Postduiven Vereniging plaatst eigen „duiventil" siHNrr „Biljarten een beetje combineren met tennis" Bowling-invitatie toernooi in De Korf Haaien zwommen in Vriezenveen Felle strijd bij fietscrosswedstrijd Duiven vlogen uit Compiegne Biljart finales in Leusden Josette Schot, squasher Mensen in de sport Uitslag Leusden Troef Uitslagen Ons Genoegen DE LEUSDER KRANT Ter ere van Len Upshaw De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws door Tea Middelkoop LEUSDEN - Afgelopen dins dag was het voor de leden van de Postduivenvereniging de grote dag. Vele leden hadden speciaal voor dit gebeuren een dagje vrij genomen om met z'n allen de handen uit de mouwen te steken om het „nieuwe" clubhuis in spé - een onderkomen dat op de gémeentewerf stond en door de firma Bloemendal aan de duiven- houders geschonken werd - op het terrein naast de ijsbaan te installeren. In acht segmenten werd het ge bouw door de firma Schoonho ven met trailers aangevoerd en door een hijskraan op de juiste plaats op de reeds gestorte fun dering gezet. Het ligt In de bedoeling dat de ijsclub Zwanenburg gedurende de wintermaanden het lokaal of een gedeelte daarvan mede gaat ge bruiken. Hoe en op welke wijze is nog niet bekend Ondanks dit gulle aanbod van aan nemer Bloemendal gaat de verhui zing van het clubgebouw aan de Hamersveldseweg naar het nieu we home aan de Bavoortseweg niet zonder kosten gepaard De duivenhouders zijn bijzonder blij met het feil dat de gemeente heeft willen bijdragen in de aanleg van de waterleiding. Het opknappen en het bij elkaar scharrelen van de inboedel zal nog menig uurtje en een paar centen kosten. Toch zal gezien het enthousiasme waarmee de P.V.L.-leden begin deze week onder tropische om standigheden met man en macht aan de slag gingen best lukken om van dit houten gebouw een gezellig clubhuis te maken. de 100 meter schoolslag dames met 1.21 3, wal een bronzen plak betekende. Ronnie Bokkers zwom op de 100 meter schoolslag met 1.41.3 (7de) de snelste tijd van zijn leven Rob van Wegen deed het zelfde met 1.17.5 op de 100 meter vrije slag. Francien Rombouts en Annemieke Tukker verscherpten hun tijden met 1.44.5 en 1 28.9 op de 100 meter schoolslag. Kristen Ruitenbeek en Paula Zondervan lieten op de 100 meter vrije slag met 1.21.2 en 1.29 1 nieuwe toplij den noteren. Ondanks het misschien legen- vallende eindresultaat was het zwemfeest een goede voorberei ding voor de 5 Haaien die de komende weekenden in het Sport- fondsenbad aan de nationale zwemkampioenschappen zullen deelnemen. LEUSDEN - Aan het voor de zevende maal georganiseerde internationale jaargangszwem feest van VZPC te Vriezenveen deed wederom een zwemploeg van LZ en PC de Haaien mee. Met ploegen uit België, Denemarken, Engeland, Noorwegen, Polen, West-Dultsland, IJsland en Ne derland doken de Leusdenaren in het water. Een rol van beteke nis kon de ploeg onder leiding van de heer Baars niet spelen. Door ziekte en studie van poten tiële kanshebbers kon de presta tie van vorig jaar (5de plaats) niet geëvenaard worden. Met een plaats In de achterhoede van het zwemevenement waaraan 30 ploegen meededen, moesten ze dit jaar genoegen nemen. Toch vielen er enkele leuke resultaten te noteren. Richard de Smit won een zilve ren medaille op de 100 meter vrij jaargang 72 met 1 12 6 Maaike Snijder behaalde een ereplaats op LEUSDEN - In Compiegne werden de duiven zaterdag om 8.30 uur gelost. De zuid-zuid westenwind zorgde ervoor dat de