Len Upshaw bijna niet te stuiten op bowlingtoernooi Sportnota 1983 gepresenteerd Aantal georganiseerde sporters steeg de laatste 4 jaar met 26% Bewoners St. Joseph kregen mini golfbaan Paul Ossendrijver wint in Veenendaal Zwemdiploma's uitgereikt Manege „Den Treek" INGEZONDEN buiten verantwoording van de redactie Tak van sport I -1 -1979 1 -1-1983 4/- in 1983:1979 prognose' 1-1-^987 4/- in 1987:1983 Zaalspor ten Badnunton Basketball Gymnastiek Volleybal 114 970 460 518 100 728 454 4 354% - 25% - 1% 630 160 750 565 4 22% 4 60% 3% 4 24% Bmncn/bui tenspor t Handbal korfbal 100 162 114 216 14% 33% 143 256 4 25% 4 19% Vcldsporten Voetbal Hockey 920 409 972 728 4 6% 78% 1020 ?25 5% 4 27% Tennis 1460 I960 4 34% 2050 4 5% Overige sporten Biljarten Fietscross Paardensport Schaken Schieten Squash Tafel tennis Zwemmen/polo 95 65 106 172 30 95 350 113 121 66 105 154 173 138 285 4 19% 4 2% - 1% - 10% 477% 4 45% - 19% 150 150 100 120 155 355 163 390 4 33% 4 24% 4 52% 4 14% 0 4 105% 18% 4 37% TOTAAL 5508 6945 26% 8082 4 16% Aantal inwoners gemeente Lr J'*n 19600 22100 4 13% 26500 4 20% - Overzicht van het aantal sportbeoefenaren en een prognose voor 1 januari 1987 Zeer noodzakelijk is de uitbrei ding van de gymzaal in Achter veld daar deze te klein en te laag is om als volwaardige binnen sportaccommodatie te functio neren Een regiekamer in de Korf en een 3e basketbalkveld staan even eens op het verlanglijstje. Kleine verbeteringen in de Meent en de Korf worden door de ver enigingen wenselijk geacht. Het verbeteren van het binnenbad t.b.v. de LZ&PC de Haaien be hoort gezien de hoge kosten en de relatief kleine groep poloèrs tot de onmogelijkheden. De oude tennisbanen zullen te zijner tijd van een nieuwe toplaag voorzien moeten worden Gezien de inhoud van het rap port kunnen we zonder meer stellen dat de samenstellers, de sportstichting Leusden, een ge degen stuk hebben afgeleverd waarbij de realiteit, het minder geld hebben voor sport- en ac commodaties van zowel sporters als gemeente niet uit het oog verloren Is. Dat het rekreatieve element eveneens een rol van betekenis kan gaan spelen be seffen ze ook terdege. bij de Korf heden ten dage niet het geval is. Realistisch is dit voorstel dan ook niet als dit laat ste niet het geval zal zijn en de financiële middelen hoogstwaar schijnlijk zullen ontbreken WENSEN De schietvereniging Leusden heeft behoefte aan een overdek te schietaccommodatie en een complex met buitenbanen De hockeyclub Leusden heeft dringend 2 nieuwe velden nodig daar ze de 2 noodvelden ten gevolge van toekomstige wo ningbouw kwijtraken. Een oplos sing is misschien de aanleg van een kunstgrasveld zoals in het rapport aan de orde gesteld wordt. Korfbalclub Antilopen wil graag een eigen accommodatie. De mogelijkheden op het- Buining- park wat betreft zowel velden als clubhuis zijn op het moment on derwerp van bespreking. De paardesportvereniging de Singels in Achterveld heeft be hoefte aan een terrein om een buitenbak te realiseren. - Een van de deelnemende bowlers aan het invitatie toernooi. LEUSDEN Bijna was het Len Upshaw gelukt om tot de grote finale van het ter ere van hem gehouden invitatie toernooi door te dringen van een zevende plaats rukte Len, iedere tegen stander de voet dwars zettend, op naar een fantastische derde plaats. Hans van Putten die als tweede de finale binnen was ge komen, gooide de droom van Len Upshaw om het toernooi op zijn naam te schrijven aan bar rels. Toch straalde het gezicht van Len Upshaw één en al tevre denheid uit. Dat hij van uit een uitzichtsloze positie, zeer sterke bowlers uitschakelend, net niet de finale haalde maar door een geweldiggooiende Hans van Putten „te licht" werd bevonden, deerde hem nauwelijks. „I am just luckey" liet