„Het spel klinkt simpel, maar zo eenvoudig is het niet" STOKT Wie wordt nieuwe voorzitter Sportstichting Jeugd clubkampioen schappen De Eemelaar Heuvelcrossers sloten clubkampioenschap af Mensen in de sport Clubkampioen schappen bij De Haaien Coen Bisschops, voorzitter jeu de boulesvereniging Camóef Twee vluchten PVL-duiven Wonen in eigen stijl Tour de France achterbergt) wonen door Tea Middelkoop KNWU-wedstrijd plaats op de fiets- crossbaan van de Heuvelcrossers. Naar verwachting zullen zo n 350 fietscrossers verspreid over de ca tegorieën junioren, experts en pow der puffs uit de gehele regio aan de start verschijnen. DONDERDAG 30 JUNI 1983 Hel weer in ons land was goed in de war Eerst lange tijd vochtig en veel te koud voor de tijd van het jaar en toen die periode eindelijk voorbij was, had de zon voor velen best wat minder uitbundig mogen schij nen Ondertussen is - veel vroeger dan in andere jaren - de komkom mertijd aangebroken De Leusden- se sport ligt nu reeds grotendeels plat. Vindt u het goed, dat ik mij behelp met een sportief buiten lands evenement en met name de Ronde van Franknjk? Dit fietstochtje langs de grenzen van het land van Marianne begint op 1 juli - morgen derhalve - te Fontenay sous Bois bij Parijs en eindigt op de 24e dag van de hooi maand in de Franse hoofdstad. Het wielergrapje lijdt dit jaar duidelijk aan Hollanditis, een riskante vorm van Nederlandse bemoeizucht, die zich vooral richt op de eerste plaats van het eindklassement. Tientallen gelegenheidsexperts schuiven die -meer dan ooit-in de raceschoen tjes van een Nederlandse renner. Met een pracht van een anti-climax wellicht als gevolg. De Tour '83 ontbeert een super kanshebber nu Bernard Hinault, al viermaal onbetwiste winnaar in het recente verleden, niet van de partij is. Hij heeft zeer onlangs nog een verstandskies laten trekken om van een onwillige knie te worden ver lost, maar zelfs dat haalde niets uit. Hetgeen u hem al van te voren had kunnen zeggen, maar de koppige Breton wist het weer eens beter Opluchting en optimisme, maar ook grote onzekerheid, heerst volop bij de geachte concur rentie Vooral Nederlandse cou reurs worden nu al getipt als.zeke re winnaar", hoewel de praktijk heeft geleerd, dat de heren onder weg nog voor talloze onverwachte problemen komen te staan Joop Zoetemelk, Johan v d. Velde en Peter Winnen finishten vorig jaar als 2, 3 en 4. Zonder winnaar Hi nault wordt, volgens Badjes, ge noemd Nederlands trio de nieuwe top-drie! Badjes behood echter niet meer tot de levenden en bovendien zijn Hennie Kuiper, Steven Rooks en wellicht ook Adrie v. d Poel niet bij voorbaat verstagen. Om van minstens een handvol buitenland se mannetjesputters maar te zwij gen. (388) PC LEUSDEN - Vanuit twee plaat sen vlogen de duiven jl. zaterdag huiswaarts in St. Ghislain (220 km) werden de duiven vanwege de ongunstige weersomstandig heden in België pas om 15.00 uur gelost. De eerste duif kwam bij de combinatie Blom - Tijmensen om 18.39 uur binnen. De gemid delde snelheid lag rond de 60 km. per uur. De laatste duif arri veerde om 18.57 uur. De resulta ten van de overige PVL-duiven- houders waren: Comb. Blom - Tijmensen 1, 6, 11, 15, 38 en 52 H. Bransen 2. 10. 23. en 32 P Lambrechts 3, 18 en 27 J. Pouw 4 en 47 G. Dieters 5. 