). Vanuit die commissie waren vragen gesteld over de tijdelijke stort plaats, die nu een aantal weken In gebruik is. Er moest naar een andere plaats voor het tuinvuil gezocht worden, omdat de gebruikelijke stortplaats nabij 't Sluisje gedurende enige tijd niet gebruikt kan worden. Daar wordt momenteel namelijk het zand opgeslagen, dat de gemeente heeft gekocht van de provinciale Waterstaat en dat uit het Valleikanaal wordt opgebaggerd. Het college meldt, dat het de bedoeling is, dat er bij de tijdelijke stortplaats nog enkele voorzieningen getroffen zullen worden. Zo zal er een hek geplaatst worden teneinde illegaal storten tegen te gaan. Ook zal de milieu-ambtenaar een oogje in het zeil houden. Verder zal de inwoners van Leusden op de zaterdagen de gelegenheid worden geboden om grof vuil af te leveren bij de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. Volgens B. en W. zal het opgeslagen zand in de loop van het volgend jaar gebruikt gaan worden. Uiterlijk begin 1985 is de oorspronkelijke stortplaats weer beschikbaar voor het storten van tuinvuil. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS zal za terdag de container weer ge plaatst worden op het Groot Achteveldplein ter hoogte van de Coöperatie. Degenen die hun oud papier willen opruimen kun nen dit komen deponeren in be doelde container Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier bezorgen bij de heer W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. De genen die door bijzondere omstan digheden niet in de gelegenheid zijn zelf het oud papier te komen brengen kunnen dit telefonisch melden 03425-1688 en 033- 941197. Dit moet dan wel geschie den voor vrijdagavond 18.00 uur Het papier zal dan worden opge haald. LEUSDEN - Dinsdagochtend organiseerde de Initiatiefgroep Tussentl|ds een bijeenkomst voor mensen In Leusden met (te) veel vrije tijd naar aanleiding van een gehouden enquete. Deze en- quete had tot doel om te onder zoeken of In Leusden ook be langstelling was voor diverse ak tiviteiten overdag, en niet 's avonds of In het weekend. Hier van waren op deze ochtend de resultaten te zien en ook kon men zich Informeren over diver se aktiviteiten. Men had gezorgd voor een voorllchtingstafel over onder andere WW-, WWV-uitke- rlngen, gelijke kansen, jeugd werkloosheid etc., waaraan druk gelezen werd. Begin september wil Tussentijds met voldoende medewerking, van start gaan. Als ruimte kan men dan beschik ken over een lokaal van de Kin- derlandschool vlakbij de boer derij 't Claeverenblad. De enquêteformulieren gaven erg veel belangstelling te zien voor onder andere: voorlichting over de sociale wetgeving; een mogelijke vrijwilligersvakaturebank en er blijkt behoefte te bestaan aan een ontmoetingsruimte waar men met elkaar een kopie koffie kan drinken en wat praten. Opvallend was het feit dat een derde van de mensen die het enquêteformulier hadden geretourneerd, bereid waren mee te denken en te werken binnen de ze initiatiefgroep Verder was er be langstelling voor de onderwerpen: Engels, koken, handenarbeid, sport, toneel, muziek, tekenen, schilderen, speelgoed en/of (brom) fietsreparaties en klusjes in huis Belangstelling genoeg dus voor het volgen van de een of andere kur- sus, maar er kan ook nog een aan tal mensen bij komen die zo n kur- sus willen geven. Men denkt bij voorbeeld aan een werkloze elek tricien, die de kursus „reparaties in huis" kan begeleiden en misschien zelf belangstelling heeft voor het onderwerp muziek. Op zo n manier kan men van eikaars talenten ge bruikmaken. Er wordt dan ook geen professionele (vaak dure) opleiding aangeboden, maar komt het initia tief vanuit de deelnemers zelf Het zinvol bezigzijn werkt stimulerend op elkaar. Naast deze aktiviteiten denkt men ook aan een recycling projekt. Tweedehands-artikelen worden bij de mensen opgehaald, daarna ge repareerd en weer verkocht. De verwachting was dat onder andere de jongeren hier wel op af zouden komen, maar jongeren waren er niet veel op deze ochtend. Mensen die nog belangstelling hebben, kunnen kontakt opnemen met me vrouw J. H. Borgman, tel. 941716 of mevrouw A van Norren, tel. 944152. BAANLOZENKRANT Verder was er plaats ingeruimd voor de Baanlozenkrant Deze wil informatie geven over de huidige situatie van de werklozen en alter natieven aandragen, onder andere eenvakaturebank. Door deze infor matie kan de haanloze uit zijn/haar isolement worden gehaald De krant heeft geen politieke kleur, maar