postduiven de 350 km snel SPORTSPLINTERS BADMINTON - Badmintonclub B.V.O. '79 gaat in het komende seizoen '83-'84 met 7 senioren- en 3 jeugdteams aan de competitie deelnemen hetgeen een verdubbe ling van het aantal teams betekent Het standaardteam en het 2e team acteren voor het eerst in de 3e klasse van het distrikt centrum VOETBAL - Op zaterdag 13 au gustus wordt op het Roda-complex op het Buiningpark het „Roda- zomertoernooi 1983" gehouden Aan het evenement wat door de zaterdag-afdeling georganiseerd wordt, doen 3 sterke naamgenoten mee. Roda JC (2) uit Kerkerade, Rohda '76 uit Bodegraven, Rohda Raalte en Roda'46-zaterdag bin den de strijd aan. ZWEMMEN - De Nederlandse kampioenschappen zullen op 8, 9, 10 en 15, 16, 17 juli in het sport- fondsenbad in Amersfoort ge zwommen worden. Enkele Haaien- leden zullen aan de strijd om de landstitel de plaatselijke zwemclub vertegenwoordigen aflegden. Met een gemiddelde snelheid van ruim 100 km/u vlo gen ze huiswaarts. Om 11.49.40 uur werd de eerste duif geklokt. De laatste duif van deze wed vlucht arriveerde om 12.16.12 uur. De P.V.L.-resultaten waren: J. Pouw 1-13-19-21-22-39 H. Lambrechts 2-3-7-17-28 H v.d. Hoek 4-6-27-29-30-40 A F. Dieters 5-1Ö-11-23-33-41 Comb. Peters-Bransen 8-24 A. v. Dusschoten 9-45 G. Dieters 12-35-36 T. v Valkengoed 14-25-44 J. Voorburg 15 Comb Vrij-Bra 16-31 H. Bransen 18 P Lambrechts 20 W Vrijhoel 25-43 B. Kuiter 26 Comb. Blom-Tijmensen 33-38 M Louw 37 LEUSDEN - Op zaterdag 9 juli om 10.00 uur start een invitatie bowling toernooi ter ere van Len Upshaw die weer teruggaat naar Amerika, na twee seizoenen ge speeld te hebben in De Korf. Ter ere van Len Upshaw wordt er een scratch-toernooi gespeeld over acht games Europees systeem met als extra punten te verdie nen met games vanaf 200. Na drie series wordt er een su per knock down finale'' gespeeld voor de acht beste spelers en speeisiers. ue utJttiiieiiienue u«a- mes krijgen acht bonuspunten per game extra. Vorig kampioen Gus Schillemans doet ook weer mee evenals veteraan Toon Willemsen die met zijn 61 jaar nog behoorlijk uit kan halen op waarlijk topniveau. Games van 230 en 240 zijn niet vreemd voor hem, De toegang tot dit toernooi is gratis De eerste serie begint om 10.00 uur, de tweede om 12.00 uur en de derde om 14.00 uur. De grote finale start om ongeveer 16.00 uur. LEUSDEN - Onder schitteren de omstandigheden werd op de fietscrossbaan van de Heuvel crossers een officiële K.N.W.U.- fietscrosswedstrijd voor licen tie-houders verreden. Bijna 300 rijders uit de gehele regio kwa men aan de start onder het oog van het met parasols en koeltas- sen uitgeruste publiek dat langs de baan een plaatsje had uitge zocht. Er moest door de jongens en meisjes flink aangetrokken worden om tijdens de manches een plaatsje in de finale te be machtigen. Vele spannende en tragische wedstrijden waren het gevolg. Verhit raakten soms de gemoe deren van ouders als hun zoon of dochter de finale door pech of een ongelukkige valpartij niet wist te halen. Veel waardering oogstte de organisatie van de Heuvelcrossers die het crossgebeuren op een van alle gemakken voorzien circuit in goede banen wist te leiden. De wedstriiden die in de klassen LEUSDEN - Op donderdag 30 juni kwamen de leden van kla- verjasclub Leusden Troef weer bij elkaar. De uitslag van de gespeelde partij luidt als volgt: 1. Hr. Wiegers 6064 pnt 2. Mw Bührer 5584; 3. Hr Nijhuis 5257; 4. Mw.v.d Heiden5048en5 Hr v d. Berg 4907 punten. De stand per 30 juni 1. Mevr Bührer (periode kampioene) 62654 2. Hr. Nijhuis 62303 3 Hr. Wiegers 61521 4. Mevr Hondorp 60462 5 Mevr. v.d. Heiden 60262 6 Hr. Bührer 59069 7. Hr. v. Bedum 58556 8. Mevr. Kleefstra 58186 9. Hr, v.d. Berg 58085 10. Hr. Dekker 58052 punten Junioren. Èxperts. Powder Puffs Open Klasse en Cruisers verreden werden, leverde voor de Heuvel- crossers de volgende resultaten op: Powder Puff 10/11 jaar: 1. Eliane Noordam (L). 