7. 19. 24. 28. 31. 35. 40. 41. 46. 48 en 56 Combi Vrij-Bra 8 Peters Bransen 9, 14, 22, 33, 53 H vd Hoek 12. 16. 39 A F Dieters 13. 21. 43 P Buters 17. 29 H. Lambrechts 20, 26 en 49 J Voorburg 25. 37. 51 M. Louw 30 en 54 W. Vrijhoef 34. 42 en 44 A. Bomers 36 T. v Valkengoed 45 en 55 G. Lambrechts 50 De tweede vlucht begon in Cha- teauroux over een afstand van on geveer 650 km. Om 7 00 uur kozen de duiven het luchtruim. Om 17.54 57 uur vloog de eerst duif bij H. Lambrechts binnen. De laatste duif werd om 19.42.06 uur geklokt. De gemiddelde snelheid lag rond de 59 km. De volgende duivenhou- ders vielen in de prijzen: H. Lambrechts 1 en 22 H. v.d Hoek 2, 9 en 11 Blom - Tijmensen 3, 15, 18, 24 en 25 A. v. Dusschoten 4, 13 en 14 A, F Dieters 5. 8 en 21 T. van Vaslkengoed 6 W. Vrijhoef 7 P. Lambrechts 10 Peters - Bransen 12 en 23 J. Voorburg 16 Comb Vrij-Bra 17 B. Kuiter 19 J Pouw 20 LEUSDEN - Vorige week zater dag vonden in het binnenbad van zwembad Bavoort de jaar lijkse clubkampioenschappen plaats van de Haaien. Startver gunninghouders moesten de 100 meter rug, vlinder, vrij en schoolslag zwemmen. Nlet- startvergunnlnghouders zwom men de 50 of 100 meter rug, vrij en schoolslag. Alle tijden wer den bij elkaar opgeteld en dege ne met de minste seconden mocht zich winnaar noemen. Clubkampioen 1983 werdenKir- sten Ruitenbeek Zij zwom het clubrecord 50 meter vrij meisjes tot 10 jaar in 35.7 sec Adinda Kelder, Esther Hulst, Ellen Salters en Ju- liëtte Baars. Remco van Meegen, Peter Toes, Chester Marsman, Marc Hulst en Ronny Baars. Bij de niet-startvergunninghou- ders waren de kampioenen Saskia Helsdingen. Mariélle de Smit, Mar jolein van Dijk. Joyce Ouwehand, Irene van Haasten. Jan Willem van Dijk, Ruben Tolboom, Richard van Pinxteren, René van Hamersveld en Remco Smits Het clubrecord op de 100 meter schoolslag heren werd deze mid dag verbeterd tot 1.10 6 sec. door Gerlach Jacobs. Achicrbergh toont u te kust en te keur 'n gezellige oplossing voor uwintcrieur Achicrbergh adviseert graag om uw eigen stijl te perfectioneren Grote keuze in gordijnen en vloerbedekking (gratis gelegd). hom maar ktjken om uw woning te verrijken Amcrsfoort.Westsingel II Tel. 033-13048 LEUSDEN - Op de afgelopen maandag in De Korf gehouden vergadering van de Raad van Advies van de sportstichting Leusden maakte voorzitter B. W. k® Peddemors officieel bekend dat hij in september tijdens de na- iej jaarsvergadering na 8 jaar (2 e' ambtstermijnen) de voorzltters- hamer zal neerleggen. Op deze nfl bijeenkomst werd, naar aanlei- ding van een gesprekspunt, voorgesteld een aantal perso nen uit de verenigingen te be- Br noemen die de komende maan- den op zoek gaan naar een nleu- e' we voorzitter voor de voluit ge- ie heten Stichting voor Llchamelij- ke Opvoeding en Sport Leusden. Drie heren, P. Seton (LEOS), W. sr v. d. Dijk (Heuvelcrossers) en R. Bloemhof (TTCL), zullen op dit "I front licht opsteken om samen 'f met het sportstlchtingsbestuur geschikte kandidaten voor de e voorzitterspost te polsen. Een extra moeilijkheid is dat de per soon in kwestie niet in het ge- m meentebestuur mag zitten noch een bestuursfunctie van een sportvereniging mag vervullen. In zijn openingswoord mijmerde de vertrekkende voorzitter dat hij al