wil bereikbaar zijn voor ieder een, die geen werk heeft Tevens is f het een goede informatie voor de werkende mensen. De bedoeling is om 10 keer per jaar uit te komen, en wel als los blad in de huidige Barne- veldse Krant, die ook het zetten en drukken voor haar rekening wil ne men. Winkels en bedrijven in de omgeving kunnen voor 100 - per jaar dit blad ondersteunen. Hun naam, adres, woonplaats, telefoon en branche zullen dan verschijnen onder de kop. „De realisatie van deze krant werd mogelijk gemaakt door "De bedoeling is dat het eerste nummer in september ver schijnt. ACHTERVELD - De plaatselij ke EHBO-vereniging wil In het najaar (aanvang oktober) met een nieuwe EHBO-cursus van start gaan. De cursus zal be staan uit 20 lessen van twee uur per les. De deelnemers aan deze nieuwe cursus moeten 16 jaar of ouder zijn. Degenen die deze cursus wil len volgen of eventueel Inlichtin gen willen hebben kunnen con tact opnemen met de secretaris van de vereniging, de heer A. L. Janssen, tel. 03425-2139. LEUSDEN - Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer waar schuwt dat er lichtgevende dob bers in de handel zijn die de ra dio-actieve stof tritium bevatten. Deze dobbers kunnen door be schadiging lek raken waardoor hel tritium kan ontsnappen Op grond van het besluit radio-actieve stof fen van de Kernenergiewet is het verboden dobbers zonder vergun ning in bezit te hebben. Vergun ningaanvragen voor deze vorm van toepassing van radio-activiteit zijn in het verleden echter steeds afge wezen, omdat het nut van de toe passing niet opweegt tegen het risi co, dat verbonden is aan het ge bruik van het tritium. In dit beleid zijn geen wijzigingen aangebracht. Sportvissers die een dergelijke radio-actieve dobber in hun bezit hebben.kunnen deze,zonder kans op strafvervolging, inleveren bij de dichtsbijzijnde Keuringsdienst van Waren te Utrecht. Nijenoord 6, 3552 AS De dobbers met het radio-actie- ve tritium zijn te onderscheiden van andere lichtgevende dobbers door de duur van het lichtgevende ef fect: bij de dobbers met tritium blijft dit behouden, ook nadat ze 1 2 dagen in het donker zijn bewaard. Niet-radio-actieve dobbers hebben in dat geval veel van hun lichtinten siteit verloren. De thans gesigna leerde dobbers zijn van Engelse makelij en worden onder het merk Pete Drennan's verkocht Het is echter niet uitgesloten dat ook an dere merken radio-actieve dobbers in de handel zijn. LEUSDEN - De bejaardenrels die het comité ontspanning voor bejaarden elk jaar organiseert, wordt dit jaar gehouden op don derdag 25 augustus. Het doel van de reis is Harderwijk alwaar een bezoek wordt gebracht aan het Dolfinarium. Deelnemers aan dit uitstapje kunnen van ver schillende punten in de gemeen te Leusden worden afgehaald. Om half tien vertrekt men geza menlijk vanaf het kruisgebouw in Achterveld. Aangekomen in Har derwijk heeft men tot ongeveer drie uur de tijd om de diverse shows in het Dolfinarium te bezoeken. Daar na wordt de rit voortgezet naar Woudenberg, waar het diner wordt gebruikt bij restaurant Schimmel Tegen 19 00 uur zullen de deelne mers weer in Achterveld en Leus den arriveren Achtervelders kunnen zich tot en met 1 juli opgeven bij W. Wit tebrood, Pater Stormstraat 48, telefoon 03425-2098. Voor Leus- denaren is dit J. Tuin, Uilenhoe ve 23, telefoon 033-946027. LEUSDEN - De maandelijkse vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken vindt op woensdag 6 juli geen door gang wegens het ontbreken van agendapunten. Het contactJenssysteem van Groeneveld maakt dat mogelijk (J bespaart al f 130 bij aanschaf van originele Bausch Lomb con tactJenzen Bovendien zijn alle controles gratis Bij nabestelling bespaart u nóg eens f 120.- (J ziet, meer dan 250 harde Nederlandse guldens totaal. Zachte lenzen/veilige lenzen. Daar zijn intussen alle lensdragers van over tuigd Ze blijven goed op hun plaats en de irn- tatie die bij harde lenzen vaak optreedt blijft achterwege Bovendien went men gemakkelijk aan zachte lenzen zodat ze meestal binnen 1 week de gehele dag gedragen kunnen worden. Maar omdat zachte lenzen door de inwerking van het traanvocht op den duur minder helder worden is vervanging na 1jaar meestal noodzakelijk Daarom riepen de Gilde opticiens (33 over Nederland verspreid) het abonnements systeem in leven. En. Groeneveld is een Gilde Opticien Prijsgarantie staat zwart op wit. (Jw recht op deze hoge korting en op gratis controle krijgt u zwart op wit op het