2. Bianca Timmers 3. Shakira Mols Powder Puff 14 jaar en ouder: 1 Karin Lengers (L) 2. Anouckka de Vries 3. Astrid v Zanten (L) Experts 8 jaar: 1Michael Noordam (L) 2. Jerry v, Stelten 3. Jaap Kwakkel Experts 12 jaar: 1Attie van Essen (L) 2 Alexander Speksnijder (L) 3. Marcel Endel Junioren 6 jaar en jonger: 1. Mare v. Ommen 2. Alexander v. Gooi (L) 3 Mike Smidt. Voorlopig nemen de crossers een maandje rust wat het wed strijd gedeelte betreft. Crossen zal op een beperkt opengestelde baan wel mogelijk blijven voor de leden van de crossvereni- ging. LEUSDEN - Uit de wedstrijd kalender 1983-1984 van het KNBB-district Eemland blijkt, dat een viertal finales in Leusden worden gehouden. Dat zijn: 17-18 sept.: finale driebanden- klein 2e klasse bij BV'75. 14-16 okt.: finale 4e klasse libre bij BV Leusden. 28-30 okt.: finale 3e klasse libre bij BV Leusden. 9-11 dec.: finale 1e klasse libre bij BV'75. ACHTERVELD - Door 15 leden van de schietvereniging Ons Ge noegen werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd op de buitenbaan te Scherpen- zeel. Er werden weer hoge pun ten geschoten. Eerste werd dit maal J. E. van Hamersveld met 96 punten gevolgd door A. van Daatselaar en J. van Rossum die 2e werden met elk 95 punten. De overige uitslagen waren: 4 P. Smink 94; 5. W J Lagerweij 92; 6. W v d. Kletersteeg 89; 7. J. Voskuilen 88; 7. J Voorburg Gz. 88; 9. L. van Hamersveld 84; 10. T. Bokma 82; 11 W. Luttikhuizen 80; 12. J. J. van Hamersveld 77; 13. G. Tolboom 74, 14. L. Verburg 71 en 12. J. van Hamersveld 70 punten. Wat dacht u van het verzorgen van trouwkaarten. Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende Keus. Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Ik heb altiid oezead. dat de heer B W. Peddemors niet op zijn achterhoofd is gevallen en dat hou ik nog vol. De sportstichtingsvoor zitter heeft op de onlangs in de Korfzaal gehouden vergadering - overigens de langstdurende sinds de oprichting! - van de Raad van Advies, het parlement van de Leus- dense sportclubs, officieel zijn af treden als zodanig aangekondigd per september a.s. Vrijmoedig voegde hij daar ongebruikelijk aan toe. wat hij dan graag als af scheidscadeau zou willen hebben! Hij zal hebben gedacht, dat wie niets vraagt niets krijgt en wie dat te laat doet hetzelfde riskeert. U moet evenwel van B. W. niet onmiddellijk denken aan egoisme of een andere vorm van (on)hebbelijkheid. want zo is hij bepaald niet. Zelfs bij het naderend einde - als voorzitter wel te verstaan - heeft hij slechts sport op het oog. In dit geval geen speciale tak van deze vrijetijdsbe steding maar het collectief van de gehandicapte sporters Peddemors wil graag als af scheidscadeau de verzekering van alle sportclubbestuurders, dat zij per bij de Sportstichting aangeslo ten vereniging zorgen voor drie of vier leden, die eenmaal per jaar een paar uur met een collectebus op stap gaan voor hun minder bedeelde collega 's. Met name ten behoeve van de jaarlijkse Collecte Sport Gehandicapten. Enerzijds