de man die terug gaat naar New Yersey weten. Om 10.00 uur begon het bow lingtoernooi georganiseerd door John Hofstede met de 1e serie. Vierentwintig bowlers waaron der zes dames bonden de strijd aan. Het scratch-toernooi dat in de voorronde volgens het Euro pees systeem over 8 games ge speeld werd, leverde na 3 series de volgende stand op: 1 John Hofstede 1557 punten 2. Hans van Putten 1449 punten 3. Jan Toxopeus 1427 punten 4. Wim v Harsselaar 1403 punten 5. Toon Willemsen 1400 punten 6. Janny van Dijk 1378 punten 7 Len Upshaw 1374 punten 8. Wim Kok 1367 punten De finale-ronde die volgens het super knock-down systeem op z'n Amerikaans afgewerkt werd, deed de spanning en de temperatuur in de toch al broeie rige Korf-bowling ten top stijgen. Wim Kok moest in een onderling tweegevecht met Len Upshaw over 1 game (met wisselende banen) de spits afbijten Met 157 tegen 141 besliste Len de game in zijn voordeel en moest meteen tegen de enige dame in het fina le-gezelschap aantreden. Janny van Dijk kwam met 125 punten, 20 punten te kort om Len zijn zege-toch in de kiem te smoren. Het volgende slachtoffer werd de „enige echte" veteraan Toon Willemsen (61 jaar) die menig jong broekje de weg naar de finale versperde maar tegen de niet meer te houden Len te kort schoot Met 191 tegen 163 trok Len opnieuw aan het langste eind Zijn volgende opponent Wim Harsselaar was duidelijk uit vorm hetgeen de 123 punten die hij bijeen gooide, keihard be wees Len had aan 170 punten ruim voldoende om tegen nummer 3 uit de voorronde Jan Toxopeus voor de volgende tweestrijd uit te dagen. Een zeer spannende strijd was het gevolg. Met 179 tegen 168 wist de stevig gebouw de Amerikaan de game niet in zijn voordeel te beslissen. Be zweet maar niet zichtbaar ver moeid ging Len aan de slag te gen de veel kleinere en geheel in het wit gestoken Hans van Put ten Dat lengte en kracht bij dit spel nauwelijks invloed hebben, liet Hans overduidelijk merken. Met uiterste precisie, maar zon der geluk, de één na de andere strike en deed Len Upshaw in het zicht van de grote finale strijdend ten onder gaan De grote finale tussen Hans van Putten en John Hofstede die reeds de hoogste score van de dag met 245 punten op zijn naam had staan, ging over twee games In de eerste game zette Hans met 176 tegen 152 John op een fikse achterstand. Toch was alles nog mogelijk. Het zat John ech ter niet mee terwijl Hans onver wijld door ging met het gooien van de broodnodige strikes Met 183 tegen 154 schreef hij ook de 2e game op zijn naam en kon zich met 359 tegen 306 tot eindwin naar van het invitatie-toernooi laten uitroepen Om ongeveer half zeven kon de wedstrijdleider de prijzen aan de 8 finalisten uitreiken. Ramon Singerling en Anya Toxopeus werden tot splitten-koning en -koningin gekroond. Een speciale prijs viel hen voor deze ongelukkige worpen ten deel. Maar liefst 12 resp. 8 keer ston den de kegels na één beurt on- maakbaar ver uit elkaar. Len Ups haw kreeg een bowlingbal, waar in alle namen van deelnemers en medewerkers aan het toernooi ingegraveerd stonden, aangebo den als blijvende herinnering voor de fijne bowlingjaren die hij in Leusden heeft mogen meema ken. LEUSDEN Op zaterdag 2 juli werden er in zwembad Bavoort weer de nodige inspanningen verricht om in het bezit te komen van het zo begeerde zwemdiploma. De volgen de kandidaten slaagden voor hun A-diploma: Saskia Versteeg. Sandra Prinsen, Cynthia van Putten. Maurice Pouw, Ewout Paulusma, Vincent van Rijn, Cindy Schouten, Tamara Schrijvers, Raymond Schrijvers. Rozemarijn Sy- brandy, ErikSmeels, Maikel Timmer man, Maarten Tigchelaar, Dennis Veenendaal, Matthijs Weevers, Nor man Égter v Wissekerke, Sara Wink, Erwin v.d Wol. Nadina Westgeest. Anneke van Vessum, Greet