zijn gedachten had lafen gaan over 8i een passend afscheidskado. Geen di kado inde vorm van enig kapitaal of ii goed maar een geschenk dat de n heer Peddemors aldus formuleer- m de. „De laatste jaren is het aantal ill collectanten door de verenigingen lli geleverd t.b.v. de gehandicapten sport beneden alle peil geweest. Daarom vraag ik terwille van miin afscheid dit jaar en in de toekomst 4 collectanten per vereniging te leve ren die tesamen (±100 man) de collecte voor het sportfonds van gehandicapten in Leusden van de grond doet komen De verenigin gen die aan dif verzoek kunnen vol doen, moeten op een hun toege zonden voorgedrukte verklaring hun opgave doen waarmee ze aan deze na mijns inziens simpele wens kunnen voldoen." aldus de praeses van de sportstichting. „Een mooier afscheidskado dan de garantie dat u hieraan wil meewer ken kan ik me niet voorstellen," concludeerde de heer Peddemors. Met de mededeling dat de „accom modatienota 1983" zo goed als klaar is en volgende week aan de verenigingen toegezonden zal wor den sloot hij zijn openingsrelaas af. Het agendapunt mededelingen omvatte twee hoofdzaken. De eer- ste kennisgeving betrof het pro ject sportieve rekreatie dat om tweeërlei redenen door de ge meente Leusden niet Ier hand wordt genomen daar enerzijds de financiële gevolgen op langere ter mijn ten laste van de gemeente zouden komen (de subsidie stopt na 1 jaar) en anderzijds het feit dal de afdeling welzijn en onderwijs de benodigde mankracht niet kan le veren. De tweede opmerking was van een geheel andere aard Alsdebtn- nensportverenigingen door blijven gaan met het onzorgvuldig om springen met de Leusdense ac commodaties dan is het in de toe komst mogelijk, misschien noodza kelijk, om de extra kosten die deze gemakzucht met zich meebrengt op de verenigingen te verhalen. De informatie-notitie „sport en wel zijnsplanning" leverde een uitvoeri ge discussie op. Op de simpele vraag of de verenigingen bereid zijn personen uit de rekreative sfeer af te vaardigen om zitting te nemen in een nieuw te vormen plangroep recreatie die de reeds bestaande planadviesgroep van advies gaat voorzien om de belan gen van sport en recreatie te behar tigen, werd een uitputtende uitwis seling van gedachten tussen de raad van advies, het bestuur en de heer De Jongh namens de planad viesgroep. In september zal na op gave een voordracht gemaakt wor den wie namens de verenigingen, de sportstichting, de adviesgroep en de ongeorganiseerde sporters in de commissie recreatie zitting gaan nemen. De vraag of de sportkeuringen met het oog op het nog steeds groeiend aantal sporters in de toe komst binnen eigen gemeente grenzen tegen één tarief gedaan kunnen worden, zal door de sport stichting nader onderzocht worden Eén ding is echter zeker Een full time keuringsarts aantrekken met daarbij het benodigde personeel is nog bij lange na niet toereikend, volgens de resultaten van een on der een tiental clubs gehouden en quête. Toch ziet men de zinnigheid van een gedegen keuring binnen Leusden in De gesprekspunten die door de verenigingen van te vo ren ingebracht waren mondden nogal eens uit in breedvoerige dis cussies omtrent specifieke club aangelegenheden hetgeen niet de bedoeling geweest kan zijn. Met subsidiëren van