geen kostbaar geschenk en ander zijds met een zeer nobele achter grond en daarom dubbel aanbeve lenswaardig. ledereen kan daar aan meedoen Rest straks alleen nog het kiezen van een nieuwe duizendpoot tot voorzitter. Zo 'n man of vrouw mag geen directe binding hebben met een sportclub of met het gemeente bestuur. moet een persoonlijkheid zijn. waarbij integriteit, vindingrijk heid. een flinke portie flux de bou- che, bestuurs- en besluitvaardig heid, neutraliteit, een goed inzicht, cbrrect optreden, goed kunnen luisteren, voldoende vrije tijd. loka le bekendheid, leiding kunnen ge ven. incasserings- en aanpas singsvermogen. alsmede het bezit van een nog in redelijke staat ver kerende auto, telefoon, schrijfma chine en huiscomputer enkele pluspunten zijn. Als zo n kandidaat dan ook nog wat belangstelling heeft voor en enig inzicht in sport in het algemeen en die te Leusden in het bijzonder, is dat leuk meegeno men. Ik zou voor die. niet overbe- taalde maar op zich toch wel dank bare functie wel iemand weten, maar wie ben ik? (389) PC niveau van squashen wordt alleen maar hoger als je tegen een betere speelt." COMPETITIE De Nederlandse Squash Rac- ketsbond organiseert ook een com petitie. Na winnaar te zijn gewor den van vier competitiewedstrijden neemt een team deel aan promo tiewedstrijden en kan zo in een hoger divisie komen. Josette is captain van het dames- competitieteam. Dit team heeft echter te weinig deelnemers en wil graag nog enkele dames aan dit team toevoegen Na zes jaar het Squash Rackets Genootschap Leusden te hebben bestuurd gaan vier van de zes leden dit jaar vertrekken en dus is aanvulling nodig. Josette: Wanneer ik mij vergelijk met de andere meisjes dan ben ik niet de slechtste. Het niveau waar op wij spelen is vrij laag. Het afgelopen seizoen heb ik wat les sen genomen en verder oefen ik regelmatig. Voor mij is het nog steeds lastig om goed te zien waar de bal van de tegenstander terecht gaat komen. In het begin is het moeilijk om het balletje te ontwij ken wanneer dit door de tegen stander tegen de muur wordt geslagen. Een kleine blauwe plek, met prachtige kleuren, is daar het gevolg van." Josette Schot. ..In het begin draaien de vier muren om je heen VIER MUREN Squash is een sport die binnen vier muren bedreven wordt Twee mensen spelen samen een wed strijd in een ruimte van 10 x 6.5 meter. Deze ruimte is verdeeld in een voor- en achterkant en de achterste helft is in het midden weer in twee helften verdeeld. In deze twee helften staan twee vier kanten aangegeven van waaruit geserveerd moet worden. Van alle vier de muren mag, tijdens het spelen, gebruik worden gemaakt het bestuur, vier banen in De Inslag gekomen De vereniging bestaat momenteel ongeveer uit 165 leden. De dames en heren spelen apart. Het niveauverschil is te groot om tegen elkaar te spelen Mannen hebben een beter uithoudingsver mogen, meer kracht en verder komt het erg op techniek aan Hun smashen zijn vaak een fraktie van een sekonde sneller." WARMING-UP De sportkleding bij het squashen kent geen Verplichte kleuren of halen en daar is het veld te klein voor", vertelt Josette De laatste tien jaar is het beoefe nen van squash in Nederland sterk groeiend. Er zijn 106 plaatsen die squashbanen hebben en het afge lopen jaar zijn daar 23 banen bijge komen. Relatief is dit een aardige groei. Tot nu toe kwamen de top- spelers hoofdzakelijk uit Pakistan, Engeland en Zweden. Nederland heeft echter het afgelopen