P. J. Woortman nam afscheid Achtervelders in Nieuw Zeeland vierden „Achterveld 601" Bejaarden zwemprojekt is een groot succes Leerlingen Wegwijzer brachten musical Demonstranten zijn het niet met elkaar eens Van Amerom in oveiieg van schoolbesturen Dronken automobilist pumngl) 3fnteróur spectaculaire OPRUIMING Kwiek voor snelle typeservice yki/viEK 3 In aanwezigheid van Stichtingsvoorzitter „Piratenzender" in De Korf Vredesplatform, OSL en ICT0 bij gemeentehuis FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Dieselolie in Valleikanaal plaatselijk nieuws LEUSDEN - De rijkspolitie van Leusden heeft zondagnacht Leusdenaar J. Z. aangehouden die dronken achter het stuur van zijn auto zat. De man weigerde in het blaaspijpje te blazen en een bloedproef te ondergaan. Hij zal nu moeten verschijnen voor de politierechter. als nooit tevoren!!! (m.i.v. 14 juli) meubelen - perzen - verlichting Verlengde Maanderweg 63 Ede Tel. 08380-12610 DINSDAG 5 JULI 1983 Wie snel een aantal pagina's uitgetypt wil hebben correct en representatief, kan terecht bij kwiek. Die is ingesteld op het inspringen bij pieken in het typewerk Snel en geruisloos. Vele mogelijkheden Wij geven graag vrijblijvend prijsopgaaf Besteedt het uit: da's sneller, da's voordeliger centrum voor tekstverwerking Bergstraat 10 Postbus 337 3800 AH Amersfoort Tel. 033 -631824 Viditel blz. 350492 ff ACHTERVELD In de ja ren na de Tweede Wereldoor log tot heden is een groot aantal Nederlanders geëmi greerd naar andere landen. Ook een aantal Achtervel ders pakte hun koffers en vertrokken. De meesten van hen emigreerden naar Nieuw Zeeland. Dankzij de contac ten die er nog steeds zijn via ouders en andere familiele- den is men daar nog steeds goed op de hoogte van het geen hier in het dorp gebeurt. Zo wist men in Nieuw Zee- land alles van de festiviteiten die in Achterveld waren ge- i houden in verband met het 600-jarig bestaan van het dorp Tijdens een vakantie j die Ton Berg met zijn echtge- I note doorbracht bij de Van Dijkjes kwam het gesprek al heel vlug op het gevierde feest Tijdens de borrel bij Wim van Dijk stelde Berg voor om in Nieuw Zeeland Achterveld 601 te vieren Dit idee sloeg direct geweldig aan. Er werd een brief geschre ven naar de Stichting Achter veld 600 met het verzoek om wat materiaal om het feest echt Hollands te maken. Ook werd er gevraagd om de ge bruikelijke subsidie. Tevens werd het bestuur uitgeno digd dit feest mee te komen maken. Men had wel een berichtje uit Achterveld verwacht, doch tot ieders verrassing kwam er een telefoontje van de voorzitter van de Stichting Achterveld 600, Kees Blom die mededeelde dat hij en zijn vrouw naar Nieuw Zeeland zouden komen om daar het feest mee te komen vieren Direct na dit telefoontje be gon de organisatie op volle toeren te draaien De plaats en datum van het feest wer den vastgesteld en een pro gramma werd uitgewerkt Op vrijdag 3 juni was een groot aantal belangstellen den op het vliegveld van Auckland aanwezig om daar het vliegtuig uit Amsterdam op te wachten en de familie Blom te verwelkomen Het vliegtuig arriveerde keu rig op tijd. Bij de verwelko ming was het mevrouw Blom die de zoon van Hent Berg direct herkende Daar men nog vier uur de tijd had voor dat de vlucht naar Palmerston Nord vertrok werd naar het hoogste punt van Auckland gereden om daar de gasten een indruk te geven van de grootste stad van Nieuw Zeeland De vol gende vlucht verliep niet vlekkeloos. Daar er iets met in orde was met het landings gestel moest men terugkeren naar het vliegveld. Dit leverde een vertraging op van onge veer drie uur. Uiteindelijk kwam men toch behouden op de plaats van bestemming aan. De daarop volgende zater dag was een rustdag voor de gasten Blom. De zondagmor gen werd een kerkdienst bij gewoond en in de middag werd de boerderij van de gastheer bezocht. Deze melkt 170 koeien Maandagmorgen vertrok men naar Kaponga in Tara- naki, de plaats waar het feest zou worden gevierd Elk jaar wordt er daar onder de Nederlanders een