de Jong Lidy Westgeest-van Huik, Jet van Veddem, Olie Binkhorst, Maartje Bis schop. Evangeline De Cock, Karina van Dijk. Koen Dekker, Karin van Essen. Jeannita van Ee, Emiel ter Hoor, Paul Hildebrand, Willemijn van Herwijnen, Lisanne van Hoorn, Se- bastiaan Haage, Gerita Hazeleger, Francis de Jager, Danielle Kooyman, Arnoud Kuipers, Sandy Kleton, Esther Kwint, Josephine Krikke, Mar cel Lammers, Danièl v.d. Loo, Edine v d Lagemaat. Diana van Loenen, Natasja Lieverton, Paul Neleman Diploma B: Jeroen Borgstijn, Mar ton Boshuis. Kasper van den Dries, Winfred Hanszens, Sigrid Huisman, Jasper Koekkoek, Alijde den Kraker. Bas Lansdorp, Coraline van der Lin den. Sabine Post, Caroline Raay- maakers. Martijn Raaymaakers. Ard Roetman, Mijke Soesbergen. Elisa beth Vas Visser. Diana Zwanenburg. Marguy Hielkert. Gerry Hielkert-van de Hurk. Gerritje van Triet. Ina Nieu- wenburg-Oegema. Zwemvaardlgheid I: Linda van We gen, Bian ca Scheuer, Jacobien Smit en Chiel Schep. Zwemvaardlgheid II: Michael van Bekkum en Anneke Oudshoorn Zwemvaardlgheid III: Dirk van Bekkum Snorkelen Brevet I: Minse Jan Nos Kuil Snorkelen Brevet II: Dave Stegink, Meivin Könings, Patrick Tessels, Remco Overdiep, Erik Tromp, Barba ra Rep, Hugo Jansen en Lisette Vis ser kwestie van afwegen wordt wel ke zaken de prioriteit krijgen. Toch hoopt Leusdens eerste burger dat een aantal wensen ter hand genomen kunnen worden en naar ieders tevredenheid, van sport en niet sportbeoefenaar, tot een oplossing komen GROEI De nota die aan de hand van de uitslagen van een onder de bij de sportstichting aangesloten ver enigingen gehouden enquêtesa- mengesteld is, komt met verras sende en opmerkelijke cijfers. Uit het rapport blijkt dat het aan tal georganiseerde sporters de laatste 4 jaar met 26% is gestegen terwijl het inwonertal met „slechts" 13% toenam, en dan te bedenken dat het aantal niet-ge- organiseerde sportbeoefenaren, bij sportscholen, trimgroepjes e.d., de laatste jaren een enorme vlucht heeft genomen en niet in deze cijfers verwerkt zijn. Opmerkelijk is de sterke stij ging van het aantal badminton ners. (114 naar 518). De oprich ting van B.V.O. '79 en de realisa tie van de Korf die een forse uitbreiding van het ledental bij zowel B C. Leusden als B.V. '79 ten gevolge had zijn hier debet aan. Tennis maakte in absolute aan tallen de grootste ledenwinst 500). Betrekken we hierbij de leden van de 4e tennisvereniging de Inslag dan is het aantal tennis sers met maar liefst 750 toege nomen gedurende de laatste 4 jaar. Hockey (409 naar 728), korfbal (162 naar 216) en tafeltennis (95 naar 138) zaten eveneens duide lijk in de lift. Nieuwe sporten binnen de ge meente Leusden, zoals basket bal, squash en fietscross kwa men van de grond en deden het aantal sporters fors stijgen. Vrij stabiel bleven het aantal voetballers en volleyballers. Min der werd de belangstelling voor zwemmen/polo en gymnastiek. Al met al spreken de cijfers boek delen en bevestigen dat Leusden een sportieve gemeente is. Toch denken de samenstellers van de sportnota dat de groei bij de verenigingen doorgaat. Erzal echter door de mensen wel dege lijk een keuze gemaakt moeten worden omdat de reccessie ook hier zijn sporen nalaat Gelet op de toekomstige groei van het aantal inwoners van Leusden zal in '86een sportzaal la De Meent wenselijk zijn maar alleen verantwoord als de zaal overdag door de scholen volle dig gebruikt wordt, hetgeen zelfs - Mevrouw Daatselaar sloeg het eerste balletje betreuren dat de trant van schrij ven over manege „De Treek" langzamerhand ongenuanceer der en zelfs onwaar wordt. Waar om neemt de betreffende ver slaggever niet eens de moeite om de manege te bezoeken. Hij of zij zal van harte welkom zijn. Daar naast moet het feitenmateriaal