Open-toernooi LTV Leusden spectaculair afgesloten Successen voor Leusdense renners Aangespannen wagens op ringsteekwedstrijd I I 1 De nieuwe route door Den Treek Dressuurproef Treekerruiters leusder krant leustien krant; Met Aat Daale op de pedalen SVA meisjes elftal kampioen s Y' - Veel plezier tijdens het ringsteken LEUSDEN Op het park van de LTV Leusden aan de Vallei- laan Is afgelopen week een gran dioos open-toernooi afgewerkt. Vooral de heren enkel D-catego- rie had met maar liefst 114 in schrijvingen een gigantische omvang. Hoewel de wedstrijdlei ding in het midden van de week te kampen heeft gehad met twee avonden slecht weer, zijn de fina le-partijen exact volgens schema gespeeld. In de heren enkel C toonde Rudi de Graaff zich met 6-1 en 6-4 duidelijk de sterkste tegen de verrassend tot de finale doorge drongen Frank Vissers Erg veel belangsteling was er voor de dames enkel C. dat een Leusdens onderonsje is gewor den Constance Ploeg en Betty Klave. beiden spelend in het eer ste team van de organiserende vereniging, maakten elkaar op een sportieve manier het leven zuur. Constance wist door vooral diep en gespreid spel Betty met 6-4 en 6-4 op afstand te houden. De heren enkel D finale tussen Stefan Jansen uit Barneveld en Hans van Doorn van Randen broek speelde zich wat af in de schaduw van het C-gebeuren op het centre-court Jansen wist hier met 7-6 en 6-2 de eerste prijs voor zich op te eisen. In de dames enkel D haalde Nathalie Walsh, vorig weekend nog winnares op Randenbroek, opnieuw de eerste prijs naar zich toe Tegen een zich schitterend verwerende Annelies van Stave ren uit Soesterberg werd het 7-5, 2-6, 6-1 Het toernooi werd op specta culaire wijze afgesloten met de heren dubbel C. Bremeren Drè- ge wonnen uiteindelijk verdiend Bij de dames C ging de dubbel titel Tiaar Constance Ploeg en Betty Klave. Gemengd C ging naar Buis en Hoksbergen. De D-dubbels bij de dames naar Murris/Verhoe- ven, bij de heren naar Schueler- /Witkamp en het gemengd dub bel naar Voorveld/van Uffelen. ACHTERVELD Het meisjes elftal van de voetbalvereniging S.V.A. bleek dit jaar niet voor haar grotere voetbalzusters on der te doen. Niet alleen het da mes elftal werd kampioen, doch ook de meisjes wisten het kam pioenschap te behalen. Dat men dit resultaat had kunnen behalen - Alle finalisten en de toemooicommissie van LTV Leusden was te danken aan de geweldige inzet van de meisjes, doch niet in mindere mate de inzet van de trainster en de leidster. Als dank voor deze behaalde prestatie werd dit meisjeselftal door het jeugdbestuur een bar becue aangeboden. De barbe cue werd zaterdagavond gehou den in de tuin van de familie Hoogland Het werd een zeer gezellig feest Dat de meisjes niet alleen goed kunnen voetballen, doch ook heel goed kunnen eten bleek wel na afloop van het feest Toen zij om ongeveer 22 30 uur huiswaarts keerden bleek er vrij wel niets meer over te zijn LEUSDEN De afgelopen week hebben de Leusdense ren ners behoorlijk van zich afgebe ten in de diverse wielerrondes. In Vaassen eindigden de gebroe ders Ossendrijver bij de eerste tien in de categorie der liefheb bers. Johan kwam als derde over de streep terwijl Paul met zijn achtste plaats eveneens voor in het klassement eindigde. In Hattem wist Paul het j.l. donderdag nog beter te doen Op een fraaie 2e plaats wist hij be slag te leggen Bij de amateurs fietste Gert Mosterd naar een 9e plaats. Vrijdag in Lelystad maakten de Ossendrijvers