klaver- jastoernooi gehouden Daar er op 5 juni veel Nederlanders in die plaats waren, werd be sloten het feest in die plaats te vieren. Het werd een geweldig feest Vanaf twee uur was het onder het genot van een borrel ge zellig met elkaar praten waar na om zes uur een dineetje volgde. De hoofdschotel was, hoe kan het ook anders, de ..papstip" een gerecht dat daar erg wordt gemist. Er is daar geen aangezuurde kar nemelk om het gerecht klaar te kunnen maken Met behulp van het instituut voor zuivelonderzoek had Berg een speciale bus met karnemelk weten te maken die door zijn echtgenote Cor- rieenTruusvan Dijkomgezet werd in een grote pot pap- stip". Daar men in Nieuw Zeeland elkaar steeds met de voor naam aanspreekt en nimmer met U en men er ook niet houdt van lange toespraken werd er slechts een kort wel komstwoord tot Kees en Mien Blom gesproken door Gerard van Daatselaaren gaf Jan van Burgsteden wat ach tergrondgegevens Hierna begon het feest. Het werd een echte dolle avond Na eerst filmpjes en dia's te hebben vertoond van het Achterveldse feest werd de muziek aangezet en kon er gedanst worden Uit werd ook wel eens hossen en zin gen. De muziek en de liedjes waren goed bekend. Het wa ren in hoofdzaak bekende Nederlandse liedjes. Tijdens het dansen kwam een rol behang uit Achterveld te voorschijn en alle aanwezi gen werd verzocht hierop te tekenen. Ook werden er sou- veniertjes uitgereikt. Ton Zieltjes en Marian van Dijk waren gekleed in de kle derdracht van het echtpaar Blom. Het werd een geweldig feest waarbij men niemand de kans gaf zich te vervelen. Precies rond middernacht stopte men met het feest want het bleek dat Kees Blom verjaarde De glaasjes gingen vol waarna er werd geproost op de jarige waarna hij even als zijn echtgenote op de schouders gingen De volgende dag begonnen Kees en Mien Blom hun tocht langs de Nieuw Zeelandse Nederlanders uit Achterveld. Eind juni vertrekken ze naar Indonesië. Op het feest wa ren aanwezig Corrie en Ton Berg met 2 kinderen, Nellie en Jan Burgsteden, Annie en Gerard van Daatselaar, Her man en Marian van Dijk met 2 kinderen, Antje en Wim van Dijk met drie kinderen, Lenie en Gerard van Druten, Truus en Gait van Druten. Ans en Jan Lammers, Marietje en Roel Poppen van Druten, Marjan en Gerard Smal met 2 kinderen, Mientje en Bob Wright van Dijk, Riet en Henk Zieltjes, Pauline en Ton Ziel tjes. Piet en Ina van Dijk-Os- sendrijver. Els en Anton van Bekkum waren niet aanwezig daar Els in het ziekenhuis lag. Ook waren niet aanwezig Wim Bosman en Fons Zieltjes. Het is wel een feest ge weest waar men veel voor over had om er bij te zijn. Om naar de plaats te gaan waar het feest werd gehouden moesten er vele honderden kilometers worden afgelegd. LEUSDEN Vrijdagavond 1 juli vierden de leerlingen van de 6e klas van de openbare basis school De Wegwijzer hun af scheidsavond. In de fraaie toneelzaal van de Korf brachten de kinderen de musical „De Geheime Piraten zender". Een aantal kinderen vindt dat er veel te weinig uitge zonden wordt voor kinderen. Ze besluiten om zelf kinderpro gramma's te maken. Dit gaat met allerlei verwikkelingen gepaard. Het gaat echter allemaal goed totdat de Snoepfabrikant Leo Lekkerman (prima gespeeld door Roy Lith) in het spel betrok ken raakt. Deze wil met veel geld recla me-zendtijd bemachtigen Door de kinderen veel snoep te geven probeert hij hen mee te krijgen in zijn opzet De kinderen doorzien zijn boze opzet, waarna de snoepfabrikant het nog eens probeert door samen met zijn handlanger een aantal apparaten mee te nemen Dit gebeurt door zich te verkleden als vrouw, (een zeer geslaagd travestie-optreden van Babs en Mathilde alias Roy Lith en Michel Tigqelaven). Na - Een dans uit „De Piratenzender" uitgevoerd door leerlingen van de zesde klas van de Wegwijzer nog een aantal wendingen in het verhaal komt alles tenslotte weer goed, nadat de officiële TV-in- stantie NOS de toezegging heeft gedaan nu ook met speciale kin deruitzendingen te zullen begin nen Tussen al deze