maar eens goed op een rijtje worden gezet en waarheidsge trouw worden gepubliceerd. Bo vendien weet de verslaggever na jaren schijnbaar niet meer in wel ke volgorde bepaalde feiten zich hebben voorgedaan Voerde mevr Biezenbos al een „kruis tocht" tegen het ruitersportcen trum alvorens ze een woning voor haar zoon wilde bouwen of is de waarheid andersom en zoekt ze een knuppel om de hond te slaan. Als de uitspraak van raadslid Oostra (D'66) korrekt is, wat ik betwijfel gezien de inhoud van het artikel in de Leusder Krant d d. 7 juli, en hij vreest dat de omstreden manege langzaam maar zeker een Achterveldse Klaveet wordt, dan moet ook hij maar eens een objektief bezoek brengen aan de manege i.p.v. z'n informatie bij buren te vergaren Ook hij is van harte welkom. Tevens wil ik opmerken dat je een manege niet voor de schijn met 40 paarten en 11 ponnies uitrust, ik heb die dieren ook nog nooit in een disco gezien Tot besluit, door onjuiste weergave van feiten en sfeermakende op merkingen wordt de Leusdense ruitersport en z'n rekreanten geen goed gedaan en dat is toch heel jammer. Laten we objektief en sportief blijven, maar bovenal verdraagzaam. Dit geldt vooralle partijen. A.A.J. Cornelissen Reggewijk 8 Leusden-C. Naschrift redaktie: In het artikel in de krant van donderdag jl. wordt melding ge maakt van de vréés van sommige raadsleden dat de manege aan de Buurtweg uitgroeit tot een accommodatie die weinig heeft uit te staan met paardensport. Er worden geen zaken met elkaar vergeleken, maar aktiviteiten op gesomd die mogelijkerwijs In de manege het levenslicht kunnen gaan zien. Wethouder Jan Wage naar heeft daarvan gezegd, dat de gemeente die zaken niet kan tegenhouden. Deze opmerking was de aanleiding voor het arti kel in de krant. De uitspraak van raadslid Ep Oostra is correct weergegeven. Daar hoeft niet aan getwijfeld worden. Dat iedereen objektief, sportief en verdraagzaam moet blijven, willen we graag onderschrijven. LEUSDEN Vorige week donderdag is de sportnota 1983 Officieel aan burgemeester en wethouders van Leusden aange- boden. Met dit rapport, dat overi gens de naam „nota sportacom- modatles 1983" heeft meegekre gen, werd de continuïteit van de nota's in '75 en '79 gewaarborgd hetgeen een uitermate goede zaak is aldus de scheidende tportstichtingsvoorzitter Pedde- mors In zijn woord van aanbeve ling ten gemeentehuize. Terzijde gestaan door medebe stuurslid de heer J. ter Weyden die samen met de heer E. Slager, eveneens aanwezig, tot de noes te werkers achter dit rapport ge rekend mogen worden, memo reerde Peddemors ten overstaan van burgemeester Rademaker en fcijn gemeentesecretaris Van Gooi nog enige regels uit de sportnota van '79". Als we de wensen en adviezen van destijds nogeens op een rijtje zetten, dan mogen we geruststel len dat er de laatste vier jaar verschrikkelijk veel gebeurd is en dankzij de (financiële) hulp en welwillende medewerking van de gemeente Leusden de achter stand op sport- en accommoda tie gebied goeddeels is ingelo pen, waarvoor de Leusdense sportwereld en de sportstichting U zeer erkentelijk zijn", aldus Peddemors. Stormachtige ont wikkelingen hebben sommige sportverenigingen doorgemaakt terwijl nieuwe sportclubs als paddestoelen uit de grond zijn geschoten Toch blijven er nog wensen over en zullen we de gemeente blijven adviseren al was het alleen maar om de bestaande accommoda ties op peil te houden en waar mogelijk en noodzakelijk dezaak aan te vullen om de ontwikkelin gen die op vooral rekreatief ge bied op ons afkomen in de toe komst nauwlettend te volgen en zonodig eveneens onder onze hoede te nemen. Dat de beperkte financiële middelen een verbetering dan wel uitbreiding van een sportac commodatie een sta in de weg kunnen