het succes com pleet Paul, blijkbaar in super- vorm. pedaleerde naar de eind overwinning terwijl Johan met zijn 3e plek eveneens op het ereschavotje mocht plaatsne men Zaterdag vond de zogeheten wielerronde ,,de Acht van Barne veld" plaats Onder de deelne mers troffen we weer eens Hans Vierdag aan Na een klein uur fietsen hield hij het voor gezien. Gert Mosterd moest na het ge dubbeld zijn door de kopgroep met het peleton de koers verla ten. Winnaar werd de bekende Herman Snoeyink die in de laat ste ronde iedereen kansloos liet. Barnevelder Wim Pater kwam in zijn woonplaats ongelukkig ten val. Zondag reed Gert Mosterd nog in Driel. Na een ontspanning met Gerrit Mohlman bleven ze niet uit de greep van de meute. Toch wist hij zich inde prijzen te rijden Met een 8e plaats gaf Gert wederom zijn visitekaartje af De vorige week in Nijkerk ten val gekomen Ton v.d. Berg hoopt deze week in Zeist zijn rentree te maken Of Hans Vierdag na zijn debuut in Barneveld meer koer sen gaat afwerken en het fietsen weer serieus gaat nemen blijft nog een open vraag. ACHTERVELD - Zaterdag hield de landelijke Rijvereniging en Ponyclub de Singels haar jaarlijkse onderlinge ringsteek wedstrijden. Er werd deelgeno men door de ruiters te paard, de ponyruiters en voor het eerst werd er dit jaar ook deelgeno men door aangespannen wa gens. Onder ideale weersomstandig heden kon het programma wor den afgewerkt. Behalve het ringsteken waren er voor de paard- en ponyruiters ook be hendigheidswedstrijden op het programma geplaatst. Dit hield in dat men met een bal op een klein schepje een slalom moest rijden en dan in galop terug naar de startplaats. Men mocht de bal niet verliezen. De tijd dat men er over deed was bepalend. Zaterdagavond verzamelden de deelnemers zich op de boer derij Klein Hof waar een gezelli ge barbecue werd gehouden Tij dens dit gezellig samenzijn wer den de prijswinnaars bekend ge maakt. Bij het ringsteken te paard werd 1e. Jacqueline de Vette, 2e Mar- tien Melissen en 3e. Janny Bok- kers Bij de behendigheidsspel te paard werd 1e. Arnold Schim mel, 2e Anita Rutte en 3e. Caro- lien Schimmel Ringsteken po nyruiters 1e. Jolanda Rutte, 2e Johnny Bosman en 3e. Govert Voltman. Bij het behendigheidsspel 1e. Govert Voltman, 2e. Jolanda Rutte en 3e. Jan Smink. Ringsteken aangespannen wa gens leJo Steenbeek. 2e Greet v.d Eijden en 3e Teus Roethof. Tijdens het bekend maken van de prijzen steeg de spanning om dat men zeer benieuwd was wie dit jaar de wisselbeker had ge wonnen. De wisselbeker bij de paarden werd gewonnen door Jacqueline de Vette en bij de pony's door Jolanda Rutte. LEUSDEN Op zondag 3 juli werden er bij de Treekerruiters op manege Den Treek onderlin ge dressuurwedstrijden gehou den voor de leden, en wel In twee categorieën: dressuurproef B1 werd afgelegd door beginnelin gen en B2 door de gevorderden. Bij stralend zomerweer en on der grote belangstelling werden de prestaties van de jeugdige ruiters gadegeslagen In beide categorieën werd een wisselbeker beschikbaar ge steld Deze werd in B1 gewonnen door Maaike van Dijk, met 92 pnt; 2. Carmen Lebon, 91 pnt; 3. Varu- na Perlot 88 pnt. 4/5 Sandra Kassner en Judith Ravoo 87 pnt. In cat. B2 Niki Best met 132 pnt. 2. Diana Boshuis 121 pnt; 3 Petra v.d. Beek 120 pnt, 4. Irine Gaas beek 119 pnt, 5/6 Chantal v.d Stelt en Michelle van Heerbeek 118 pnt. DINSDAG 5 JULI 1983 7 Geconcentreerd probeert deze deelnemer de ring te pakken te krijgen