toestanden' door werden kostelijke liedjes ten gehore gebracht. Alle kinde ren brachten hun rollen met groot enthousiasme. Vermeld mag worden de leuke rol van Caroline Schuiling als TV-om- roepster, die steeds door de uit zendingen heen, de groeten wou doen aan tante Ali, de popgroep de Decibels (prima ondanks de gebroken arm van Patricia Lam), Robert-Jan Sunderman (Trukie) voor de speciale effecten, Marco de Vries en Marcel van Kluyve, met veel en moeilijke teksten Van deze met grote inzet ge brachte musical, werd door de aanwezigen zichtbaar genoten Aan het slot kregen de kinderen een fraai diploma (gecalligra- feerd door mevrouw Küh) en een herinneringslepeltje aangebo den Middels een leuke, op rijm ge stelde tekst, voor de microfoon gebracht door Marcel Dam, werd de schoolgeschiedenis doorge nomen en uiteindelijk dank ge bracht aan ouders en leerkrach ten. die met veel inzet de kinde ren al die jaren hebben begeleid De kinderen, ouders, familiele den en genodigden kunnen te rugzien op een geslaagde avond, die nog aan plezier won door de loterij, waarbij flessen wijn en heerlijke taarten te verdienen waren. LEUSDEN In zwembad Ba- voort heeft woensdag 29 juni de laatste zwemles voor bejaarden plaatsgevonden. Voor velen een straf, maar ja, in de zomervakan tie stopt deze aktiviteit nu een maal. Zwemles Is het eigenlijk niet, het is meer bewegen en ontspannen in het water. Onder leiding van een badmeester worden in kleine groepjes van ongeveer 14 men sen oefeningen gedaan in water met een temperatuur van 27° -30°C. Na dit gezamenlijke ge deelte Is er meestal nog tijd om zelf wat te zwemmen, te bewegen of zich alvast om te kleden. Op de woensdagochtend krij gen 4 groepjes op deze manier hier baat bij en ook mensen met hernia- of hartklachten of andere problemen kunnen volop mee doen. Is eigen vervoer niet moge lijk dan wordt er gezorgd voor een busje dat de bejaarde op haalt en na afloop weer thuis brengt. Het sociale kontakt is voor de meeste deelnemers erg belangrijk en men slaat het kopje koffie na afloop van het zwem men dan ook zelden over De prettige en ontspannen sfeer ga randeren een grote en trouwe opkomst. Ook maakt men ge bruik van vrijwilligsters van de UW Unie Voor Vrijwilligers- /sters), die de deelnemers met allerhande dingetjes kunnen hel pen Het zwemprojekt gaat uit ry-JF-r*-; v i HMA «K V - - Samen bewegen en ontspannen in het water van de groep Welzijn Ouderen Leusden Het nieuwe seizoen begint weer op 7 september en bij vol doende deelname wil men ook een groep starten op de maan dagmorgen. Nieuwe deelne- mers/neemsters zijn van harte welkom, ook mensen die nog nooit eerder in het water hebben gelegen kunnen zich opgeven. De kosten bedragen f 15,per maand, inkluslef vervoer en een kopje koffie. Informatie en opga ven bij de heer A.J. de Vries, Henegouwen 13, tel. 942705. Zaterdagochtend vertrokken leden van het Vredesplatform en sympathisanten per bus vanaf de Marcuskerk naar Woensdrecht. Daar deden ze mee aan een demonstratie tegen de mogelijke plaatsing van kernraketten op de vliegbasis in Woensdrecht. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De demonstran ten die donderdagavond voorde aanvang van de gemeenteraads vergadering aan de raadsleden duidelijk wilden maken dat zij geen kernwapens in Nederland willen hebben, hebben hun doel niet bereikt. In plaats van een duidelijke aktle te voeren in de richting van de raadsleden, raakten de vertegen woordigers van drie verschillen de groeperingen met elkaar in een vaak heftig debat. Het „Vredesplatform Leus den" stond donderdagavond voor de tweede maal met een aantal borden voor het gemeen tehuis. Het Vredesplatform wil dat de raad van Leusden besluit om geen kernwapens op het grondgebied van Leusden toe te laten. Het Vredesplatform heeft aangekondigd elke raadsverga dering aanwezig te zullen zijn met een aantal actievoerders. Donderdagavond kwamen er twee andere groeperingen bij, die ook duidelijk wilden maken wat hun standpunt was. Het ging om een