de kader- vorming tb v de jeugdleden zal middels de antwoorden van een enquêteformulier, dat de clubs toe gezonden krijgen, aan een nader onderzoek worden onderworpen. De regel „oude rechten" t.a.v. zaal- ruimte-toewijzing zal eveneens nog onder de loep genomen wor den 01 de bestuursvergaderingen van de sportstichting openbaar moeten worden blijft een heet hangijzer. Duidelijk werd ook dat het pro bleem over de overname van het clublokaal van de Antilopen, de TTCL en de schaakvereniging Leusden bij lange na niet opgelost is. Op de vraag van de TTCL-voor- zitter ol de sportstichting wederom in het gesprek tot de oplossing van het accommodatie (overname) probleem deel wil nemen werd po sitief gereageerd Het probleem schuilt in het feit dat de één het in eigen beheer wil nemen met de an deren als huurders terwijl de ande ren meer in een stichting of een gezamenlijk beheer zien. De rond vraag leverde gelukkig weinig meer op zodat de voorzitter de vergade ring tegen middernacht af kon slui ten. Eén vraag zal de komende zo mermaanden wel opgelost moeten worden Wie wordt de nieuwe voor zitter van de sportstichting Leus den? V LEUSDEN - „Jeu de boules is als een gezond virus. In Neder land staan 8 a 9000 mensen gere gistreerd als jeu de boulesspe- lers maar je kunt rustig stellen dat In de recreatieve sfeer onge veer 60.000 mensen dit spel beoetenen". Coen Bisschops Is voorzitter van „Jeu de boulesclub De Hak horstIn 1980 ging de vereni ging officieel van start en bijna zo lang is Coen voorzitter. Jeu de boules is een verzamel naam van diverse spelvormen en wordt gespeeld met ballen die een gewicht hebben van 6 tot 8 ons en met het kleine houten balletje, ook wel varkentje genoemd Officiéél heet dit balletje cochonnet. In Ne- ACHTERVELD - Onder ideale weersomstandigheden werden door de tennisvereniging de Ee melaar de jeugdkampioen schapswedstrijden gehouden. Daar er na afloop van het vorige seizoen een aantal juniorleden was overgegaan naar de senio ren was het aantal deelnemers dit jaar minder dan voorgaande jaren. Men had het gat niet tijdig kunnen opvullen met nieuwe ju nioren. Van de zijde van de ou ders was er regelmatig veel be langstelling. Er werd sportief ge speeld en er waren mooie partij en te zien. Dankzij de zeer goede organisa tie van het wedstrijdteam en het vlugge werken van de jury en tel- commissie kon hel programma ge heel volgens schema op tijd wor den afgewerkt. Voor de prijsuitrei king werd aan alle medewerkers dank gebracht voor het werk door hen gedaan en de vrije tijd die men hiervoor opgeofferd had. Ook de deelnemers werd dank gebracht derland wordt hoofdzakelijk de spelvorm pétanque beoefend. Een spelvorm die door vrienden van de bekende Franse boulesspeler Ju les Renoir aan het begin van deze eeuw bedacht werd. Jules Renoir werd op latere leeftijd invalide Om toch zijn vaardigheid te bewijzen kon hij dit spel vanuit zijn rolstoel beoefenen. Vanuit een vaste positie wordt de cochonnet 6 tot 10 meter wegge worpen en wie zijn bal het dichtste bij kan gooien is winnaar. Pétanque kun je spelen met twee personen. Dat heet tête-é-tête, het kan met twee paren, doublette of triplette, met 2x3 personen tegen elkaar gespeeld worden. Coen: „Het spel klinkt simpel maar zo eenvoudig is