algemeen Terug naar Amersfoort via Soesterberg LEUSDEN - Vorig jaar publiceerden wij in de zomeredities van de Leusder Krant een aantal beschrijvingen van fietsroutes in de omgeving van Amersfoort en Leusden. Medewerker Aat Daale maakte voor ons, samen met fotograaf Janus Visser, die tochten. Gezien het succes van die serie starten wij deze zomer met een nieuwe reeks beschrijvingen van leuke fietstochtjes. Opnieuw was het Aat Daale die op de pedalen ging met fotograaf Janus Visser in zijn wiel. Vandaag een route door het landgoed Den Treek. We gaan op pad We proberen deze keer de route te volgen van de nieuwe Treek-route. U kunt er zo'n 1V2 2 uur over doen. maar aangezien er onder weg veel fraaie doorkijkjes zijn en er op de route enkele vooroorlogse theetui nen gelegen zijn, kunt u uw tocht naar keuze verlengen ALBERTS CORNER De start is bij Alberts Corner. De Do- deweg ligt op u te wachten. Dat klinkt niet hartelijk, maar zolang u dit nog kunt lezen, is er met u niets aan de hand. Helaas is de Dodeweg een dode weg aan het worden want verderop hebben bulldozers de zaak zo fiks omgespit dat er geen boom meer is te zien Het pad vindershuis dat er nog staat lijkt op een eertijds door turfgravers en kolenbran ders bewoond onderkomen. Niet te lang treuren, want we gaan bij de Rot terdamse vakantiehuisjes bij paddes toel 20742 meteen het bos in Die huis jes uit 1913 zijn trouwens grotendeels verdwenen, alleen De Woudreus (prachtige naam in deze strijd tegen het milieubeheer) en de tweeling Den en Spar staan nog overeind De bossen dus in U fietst evenwijdig aan de be graafplaats. Niet zo leuk eigenlijk en daarom maar bij paddestoel 22958 linksaf. Voor velen natuurlijk een over bekend terrein, maar we moeten toch ergens beginnen. U bereikt op het vol gende kruispunt de Paradijsweg en gaat bij paddestoel 20741 rechtsaf. De Treek is daar nog 3 km verwijderd. Een goed pad. gemarkeerd met die als met een grote puntenslijper geslepen paal tjes. De weg wordt nog fraaier als u rechts uitzicht krijgt op het witte huis De Mijlpaal, waar de tijd lijkt stil te staan Het decor van een vriendelijk sprookje Een paard snuffelt aan het prieeltje, zijn broer steekt het lankmoedige hoofd snuivend boven de haag uit. Gedachten aan kernkoppen vloeien hier weg in de rust van het land waar het leven goed is Het paradijs heeft een grens en bij pad destoel 21696 dient u in alle nuchter heid rechtsaf te gaan. ..Pyramide 7,7 km" staat er te lezen Er volgt een lange rechte weg, waarop een rechtgeaarde Nederlander de blik op stoer voor waarts kan zetten en de vaderlandse rug flink kan rechten Het pad is verder op met extra balken afgezet, zodat u zo mogelijk luid dient te bellen als u wilt passeren. De rechte weg kan evenwel gauw worden onderbroken want daar is paddestoel 20795. Linksaf nu, naar De Treek, 1,6 km Voor velen is dit nog altijd overbekend terrein, maar daar gaat het niet om. Elk geluk heeft z n beperking, dus ook het geluk van een fietser U bereikt al heel gauw die ou derwetse stenen paddestoel, waar het nog 1,3 km naar De Treek is Linksaf daar en weldra weer met één been op de grond om te kijken naar paddestoel 20739 tussen de bomen waar de weg schuin rechtsaf De Treek ingaat. Op de paddestoel de groeten van een verliefd meisje, dat denkelijk al jaren met Piet is getrouwd en als troost nog de Bouquet- reeks leest. Nu rijdt u geruime tijd op die lommerrijke weg met het fietspad links en het saffari-wegdek