Optiek Gilde Garantie Certificaat. Dat certificaat is geldig bij alle 33 Gilde Opticiens Veilig en voordelig lenzen kopen plus. de zekerheid dat u altijd heldere lenzen hebt op de juiste sterkte Dat biedt u het contactlens- Aanyeskxen bij het Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De speelvakantie- week, die dit jaar van 16 t/m 19 augustus wordt gehouden is wat anders van opzet dan vorige ja ren. Kon men voorheen de hele dag bij Blljhot terecht om er mee te doen aan allerlei aktiviteiten, nu kan men dagelijks terecht van één tot vijt uur. Het is zo langzamerhand tradi tie dat er voor de Leusdense jeugd in de laatste week van de schoolvakantie Iets georgani seerd wordt. De speel en rekrea- tlevereniging „Blijhof" is enkele jaren geleden begonnen met een dergelijk vakantieweek. Een poging om meer organisa ties bij de speelvakantieweek te be trekken om ook in de diverse woon wijken iets op touw te zetten, is mis lukt Een dergeli|ke organisatie eist veel voorbereiding. In principe had de ambulant jeugdfunctlonaris in Leusden, Pim van Esch, iets der gelijks van de grond willen tillen Zijn ontslag gooide echter roet in het eten. Blijhof gaat nu op eigen kracht de speelweek organiseren, al kan men dringend hulp van buitenaf gebrui ken bij de uitvoering van het ge heel Elke middag heelt een eigen thema. De wat oudere kinderen ko men in plaats van vrijdagmiddag, vroeg in de avond naar Blijhol voor een vossenjacht en een kampvuur- Het volledige programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 16 augustus: Indianen- dag. De indianendag is bedoeld voor de wal jongere kinderen in de leef tijd van 4 t/m 7 jaar. Het is de be doeling dat de kinderen verkleed en beschilderd naar Blijhof komen Als ze een tent of een wigwam heb ben mogen zij die natuurlijk meene men, zodat er een echt indianen- kamp opgezet kan worden Er wor den „indianenliederen" en india- nendansen ingestudeerd en er wordt een heuse „indianenketting" gemaakt. Limonade en „totemhap jes" zijn bij de toegangsprijs van I 2.50 (niet leden 3.50) inbegre pen. Woensdag 17 augustus: Film middag De filmmiddag kan bezocht worden door kinderen van vier t/m twaalf jaar. Het grote leeftijds verschil is geen probleem omdat de hele groep gesplitst wordt. Als de ene groep film kijkt, gaat de an dere groep met iets anders aan de gang. De kinderen van 8 tot 12 jaar gaan. nadat ze eerst een aantal kinderfilms hebben gezien, onder leiding van de heer J. Ruijssenaars zelf een tekenfilm maken Ook op deze dag zit er in de entreeprijs van 2.50 (f 3.50 voor met-leden) weer limonade en hapjes begre pen. Donderdag 18augustus: Kinder circus De donderdag is gereserveerd voor de wal oudere kinderen in de leeftijdsgroep van 8 t/m 12 jaar. De kinderen gaan op die dag zelf een circus in elkaar zetten. Het eerste deel van de middag word gebruikt om zelt allerlei kunsten en trucs in te studeren Later op de dag kun nen de kleine kinderen en de ou ders komen kijken naar de verrich tingen van de oudere jeugd Om de voorstelling bij te wonen in de cir custent moet een kwartje betaald worden Limonade en popcorn zit ten ook nu weer in de deelnemers- prijs van 2.50 (niet leden 3 50) begrepen Vrijdag 19 augustus: Spoorzoe kersdag De vrijdag wijkt af van de voor gaande dagen wat de programme ring betreft. Voor de kleintjes van 4 t/m 7 jaar is er van 1 tot 3 uur een „kabouterspeurtocht" Deze speurtocht begint bij Blijhof en voert verder door het Princenhofp- ark. De kosten voor deze mini-mid dag bedragen 1.50 (niet leden f 2.50). Aan het eind van de speur tocht is er voor ieder kind een ijsje beschikbaar De vrijdagavond is voor de |eugd van 8 t/m 12 jaar. Om zeven uur 's avonds wordt er vanuit het clubge bouw aan de Ansfriduslaan gestart met een vossenjacht Om een uur of negen, als iedereen weer is te ruggekeerd, wordt er begonnen met een groot kampvuur. Ook voor deze avond moet f 1.50 of 2.50 betaald worden MEDEWERKERS Het vinden van voldoende vrij willigers om het geheel in goede banen te leiden is elk jaar weer een probleem. Ook nu weer is er bij Blijhof dringend behoefte aan medewerkers. Ouders, broers of zussen vanaf 15 jaar zijn van harte welkom om de helpende hand te bieden tijdens speel vakantieweek. Karin Oskamp (tel. 942015) of Els Appels (tel. 945198) ontvangen graag een te lefoontje waarin Leusdenaren hun hulp voor één van de midda gen of de hele week aanbieden.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3