h Wijk Rozendaal voorlopig niet op gemeentelijke CAI urgemeester heeft snoeg van gezeur 16-jarige Leusdenaar fietst naar Zuid-Spanje mm- Van Woudenberg opende 't Claeverenblad GeRu zonweringen r EEN ENQUEUE VAN DE GROENSTICHTING BLIJKT: Veel belangstelling voor open-huis Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden H00FDREDAKTIE ga alle vergunningen weigeren" O >00 ussfl p krant DINSDAG 5 JULI 1983 15e JAARGANG NO. 19 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. ïén onzer verslaggevers) JSDEN Uit een en- van de Groenstichting idaal blijkt dat 91 pro- /an de bewoners van de tozendaal voorlopig niet abonnement wil op de mstige gemeentelijke ale Antenne Inrichting. Ze preferen de eigen Ge meenschappelijke Antenne Inrichting totdat die aan ver vanging toe is. Van hen wil 50 procent later beslissen op welke wijze dan de televisie beelden en radiosignalen in de wijk ontvangen kunnen worden. De Groenstichting, die twee antenne-installaties (GAI's) in Rozendaal exploiteert, ver spreidde in maart van dit jaar 476 enquêteformulieren in de wijk. Terugontvangen werden 156 in gevulde formulieren. „Alhoewel wij natuurlijk gaarne een 100 procent score hadden gehad, is het resultaat toch van dien aard dat daaruit verantwoorde con clusies getrokken mogen wor den", aldus de Antennecommis sie van de Groenstichting in de jongste nieuwsbrief aan de wijk bewoners. Van de geënquêteer den vindt 6,4 procent dat de wijk op de nieuwe gemeentelijke CAI moet worden aangesloten, ter wijl 2,6 procent nog geen enkele beslissing wil maar eerst nadere informatie. In de nieuwsbrief aan de wijk bewoners van Rozendaal geeft de Groenstichting ook een over zicht van de individuele opmer kingen van de mensen die het enquêteformulier hadden terug gestuurd Volgens de stichting is de meerderheid in het algemeen tevreden met de huidige ont vangst van tv-beelden en radio signalen. .,De uitspraken varië ren van „functioneert perfect" via „geen klachten" tot „niet ide aal maar niet storend" Deze te vredenheid, maar vooral het lage tarief (circa 23 gulden per jaar, red.) en de combinatie van die twee, is een veel voorkomend argument", aldus de Groenstich ting in de nieuwsbrief Uit de opmerking zou ook blijken dat de noodzaak tot uitbreiding van het aantal zenders wordt betwijfeld. De nieuwsbrief meldt verder dat de keuze voor een eigen an tenne, dus een keuze voor de Groenstichting en niet voor de gemeente, voortkomt uit het ver trouwen in de „flexabiliteit van de Groenstichting en een wan trouwen en afkeer van de ge meentelijke overheid". Sommige wijkbewoners spreken zelfs de vrees uit dat het abonnementsta rief van de Leusdense CAI een verkapte gemeentelijke belas ting gaat worden De argumentatie van de groep mensen die voorstander is van een aansluiting op de toekomsti ge CAI luidde dit is de snelste oplossing en uitbreiding van de mogelijkheden, de huidige ont vangst van tv en radio is ver beneden peil, onder beheer van gemeente hoeft er geen twijfel te bestaan omtrent het geleverde, de kosten en de mogelijkheid van inspraak De groep Rozendalers die nog geen beslissing wil ne men stelde, dat de inhoud van het bij de enquête gevoegde me mo onvoldoende informatie ver schafte en bovendien een spe ciale informatie-avond gewenst is. SATELIET De gehouden enquête van de Groenstichting was naar aanlei ding van het besluit van de ge meenteraad om ruim vijf miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg en installatie van één Centrale Antenne Inrichting in Leusden met uitzondering van de wijk Rozendaal. In dit gedeel te van de gemeente met onge veer 500 woningen, waaronder de Eurowoningen, exploiteert de Groenstichting twee