rechts. Er dient nu terdege te worden opgelet want we beginnen aan iets nieuws. Zo'n 200 meter voordat u het pad afrijdt en bij die open plek met witte boerderijen en Huize Den Treek terechtkomt is er een driesprong met op drie hoeken het bord dat je er mag fietsen en niet mag brom men. We hebben totaal geen reden om te brommen, want we zijn hier in een hoekje natuur, waarop veel mensen weer helemaal aardig worden Links zou u even het stukje kunnen rijden naar het houtsnijhuisje met die viool on der het afdak maar u dient weer terug te keren en op de driesprong het rechter pad in te gaan, gerekend vanaf het lan ge fietspad, waa- u oorspronkelijk van daan bent gekomen De ANWB heeft hier geen paddestoel neergezet. Er wacht u nu een vriendelijke weg. waar u al meteen een miniscuul beekje links ziet wegstromen Links ligt een open veld met jonge aanplant met een nieuw uitzicht op de fraaie Treek, aan wande laars uiteraard méér bekend. De weg is recht en tamelijk lang en eindigt pro zaïsch op de Doornseweg tegenover die enorme Leusderhei. die nog altijd voor ons allen gesloten blijft. Linksaf gaan we nu richting Aart Jansen. De auto's snorren er voorbij maar dat neemt niet weg dat u zich bevindt op een fietspad uit de Top-Tien van de fietswegen De bosweg die u verlaat blijkt Oude Utrechtseweg te heten. Dat vermeldt althans een schamel bord, overeenkomstig de naam van de weg AART JANSEN Twee kilometer verder ligt Aart Jan sen Nou ja, daar is restaurant Berg- zicht rechts achter de verkeerslichten Een paddestoel (nummer 22554) laat u weteen dat Soesterberg nog 7,7 km verwijderd is U moet op het kruispunt oversteken en zo'n knop indrukken om het licht op groen te krijgen. Ik vind die knoppen niet zo hygiënisch (ga maar eens na wie daar allemaal op drukt) maar wie denkt daar nou aan? Staat het licht op groen, dan snel onder het toe ziend oog van de wat nors wachtende automobilisten overgestoken naar de weg naast Aart Jansen. De slagboom geldt niet voor U. een milieuvriendelijke geest heeft er voor een leuk ingangetje gezorgd voor fietsers. Nu wacht u een ware klimpartij, maar u hoeft geen re cord te verbeteren. Vijf minuten klim men is redelijk, de Zoetemelken onder u kunnen misschien wel tot 3 minuten ko men Mag ik u een raad geven? Ga bij inspanning niet met uw hele corpus zit ten schokschouderen. Geen verbeten rompbuigingen, maar alleen de benen gebruiken. Dat andere is allemaal ener gieverspilling Neemt u maar een voor beeld aan de man die op mijn waar schuwing van de te verwachten zware klim joviaal reageerde met een ,,dat geeft niet, meneer, ik ben zó ontzettend flink.De beloning wacht u na de klim, een prinsheerlijke afdaling Bij paddestoel 21999 moet u evenwel linksaf, richting pyramide 1.5 km. Op die paddestoel weer zo'n ontboezeming Een meisje verklaart er op haar liefde voor twee jongens. Guido en Gijs. Nooit zullen we weten wie gewonnen heeft. Goed, het feest is niet ten einde, de afdaling duurt voort. U passeert ook paddestoel 21792 en het freewheelen wordt zelfs een beetje avontuurlijk. Eni ge stuursmanskunst is vereist maar overdreven angst is missplaatst. Napo leon heeft de slag bij Waterloo verloren, moet u maar denken Waarom Napo leon? Nou ja, we zijn dicht bij de Pyrami de van Austerlitz als we aan het einde van het pad zijn en het landgoed De Treek-Henschoten overgaat in de Bos- wachterij Austerlitz. ook al weer zo'n ontzag inboezemende benaming met waarschijnlijk