zijn, beseffen we terde ge. Met veel genoegen overhan digen we U toch deze nota en hopen dat dit gebruiksartikel, als rode draad in het sportbeleid van de gemeente de komende jaren is terug te vinden, aldus de sport stichting praeses. In zijn antwoord, na overhandi ging van de sportnota '83, wees de burgemeester erop dat de ge meente Leusden zeer kieskeurig in de komende jaren met de cent jes moet omspringen en het een LEUSDEN Ondanks de tro pische hitte die de laatste week ons land „teistert" moeten de wielrenners toch op de flets klim men om de nodige rondjes te rijden. In Veenendaal was het dinsdag voor Paul Ossendrijver een succesvolle ronde op het fraaie parcours van de wielerver eniging de Valleirenners. Win nend wist hij in dit voorprogram ma bij de liefhebbers over de finish te komen. Johpn Ossen drijver legde op de 9e plaats beslag terwijl Henk van 't Kloos ter als 14e over de meet ging. Donderdag reden de amateurs in Zeist. Geen van de Let^sdena- ren viel in de prijzen Opvallend was wederom de deelname van Hans Vierdag die schijnbaar het fietsen toch weer serieus gaat nemen en het debuut van de in Nijkerk ernstig geblesseerde Ton v.d. Berg. Beide reden overi gens de ronde niet uit. In Vreeland wist Ton v.d. Berg de rit wel uit te rijden en op een 20ste plaats te eindigen In Hooglanderveen reden de liefhebbers onder „abnormale" omstandigheden hun rondjes Vele renners stapten af Jos Kerkhof deed dat niet en ging met de 22e plaats naar huis. manege „Den Treek" aan de Buurtweg Journalistiek zal dit gebeuren interessant genoeg zijn gezien de juridische en poli tieke perikelen er om heen. Ech ter als Leusdernaar en ruiter sportbeoefenaar op manege „Den Treek" wordt ik meer en meer verontwaardigd over de wijze waarop over deze zaak journalistiek wordt bedreven. Belachelijke zaken worden met elkaar vergeleken, zoals een bar- discogelegenheid met een manege. Dat de vroegere be stemming van de Klaveet even eens manege was, heeft toch niets te maken met de huidige manege „Den Treek". Uit ongeveer 500 Leusder gezin nen beoefenen hier zowel kinde ren als volwassenen het paardrij den als rekreatiesport. Ruim 90% van de ruiters en amazones zijn Leusdenaren. Het is daarom te Het vermaak keek men naar de verrichtingen Met de regelmaat van de klok komt er een artikel in de Leusder Krant over het „ontstaan" van ACHTERVELD Vorige week woensdag werd de mini golf baan, aangelegd In het nieuw- bouwplan De Wagenberg, offi cieel in gebruik genomen. Hierbij was een zeer groot aantal be langstellenden waaronder de be woners van huize St. Joseph, Sine Cura en Wagenberg aanwe- *lfl. De directeur van het huis de heer Hilhorst verwelkomde alle aanwezigen. „Men zal zich wel afvragen wat moet een minigolf- baan nu bij een bejaardenhuis en bejaarden woningen", aldus de heer Hilhorst. In verband met enkele meevallers was er nog wat geld beschikbaar en er werd toen gedacht in de richting van de ontspanning. Toen werd het idee van de mini golfbaan geopperd. Eerst werd er wel wat om gela chen. Men was van mening dat dit bij een hotel of ontspannings plaats behoorde Uiteindelijk werd dan toch besloten om deze attractie aan te leggen. De baan werd door de oudste inwoonster van huize St. Joseph, de 98 jarige mevrouw Daatse- laar-Verhoef in gebruik gesteld. Bijgestaan door Jan de tuinman sloeg zij de eerste bal. Zij kreeg hierna een bloemetje aangebo den. Na de opening bleef men nog geruime tijd bijeen. Dankzij het mooie weer was het mogelijk om allemaal gezellig buiten rond de baan te blijven zitten. Al direct werd er door een aantal liefheb bers van de baan gebruik ge maakt. - De heer Peddemors overhandigt de Sportnota aan de burgemeester

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5