GAI's, die juridisch eigendom van de ge meente zijn. De antennes geven vijf tv-zenders door (Nederland 1 en 2 alsmede Duitsland 1,2,3) en de FM-radioband. Uitbreiding van het net met één tv-kanaal is in beginsel mogelijk. De aanleg van de GAI's in Rozendaal is destijds bij de verkoop van de woningen verdisconteerd. De jaarlijkse kosten blijven daar door beperkt tot de zuivere ex ploitatiekosten die volgens de Groenstichting momenteel circa 11-duizend gulden per jaar be dragen. Technisch gezien kun nen de antennes nog 5 10 jaar mee. Als de bewoners na die tijd willen dat de Groenstichting in eigen beheer een nieuw net laat aanleggen dan worden de jaar lijkse kosten voor de bewoners op 100 tot 125 gulden per jaar geraamd. Sateliet-ontvangst zou dan mogelijk kunnen zijn. De gemeente hoopt begin vol gend jaar de nieuwste wijken in Leusden (de Tweede Fase) op de gemeentelijke CAI aan te sluiten, waarna fasegewijs de overige wijken volgen. Het ligt in de be doeling dan ook de Belgische tv-en radiozenders door te ge ven. Het CAI-abonnementstarief zal ongeveer 180 gulden per jaar gaan bedragen Met ingang van 1 juli 1983 is de heer M. Kreijns benoemd tot hoofdredakteur van de Leusder Krant. De heer Kreijns was tot dusver aan deze krant verbonden als verantwoordelijk redakteur. Direktie BDU bv Vijftig jaar St. Joseph werd uitgebreid gevierd Miniatuurtjes pag. 3 pag. 3 Achtervelders vierden „Achterveld 601pag. 5 Direkteur nam afscheid van Lisidunahof pag. 5 Sport Met Aat Daale op de pag. 7 pedalen pag. 7 één onzer medewerkers) USDEN „Er kan In Leus- niets meer gedaan worden leuk is, zonder dat er direkt een aantal mensen komt en. Ik kondig aan dat ik alle ragen voor een vergunning taan ga weigeren" aldus een elijk geïrriteerde burge ster donderdagavond in de Na afloop van de raadsver- ering werd duidelijk dat bur- eester mr. J.W.M. Radema- niet van plan is om nu direkt r alle aanvragen voor een vlteit te gaan weigeren. Het chter wel zo dat de burge ster zo langzamerhand Don genoeg heeft van men- die komen klagen als vaak derd andere Leusdenaren I erg veel plezier beleven. Zo er bijvoorbeeld klachten bin- gekomen over het geluid dat aantal popgroepen voort- cht tijdens een optreden vori- week zondag in een tent aan Noorderinslag, terwijl veel isdense jongeren daar juist mee in hun schik waren, inleiding tot de onverwacht e uitval van de burgemeester de behandeling van een arti- uit de Algemene Politieveror- ïing In het artikel dat aan de Ie was staat de bepaling dat iden altijd aangelijnd moeten i, behalve als B en W. voor bepaald stuk grond onthef- g hebben verleend •vrouw C Verduin (PvdA) >eg of een dergelijke onthef- g gegeven was voor een niet ?er gebruikt gedeelte van de de Bavoortseweg. Op de hoek n Noorderinslag en Groene •om ligt dat stukje weg. Leden n een politiehondenvereniging De burgemeester vindt dat de Leusdenaren zich minder aan el kaar moeten ergeren. richten daar hun honden af „De mensen daar in de buurt kunnen niet meer rustig buiten zitten vanwege het geblaf van de hon den en de pistoolschoten" had Corrie Verduin van „horen zeg gen". Wethouder J. Wagenaar was zelf wel wezen kijken. Hij was er tweemaal geweest en had geen lawaai geconstateerd. „Maar dat zegt natuurlijk ook niet alles" aldus de wethouder De burgemeester kon niet direkt vertellen of de politiehondenver eniging nu wel of geen vergun ning had om op het betreffende weggetje met hun honden te oefenen Wel deed hij de aankon diging dat hij helemaal geen ver gunningen meer zou verlenen omdat er altijd wel klagers zijn LEUSDEN Vrijdag ver trekt de 16-jarige Gabriel Ro- driquez uit de Reggewijk met zijn vriend Rafael Gomez (21) uit