jaar zowel bij de dames als de heren een zevende plaats bereikt bij de Europese kampioenschappen, hetgeen een zeer goede prestatie is. Voorheen heeft Nederland nooit iets te vertellen gehad. Het is nog steeds zo dat wanneer je een goede training in het buitenland hebt gehad je een topspeler in Nederland bent. Er komen steeds meer spelers bij die in het buiten land getraind hebben, zodoende stijgt het peil in Nederland. Het Bepaalde lijnen op de muren geven aan waar de bal niet onder ot boven mag komen De bal moei in leder geval via de voormuur worden ge speeld De tegenstander kan de bal vanuit de lucht ot nadat hij een keer gestuiterd heeft terugspelen. In het begin draaien de vier muren om je heen maar later begin je biljarten een beetje te combineren mei ten nissen. Een goede squasher weet van te voren waar hij of zij de bal kan verwachten door de manier waarop een tegenstander slaat en waar hij staat", aldus Josette Het Squash Rackets Genootschap Leusden is vanuit een Irimclubje ontstaan dat al jaren in één van de sportzalen aktief bezig was Omdat hel trimclubje geen officiële vereni ging was moest de club op een gegeven moment de sportzaal uit Fred Gressie, die dit trimclubje leidde, ging zoeken naar een nieu we sport en werd in 1976 heel enthousiast over het squashen Op dat moment werd er in Nederland voor het eerst een cursus voor squashleraren gegeven en Fred is deze cursus gaan volgen. Josette ,,ln eerste instantie was het een club zonder banen. In 1980/1981 zijn er, dankzij de inspanning van modellen zolang het groene bal letje maar te zien blijft is de kleding vrij Sportschoenen mogen echter niet algeven op de houten vloer. Het balletje dat squashers gebrui ken heeft de grootte van een ping pongbal maar stuitert veel minder Josette laat mij zo n balletje zien. Het is een speciale wedstrijdbal, super langzaam Wanneer zo n balletje een paar minuten ingesla gen is wordt deze wal warmer en veerkrachtiger Samen lachen wij om het feil dat |e bij het squashen aan „warming up" voor het balletje doet Wanneer je squashen verge lijkt met tennissen zijn er duidelijk aantoonbare verschillen De tegen stander staat naast je in hel veld De ruimte is kleiner en hel racket is kleiner. Een squashracket heeft de lengte van een badminlonracket maar de omvang van het netwerk is kleiner. Het netwerk is wel zo stevig als een tennisracket. Met squas hen ben je intensiever bezig dan met tennissen. Uitzwaaien achter je eigen lichaam is verboden in verband met de kleine ruimte. „Wanneer een tennisser voor het eerst gaat squashen moet je erg uitkijken. Zij zijn gewend lang uit te Josette Scttot LEUSDEN - Squash is waar schijnlijk vanuit de tennissport ontstaan, honderd jaar geleden. Het is bekend dat in Harvard de eerste squashers zijn gestart. De allereerste zal waarschijnlijk in zijn eigen garage zijn gaan squashen, ledereen had in die tijd zijn eigen ruimte. In 1928 werd de Squash Racket Associa tion opgericht en zijn er vaste regels ontstaan. Josette Schot is captain van het damesteam en clubkampioene da mes van het Squash Rackets Ge nootschap Leusden. In 1977 maakte zij in Tanzania voor het eerst kennis met het squashen. Onder invloed van de Engelsen zijn in Tanzania, daar waar de Engel sen geweest zijn, squashbaantjes tot stand gekomen. Terug in Neder land is Josette in Ede gaan squas hen en twee jaar geleden kon zij in Leusden komen spelen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7