het niet. Het is een erg terreinafhankelijk spel en je moet diverse technieken beheer sen om goed te kunnen gooien". Het tasje met de ballen komt te voorschijn en in de huiskamer van de familie Bisschops, waar het ge sprek plaatsvindt, laat Coen zien wat die technieken zoal zijn. De manier waarop je de bal vasthoudt, de manier waarop je de gooibewe- ging maakt en de hoogte waarop je gooit zijn afhankelijk van het effekl dat je wilt bereiken. Wanneer een tweede speler van een koppel gaat gooien, probeert hij vaak de ballen van de tegenpartij zo ver mogelijk van het varkentje weg te krijgen; het zogenaamde tireren. „Er is een kleine revolutie aan de gang binnen de vereniging. Het tireren is mannenwerk, tenminste dat is een gewoonte geworden. Nu zijn er da mes die dat niet meer pikken en zeggen dat zij dat ook kunnen. Weei je wat het frappante is? Zij kunnen het ook", aldus Coen. ONTSPANNING Jeu de boulesclub De Hakhorst heeft inmiddels een ledenbestand van ongeveer 80 mensen in de leeftijd van 13 tot 80 jaar. De helft daarvan is mannen en de andere helft vrouwen Veel echtparen zijn voor hun geweldige medewerking en getoonde sportiviteit De wissel beker bij de meisjes werd gewon nen door Nicolette Groenewegen en bij de |ongens door Herman van Bekkum De uitslagen van de ge speelde wedstrijden waren, meisjes enkel A: 1Nicolette Groenewegen, 2. Hei- na Troost en 3. Valerie Jehee. meisjes enkel B: 1 Astris van Boheemen, 2 Anja Smit en 3 Petra Duits, jongens enkel A: h 1. Herman van Bekkum, 2. Xander de Gans en 3. Ton Witsenburg jongens enkel B: 1 Sanne Annink, 2. Guy van Bo heemen en 3. Remco Duits, meisjes dubbel: 1Jacqueline Enters-Nicolette Groenewegen, 2. Ivette Rijnbeek- Liesbeth Muller. LEUSDEN - Zaterdag werd de laatste competitie-wedstrijd in een reeks van drie verreden die uit moest maken welke cros sers zich tot de beste van de Heuvelcrossers In het jaar '83 konden uitroepen. Tevens werd de laatste estafette-wedstrijd om de Korfbokaal op het parcours van de Heuvelcrossers afge werkt. Na vele spannende wed strijden in de verschillende leef tijdsklassen en categorieën kon jongens dubbel: 1. Herman van Bekkum-Ton Wit senburg, 2. Xander de Gans - Pa trick Smink, gemengd dubbel: 1Nicolette Groenewegen-Ste- phan Beijneveld, 2 Jacqueline En- ters-Arnoud Vons. Verliezers-ronde: meisjes enkel: A 1 Liesbeth Mul ler, 2x B. Jolanda van Nimwegen jongens-enkel: A 1 Stephan Beij neveld B. 1 Vincent Brink de volgende eindbalans opge maakt worden. Power Puffs: 6 jaar en jonger 1Jacqueline de Wijs. 10 jaar 1 Bea Maarseveen 11 jaar. 1 Eliane Noordam, 2. Na talie Vos. 14 jaar. 1. Karin Lengers. 2 Astrid van Zanten. Junioren: 6 jaar en jonger: 1. Alexander v. Gooi, 2. Björn Holthuizen, 3 Björn Spijker. 7 jaar: 1 Thijs Visser, 2 Paul Brandsen, 3. Jan Willem van Dijk. 8 jaar: 1 Michael Noordam. 2 Jer ry Brandsen, 3 Danny Spijker 9 jaar: 1 Henk Wolfsen, 2 Marco Zoomer, 3 Alexander Kwak 10 jaar: 1 Raymond Groenhuizen, 2 Ivar de Ruiter, 3. Dennis Arre- man. 11 jaar: 1. Olav Glattli, 2. Michiat Zwanenburg, 3. Rob Jörg. 12 jaar: 1 Alexander Speksnijder, 2. At van Essen, 3. Erik v d Vis. 13 jaar: 1. Marcel Hoogland, 2. Kees Lengers, 3 Berthold Maarse veen 14 jaar: 1 Paul Mosterd, 2. Minko de Nooy, 3. Peter Esko 15jaar: 1. Patrick Cozijnse, 2. Rei- nald Voorn, 3 Arjan Spijker. 