aantal vertegen woordigers van het ICTO, het interkerkelijk comité tweezijdige ontwapening en een aantal men sen die het standpunt naar voren bracht van het O S L stichting voor vrijheid en veiligheid Alhoewel alle partijen ver klaarden hetzelfde te willen, na melijk alle kernwapens de wereld uit, werd donderdagavond dui delijk dat men het niet met elkaar eens is op welke manier dat doel bereikt moet worden. Het ICTO is ontstaan vanuit een stuk onvrede met de wijze waar op het IKV aktie voert Een de monstrant uit de ICTO hoek zei donderdagavond dat hij „best tegen kernwapens was maar ook tegen het gedrein van het IKV". Zowel het ICTO als het O.S.L. leggen meer de nadruk op het feit dat zowel oost als west de kernwapens terug moeten drin gen Beide groeperingen verwij ten het I.K.V. dat deze organisa tie desnoods in Nederland wil beginnen net het verwijderen van alle kernwapens. De demonstranten die donder dagavond voor het gemeente huis stonden, konden het duide lijk niet met elkaar eens worden. De raadsleden die het gemeente huis binnen moesten toonden niet erg veel belangstelling voor het groepje mensen dat voor de ingang stond te debatteren (van één onzer medewerksters) LEUSDEN De benoeming van een afgevaardigde namens de raad in het besturenoverleg van het Leusdense onderwijs gaf donderdagavond, tijdens de maandelijkse gemeenteraads vergadering, aanleiding tot een discussie tussen mevrouw Ver duin (PvdA) en enkele andere raadsleden. „Waar het onderwijs betreft worden wij behandeld als tweederangs raadsleden. Boe zemt de naam „Kemenade" soms angst in?" zo vroeg Corry Ver duin zich af. De vraag of mevrouw Van Amerom (VVD) of mevrouw Van Kemenade (PvdA) namens de raad zitting moet nemen in het besturenoverleg van het onder wijs was de aanleiding tot de discussie. B en W. waren het er over eens dat mevrouw Van Amerom namens de raad mee moet praten in het overleg van schoolbesturen Het voorstel dat B en W. daartoe aan de raad deden was, althans voor de PvdA fractie niet erg duidelijk. Vooral de zin „gelet op het vorenstaan de stellen wij U voor mevrouw N.A. van Amerom-Bach als afge vaardigde van uw raad in het besturenoverleg onderwijs te be noemen" had de verbazing van mevrouw Verduin veroorzaakt Wat dat „vorenstaande" was. werd uit het voorstel niet duide lijk. Ook de heer Oostra (D'66) zei benieuwd te zijn naar de ar gumentatie van B en W. omdat „de PvdA toch ook in tal van andere commissies zit". Het antwoord kwam van de kant van het CDA „Omdat de VVD het beleidsprogramma van de raad onderschrijft, wordt de voorkeur gegeven aan een VVD afgevaardigde in het besturen overleg" aldus de heer Vroom (CDA) Ook de heer Van Woudenberg, onderwijswethouder, zal deel De heer P. J. Woodman en echtgenote bij zijn afscheidsreceptie. gaan uitmaken van het besturen overleg. De schriftelijke stemming wees uit dat van de aanwezige 17 raadsleden er 14 de voorkeur gaven aan mevrouw Van Amer om als raadsvertegenwoordiger in het overleg Het laatste woord was voor wet houder Van Woudenberg „Ik heb echt geen angst voor me vrouw Van Kemenade" De heer F F. L Vlak en echtgenote. LEUSDEN - Velen hebben vrij dagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt om afscheid te nemen van de geneesheer- direkteur van het verpleeghuis Lisi- dunahof Aan de heer P J. Wood man, ads, is eervol ontslag ver leend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tij dens zijn afscheidsreceptie kon men tevens kennismaken met zijn opvolger de ads F. F. L. Vlak. reeds donderdag in het water gestroomd. Rozendaallaan 9 LeusdenC. Ans van Kemenade LEUSDEN - Rijkswaterstaat moest afgelopen vrijdag in aktie komen om een hoeveelheid die selolie uit het Valleikanaal te verwijderen. De brandstof was erin gestroomd, nadat onbeken den de afsluiter van een olietank naast het kanaal hadden ver nield. De opslagtank staat daar in verband met de baggerwerk- zaamheden in het Valleikanaal. Vermoedelijk is de dieselolie

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5