van die in het groen ge klede strenge boswachters U ziet nu op het pad naar rechts de route naar het uiteindelijke doel, het monument van de rijwielpadvereniging UMO nabij Zeist. Eventueel kunt u de Pyramide bezoe ken maar u dient wel op dit plekje terug te keren Aan de rechterzijde is een groot bord met een afdakje nabij het parkeerterrein. Op dat bord een tableau met de paden en wegen in de omge ving, alsmede de waarschuwing de ree kalfjes met rust te laten. ,,Laat de ree kalfjes met rust. hun moeder is nooit ver weg" staat er geruststellend op Geen slagzin van het JAC. dachten we zo We fietsen nu het lange pad links af, passe ren de paddestoelen 20389 en 20292 en zien onderweg links het Witte Huis, dat slechts een eenvoudig boshuisje is, terwijl rechts en bospad naar een pad vindersoord voert. Bij paddestoel 20082 zijn we dan tenslotte bij het mo nument van de rijwielpadvereniging, een wel erg sober soort stenen naald, die stellig geen produkt uit de hoge school van de beeldhouwkunst kan worden genoemd. Het gedenkteken stamt duidelijk uit een tijd dat de vrien den van de natuur nog niet door viltstift en ander schrijftuig werden bedreigd. Toch is het aardig even de quasi-Egyp- tische afbeeldingen te bekijken. U ziet dan 0.a een tandem met zes brave ke rels en zowaar een bromfietser, die toch helemaal niet kan worden toegelaten in deze streek. Brommen is er immers ver boden SOESTERBERG Bij eerdergenoemde paddestoel 20082 gaan we rechtsaf, richting Soes terberg Het rijwielpad is van uitsteken de kwaliteit, de punten van de palen zijn er even scherp als in De Treek en de weg ernaast, waar fotograaf Janus Vis ser met uw schrijver vergeefs een cake walk dansten, vertoont de sporen van een lichte aardbeving. Bij paddestoel 20062 ligt Amersfoort nog 8,2 km van u af We passeren nu de grote nieuwe autoweg achter Soesterberg die in alle rust op de razernij van de heilige koeien ligt te wachten Na het betrokken via- dukt dient u meteen rechtsaf te gaan en nu is het alleen maar een kwestie van naar Amersfoort rijden, Hoe? Wel, u kunt de betonweg heel lang blijven vol gen, ook na het kruispunt naar Soester- weg De Kolonel van Rooyenweg is nog wel niet open voor het doorgaande ver keer, u kunt in ieder geval helemaal doorrijden tot de plaats waarop op nieuw een oranje bord waarschuwt dat de Kolonel van Rooyenweg alleen maar voor bestemmingsverkeer beschikbaar is U dient daarom op een gegeven mo ment linksaf te gaan over de weg van een andere hoge militair. Blussé van Oud Alblas U geraakt dan helaas op het fietspad langs de grote weg maar misschien is dat volgend seizoen niet meer nodig en kunt u weer de hele Kolo nel van Rooyenweg afrijden tot aan de Doornseweg Goed, u komt op de weg van Soesterberg naar de Stichtse Ro tonde en fietst uiteraard rechtsaf De linkerkant van de weg is er wat frivoler op geworden Er zijn nog keunge instel lingen als Kinabu (kinderen naar buiten) maar ook luchtige verstroonngsobjek- ten, die vergelijkenderwijs „vaders naar binnen" zouden kunnen heten Maar we gaan hierover niet uitweiden, u bent aan het fietsen, u komt aan de Stichtse Rotonde en dan gaat u naar beneden over de Laan 1914. Lekker naar bene den suizen tot u weer aan het beginpunt bent. Wel even op zo'n (vieze) knop drukken voordat u oversteekt natuurlijk. - Het fietspad van het UMO-monument naar Soesterberg - De nieuwe autoweg achter Soesterberg

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7