16 jaar: 1. Edward Bungener, 2 Thijs Borsten, 3 Wilco Cozijnse. De Open klasse: 1 Paul Mosterd, 2. Thijs Borsten. 3 Reinald Voorn De estafetterace is door de groep bestaande uit Wilco Cozijn se, Thijs Borsten, Kees Lengers, Marcel Veenendaal, Michiel Zwa nenburg, Thomas Walta, Thijs Vis ser en Igor Glattli met een totaaltijd na 2 races van 5.56.21 min gewon nen. Op ruim 3 seconden legden Patrick Cozijnse, Edwin Schimmel, Martin Slag. Udo v Bekkum, Ray mond Groenhuizen. Attie van Es sen, Michael Noordam en Paul Brandsen op de tweede plaats be slag. Al met al was het een span nende aangelegenheid die aangaf dat de onderlinge krachtsverschil len uiterst gering waren. De prijzen aan de kampioenen en de korfbokaal voor de beste es tafetteploeg werden 's avonds in de bowling van het activiteitencentrum uitgereikt. Zondag 3 juli vindt er een lid geworden omdat je deze sport samen kunt beoelenen. Diverse gepensioneerden spelen s mid dags buiten de cluburen gezellig een uurtje jeu de boules. Coen „Je kunt |e niet voorstellen hoe ont spannend het werkt om naast druk ke werkzaamheden, al is het maar een uurtje, te gaan spelen De sfeer die er heerst kan ik niet omschrij ven. Zeker als het zonnetje lekker schijnt kom |e in een franse atmo sfeer terecht Je proeft het fijne, ge- zellige, ontspannende onder el kaar. Tijdens het spel beconcurreer je elkaar bij het leven en na afloop ga je gezellig samen een glaasje drinken". Over de bestuursvorm is Coen bijzonder te spreken. Echte proble men hebben zich niet voorgedaan Het bestuur heeft deeltaken waar iedereen zich ook heel goed voor inzet. De leden zelf hebben prak tisch alles, wat er bij het tot stand komen van de banen komt kijken, zelf gedaan. Buiten de vaste clubavonden en de zondagmiddag organiseert „De Hakhorst" ongeveer vier keer per jaar een toernooi op zaterdag voor de eigen leden. Daarnaast gaat een vrij grote groep regelmatig naar toernooien die andere vereni gingen organiseren Coen. „Wij hebben nog de wens om eens een groot toernooi op te zetten Wij zijn als vereniging niet zo kapitaalkrachtig maar op ons gemak kijken we vast waar zoiets gerealiseerd zou kunnen worden. Jeu de boules spelen is overigens heel goedkoop. Een paar ballen en een goed humeur zijn de belang rijkste eisen. Ik zou dan ook de mensen die zo vaak staan te kijken eens willen uitnodigen mee te doen. Onze vereniging speelt voor de gezelligheid De competitie is voor het merendeel een bijzaak. Het toernooi waar wij overigens de meeste gein bij hebben is het zoge naamde husseltoernooi. Alle na men van de spelers worden in een grote pot gestopt en per spel ge trokken om een combinatie te vor men De punten worden verzameld op persoonlijke titel". Echte prijzen worden er niet uitgereikt tijdens dit toernooi, ledereen koopt een ka- dootje, verpakt het leuk en de win naar mag het eerste kiezen. Jeu de boulesclub De Hakhorst speelt achter eetcafé De Hakhorst De groentetuin van Rob en Nelleke Brouwer is aan de boulesbaan op geofferd Coen: „Door het enthou siasme en de inzet van Rob en Nel leke is er een „boulesdroom" ge realiseerd waar al die mensen hun ontspanning in vinden".

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7