Geldermalsen op de fiets naar Zuid-Spanje. De tocht is ongeveer 3300 kilometer leng Rafael is in Spanje gebo ren, in het plaatsje Navalvillar de lbor, onder Madrid Hij woont al sinds lange tijd in Nederland Hij fietst met Ga briel mee tot zijn geboorte plaats, waar hij een paar we ken bij zijn familie zal blijven Zijn ouders, die ook in Neder land wonen, reizen hem ach terna. Gabriel gaat nog een stukje verder naar Cadiz, de ge boorteplaats van zijn vader en de woonplaats van zijn grootouders. Gabriel is zelf in Amsterdam geboren. Ook zijn ouders reizen hem ach terna. Samen zullen ze onge veer anderhalve week in Ca diz blijven en dan reist de hele familie (met de auto) weer terug naar Nederland TRAINEN Voor Rafael is de fietstocht „een droom" Hij wil al zes jaar op de fiets naar Spanje, maar hij mocht nooit van zijn ouders. „Nu ik 21 ben. mag ik zelf beslissen wat ik doe", zegt hij Gabriel heeft al vaker lange fietstochten gemaakt, maar 3300 kilometer heeft hij nog nooit in één keer afgelegd De jongens rijden via Breda. Namen, Toulouse, Barcelona en Valencia naar Navalvillar de lbor. waar Rafael afhaakt Per dag willen ze ongeveer 150 tot 200 kilometer afleg gen. Ze zijn al een paar maan den bezig met de voorberei dingen Ze hebben mensen opgezocht die al vaker naar Spanje gefietst zijn en aan de hand van die ervaringen heb ben ze een route samenge steld Verder trainen ze elke avond Gabriel traint onge veer 55 kilometer per dag en Rafael legt dagelijks 75 tot 100 kilometer af Af en toe trainen ze samen. Ze hebben er allebei erg veel zin in. Het is niet zozeer een prestige-kwestie. Ze doen het gewoon omdat ze het leuk vinden. „We zijn van plan om het rustig aan te doen", zegt Gabriel. „Als we In een leuk dorpje zijn, stap- "n we af om daar een beetjp rond te kijken. BDU Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Verkoop rechtstreeks van fabrikant aan konsument. Alle typen binnen-en buiten zonwering mèt garantie. Speciale meeneemprijzen voor doe-het-zelf-montage. - De heren Vial en Van Woudenberg kijken naar het eerste vervaar digde schilderstuk in de open-werkplaats LEUSDEN „Een trotse pauw" noemde eigenaar Kees Viai zichzelf afgelopen vrijdag bij de opening van zijn gerestau reerde en verbouwde boerderij ,,'t Claeverenblad" in Leusden- Centrum. Negen maanden lang is er door een grote groep men sen intensief aan de oude boer derij uit 1603 gesleuteld om er van te maken wat het nu Is: een prachtig woonhuis met daar naast een open-werkplaats voor kunstenaars en andere kreatie- velingen én een expositieruimte. Het vernieuwde Claeverenblad werd geopend door de heer G van Woudenberg, wethouder van welzijnszaken Hij zette de eerste penseelstreken van 't Claeveren blad op het doel en schilderde een groen klavertje vier In zijn speech noemde Van Wou denberg 't Claeverenblad „een aanwinst voor het gezicht van Leusden en een bijdrage aan het culturele leven". Kees Vial bedankte bij de ope ning iedereen die heeft meege werkt aan de verbouwing en de restauratie van 't Claeverenblad „Het resultaat mag gezien wor den en moet genoemd worden", zei hij Het hele weekeinde was er „open huis" en daar is door de bewo ners van Leusden druk gebruik van gemaakt. Op 29 augustus gaat het alle maal echt van start. Dan kunnen kunstenaars amateurs en pro fessionals voor een laag be drag (zeven gulden per ochtend, middag of avond) een gedeelte van de werkplaats huren. De ruimte is onder andere ingericht voor fotografie, schilderen, etsen en beeldhouwen. Turbinestraat 8A, Veenendaal Telefoon 08385 10682/12544 Weihouder Gijs van Woudenberg bracht de eerste penseelstreken op

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1